ČFL - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dobrovice : Brozany - 25. srpna 2018   17:00

Dobrovice
Dobrovice
5' Osvald  • 69' Volf
2:1
(1:1)
Brozany
Brozany
26' Chukwuma
Dobrovice
Bartoš – Novák, Routek, Soběslav, Tvaroha – Fotr (65. Petlička), Žaloudek, Osvald (89. Krystan), Bernát (65. Kostka) – Volf (84. Petrlák), Miškovský (74. Sodoma)
Dařina – Malý
Hocek – Matoušek, Vnuk
Husova 627, Dobrovice
220 diváků
Brozany
Lipš (62. Vávra) – Mešić, Cibulka, Šimral, Freitas (85. Šollar) – Vlček (78. Marič), Eliáš (76. Farkaš), Studecký, Tichý – Benda, Chukwuma
Stehlík, Michalec, Hajdarević

Statistiky zápasu
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 12:12.
Viděli jsme nadprůměrné utkání, které mělo tempo, nasazení i fotbalovou kvalitu. Hosté paradoxně odehráli lepší druhý poločas než první, přesto v něm po třech remízách poprvé vyšli bodově naprázdno. Zápas rozhodl z dorážky vlastní neproměněné penalty Marek Volf.
Z Dobrovice se loučím, hezký zbytek víkendu!
90+7'
90+6'
Žluté karty dostávají za vzájemnou potyčku domácí brankář Ondřej Bartoš a hostující Chukwudi Chukwuma.
90+5'
Benda napřáhl z velké dálky přímo do Bartošovy náruče.
90+4'
Dobrovičtí fotbalisté jsou pod tlakem a jen odkopávají na soupeřovu půlku.
90+3'
Brozany uspěchaly rozehrávku rohu, je z něj pouze autové vhazování pro Picavu.
90+2'
Žlutou kartu dostává Petr Tichý (Sokol Brozany).
90+2'
Po souboji u středového kruhu se píská znovu proti domácím, kterým se to pranic nelíbí.
90'
Rozhodčí nastavuje druhý poločas překvapivě rovnou o 7 minut! Ošetřování brozanského brankáře Lipše trvalo asi tři minuty, jiná delší přerušení nebyla...
89'
Ještě taktické střídání v mužstvu FK Dobrovice. Místo střelce úvodní branky Osvalda míří na trávník Jiří Krystan.
88'
Jaroslav Benda napálil míč pouze do dobrovické zdi.
87'
Domácí faulovali a rychle spěchají zpátky za balón. Před vápnem ale následoval další nedovolený zákrok a vynikající pozice pro přímý volný kop Brozan, k bráně je to zhruba 23 metrů.
85'
Novým mužem na trávníku v dresu Brozan je Ivan Šollar, pro dnešek dohrál Matheus Freitas Carvalho da Silva.
84'
Střelec rozdílového gólu Marek Volf si kapitánskou pásku dlouho neužil, za potlesku diváků ho na hřišti střídá Miroslav Petrlák.
83'
Míč zaduněl o plechovou střechu a končí kdesi za dobrovickým stadiónem.
81'
A z rohu málem udeřilo, právě Freitas se prosadil k prudké hlavičce, kterou Bartoš pouze ztlumil a míč uklidil z brankové čáry až Petlička!
81'
Na začátku poslední desetiminutovky řádné hrací doby vybojovali hosté poté, co Freitasovi v dobré pozici nesedla střela, alespoň roh.
78'
Jiří Němec velí k další změně v sestavě Sokola Brozany: odchází Vlček, nastupuje Marič.
76'
Střídání v týmu Sokol Brozany: ze hřiště odchází Eliáš, přichází Farkaš.
76'
Ani Brozany však z rohu nic nevymyslely.
75'
Petlička spěchal rychle zpátky, aby skluzem odkopl míč Freitasovi na roh.
74'
Roh zatočil Petlička, hosté se ale snadno osvobozují.
74'
Dobrovického kapitána Davida Miškovského střídá Jiří Sodoma.
73'
Freitas ukopává míč před Kostkou za cenu rohu, ještě před jeho rozehráním ovšem domácí vystřídají.
71'
Tak s Vávrou v bráně se diváci opravdu nenudí! Hostující gólman vyrazil vstříc nabíhajícímu Volfovi a nechal bránu úplně prázdnou, takže Volf mohl posunout na Osvalda, který už se viděl v objetí spoluhráčů po třetím gólu, jenže Zdeněk Vávra se stačil vrátit a jeho střelu skvělým zákrokem vyškrabuje.
69'
Dobrovice právě vstřelila branku!
Z dorážky po neproměněném pokutovém kopu se přece jen prosazuje MAREK VOLF.
69'
Zdeněk Vávra však Volfovu penaltu vyráží!
68'
Neskutečné zmatky v šestnáctce zavinil nejistým zákrokem náhradní brankář Brozan Vávra. Nejdříve neudržel v náručí Volfův nákop, pak se za poskakujícím míčem úplně zbytečně vydal až na velké vápno a tam na závěr povalil Miškovského. Penalta!
66'
Kostka se na hřišti hned uvedl nedovoleným bodyčekem proti Vlčkovi.
65'
Dvojnásobné střídání v mužstvu FK Dobrovice se týká obou krajů zálohy. Místo Fotra a Bernáta přicházejí na hřiště Petlička s Kostkou.
63'
Žlutou kartu dostává Studecký (Sokol Brozany).
62'
Tak nakonec bude zranění přece jen vážnější a následuje střídání na nejdůležitějším postu v sestavě Sokola Brozany. Odchází Přemysl Lipš, do brány se staví Zdeněk Vávra.
61'
Přemysl Lipš znovu míří za čáru a zbylých 21 hráčů se dívá na brozanskou lavičku, zda se vrátí do hry.
60'
Fotr s Volfem si překáželi ve vápně a poskakující míč bez potíží sbírá brankář Lipš.
59'
Dnešní utkání sleduje 220 diváků.
58'
Dvě minuty trvalo ošetřování, gólman hostů je v pořádku a hra může pokračovat.
56'
Dva rohy po sobě měli k dispozici hráči Dobrovice. Ani z jednoho neohrozili Přemysla Lipše, naopak po vráceném centru brankáře Brozan faulovali.
54'
Volf si pádem v šestnáctce penaltu nevymodlil.
52'
Brozany vyrazily po nepřesné přihrávce Ondřeje Soběslava ve středovém kruhu do přečíslení čtyři na tři, Chukwuma si míč přehodil na pravačku a nádhernou střelou orazítkoval tyč!
51'
Po následném rohu se na malém vápně srazil brankář Bartoš s Šimralem, brozanskému stoperovi je pískán útočný faul.
50'
Studecký si naběhl na zadní tyč na přetažený centr a bez přípravy z úhlu vypálil. Nebýt Bartošova pohotového zákroku, byl to jistý gól.
49'
Závar v dobrovickém vápně domácí přežili, neboť Studeckého vyhranou hlavu nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal využít ke střele.
47'
Domácí se ubránili a vyvezli míč do rychlého brejku, po Osvaldově centru pálil z otočky Volf, ale trefil jen obránce.
46'
Hned po výkopu se řítil po levé straně vpřed Chukwuma a vybojoval roh.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Dobrovičtí fotbalisté měli stejně jako minule výborný nástup a znovu skórovali už v páté minutě. Soupeř pak z ojedinělé střely vyrovnal a pak přežil několik šancí domácích. Oba celky se tak rozcházejí do kabin za vyrovnaného stavu.
Statistiky první půle:
Střely na bránu 3:3, střely mimo 4:2, rohy 4:2, fauly 4:6, ofsajdy 4:0.
45'
45'
Po zákroku na Tichého se naopak pískalo ve prospěch Brozan zhruba 28 metrů od brány, Benda však nepovedenou střelu namířil daleko vedle.
44'
Volf se po souboji s Mešićem o dlouhý výkop brankáře Bartoše drží za obličej, rozhodčí se však nechystá pískat.
42'
Vítr ke konci poločasu zesiluje a teď vyloženě odnesl Novákův centr za brozanskou bránu.
39'
"Já ho znám, chtěl!", volá s úsměvem na rozhodčího brozanský trenér Jiří Němec poté, co se protihráči za faul omlouval domácí kapitán Miškovský. Ten ještě jako jediný pamětník s Němcem v dobrovickém mužstvu hrával.
38'
Prudký odkop na tribunu málem nadělal paseku v řadách domácích fanoušků.
36'
Gól visí na vlásku, Volf se prosmýkl mezi dvěma obránci a tváří v tvář brankáři těsně přestřeluje jeho svatyni.
35'
Miškovský prodloužil hlavou na Bernáta, před ním couval Mešić a bez cizího zavinění upadl na trávník, takže mohl dobrovický záložník zleva postupovat sám na brankáře. Ten však jeho tutovku vyrazil a ani Volfovi dorážka z těžké pozice nesedla.
33'
Domácí dlouze drželi míč a snažili se projít sérií přízemních přihrávek, dospěli však jen před šestnáctku.
32'
...Muamer Mešić však nikoho v červeném v pokutovém území nenalezl.
32'
Routek odhlavičkoval kroucený přímý kop na roh...
31'
Novák fauloval nedaleko rohu velkého vápna brozanského Bendu, je tu zajímavá standardka pro hosty.
30'
Dva dobrovické ofsajdy v rychlém sledu.
28'
Vedení mohl vrátit na stranu Dobrovice vzápětí Volf. Po Osvaldově rohu hlavičkoval na bližší tyči zblízka do brankové konstrukce!
27'
Šimral ukopává míč Fotrovi na čtvrtý dobrovický roh.
26'
Brozany právě vstřelily branku!
Routek nedůrazně bránil CHUKWUDI CHUKWUMU a dosud neviditelný nigerijský útočník z levé strany prostřelil Bartoše.
26'
Na druhé straně se už řítil do šance Studecký, v posledním okamžiku mu míč ukopl Soběslav a definitivně vyřešil ošemetnou situaci Tvaroha.
25'
Kombinaci Fotra s Bernátem zakončuje tvrdou ranou metr nad břevno levý obránce "Picavy" Tvaroha.
22'
Parádně sedla bomba z 20 metrů brozanskému Eliášovi, mířila však přesně doprostřed brány, takže by ji Bartoš chytil i se zavázanýma očima.
22'
Fotr sklepl Bernátův centr za sebe pro Volfa, jeho střelu z voleje obrana červených nepustila k brankáři.
21'
Hostující pravý záložník Vlček obdivuhodně přešel přes tři dobrovické hráče, nakonec jeho nebezpečný centr odvrátil hodně obtížným zákrokem Soběslav.
19'
Lipšovi se nepovedl odkop od brány, míče se málem zmocnil domácí kapitán Miškovský, ale naštěstí pro hosty zachránil situaci skluzem jeho protějšek Cibulka.
18'
Tentokrát se na zadní tyči prosadil k hlavičce Soběslav, z úhlu ji nasměroval jen do boční sítě.
17'
Následný roh rozehrál opět Bernát, nedůraznou Žaloudkovu hlavičku by zřejmě Lipš v pohodě pokryl, jeden ze spoluhráčů mu ovšem míč zbytečně odpálil z náruče za cenu dalšího rohu.
16'
Bernát stáčel přímý kop do vápna na zadní tyč, tam měl ovšem poslední slovo v záklonu hlavičkující Brazilec Matheus Freitas.
15'
Posledních pár minut se zvrhlo v okopávanou uprostřed hřiště...
12'
Až na konci 12. minuty musel rozhodčí Hocek poprvé zadout do píšťalky následkem nedovoleného zákroku domácích. Po rozehrávce byl však naremplován ve vzduchu Bartoš a píská se pro změnu proti Brozanům.
12'
První dobrovický roh se Bernátovi nepovedl, míč se stočil do zámezí.
10'
Chvilkový nápor hostů končí střelou Studeckého vysoko nad.
9'
Dobrovičtí se ubránili rohu, u míče ale zůstávají fotbalisté Brozan.
8'
Mohlo být vyrovnáno! Benda pěknou patičkou poslal do šance Tichého, který zakončoval zblízka po zemi. Domácí brankář Bartoš mu dobře zmenšil úhel a vyráží míč na roh.
6'
Volfovu akci zastavuje pomezní Vnuk zdviženým praporkem.
5'
Volf před velkým vápnem potupil protihráče jesličkami, čímž uvolnil TOMÁŠE OSVALDA a nejlepší letošní dobrovický střelec přesnou střelou napnul síť.
4'
Diváci tleskají Volfovi za pokus nůžky, přestože nebyly trefené ideálně a míč letěl výrazně vedle brozanské brány.
3'
Vlček promáchl pokus zasáhnout dlouhý nákop z voleje, domácí Tvaroha okamžitě vyslal do brejku Volfa, toho však nepustil dál kapitán hostů Radek Cibulka.
1'
Ještě před výkopem dostává od sportovního manažera domácího klubu Petra Lukáše a předsedy oddílu Oldřicha Reinbergera dárkovou tašku novopečený mistr Evropy v malé kopané Jiří Sodoma, který dnešní zápas začne na lavičce náhradníků.
Trojice rozhodčích přivádí z tunelu obě jedenáctky. Domácí budou hrát v bílých dresech a modrých trenýrkách, hráči Sokola Brozany nastupují v červeném.
S výpravou Brozan přijel v roli trenéra také vicemistr Evropy z roku 1996 Jiří Němec, který právě zde v Dobrovici završil svou hráčskou kariéru.
V Dobrovici se od hlavního vchodu k tribuně pomalu trousí diváci, kterých je pět minut před výkopem na stadiónu zatím přítomná asi stovka. Vládne docela větrné a podmračené počasí.

FK Dobrovice: Bartoš – Novák, Routek, Soběslav, Tvaroha – Fotr, Žaloudek, Osvald, Bernát – Volf, Miškovský
Náhradníci: Dařina – Malý, Petlička, Petrlák, Sodoma, Krystan, Kostka

Sokol Brozany: Lipš – Mešić, Freitas, Šimral, Tichý, Benda, Cibulka, Studecký, Eliáš, Vlček, Chukwuma
Náhradníci: Vávra – Stehlík, Michalec, Šollar, Marič, Hajdarević, Farkaš

Rozhodčí: Hocek – Matoušek, Vnuk.
Vzájemné zápasy
V minulé sezóně byli úspěšnější fotbalisté Brozan, kteří doma zvítězili 2:0 (53. Slanička, 90. Hovorka), když Dobrovičtí už od závěru prvního poločasu hráli bez vyloučeného Sedláčka, a další výhru 1:0 přidali i u cukrovaru (15. Chukwuma).
Sokol Brozany je letos zatím specialistou na penaltové rozstřely, které absolvoval ve všech odehraných zápasech. Dva úspěšně, jako ve středečním vloženém kole v Králově Dvoře po remíze 1:1, a jen jeden skončil nezdarem. Výsledkem je 5 bodů v tabulce, skóre 5:5 a desáté místo. Rovněž Brozany postoupily v poháru do 2. kola, kde narazí na druholigového nováčka z Chrudimi.
Nejlepším střelcem je Jaroslav Benda, který podobně jako dobrovický Tomáš Osvald patří mezi pětici elitních snajperů ČFL se třemi přesnými zásahy.
Česká fotbalová liga nabrala po letní přestávce tempo, spolu s pohárovými zápasy se hraje několik anglických týdnů a některé kluby odehrají tři zápasy během šesti dnů.
Fotbalisté FK Dobrovice mohou být se startem sezóny nad míru spokojeni, po jarních starostech se záchranou až do posledního kola se vyhřívají na výsluní. Ve třech kolech nasbírali sedm bodů a skóre 7:3, když body ztratili pouze za remízu 1:1 a následný prohraný rozstřel ve středu na hřišti Slavie Karlovy Vary. V tabulce ČFL jsou svěřenci Petra Hejna čtvrtí a navíc se mohou po pohárovém postupu těšit i na atraktivní souboj s pražskými Bohemians 1905.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.