FORTUNA:LIGA - Základní část - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Zlín - 29. května 2021   17:00

Slovácko
9' L. Sadílek  • 90' Jurečka (Jakub Rezek)
2:0
(1:0)

Bajza – Tomič, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Havlík – M. Petržela (77. Jakub Rezek), Mareček (61. Kalabiška), V. Daníček, L. Sadílek, Navrátil (61. Jurečka) – Cicilia (68. Kohút).
Borek – Jurečka, Kohút, Šimko, Kalabiška, Jakub Rezek, Kubala.
E. Marek – A. Horák, M. Novák
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
1570 diváků
S. Dostál – Procházka, J. Kolář (79. Cedidla), Simerský, Matejov (86. Potočný) – Hlinka, Fantiš, Vraštil (71. Jawo), Y. Dramé (79. Čanturišvili) – Poznar (C), Martínez García (71. Janošek).
Rakovan – Čanturišvili, Cedidla, Janetzký, Janošek, Jawo, Potočný.

SESTŘIH: Slovácko - Zlín 2:0. Domácí potvrdili nejlepší sezonu v historii

Slovácko poráží v derby Zlín 2:0 a potvrzuje nejlepší sezonu v jeho historii. Modrobílí končí v této sezoně na pohárovém čtvrtém místě se ziskem 63 bodů! Druhý poločas patřil herně Zlínu, který se tlačil za vyrovnáním, ale zradila ho žalostná koncovka, když vyloženou šanci neproměnil Vraštil. Na konci zápasu stvrdil domácí vítězství střídající Jurečka. Ševci zakončují sezonu po dnešní prohře na 14. místě. Domácí hráči mohou slavit postup do Evropy spolu s diváky, kteří jim děkují za výborné výkony.
90'
Nádherná tečka za sezonou! Jurečka se trefil v 90. minutě, 2:0
90'
90'
Slovácko právě vstřelilo branku!
A je hotovo! Havlík táhl míč středem hřiště, na polovině Zlína byl faulovaný, domácí hráči na nic nečekali a hned rozehráli, což zaskočilo hosty. Po sérii přihrávek našel Rezek VÁCLAVA JUREČKU, který pečetil stav zápasu na 2:0.
87'
Domácí diváci potleskem děkují hráčům za výborně zvládnutou sezonu. Výkony slovácky celek vynesly do pohárové Evropy.
87'
Jurečka už pádil sám na brankáře Dostála, ale zastavil jej praporek pomezního, který avizoval ofsajd.
86'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Róbert Matejov, přichází Roman Potočný.
86'
Domácí borci se z nabízené příležitosti před brankou neprosadili.
85'
Václav Procházka se nedomluvil s Laminem Jawem, který musel faulovat za cenu žluté karty, jinak by šlo Slovácko do slibné šance.
84'
Zlín sice tlačí, má platonickou převahu, ale zatím se nemůže prosadit.
83'
Dominik Janošek posunoval míč podél vápna na Jawa, který ale neviděl, že domácí hráč je za ním a ten jej předběhl a při odkopu Jawo fauloval.
82'
Ze standardní situace hlavičkoval Stanislav Hofmann mimo branku Zlína.
81'
Rezek posunul míč Jurečkovi, který šel až do pokutového území, snažil se míč přihrát spoluhráči, ale přes Matejova a brankáře Dostála jej neprotlačil.
80'
Tomáš Poznar se ocitl před Bajzou, jenže zleva umístil míč jen do boční sítě.
79'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jakub Kolář, přichází Martin Cedidla.
79'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Vachtang Čanturišvili.
78'
Sadílek hledal u tyče nabíhajícího spoluhráče, který ale míč do ohně před branku nevrátil.
77'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Jakub Rezek.
76'
Havlík se snažil balon nasměřovat na přední tyč, kde by jej jemně usměrnil za brankovou čáru Daníček, ale tento úmysl domácímu mužstvu nevyšel.
75'
Po rychlé akci bude zahrávat Slovácko rohový kop.
74'
Dnešní utkání sleduje 1570 diváků.
71'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Pedro Martínez García, přichází Dominik Janošek.
71'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Lukáš Vraštil, přichází Lamin Jawo.
71'
Centr ze standardní situace propadl ke Kalabiškovi na zadní tyč, který byl tak překvapený, že balon poslal zblízka mimo branku.
70'
Další šance Slovácka. Kohút si naběhl do druhé vlny a levou nohou vystřelil pod břevno, střela byla lehce tečovaná a balon těsně přeletěl nad břevnem.
69'
Tomič vyslal ze své kopačky polostřelu, polocentr, který šel na branku, Dostál měl těžkou situaci, jelikož do očí mu svítilo sluníčko a tak tak balon dostal mimo branku.
69'
Střídáním Cicilii se Jurečka ze zálohy přesune na hrot, jeho post zaujme Kohút.
68'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Rigino Cicilia, přichází Michal Kohút.
67'
Další přihrávka směřovala do vápna, ale Jan Kalabiška fauloval Fantiše, sudí Marek hru přerušil.
66'
Jurečka dostal od Havlíka, šel s míčem do vápna, kde našel Ciciliu, ale ten nepřetlačil hostující obránce.
65'
Hosté se neposunuli více jak za polovinu hřiště, protože zlínský hráč fauloval.
65'
Hosté i nadále více na míči, jejich útok začíná od obránců.
61'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Václav Jurečka.
61'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Jan Kalabiška.
61'
Velká šance Zlína na vyrovnání, kterou měl Vraštil, který zavíral pravou tyč, hostující hráč nasměřoval míč z hranice malého vápna jen do boční sítě
61'
Slovácko chystá střídání. Do hry půjdou nové síly v podobě Jurečky a Kalabišky.
60'
Zlín je ve druhém poločase lepším mužstvem, nyní má převahu a snaží se něco vymyslet před brankou Bajzy.
59'
Martin Tomič dostal míč k rohovému praporku, ale při zpracování zahrál domácí bek rukou.
57'
Havlík se snažil najít nabíhajícího Daníčka, ale k němu se míč nedostal.
56'
Slovácko bude i nadále na míči, jelikož Ševci faulovali na levé straně.
54'
Havlík poslal míč z rohového kopu na hranici malého vápna, kde balon odhlavičkoval jeden ze zlínských hráčů.
54'
Petržela procházel mezi zlínskými fotbalisty a byl před polovinou hřiště faulovaný.
53'
Cicilia sice prodloužil míč za sebe, ale v prostoru, kde se hrací předmět nacházel nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
52'
Slovácko přenechalo aktivitu Zlínu, který musí je teď na tahu, aby něco vymyslel, domácí budou spoléhat na rychlé protiútoky, které mají opravdu nebezpečné.
50'
Domácí hráči se ze standardní situace neprosadili, Zlín dostal balon do bezpečí.
49'
Po pasu za obranu Zlína nabíhal Navrátil, jehož centr do vápna byl zblokovaný na roh.
48'
Zlín má nyní míč na svých kopačkách a kombinuje spíše na své polovině.
46'
Po centru Procházky, před malým vápnem hlavičkoval Poznar nad branku, po souboji zůstal ležet Hofmann, ale nebude potřeba ošetření.
46'
Po prvním poločase vede Slovácko nad Zlínem 1:0, branka padla ze začátku utkání, když hosté nabídli hodně prostoru Petrželovi, který s míčem až do šestnáctky, nepřekonal však Dostála, vyražený míč dopravil do sítě Sadílek. Slovácko mohlo jít do dvoubrankového vedení, ale Ciciliovi chyběl krok, aby míč zasáhl. Hosté si vypracovali jedinou šanci Fantišem po přihrávce Procházky, ale hostující záložník hlavou minul domácí branku.
45'
45'
V pokutovém území se snažil zasáhnout skluzem míč Fantiš, ale na něj nedosáhl a ten skončil v zámezí.
45'
Havlíkův pokus ale zeď srazila mimo branku.
43'
Chyba Zlínu v zadních řada se mohla krutě vymstít, Petržela dostál míč před vápnem a snažil se projít do vápna, Sadílek který mu nabíhal byl faulovaný Vraštilem necelých dvacet metrů od branky Zlína.
42'
Blíží se nám konec prvního poločasu, ve kterém Slovácko vede na rivalem ze Zlína 1:0 po brance Lukáše Sadílka.
40'
Na konci poločasu přebírá aktivitu Zlín, který kombinuje na polovině Slovácka. Na levé straně pokutového území dobře zasáhl Tomič, který nepustil před sebe zlínského hráče.
39'
Nikým nehlídaný Fantiš těsně minul pravou tyč!
39'
Zlín mohl vyrovnat! Po centru do vápna hlavičkoval nepokrytý Fantiš a těsně minul pravou tyč.
37'
A zase Petržela! Jeho pokus z voleje skončil pouze mimo
37'
Petržela pálil zpoza vápna, Dostál vytlačil míč na roh
37'
Slovácko nyní ostřelovalo branku Zlína, po individuální akci Cicilii střílel Petržela jen těsně vedle pravé tyče, rána domácího hráče byla sražena na roh. Po standardní situaci střílel znovu Petržela, jeho pokus z voleje šel hodně vedl branky.
36'
Martinéz hledal obloučkem v pokutovém území Poznara, který svedl hlavičkový souboj s Kadlecem, odražený míč si našel Dramé, ale při zpracování zahrál rukou.
34'
Na druhé straně Cicilia střílel ze střední vzdálenosti nad branku.
32'
Martínez narazil míč na pravé straně Fantišovi, který hledal na první tyči Hlinku, který ale nedokázal balon vybojovat na Hofmannovi, který hostujícího hráče dobře dostoupil.
31'
Dramé sprintoval za míčem po kolmici za obranu Slovácka, u balon byl dříve vybíhající domácí brankář, který míč rázně odkopl.
30'
Zlín sice dostal míč i podruhé do vápna, po nepřehledné situaci vystřelil Vraštil nepřesně nad branku.
30'
Hlinka rozehrál míč ze standardní situaci do vápna, ale tam hosté nedominovali, ale budou aspoň vhazovat.
29'
Sadílek vystřelil pouze nepřesně nad bránu
29'
Jenže to bylo jen na chvíli a jsou i nadále pod tlakem, domácí hráči vybojovali roh, který zahráli na krátko, poté následoval centr na zadní tyč, kde ale nikdo z domácího mužstva nebyl.
28'
Sadílek vhodil dlouhý aut do vápna, kde dominoval Simerský, který přeskočil u tyče Hofmann, hosté se ubránili.
27'
Sadílek postupoval podél levé lajny, přes Hlinku neprošel, jelikož jej zlínský hráč fauloval.
24'
Zlín se na chvíli usadil před bránou Slovácka. Hostující hráč se snažil projít do vápna přes Petrželu, ktreý situace výborně pozičně vyhodnotil a zlínského hráče před sebe nepustil, navíc Martinéz fauloval Petrželu.
22'
Kadlec sice našel hlavu Cicilii, který balon přihrával do strany, ale tam neměl dostatečnou podporu spoluhráčů.
21'
Domácí fanoušci vyvolávají jméno domácího kouče Martina Svědíka, jednoho ze strůjců úspěšného Slovácka v letošního sezóně.
20'
Modrobílí jsou více na míči a nyní kombinují na polovině Zlína. Sadílek našel v pokutovém území Ciciliu, který byl zády k bráně, nikdo z jeho spoluhráčů se mu nenabídl, tak vytáhlý útočník to zkusil sám, ale přes hostujícího obránce upadl a nic z toho nebylo.
18'
Petržela dribloval s míčem na levé straně a poté vyslal ze své kopačky centr, který mířil do vápna, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl, míče se zhostil Dostál.
17'
Poznar se snažil přihrávkou do druhé vlny najít Martíneze, ale do přihrávky vstoupil Daníček a slibně rozvíjející akci Zlína zastavil.
16'
Poznar šel do souboje u postranní čáry s Kadlecem, kterého fauloval.
14'
Sadílek nejprve vhodil dlouhý aut, který hosté odvrátili právě k němu, podruhé to zkusil autor vedoucí branky nohou a skoro našel Ciciliu, kterému chyběli milimetry, aby balon zasáhl.
13'
Havlík se snažil odcentrovat zleva do šestnáctky, přihrávku mu zblokoval hostující bek.
12'
Dramé vybojoval rohový kop, po kterém hlavičkoval vedle levé tyče Simerský.
9'
Domácí jsou do vedení! Sadílek z voleje otevřel skóre, 1:0
9'
Slovácko jde do vedení po první vážnější šanci před brankou Dostála. Milan Petržela šel po pravé straně sám až do pokutového území, kde jej Dostál vychytal, odražený balon se dostal k LUKÁŠI SADÍLKOVI, kterého hosté nestačili pokrýt a ten z voleje prostřelll vše, co mu stálo v cestě..
6'
Cicilia šel v pokutovém území do souboje s Kolářem, který upadl, sudí Marek vyhodnotil situaci jako faul domácího útočníka.
4'
Havlík kombinoval levé straně s Navrátilem, poté se dostal míč Daníček, který centroval do vápna, odkud hlavičkoval balon ven Dramé, Ševci založili protiútok, domácí obrana zapomněla na Poznara, který vystřelil v pokutovém území zleva křížnou střelu k tyči, jeho pokus šel půl druhý metr vedle tyče.
3'
Vraštil v dobré pozici mířil pouze mimo bránu
3'
Youba Dramé našel před vápnem Vraštila, který měl dobrou pozici, ale domácí svatyni vůbec netrefil.
2'
Domácí hráči jsou sice na hostující polovině, ale zatím se jim nedaří přechodová fáze.
1'
Navrátil rozehrál, po nákopu od Hofmanna šli hosté do protiútoku po levé straně, Poznar přihrávku do vápna nedostal přesnou.
1'
Slovácko hraje v bílých kompletech a Zlín ve své tradiční žluto – modré kombinaci.
1'
-3'
Jako první na hřišti byli zlínští fotbalisté, hned za nimi vyběhli domácí borci.
-13'
Obě dvě mužstva odcházejí do kabin se připravit na zápas.
-36'
Také fotbalisté Slovácka se vydali na hřiště, za potlesku diváků.
-38'
Jako první vyběhli na travnatou plochu hráči Zlína, kteří začínají s rozcvičováním.
-45'
Dnešní derby se nebude hrát před prázdnými tribunami. Ministerstvo zdravotnictví díky celoplošnému rozvolnění povolilo navýšení kapacity stadionu na 20% na poslední dvě kola. To znamená, že se na dnešní utkání dostanou permanentkáři Slovácka.

1.FC Slovácko: Bajza – Tomič, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Havlík – M. Petržela, Mareček, V. Daníček, L. Sadílek, Navrátil – Cicilia.
Náhradníci: Borek – Jurečka, Kohút, Šimko, Kalabiška, Jakub Rezek, Kubala.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Procházka, J. Kolář, Simerský, Matejov – Hlinka, Fantiš, Vraštil, Y. Dramé – Poznar (C), Martínez García.
Náhradníci: Rakovan – Čanturišvili, Cedidla, Janetzký, Janošek, Jawo, Potočný.

Rozhodčí: E. Marek – A. Horák, M. Novák.
Ve vzájemných zápasech je úspěšnější Zlín, který vyhrál v devíti zápasech, pětkrát skončilo utkání nerozhodně a sedmkrát vyhrálo derby Slovácko.V 21 zápasech ukázali rozhodčí 103 žlutých karet, což činí skoro pět karet na zápas. Ve většině duelů padly minimálně dvě branky.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Bajza – Tomič, Hofmann, Kadlec, Divíšek – Havlík, Daníček – Petržela, Sadílek, Navrátil – Cicilia.

FC Fastav Zlín: Dostál – Kolář, Simerský, Procházka – Fantiš, Hlinka, Martínez, Janošek, Matejov – Poznar, Potočný.
Kouči Svědíkovi bude dnes chybět útočník Kliment, který dostal v Českých Budějovicích osmou žlutou kartu a pravděpodobně Kalabiška s Reinberkem.
Na dnešní utkání není nápomocný sudímu Markovi videorozhodčí.
FC Fastav Zlín

Zlín má jako v minulé sezoně slabší druhou polovinu soutěže a je momentálně na 14. místě. Na jaře získal zatím 15 bodů a na vítězství zlínští fotbalisté čekají od poloviny března tohoto roku. Z posledních čtyřech zápasů získali 3 body za tři remízy. Naposledy remizovali s Libercem 0:0. Po zápase s Opavou vedení Zlína odvolalo trenéra Pánika a nahradilo jej z vlastních zdrojů Jelínkem. Pod novým koučem získali Ševci jeden bod.
1. FC Slovácko

Slovácko, jak bylo napsáno, je na 4 místě se ziskem 60 bodů. Má jisté 4. místo a tím pádem bude hájit po 18 letech české barvy v Konferenčním poháru. Modrobílí utnuli nepříznivou bilanci v Karviné, kde dokázali vyhrát 2:0 a poté remizovali s Bohemians 1:1 a vyhráli proměněnou penaltou Vlastimila Daníčka v Českých Budějovicích 1:0.
Příjemný sobotní podvečer z Uherského Hradiště. Vítám vás u regionálního derby mezi 1. FC Slovácko a FC Fastav Zlín. Čtvrté Slovácko se už nemůže nikam v tabulce posunout, může však vylepšit rekord v počtu získaných bodů.Naopak Zlín v případě porážky a výhry Teplic se může propadnout o jednu příčku níže na 15. místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.