FORTUNA:LIGA - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Slovácko - 11. prosince 2021   15:00

Hr. Králové
63' Vlkanova  • 81' J. Rada
2:2
(0:1)
Slovácko
36' Jurečka  (M. Petržela) • 83' Jurečka  (Tomič)

Fendrich – Jakub Klíma, J. Král, F. Čech – Mejdr, Kodeš (63. J. Rada), Soukeník, F. Novotný – Prekop, Vlkanova (C) – Vašulín.
Vízek – Kejř, Kateřiňák, J. Rada, Urma, Záviška, D. Doležal.
Pavel Franěk – Jaroslav Kubr, Michal Pfeifer
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
Nguyen – Reinberk, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – V. Daníček, L. Sadílek (74. Navrátil) – M. Petržela (73. Cicilia), Havlík, Holzer (66. Tomič) – Jurečka (90+2. Kohút).
Bajza – Cicilia, Divíšek, O. Šašinka, Kohút, Navrátil, Tomič.
Nguyen

SESTŘIH: Hradec Králové - Slovácko 2:2. Obrat z penalt odmítl dvougólový Jurečka

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Je konec a zápas končí remízou 2:2. Druhý poločas nám nabídl velmi zajímavou podívanou a nakonec jsme byli svědky tří branek. Domácí dokázali díky přesným trefám Vlkanovy a Rady otočit skóre, nicméně Slovácko se nevzdalo a zásluhou Jurečky srovnalo. Oba celky se v závěru snažily strhnout vítězství na svou stranu, nicméně ani jednomu se to nepodařilo.
90+3'
90+2'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Michal Kohút.
90+2'
Dopředu se hnal dnes dobře hrající Prekop, který ale nevyzrál na stopera hostů Kadlece.
90+1'
Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny dvě minuty.
90'
Mejdr byl při napadání příliš agresivní a jeho zákrok na Kalabišku byl posouzen jako nedovolený.
89'
Do konce utkání zbývá pár minut a stav je zatím nerozhodný. Uvidíme, jak se bude vyvíjet závěr zápasu.
88'
Radův střílený centr mířil do dobrého prostoru, ale naštěstí pro hosty stačil zasáhnout Kadlec.
87'
Další nedovolený zákrok předvedl Kalabiška a nyní už bude mít Hradec volný přímý kop z poměrně zajímavé pozice.
86'
Tomič si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho opět pod kontrolu fauloval Novotného.
85'
Vašulínova výborná otočka, ale Nguyen vystihl jeho střelu
85'
Hradci mohl vedení vrátit Adam Vlkanova, ovšem domácího kapitána vychytal Nguyen.
84'
Trenér Slovácka Martin Svědík si zřejmě neodpustil nějaká nevhodná slova směrem k hlavnímu rozhodčímu a ten mu udělil žlutou kartu.
83'
Jurečka z otočky parádně propálil Fendricha, 2:2!
83'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Slovácko ale okamžitě srovnává na 2:2! Tomič odcentroval z pravé strany a jeho nabídku si ve vápně našel VÁCLAV JUREČKA. Ten se rychle uvolnil a poté nekompromisní pumelicí pod břevno překonal Fendricha.
81'
Rada z penalty otočil na 2:1!
81'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Tentokráte se exekuce ujal zkušený středopolař JAKUB RADA, který zakončil přesně k tyči a poslal Hradec do vedení. Nguyen sice vystihl směr, ale na balon o kousek nedosáhl.
80'
Hlavní sudí si vše nechal překontrolovat u videa, ale jeho původní rozhodnutí platí.
79'
Ubojovaný brejk domácích, Vlkanovu srazil Tomič, penalta!
79'
Také domácí předvedli rychlý brejk a poté, co byl v šestnáctce sražen Vlkanova, z toho bude druhá penalta pro domácí!
79'
Žlutou kartu dostává Daniel Vašulín (FC Hradec Králové).
79'
Kalabiška vystihl pas Vlkanovy a následně táhl brejk hostů. Nakonec se rozhodl to vzít na sebe a vypálil zpoza vápna, ovšem trefil před sebou stojícího Klímu.
78'
Votroci ho rozehráli na krátkou vzdálenost a nyní sledujeme jejich kombinaci na polovině Slovácka.
77'
Rada si ve středu hřiště tělem pokryl míč a poté se nechal faulovat Havlíkem. Hradec Králové bude mít volný přímý kop.
76'
Prekop se snažil probít přes pravou stranu, ale hosté ho zdvojili a obrali o balon.
75'
Kalabiška se zbavil Mejdra a poté našel ve vápně číhajícího Jurečku, jehož střelu zblokoval Král.
74'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází Jan Navrátil.
73'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Rigino Cicilia.
72'
Kapitán hostujícího celku je očividně otřesen, nicméně by měl v zápase pokračovat.
71'
Na trávníku zůstává ležet Michal Kadlec a hlavní sudí už přivolává na hřiště zdravotníky Slovácka.
70'
Po faulu Kalabišky měli Východočeši volný přímý kop. Rada poslal do vápna dobrý centr, nicméně nikdo v bílém nedokázal zakončit.
69'
Žlutou kartu dostává Jan Kalabiška (1.FC Slovácko).
68'
Domácí jsou na koni. Dalším dobrým zakončením se prezentoval Novotný, nicméně Nguyen byl připraven.
67'
Vlkanova se vymotal a našel Vašulína, kterého vychytal Nguyen
67'
Hradečtí se mohli dostat do vedení! Prekop našel z pravé strany volného Vlkanovu, jenž ve velké šanci trefil jen boční síť.
66'
Prekop si pohrál s Hofmannem, Vlkanova pálil těsně vedle!
66'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Michal Tomič.
65'
Mejdr se vydal na další ofenzivní výlet, ovšem Michal Kadlec ho dokázal ubránit.
63'
Vlkanova penaltu neproměnil, ale dorážku ano! 1:1
63'
Votroci v 63. minutě srovnávají na 1:1! ADAM VLKANOVA kopl penaltu doprostřed brány, což Nguyen zřejmě čekal a míč vyrazil. Balon však vypadl před něj a domácí kapitán ho následně v pohodě dorazil do poloprázdné brány.
63'
Adam Vlkanova (FC Hradec Králové) neproměňuje pokutový kop.
63'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Petr Kodeš, přichází Jakub Rada.
61'
einberk stáhl Novotného v gólovce, penalta a červená!
61'
Po centru Vlkanovy byl ve vápně poslán k zemi Novotný a arbitr Franěk okamžitě ukázal na penaltový puntík. Autor nedovoleného zákroku Petr Reinberk byl navíc za svůj zákrok vyloučen.
60'
Mejdr našel na zadní tyči Novotného, ovšem ten nedokázal trefit bránu. Nguyen tak bude vykopávat.
59'
Domácím se v posledních minutách vůbec nedaří kombinace. Uvidíme, zda trenér Koubek brzy sáhne k nějaké změně v sestavě.
58'
Brankář Hradce teď dostal špatnou přihrávku od Krále a následně měl co dělat, aby odehrál míč před dotírajícím Jurečkou.
57'
Po dlouhém autu Kalabišky hlavičkoval Jurečka, nicméně jeho zakončení Fendricha moc neprověřilo.
56'
Po následném rohovém kopu znovu zasáhl Nguyen, jenž vyboxoval balon mimo pokutové území Slovácka.
55'
Vašulín za obranou! Nguyena ale neprostřelil
55'
Vlkanova získal míč ve středu hřiště a následně vyslal do úniku Vašulína, kterého ve velké šanci vychytal fantastický Nguyen.
54'
Jurečka dostal dobrou přihrávku za obranu a poté poslal míč do vápna. Tam Holzer připravil palebnou pozici pro Petrželu, který ale bránu minul.
53'
Pořádný závar, Petrželův oblouček zamířil nad břevno
53'
Vlkanova poslal balon na přední tyč, kde ale úřadoval hostující stoper Kadlec.
52'
Vašulín podstoupil velmi těžký souboj s Daníčkem a nakonec z něj vyšel jako vítěz. Hradec Králové bude mít roh.
51'
Mejdr si chtěl narazit s Čechem, jenže zpětný pas domácího stopera vystihl Havlík.
50'
Dlouhý nákop Krále doputoval až k Prekopovi, jenž si udělal prostor a poté zakončil levačkou. Střela mu však moc nesedla a balon zamířil nad bránu.
49'
Vašulín vyslal Prekopa, který těsně překopl bránu
49'
Reinberk chtěl přenést hru doleva na volného Holzera, nicméně k tomu balon nepustil Mejdr.
48'
Na opačném konci hřiště postupoval do vápna Jurečka, kterému ale po špatném doteku utekl míč do zámezí.
47'
Krátce po rozehrávce šel dopředu Prekop, nicméně Reinberk ho dokázal odzbrojit.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal po přestávce žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve druhém dějství.
46'
Je za námi první poločas, po kterém Slovácko vede 1:0. Hradec Králové vstoupil do utkání o něco lépe a v úvodu svého soupeře nepustil na svou polovinu. Postupem času se ale hosté zlepšovali a nakonec to byli právě oni, kdo se dostal do vedení. Ve 36. minutě se po přihrávce Petržely trefil Jurečka, pro něhož to byla už osmá ligová branka v této sezoně.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Hosté se logicky nikam neženou. Je jasné, že první poločas už chtějí dohrát bez nějakých problémů.
44'
Slovácko se dostalo alespoň k rohovému kopu, který rozehrál Havlík. Jeho nabídku na přední tyč však odvrátil Čech, jenž osvobodil svůj tým.
43'
Fendrich pozdě zareagoval na centr Holzera a poté sestřelil Jurečku. Pokutový kop z toho ale nebude.
42'
Prekop se dravě protáhl po křídle, jenže při své snaze zbavit se Kadlece zasáhl Kadlece rukou do obličeje. To neuniklo hlavnímu sudímu, který okamžitě odpískal faul.
41'
Reinberk se chtěl vydat dopředu, nicméně domácí rychle zavřeli svou levou stranu, a obránce Slovácka tak musel volit zpětnou nahrávku na Kadlece.
40'
Petržela opět dostal prostor před pokutovým územím a nyní se rozhodl vypálit. Míč však vylétl výš, než bylo potřeba, a Fendrich tak ani nemusel zasahovat.
39'
Petrželova střela zpoza vápna skončila nad břevnem
39'
Slovácko se nyní nikam nežene a v klidu kombinuje před vlastní šestnáctkou.
38'
S okamžitou odpovědí chtěl přispěchat Vašulín, ale jeho akce se s úspěchem nepotkala.
36'
Petržela prostrčil míč k Jurečkovi, který otevřel skóre! 0:1
36'
Slovácko se dostává do vedení! Domácí ve středu hřiště prohráli několik osobních soubojů v řadě a před jejich vápnem se míče ujal Petržela. Ten pak našel špatně hlídaného VÁCLAVA JUREČKU, který propasíroval míč za Fendrichova záda.
35'
Nakonec by ale mělo být vše v pořádku. Erik Prekop se po pár desítkách sekund zvedl a směrem k lavičce ukazuje, že bude schopen pokračovat.
34'
Na hrací ploše zůstává ležet slovenský křídelník Prekop, jenž se drží za pravou nohu.
33'
Domácí kvalitně rozehráli roh a poté nastaly ve vápně Slovácka menší zmatky, které zastavil svým zákrokem Nguyen.
32'
Své defenzivní úkoly si nyní na výbornou splnil Petržela, který dostihl unikajícího Vlkanovu a poté mu i čistě odebral míč.
31'
Po další nepřesné nahrávce pálil zpoza pokutového území Čech. Jeho pokus byl velmi tvrdý, nicméně nakonec zamířil nad bránu.
30'
Čechova rána ze střední vzdálenosti minula bránu
30'
Reinberk dobře zavíral zadní tyč, nicméně při snaze dostat se k balonu fauloval Novotného.
29'
Havlík špatně rozehrál a poté se málem do šance dostal Vlkanova. Tomu však nevyšel první dotek a pro míč si následně došel Nguyen.
28'
Novotný dobře odcentroval z levého křídla, nicméně gólman Nguyen si dokázal balon ve vzduchu najít a stáhl si ho pro sebe.
27'
Právě Mejdr se pak dostal k zakončení hlavou, nicméně celé situaci předcházel útočný faul Krále na Daníčka.
26'
Mejdr aktivně podpořil útočné snažení svého celku a nakonec získal rohový kop.
25'
Po rohovém kopu zakončoval Michal Kadlec, ale jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla.
24'
Jurečkova rána byla zblokována těsně vedle
24'
Standardka nic nepřinesla, nicméně o pár chvil později už mělo Slovácko dobrou šanci. Z ideální palebné pozice zakončoval Jurečka, jehož tečovaný pokus prolétl těsně kolem pravé tyče.
24'
Mejdr teď zbytečně fauloval Sadílka a doslova daroval Slovácku volný přímý kop.
23'
Holzer šikovně uvolnil Kalabišku a ten pak posílal míč do vápna. Jeho nabídku však vystihl Čech, který pro jistotu odehrál balon do autu.
22'
Dobrou práci odvedl Jurečka, který podržel balon na polovině hřiště a poté ho předal Petrželovi.
21'
Rozehrávky se ujal Adam Vlkanova, jenž však nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
20'
Soukeník byl nedovoleně atakován ve středu hřiště a Hradec bude mít k dispozici standardní situaci.
18'
Novotný si nyní neporozuměl s Vašulínem a po jejich neshodě bude Nguyen odkopávat od své svatyně.
17'
Vašulín udržel na zádech Daníčka a poté vybojoval pro svůj tým aut u šestnáctky Slovácka.
16'
Po akci Jurečky se ke střele zpoza vápna dostal Reinberk. Jeho pokus byl ale zblokován Králem a pro balon si pak došel Fendrich.
15'
Kapitán Hradce Králové se teď hnal za dlouhým pasem Kodeše, ovšem balon na hrací ploše nezastihl.
14'
Nabídku Vlkanovy si ve vápně našel Mejdr, ale jeho zakončení nemělo gólové parametry.
13'
Svědíkovi svěřenci šli po zisku rychle dopředu. Jejich akci táhl Havlík, jehož centr těsně před Petrželou odvrátil Čech.
12'
Vašulín se zbavil svého strážce a poté prostrkával míč na Prekopa, ovšem toho ke střele nepustil Daníček.
11'
Hradečtí od začátku zápasu vysoko napadají a nutí svého soupeře k dlouhým nákopům, které zatím dokáží obránci Východočechů pokrýt.
10'
Po sérii několika osobních soubojů byl nakonec odpískán faul Kalabiškovi, takže rozehrávat budou domácí.
9'
Jurečka se snažil prosadit na pravém křídle, avšak na pozorně bránícího Klímu si nepřišel.
8'
Daníček hledal dlouhým nákopem Jurečku, nicméně pas hostujícího stopera dolétl až k brankáři Fendrichovi.
7'
Votroci vstoupili do utkání velmi dobře a od začátku se hraje na obranné polovině hostujícího celku.
6'
Po rozehrávce na krátkou vzdálenost přišel centr Vlkanovy, který však odklidil do bezpečí Sadílek.
5'
Nabídka Prekopa z pravé strany byla zblokována jedním z obránců Slovácka, a následovat tak bude rohový kop.
4'
Domácí po ztrátě okamžitě přepnuli do defenzivy a díky kvalitnímu presinku získali balon zpět.
3'
Prekop si naváděl míč na střelu, ale Kalabiška mu nedal ani centimetr prostoru navíc a nakonec ho donutil ke zpětné nahrávce na Havlíka.
2'
Kadlec se vydal dopředu a před vápnem hledal Jurečku, ovšem toho k balonu nepustil Král.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Slovácka, kteří budou hrát v tmavě modrých dresech. Jejich soupeř pak zvolil bílou sadu.
1'

FC Hradec Králové: Fendrich – Jakub Klíma, J. Král, F. Čech – Mejdr, Kodeš, Soukeník, F. Novotný – Prekop, Vlkanova (C) – Vašulín.
Náhradníci: Vízek – Kejř, Kateřiňák, J. Rada, Urma, Záviška, D. Doležal.
Trenér: Miroslav Koubek

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Kalabiška – V. Daníček, L. Sadílek – M. Petržela, Havlík, Holzer – Jurečka.
Náhradníci: Bajza – Cicilia, Divíšek, O. Šašinka, Kohút, Navrátil, Tomič.
Trenér: Martin Svědík

Rozhodčí: Pavel Franěk – Jaroslav Kubr, Michal Pfeifer.
Poslední vzájemné utkání

15.8. 2021 – 1.FC Slovácko – FC Hradec Králové 1:0

Branky: 51. Mareček

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk (90+3. Divíšek), Mich. Kadlec (C), Šimko, Havlík – M. Petržela (62. Kalabiška), Mareček, V. Daníček, Holzer (78. Tomič) – L. Sadílek (90+3. Kohút) – Jurečka (79. O. Šašinka).

FC Hradec Králové: Fendrich – Mejdr, Jakub Klíma (53. J. Král), Donát (76. Kateřiňák), Urma – J. Rada, Kodeš – Prekop (85. Záviška), P. Dvořák (85. F. Novotný), Vlkanova (C) – Vašulín.
1.FC Slovácko

Celek z Uherského Hradiště si v tomto ročníku vede výborně, aktuálně mu v tabulce patří čtvrté místo. K tomu všemu se navíc prezentuje velmi pohledným fotbalem, který nezaujatého diváka rozhodně musí bavit. V posledních týdnech ovšem Svědíkova družina hned dvakrát klopýtla. Po naprosto nepochopitelném kolapsu proti Českým Budějovicím, které i v deseti otočily skóre z 0:2 na 3:2, přišla minulý týden další prohra s Plzní. Slovácko se tak bude chtít rehabilitovat proti Hradci Králové, neboť v případě dalšího neúspěchu by mohla jeho ztráta na čelo tabulky znovu narůst.
FC Hradec Králové

Votroci se po sedmnácti odehraných kolech nachází na šesté pozici se ziskem čtyřiadvaceti bodů. Momentálně se však Koubkově družině nevede úplně ideálně. Z posledních pěti utkání totiž vyhráli jen jedno a to proti poslední Karviné. Minulý týden změřili Východočeši síly se Slovanem Liberec a byla z toho těsná prohra 0:1. V posledních dvou zápasech podzimní části navíc nečeká na Hradec nic lehkého. Kromě Slovácka se totiž střetne ještě s pražskou Spartou, tedy dalším týmem, který okupuje ty nejvyšší příčky. Uvidíme, zda se mu podaří proti těmto dvěma týmům bodovat.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes jsou na programu čtyři zápasy osmnáctého kola FORTUNA:LIGY a my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Hradce Králové se Slováckem, který v mladoboleslavské Lokotrans Aréně začne v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.