FORTUNA:LIGA - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Zlín - 16. ledna 2021   14:00

0:0
(0:0)

Fendrich – Žídek (C), Kulhánek, Březina – Mondek, Hellebrand (87. Juřena), Tiéhi, Nešický, Helešic (73. Kania) – Smola, Čvančara (76. Lukáš Holík).
Šrom – Večerka, Jan Řezníček, Lukáš Holík, Hrabina, Kania, Juřena.
Petřík – Nádvorník, Horák
Stadion v Městských sadech, Opava
S. Dostál – Vraštil, P. Buchta, J. Kolář – Cedidla, Conde, Hlinka (C), Procházka – Janetzký, Jawo, Dramé (90+2. Chwaszcz).
Rakovan – Simerský, Jiráček, Martínez García, Chwaszcz, Slaměna, Toutou Mpondo.

SESTŘIH: Opava - Zlín 0:0. Opava natáhla sérii bez vítězství na sedm kol

Z tohoto střetnutí je to vše. Děkujeme vám za pozornost a u fotbalu zase brzy na viděnou.
Další utkání čeká na svěřence trenéra Radoslava Kováče už tuto středu, kdy se v odloženém duelu 13. kola střetnou na domácím stadionu s pražskou Spartou. Zlín přivítá za týden na Letné ostravský Baník.
Zisk bodu Opavu z poslední pozice tabulky neodpoutal. Slezané jsou nadále osmnáctí, na předposlední Příbram ztrácejí dva body, na záchranu pak tři. Na svém zůstal i Zlín, který je jedenáctý.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 16:20.
Během zimní přestávky posílený opavský tým vstoupil do jarní části FORTUNA:LIGY bezbrankovou remízou proti Zlínu, s nímž po návratu do nejvyšší soutěže pětkrát v řadě prohrál. Až na závěrečnou čtvrthodinu hráli s míčem více Slezané, vyložených možností ke vstřelení branky ovšem měli více hosté. V 7. minutě pálil z levé strany pokutového území do boční sítě Jawo. Po čtvrthodině hry orazítkoval domácí Hellebrand střelou zhruba z hranice šestnáctky břevno Dostálovy klece. Z podobné pozice zakončoval ve 23. minutě na protějším konci hřiště i Conde, po zemi ale zamířil těsně vedle levé tyče. Deset minut po přestávce oslovil Čvančara kolmou přihrávkou na střed vápna Nešického, tomu se ale vrhl do střely Vraštil. V 68. minutě zaměstnal Fendricha Dramé. Jeho skákavou přízemní ránu opavský gólman vyrazil a zakrátko zpacifikoval i technický oblouček Procházky. Ještě blíže gólu byli Ševci v 78. minutě, kdy se ke střele uvnitř pokutového území uvolnil Cedidla a rozezvonil břevno. Minutu před koncem řádné hrací doby se pak za obranou zjevil Jawo, podruhé v utkání ale pálil z výtečné pozice do boční sítě. Opava si tak se Zlínem rozdělila po bodu.
90+2'
90+2'
Václav Procházka si po autovém vhazování nerozuměl ideálně s Jakubem Janetzkým a byla z toho laciná ztráta míče na útočné polovině. Už se zřejmě nic nestane.
90+2'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Šimon Chwaszcz.
90+1'
Z levé strany centroval nepřesně Václav Procházka, z pravé následně přihrával na opavské kopačky Lamin Jawo.
90+1'
Mondekův centr levačkou, jenž přilétl na střed vápna z pravé strany, odvrátila hradba těl v bílých dresech.
90+1'
Duel bude nastaven o dvě minuty.
90'
Cheick Oumar Conde naskočil zezadu do nic netušícího Christa Joela Tiéhiho, kterého po pádu ještě zasedl na trávníku. Domácí záložník je v péči lékařů.
89'
Jawo v dobré pozici pálil pouze vedle brány
89'
Další obrovská možnost Zlína, která zůstala nevyužita! Lamin Jawo dostal průnikovou přihrávku za obranu, z pravé strany velkého čtverce ale střílel trestuhodně jen do boční sítě!
88'
Aleš Nešický poslal do šestnáctky další z nadýchaných centrů, sudí Petřík ale viděl útočný faul. I podle opakovaných záběru těžko říci, kdo se ho vlastně dopustil.
87'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Václav Juřena.
87'
Po faulu Cheicka Oumara Condeho budou zhruba z poloviny hřiště rozehrávat domácí.
86'
Opavští si s hostující standardkou poradili a ihned dostali míč ven z vlastní šestnáctky. Tam s ním operovali nějakou dobu znovu Zlínští. Zastavil je až útočný faul Jakuba Janetzkého.
85'
David Březina tentokrát fauloval Jakuba Janetzkého. Obránci, který je v Opavě na hostování z druholigového Žižkova, se zákroky nasčítaly a vydaly na žlutou kartu.
84'
Christ Joel Tiéhi adresoval do šestnáctky zajímavý centr, který odvracel nejistým výběhem před Lukášem Kaniou na poslední chvíli Stanislav Dostál. Zlínský brankář zároveň poslal k zemi právě i domácího záložníka, penalta se však nepíská.
84'
Youba Dramé šel ramenem do souboje s Janem Žídkem. Opavský kapitán si při pádu lehce ublížil, zdá se ale, že bude moci pokračovat.
83'
Domácí fotbalisté z pobytu na útočné polovině nic dalšího prozatím nevytěžili. Krátce po vhazování, kterého se ujal Lukáš Kania, bude rozehrávat od své branky Stanislav Dostál.
82'
Tomáš Smola si předkopl balon a poté odcentroval z pravé strany k zadní tyči. Míč byl tečován na autové vhazování.
81'
Dravý průnik Lamina Jawa zastavil nečistým skluzem David Březina. Ten se protihráči ihned sportovně omluvil.
80'
Do konce střetnutí schází posledních deset minut plus nějaké to nastavení. Zatím to v Opavě vypadá na dělbu bodů.
79'
Lamin Jawo faulován uvnitř středového kruhu Davidem Březinou. Zlínští převzali s blížícím se koncem duelu aktivitu a domácí se musí znovu stáhnout před své vápno.
78'
Velká šance Zlína, který dělily centimetry od vedení. Martin Cedidla se v pokutovém území uvolnil ke střele, pálil ale do břevna. Na nastřelené brankové konstrukce je tedy srovnáno.
77'
Největší šance na straně Zlína! Martin Cedidla napálil břevno
77'
Lamin Jawo míchal s balonem na hranici šestnáctky. Nabízela se přihrávka na pravou stranu, nakonec to ale vzal gambijský útočník na sebe. Jeho dělovku zblokoval opět Jiří Kulhánek.
76'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Tomáš Čvančara, přichází Lukáš Holík.
75'
Václav Procházka vysunul přihrávkou po zemi na levé straně Lamina Jawa. Jeho snahu o procpání míče před branku utnul Jiří Kulhánek.
74'
Zlínští obránci kombinují na vlastní polovině. Domácí strana zatím chystá další změnu v sestavě. Do hry půjde Lukáš Holík.
73'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází Lukáš Kania.
72'
Procházka poslal míč přímo do náruče Fendricha
72'
Lamin Jawo našel zadovkou Václava Procházku, který z levé strany šestnáctky střílel technickým obloučkem na zadní tyč. Rána postrádala razanci i lepší umístění, Vilém Fendrich balon zpacifikoval.
71'
Kratší centr Lamina Jawa, jenž rozehrál zlínskou standardku, odvrátil Aleš Nešický – pro změnu nový exekutor opavských standardních situací.
70'
Lamin Jawo faulován na levém okraji trávníku Davidem Březinou. Dnes se rozhodně nehraje v rukavičkách.
69'
Opavská akce končí ofsajdem. U postranní čáry se mezitím chystá první střídání. Premiéru v pruhovaném žluto-modrém dresu si dnes odbyde také Lukáš Kania.
68'
Proti střele Dramého musel Fendrich zasáhnout
68'
Vilém Fendrich musel vytáhnout pozorný zákrok. Z levé strany pokutového území vyslal skákavou přízemní střelu Youba Dramé. Domácí gólman pokus vyslaný z většího úhlu vyrazil.
68'
U postranní čáry svedli souboj o míč Václav Procházka a Karol Mondek. Autové vhazování si žádaly oba týmy, míč byl ale nakonec k nelibosti kouče Páníka přisouzen Opavě.
67'
Po ospalejším vstupu do druhého poločasu převzali fotbalisté ze slezské metropole aktivitu. Na skóre to ale stále není znát.
66'
Na Nešického centr z pravé strany si naskakoval Tomáš Smola, do zakončení se ale nedostal. Zakrátko se útočného faulu na Jakuba Janetzkého dopustil Matěj Helešic. Rozehrávat bude Stanislav Dostál.
65'
Tomáš Čvančara si to znovu z pravé strany mašíroval do šestnáctky. Tam se snažil obhodit si Lukáše Vraštila, hostující obránce ale míč ukořistil a odvrátil na roh.
64'
Na druhé straně zasahuje bez problémů Vilém Fendrich. K tomu doletěl nepřesný centr Martina Cedidly.
63'
Karol Mondek vysunul přihrávkou na pravou stranu Tomáše Čvančaru. Ten z hranice šestnáctky centroval na zadní tyč, vložil ale do balonu příliš razance. Aleš Nešický by potřel metr výšky k dobru, aby balon hlavou zasáhl.
62'
Další opavskou akci utnul zdvižený praporek pomezního sudího Iva Nádvorníka, jenž signalizoval ofsajd.
61'
Stanislav Dostál si vybíhal někam na penaltu pro centr Nešického. Těsně před zlínským brankářem hlavičkoval na levou stranu Jan Žídek, Christ Joel Tiéhi ale z voleje zamířil výrazně vedle levé tyče.
60'
Další žlutá karta. Martin Cedidla držel u postranní čáry vytrvale za ruku Tomáše Smolu.
60'
Condeho nepovedený přízemní centr zachytil Christ Joel Tiéhi. Opavští vyrazili dopředu, na což reagovali hosté taktickým faulem na Aleše Nešického.
59'
Slezané se ale standardky přesto dočkali. Christ Joel Tiéhi vybojoval pro domácí rohový kop z pravé strany. Centr Aleše Nešického se nicméně k nikomu v pruhovaném nedostal.
58'
David Březina našel obloučkem za obranu Tomáše Smolu. Ten se po lehkém kontaktu s Jakubem Kolářem poroučel na trávník. Domácí si žádali přímý kop, podle rozhodčích šlo však o čistý souboj.
57'
Youba Dramé rozehrál nákopem na zadní tyč signál, Lukáš Vraštil ale v náběhu hlavičkoval vysoko nad břevno.
56'
Christ Joel Tiéhi poslal k zemi Lamina Jawa a vykoledoval si žlutou kartu. Standardka pro Zlín.
55'
Zlínští reklamovali, že Patrik Hellebrand hrál s balonem za autovou čárou. Sudí Petřík byl jiného názoru a nechal hrát domácí.
54'
Nešický napálil balon pouze do padajícího Vraštila
54'
Patrik Hellebrand vyslal na pravé straně do běhu Tomáše Čvančaru. Ten poslal na střed vápna přízemní kolmici, Aleš Nešický ale napálil jen padajícího Lukáše Vraštila. To byla solidní možnost Slezského FC.
53'
Youba Dramé se na pravém okraji hřiště dostal do sevření dvou opavských protihráčů, kteří jej o balon obrali.
52'
Ševci se na delší dobu usadili na útočné polovině. Po zásahu Patrika Hellebranda uvede Václav Procházka v krátkém sledu do hry už třetí autové vhazování.
51'
Lamin Jawo přihrál z levé strany přes Tiéhiho až do velkého vápna, kde se do míče opřel ex-opavský Jakub Janetzký. Střílel ale pouze do před sebou stojícího Davida Březiny.
50'
Lamin Jawo ubráněn u levé postranní čáry Davidem Březinou. Zlínští budou vhazovat.
49'
David Březina se snažil přihrávkou do uličky najít nabíhajícího Patrika Hellebranda, k adresátovi ale míč nedošel. Dopředu může jít Zlín.
48'
Patrik Hellebrand střílel z nějakých osmnácti metrů, při zakončení ale podklouzl. Slabý pokus se dokutálel po zemi vedle levé tyče.
47'
Po Vraštilově faulu rozehrával Aleš Nešický standardku. Jeho nákop doskotačil až ke Stanislavu Dostálovi, který míč pohotově vyboxoval.
46'
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:02.
Úvodní poločas zápasu mezi Opavou a Zlínem je minulostí. Branku jsme neviděli, několik zajímavých příležitostí ale ano. V 7. minutě pálil z levé strany pokutového území do boční sítě Jawo. Po čtvrthodině hry orazítkoval domácí Hellebrand střelou zhruba z hranice šestnáctky břevno Dostálovy klece. Z podobné pozice zakončoval ve 23. minutě na protějším konci hřiště i Conde, po zemi ale zamířil těsně vedle levé tyče. Opava si s blížící se přestávkou vytvořila optický tlak a byla často usazena na útočné polovině, Zlínští ale Slezský FC do žádné vážnější možnosti už nepustili. Uvidíme, zda na bezgólovém výsledku něco změní druhá půle.
45+1'
45+1'
Slezský FC dohrává závěr poločasu s míčem na kopačkách. Přechod do útoku se ale domácím momentálně vůbec nedaří. Zlín je zatažený na své půlce a očekává hvizd rozhodčího.
45+1'
Úvodní poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Zlínu se po předešlých krušných minutách podařilo trochu uklidnit hru. Ta se momentálně pohybuje poblíž středového kruhu.
44'
Po Smolově zadovce centroval z levé strany před malé vápno Matěj Helešic, Tomáš Čvančara ale ve vzdušném souboji neuspěl.
43'
Domácí standardka skončila pouze balonem v rukavicích Stanislava Dostála. O chvíli později byl na útočné půlce faulován Patrik Hellebrand, a tak mohou Opavští zase útočit.
42'
Lukáš Vraštil fauloval v krátkém sledu podruhé Tomáše Smolu. Tentokrát jej ve výskoku udeřil loktem a má to za žlutou kartu.
41'
Hlinkovu pumelici zblokoval kousek před hranicí pokutového území obětavý Aleš Nešický. Toho je doslova plné hřiště.
41'
Roh pruhovaným nevyšel podle představ. Vzdušný balon přistál na horní síti. Rozehrávat bude Stanislav Dostál.
40'
Buchta si zahrál na brankáře a zabránil hrozícímu nebezpečí
40'
Rozběhnutý Jan Žídek přihrával z levé strany po zemi na bližší tyč, kam si nabíhal Tomáš Smola. Před domácím útočníkem na poslední chvíli zasáhl Petr Buchta, jenž odvracel vedle levé tyče na rohový kop.
39'
Aleš Nešický centroval na pravou stranu šestnáctky, kde si na balon naskakoval Jan Žídek. Míč ale jen lehce posunul směrem ke Stanislavu Dostálovi.
38'
Lukáš Vraštil nakopl do holeně Tomáše Smolu, který se skácel k zemi. Standardní situace pro Opavu. Na přímou střelu to není.
37'
Patrik Hellebrand adresoval prudký nákop na pravou stranu, kde se za míčem hnal ligový sprinter Karol Mondek. Slovenský rychlík ale "kulatý nesmysl" na hrací ploše nezastihl.
36'
Cheick Oumar Conde se uvolnil na levé straně a hledal přihrávkou do běhu Youbu Dramého. K tomu ale balon nakonec nedoputoval.
35'
Lamin Jawo inkasoval na útočné polovině koňara. Zlín následně rozehrával, připravil se ale o míč vlastní nepřesností. Václavu Procházkovi utekla meruna do zámezí.
34'
Hosté se vypořádali s aktivním domácím presinkem znovu jen za cenu zpětné přihrávky na Stanislava Dostála. Toho spolu s Petrem Buchtou napadal Aleš Nešický, jenž má dnes zřejmě sil na rozdávání.
33'
Taktický faul v podání Christa Joela Tiéhiho, který se zrodil poblíž půlící čáry. Kdyby za něj byla žlutá, nemohl by se domácí záložník asi příliš divit.
32'
Patrik Hellebrand se po Tiéhiho posunutí na pravé křídlo okamžitě snažil vysunout Tomáše Čvančaru. Zlínští zadáci odvrátili míč na autové vhazování.
31'
Hra se bleskově přesunula na protější konec hrací plochy, nebezpečí z toho ale nebylo. Václav Procházka centroval z levé strany nepřesně pouze na horní síť.
30'
Matěj Helešic odcentroval z levé strany na malé vápno, kde hledal Tomáše Smolu. Ten byl ale dobře bráněn. Následně domácí reklamovali hru rukou, rozhodčí byl ale jiného názoru a nechal pokračovat ve hře.
29'
Po centru Aleše Nešického odvracel vzdušný míč na další roh Jakub Kolář. Slezané si tak celou situaci zopakují.
28'
Zlínská obrana zblokovala centrovaný balon z kopačky Christa Joela Tiéhiho. Opava bude kopat roh.
27'
Youba Dramé teď na pravé straně šestnáctky pořádně vymíchal Jana Žídka a uvolnil se ke střele na zadní tyč. Ta byla naštěstí pro domácí nepřesná. Zkušený opavský kapitán ale dostává od trenéra Kováče co proto.
26'
Lamin Jawo odcentroval pouze na hlavu jednoho z domácích. Následně přihrával zlínský útočník z pravé strany po zemi, pouze však k pozornému Vilému Fendrichovi.
25'
Zlín se usadil okolo domácí šestnáctky. Cedidlův centr z pravé strany Opavští odvrátili mimo velký čtverec, velmi brzy ale následoval faul na Lukáše Vraštila. Ševci tak budou zahrávat standardku z pravé strany hřiště.
24'
Hodně aktivně se jeví Aleš Nešický, jenž dorazil v krátké zimní pauze do Opavy na hostování z Liberce. Domácí záložník neúnavně napadá zlínskou rozehrávku, klid nedopřává ani brankáři Dostálovi.
23'
Conde z dobré pozice pálil těsně mimo bránu Fendricha!
23'
Martin Cedidla na pravém křídle obešel Matěje Helešice a přihrál po zemi na hranici šestnáctky, kde se do balonu opřel Cheick Oumar Conde. Jeho přízemní rána proletěla jen těsně vedle levé tyčky! Teď měli domácí velké štěstí.
22'
Tomáš Čvančara se dostal do pokutového území. Poté zvolil zpětnou přihrávku mimo vápno, která doputovala jen na kopačky Lamina Jawa. Ten byl vzápětí faulován.
21'
Tomáš Smola dnes podruhé začapán v ofsajdu. Jeho elegantní obtočení okolo bránícího protihráče tak přišlo vniveč.
20'
Hra je kouskována častými fauly. Christ Joel Tiéhi teď přišlápl při snaze o zisk balonu nárt Cheicka Oumara Condeho.
19'
Jiří Kulhánek neodehrál v obraně balon vůbec ideálně. Zlínu nabídl zadarmo rohový kop. Ševci ale po dalším centru z pravé strany opavskou branku nikterak neohrozili.
18'
Na trávníku zůstal ležet Tomáš Čvančara, který dostal zezadu do temene. Rozhodčí ale zákrok zřejmě neviděl, místo toho pískal trochu překvapivě domácí ofsajd.
17'
Patrik Hellebrand v krátkém sledu opět na zemi – tentokrát na útočné polovině. Nákop Aleše Nešického si ale na středu vápna stáhl do rukavic Stanislav Dostál.
16'
Na hrací plochu se již po ošetření vrátil Jakub Kolář. Pro trenéra Páníka a celý Zlín jistě skvělá zpráva.
16'
Lamin Jawo centroval z pravé strany na přední tyč, kde dobře zasáhla opavská obrana. Následně došlo k faulu na Patrika Hellebranda, a tak se zase na chvíli nehraje.
15'
Teď se ale budou muset Slezané bránit. Youba Dramé vybojoval pro své barvy rohový kop.
14'
Helebrand v obrovské příležitosti napálil pouze horní tyč!
14'
A výhodu jednoho muže v poli domácí málem využili ve vedoucí gól! Nešického centr z levé strany odvrátili hosté jen metr před hranici šestnáctky. Tam si míč zpracoval Patrik Hellebrand a pohlednou ranou orazítkoval břevno Dostálovy svatyně!
13'
Kolář absolvuje ošetření za postranní čárou. Opava aktuálně útočí proti deseti.
12'
Tomáš Čvančara udeřil ve výskoku loktem do hlavy Jakuba Koláře, který má ve tváři krvavé zranění. Ševci si žádali vyloučení, sudí Jan Petřík ale sáhl do kapsičky "pouze" pro žlutou kartu.
11'
Jan Žídek prohrál na pravé straně rychlostní souboj s Youbou Dramém, pak se však francouzskému záložníkovi šikovně vhrnul skluzem pod nohy a veškeré nebezpečí zažehnal.
10'
Aleš Nešický hledal přihrávkou na levé křídlo rozběhnutého Tomáše Smolu, toho ale spolehlivě ubránil Petr Buchta.
10'
Marek Hlinka poslal ve středovém kruhu k zemi Aleše Nešického. Míč pro Opavu.
9'
"Takové ztráty nemůžeme dělat," vytýká svým svěřencům od postranní čáry opavský trenér Radoslav Kováč. V komorní atmosféře by dnes šel slyšet snad i padající špendlík.
8'
Na protějším konci hřiště zastavil domácí akci další ofsajd. Tentokrát se v něm zjevil navrátilec Tomáš Smola.
7'
Jawo vyslal dobrou střelu na bránu a sportovně se přiznal, že opavský bek netečoval míč
7'
První velká možnost Zlína! Po levé straně se skrze Davida Březinu prodral do zakončení Lamin Jawo, svou dělovku ale poslal jen do boční sítě. Následně se sportovně přiznal, že opavský bek balon netečoval a mělo by se odkopávat od branky.
5'
Hra již pokračuje i s Alešem Nešickým, který rozehrál opavskou standardku. Po nákopu za obranu zakončoval z dobré pozice vedle levé tyče Jan Žídek. Případná trefa domácího kapitána by ale stejně neplatila, byl totiž máván ofsajd.
4'
Momentálně se nehraje. Na zemi klečí Aleš Nešický, který má po souboji s Laminem Jawem dost možná vyražený dech.
3'
Christ Joel Tiéhi ztratil lacino balon na půlící čáře a Zlínští se hnali do rychlého protiútoku. Na jeho konci to ale Ševci překombinovali a na zakončení tak nedošlo.
2'
Domácí zadáci pohodlně kombinují na vlastní polovině. Jiří Kulhánek zapojil do hry zpětnou přihrávkou i brankáře Viléma Fendricha.
1'
Slezané získali na útočné polovině autové vhazování, Karol Mondek ale s rozehráním příliš otálel. Následně se Opavští provinili útočným faulem.
1'
Jako první dorazili na hřiště fotbalisté Zlína, kteří budou hrát v bílých dresech. Krátce poté je následovali Opavští. Ti se navlékli do tradičních pruhovaných žluto-modrých dresů.

SFC Opava: Fendrich – Žídek (C), Kulhánek, Březina – Mondek, Hellebrand, Tiéhi, Nešický, Helešic – Smola, Čvančara.
Náhradníci: Šrom – Večerka, Jan Řezníček, Lukáš Holík, Hrabina, Kania, Juřena.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Vraštil, P. Buchta, J. Kolář – Cedidla, Conde, Hlinka (C), Procházka – Janetzký, Jawo, Dramé.
Náhradníci: Rakovan – Simerský, Jiráček, Martínez García, Chwaszcz, Slaměna, Toutou Mpondo.

Rozhodčí: Petřík – Nádvorník, Horák.
Jak již bylo naznačeno v úvodu, Opava to na Zlín dlouhodobě neumí. Slezané prohráli s moravským protivníkem už sedm soutěžních utkání v řadě. Naposledy se tak stalo 20. června loňského roku, kdy Zlín zvítězil v rámci nadstavby na domácím stadionu 3:1. Jeho branky tehdy vsítili Džafič, Matejov a Poznar, za Opavu korigoval Řezníček.
Zlín je na tom v tabulce podstatně lépe. Ševci vyhráli na podzim pětkrát, zároveň pouze jedinkrát remizovali. V tabulce se s šestnácti body nachází před startem jarní části na jedenácté pozici. Zimní pauzu zřejmě vzali ve Zlíně s povděkem, v závěru roku jako by týmu docházel dech. Z posledních čtyř kol získal jen jediný bod za bezbrankovou remízu s nováčkem z Pardubic. Během krátké pauzy se nicméně svěřenci trenéra Páníka vrátili na vítěznou vlnu. V přípravných duelech nejprve Fastav porazil 6. ledna 4:1 Blansko a o tři dny později v generálce 3:1 i Líšeň. Nejlepším střelcem Zlína je s pěti letošními zásahy zkušený dvaatřicetiletý útočník Tomáš Poznar. Ten je se čtyřmi góly i nejaktivnějším střelcem vzájemných zápasů Zlína s Opavou. Co se zimních změn v kádru týče – nikdo nepřišel, nikdo neodešel.
Jen jediná výhra, deset vstřelených branek a pouhých šest získaných bodů. Fotbalisté Opavy přezimovali na posledním místě osmnáctičlenné tabulky a vstupují do jarní části s jasným cílem – udržet se mezi elitou. O tom, že to Slezané se svým "předsevzetím" myslí vážně, svědčí i angažování hned osmi nových hráčů. Na přestup ze slovenské Dubnice dorazil brankář Tomáš Digaňa. Další sedmero fotbalistů je v Opavě na hostování. Jde o obránce Davida Březinu (Žižkov) a Jiřího Kulhánka (Sparta Praha), záložníky Patrika Hellebranda (Slavia Praha), Aleše Nešického (Liberec) a Lukáše Kaniu (Ostrava), a útočníky Tomáše Čvančaru (Jablonec) a jmenovce Smolu (Gaz Metan Mediaș). Posledně jmenovaný se vrací do dobře známého prostředí. Holohlavý forvard nastoupil v letech 2016 až 2019 v opavském dresu do 91 střetnutí a nastřílel v nich úctyhodných 33 branek. Opavští ale museli řešit během krátké zimní přestávky i jednu nepříjemnost. Okysličený tým měl absolvovat spolu s pražskou Slavií soustředění v Portugalsku, z toho ale nakonec krátce před odletem sešlo. Sešívaní se na palubu nedostali kvůli početnému výskytu pozitivních případů onemocnění covid-19. Tým trenéra Kováče tak musel improvizovat. Pět dnů strávil v Praze, v sobotu pak absolvoval generálku v Polsku, kde prohrál 0:1 s Bielsko-Bialou. "Zápas měl parametry, i když nám výsledkově nevyšel. Bylo vidět, že noví kluci ještě nemají naše návyky, ale máme týden na to, abychom to vyladili," podotkl Pavel Zavadil, který se po podzimu přesunul z trávníku do kanceláře a sžívá se s novou rolí sportovního manažera.
Krásné sobotní odpoledne. Rekordně krátká zimní přestávka je u konce. Fotbalová FORTUNA:LIGA má dnes na programu hned pět zápasů 15. kola. V jednom z nich přivítá o záchranu bojující Opava na svém stadionu neoblíbený Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.