FORTUNA:LIGA - Základní část - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Hr. Králové - 31. července 2021   16:00

Karviná
24' Siňavskij
1:1
(1:1)
Hr. Králové
5' P. Dvořák  (Mejdr)

Neuman – Křapka, Santos, P. Buchta, Bartošák – Mangabeira, Nešický (46. Tavares) – Čmelík, Qose (74. Stropek), Siňavskij (63. Jurásek) – Papadopulos (C) (74. Zych).
Bolek – Stropek, Svoboda, S. Dramé, Zych, Tavares, Jurásek.
Cieslar – Kotík, Podaný.
Městský stadion Karviná, Karviná
2053 diváků
Fendrich – Mejdr, Donát, Jakub Klíma, Urma – Kodeš, J. Rada – Prekop (79. Jakub Rezek), P. Dvořák (90. Soukeník), Vlkanova (C) (85. Harazim) – Vašulín.
Vízek – J. Král, Soukeník, Kateřiňák, Jakub Rezek, Kubala, Harazim.
Fendrich

SESTŘIH: Karviná - Hradec Králové 1:1. Hosté měli řadu šancí, jenže Neuman čaroval

Z Karviné je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu.
Jozef Weber (trenér Karviné):
„Viděli jsme bojovné utkání, hodně soubojové. My jsme měli špatný úvod, dostali jsme gól, pak jsme se do toho velmi těžce dostávali. Pak nám spadl gól do klína, ale Vasil udělal dobrou práci. Věřil jsem, že to otočíme, ve druhé půli jsme posílili útok. V úvodu se nám to povedlo, měli jsme jednu šanci, ale pak jsme ztratili prostor ve středu hřiště, Hradec převzal otěže a vytvořil si šance. V závěru do toho dobře vstoupil Jurásek, ale gól jsme nedali. Z tohoto pohledu je ta remíza spravedlivá.“
Po utkání viděli žluté karty domácí Lukáš Čmelík a hostující Petr Kodeš.
Miroslav Koubek (trenér Hradce):
„Byl to velice náročný zápas, vyšla z toho remíza. Povedl se nám vstup do zápasu, povedla se nám nacvičená akce. Karviná toužila po vyrovnání, zvolila nátlakový agresivní fotbal. My jsme si to udělali těžší, darovali jsme soupeři branku, ale je to poučení do příště. Trochu nás to srazilo a čekali jsme na přestávku, kde jsme si něco řekli. Ve druhém poločase jsme si vytvořili šance a měli jsme vyhrát.“
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 4:6. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 19:18.
Vilém Fendrich (brankář Hradce):
„Chyběl nám gól, trochu štěstí, ale byli bychom spokojenější, kdybychom měli aspoň jednu remízu a jednu výhru, což znamená čtyři body. Druhý poločas byl z naší strany lepší, Karviná si nevytvořila nic. Měla jen nějaké náznaky, které nedotáhla do konce. Musím pochválit celý tým za to, jak pracovali dozadu.“
Stejně jako minulý týden, i dnes si oba týmy připisují po bodu. Nutno říci, asi zaslouženě. Vyrovnané, ale průměrné, možná až podprůměrné ve druhé půli, dopadlo stejně pro obě strany. Ve druhém poločase měli šance pouze Hradečtí, ale ani jedna ze šesti příležitostí neskončila v karvinské bráně. I proto skončilo utkání 1:1.
Rozhodčí nakonec vyřeší situaci až v kabině rozhodčích.
Situace se uklidnila, oba týmy míří za svými fanoušky, ale rozhodčí ještě čekají u šaten. Zatím sudí Cieslar kartu nevytáhl.
Po zápase se strhla mela a rozhodčí nejspíš bude trestat. Úder do obličeje inkasoval Čmelík. Celý stadion křičí Bijte je.
90'
Velká strkanice na závěr, Kodeš poslal k zemi Čmelíka
90+2'
90+1'
Tavares procházel levou stranou jak slalomář na svazu, nakonec před něj postavil tělo jeden z hradeckých hráčů. Do něj také Brazilec narazil.
90+1'
Rozhodčí Cieslar prodlužuje druhou půli o dvě minuty.
90'
Ještě jedno střídání Hradce, Dvořáka vyměnil Soukeník.
88'
Hradečtí chtěli sehrát signál u přímého kopu, čtyři hráči se rozběhli do pokutového území, ale Rada je centrem nenašel, míč hlavou odrazil obránce Buchta.
85'
Střídání na straně Hradce. Vlkanovu nahradil Harazim.
84'
V nebezpečné pozici byl Zych, k zakončení se však nedostal
84'
Blízko ke gólu byl po přihrávce Juráska z levé strany před bránu nabíhající Zych, ale obránce jeho snaze o střelu zamezil.
83'
Fanoušci se snaží hnát svůj tým dopředu.
82'
Aut Křapky prolétl kolem Zycha až k brankáři Fendrichovi, ten si pro míč došel.
79'
Hradec střídá. Erika Prekopa nahradil Jakub Rezek.
79'
Rada zahrál roh nejhůř jak mohl. Nakopl míč do boční sítě.
78'
Přímý kop Rady z pravé strany odhlavičkoval před Dvořákem Tavares. Rohový kop pro Votroky.
76'
Bartošák z pravé strany načechral míč do pokutového území, kam si nejvýše vyskočil brankář Fendrich a chytil míč do rukou.
74'
Mangabeira uslyšel z tribuny "bij" a tak se rozhodl volejem opřít do střely ze střední vzdálenosti. Balón po jeho kopu vylétl vysoko nad bránu.
74'
Dvojité střídání na straně Karviné. Hřiště opustili Papadopulos s Qosem, na trávník vyběhli Zych se Stropkem.
72'
Trochu se nám zajiskřilo, Tavares chytil za krk hradeckého Urmu. Rozhodčí rychle přispěchal k oběma aktérům a udělil karvinskému hráči žlutou kartu.
71'
Karvinští nehrají dobře, Rada využil chyby domácích hráčů, zachytil skákavý míč a ze střední vzdálenosti po zemi vystřelil. Balón minul o nějaký ten metr pravou tyč karvinské branky.
68'
Santos našel dlouhým balónem na hranici šestnáctky Papadopulose, karvinský útočník si při zpracování pomohl rukou.
66'
Po střetu s Vašulínem zůstal ležet na trávníku Mangabeira. Ošetření naštěstí nepotřebuje a bude pokračovat v utkání.
64'
Zajímavý centr Rady z levého rohu šestnáctky na zadní tyč, kde se dostal k hlavičce Prekop, ale slabou hlavičkou nabídl dáreček brankáři Neumanovi.
63'
Trenér Weber střídá. V dnešním utkání dohrál střelec vyrovnávací branky Siňavskij a místo něj přišel na trávník Jurásek.
62'
Zajímavý přímý kop Hradce po faulu Santose na Dvořáka, ale Rada svou roli nezvládl a míč poslal zhruba pět metrů od brány.
60'
Nápor hostů nevyužil ani Vlkanova, jenž zazdil další tutovku
60'
Další dobrá příležitost Východočechů. Po centru Dvořáka z pravé strany hlavičkoval od levé tyče kapitán Vlkanova, míč poslal přímo do míst, kde byl gólman Neuman.
59'
Neuman čaruje, vychytal i sólo smolaře Vašulína
59'
Dvořák dostal dlouhý pas za obrannou dvojici a sám běžel na karvinskou branku. Brankář Neuman proti hradeckému hráči vyběhl a následně pravou nohou vykryl jeho střelu po zemi!
58'
Rohový kop horníků zamířil na přední tyč, kde byl připravený Donát.
57'
Čmelík si po pravé straně naběhl do pokutového území a vyklouzlil zajímavý pas, který prošel hradeckým brankovištěm. Po dalším centru hradecký hráč uklidil míč za čáru. Rohový kop Karviné.
57'
Hradečtí jsou při chuti a drží míč na svých kopačkách.
54'
Obrana Karviné nestíhá, další tutovku Hradce spálil Urma
54'
Fantastický zákrok Neumana! Karvinský brankář čelil ataku Prekopa, který se zjevil sám před domácím strážcem svatyně po dlouhém pasu za obranu. O chvíli později se balón dostal po přihrávce Vlkanovy z levé strany na hranici šestnáctky, odkud vypálil těsně nad břevno Rada.
53'
Vašulín se obtočil s míčem a rozezvučel tyč!
53'
Tak to byla šance! Hradecký Prekop z otočky vypálil kolem svého obránce a orazítkoval spodní část pravé tyče karvinské brány!
52'
Šance pro Karvinou, ani Sinjavskij však bránu netrefil
52'
Zajímavá, i když trochu šťastná, akce Karviné, na jejímž konci byl po centru Čmelíka z pravé strany od druhé tyče zakončující Siňavskij. Jeho střela letěla jen do boční sítě.
49'
Tentokrát už se Dvořák k zakončení dostal, ale pálil těsně vedle
49'
Po špatném odkopu Santose se před šestnáctkou dostal k míči Prekop a rychlou střelou ze dvou kroků poslal balón těsně vedle pravé tyče Neumanovy brány.
48'
Z následného přímého kopu se gólová šance neurodila. Míče se zmocnili hráči v černých dresech.
47'
Po pravé straně chtěl pláchnout Čmelík, Urma ho chytil za rameno a poslal k zemi. Hradecký obránce inkasoval žlutou kartu.
46'
Do druhého poločasu už nanastoupil Nešický, kterého nahradil zmíněný Tavares.
46'
Trenér Weber udělá o poločase jednu změnu. Do hry se chystá Tavares.
Máme za sebou průměrné utkání, které nabídlo několik šancí na jedné i druhé straně. Hradec se z první akce dostal do vedení po standardní situaci, kterou zakončil Dvořák. Hned po rozehrávce mohl navýšit hradecké vedení Vašulín, ale svůj únik levou stranou neproměnil. Poté už měli šance pouze domácí. Papadopulosova hlavička letěla vedle. V bráně skončila až střela Siňavského po chybě obránce Kodeše. Když další dvě šance neproměnil Čmelík, skončila první půle remízou 1:1. Uvidíme, co nám fotbalisté obou celků nabídnou po změně stran.
45+2'
45+2'
Závěr první půle je rozkouskovaný.
45+1'
Rada si při přímém kopu posouval míč tak dopředu, až ho Cieslar vrátil o deset metrů zpět.
45+1'
První poločas bude prodloužen minimálně o dvě minuty, tak ukázal čtvrtý rozhodčí dnešního utkání Radek Dubravský.
45'
Z přímého kopu Karvinští nezahrozili před Fendrichovou brankou.
44'
Trenér Koubek neudržel nervy na uzdě a uviděl žlutou kartu
44'
Prekop nevybíravě kopl u postranní čáry Bartošáka. Rozhodčí faul odpískal, což se nelíbilo trenéru Koubkovi, který rázně proti rozhodnutí protestoval. Oba provinivší uviděli žlutou kartu.
42'
Po rohovém kopu se snažil prodrat k míči na zadní tyči Qose, ale po souboji s protihráčem upadl. Penalta se nepíská.
42'
Po dlouhém nákopu za obranu se k míči dostal Čmelík a běžel sám na bránu. Urma nasadil rychlé nohy a ve skluzu gólovou střelu karvinského záložníka zablokoval.
38'
Do šance se řítil domácí Albánec Qose, místo gólu ale fauloval
38'
Vypadalo to, že Qose dostal míč do sprintu, jenže blíž k němu měl Urma, kterého při převzetí míče albánský záložník fauloval.
37'
Santos se pokoušel rozjet rychlý protiútok, ale za šestnáctkou byl faulován.
35'
Kodeš poslal z pravé strany svíci do pokutového území, kde si chtěl Dvořák zpracovat míč, ale v souboji se Santosem si pomohl faulem.
33'
Ránu Čmelíka schoval Fendrich v rukavicích
33'
Bartošák se po souboji uvolnil na levé straně, přihrál na pravou volnému Čmelíkovi, který zamířil do pokutového území, odkud vyslal nepříliš povedenou střelu po zemi. Brankář Fendrich kutálející se míč chytil.
32'
Centr z pravé strany do pokutového území proskákal až k brankáři Fendrichovi, který musel na zem, aby míč chytil do rukou.
32'
Čmelík pokračuje ve hře a už se staví k hráčům před malé vápno.
30'
Čmelík chtěl utéct po pravé straně, ale Jakub Klíma ho sundal k zemi nevybíravým způsobem. Na trávník musí zdravotníci. Klíma inkasoval od rozhodčího Cieslara žlutou kartu.
28'
Tempo zápasu není příliš svižné, vidíme spoustu chyb na jedné i druhé straně.
25'
Zatímco Siňavskij vstřelil gól, jedna ze zdravotnic zamířila do akce na tribunu. Jak to dopadlo zatím nevíme.
24'
Je srovnáno! Kodešovu minelu vytrestal pozorný Sinjavskij, 1:1
24'
Karviná právě vstřelila branku!
Obrovská chyba obránce obránce Kodeše, který dlouhý balón mířící vedle pokutového území přihrál hlavou karvinskému záložníkovi a VASILIJ SIŇAVSKIJ obstřelil vyběhnutého brankáře Fendricha – 1:1!
23'
Nepovedený centr Mejdra z pravé strany nakonec dopadl pro Hradecké dobře, míč zblokoval na roh Bartošák.
20'
Trochu krkolomnou útočnou akci domácího celku ukončil faul Qoseho na Radu nějakých deset metrů od hradeckého vápna.
18'
Pravou stranou se snažila prodrat dvojice Křapka, Mangabeira, ale hradečtí hráči je do brejku nepustili.
17'
Povedená akce domácího celku, Qose rozjel rychlý útok přihrávkou do pravé strany na Siňavskije, ten předložil míč Bartošákovi. Zkušený krajní bek odcentroval míč na přední tyč, kde se do rybičky položil Papadopulos a hlavou jen těsně minul levou tyč Fendrichovy brány!
16'
V tutovce Papadopulos, bránu Hradce ale netrefil
16'
Bartošák se rozhodl vystřelit, zeď prostřelil po zemi, ale hráče na hranici vápna už ne.
15'
Po karvinském přímém kopu následoval další faul Hradce, tentokrát nějakých třicet metrů od brány. Faulovaným hráčem byl Bartošák.
15'
Urma loktem trefil v hlavičkovém souboji Čmelíka, ten se skácel na zem.
13'
Hokejový bodyček Nešického odskákal veterán hostů Rada
13'
Tvrdý zákrok Nešického na Radu, zkušený hradecký hráč narazil do karvinského stromu.
12'
Rohový kop Vlkanovy zamířil na přední tyč, kde se snažil zakončit Prekop, ale z otočky minul bránu o nějakých pět metrů.
11'
Dvořák se na pravé straně pokoušel prostřelit dvojici hráčů a dostat míč do pokutového území, to se mu nepovedlo, ale vybojoval rohový kop.
9'
Urma rozjel útočnou akci pravou stranou, po dlouhém sprintu přihrál do pokutového území Vašulínovi, který v souboji s Křapkou přišel o balón.
7'
Siňavskij nepřesně hledal z levé strany někoho ze spoluhráčů před brankou, míč prolétl pokutovým územím do zámezí.
7'
Další standardní situaci Karviná odvrátila, míč se stěhuje na domácí kopačky.
6'
Hosté v další šanci! Hrubku Santose však domácí dokázali napravit
6'
Hned po rozehrávce získal míč do běhu Vašulín a z levé strany mířil na bránu, jeho střelu na poslední chvíli zablokoval karvinský obránce. Rohový kop Hradce.
5'
První povedená akce končí akce gólem, trefil se Dvořák - 0:1
5'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Hradečtí rozehráli standardní situaci nákopem na pravou stranu, odkud Mejdr přihrál míč do ohně PAVLU DVOŘÁKOVI, který si prvním kontaktem zpracoval míč a následně z otočky poslal míč do brány – 0:1!
4'
Ostrý střet ve středovém kruhu odnesl bolestivě Kodeš.
2'
Menší drama v hradecké šestnáctce, ale Papadopulos byl otočený zády k bráně a přes soupeře nemohl vystřelit.
1'
Vlkanova se snažil po levém kraji protáhnout kolem karvinského hráče, ale s míčem skončil v autu. Hradec bude vhazovat.
1'
Hráči obou celků už nastupují na trávník, Karviná celá v bílém, Hradec Králové v černé barvě. Rozhodčí ve žlutých dresech.

MFK Karviná: Neuman – Křapka, Santos, P. Buchta, Bartošák – Mangabeira, Nešický – Čmelík, Qose, Siňavskij – Papadopulos (C).
Náhradníci: Bolek – Stropek, Svoboda, S. Dramé, Zych, Tavares, Jurásek.

FC Hradec Králové: Fendrich – Mejdr, Donát, Jakub Klíma, Urma – Kodeš, J. Rada – Prekop, P. Dvořák, Vlkanova (C) – Vašulín.
Náhradníci: Vízek – J. Král, Soukeník, Kateřiňák, Jakub Rezek, Kubala, Harazim.

Rozhodčí: Cieslar – Kotík, Podaný.
Diváci se vrací na stadion, až kompletně zaplněný fotbalový stánek v Karviné může nabídnout zajímavý zápas dvou týmů, které v prvním kole získaly i ztratily body.

Nováček z Hradce Králové získal ve svém exilu v Mladé Boleslavi první bod, když remizoval s Bohemians 1:1. Černobílí vedli gólem Vašulína, ale na začátku druhé půle vyrovnal Puškáč.

Karvinští vyvezli z Ďolíčku bod za remízu 2:2. Před zápasem by za zisk venkovního bodu byli rádi, ale po průběhu už ta radost byla menší. Horníci vedli po gólech Qoseho a Papadopulose 2:0. Jenže Východočeši měli v sestavě Emila Tischlera a ten nenechal Slezany vyvézt z Prahy všechny tři body. Dvěma góly vyrovnal na konečných 2:2.

Jak si povede prvoligový nováček ve Slezsku? Ke sledování zápasu vás zve Igor Mainka. Dobré odpoledne!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.