Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy nashledanou.
Je dobojováno! Chelsea potvrdila roli favorita a třetiligový Peterborough zdolala v poměru 4:1!

Skóre utkání otevřel po technické střele do pravé šibenice Pedro. Španělského záložníka napodobil minutu před koncem poločasu Michy Batshuayi, skvěle mu připravil míč Ruben Loftus-Cheek.

Ve druhém poločase se hned po sedmi minutách trefil také Willian. Chvilka slávy čekala ovšem i na hosty, Tom Nichols po centru z pravé strany trefil odkrytou branku. Tečku za utkáním udělali přecijen domácí, Pedro se trefil do pravé části branky podruhé v utkání.
90+4
90+3
César Azpilicueta to ještě v poslední nastavené minutě zkoušel střelecky. Jeho pokus mířil k levé tyčce, McGee ale nemusel ani zasahovat.
90+2
Domácí se dostali do vápna, kde se jim povedlo vybojovat další tutovou šanci. Pedro udržel míč a následně jej posunul na Batshuayie. Ten ale hostujícího brankáře neprostřelil!
90+1
Blízko hattricku je španělský záložník Pedro. I proto to nyní zkoušel z levé strany, technická střela na vzdálenější tyč ovšem neskončila úspěchem.
90
Nathaniel Chalobah se u rohového praporku na pravé straně snažil udržet míč. Proti dvojici hráčů následně vybojoval aut.
89
Třetiligový celek se přecijen pořád snaží. Kombinuje na útočné polovině, ale přes bránící hráče Chelsea to jen tak nepůjde.
88
Opravdu se toho nejspíše moc nestane. Domácí se nikam neženou a hosté si nyní jen přihrávají na obranné polovině.
86
Utkání se nám nyní jen dohrává. Pronikajícího Chrise Forrestera poslal k zemi Michy Batshuayi. Hosté budou rozehrávat ze středu travnaté plochy.
85
Dobrý střelecký pokus pro Angola. Anglický forvard se otočil kolem obránce a dostal se k míči. Ten v rychlosti zakončoval volejem, ale míč skončil pouze nad brankou Begoviće.
83
Střídání v týmu Peterborough United: ze hřiště odchází Andrew Hughes, přichází Jerome Binnom-Williams.
83
Michy Batshuayi prošel do vápna a zkoušel se prosmýknout kolem Bostwicka. Ten jej do zakončení nepustil, následný pád nebyl jako penalta odpískán.
82
Opět se pokoušel prosadit střelou z otočky belgický snajpr Michy Batshuayi. Ale i nyní jeho pokus zastavili bránící hráči.
80
Po rohovém kopu se do míče opřel rázný obránce Michael Bostwick. Anglický fotbalista ale zakončoval jen vysoko nad branku.
79
Tom Nichols se na levé straně odhodlal k centru. Ve vápně hledal Angola. Těsně před ním ovšem zasáhl Branislav Ivanović. Uvidíme roh.
78
Stále vidíme hru domácího celku na vlastní polovině. Určitě se nechtějí hráči v modrém nějak zbytečně zranit, když už je utkání rozhodnuté.
77
A poté, co byli domácí méně aktivnější nyní kombinují na vlastní polovině a užívají si toto utkání. Nechme se překvapit, zda směrem dopředu ještě něco předvedou.
75
Chelsea právě vstřelila branku!
Domácí celek dává čtvrtou branku a o vítězi utkání se nyní už nemůže pochybovat! Michy Batshuayi dostal míč na hranici vápna, kde se ale neprosadil. Přiťukl jej tedy PEDROVI, který technickým pokusem k pravé tyčce skóroval dnes podruhé!
Dnešní utkání sleduje 41 003 diváků.
74
Střelec druhé branky utkání hledal přihrávkou na pravou stranu spoluhráče. Ten ale jeho nepřesný pokus nezachytil, toto se Batshuayovi moc nepovedlo.
73
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Willian, přichází N'golo Kanté.
72
Právě nabuzený Tom Nichols dostával nyní přihrávku na levou stranu. Dlouhý míč ovšem nezachytil a k němu se dostali bránící hráči.
70
Peterborough právě vstřelil branku! Hosté se nakonec v přesile alespoň jednou prosadí! Po centru z pravé strany se dostal míč až k levé tyčce, kde se pravačkou dokázal prosadit TOM NICHOLS! Begović tak poprvé v utkání kapituluje.
69
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází César Azpilicueta.
68
Paul Taylor zahrával druhou standardní situaci z dobré pozice. Sice obstřelil zeď, ale jeho slabší pokus v pohodě ukryl v rukavicích Begović.
66
Míč do běhu dostal Lee Angol, který mohl postupovat sám na brankáře. Pod nohy mu ovšem padl kapitán John Terry, který následně viděl červenou kartu!
65
Michael Bostwick zakončoval tento přímý kop. Rychle se rozeběhl proti míči a tvrdě jej napálil na branku. Kdyby netrefil záda Chalobaha, byla by to obrovská šance Peterborough!
64
Lee Angol se dostal k míči a postupoval s ním do vápna Chelsea. Těsně před šestnáctkou byl ale povalen Ivanovićem, hosté budou zahrávat standardku.
62
Hráči Peterborough se snažili něco vymyslet. Příště ale musí lépe přihrát, pokus na levou stranu totiž nikdo nezachytil. U míče domácí.
61
Domácí Blues vybojovali po zblokované přihrávce Pedra rohový kop. Ten se jim ale nijak nepovedlo zakončit, následuje tak odkop od branky McGeeho.
60
Hodina hry pohledného utkání je za námi. Chelsea vede o tři branky a kontroluje hru. Nyní se dokonce ženou do hodně zajímavé akce.
58
Střídání v týmu Peterborough United: ze hřiště odchází Marcus Maddison, přichází Paul Taylor.
57
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Gary Cahill, přichází Ola Aina.
Střídání v týmu Peterborough United: ze hřiště odchází Gwion Edwards, přichází Martin Samuelsen.
57
56
Na levé straně se pokoušel projít přes dvojici obránců Andrew Hughes. Postupoval středem těchto hráčů, ale nakonec byl o balon čistě obrán.
55
Snad poprvé ve druhém poločase se do akce dostávali hosté. Marcus Maddison unikal sám po levé straně. Bránící hráč jej ovšem dostihl, následná přihrávka do vápna byla odvrácena.
54
Následovala další výborná akce Blues! Kombinační hra byla šperkována přihrávkou na Nathaniela Chalobaha, jenž zakončoval k pravé tyčce. Nakonec ale zamířil jen těsně vedle!
52
Povedená akce domácího celku končí třetí brankou! Pedro dostal centr na levou stranu, kde míč zasekl a počkal si na náběh WILLIANA. Ten udělal jeden krok a technickou střelou k tyči překonal McGea potřetí!
51
Hosté se pokoušeli v útoku vymyslet nějakou akci. Centrovaný míč na pravou stranu nebyl ovšem zachycen a skončil pouze v zámezí.
50
Hra pokračuje kombinací Blues. Domácí vstoupili do druhého poločasu famózně a předvádějí svou sílu i bez klíčových hráčů.
48
Do vápna třetiligového celku letěl míč z pravé strany. Nakonec jej ale bránící hráči dokázali odvrátit, ačkoliv to tak od původně nevypadalo.
47
Ruben Loftus-Cheek dnes již jednou na branku nahrál, sám se ale nemůže prosadit. Nyní pronikal po levé straně, ale pokus k pravé tyčce skončil jen těsně vedle!
46
Jako první to v tomto poločase zkoušel Michy Batshuayi. Ten se na hranici vápna otočil a zakončoval. Míč se ale opřel o obránce a skončil v rukavicích brankáře.
46
Chelsea rozehrála druhý poločas výkopem. Zatím nejsou k vidění žádné změny, hrát se tak bude stejně, jak tomu bylo od prvních minut.
46
Oba celky se vrací na travnatou plochu Stamford Bridge. Za pár chvilek začne druhý poločas utkání, ve kterém zatím Chelsea vede 2:0.
První poločas je u konce! Chelsea zatím kontroluje hru, je lepší a měla několik střeleckých pokusů. V osmnácté minutě otevřel skóre Pedro, kterého v závěru ještě napodobil Michy Batshuayi.

Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
45+3
45+2
První polovina utkání se už jen dohrává. Po faulu na útočné polovině Chelsea bude odkopávat brankář Luke McGee. Ten nejspíše založí poslední akci před přestávkou.
45
Nad rámec pětačtyřiceti minut se nastaví ještě dvě minutky. Ošetřován byl například Kurt Zouma a nehrálo se nějakou dobu kvůli dvěma brankám.
44
Následně se ovšem do rychlého útoku dostali domácí. Centr z pravé strany našel Rubena Loftuse-Cheeka, jenž sklepl míč pro MICHYHO BATSHUAYIE. Belgický útočník se opřel do míče a poslal jej nekompromisně k levé tyčce – 2:0!
43
Poslední minutky prvního poločasu se odehrávají na polovině domácího celku. Uvidíme, zda se například hostujícímu celku povede vyrovnat.
41
Následný rohový pokus Chelsea byl zakončován hlavičkou Garyho Cahilla. Ten ale mířil jen nad branku brankáře, jenž patří Tottenhamu.
40
Domácí celek se opět dostal do vápna. Pedro se pokoušel ze své klasické pozice skórovat, ale stáli proti němu bránící hráči. Míč tak předal Willianovi, který nakonec zakončil, ale pouze do nohou do McGea!
39
Zkoušel to opět střelecky Michy Batshuayi. Ten z hranice vápna zakončoval, ale do dráhy střely se hned položili padající obránci. V dobré pozici na přihrávku byl například Willian.
37
Domácí fotbalisté stále kombinují ve středu hřiště a směrem do útoku to od nich není nějaké rychlé. Vedoucí mužstvo Premier League nikam spěchat nemusí.
35
Chelsea pokračuje v aktivní hře na míči. Londýnský celek nijak neriskuje, hraje s klidem na kopačkách a kontroluje hru. Uvidíme, zda ve zbývajících deseti minutách skórují.
34
Kurt Zouma po jednom ze soubojů nějakou chvilku ležel na hřišti. Následně mu za čáru pomohli lékaři. Uvidíme, zda navrátilec do sestavy bude v pořádku.
32
Wow! To byly šance! Nejdříve unikal po pravé straně Loftus-Cheek, který ale zakončoval do připraveného brankáře. Anglický záložník následně předával míč na Pedra. Ten udělal kličku brankáři a zakončoval do odkryté branky. Druhou branku ovšem nedal, trefil jen břevno!
31
Po přiťuknutí od Williana zakončoval z pravé strany Michy Batshuayi. Belgický útočník mířil k levé tyčce, ale McGea nedokázal přízemní střelou překvapit.
30
Pedro se pokoušel projít na levé straně až do vápna, ale byl neúspěšný. Edwards mu odebral míč a postupoval s ním dopředu. Zastaven byl až ve středu hřiště.
28
Michy Batshuayi se prodral do vápna, kde byl Tafazollim povalen. K údivu i faulujícího se ale penaltový zákrok nepískal. Následovat bude alespoň roh.
27
Willian na pravé straně kličkoval, ale nemohl najít cestu přes bránící hráče. Ti jej nakonec zdvojili a donutili ke špatné rozehře. Aut pro Peterborough.
26
Chelsea nepustila v následné akci svého soupeře do nějakého snažení. Modří jsou tak opět aktivní na balonu a následně se posunou do útočné fáze.
24
Karty se hned obrátily. Po nepovedené standardce zajel španělský záložník do Forrestera. Oba hráči si tak po faulech na sebe vykoledovali žluté karty.
23
Hostující obránce Chris Forrester následně zajel do Fàbregase a po zásluze vidí žlutou kartu. Následovat bude hodně zajímavá standardní situace.
22
Následně se domácí celek dostal po krásné kombinaci až do vápna. Tam Willian natrefil ruku bránícího hráče, ale penalta se nepískala.
21
Nyní se domácím směrem dopředu příliš nedařilo, a tak jsou u míče fotbalisté Peterborough. Ti zatím kombinují na vlastní polovině, proti defenzívě Chelsea se jim určitě nehraje nejlépe.
19
Domácí borci pokračují proti třetiligovému soupeři v hodně aktivní hře. Uvidíme, zda se nejlepšímu londýnskému celku v průběhu letošní sezóny povede vstřelit druhou branku.
18
Chelsea se vydala do dalšího útoku, který byl nyní zužitkován první brankou utkání! Luke McGee sice nebezpečnou střelu Nathaniela Chalobaha vyrazil, následná dorážka PEDRA do šibenice byla ovšem nechytatelná.
16
Domácí fotbalisté pokračovali v aktivní hře. Celé snažení bylo zakončeno pokusem Williana. K tomu se dostal míč po obranném zákroku, brazilský borec ale mířil z voleje vysoko nad branku.
15
Zkoušel to opět z levé strany Ruben Loftus-Cheek. Ten si naběhl do vápna a zakončoval do vzdálenější šibenice. Tu ale nakonec svým pokusem nedokázal trefit.
13
Následovalo snažení i na straně druhé, sledujeme opravdu atraktivní utkání. Nichols se dostal s míčem až do vápna, kde jej ale na poslední chvíli obral bránící hráč.
12
Šance i na straně druhé. Do zakončení se po rohovém kopu dostal kapitán Blues John Terry. Ten svým pokusem mířil k pravé tyčce, ale trefil jen hruď připraveného McGea.
11
Na levé straně útočné poloviny kličkoval domácí Loftus-Cheek. Ten následně zakončoval na přední tyč, jeho pokus byl ovšem zblokován.
9
Peterborough ovšem pokračuje v sympatické hře. Po centru z levé strany zakončoval na hranici vápna Marcus Maddison. Ten si nejdříve míč zpracoval a následně zakončil jen vedle branky.
8
Následně přišla první velká šance utkání! Marcus Maddison odcentroval od pravé lajny do vápna, kde zakončoval Edwards. Z blízkosti ale nepřekonal pozorného Begoviće!
7
Odkopávalo se tedy od branky McGeea. Jeho spoluhráči ovšem nezaložili nějakou akci a k míči se tak dostali opět fotbalisté Chelsea.
6
Chelsea nakonec měla k dispozici dva střelecké pokusy. Jeden byl zakončen Cahillem k tyčce, ale zde byl připraven McGee. Po druhém rohu zakončoval Kurt Zouma, ale jeho dělovka skončila jen vysoko nad brankou!
5
Pedro individuálně prošel do vápna a posunul míč lépe nabíhajícímu Willianovi. Ten z levé strany posouval míč na penaltu, ale jeho pokus byl odvrácen na roh.
4
Další útok domácích nevyšel, a tak se bude jen odkopávat od branky Luka McGeea. Ten zatím práci neměl, ale to určitě postupem času přijde.
3
Z jejich standardní situace od půlící čáry nic nebylo. K míči se tak hned dostali Blues, kteří kombinují na vlastní polovině. Následně se budou chtít ovšem dostat do útoku
2
Marcus Maddison si na pravé straně obhodil jednoho z domácích a pokoušel se projít do útoku. To se mu ale díky faulu nepovedlo, hrají tedy hosté.
1
Utkání začalo aktivní hrou domácího celku, který hned po rozehře nakopl míč směrem dopředu. Hostující obrana byla ale proti prvnímu ataku připravená.
1
Na travnatý pažit právě vcházejí fotbalisté obou celků. Domácí nastoupí v klasických modrých dresech, naopak hosté hrají ve světlo žlutém.
Krásné nedělní odpoledne přeji všem fanouškům anglického fotbalu. V rámci FA Cupu se proti sobě na Stamford Bridge postaví domácí Chelsea, soupeřem jim bude třetiligový Peterborough. Po téměř roce nastupuje Kurt Zouma, v základní sestavě Blues navíc figurují spíše náhradníci.

Chelsea FC: Begović – Zouma, Terry, Cahill – Ivanović, Chalobah, Fàbregas, Loftus-Cheek , Pedro – Willian, Batshuayi.
Náhradníci: Eduardo – Kanté, Hazard, Moses, Costa, Azpilicueta.

Peterborough United: McGee – Smith, Tafazolli, Bostwick, Hughers – Maddison, Edwards, Forrester, Angol – Lopes, Nichols.
Náhradníci: Tyler – Ball, Samuelsen, Taylor, Inman, Chettle, Binnom-Williams..
Jak se jim daří v lize...
Chelsea zatím pod novým manažerem, rázným Antonio Contem vládne Premier League a aktuálně celou ligu vede o pět bodů před druhým Liverpoolem. Peterborough je zatím na deváté pozici League One. Pokud vyhrají obě své dohrávky, mohou se ale dostat až na pátou pozici. V posledních třech utkáních třikrát remizovali 1:1.
Krásný den! Chelsea vyzve na svém hřišti ve své letošní premiéře v FA Cupu Peterborough. Jak si povede vedoucí tým Premier League proti devátému celku třetí ligy sledujte od 16:00 na onlajnech!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.