Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Mura : Sturm Graz - 19. srpna 2021   20:00

Mura
Mura
3' Škoflek
1:3
(1:1)
Sturm Graz
Sturm Graz
18' Jantscher   • 60' Kiteišvili   • 63' Yeboah
Mura
Obradović – Karničnik (71. Maroša), Maruško, Gorenc – Kous, Kazar /C/, Bobičanec (62. Mandić), Horvat, Šturm – Škoflek (71. Pučko), Lotrič (79. Klepač)
Erjavec, Zalokar – K. Cipot, Karamarko, Brkić, T. Cipot
Oliver – Burt, Bennett (ENG)
Mestni stadion Fazanerija, Murska Sobota (SVN)
Sturm Graz
Siebenhandl – Gazibegović (80. Jäger), Affengruber, Wüthrich, Dante – Hierländer /C/, Stanković, Ljubić (80. Geyrhofer), Kiteišvili (76. Kuen) – Yeboah (76. Niangbo), Jantscher (67. Sarkaria)
Marić, Schützenauer – Prass, Komposch, Stückler, Lang

Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 6:5. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:16.
Výborně rozehraný zápas nakonec Mura ztratila, když ve druhém poločase během tří minut hostující Yeboah nejprve centroval na gólovou hlavičku Kiteišvilimu a poté sám potrestal hrubku domácí obrany. Pro Slovince je to trochu krutý výsledek, který jim nezanechává mnoho nadějí do odvety.
90+3'
90+3'
I tento roh bronzový celek rakouské ligy přežil a zbývá už jen necelá minutka.
90+2'
Hráči Mury na pravém křídle v trojici hezky vyšachovali obranu soupeře a zprostřed pokutového území pálil pod břevno Mandić. Brankář Sturmu jeho pokus vyráží na roh.
90+1'
Na korekci stavu mají fotbalisté Mury ještě 3 nastavené minuty.
89'
Domácí fotbalisté působí v závěru zápasu bezradně, proti kompaktní obraně Sturmu si nevědí rady.
85'
Zdlouhavá rozehrávka Mury vyústila v další hrubku, kterou však tentokrát z dálky nepotrestal pokusem o řešení a la Schick hostující Kuen. Jeho lob přistál až za bránou.
83'
Gorenc nemá komu, otáčí se s míčem a vrací ho vlastnímu gólmanovi...
82'
Mura musela rozjíždět další akci od brankáře Obradoviće, hosté však zapresovali a přinutili Slovince k přihrávce za postranní čáru.
80'
A dostřídáno má také Sturm: odcházejí Ljubić a Gazibegović, nahradili je Geyrhofer a Jäger.
79'
Naposledy střídá Mura: ze hřiště odchází Lotrič, přichází Klepač.
76'
Sturm Štýrský Hradec stahuje ze hřiště Yeboaha i Kiteišviliho a na trávníku tak nezůstal už žádný ze čtyř dnešních střelců gólu. Novými muži na hřišti jsou Niangbo a Kuen.
75'
Domácí mohli snížit, když Šturmův centr ve skluzu poslal na bránu halfvolejem Mitja Lotrič. Ke své smůle zamířil přímo do brankáře Siebenhandla, který si při prvním těžkém zákroku poradil.
73'
Série kostrbatých zpracování poskakujícího míče nakonec v rozhozené obraně Sturmu nedovedla domácí útočníky do zakončení.
71'
Dvě změny v sestavě Murské Soboty: místo autora jediného gólu Škofleka a Karničnika přicházejí Pučko a Maroša.
70'
Radost v hledišti byla předčasná, Lotrič prodlužoval Horvatův nákop hlavou do sítě z ofsajdu.
69'
Z téměř nulového úhlu hlavičkoval Škoflek do bránícího Wüthricha, Slovinci si kopnou po krátkém rohu ten klasický.
69'
Nadějný krátký roh pro Muru po faulu Gazibegoviće na střídajícího Mandiće.
67'
Střídání v týmu SK Sturm Štýrský Hradec: ze hřiště odchází střelec první branky Jakob Jantscher, přichází Manprit Sarkaria.
66'
Delší dobu nezaměstnaný brankář Sturmu Sibenhandl si snadno stahuje ze vzduchu Lotričovu hlavičku z těsného souboje.
63'
Sturm právě vstřelil branku!
Obrovskou hrubku v rozehrávce slovinského mistra trestá chladnokrevým zakončením k tyči KELVIN YEBOAH a nálada v horké Murské Sobotě je pod bodem mrazu.
62'
Střídání v týmu NŠ Mura Murska Sobota: ze hřiště odchází Luka Bobičanec, přichází Staniša Mandić.
60'
Kelvin Yeboah se uvolnil na pravém křídle a jeho centr uklízí z malého vápna rybičkou do sítě nedůrazně střežený OTAR KITEIŠVILI.
59'
Kapitán Alen Kozar stejně jako při penaltě fauluje Kiteišviliho a nabízí hostům přímý kop.
55'
Zato teď vystrčili růžky hráči z Murské Soboty a byla to obrovská šance. Žiga Škoflek se ze samostatného nájezdu zbavil kličkou doleva brankáře, načež rozvlnil pouze boční síť opuštěné svatyně Sturmu.
53'
Úvod druhé půle patří rakouskému mužstvu, přízemní kombinaci kolem soupeřovy šestnáctky však završila jen Ljubićova střela do protihráče.
51'
Dante si nasprintoval po levém křídle na kolmou přihrávku, kterou z první vrátil před bránu. Tam zakončuje těsně bráněný Yeboah ve skluzu vedle bližší tyče.
48'
Na Gazibegovićův centr dobře vyběhl domácí brankář Obradović a vyboxoval míč před hlavami nabíhajících útočníků Sturmu.
47'
Na Hierländerův křížný pas si před bránu nabíhal Jantscher, na dlouhou nohu z voleje vyslal něco mezi střelou a zpětným centrem do zámezí.
46'
Slovinský mistr vstoupil do zápasu skvěle a již ve 3. minutě otevřel skóre Škoflek. Postupně si získali převahu fotbalisté ze Štýrského Hradce, ovšem gólově se prosadili jen z dost sporné penalty po zákroku na Kiteišviliho, kterou proměnil Jantscher a tak se oba celky rozcházejí do šaten za nerozhodného stavu.
45+1'
45+1'
Šturm si zpracovával dlouhý nákop patičkou mezi dvěma fotbalisty Sturmu, kteří ho nevzali za svého a přihrávku mu ukradli.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
42'
Yeboah uvolnil napravo Jantschera, který měl po zasekávačce hodně rozhozená mířidla a omlouvá se spoluhráčům.
40'
Centrovaný míč z pravého křídla si před nabíhajícími útočníky pokryl Matko Obradović.
38'
Další pokus Luky Bobičance měl o něco lepší parametry, ale stále k bráně scházelo dost.
35'
Lotrič napálil zpoza šestnáctky jen obránce Sturmu, o dorážku se postaral Bobičanec, ale ze 30 metrů to byl beznadějný pokus letící na tribunu.
34'
Žlutou kartu dostává Jon Stanković (Sturm Štýrský Hradec).
32'
Přetažený centr vracel v těžké pozici do ohně Jantscher. Domácí odkopli míč jen k Yeboahovi, který ho nakopává za bránu.
31'
Na přelomu první půlhodiny se hra přesunula doprostřed hřiště a obě mužstva vyčkávají, co vymyslí soupeř.
27'
Po rohovém kopu znovu hosté faulují a připravují se o nadějnou situaci. Yeboah ve vápně sejmul Lotriče a ublížil si při tom i sám, takže do akce jdou lékař a masér Sturmu.
26'
Další hrozba štýrskohradeckého celku! Zpoza šestnáctky vyslal ohromnou ránu Ivan Ljubić, domácí brankář Obradović ji vyráží robinzonádou k levé tyči na roh.
23'
Následný krátký roh rozehrál Jantscher a slovinský reprezentant Stanković dobře mířenou hlavičkou z malého vápna těsně minul zadní tyč.
23'
Žlutou kartu dostává Klemen Šturm (Mura Murska Sobota).
21'
Nadějná akce hostujícího Gazibegoviće po křídle je zastavena zdviženým praporkem anglického pomezního.
18'
Autorem branky z pokutového kopu je JAKOB JANTSCHER. Střelu k tyči sice Obradović vystihl, ale prošla mu pod tělem a jen si zklamaně odfrkl.
17'
Dante posílal zpětnou přihrávku na Kiteišviliho, který odletěl ze souboje s Kozarem a rozhodčí píská dost přísnou penaltu pro hosty!
16'
Z trestného kopu vyzkoušel Obradovićovu pozornost Jantscher.
14'
Hosté rozehrávali přímák po faulu na Yeboaha, ale ve vápně si pomohl nedovoleně rukama Affengruber. Jeho hlavička do sítě tak platit nemohla.
10'
Hosté hrají dost od podlahy a v krátkém sledu je jim pískán už třetí faul.
7'
Nápor Sturmu ještě pokračoval, ale po Jantscherově velice nepřesné střele už bude odkopávat od brány Obradović.
6'
První roh rakouského celku, na hranici šestnáctky nakonec kličkujícímu Stankovićovi sebral míč jeho krajan Gorenc.
4'
Při protiakci Sturmu číhal za bukem Jantscher, v poslední chvilce skákavý míč vypíchl z malého vápna Maruško.
3'
Mura právě vstřelila branku!
Po rychlém brejku a přihrávce svého jmenovce Kouse otevírá skóre bleskově a nečekaně nádhernou ranou do šibenice ŽIGA ŠKOFLEK.
1'
Hned v první minutě přinutil hostující Ljubić k zákroku brankáře Obradoviće.
1'
Za příjemného letního večera bude zápas v Murské Sobotě sledovat zaplněný stadión. Domácí fotbalisté hrají v černobílých dresech, hosté v náhradních světle zelených.

Mura Murska Sobota: Obradović – Karničnik, Maruško, Gorenc – Kous, Kazar /C/, Bobičanec, Horvat, Šturm – Škoflek, Lotrič
Náhradníci: Erjavec, Zalokar – K. Cipot, Pučko, Karamarko, Maroša, Brkić, T. Cipot, Klepač, Mandić

Sturm Štýrský Hradec: Siebenhandl – Gazibegović, Affengruber, Wüthrich, Dante – Hierländer /C/, Stanković, Ljubić, Kiteišvili – Yeboah, Jantscher
Náhradníci: Marić, Schützenauer – Prass, Sarkaria, Komposch, Niangbo, Jäger, Kuen, Stückler, Lang, Geyrhofer

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett (ENG).
Sturm Štýrský Hradec má mnohem zvučnější jméno a coby třetí klub rakouské ligy byl nasazen přímo do play-off Evropské ligy, proti slovinskému mistrovi tedy absolvuje soutěžní premiéru. V předchozích letech se fotbalistům ze Štýrského Hradce vůbec nedařilo a z celkově osmi dvojzápasů od roku 2011 zvládli pouze ten s černohorskou Podgoricou. Loni v Evropě absentovali, předtím vypadli s norským Haugesundem (2:1 a 0:2) a o rok dříve je zostudila kyperská Larnaca (0:2 a 0:5).
Proti svým krajanům se postaví slovinský reprezentant Jon Stanković, který v předchozím angažmá nasbíral 11 startů v Premier League za Huddersfield. Naopak albánský světoběžník Bekim Balaj, známý z působení ve Spartě i Slavii, přestoupil v létě do Nižného Novgorodu.
V rakouské bundeslize Sturm po úvodní porážce s mistrovským Salzburgem třikrát za sebou vyhrál a pokaždé nastřílel nejméně tři góly.
NŠ Mura Murska Sobota získala na jaře velmi překvapivě první slovinský titul. V nejvyšší soutěži této dvoumiliónové země hraje přitom teprve tři roky, v obou předchozích ročnících skončila čtvrtá.
V Evropské lize loni prošla až do třetího předkola, kde nestačila na Eindhoven.
Letos se může skromný klub s kádrem bez velkých hvězd těšit na základní skupinu, jde jen o to, jaké soutěže. V Lize mistrů Mura nejprve přejela makedonskou Škendiji Tetovo 5:0 a 1:0, pak vypadla s Ludogorcem Razgrad 0:0 a 1:3, ale v „opravě“ o úroveň níže stačil v dvojzápase s Žalgirisem Vilnius jediný gól.
Zato s obhajobou titulu to při náročném letním programu nevypadá slavně, po 4 kolech slovinské ligy je Mura s pouhými dvěma body až na předposlední deváté příčce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.