FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Manchester Utd. - 21. března 2021   18:00

Leicester
Leicester
24' Iheanacho  • 52' Tielemans  • 78' Iheanacho
3:1
(1:1)
Manchester Utd.
38' Greenwood
Leicester
Schmeichel (C) – Söyüncü, Evans, Fofana – Castagne, Tielemans, Ndidi, Albrighton – Pérez (73. Praet) – Vardy (83. Choudhury), Iheanacho
Marriner – Bennett, Lennard
King Power Stadium, Leicester
Henderson – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Telles (64. Shaw) – Fred (84. Diallo), Matič (64. McTominay) – Greenwood, Pogba (64. Fernandes), van de Beek (64. Cavani) – Martial
de Gea – Tuanzebe, Williams, McTominay, James, Diallo, Fernandes, Cavani

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:8.
Je konec. Leicester zvítězil nad Manchesterem United 3:1. Domácí byli od úvodu utkání o něco aktivnější a nakonec se po obrovské chybě Freda ve 24. minutě prosadil Iheanacho a poslal tak lišky do vedení. Poté ovšem United přidal na tempu a ve 38. minutě srovnal Greenwood. Doufejme, že také druhá půle nám přinese branky a atraktivní fotbal. Do druhé půle vstoupil domácí tým velmi dobře, protože v 52. minutě poslal lišky do vedení 2:1 Tielemans. V 59. minutě mohl razantně posunout Leicester do vedení Vardy, ale minul bránu. Nakonec ale v 78. minutě přidal druhou branku Iheanacho a dnes se tak postaral o postup lišek do semifinále.
90+4'
90+3'
Martial se sice po centru do vápna snažil o zakončení hlavou, ale ani to nebylo nijak moc nebezpečné a Schmeichel si poradil.
90+2'
Na nějaký zvrat v nastaveném čase co nevypadá, což jen potvrzuje zkamenělý výraz trenéra Ole Gunnara Solskjæra.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.
89'
Posléze sice United získal rohový kop, ovšem ani ten nepřinesl nic nebezpečného.
88'
Bruno Fernandes si vzal na starost exekuci přímého kopu, ale jeho skvělá střela přes zeď skončila na zákroku Schmeichela!
87'
Choudhury přes sebe nepustil Maguirea a rudí ďábli získali přímý kop.
86'
Manchester se snaží něco vymyslet, ale momentálně je to absolutně bez nápadu a pomalu, ale jistě to vypadá, že Leicester postoupí do semifinále FA Cupu.
85'
Jonny Evans byl u míče dřív, než Martial a United získal autové vhazování.
84'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Fred, přichází Diallo.
83'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Vardy, přichází Choudhury.
82'
Jamie Vardy byl nyní zfaulován Fernandesem ve středu hrací plochy.
81'
Tielemans tentokrát nedokázal zachytit přihrávku spoluhráče a United získal autové vhazování.
80'
Manchester United tak už nyní nesmí na nic čekat a okamžitě se cpát směrem dopředu, což bude mít nesmírně těžké.
78'
Leicester právě vstřelil branku!
Lišky jdou do dvoubrankového vedení a jsou velmi blízko k postupu do semifinále! O centr z volného kopu se postaral Albrighton, který našel na vzdálenější tyči KELECHIHO IHEANACHA a ten hlavou zakončil z bezprostřední blízkosti do sítě United. Asistence: Albrighton.
77'
Greenwood sice převedl skvělý návrat zpět, kdy vybojoval míč, ale ten následně dal Fredovi, jenž svou přihrávkou našel pouze Fofanu a dnes hraje tento brazilský záložník velmi špatný zápas.
76'
Někdejší hráč Manchesteru United Jonny Evans nyní skluzem poslal Fernandese k zemi a uviděl kartu žluté barvy.
75'
Harry Maguire zkusil takovou marnou střelu z dálky, která samozřejmě neměla šanci na úspěch a skončila několik metrů vedle brány.
74'
Luke Shaw co pokusil odcentrovat z levé strany, ale jeho pokus zblokoval Albrighton a míč se nakonec odrazil od hostujícího hráče do zámezí. Následuje tak odkop od brány Schmeichela.
73'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Pérez, přichází Praet.
72'
Nyní ale uviděl kartu žluté barvy také Scott McTominay, když podrazil ve středu hřiště Péreze.
72'
Lindelöf si poradil s nákopem soupeře a hlavou poslal míč svému brankáři Hendersonovi.
71'
Rudí ďábli získali rohový kop z levé strany, ale centr Fernandese našel pouze soupeře.
70'
Fofana šel do souboje s Martialem ve středu hrací plochy tvrdě a sudí mu odpískal nedovolený zákrok.
69'
Albrighton uviděl za podražení soupeře žlutou kartu.
68'
Ani tentokrát okamžitě po centru z rohu nic vážnějšího nepřišlo, ale posléze přiletěl další centr do vápna na hlavu McTominaye, ovšem jeho zakončení nemělo razanci.
67'
Tlak ze strany Manchesteru United po vystřídání okamžitě vyrostl, ale prudký centr Wan-Bissaky z pravé strany zblokoval domácí hráč a následuje opět roh.
66'
Následná standardní situace sice nic nepřinesla, ale posléze se snažil Bruno Fernandes svým centrem najít ve vápně Cavaniho, ale k tečovanému míči se dostal jen Schmeichel.
65'
McTominay krátce po příchodu na hrací plochu získal rohový kop z pravé strany.
64'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Matič, přichází McTominay.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Pogba, přichází Fernandes.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Telles, přichází Shaw.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází de Beek, přichází Cavani.
64'
Ale centr z nohy Tellese letěl hodně nepřesně do zámezí.
63'
Evans tentokrát poslal k zemi Martiala a následuje standardní situace United.
62'
Pérez si vytvořil místo pro střelu, ale jeho pokus z hranice pokutového území skončil jen nad bránou Hendersona.
60'
Hodina hry je u svého konce a Leicester zaslouženě vede nad United 2:1.
59'
Obrovská šance Leicesteru není proměněná! Ndidi skvěle vybojoval míč ve středu hrací plochy a Iheanacho posléze vyslal Vardyho do šance, který si namazal Maguirea na chleba, ale následně v obrovské tutovce zakončil jen vedle levé tyče!
58'
Následně předvedl Greenwood skvělé sólo okolo tří hráčů, ale jeho nabídka před bránu byla zblokována. Poté se do odraženého míče opřel Telles, ale vypálil mimo.
57'
Ale opět skončil míč po centru Tellese pouze na hlavě Söyüncüa.
56'
Telles poslal centr do vápna, ale ten odhlavičkoval do zámezí Söyüncü a následuje rohový kop.
55'
Rudí ďábli tak musí opět přidat na tempu, protože začátek druhé půle snad ještě prospali v šatně.
53'
United zkoušel něco vymyslet svým nákopem, ale ten skončil pouze v zámezí.
52'
Podruhé v tomto utkání jsou lišky do vedení! YOURI TIELEMANS si sklepl míč na polovině soupeře s Iheanachem a následně jeho navedení balónu do vápna nezachytil žádný z hráčů Manchesteru United a Tielemans se tak dostal do zakončení, které poslal nechytatelně a přesně k levé tyči. Asistence: Iheanacho.
50'
United se snad ještě nedostal k míči a lišky předvádějí dlouho kombinaci krátkých přihrávek.
49'
Zatím nám toho úvod druhé půle moc nepřináší a Leicester má k dispozici autové vhazování.
47'
Míč tentokrát skončil pouze v zámezí a Leicester tak má k dispozici autové vhazování.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Máme za sebou první půli tohoto utkání a Leicester zatím hraje s Manchesterem United smírně 1:1. Domácí byli od úvodu utkání o něco aktivnější a nakonec se po obrovské chybě Freda ve 24. minutě prosadil Iheanacho a poslal tak lišky do vedení. Poté ovšem United přidal na tempu a ve 38. minutě srovnal Greenwood. Doufejme, že také druhá půle nám přinese branky a atraktivní fotbal.
45+2'
45+2'
Rudí ďábli už nyní nikam moc nespěchají a kombinují na své polovině.
45'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.
44'
Ayoze Pérez předvedl velmi dobrou techniku, když se na hranici vápna zbavil Matiče, ale posléze vystřelil jen těsně vedle levé tyče!
43'
Následný centr odvrátil na přední tyči de Beek a posléze přišla rána Tielemanse, která byla rovněž zblokována.
42'
Lindelöf dokázal odvrátit centrovaný míč do vápna a Leicester tak získal rohový kop, o jehož exekuci se postará Albrighton.
41'
Paul Pogba se sice dostal ke střele ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus mu moc nesednul a Schmeichel předvedl lehký zákrok.
40'
Lišky se tentokrát snažily něco vymyslet po levé straně, ale Wan-Bissaka je na zemi prostě nepřekonatelný.
38'
Manchester United právě vstřelil branku!
Je srovnáno na 1:1! Paul Pogba se na levé straně fantasticky zbavil obránce a následně odcentroval přízemní míč do vápna, kde excelentně pustil míč na MASONA GREENWOODA Donny van de Beek a právě Greenwood posléze vypálil svou silnější levou nohou nechytatelně do pravé části branky. Asistence: Pogba.
38'
Alex Telles našel ve vápně Martiala, ale ten hlavou nedokázal trefit letící míč přímo na něj a potvrdil, že není zrovna na hlavičky.
37'
Maguire poslal Iheanacha k zemi a Manchester United zatím hraje velmi špatný první poločas. Ve druhé půli tak můžeme očekávat příchod Bruna Fernandese a Edinsona Cavaniho.
36'
Fofana se nyní dopustil šlapáku na kotník Paula Pogby, který se svíjí v bolestech, ale vypadá to, že po pár desítkách vteřin bude moct pokračovat.
35'
Poté se klasicky diví Anthony Martial, který je opět velmi nezaujatý v tomto utkání a nyní se navíc dopustil faulu.
34'
Tentokrát už ale míč končí také za bránou Hendersona a ten se postará o rozehrávku.
33'
Lindelöf obtěžoval Vardyho při zpracování míče, ale ten nakonec šel do zámezí a lišky pokračují ve své pomalé kombinaci autovým vhazováním.
32'
Znovu má míč na kopačkách domácí mužstvo a United jakoby nyní na hrací ploše ani nebyl, protože není k vidění nějaký presink o rychlé získání balónu.
31'
Nakonec byla standardní situace rozehrána signálem, ale ten přinesl pouze zblokovanou střelu.
30'
Harry Maguire špatně přečetl kličku Iheanacha a následně jej poslal na hranici vápna k zemi, za což uviděl žlutou kartu.
30'
Půl hodina hry je u svého konce a Leicester vede nad Manchesterem United 1:0.
29'
Opět hledal centr hostujícího hráče z rohového kopu kapitána Maguirea, ale jeho hlavička šla hodně vedle.
28'
Nakonec musel po nepříjemném centru vyrazit míč do zámezí Schmeichel a následuje rohový kop.
27'
Manchester United se nyní něco snaží vymyslet na polovině soupeře a hosté okamžitě zvýšili své tempo.
26'
Leicester se snažil vyslat Vardyho, ale k míči se dostal Maguire.
24'
Domácí mužstvo jde naprosto zadarmo do vedení! Maguire z vlastního vápna posunul míč na Freda, který ale poslal naprosto katastrofální malou domů, kdy se k balónu dostal KELECHI IHEANACHO, který se zbavil brankáře Hendersona a zakončil do prázdné.
24'
Iheanacho dával míč do vápna na Péreze, ale Henderson znovu včas vyběhl.
23'
Nakonec byla standardní situace Leicesteru rozehrána nakrátko a Iheanacho poslal centr do vápna, se kterým si obrana United poradila.
22'
Pogba se sice rozčiloval, že rozhodčí neukázal na autové vhazování pro United a Leicester tak okamžitě rozehrál, kdy Albrighton nakonec vybojoval rohový kop.
21'
Brazilský krajní obránce Alex Telles se nyní dopustil faulu na Albrightona, když jej udeřil v souboji do hlavy.
19'
Manchester už opět drží balón na svých kopačkách, ale patička Matiče byla přečtena Albrightonem.
18'
Znovu se Vardy dostal ke střele, ale tentokrát jeho pokus zblokoval kapitán rudých ďáblů Maguire.
17'
Vardy se nejprve snažil z levé strany vápna najít před bránou Iheanacha, ale zblokovaný míč se dostal zpátky k anglickému kanonýrovi, který následně vystřelil ke vzdálenější tyči, ale Dean Henderson předvedl jistý zákrok!
16'
Van de Beek se pěkně otočil okolo Fofany, ale následně svou přihrávkou nedokázal najít spoluhráče.
14'
Kelechi Iheanacho si sběhl za obranu soupeře, ale u míče byl jako první brankář Dean Henderson.
13'
Lišky měly problémy udržet míč na své polovině po presinku United, ale nakonec se domácím vše dobře podařilo.
12'
Nyní Manchester United získal rohový kop, o jehož exekuci se postaral Telles a Harry Maguire se snažil dostat ke hlavičce, ale ta neměla ze záklonu žádnou razanci.
11'
Mason Greenwood byl při trochu špatném zpracování okamžitě dohrán Söyüncüem a United bude pokračovat v rámci autového vhazování.
10'
Následně předvedl Vardy s Lindelöfem pěkný souboj rameno na rameno, ve kterém zvítězil hostující stoper a následuje odkop od brány Hendersona.
9'
Úvod zápasu nám zatím nepřináší nic moc pěkného a nyní je to Leicester, který se postupnou kombinací snaží něco vymyslet.
8'
Pogba nyní skvělým pasem přenesl hru na pravou stranu, kde si jej zpracoval Wan-Bissaka, který hledal přihrávkou Freda, ale k míči se nakonec dostaly lišky.
6'
Tielemans chtěl svou přihrávkou poslat spoluhráče za obranu United, ale jeho míč byl nepřesný.
5'
Hra je nyní přerušená, jelikož Martial dohrál Tielemanse ve středu hrací plochy, ale vypadá to, že domácí hráč bude moct pokračovat.
4'
Jamie Vardy dostal sice přihrávku po levé straně do běhu a následně hledal Iheanacha, ale Telles skvělý skluzem zabránil střele na bránu Hendersona.
4'
Nemanja Matič se nyní dopustil faulu ve středu hrací plochy na Iheanacha a Leicester tak bude u míče.
3'
Následně ale přišel nedovolený zákrok ze strany domácího mužstva a rudí ďábli budou mít opět míč ve svém držení.
2'
Manchester United se okamžitě na začátku utkání natlačil na soupeřovu polovinu, kde se snaží něco vymyslet.
1'

Leicester City: Schmeichel (C) – Söyüncü, Evans, Fofana – Castagne, Tielemans, Ndidi, Albrighton – Pérez – Vardy, Iheanacho
Náhradníci: Ward – Amartey, Daley-Campbell, Fuchs, Choudhury, Lešabela, Mendy, Praet, Thomas

Manchester United: Henderson – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Telles – Fred, Matič – Greenwood, Pogba, van de Beek – Martial
Náhradníci: de Gea – Tuanzebe, Williams, McTominay, James, Diallo, Fernandes, Cavani

Rozhodčí: Marriner – Bennett, Lennard.
Manchester United

Manchester United je aktuálně v lize na 2. pozici s 57 body a skóre 56:32. Nachází se tak o bod před jeho dnešním soupeřem. V posledním zápase hráli rudí ďábli na stadionu AC Milán, kde vyhráli 1:0 a zajistili si postup do čtvrtfinále Evropské ligy. V lize naposled hrál United doma s West Hamem a rovněž vyhrál 1:0. Ve 3. kole poháru Manchester vyhrál nad Watfordem rovněž 1:0. Posléze přišlo derby proti Liverpoolu, které rudí ďábli zvládli poměrem 3:2 a v osmifinále vyhrál Manchester nad West Hamem 1:0 po prodloužení.
Leicester City

Leicester City se v lize momentálně nachází na 3. místě s 56 body a skóre 53:32. V posledním zápase se představil doma proti poslednímu Sheffieldu United, se kterým si poradil jednoznačně 5:0, když hattrick zaznamenal Iheanacho. Ve 3. kole tohoto poháru si nejprve lišky poradily se Stoke City 4:0. Posléze vyhráli nad Brentfordem 3:1 a v osmifinále Leicester zvítězil nad Brightonem 1:0 gólem v 90+4. minutě, o který se postaral Iheanacho.
Ve čtvrtfinále FA Cupu se proti sobě utkají týmy Leicester City a Manchester United. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci na půdě Leicesteru, kde se zrodila remíza 2:2. Dnes se bude opět bojovat na King Power Stadium v Leicesteru. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Pawson a jeho asistenti Bennett a Lennard. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.