ČFL - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litoměřicko : Převýšov - 4. května 2019   10:30

Litoměřicko
Ordelt – Ippolito, Verner, Šimkovský (C), Hanuš, Kodad (49. Valenta), Štefko, Krištof, Dolejší (81. Greš), Bulíř (83. M. Novák), Rubeš
Sýs – M. Novák, Karvánek, Chábera, Valenta, Greš
Aubrecht – Hányš, Nehasil
Litoměřice
150 diváků
Převýšov
Dunda – Koubek, Vyšehrad, Jarkovský (C), Labík, Špidlen, Veselka, Hynek (90+1. Ličman), Kopáč, Chocholatý, Živný (66. Sedláček)
Petr – P. Novák, Sedláček, Doležal, Ličman, Korba

Sledovali jsme dva rozdílné poločasy. Ten první byl nudný. Ve druhém bylo k viděn podstatně více šancí. Největší šanci měli (asi) domácí v 56. minutě, kdy nedali stoprocentní šanci. V závěru mohl ještě rozhodnout Labík, ale Ordelt skokem ke své levé tyči zachránil Litoměřice. Šlo se do penalt. V ní byla nakonec klíčová ta v podání Ličmana, jež postrádala razanci a Ordelt jí vytáhl pravou rukou. Dva body tak patří Litoměřicím, jeden Převýšovu.
Dnešní utkání sledovalo 150 diváků.
To vypadalo, že si Dunda ještě sáhl na balón. Ale kapitán JAKUB ŠIMKOVSKÝ i tak ukončil zápas.
Ličmanova penalta neměla vůbec razanci a skončila na pravé ruce Ordelta.
Greš natlačil balón k pravé tyči, Dunda se natahoval marně.
Ordelt si rukou srazil Sedláčkovu penaltu do sítě, když skákal ke své pravé tyči.
Není rozhodnuto po pěti sériích! Ordelt proměnil po levé ruce brankáře, který zůstal stát uprostřed.
Domácí musí dat! Chocholatý umístil penaltu k pravé tyči.
Penaltu Marka Nováka k levé tyči vystihl Dunda.
Ordelt byl bez šance proti penaltě Jarkovského k levé tyči do horní části branky.
Rubeš po zemi do pravé poloviny branky poslal domácí do vedení.
Ordelt si vybral svou pravou tyč a vyrazil penaltu Koubka.
Dunda nestačil na střelu Krištofa, riskl ze svého pohledu pravou stranu.
Kopáč zamířil k pravé tyči. Ordelt zase vystihl stranu.
Hanus do levého dolního rohu poslal brankáře na druhou stranu.
Špidlen proměnil k pravé tyči, ke které šel Ordelt.
Střílení penalt začíná.
90+1'
Druhý poločas skončil.
90+1'
Střídání v týmu SK Převýšov: ze hřiště odchází Hynek, přichází Ličman.
90'
Co chybělo hostům, aby (zřejmě) vyhráli? Opravdu málo. Labík se dostal při centru zprava za záda bránícího Rubeše a Ordelt skokem ke své levé tyči uhájil svou pokladnici s vypětím všech sil!
89'
Koubek přišel o balón na pravé straně, hosté jej ihned vhodili zpět do hry.
88'
Domácí si zavařili pomalou nahrávkou pod sebe. Ale Ordelt byl o fous rychlejší než napadající fotbalista. Navíc byl faulovaný mimo svou šestnáctku.
88'
Šimkovský centroval přes Labíka do velkého vápna, kde čekala noha zřejmě Jarkovského.
87'
Emoce na polovině hřiště. Žlutou kartu dostal Kopáč (Převýšov).
86'
Dunda vyběhl k přední tyči a pomohl tak svým spoluhráčům při bránění standardní situace.
86'
Vyšehrad ještě ležel na hranici svého vápna, ale je v pořádku a bude se bránit rohu z levé strany.
85'
Valentova šajtle z pravé strany na delší tyč skončila na pravé ruce Dundy. Tohle nebyla špatná šance.
85'
Uvidíme domácí autové vhazování z levé strany a zároveň poloviny hřiště.
84'
Labíkova střela z levé strany prosvištěla vedle zadní tyče, ke které skákal Ordelt.
83'
Střídání v týmu FK Litoměřicko: ze hřiště odchází Bulíř, přichází M. Novák.
83'
Dva hráči neuhlídali náběh Labíka a ten z pravé strany zakončil vedle přední tyče.
82'
Šimkovský máchá rukama. Nicméně při souboji Valenty s protihráčem na pravé straně bylo podle rozhodčího vše v pořádku.
81'
Střídání v týmu FK Litoměřicko: ze hřiště odchází Dolejší, přichází Greš.
80'
Labík měl k centru daleko na zadní tyč a tak se po centru z pravé strany nedostali hosté k ohrožení branky.
79'
Špidlen poslal balón do ohně zleva na pravou stranu a zakončení jeho spoluhráče zablokovali domácí vedle přední tyče. Takže roh.
79'
Ofsajd Litoměřic.
78'
Špidlen posunul míč Labíkovi na levou stranu, ten nepřešel přes obránce.
77'
Valenta neuspěl na pravé straně a hostující kontr tak začíná od Dundy.
76'
Šimkovský neměl komu při autu z pravé strany a hosté se tak ubránili bez větších potíží. Domácí se vůbec nedostali do šestnáctky Dundy.
75'
Zřejmě Labík zkazil patou na středu vápna kombinaci svého celku. Snažil se dohrávat akci na levou stranu. Tam došlo k faulu na Šimkovského.
74'
Hosté centrovali z pravé strany, kde byl Šimkovský a útočící hráč. Ordelt prokázal dobrou orientaci ve vápně a nastavil ruce.
73'
Po autu Šimkovského z pravé strany nevymysleli domácí vůbec nic směrem dopředu. Navíc faulovali po ztrátě balónu.
72'
Hostující hráč na středu vybíhal z ofsajdu, což neuniklo pozornosti pomezního rozhodčího.
72'
Opět centr Špidlena z levé strany, tentokráte balón přistál na hlavě obránce na bližší tyči.
71'
Po centru Špidlena z levé strany se balón odrážel před Ordeltem a nakonec je z toho roh zprava.
70'
Sedláček se nedohodl se spoluhráčem na pravé straně, ale hosté i tak vhazují na domácím území.
69'
Špidlen se natlačil před Valentu a následný odražený balón srazil Dunda na roh z levé strany.
68'
Vyšehrad vypálil ze střední vzdálenosti křížem mimo branku, rozehraje tak Ordelt.
67'
Valenta se zbavil Špidlena na pravé straně, jeho centr si následně s přesností nepotykal.
66'
Střídání v týmu SK Převýšov: ze hřiště odchází Živný, přichází Sedláček.
66'
Snadná práce pro Ordeltovy rukavice při centru z pravé strany na první tyčku.
65'
Při nahrávce z levé strany promáchl Chocholatý na středu vápna a Ordelt nakonec vůbec nezasahoval do dění ve svém vápně.
64'
Spíše Litoměřice mají blíže k dosažení úvodní branky duelu. Ve druhém poločase si vytvořily více vyložených šancí. A hlavně situace z 56. minuty může ještě domácí hodně mrzet.
63'
Po křižné nahrávce ze středu na levou stranu měli domácí další vyloženou šanci, ale jeden z hráčů Litoměřic mířil nad horní tyč.
62'
Labík netrefil míč úplně čistě z levé strany a hosté se tak musí bránit.
61'
Koubek vyřadil ze hry protihráče, ale vzápětí přestřelil branku střelou z pravé strany. Vše bez teče kohokoliv z domácích fotbalistů.
61'
Ippolito se natáhl proti centru z pravé strany na první tyči, ale domácí ještě nemají vystaráno.
60'
Verner se protáhl středem do velkého vápna, ale tam narazil na vyběhnutého Dundu.
59'
Po střetu Valenty se Špidlenem hází hosté autové vhazování z levé strany na polovině hrací plochy.
58'
Živný poslal centr z levého křídla na nohu beka na krátké tyči.
56'
Po centru z levé strany sklepl Valenta míč pod sebe do stoprocentní šance svému spoluhráči a ten těsně před malým vápnem zcela sám před Dundou minul tři tyče. Nicméně tohle mělo skončit úvodní trefou zápasu.
55'
Litoměřice kopaly roh zleva. Po několika odrazech se nakonec standardní situace obešla bez zákroku Dundy.
54'
Ve druhém poločase čekáme na zakončení na branku.
53'
Šimkovský vhazoval z pravé strany. Následně absolvoval Valenta souboj jeden na jednoho, ze kterého vytěžil další autové vhazování.
52'
Rozhodčí Aubrecht přisoudil hostům trestný kop z pravé strany.
51'
Valenta se neprosadil na pravé straně, následuje tak rozehrávka Dundy.
51'
Nikdo z hostů se balónu nedotkl ve vápně.
50'
Labík se postaral o roh z levé strany.
49'
Střídání v týmu FK Litoměřicko: ze hřiště odchází Kodad, přichází Valenta.
49'
Labík se postavil do ofsajdu na levé straně.
48'
Domácí ztratili balón na polovině hřiště.
47'
Labík spolupracoval se Špidlenem na levé straně, ten posléze nahrával nepřesně na střed.
46'
Několik odrazů až hrají hosté.
46'
Sudí Aubrecht naposledy v prvním poločase zapískal do píšťalky. Branku jsme neviděli. Nehraje se zrovna dvakrát pohledný fotbal. Šancí jako šafránů. Atmosféra také není ideální. Nejvíce vzruchu vyvolala situace z 38. minuty, kdy nebyla hostům uznána branka po rozehraní rohu z levé strany. Zřejmě kvůli nedovoleném zákroku na hranici malého vápna.
45+1'
45'
Sraženou střelu Koubka z pravé strany si našel Ordelt.
45'
Štefko hrál na jistotu před rozběhnutým Hynkem u lajny. Následovat bude aut Veselky na polovině domácích.
44'
Hanuš se přece jen dostal balónu, ale střelou z levé strany na zadní tyč trefil natažené ruce Dundy. Tohle ovšem nebylo vůbec špatná šance.
44'
Domácí doběhli Labíka na levé straně a odebrali mu balón, následně si pomohli Ordeltem.
43'
Jarkovský se hlavou vložil do centru z pravé strany, na střed vápna běžel tou dobou Dolejší.
42'
Po seběhu do druhé vlny proletělo domácí zakončení z pravé strany vedle delší tyče a vykopávat tak bude Dunda.
41'
Hosté hráli rukou na hranici domácí šestnáctky, zřejmě se jednalo o Kopáče, kdo se provinil proti fotbalovým zákonům.
40'
Rozhodčí Aubrecht nařídil autové vhazování z levé strany ve prospěch hostujícího celku.
39'
Hynek se otočil na pravé straně, jeho centr srazil obránce postavený u přední tyčky.
38'
Balón přistál u vzdálenější tyče, ale rozhodčí Aubrecht (zřejmě) kvůli faulu v malém vápně branku Převýšova neuznává. Hosté už se radovali z vedení 1:0.
37'
Tečovaná střela Chocholatého z pravé strany končí vedle vzdálenější tyče a bude se tak kopat rohový kop.
36'
Ordelt podržel balón s Ippolitem v rozehrávce.
35'
Domácí faulovali v hostujícím vápně a Dunda má tak dost času na svou rozehrávku.
34'
Verner vynikajícím skluzem vypíchl balón Vyšehradovi. Následnou střelu Bulíře z levé strany vytáhl Dunda na bližší tyči rukama na rohový kop.
33'
Hosté přežili domácí akci po pravé straně.
32'
Domácí zaútočili po levé straně a procpali míč až do malého vápna, kde však zasáhl jeden z hostů.
31'
Jarkovského zakončení z pravé strany dopadlo vedle zadní tyče. Tohle ovšem byl pokus, který nemohl vystrašit Ordelta.
30'
Štefko se dostal před Vyšehrada, byl rychlejší a posléze uklidil balón do prostoru vedle lajny.
30'
Dunda ukázal dobré čtení hry a domácí akci po pravé straně ukončil tím, že nastavil svou náruč ve velkém vápně.
29'
Po zásahu bránícího hráče na půli se chystá domácí autové vhazování z pravé strany.
28'
Hynek nemohl zastihnout balón na hrací ploše a Štefko se tak může připravit na vhození autu z vlastní poloviny.
27'
Ordelt byl pod tlakem presujících fotbalistů, ale situaci stihl vyřešit.
26'
Hosté se po levé straně přesouvají před domácí pokladnici.
25'
Kopáč se ujal exekuce standardní situace, ale při dění ve vápně zapískal rozhodčí Aubrecht proti hostujícímu celku.
24'
Bude z toho roh z pravé strany před litoměřickou brankou.
24'
Dolejší měl proti sobě dva fotbalisty na levé straně, ale ve finální fázi pokazil nahrávku na osu hrací plochy.
23'
Dolejší nahrával křížem na pravou stranu v ponechané výhodě, ale tam neposlechl balón jeho spoluhráče.
22'
Tento zápas probíhá (bohužel) za komorní atmosféry.
21'
Štefko vyhrál jeden na jednoho s Hynkem a navíc sudí Aubrecht postřehl nedovolený zákrok útočícího hostujícího fotbalisty.
20'
Ordeltův nákop na levou stranu, tam si seběhl Verner, ale v těžké pozici zamířil prvním dotekem za branku hostů.
19'
Balón se odrazil v levé polovině vápna a zakončení nohou poté ztlumil Dunda vedle přední tyče na roh.
18'
Roh z pravé strany proti hostujícímu celku.
17'
Domácí v poklidu drží míč na svých kopačkách.
16'
Litoměřice se marně dožadovaly přímého kopu z levé strany, kdy v souboji s Bulířem držel Veselka svého protihráče.
16'
Vyšehrad pomohl spoluhráči a odkopl míč z levé strany do zámezí, takže aut pro domácí před hostujícím vápnem.
15'
Skákavý centr Vernera z levé strany nebyl žádným problémem pro rukavice Dundy, který navíc kolem sebe neměl nikoho ze svých soupeřů.
14'
Veselka přečetl nahrávku Bulíře po levé straně, ale vhazovat bude Štefko na polovině hostů.
13'
Hanuš vhodil míč z levé strany k Bulířovi, ten zapojil do kombinace Štefka, který přes Hynka centroval na druhou tyč, kde nebyl nikdo ve žlutomodrém.
12'
Ordelt šel na střed vápna, kde nasměroval balón do bezpečí. Převýšov bude ještě pokračovat autovým vhazováním z pravé strany.
11'
Dolejší zasáhl u delší tyče, takže se bude stejná standardní situace opakovat ještě minimálně jednou, tentokráte však z druhé strany.
11'
Kvůli dobré práce Veselky na pravé straně bude Ordelt čelit rohu po své levé ruce.
10'
Hynek byl rychlejší než Štefko, ale jeho přízemní pokus z levé strany vyrazil Ordelt a nikdo z hostů se nedostal k dorážce.
9'
Hostům byl odmávaný ofsajd na levé straně. Litoměřice rozehrály nakrátko v kombinaci s Ordeltem.
9'
Štefko se zbavil Hynka na levé straně. Následný přetažený centr nemohl zpracovat spoluhráč Kodad na vzdálenější tyči.
8'
Hynek centroval z pravého křídla. Živný se dotkl balónu ve vápně, před Ordeltem se však nic zásadního nestalo.
7'
Chocholatý si našel odražený míč ve vápně, posunul jej na střed, jeho spoluhráč zakončoval mimo tři tyče. Stejně tak ovšem fauloval před Ordeltem.
6'
Dunda chytil centr z pravé strany a nepustil tak balón k nabíhajícímu fotbalistovi u zadní tyčky.
5'
Domácí si nerozuměli na pravé straně, při protiútoku došlo k útočnému faulu zezadu na Ordelta, který tou dobou stál mimo šestnáctku.
4'
Sudí Aubrecht se snad poprvé vložil do dění na hrací ploše a odpískal hostům nedovolený zákrok na polovině hrací plochy.
3'
Domácí zakročili na středu, ale vzápětí pokazili rozehrávku v pravé části hrací plochy, soupeř tak vhazuje na polovině Litoměřicka.
2'
Převýšov si dobrým presinkem z levé strany vynutil aut na domácí polovině, ale Litoměřice se následně ubránily.
1'
Ordelt pouze přihrál protihráči, ale hosté vzápětí vytvořili na levé straně útočný faul.
1'
Litoměřice měly výkop, v prvním poločase útočí z pravé strany.
1'
Minuta ticha za Filipa Suchého je za námi. Jdeme do zápasu.

FK Litoměřicko: Ordelt – Ippolito, Verner, Šimkovský (C), Hanuš, Kodad, Štefko, Krištof, Dolejší, Bulíř, Rubeš
Náhradníci: Sýs – M. Novák, Karvánek, Chábera, Valenta, Greš

SK Převýšov: Dunda – Koubek, Vyšehrad, Jarkovský (C), Labík, Špidlen, Veselka, Hynek, Kopáč, Chocholatý, Živný
Náhradníci: Petr – P. Novák, Sedláček, Doležal, Ličman, Korba

Rozhodčí: Aubrecht – Hányš, Nehasil.
Dá se očekávat, že dnes proběhne minuta ticha před výkopem. Ve čtvrtek zemřel při dopravní nehodě Filip Suchý, který si zahrál za Litoměřicko v sezoně 2016/17. Ještě k tomu na začátku týdne odešel do fotbalového nebe reprezentant Josef Šural.
Převýšov je v tabulce třetí nejvyšší české fotbalové soutěže na sedmém místě za Štěchovicemi. V posledním kole porazil v domácím prostředí nováčka ze Živanic poměrem 2:1. Převýšovu pomohl ke třem bodům vlastní gól Staňka, jenž se poté dokázal prosadit do správné branky. Avšak po jeho snížení už Převýšov uhájil nejtěsnější možný rozdíl.
Za Převýšov nastupuje někdejší mládežnický reprezentant Radek Petr, který se mj. zúčastnil stříbrného MS dvacítek, kde Češi ve finále prohráli s Argentinou. V souboji o zlato tak nastoupil proti takovým hráčům jako Mercado, Agüero či Banega, což jsou borci, kteří dnes hrají za argentinské reprezentační áčko. Součástí českého týmu byl například i Marek Suchý, Ondřej Kúdela či Martin Fenin.
Litoměřice jsou v tabulce České fotbalové ligy na desáté pozici se ziskem třiatřiceti bodů ze čtyřiadvaceti odehraných duelů. V kádru najdeme jména, která si dříve zahrála v dresu čtvrtfinalisty tohoto ročníku VARTA futsal ligy. Brankář Ordelt, Surmaj či zraněný Zdržálek. Kupříkladu zmiňovaný Surmaj nastupoval v mládeži za Spartu. Zdržálek se loni zranil při derby v Brozanech a tím pádem pro něj skončila sezona. Ve svém volném čase se zajímá především o seberozvoj a motivaci. Obdivuje Jaromíra Jágra a je příznivcem fotbalistů Viktorie Plzeň.
Vzájemné zápasy
PRE - LIT 3:1
LIT - PRE 2:1 po pen.
PRE – LIT 1:2 po pen.
PRE - LIT 4:0
LIT – PRE 0:2
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu 26. kola Fortuna České fotbalové ligy, ve kterém se utkají Litoměřice s Převýšovem. Začínáme v 10:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.