Schmeichel (C) – Fofana, Söyüncü, J. Evans – R. Pereira (60. Albrighton), Ndidi, Tielemans, Castagne – Ayoze Pérez (69. Maddison) – Iheanacho, Vardy.
Forster – Walker-Peters (85. Tella), Bednarek, Vestergaard, Bertrand (85. Salisu) – Djenepo, Ward-Prowse (C), Diallo, Armstrong – Ings, Redmond (59. Adams).

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního večera!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 1:0. Střely mimo: 7:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:7.
Je konec! Leicester vítězí nad Southamptonem 1:0 a postupuje tak do finále FA Cupu, v němž se utká s Chelsea. Saints za celou dobu svého účinkování v letošní sezóně soutěže inkasovali jediný gól a ten dnes stačil na jejich vyřazení.

Po nezáživné první půli se hrál po změně stran už lepší fotbal. Vše rozhýbala v 55. minutě gólová akce Leicesteru. Na rozhodujícím okamžiku utkání má velký podíl Jamie Vardy, který na levém křídle přesprintoval bránícího hráče a předložil míč před bránu Kelechimu Iheanachovi, který nadvakrát propálil vše, co mu stálo v cestě. Southampton poté na chvíli zapnul, ale vytvořil si pouze jednu šanci. Odražený míč napálil těsně vedle šibenice Diallo. Foxes pak ale zase převzali kontrolu nad zápasem a střídající Maddison měl dvě dobré příležitosti na navýšení náskoku. To se nepodařilo, ovšem Leicester to nakonec už mrzet nemuselo.
90+5'
90+5'
Centr Warda-Prowse přelétl nabíhající hráče a míč končí v koši brankáře Schmeichela. Leicester postupuje do finále!
90+4'
Evans fauloval Vestegaarda. Saints mohou poslat asi poslední nákop do šestnáctky soupeře.
90+4'
Saints vhazují v blízkosti vlastního rohového praporku. Musejí míč dostat rychle nahoru.
90+3'
Salisu poslal do šestnáctky soupeře dlouhý míč. Tam ho Jannik Vestergaard jen přizvedl do rukavic Kaspera Schmeichela.
90+2'
Kelechi Iheanacho přebral míč od Castagneho, navedl si ho až do šestnáctky a dostal se do zakončení. To mu zablokoval Salisu.
90+1'
Jan Bednarek si vysloužil žlutou kartu za šlapák na Vardyho.
90+1'
Ještě čtyři minuty naděje pro Saints. To je čas, který nastaví rozhodčí Kavanagh.
89'
Za hráče utkání byl vyhlášen Kelechi Iheanacho. Zatím to vypadá, že bude autorem gólu, který Leicester pošle do finále.
88'
Stoper Çağlar Söyüncü výtečně předskočil Dannyho Ingse a získal míč pro Lišky.
86'
Leicester je už blízko postupu do finále FA Cupu. Soton má na vyrovnání pár minut.
85'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Ryan Bertrand, přichází Mohammed Salisu.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Kyle Walker-Peters, přichází Nathan Tella.
84'
Maddison posílal dopředu Vardyho. Ten byl však v ofsajdu.
83'
Po souboji s Vestergaardem se těžce zvedal z trávníku Iheanacho. Ten ale bude v pořádku. U lavičky Southamptonu se chystá střídání. Do hry by měl jít Tella.
81'
Saints po obdrženém gólu na pár minut přidali, ale poté upadli do jakési letargie. Leicester má momentálně hru pod kontrolou.
79'
Šance Leicesteru. Iheanacho podruhé v krátké době vytvořil střeleckou pozici pro Jamese Maddisona. Ten se do míče opřel z 20 metrů a jen těsně minul šibenici!
78'
Jamie Vardy se dostal k míči podobně jako při gólové akci nalevo. Prohnal Bednareka, ale po zasekkávačce neměl, komu by do šestnáctky přihrál a tak uklidnil hru nahrávkou dozadu.
77'
Dobře to teď udělal Kelechi Iheanacho. Ten obral o míč protihráče a zamířil s ním k šestnáctce soupeře. Pak ho posunul do leva na volného Jamese Maddisona, který však levačkou zakončil nad břevno.
76'
Jeho exekuce se ujal Marc Albrighton. Zkusil centrovat, Saints se ale ubránili.
76'
Walker-Peters si pomohl nedovoleným zákrokem, po němž budou Foxes zahrávat přímý kop z levé strany hřiště.
74'
V dosavadním průběhu zápasu jsme viděli jedinou střelu na bránu. Ta skončila za zády brankáře Sotonu Frasera Forstera.
73'
Svatým nevyšla kombinace. Míč opustil hrací plochu a bude se jen kopat od brány Leicesteru.
71'
Zahrával ji právě Maddison. Po jeho nepovedeném centru se však míč snesl za bránu soupeře.
70'
James Maddison se hned zapojil do akce Lišek a došel si pro faul od Walkera-Peterse. Standardka pro modré.
69'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází James Maddison.
68'
Hráči Leicesteru se snaží hru uklidnit a drží míč na kopačkách.
66'
Leicester by přeci jen měl hrát aktivněji. Ještě je asi brzy na totální defenzivu, do které se Lišky uzavřely po vedoucím zásahu.
64'
Tohle byla výtečná šance pro Southampton! Po závaru před bránou Leicesteru vracel míč z pravé strany do ohně Armstrong. Po zásahu Ndidiho se balón odrazil před pokutové území k Ibrahimovi Diallovi, který se do něj opřel hned z voleje a Schmeichel jen sledoval, jak střela záložníka Saints těsně míjí jeho pravou šibenici!
63'
Southampton po obdrženém gólu zvýšil aktivitu. Hraje se v blízkosti pokutového území leicesteru.
61'
Danny Ings dotáhl míč před pokutové území a poslal ho doleva na Che Adamse, jehož střelu zablokoval Evans. Poté střílel z dálky Ibrahima Diallo, který zamířil nad bránu.
60'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ricardo Pereira, přichází Marc Albrighton.
59'
Po střídání došlo na roh Saints. Centr Warda-Prowse vyboxoval Kasper Schmeichel.
59'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Nathan Redmond, přichází Che Adams.
58'
Soton se snaží nějak odpovědět. Z levé strany centroval Moussa Djenepo, balón byl ale sražen na roh bránícím Fofanou.
55'
Leicester právě vstřelil branku!
Lišky jdou do vedení! Skvěle to udělal Jamie Vardy, který se dostal k míči na levém křídle, kde utekl bránícímu hráči a poté nabídl balón před bránu spoluhráči KELECHIMU IHEANACHOVI. Ten napoprvé zakončoval jen do obránce Vestegaarda, ovšem míč se k němu ke štěstí Leicesteru odrazil zpátky a napodruhé ho už Iheanacho napálil kolem levé nohy brankáře Forstera do sítě.
54'
Stuart Armstrong vyvážel z pohledu Saints míč dopředu. Pak ho ale nedokázal přesně předat Redmondovi.
53'
Redmond posílal míč za obranu Leicesteru. Tam se však nacházel Danny Ings v ofsajdovém postavení.
51'
Vypadá to, že po změně stran se bude hrát podobný fotbal jako v první půli. Gól by to určitě rozhýbal.
50'
Rozehrával ji Ward-Prowse. Na jeho centr si sice naběhl Jannik Vestergaard, který ale hlavičkoval temenem vysoko nad.
49'
Çağlar Söyüncü (Leicester City) poslal k zemi Walkera-Peterse a vysloužil si žlutou kartu. Navíc standardní situace pro Southampton.
48'
Jonny Evans si zkušeně pokryl míč před Djenepem, který ho fauloval. Lišky tak mohou rozehrávat z klidu.
46'
Druhý poločas je tu. Ani jeden z týmů neučinil žádné střídání.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 45 % : 55 %
Střely na bránu – 0:0
Střely mimo – 3:0
Rohové kopy – 3:1
V prvním poločase druhého semifinále FA Cupu jsme sledovali velmi opatrnou partii. Hrálo se na jistotu, oba týmy především nechtěly dělat v defenzivní hře chyby. Největší příležitost dosavadního průběhu měl útočník Leicesteru Jamie Vardy, kterého po zaváhání v rozehrávce Southamptonu poslal do úniku Tielemans. Vardy ale přes padajícího brankáře Forstera zamířil nad. Stejný hráč se pak krátce před přestávkou dostal ještě k zajímavé hlavičce po rohovém kopu, ale ani ta se po teči bránícího hráče mezi tyče nevešla.
45+1'
45+1'
První půle bude nastavena o jednu minutu.
45'
Následoval ještě jeden roh Tielemanse. Evans tentokrát nedosáhl na balón.
44'
Zajímavá situace po rohovém kopu! Po hlavičce Jonnyho Evanse se míč dostal na hlavu Jamieho Vardyho. Ten z bezprostřední blízkosti a zřejmě ještě s přispěním bránícího hráče zamířil nad!
43'
Jamie Vardy svedl souboj s Walkerem-Petersem a získal pro Leicester další rohový kop.
42'
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Wilfred Ndidi. Defenzivní štít Leicesteru bránu netrefil.
41'
Tielemans měl na pravém křídle úplně volného Timothyho Castagneho. Ten míč dostal, ale následně mohl do šesntáctky určitě poslat lepší nabídku pro nabíhajícího Vardyho. Je z toho nakonec alespoň roh pro Foxes.
40'
Na stadionu je přeci jen omezené množství diváků. Jedná se o vybrané lidi, kteří splnili přísná pravidla a samozřejmě prošli negativním testem na Covid.
38'
Nákop brankáře Leicesteru Schmeichela skončil až v autu. Míč pro Saints.
37'
Dosud jsme neviděli ani jedinou střelu mezi tyče. Na střely mimo je to 2:0 pro Leicester.
35'
Nyní zase sledujeme útočnou aktivitu Southamptonu. Po centru ze standardní situace minul míč Ryan Bertrand. Následně se neprosadil do zakončení ani Vestergaard.
33'
První gólovka zápasu! Diallo ztratil ve středu hřiště míč a Youri Tielemans okamžitě poslal do úniku Jamieho Vardyho. Ten šel z levé strany sám na Forstera, přes padajícího gólmana Saints však zakončil nad břevno!
32'
Rozehrávky se ujala pravačka Jamese Warda-Prowse. Foxes se ale dokázali ubránit.
31'
Kyle Walker-Peters skončil na zemi po faulu od Ayozeho Péreze. Soton bude zahrávat standardní situaci...
30'
Přihrávka za obranu hledala Jamieho Vardyho. Jeho náběh si ale pohlídal stoper Saints Bednarek.
28'
Na druhé straně se snažil dostat s míčem až do pokutového území Danny Ings. Toho však čistě poslal na trávník Jonny Evans.
27'
Tohle bylo zajímavé! Ayoze Pérez si narazil míč s Vardym a z levé strany centroval na zadní tyč. Tam si nabíhal Kelechi Iheanacho, jehož však balón přelétl. Kdyby se k hlavičce dostal, byla by to vyložená šance.
26'
Sledujeme opatrný zápas bez šancí. Oba týmy jsou si vědomi důležitosti utkání.
25'
Stoper Southamptonu je v pořádku a opět je připraven čelit útokům Leicesteru.
24'
Jamie Vardy se dostal ke střele, kterou zablokoval Jannik Vestergaard. Ten si ale při obranné práci ublížil a zůstává ležet na hrací ploše.
22'
Držení míče – 41 % : 59 %
20'
Lišky ztratili míč na vlastní polovině. Po jejich nepřesné přihrávce mohl hrát Armstrong, který nahrál doprava Nathanovi Redmondovi. Po jeho přetažené centru se ještě snažil zachránit míč na hřišti Moussa Djenepo, jenž ho ale jen posunul na obránce soupeře.
18'
Tentokrát to byl Castagne, který fauloval. Ve snaze získat míč přišlápl špičku Ryana Bertranda.
16'
Timothy Castagne byl u pravé postranní čáry dohrán Vestergaardem. Míč pro Leicester.
15'
Ayoze Pérez dohrál v souboji hráčů s číslem 17 Armstronga. Míč uvede do hry brankář Sotonu Fraser Forster.
14'
Modří v tomto pokračují nadále. Balón si nyní mění členové stoperské trojice.
12'
Balón na kopačkách nyní mají Foxes. Zatím je to opatrné. Týmy si nic nekomplikují a volí většinou jednoduchou hru.
10'
Brankář Leicesteru Kasper Schmeichel musel daleko ze své brány, aby míč odkopl před nabíhajícím Dannym Ingsem.
9'
Hráči na obou stranách museli podstoupit několik hlavičkových soubojů. Týmem, který dostal míč na zem, je Southampton.
8'
Iheanacho fauloval v souboji u postranní čáry Moussu Djenepa. Míč pro Saints.
7'
Jamie Vardy je už zpátky na hřišti. Manažer Lišek Brendan Rodgers si určitě oddechl.
5'
Vardyho, který šel v souboji o míč do skluzu, totiž přišlápl Ibrahima Diallo. Ten si prohlédl žlutou kartu.
4'
Do prvního zakončení se dostal Ayoze Pérez. Ten se pokoušel na levé straně šestnáctky o technický obstřel, zamířil ale hodně vedle vzdálenější tyče. Horší pro Leicester je, že na trávníku zůstal ležet Jamie Vardy.
3'
Bertrand si při vhazování nerozuměl s Djenepem. Je z toho tedy aut pro změnu pro Foxes.
2'
Oba celky se zatím střídají v nakopávání balónů dopředu. Jonny Evans nyní při obranné práci odhlavičkoval takovýto míč do autu.
1'
Po tradičním pokleknutí hráčů následoval úvodní výkop. Ten provedl Leicester.
1'
Před utkáním proběhne ještě minuta ticha za zesnulého prince Philipa, který měl včera pohřeb.
Aktéři zápasu už jsou na hrací ploše chrámu Wembley. Jen škoda prázdných ochozů tohoto svatostánku.

Leicester City: Schmeichel (C) – Fofana, Söyüncü, J. Evans – R. Pereira, Ndidi, Tielemans, Castagne – Ayoze Pérez – Iheanacho, Vardy.
Náhradníci: D. Ward – Choudhury, Albrighton, Praet, Amartey, Maddison, Thomas, Ünder, N. Mendy.

Southampton FC: Forster – Walker-Peters, Bednarek, Vestergaard, Bertrand – Djenepo, Ward-Prowse (C), Diallo, Armstrong – Ings, Redmond.
Náhradníci: A. McCarthy – Tella, N'Lundulu, Adams, Salisu, Ferry, Jankewitz, J. Stephens, Walcott.

Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Masseyová-Ellisová.
V letošním ročníku se oba celky utkaly v rámci Premier League zatím jednou. V polovině ledna zvítězil Leicester na domácí půdě 2:0 po zásazích Jamese Maddisona a Harveyho Barnese. Poměrně v živé paměti se stále nachází předloňský duel na St. Mary's Stadium, v němž Lišky uštědřily Saints potupný debakl 9:0.
Leicester City:
Leicester čeří vody na špici tabulky Premier League. Momentálně mu patří třetí místo a bojuje tak o účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Situaci si však Foxes zkomplikovali v posledních dvou utkáních, které prohráli. Nejprve podlehli doma 0:2 Manchesteru City, poté padli 2:3 na West Hamu, který právě patří do skupiny týmů, jež Leicester nahánějí. FA Cupem zatím Lišky procházejí poměrně suverénně. Ve čtvrtfinále dokázaly na domácí půdě vyndat i slavný Manchester United.

Cesta Leicesteru do semifinále:
3. kolo: Stoke – Leicester 0:4
4. kolo: Brentford – Leicester 1:3
5. kolo: Leicester – Brighton 1:0
Čtvrtfinále: Leicester – Man. Utd. 3:1
Southampton FC:
Když Saint udolali na začátku ledna doma 1:0 mistrovský Liverpool, neudržel jejich manažer Hasenhüttl slzy dojetí a jeho tým dokonce na jeden večer vedl tabulku Premier League. Od té chvíle se však Southamptonu přestalo dařit. Z následujících čtrnácti ligových duelů vyhrál jen dva a v tabulce se propadl až do její druhé poloviny. Na záchranu mají Svatí momentálně k dobru 10 bodů. Na semifinále FA Cupu se hráči Sotonu v lize nenaladili moc pozitivně. V pondělí totiž prohráli 0:3 na hřišti West Bromwiche. V FA Cupu se však Saints daří. Ve čtyřech utkáních ani jednou neinkasovali. Southampton bojuje o páté finále v klubové historii. Nejstarší klubovou soutěž na světě vyhrál v sezóně 1975/76.

Cesta Southamptonu do semifinále:
3. kolo: Southampton – Shrewsbury 2:0
4. kolo: Southampton – Arsenal 1:0
5. kolo: Wolverhampton – Southampton 0:2
Čtvrtfinále: Bournemouth – Southampton 0:3
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Londýnský svatostánek Wembley tento víkend hostí semifinálové zápasy FA Cupu. Druhého finalistu nestarší klubové soutěže na světě určí nedělní souboj mezi Leicesterem a Southamptonem. Papírovým favoritem duelu jsou určitě Lišky. Sotonu se momentálně v Premier League vůbec nedaří a manažer Ralph Hasenhüttl může být rád, že jeho svěřenci mají nahrané body ze začátku ročníku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.