FORTUNA:LIGA - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Slavia - 27. ledna 2021   18:00

Zlín
48' Cedidla  • 74' Poznar
2:6
(0:5)
Slavia
3' Olayinka  (Sima) • 11' Kuchta  (Bah) • 17' Kuchta  (Olayinka) • 36' Sima  (Kuchta) • 45' Kuchta  (Provod) • 89' Musa  (Provod)

S. Dostál – Cedidla, P. Buchta, J. Kolář – Dramé, Jiráček (C), Hlinka, Slovák – Martínez García (69. Toutou Mpondo) – Jawo, Poznar.
Rakovan – Matejov, Hrdlička, Slaměna, Chwaszcz, Toutou Mpondo.
Franěk – Dresler, Flimmel
Stadion Letná, Zlín
O. Kolář – Bah, Kúdela, Hovorka (18. Kačaraba), Bořil (C) – Holeš (75. Hromada), Provod – Sima (62. Lingr), Stanciu (61. Traoré), Olayinka – Kuchta (62. Musa).
Kovář – Oscar, Hromada, Traoré, Kačaraba, Lingr, Musa.

SESTŘIH: Zlín - Slavia 2:6. Kanonádu řídil Kuchta hattrickem

To už je ode mne pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a nejen u české ligy zase někdy na počtenou.
Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:5.
Slavia Praha naprosto bez problémů potvrdila ve Zlíně roli favorita. Vítězství si zajistila již v prvním poločase, ve kterém nasázela pět branek a nebylo tedy co řešit. Fastav ale zápas dohrál důstojně, protože se ve druhé půli se dočkal dvou přesných zásahů a alespoň tak zmírnil jednoznačnou porážku. Další kaňkou je červená karta debutujícího Tobiáše Slováka, který se vešel do sestavy díky velké marodce a účast v nejvyšší české lize vzhledem ke svému výkonu nejspíš v blízké době nezopakuje.
90+2'
90+1'
Nastavuje se jedna minuta.
89'
Musa protrhl střelecké trápení a pojistil výhru na 6:2
89'
Slavia právě vstřelila branku!
Konečné skóre dnešního duelu bude tedy nejspíš 2:6! Lukáš Provod se díky své mrštnosti dostal do pokutového území, kde prostrčil míč na PETARA MUSU, který se svého prvního zásahu v tomto kalendářním roce dočkal díky střele mezi nohy brankáře. Asistence: Lukáš Provod.
88'
Za hosty se mohl prosadit ještě Ibrahim Benjamin Traoré, který číhal v pokutovém území, ale přes dva obránce nakonec ani nezakončil!
87'
Stanislav Dostál po ofsajdu soupeře nakopává co nejvíce dopředu, ale Zlínu ten jeden hráč opravdu schází, protože nevyhráli ani tento souboj o míč.
86'
Lukáš Provod zkusil štěstí z dálky a navíc z velkého úhlu, ale rána se mu hrubě nepovedla, protože skončila až na prázdné tribuně.
85'
Lamin Jawo vhazuje na levé straně a míč posílá co nejvíce dopředu, kde si sice hosté našli balón, ale ten okamžitě srazili zpátky mimo hrací plochu.
84'
Ve vlastním pokutovém území zazmatkovali také domácí fotbalisté, což mohl potrestat Petar Musa, kterému ale při zakončení míč poskočil, kvůli čemuž mířil jen vysoko nad!
83'
Youba Dramé se snad poprvé v zápase hlásil o slovo, dlouhý pas na pravé straně ale nezachytil, takže se musí rychle stahovat.
82'
Zlín v oslabení už nemůže stíhat s aktuálně vedoucím celkem celé soutěže. Slavia tak v klidu kombinuje zejména středu hřiště a zápas už v klidu dohrává.
80'
Stanislav Dostál zahajuje posledních deset minut základní hrací doby odkopem, při kterém opravdu hodně váhá. Určitě už nechce vytahovat míč ze své sítě.
79'
Hosté pořád útočí zejména přes pravou stranu, kde samozřejmě Tobiáš Slovák domácím dost schází. Nakonec tak vypálil Ondřej Lingr, ale ten nemířil přesně.
78'
Lukáš Provod se pokoušel uvolnit na půlící čáře, velmi rychle ho ale obestoupili tři protihráči, kteří ho tak donutili k přihrávce dozadu.
77'
Krásný Bořilův halfvolej hokejově vyrazil Dostál
77'
Jan Bořil z dálky vymyslel opravdu nebezpečný projektil, který měl jak přesnost, tak razanci. Stanislav Dostál si však tentokrát poradil!
75'
Slovák zastavil Baha a po dvou žlutých jde do sprch!
75'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Tomáš Holeš, přichází Jakub Hromada.
75'
Tobiáš Slovák během tří minut vidí dvě žluté karty a při svém debutu předčasně končí! Alexander Bah si ho tentokrát zkoušel obhodit, což Tobiáš Slovák nechtěl dovolit, takže ho poslal k zemi, ale nedomyslel důsledky svých činů, protože jeho spoluhráči budou muset pokračovat v oslabení.
74'
Poznar se dočkal! V zakončení byl důraznější, 2:5
74'
Zlín právě vstřelil branku!
Nejlepší zlínský střelec se nakonec dočkal i v dnešním duelu! Nyní to vypadalo, jakoby celá obrana hostů spala. Lamin Jawo totiž centroval do pokutového území, přičemž jeho pas byl sražen do malého vápna, kam se jako první dostal TOMÁŠ POZNAR, který se z takové blízkosti nemohl mýlit.
72'
Tobiáš Slovák si šel pro míč, ale zničehonic se před něj protlačil Alexander Bah, který si tak řekl o nedovolený zákrok. Domácí mladík navíc vidí i žlutou kartu.
71'
Jan Bořil si při souboji na půlící čáře pomohl nedovoleným zákrokem, což byl chytrý tah, protože domácí mohli útočit do rozhozené obrany.
70'
Začíná posledních dvacet minut utkání, takže už téměř určitě Zlín vyrovnání nestihne. Nyní se navíc musí bránit.
69'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Pedro Martínez García, přichází Martins Toutou Mpondo.
69'
Alexander Bah zkušeně rozehrávat po zachycení nákopu soupeře, Lamin Jawo už nevěděl, co dělat, takže ho nakonec jenom fauloval.
68'
Lamin Jawo si na levé straně skoro obhodil Tomáše Holeše, ten ale šel v pokutovém území do riskantního zásahu, kdy protihráče odtlačil tělem, což zvládl naprosto precizně, protože by to faul nemohl být, i kdyby se hlavní sudí upískl.
67'
Zlín je při napadání vysunutý až u šestnáctky soupeře, takže míč dlouho držel Ondřej Kolář, který ho nakonec musel dostat dopředu nákopem.
66'
Lukáš Provod by byl první u nakopnutého míče, protože Stanislav Dostál vybíhal až moc pozdě, ale v klíčovém okamžiku zpomalil, čehož domácí brankář okamžitě využil.
65'
Hra se už přece jen začíná uklidňovat. Slavia totiž získala míč pod kontrolou a co nejdéle ho drží na vlastní polovině.
64'
Pedro Martínez García svým dalším centrem z přímého kopu našel jen hlavu Tomáše Holeše, ten však míč srazil jen k protihráči, takže se stále musí soustředit na defenzivu.
63'
Petr Jiráček naznačil Ondřeji Lingrovi, že do míče kopne, ten se však nechal nachytat, takže domácí budou vhazovat.
62'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Petar Musa.
62'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Abdallah Sima, přichází Ondřej Lingr.
61'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
61'
Útočné snažení domácího celku nakonec přerušuje nedovoleným zákrokem vůči Janu Kuchtovi Tobiáš Slovák.
60'
Už pomalu vstupujeme do posledních třiceti minut, které začíná Zlín dalším útokem, ale na útočné polovině zatím marně hledá cestu do šestnáctky.
58'
Fastav sice ztrácí čtyři branky, ale směrem dopředu je pořád hodně aktivní a pořád tak věří v bodový zisk. Nyní ho ale nakonec protivník vytlačil zpět na jeho polovinu.
57'
Kolář vytáhl skvělý zákrok proti Poznarovi
57'
Tomáš Poznar byl opravdu hodně vidět na druhé straně hřiště, kde mohl vstřelit druhý zlínský gól! Pedro Martínez García na něj výborně procpal míč skrz obránce, ale domácí útočník následně moc dopředu naznačil, že se bude pokoušet o zakončení ke vzdálenější tyči, takže Ondřej Kolář opět stačil zareagovat!
56'
Tomáš Poznar si splnil obranné povinnosti a centr letící mezi tyče vyhlavičkoval pryč. Nyní se ještě bude muset činit při rohovém kopu soupeře.
55'
Pořád se hraje ve velmi vysokém tempu, tentokrát hosté měli výhodu rohového kopu, avšak Zlín si to zkušeně pohlídal.
54'
Jakub Kolář se při hlavičkovém souboje nepříjemně srazil s protihráčem, což musí chvíli rozdýchat, nakonec se obejde bez ošetření.
52'
Pražané opět chybují a už dokonce mohli inkasovat podruhé! Tomáš Poznar po chybě Tarase Kačaraby zkoušel zatočit míč k pravé tyči, ale Ondřej Kolář se vyznamenal důležitým zákrokem!
51'
Poznarův obstřel výborně vytěsnil Kolář
51'
Slavia opět měla problémy s odvrácením centru, míč tak skončil u Tomáše Poznara, který ho však nedokázal zpracovat a srazil ho tak jenom k Ondřeji Kolářovi.
50'
Slavia chtěla soupeřit vlepit fatální zásah, takže se Alexander Bah dostal k centru, ale z pravé strany našel jen rukavice zlínského gólmana.
48'
Čestný gól, Cedidla na vzdálenější tyči snížil na 1:5!
48'
Domácí hned v úvodu druhé půle snižují, takže to může být ještě hodně zajímavé! Pedro Martínez García nadějně centroval z přímého kopu do malého vápna, přičemž Taras Kačaraba tam nedokázal míč zkrotit a místo toho ho srazil jen k MARTINU CEDIDLOVI, který ho z bezprostřední blízkosti poslal k levé tyči.
47'
Ondřej Kúdela chtěl nechat míč dojet mimo hrací plochu za každou cenu. Velmi dobře ho tak kryl tělem, kvůli čemuž Petr Jiráček nakonec fauloval.
46'
Lamin Jawo dlouhý souboj s Alexanderem Bahem vyhrál, ale následně přihrával jen na Tomáše Holeše, jenž míč raději srazil do autu.
46'
Slavia v prvním poločase přejela Zlín rozdílem třídy. Hosté hrají v naprosté pohodě už od samotného začátku zápasu, protože šli rychle do vedení. To následně postupně navyšovali, i když také měli občas problémy, protože Fastav směrem dopředu úplně marný nebyl. V domácí obraně je to ale naprostá katastrofa, díky čemuž už Jan Kuchta zkompletovat hattrick a ve druhé půli tedy může přidat další góly.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
45'
Kuchtův hattrick! Překrásný brejk završuje bůra, 0:5
45+3'
45+2'
Stanislav Dostál si konečně připsal nějaký úspěšný zákrok, Peter Olayinka ho ale nějak výrazně neprověřil.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Hosté podnikli naprosto ukázkový brejk, při kterém JAN KUCHTA kompletuje hattrick! Vše započal Peter Olayinka, jenž do vápna vysunul Lukáše Provoda. Ten vymyslel chytrou zpětnou přihrávku na hrotového útočníka Slavie, jenž zakončil volejem přímo do pravé šibenice. Asistence: Lukáš Provod.
45'
Petr Jiráček rozehrává rohový kop nakrátko a centruje až vzápětí, přičemž opět to bylo docela nebezpečné, ale zakončení tentokrát nepřišlo.
44'
Slavia není při bránění úplně bezchybná, čehož tentokrát po přihrávce Lamina Jawa málem využil Tomáš Poznar, jehož rána se však mezi tyče nevešla.
43'
Poznarova rána z první zamířila mimo bránu
43'
Jan Kuchta po zpracování míče nenabral dostatečnou rychlost, nakonec ho tak zezadu čistým způsobem zastavil Martin Cedidla.
42'
Abdallah Sima se pokoušel o přízemní přenesení hry na Petera Olayinku, přihrávka ale byla moc pomalá, takže ji jeden z domácích hráčů zachytil.
41'
Slavia si před brankou soupeře pořád může dělat, co chce. Tentokrát ale tvrdá rána neprošla přes houf hráčů.
40'
Ondřej Kolář je i přes aktuální stav pořád hodně vytížený, protože si s ním jeho stopeři skoro pořád přihrávají. Určitě si ale nestěžuje, protože se aspoň nenudí.
39'
Tomáš Holeš nechtěl jít do souboje s Martinem Cedidlou, takže ho obhodil, ale domácí hráč už byl v tu chvíli ve skluzu, takže najel do protihráče, za což vidí žlutou kartu.
39'
Peter Olayinka tentokrát pálil z pravé strany, ale zakončoval z příliš velkého úhlu, takže se mu obhození Stanislava Dostála nepovedlo.
38'
Zápas už se bude nejspíš jenom dohrávat. Zlín je však poměrně aktivní při napadání, protože nemá co ztratit, ale balón stejně nezískal.
36'
Neuvěřitelná trefa! Sima nádhernou utaženou trefou zvyšuje na 4:0
36'
V domácí kabině bude o přestávce nejspíš velmi hlasitá debata, protože Slavia jde do čtyřbrankového trháku! Jan Kuchta se mohl pokusit o zkompletování hattricku, v pokutovém území se však k zakončení neodhodlal a tak míč posunul na hranu šestnáctky, odkud levačkou tvrdě vypálil ABDALLAH SIMA, jenž to trefil opravdu náramně, protože balón doplachtil pod horní tyč. Asistence: Jan Kuchta.
35'
Tomáš Poznar se po delší době dostal k zakončení hlavou, ale pod tlakem pálil jen velmi slabě, takže to nebyl pro hosty žádný problém.
34'
Ondřej Kolář neudržel sraženou přihrávku soupeře před brankovou čárou, domácí tak zase budou mít výhodu standardní situace.
33'
Stanislav Dostál v klidu zachytí nepřesný nákop soupeře a následně rozehrává na na Martina Cedidlu, jenž okamžitě posílá míč vzduchem přes pravou stranu, kde ho ale Lamin Jawo nezískal.
32'
Jawo sám před Kolářem! Z úhlu ale gólmana neprostřelil
32'
Do brejku šli pro změnu domácí fotbalisté! Lamin Jawo však pálil z velkého úhlu, takže Ondřeje Koláře neprostřelil, ale i kdyby skóroval, tak by gól neplatil kvůli dalšímu ofsajdu!
31'
Tentokrát si domácí dokázali pohlídat problematickou levou stranu, avšak to bylo jen za cenu rohu, takže nebezpeční nekončí.
30'
Slavia tentokrát mířila do přečíslení tři na dva, Lukáš Provod však při obcházení protihráče přišel o míč, který vzápětí vybojoval, takže útočná akce může pokračovat z druhé vlny.
29'
Pražané se v posledních minutách soustředí hlavně na uklidnění hry, což se jim daří. Zlín totiž nedávno velmi aktivně útočil, nyní už ale neměl míč dlouho pod kontrolou.
27'
Hosté pořád útočí hlavně přes pravou stranu. Tentokrát odtud přihrával Nicolae Stanciu, ale jeho pas letěl moc blízko brány, takže Stanislav Dostál stačil zareagovat.
26'
Petr Buchta šel do souboje s protihráčem, i když byl posledním obráncem, přičemž pod tlakem to zachránil čistým skluzem.
25'
Zlín to opět pokazil na levé straně, po centru to tak mohl zkusit potrestat Peter Olayinka, ale míč k němu nakonec ani nedoputoval.
24'
Nebezpečný závar! Poznarovu sraženou ránu musel krýt Kolář
24'
Po dalším rohovém kopu domácího celku byl před brankou Slavie obrovský zmatek. Míč se nakonec odrazil nad horní tyčku a Ondřej Kolář se tak bude moci uklidnit.
23'
Jiráčkovi v tutovce sjel míč po noze!
23'
Fastav rozhodně nic nevzdává! Petr Jiráček byl po přihrávce Tobiáše Slováka sám před bránou, ale prudký míč ani netrefil!
22'
Cedidlův střílený centr Poznar málem usměrnil do sítě!
22'
Martin Cedidla zachytil přetažený centr až za pokutovým území, následně centroval i on a Zlín tak díky tomu získal další rohový kop.
21'
Pražané to nakonec překombinovali a mohl z toho těžit Tomáš Poznar, který okamžitě zkoušel štěstí z dálky, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop.
20'
Fastav je ze třech inkasovaných branek samozřejmě velmi otřesen a vůbec neví, jak má teď jednat. Mezitím hosté v klidu kombinují na své polovině a nic neřeší.
18'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází David Hovorka, přichází Taras Kačaraba.
17'
Olayinkovu ránu do sítě tečoval Kuchta! 3:0 pro hosty
17'
Tady to vypadá na hotové utkání, protože Slavia už vede o tři branky! Nicolae Stanciu od pravé postranní čáry poslal míč do pokutového území, kde se odrazil k Peteru Olayinkovi, který okamžitě pálil. Ten trefil dobře postaveného JANA KUCHTU, jenž se štěstím srazil míč do sítě a navíc do protipohybu zlínského brankáře. Asistence: Peter Olayinka.
16'
Lamin Jawo si po vyhraném souboji připravoval míč na aut, ale postranní rozhodčí mává ve prospěch hostů, takže ho nakonec nebude moci vhodit.
15'
Na pravé straně se tentokrát uvolnil Alexander Bah. I on dostal míč do pokutového území, ale tam to tentokrát domácí stihli včas zahustit.
14'
Hovorka si při hlídání Poznara poranil koleno a musí střídat
14'
David Hovorka se s protihráčem nakonec ani nestřetl, ale při pokusu o zisk míče si nejspíš něco udělal s kolenem. Po ošetření naštěstí stojí na svých nohou a vypadá to, že bude moci v utkání pokračovat.
13'
Tomáš Poznar se střetl s Davidem Hovorkou, o poznání hůře to odnesl hráč Pražanů, který zůstává ležet a domácí útočník následně okamžitě žádá o přerušení hry.
11'
Další parádní akci zakončil Kuchta, 2:0 pro sešívané!
11'
Debutující Tobiáš Slovák to na levé straně vůbec nezvládá, z čehož Slavia vytěžila už druhou branku! Abdallah Sima opět výborně dostal míč do šestnáctky, kde si pro přihrávku sběhl Alexander Bach, jenž následně balón poslal na hranu malého vápna, kde to měl JAN KUCHTA už jednoduché. Asistence: Alexander Bah.
10'
Slavia nakonec přišla o míč hned na půlící čáře. Stanislav Dostál však pokazil rozehrávku a tak opět mohl přijít centr, který měl tentokrát na svědomí Alexander Bah, ale ten poslal míč jen mimo hrací plochu.
9'
Hosté s rozehrávkou vůbec nikam nespěchají, nemají k tomu ani důvod, protože vedou a navíc Zlín ani příliš aktivně nenapadá.
8'
Po dlouhém zkoumání je postavení mimo hru potvrzeno, Slavia tak může rozehrávat od svého brankáře.
6'
Sporný negól! Poznar zakončil centr hlavičkou do sítě, byl v ofsajdu?
6'
Domácí bleskově srovnávají, avšak gólová radost jim moc dlouho nevydrží! Tomáš Poznar sice hlavičkou zakončil přesně k pravé tyčce, ale postranní sudí ihned mával ofsajd, který tedy ještě prošetří video.
5'
Lamin Jawo při souboji s Davidem Hovorkou neměl moc šancí na úspěch, z minima alespoň vytěžil maximum, protože získal aut.
4'
Fastav se pokoušel o rychlé srovnání, avšak Pedro Martínez García si na útočné polovině pomohl jen nedovoleným zákrokem, což neušlo pozornosti hlavního sudího.
3'
Olayinka zakončil skvělou akci po Simově centru! 0:1
3'
Pražané jdou při svém druhém útoku do vedení! Na pravé straně opět operoval Abdallah Sima, jenž tentokrát vyslal výborný pas na do šestnáctky na PETERA OLAYINKU, který měl spoustu prostoru k zakončení, takže se mohl trefit přímo k levé tyči. Asistence: Abdallah Sima.
2'
Abdallah Sima má volný prostor na pravé straně, míč následně posunul na střed hřiště, kde ale domácí dobře zahustili prostor.
1'
Domácí se hned po úvodním výkopu provinili ofsajdem, po kterém si tedy do míče kopne Ondřej Kolář, jenž ho posílá vzduchem na útočnou polovinu.
1'

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Cedidla, P. Buchta, J. Kolář – Dramé, Jiráček (C), Hlinka, Slovák – Martínez García – Jawo, Poznar.
Náhradníci: Rakovan – Matejov, Hrdlička, Slaměna, Chwaszcz, Toutou Mpondo.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Bah, Kúdela, Hovorka, Bořil (C) – Holeš, Provod – Sima, Stanciu, Olayinka – Kuchta.
Náhradníci: Kovář – Oscar, Hromada, Traoré, Kačaraba, Lingr, Musa.

Rozhodčí: Franěk – Dresler, Flimmel.
SK Slavia Praha
Slavia se zcela jistě jde pro další titul, protože letos v lize ani jednou neprohrála a na špičce tabulky tak už má šestibodový náskok na druhý Jablonec. Aktuálně navíc drží sérii šesti výher za sebou, v rámci které dokázala zdolat i celky z podobné části tabulky, jako třeba Plzeň, Liberec a Olomouc. Dvanáctý Zlín by tedy Pražanům neměl nadělat žádné potíže, což potvrzují i sázkové kanceláře. Uvidíme, jestli to tak opravdu bude.

Poslední tři utkání
Karvina vs. Slavia – 1:3
Slavia vs. Dukla – 4:1
Slavia vs. Olomouc – 3:1
FC Fastav Zlín
Zlín se od prosince pořád trápí, protože od té doby nezaznamenal ani jednu výhru. Nějaké body ale přece jen získal, protože třikrát remizoval a třikrát padl. Aktuálně má tedy na kontě šňůru dvou plicht za sebou, a to když nejprve nedokázal potvrdit roli favorita v Opavě a utkání tak skončilo bez branek, následně na domácí půdě bral cenný bod proti Baníku za výsledek 1:1. Fastav je tak díky tomu osm bodů od sestupového pásma, což už je slušný náskok. Rozhodně to ale není jistota, takže potřebuje sbírat body i nadále. Dnes proti Slavii to však bude extrémně složité.

Zlín vs. Ostrava – 1:1
Opava vs. Zlín – 0:0
Zlín vs. Líšeň – 3:1
Dobrý podvečer u českého fotbalu! FORTUNA:LIGA po krátké zimní přestávce pokračuje dále, dnes tak budeme sledovat dohrávku 12. kola, kde na sebe narazí Zlín a Slavia. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.