Hlavní rozhodčí Dowd ukončil dnešní utkání, ve kterém zvítězila domácí Chelsea FC, která porazila svého soupeře Manchester United 1:0. O jedinou branku se postaral Ba, jenž soupeřovu síť rozvlnil ve čtyřicáté deváté minutě. Obrovskou šanci na vyrovnání měl v šedesáté první minutě Hernández, ale Čech si připsal neskutečný zákrok a gólovou střelu vychytal. Ve dvou šancích se ocitl také van Persie, ale ani on s nepříznivým stavem nic neudělal. Do semifinále tak postupuje Chelsea FC, která změří síly s Manchesterem City. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
90+4
Teď už autové vhazování pro Chelsea.
90+4
Autové vhazování pro United.
90+3
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Demba Ba, přichází Fernando Torres.
90+3
Young načechral míč přímo na hlavu van Persieho, ale ten svůj pokus mezi tři tyče nedopravil.
90+2
Na útočné polovině jsou hosté, ale Chelsea se pozorně brání.
90+1
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Oscar, přichází Victor Moses.
90
Rozhodčí nastavil čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Hosté z rohového kopu soupeřovu branku neohrozili.
90
Oscar byl za zákrok na Younga potrestán žlutou kartou.
90
Faulovaný byl Young a hosté budou rozehrávat.
89
Juan Mata fauloval a obdržel žlutou kartu.
89
De Gea si připsal výtečný zákrok a zabránil inkasované brance. Gól na kopačce měl Mata.
88
Van Persie měl obrovskou šanci na vyrovnávací gól, ale branku z velkého vápna přestřelil. Tato šance byla gólová, ale van Persie vystřelil opravdu mizerně.
87
Aut pro Chelsea.
86
Ba měl gól na kopačce, ale De Gea zasáhl výtečně a střelecký pokus zlikvidoval. Nicméně sudí hru přerušil, a tak bylo všechno vzrušení zbytečné.
85
Jones fauloval a Chelsea bude rozehrávat.
85
Nepřesnou střelu ze své levačky vyslal Oscar.
83
Manchester United už nemá příliš moc času na vyrovnání.
82
Autové vhazování ve prospěch United.
81
Valencia se prezentoval zajímavým centrem, ale van Persie na balon nedoskočil.
80
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Ashley Young.
79
Carrick vystřelil, ale trefil pouze Mikela.
79
Hosté chystají poslední změnu v sestavě, do hry půjde Young.
78
Střelu ze své levé kopačky vyslal Mata, ale tento pokus se mezi tři tyče nevešel.
77
César Azpilicueta fauloval Welbecka a vyfasoval žlutou kartu.
76
Sir Alex Ferguson vypadá poněkud nervózně a s výkonem svých svěřenců není vůbec spokojen.
76
Welbeck fauloval a hosté o balon přišli.
75
Aut pro United.
75
Chelsea je v dnešním utkání aktivnějším celkem a zaslouženě vede.
74
Sólo si střihl Valencia, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.
74
Van Persie roztáhl hru do šířky, ale Valencia si míč zpracoval nepřesně. Nicméně hosté jsou stále na útočné polovině.
73
Hazard přihrál Ramiresovi, ale ten mířil velmi nepřesně.
72
Rohový kop ve prospěch Chelsea.
71
U míče jsou hosté, ale pohybují se pouze ve středu hřiště.
69
Manchester United dnes doprovází řada nepřesných přihrávek a fotbalisté působí nervózním dojmem.
69
Velmi nepřesnou přihrávkou se prezentoval Ferdinand.
67
Hazard unikl Smallingovi a mohl pojistit vedoucí skóre. Nicméně Hazardova střela byla nepřesná a mezi tři tyče se nevešla.
67
Dnešní utkání sleduje 40 704 diváků.
67
Aut ve prospěch United.
66
Hosté kombinují v blízkosti středového kruhu a nyní se přesouvají na útočnou polovinu.
65
Střídání v týmu United: ze hřiště odchází Luis Nani, přichází Ryan Giggs.
63
Mata obdržel ve velkém vápně skvělou přihrávku a poté vystřelil. Nicméně jeho střelecký pokus trefil pouze boční síť.
61
Hosté dostali výhodu rohového kopu, ale žádné nebezpečí svému soupeři nepřipravili.
61
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Tom Cleverley, přichází Robin van Persie.
61
Čech si připsal famózní zákrok a vychytal stoprocentní gólovou šanci, kterou měl na hlavě Hernández.
60
Ryan Bertrand fauloval Hernándeze a vyfasoval žlutou kartu.
59
Chelsea zahrávala volný přímý kop, ale Welbeck odhlavičkoval balon do bezpečí.
59
Chelsea způsobila obrovský zmatek před soupeřovou svatyní, ale hosté se nakonec ubránili.
56
Skvělou přihrávku obdržel Welbeck, ale při zpracování si pomohl rukou a sudí hru přerušil.
55
Ve velkém vápně se ke střele z první dostal Nani, ale trefil pouze Ramirese.
55
Domácí hráči rozehráli nakrátko a okamžitě míč ztratili.
55
Následuje volný přímý kop ve prospěch Chelsea.
54
Tom Cleverley fauloval a za svůj prohřešek vyfasoval žlutou kartu.
53
Jones obdržel zajímavou přihrávku, ale míč si nedokázal zpracovat a přišel o něj.
52
Valencia fauloval a Chelsea bude rozehrávat.
49
Chelsea právě vstřelila branku!
Mata se prezentoval výborným centrem do pokutového území, kde se neuvěřitelnou trefou prezentoval DEMBA BA, jenž poslal domácí tým do vedení. De Gea neměl šanci inkasované brance zabránit.
48
Aut pro domácí tým.
48
Ba vystřelil, ale De Gea byl připraven.
46
Volný přímý kop si vzal na starost Nani a trefil pouze obrannou zeď.
46
Faulovaný byl Jones, a tak hosté budou zahrávat volný přímý kop.
46
Míč do druhého poločasu uvedli hosté.
46
Hráči se vrací na hrací plochu a druhý poločas začne za malou chvíli.
Máme za sebou první poločas, který příliš zajímavý nebyl. Hrálo se převážně mezi pokutovými územími a šance přišly až ke konci prvního poločasu. Nicméně vstřelené branky jsme se zatím nedočkali. Doufejme, že druhý poločas bude ofenzivnější.
Druhý poločas začne přibližně v 14:31.
45+1
De Gea centrovaný míč bez problémů lapil do rukavic.
45+1
Mikel vystřelil, ale trefil pouze Smallinga, který míč zblokoval na rohový kop.
45
Rozhodčí přidává jednu minutu nad rámec prvního poločasu.
45
Chelsea vyrazila do protiútoku, ale hosté se ubránili.
45
Nicméně z této standardní situace žádné nebezpečí Chelsea nehrozilo.
44
Hosté zahrávali volný přímý kop a vybojovali kop rohový.
43
Faulovaný byl v pokutovém území Nani, ale sudí pokutový kop neodpískal.
43
41
V obrovské šanci se ocitl Hernández, jenž ze své kopačky vyslal velmi nepříjemnou střelu, kterou Čech se štěstím zlikvidoval.
41
Mata odcentroval míč do pokutového území, ale De Gea byl připraven a balon lapil do rukavic.
40
Evra fauloval a Chelsea bude zahrávat volný přímý kop.
40
Mata vyslal ze své kopačky centrovaný míč do pokutového území, ale u balonu byl jako první brankář De Gea, jenž svým protihráčům nedal šanci ke střele.
39
Na druhé straně se ke střele ve velkém vápně dostal Hazard, ale ani on nezamířil mezi tři tyče.
38
Nani se prezentoval parádní akcí, ale jeho střelecký pokus skončil asi půl metru vedle pravé tyče.
37
Hosté se před touto standardní situací ubránili. Chelsea však u míče zůstala a ke střele se probojoval z větší vzdálenosti Ramires. Nicméně jeho střelecký pokus neměl gólové parametry a hostům žádné potíže nenadělal.
35
Nani stále leží na hrací ploše a až nyní sudí hru přerušil.
35
Faulovaný byl Nani, ale sudí faul neodpískal.
35
Odkop od brány provede De Gea.
34
Tak nakonec se ke střele odhodlal Luiz, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
34
U balonu jsou Luiz a Mata. Uvidíme, kdo z nich si vezme volný přímý kop na starost.
33
Nani zahrál rukou a Chelsea dostane výhodu standardní situace.
33
Ba opět v obrovské šanci, ale Smalling se prezentoval výborným obranným zákrokem a nebezpečnou střelu zablokoval.
31
Hazard podnikl útočnou akci a poté se mu nabídl ve velkém vápně Ba, jenž se prezentoval prudkou střelou, kterou De Gea výtečným zákrokem zlikvidoval.
31
28
Prudký centr vyboxoval pozorný Čech, a hostům tak nedal šanci.
28
Volný přímý kop ve prospěch United.
27
Chelsea chybovala a hosté okamžitě podnikli útočnou akci. S balonem tančil ve velkém vápně Hernández, ale nohy se mu zamotaly a sám se o obrovskou šanci připravi.
26
Po delší době se hosté dostali na útočnou polovinu a probojovali se až do pokutového území. Nicméně pozorná obrana domácího celku se ubránila a finální přihrávku zablokovala.
22
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Ashley Cole, přichází Ryan Bertrand.
22
Cole nemůže pokračovat ve hře a Chelsea musí střídat.
21
Cole si ve sprinterském souboji natáhl sval a potřebuje ošetřit.
21
Welbeck založil nebezpečný protiútok, ale Nani pak nepřesnou přihrávkou vše zkazil.
20
V úvodních dvaceti minutách se hraje pouze mezi pokutovými územími a brankáři obou celků jsou prozatím bez práce.
19
Faulovaný byl Hernández a rozehrávat budou hosté.
18
Mata odcentroval míč do velkého vápna, kde zasáhl připravený Smalling a balon odhlavičkoval do bezpečí.
18
Teď už je u balonu Chelsea.
17
Ramires špatně přihrával a míče se zmocnili hosté.
17
Smalling fauloval a Chelsea bude rozehrávat.
15
Chelsea se prokombinovala opět na útočnou polovinu, kde se ke střele dostal Hazard, ale trefil pouze bránícího protihráče, který střelu zablokoval.
15
Faulovaný byl Hazard, a Chelsea tak bude rozehrávat.
14
Autové vhazování pro Chelsea.
12
Chelsea je s míčem opět na útočné polovině, ale ke střele se zatím neprobojovala.
11
Do protiútoku vyrazil Welbeck, kterého na poslední chvíli zastavil Ivanovič.
11
S balonem se do velkého vápna dostal Ramires, ale pak o něj přišel.
9
Oscar se prezentoval přetaženým centrem, který nikoho z jeho spoluhráčů nenašel.
9
Prozatím se hraje převážně mezi pokutovými územími a šance k viděni nejsou.
5
Evra adresoval do pokutového území zajímavý centr, ale Luiz míč odhlavičkoval do autu.
5
Fotbalisté Manchesteru United kombinují s balonem ve středu hřiště a postupně se přesouvají na útočnou polovinu.
4
Zajímavou kombinaci předvedli Oscar a Hazard, ale hosté se nakonec ubránili a získali míč ve svůj prospěch.
2
Do protiútoku mohl postupovat Welbeck, ale míč si špatně zpracoval a přišel o něj.
2
Na útočné polovině kombinují Mata, Hazard a Cole.
1
Hosté hrají v tradičních rudých dresech a v bílých trenýrkách.
1
Míč do hry uvedli domácí fotbalisté, kteří dnes oblékli tradiční modré komplety.
1
-2
Hlavní rozhodčí přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.

Chelsea FC: Turnbull ─ Lampard, Torres, Moses, Terry, Benayoun, Bertrand.

Manchester United: Lindegaard ─ Giggs, Young, van Persie, Powell, Kagawa, Vermijl.

Chelsea FC: Čech ─ Azpilicueta, Ivanovič, Luiz, Cole ─ Ramires, Mikel ─ Oscar, Mata, Hazard ─ Ba.

Manchester United: De Gea ─ Jones, Ferdinand, Smalling, Evra ─ Valencia, Carrick, Cleverley, Nani ─ Welbeck, Hernández.

Rozhodčí: Dowd ─ Kirkup, Garratt.
-9
Fotbalisté obou celků absolvovali rozcvičku a nyní už se odebrali do svých šaten.
Předpokládané sestavy:

Chelsea FC: Čech ─ Azpilicueta, Luiz, Terry, Cole ─ Ramires, Mikel ─ Oscar, Mata, Hazard ─ Ba.

Manchester United: De Gea ─ Jones, Evans, Ferdinand, Evra ─ Cleverley, Giggs ─ Welbeck, Rooney, Nani ─ Hernández.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Philip Dowd, na čarách mu budou asistovat Peter Kirkup a Andy Garratt. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Neil Swarbrick.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího celku 2.4, na remízu pak kurz 3.55 a kurz na výhru hostů 2.8.
První utkání se konalo na Old Trafford a skončilo nerozhodným stavem 2:2. Za Manchester United se trefili Hernández a Rooney, za Chelsea FC se prosadili Hazard a Ramires. Rudí ďáblové šli do vedení už v páté minutě a v minutě jedenácté už to bylo 2:0 ve prospěch United. Nicméně Chelsea nesložila zbraně a v padesáté deváté minutě snížil na 2:1 Hazard. O devět minut později vyrovnal přesnou trefou na 2:2 Ramires a díky této brance se dnes bude konat odvetné utkání.
Vítejte u komentovaného přenosu FA Cupu, který je velmi sledovanou soutěží. Dnes máme na programu odvetné utkání čtvrtfinále, ve kterém domácí tým Chelsea FC bude hostit svého soupeře Manchester United. Komentářem fotbalového dění ze Stamford Bridge Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.