FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Sparta - 5. února 2022   18:00

Šípoš – Čolić, Králik (C), L. Havel, Skovajsa – Hora, M. Valenta – Van Buren, Michal Škoda, Mršić (90. Vais) – Mihálik (90+1. Brandner).
Kerl – Sladký, Brandner, Čavoš, Hellebrand, Vais, Tolno.
Černý – Nádvorník, Podaný
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
1000 diváků
Holec – Wiesner, O. Čelůstka, Panák, Polidar – Sáček (64. Pavelka), Ladislav Krejčí ml. – Haraslín (90. Patrák), Dočkal (C) (75. Karabec), Pešek (75. Minčev) – Hložek.
Heča – Pavelka, Minčev, Karabec, Vitík, Suchomel, Patrák.
Holec

SESTŘIH: České Budějovice - Sparta 0:0. Hosté nevyužili zaváhání Slavie, černá série trvá

Ode mne je to vše, loučím se s Vámi a přeji hezký zbytek dne.
Dnešní utkání 20. kola je minulostí. Dynamo potvrdilo, že se mu v poslední době na Spartu daří a dokázalo favorizovaného soupeře obrat o další body. Remíza 0:0 je po průběhu utkání nejspíš zasloužená, oba celky si dokázaly vytvořit několik příležitostí.
90+3'
90+2'
Ještě jedna příležitost pro Dynamo. Přímý kop ze zajímavé pozice.
90+1'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Ondřej Mihálik, přichází Patrik Brandner.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Matej Mršić, přichází Jonáš Vais.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Lukáš Haraslín, přichází Vojtěch Patrák.
89'
Do brejku vyrazili domácí, ale centr Mršiće z levé strany doletěl jenom do rukavic Holce.
87'
Další dobrá práce od Jakuba Hory, který dnes hraje opravdu povedené utkání.
85'
Jihočeši jsou nadále aktivnějším týmem, další balon letící do vápna odhlavičkoval Krejčí.
82'
Po rohu zakončoval hlavou Mick Van Buren, ale Holec zasahovat nemusel.
80'
Faul Dynama na polovině hřiště, k balonu se dostanou sparťané.
77'
Do těžké pozice se dostal Jakub Hora. Dokázal si však pokrýt míč a byl faulován Ladislavem Krejčím.
75'
Parádní Horova dělovka nadělala Holcovi velké problémy
75'
Další dobrá příležitost Dynama. Na centr Mršiće si naskočil Michal Škoda a nechybělo mu mnoho, aby otevřel skóre zápasu.
75'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází Adam Karabec.
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Martin Minčev.
74'
Střelecký ostrov je na nohou! Ze zajímavé pozice vyslal padající střelu Jakub Hora a brankář Holec nejistě vyrazil míč před sebe. Jihočeši se zatím prezentují v dobrém světle.
73'
Mršič našel ve vápně úplně volného Škodu, který netrefil bránu
73'
Z rohu hřiště zahrávalo Dynamo standardní situaci. Po centru Čoliće hlavičkoval mimo pokutové území Tomáš Wiesner.
71'
Žlutou kartu dostává David Pavelka (AC Sparta Praha).
70'
Mihálik dostal prostor na pravé straně a vyrazil směrem k vápnu. Na druhé straně viděl volného Mršiće, ale balon mu nedokázal dát přesně.
68'
Odražený balon vší silou napálil Michal Škoda, ale nastřelil jenom hráče před sebou.
66'
Z ničeho nic zkusil Ondřej Mihálik z poloviny hřiště zaskočit vyběhnutého Holce, ale Patrika Schicka nenapodobil.
64'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Michal Sáček, přichází David Pavelka.
63'
Ve velké příležitosti selhal Tomáš Wiesner, ale sudí stejně posoudil jeho zakončení jako ofsajdové.
61'
Z velkého úhlu zakončoval Jakub Pešek a Dávid Šípoš musel zakročit.
60'
Peškova rána z úhlu Šípoše nezaskočila
60'
Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Matěj Valenta, ale tísněn nedokázal usměrnit balon do sítě.
58'
Krásný fotbalový moment. Mick Van Buren pod tlakem prohodil míč soupeři mezi nohama a vybojoval faul.
56'
Žlutou kartu dostává Jakub Hora (SK Dynamo Č. Budějovice).
56'
Stoper Lukáš Havel se musel pořádně natáhnout, aby zabránil průniku přihrávce na rozbíhajícího se Hložka. Povedlo se mu to a výrazně tím ulevil svým spoluhráčům.
55'
Podle pomezního sudího si Ondřej Mihálik pomohl při zpracování míče rukou, a tak může hrát Sparta.
53'
Standardní situace pro Spartu z dobré pozice. Co přinese?
51'
Zřejmě největší příležitost celého utkání! Lukáš Skovajsa si přichystal míč na centr a naprosto přesně našel volného Ondřeje Mihálika, který z voleje poslal balon mimo tři tyče.
50'
Z rohového kopu vyslal Pešek ostrý centr a Šípoš sotva vyrazil míč před sebe.
48'
Mihálik v tutovce! Od Skovajsy obdržel skvělý centr
48'
Při zpracování balonu byl faulován Hložek a Sparta bude rozehrávat za polovinou hřiště.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Úvodní poločas je za námi, branku jsme v něm neviděli. Domácí měli největší příležitost po standardní situaci, kdy zakončoval Mick Van Buren těsně vedle. Na druhé straně se mohl prosadit Adam Hložek, jeho střela zpoza vápna skončila v boční síti.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Na druhé straně zahrozili Budějovičtí. Balon létal ve vápně, ale nakonec Holec nemusel vůbec zasahovat.
42'
Opora Sparty Adam Hložek prokličkoval ve vápně proti několika protihráčům, ale následnou střelu poslal jenom doprostřed.
40'
Dočkalovu tvrdou ránu zpoza vápna zblokoval Havel
40'
Rozporuplné rozhodnutí pomezního sudího. Po chybě v rozehrávce Sparty se k míči dostal Mick Van Buren a rozhodčí zvedl praporek na znamení ofsajdu.
38'
Příležitost Sparty! Na hranici vápna si Adam Hložek navedl míč na pravou nohu a rychle vypálil. Jeho střela nakonec jenom rozvlnila boční síť.
36'
Od hlavy Králika se balon odrazil na domácí branku a Dávid Šípoš musel být v pozoru a rychle zasáhnout.
34'
Další nepovedený centr, tentokrát z kopačky Micka Van Burena. Vykopávat bude Dominik Holec.
32'
Mihálikův jedovatý centr Holcovi nepříjemně skočil
32'
Po centru Mihálika z pravé strany si neporozuměl Holec se svými spoluhráči a balon nebezpečně proskákal celým vápnem.
30'
Na levé straně dostal prostor Matej Mršić a chtěl nejspíš centrovat, ale to se mu vůbec nepovedlo.
28'
Poslední minuty se odehrávají na polovině Dynama. Sparťané jsou u míče a centrují do vápna, ovšem domácí obrana zatím spolehlivě odolává.
26'
Tentýž hráč poté centroval na zadní tyč, kde vyhrál hlavičkový souboj domácí Skovajsa nad Peškem.
24'
Poprvé zahrávali rohový kop také Pražané. Z centru kapitána Bořka Dočkala ale nebylo vůbec nic.
21'
Dva dobré obranné zákroky Lukáše Havla ve vápně, výrazně teď pomohl svému týmu.
19'
Balon do vápna dostal Mihálik, kterého našel Van Buren. Míč si ale nezpracoval dobře a skončil až u Holce.
17'
Jihočeši váhají s rozehrávkou, nechtějí o balon přijít. Podruhé za krátkou dobu je u míče Dávid Šípoš.
14'
Van Buren spálil obří šanci ze standardky na zadní tyči
14'
První velká příležitost! Přímý kop z levé strany se snesl na nohu Micka Van Burena, který byl trochu zaskočený a z voleje trefil balon těsně vedle. Velká škoda pro Dynamo, kdyby zamířil na branku, zřejmě by z toho byl gól.
12'
Na vysoký centr Čoliće z pravé strany si naskakovali Škoda s Burenem, ale ani jeden z nich nedokázali balon pořádně trefit. Odražený míč se ještě snažil napálit Hora, ale nastřelil jenom obránce před sebou.
10'
Brankář Holec se dostal pod tlak napadajících hráčů a musel odkopnout balon do zámezí. V posledních minutách se hráči Dynama výrazně zvedli.
8'
Středopolař Valenta hledal na hranici ofsajdu Ondřeje Mihálika, jenže domácímu útočníkovi míč přeskočil nohu.
7'
Dynamo kopalo první rohový kop v zápase, ale centr Benjamina Čoliće dokázal Holec vyboxovat.
6'
Asi poprvé drželi delší dobu míč domácí, jenže nepřesnost z nohy Hory je o balon připravila.
5'
Balon proskákal až za čáru, vykopávat bude Dávid Šípoš.
4'
Jihočeši rozehrávají až od svého brankáře. Dlouhý nákop Králika ale zachytila sparťanská obrana.
2'
Až do vlastního pokutového území se vrátil Škoda a dokázal zachytit přihrávku soupeře.
1'

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Čolić, Králik (C), L. Havel, Skovajsa – Hora, M. Valenta – Van Buren, Michal Škoda, Mršić – Mihálik.
Náhradníci: Kerl – Sladký, Brandner, Čavoš, Hellebrand, Vais, Tolno.

AC Sparta Praha: Holec – Wiesner, O. Čelůstka, Panák, Polidar – Sáček, Ladislav Krejčí ml. – Haraslín, Dočkal (C), Pešek – Hložek.
Náhradníci: Heča – Pavelka, Minčev, Karabec, Vitík, Suchomel, Patrák.
Poslední vzájemné utkání (F:L, 6. kolo) – 28.8.2021:

AC Sparta Praha – SK Dynamo ČB 1:0 (1:0)

Gól: 38. Hancko. ŽK: Panák – Horejš (trenér), Novák, Škoda, Talovierov, Mihálik. Rozhodčí: Franěk – Hrabovský, Leška.

Sestava Sparty: Nita – Wiesner, Panák, Hancko, Polidar (19. Souček) – Pavelka (C), Sáček – Moberg Karlsson (90. Minčev), Hložek, Pešek – Pulkrab (57. Karabec).

Sestava Dynama: Šípoš – Sladký, Králik (C), Talovierov, P. Novák – Hellebrand (82. Vais), Čavoš – Brandner (61. Tolno), Hora, Mihálik – Bassey (65. Škoda).

SK Dynamo České Budějovice

Jihočechům patří po podzimní části FORTUNA:LIGY osmá pozice. Ve středu tabulky se drželi několik posledních kol, chvílemi dokonce atakovali umístění v první šestce. V posledním ligovém utkání remizovali na hřišti Liberce 0:0.

V zimní přestávce odehráli svěřenci Davida Horejše pět přípravných zápasů, přičemž slavili hned čtyřikrát vítězství. Porazit dokázali druholigové Táborsko a Příbram, na soustředění v Turecku přehráli také Chimki a Kolubaru. Prohráli pouze s Krakovem.

Mužstvo se na jaře bude muset obejít bez dvou opor. Do pražské Slavie zamířil stoper Maksym Talovierov, do maďarského Ferencvárose odešel jeden z nejlepších střelců celé soutěže Fortune Bassey.
AC Sparta Praha

Slušný podzim naznačuje, že se Sparta dere zpět na výsluní. Po první části sezony má na kontě 45 bodů, pouhé dva ztrácí na druhou Plzeň a tři na Slavii. Navíc, má druhý nejpotentnější útok ligy, který nasázel už 46 branek a dělenou třetí nejlepší obranu s 22ti inkasovanými góly. První vzájemný souboj Dynama a Sparty dopadl lépe pro klub z Letné, který na vlastním hřišti zvítězil nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Zimní přestupové období se z pohledu Sparty neslo spíše ve znamení odchodů. Pražskou čtvrť Bubeneč opustili natrvalo záložník David Moberg Karlsson a stoper David Lischka, na hostování byli uvolněni útočník Václav Drchal nebo bek Andreas Vindheim. Jedinou výraznější posilou Sparty se stal teď už bývalý kanonýr Jablonce Tomáš Čvančara.

Sparťané během zimní pauzy nezaháleli, oproti Dynamu ale odehráli o dva duely méně. Pražané nejprve přehráli druholigovou Chrudim, pak také ruský Rostov, na závěr soustředění ve Španělsku však nestačili na Lokomotiv Moskva. Pokud bychom se zaměřili na ligový podzim, ten Sparta zakončila sérií čtyř vítězství v řadě.
Dobrý den, vítám Vás ze Střeleckého ostrova, kde nás dnes čeká 20. kola FORTUNA:LIGY.