FORTUNA:LIGA - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Bohemians - 3. dubna 2022   16:00

Karviná
24' Šehić (Túlio)
1:1
(1:0)
Bohemians
70' Květ  (D. Mareček)

Bajza – Mikuš (82. Látal), P. Buchta, Kobouri, Šehić – Ndiaye, Túlio (83. Jursa) – Zorvan, Svoboda (64. Papadopulos), Bartošák (C) (82. Siňavskij) – Durosinmi (83. Chvěja).
Ciupa – Látal, Jursa, Chvěja, Stropek, Papadopulos, Siňavskij.
P. Hocek – J. Paták, M. Podaný
Městský stadion Karviná, Karviná
Valeš – D. Hašek, Petrák, Křapka – M. Dostál (C) (75. Köstl), D. Mareček (75. Beran), Květ, Vondra – Vaníček (56. Keita, 90+2. Koubek), Hronek (55. Chramosta), Bartek.
Soukup – Keita, Koubek, Köstl, Chramosta, Jindřišek, Beran.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 8:1. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 16:11.
Utkání končí a můžeme říct, že asi spravedlivým výsledkem. Ten ale nepomůže ani jednomu z týmů, letos snažících se o záchranu v nejvyšší fotbalové soutěži. Větší problémy ale i po tomto utkání bude mít dnes domácí Karviná, která na patnácté Pardubice ztrácí stále 7 bodů (Pardubice pár minut před koncem aktuálně remizují s Jabloncem).

V 70. minutě totiž obral Karvinou o všechny body Roman Květ, který dokázal zakončit pohlednou akci za záda Bajzy.

Ode mne je to dnes vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek neděle.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Modou Ndiaye (MFK Karviná).
90+3'
Poslední minutu nastaveného času tráví domácí hráči na útočné polovině, chybí tomu ale nápad na nějakou finální přihrávku.
90+2'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Ibrahim Keita, přichází Matěj Koubek.
90+2'
A málem jsme viděli vlastní branku v posledních minutách utkání. Roman Valeš ale nakonec zasahovat nemusel, protože míč putoval na jeho svatyni.
90+1'
V obrovské šanci se naskytl dobře postavený Jan Chramosta, kterému naservíroval míč jeden ze spoluhráčů. Hostující útočník ale špatnou střelou jen trefil jednoho z bránících hráčů.
90'
Žlutou kartu dostává Tomáš Jursa (MFK Karviná).
88'
A na druhé straně se hned na to cpal do šance Jan Chramosta, který si nabíhal na centr jednoho ze spoluhráčů. Obránci domácího celku si ale s tímto poradili bez větších potíží.
87'
Zorvan trefil střelou za hranice vápna jednoho z bránících hráčů a domácí se dožadují penalty. Míč totiž lehce škrtnul o ruku hostujícího obránce, ale na pokutový kop to nevypadá.
86'
Látal na pravém křídle nedokázal odcentrovat, navíc poslal míč až za branku soupeře a Roman Valeš tak bude moct uvést míč do hry odkopem z malého vápna.
85'
Zorvanův centr si našel ve vzduchu pozorný Roman Valeš a ze zajímavé standardky domácího celku tak nic velkého nebude.
84'
Žlutou kartu dostává Jan Chramosta (Bohemians Praha 1905).
83'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Rafiu Adekunle Durosinmi, přichází Ondřej Chvěja.
83'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Marco Túlio, přichází Tomáš Jursa.
82'
Michal Papadopulos v šanci po centru Šehiče bránu netrefil
82'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Rajmund Mikuš, přichází Radek Látal.
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Vasilij Siňavskij.
82'
Výborný pas dostal do pokutového území Šehič, na který si sice naběhl Papadopulos, ale v obrovské šance minul branku hostujícího celku!
81'
Zorvna se neodhodlal ke střele na hranici soupeřova vápna a následně poslal nepřesný míč za obranu pražského celku. Karviná přesto pokračuje v útočné snaze.
80'
Roman Valeš si nedělal příliš starostí s centrem soupeře a ukryl míč ve vlastní náruči. Může tak poslat své spoluhráče do další akce na polovině Karviné.
78'
Túlio uklidnil hru na vlastní polovině, což se domácím nyní hodilo více, než kdy jindy v dnešním utkání. Karvinští si tak mohou dát záležet na rozehrávce.
77'
Hosté se snaží kombinovat na hranici soupeřova pokutového území, obranné řady Karviné jsou ale zatím dobře postavené a nedovolují míči se dostat blíže Bajzovi.
75'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Martin Dostál, přichází Daniel Köstl.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Michal Beran.
74'
Mikuš se dostal do zajímavé šance v pokutovém území soupeře, jeho tvrdá přízemní střela ale skončila na jednom z bránících hráčů.
73'
Po dalším centru z levého křídla se Papadopulos ke střele nedostal, přesto ale domácí budou pokračovat na polovině soupeře.
72'
Na druhé straně se po centru Zorvana dostal k pokusu hlavou Papadopulos, s jehož hlavičkou si ale Valeš poradil bez větších potíží.
70'
Klokani vyrovnali, do sítě míč dopravil Roman Květ
70'
Bohemians právě vstřelili branku!
Ale přesto máme vyrovnáno! Dobré přenesení hry našlo na levém křídle takřka volného ROMANA KVĚTA, které přízemní střelou otevřel gólový účet svého celku!
69'
Teď to ale pro hostující mužstvo mohlo vypadat o něco lépe, když se dostal Jan Chramosta do samostatného úniku. Přes bránícího hráče se ale pokusil o takřka nesmyslnou střelu, kterou našel pouze připraveného Bajzu.
68'
Hostům pracují nervy, což teď ukázal i kapitán Dostál, z jehož úst bylo čitelné, že psychické rozpoložení Klokanů není ideální.
66'
Marečkovi se nejprve nepodařilo odcentrovat míč do vápna soupeře, ale následně se o to postaral jeden z jeho spoluhráčů. Pavol Bajza ale stál na správném místě a míč ukryl v náruči.
65'
Roman Valeš ukryl míč v náruči poté, co se jednomu z domácích hráčů příliš nepovedl centr z levé strany. Hosté tak mohou rozjet další útočnou akci.
64'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Antonín Svoboda, přichází Michal Papadopulos.
63'
Durosinmi a po něm Zorvan se snažili ohrozit Valeše, Nigerijci ale obránci zblokovali střelu a český záložník poté poslal míč vedle branky Bohemians.
62'
Obrana Klokanů dnes, ostatně stejně jako většinu sezóny, nefunguje úplně na jedničku. Domácí se stále lehčeji dostávají do vyložených šancí.
61'
Centr Mikúše na Svobodu, pohotově zasáhnul Vondra
61'
Mikuš po dobré akci dostal míč ve vápnu soupeře na volného Svobodu, ten ale místo balonu trefil ve skluzu protihráče. Tahle dobře vypadající šance tak nakonec přišla vniveč.
60'
Valešovi se nepovedl odkop od vlastní branky, čehož se snažil využít dotírající Bartošák. Tomu se ale nepodařila klička na jednoho z bránících hráčů.
59'
Střídání dalo trochu živosti do kombinace hostujícího mužstva, obranné řady Karviné ale dále zůstávají pozorné a likvidují náznaky soupeře.
58'
Zorvan obral o míč hostujícího Květa, kterému tak přerušil kličku do střely z hranice vápna. Následovat bude autové vhazování domácího týmu.
57'
Květ poslal centr ze standardní situace až do vápna slezského celku, jehož obránci si ale s touto akcí soupeře dokázali poradit. Navíc vše přerušil ofsajd.
56'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází Ibrahim Keita.
55'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Jan Chramosta.
55'
O něco podobného se také hosté pokusili, míč ale skončil pouze u brankáře Bajzy, který bude zahrávat z vlastního malého vápna.
54'
Túlio se dopustil faulu ve středu hřiště, když poslal k zemi hostujícího Petráka a Bohemka tak může poslat klidně dlouhý centr do vápna soupeře.
53'
Na druhé straně se dostal za hranicí pokutového území ke střele Petrák, míč z jeho nohy ale neputoval do správné sítě, nýbrž až do té ochranné nad brankou Bajzy.
52'
Další povedená akce Karvinských a možná ještě větší šance, než ta předchozí! Míč po střele jednoho z domácích borců skončil opravdu jen malý kousek od pravé tyče Valešovy svatyně.
51'
Po příhrávce od Zorvana se mohl prosadit Mikúš
51'
No, a naopak se do obrovské možnosti na změnu skóre dostali domácí! Durosinmi ještě ponechal míč na hranici vápna Zorvanovi, který jej chtěl uklidit po zemi k tyči. O malý kousek minul branku Valeše!
50'
Filip Zorvan mohl navýšit vedení, pálil těsně mimo
50'
Další útočnou akci teď Bohemce zhatila vlastní nedovolená hra rukou ve vápně soupeře.
48'
Teď to bude na hostujících hráčích, aby se snažili nějakou zajímavou útočnou akcí dostat až k brankáři Bajzovi. Uvidíme, zda ta snaha bude alespoň tak efektivní, jak ta Karvinská.
46'
První půle dnešního utkání je za námi a do šaten půjdou rozhodně s lepší náladou domácí. Ti se totiž i přes ne úplně dobrý začátek dostali do vedení ve 24. minutě, a to díky přesné hlavičce Eldara Šehiče. Poté obrana Karviné takřka nepustila soupeře do větší šance na srovnání stavu a do druhé půle tak půjdou hráči v bílých dresech s jednobrankovým vedením.
45+2'
45+2'
No a i když už to vypadalo, že se nic zajímavého v první půli nestane, nakonec si ještě Roman Valeš musel připsat další zákrok. Tvrdou střelou z hranice pokutového území se prezentoval jeden z domácích borců, ale našel pouze připraveného gólmana.
45+1'
Nyní se míč z kopačky jednoho z domácích hráčů dostal daleko nad branku Valeše, který tak uvede míč do hry z vlastního malého vápna.
45'
Karviná ale od vstřelené banky takřka stále obklopuje útočnou polovinu, kde se postupnou kombinací snaží dostat do vyložené šance.
43'
Devatenáctiletý Nigerijec v barvách domácího celku se pokusil znovu ohrozit Valeše, když se dostal ke střele na hranici pokutového území. Míč z jeho kopačky ale prosvištěl kus od pravé tyče hostující svatyně.
42'
Autor zatím jediné branky, Eldar Šehič, se nyní chtěl dostat do role nahrávače, když zkusil dostat centr blízko svému spoluhráči. To se ale vůbec nepovedlo.
41'
Zorvan na dvakrát centroval míč do vápna soupeře a právě ten druhý pokus z jeho nohy dostal spoluhráče do velké šance. Durosinmi se navíc dobře položil do střely, kterou ale poslal mimo tři tyče.
39'
Pavol Bajza si po delší době osahal míč, když musel zasahovat po nepovedeném centru jednoho ze soupeřů. Příliš práce ale neměl, možná se více zapotil když odehrával míč znovu do zámezí.
38'
Na druhé straně si poradil s obrannou činností Vondra, na kterého dotíral Květ. Hostující záložník ale poslal míč do náruče Valeše aby uklidnil hru.
37'
Hostující Vaníček zůstal ležet na trávníku poté, co ho od míče odzbrojil Durosinmi. Bajza následně odehrál míč za pomezní čáru.
35'
Útočný faul mladičkého záložníka Svobody zapříčinil ztrátu míče, hosté tak budou mít nejlepší možnost dostat se k další zajímavé akci na polovině soupeře.
34'
Domácí rozehráli další standardní situaci na krátko, po čemž se nakonec Zorvan pokusil dostat míč do vápna soupeře. Spoluhráče ale nenašel a nakonec bude pokračovat odkopem Valeš.
33'
Zorvan poslal míč od rohového praporku blízko hostující svatyni, Roman Valeš ale včas vyběhl z brankové čáry a vyboxoval míč do bezpečí.
32'
Navíc útočnou polovinu obklopují opět domácí, konkrétně Marco Túlio, který nyní uvede míč do hry od autové čáry.
31'
Jakmile míč doputuje do pokutového území Karviné, zafungují obranné řady trenéra Páníka na výbornou. Zatím se hosté nemohou dostat do vyložené šance na vyrovnání.
30'
Durosinmi nejprve sebral šanci nabíhajícímu Šehičovi a poté sám poslal nedůraznou střelu daleko mimo Valešovy branky.
29'
Bohemce to zatím nejde jak jednoduše, tak ani složitou kombinací. Další taková skončila pouze odkopem od Bajzovy svatyně.
27'
Naopak domácí vstřelená branka značně nakopla a pokutové území Bohemky teď zažívá den otevřených dveří. Tak tak zatím obrana hostů odolává.
26'
Zorvna se snažil najít Durosinmiho ve vápně soupeře a i když to zprvu vypadalo nadějně, sudí nakonec odpískal útočný faul tomuto devatenáctiletému Nigerijci.
25'
Uvidíme, jak se hráči Bohemians popasují s nečekaně inkasovanou brankou, od které se zatím takřka nedostali z vlastní poloviny ven.
24'
Eldar Šehič se hlavou nemýlil, domácí se ujali vedení, 1:0
24'
Karviná právě vstřelila branku!
No, tohle zřejmě nikdo na stadionu nečekal, především poté, co byli hosté takřka pořád na míči. Marco Túlio ale poslal perfektní balón na zadní tyč Valešovy branky, kde nabíhal připravený ELDAR ŠEHIČ a hlavou otevřel skóre!
23'
Hosté se nyní dožadovali odpískání pokutového kopu, na což ale hlavní sudí Hocek hvizdem nereagoval.
22'
Domácí se dostali na útočnou polovinu, kde ale zřejmě opět dlouho nevydrží. Od autové čáry přivede míč do hry jeden z hostujících borců.
21'
Jak byla v prvních minutách aktivnější Karviná, od nějaké desáté minuty je tomu zcela jinak. Hosté se dostávají do zajímavých kombinací na polovině soupeře, nechybí tomu ani finální přihrávky, ale pouze správné řešení.
20'
Volný kop od jednoho z hráčů hostujícího celku skončil pouze u Bajzy, který tak může dostat míč po delší době na polovinu soupeře.
19'
Domácí brankář vychytal i Květa po centru od Vaníčka
19'
Další obrovská šance Bohemky! Vaníček našel výborným centrem Květa na levé straně pokutového území a předvést se musel Pavol Bajza. Ten ještě lepší zákrokem zneškodnil tuto šanci soupeře.
18'
Hra je nyní na malou chvíli přerušena poté, co zůstal na hřišti ležet Petrák. Ten se v tvrdém souboji střetl s útočníkem Durosinmim, ale zřejmě bude v pohodě.
17'
Dostál nacentroval další míč do vápna Karviné, kde byl vyrovnaný počet útočících a bránících hráčů. Borci v bílých dresech si ale dokázali poradit.
16'
A další závar před brankou Bajzy! Dobrý roh z kopačky Vaníčka ještě obranu domácích neohrozil, nakonec se ale dostal ke střele Vondra, jehož volej skončil v bloku těl obránců.
15'
Obrana Karviné zatím nehýří nijak velkou jistotou, což dopomáhá soupeři k tomu, aby déle vydržel na útočné polovině hřiště.
14'
A hned z první standardní situace se hosté dostali do obrovské šance! Vondra se dostal k míči na levé straně pokutového území a tvrdou střelou řádně prověřil Bajzu!
13'
kvělý zákrok Bajzy proti střele Jana Vondry
13'
Hosté zatím nejsou efektivní v útočných akcích, přesto ale nyní budou mít možnost prvního rohového kopu.
12'
Durosinmi se ve vápně úplně nedomluvil s Bartošákem, na kterého letěl míč a bude z toho tak jen další odkop od branky Valeše.
11'
Domácí kapitán Bartošák se snažil nadvakrát nacentrovat míč do vápna soupeře, což se mu sice povedlo, ale nenašel ani jednoho ze spoluhráčů.
9'
A hostující brankář si musel připsat první vážnější zákrok poté, co ve skrumáži u malého vápna těžko obránci hledali míč.
8'
Zorvan se snažil nacentrovat míč do vápna soupeře z velkého úhlu, což ale nedopadlo. Stále jsou domácí na míči kousek od branky Valeše.
7'
Další práci měl hostující brankář Roman Valeš, kterému ale centrovaný míč nenadělal příliš starostí.
6'
Dobrým napadáním se mohli do první šance dostat i hosté, domácí obrana to ale nakonec s nutnou dávkou štěstí zvládla.
5'
Hlavička Durosinmiho zamířila těsně vedle levé tyče
5'
První zajímavou akci předvedli domácí borci, konkrétně Mikúš, který dostal svůj centr až na nabíhajícího Durosinmiho. Ten se sice dostal k hlavičce přes bránícího hráče, ale míč z jeho hlavy putoval pouze vedle branky Valeše.
4'
Šehič dostal míč do vápna soupeře, kde hledal spoluhráče. Nakonec z toho bude ale pouze rohový kop po dobrém zákroku jednoho z bránících borců.
3'
Zorvanovi se nepodařilo dobře odcentrovat míč, přesto ale získal pro svůj tým autové vhazování.
2'
Nedovoleného zákroku se na druhé straně dopustil jeden z domácích hráčů a Roman Valeš může dostat míč až na polovinu soupeře.
1'
Ta ale nedopadla nijak slavně pro celek z Vršovic, jelikož zafungovala obrana trenéra Páníka.
1'
Úvodní výkop provedli hostující hráči a hned se dostali na polovinu soupeře, kde budou mít možnost standardní situace.
1'

MFK Karviná: Bajza – Mikuš, P. Buchta, Kobouri, Šehić – Ndiaye, Túlio – Zorvan, Svoboda, Bartošák (C) – Durosinmi.
Náhradníci: Ciupa – Látal, Jursa, Chvěja, Stropek, Papadopulos, Siňavskij.
Trenér: B. Páník

Bohemians Praha 1905: Valeš – D. Hašek, Petrák, Křapka – M. Dostál (C), D. Mareček, Květ, Vondra – Vaníček, Hronek, Bartek.
Náhradníci: Keita, Koubek, Köstl, Chramosta, Jindřišek, Beran.
Trenér: J. Veselý

Rozhodčí: P. Hocek.
Vzájemná střetnutí

Když se podíváme na poslední střetnutí dnešních dvou soupeřů, může se zdát, že budou mít hráči Bohemky lehkou šichtu. Za poslední dvě vzájemné utkání totiž pražský celek čítá 6 bodů a skóre 5:0. Jedná se ale o zápasy v Praze...

Jakmile Klokani dorazí na Slezsko, žádná sláva je tam většinou nečeká. Například poslední zápas prohráli v Karviné 1:2, kdy za domácí otevřel skóre obránce Lukáš Bartošák, který se trefil i v minulém kole na Baníku a dá se tak očekávat, že bude v dobré formě.
MFK Karviná

Slezský celek je na tom bodově ještě daleko hůře, než jeho dnešní soupeř, navíc už ani nemůže pomyslet na to, že by se vyhnul bojů o sestup. Na ten jsou totiž Karvinští zřejmě největším adeptem a budou mít co dělat, aby se s novým a pohledným stadionem nemuseli plácat ve druhé lize.

Dnes ale musí mít Karviná opravdu strach. Mnoho fandů, nesledující pravidelně českou nejvyšší ligu, by se mohlo dotázat proč. Jednoduše proto, že hráči slezského celku letos prostě neumí na soupeře ze spodu tabulky. Porazit na Sinobu Slavii, nebo ve Vítkovicích Baník? Žádný problém... Ale nedej bože, že by přijel někdo pod první pětku ligy.
Bohemians Praha 1905

Klokani se v letošní sezóně rozhodně chtěli pohybovat okolo klidné osmé pozice tabulky Fortuna ligy, což jim ale zatím nebylo dopřáno. Po 26 odehraných kolech jim totiž patří až čtrnáctá příčka, konkrétně se třiadvaceti získanými body.

Navíc jejich forma musí strašit všechny zelenobílé fanoušky. Z posledních pěti utkání totiž Bohemka získala pouhé dva body, což je na udržení v lize opravdu málo.

No a jak se většinou hráči Bohemians 1905 spoléhali na utkání v domácí atmosféře, letos tomu tak být nemůže, nasvědčuje tomu i poslední utkání v Ďolíčku. Tam totiž podlehli poměrem 1:2 s velmi dobře hrajícím Slováckem. A to dokonce poté, co od 9. minuty vedli díky brance Puškáče.
Krásné nedělní odpoledne Vám přeji u 27. kola české nejvyšší fotbalové soutěže, ve kterém se představí dva jednoznační adepti na letošní boje o udržení. MFK Karviná totiž přivítá na svém stadionu klokany Bohemians Praha 1905. Utkání začne v 16:00!