FORTUNA:LIGA - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Hr. Králové - 31. října 2021   15:00

Ml. Boleslav
29' Dancák (Ewerton) • 45' Ewerton  • 78' D. Douděra (Dancák)
3:2
(2:1)
Hr. Králové
41' J. Rada   • 51' Vlkanova  (Harazim)

Šeda – Karafiát, Suchý (C), Preisler – D. Douděra, Hlavatý (75. L. Mašek), Dancák, Jurásek – Skalák (66. Fila), Milan Škoda (81. Smrž), Ewerton.
Halouska – Fila, Ladra, Mužík, Smrž, Stránský, L. Mašek.
Tomáš Klíma – Jan Váňa, Zdeněk Arnošt
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
Fendrich – F. Čech, J. Král, Leibl (83. Urma) – Harazim, J. Rada, Kateřiňák (33. Soukeník), F. Novotný (83. Prekop) – P. Dvořák (46. Kubala), Vlkanova (C) – Vašulín.
Vízek – Donát, Kubala, Prekop, Soukeník, Urma, Kejř.
Fendrich

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Hradec Králové 3:2. Domácí šli třikrát do vedení, rozhodl Douděra

Ode mě je to vše. Přeji Vám příjemný zbytek víkendu a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 2:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:17.
Je dobojováno a tři body nakonec zůstanou v Mladé Boleslavi. Hosté ale vstoupili do druhé poloviny výborně a hned v 51. minutě srovnal na 2:2 Vlkanova. Od té doby jsme sledovali velmi bojovný fotbal a spíše se hrálo uprostřed hřiště. Domácí se ale nakonec k rozhodující brance potřebovali jedinou šanci. Po nadýchaném centru Dancáka se prosadil Douděra, jenž tak rozhodl o důležité výhře Středočechů.
90+4'
90+3'
Brankář Boleslavi Jan Šeda dostává žlutou kartu za zdržování hry.
90+2'
Následný roh rozehráli domácí na krátkou vzdálenost a nyní se snaží držet balon co nejdále od Šedovy brány.
90+1'
Mohlo být hotovo! Fila se krásně zbavil Krále a poté pořádně protáhl Fendricha, který ještě udržel hosty v boji o bodový zisk.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny tři minuty.
90'
Důležitý obranný zákrok předvedl Ewerton, který v pokutovém území na poslední chvíli ukopl balon napřahujícímu se Prekopovi.
89'
Votroci se ale zatím nemohou usadit na útočné polovině a spíše se hraje kolem půlící čáry.
88'
Do konce zápasu už moc času nezbývá a Boleslav stále drží těsné vedení. Podaří se hostům ještě srovnat?
87'
Výbornou práci odvedl Mašek, jenž se s míčem dostal až k vápnu Hradce a tam vybojoval autové vhazování.
86'
Vašulín to zkoušel individuálně po pravé straně, avšak na pozorně bránícího Juráska nevyzrál.
85'
Žlutou kartu dostává Ewerton (FK Mladá Boleslav).
84'
Domácí po ztrátě okamžitě přepnuli do defenzivy a Dancák pak čistě odebral míč Prekopovi.
83'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Michal Leibl, přichází Otto Urma.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Erik Prekop.
82'
Po Juráskově přizemní nabídce pálil Daniel Fila, avšak jeho pokus směřující doprostřed brány nenadělal Fendrichovi příliš starostí.
82'
Ewerton rozehrál rohový kop na přední tyč, ovšem tam se nikdo v modrém neprosadil.
81'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Milan Škoda, přichází Vojtěch Smrž.
80'
Harazim si chtěl narazit s Radou, ale zpětný pas hostujícího záložníka vystihl Jurásek.
78'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Mladá Boleslav se dnes již potřetí ujímá jednobrankového vedení! Obrana Hradce teď dala spoustu prostoru Dancákovi, jenž na levé straně zvedl hlavu a poslal přesný centr na zadní tyč. Tam si seběhl DAVID DOUDĚRA, který zblízka propálil bezmocného Fendricha.
77'
Slibně se rozvíjející akce Mladé Boleslavi rychle skončila, neboť Škoda byl přistižen v ofsajdu.
76'
Hradečtí nějakou dobu hráli v deseti, jelikož za postranní čárou byl ošetřován Rada. Zkušený středopolař se však vrátil na hřiště a zdá se, že bude pokačovat.
75'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Lukáš Mašek.
74'
Svým průnikem to chtěl změnit Ewerton, jehož akci ale nakonec zastavil Leibl.
73'
Ani jeden z celků není momentálně schopen přesné kombinace, a kvalita utkání tak teď není příliš vysoká.
72'
Dancák hledal rozběhnutého Milana Škodu, ovšem ten nebyl dost rychlý na to, aby zastihl míč na hrací ploše.
71'
Ewerton na sebe navázal dva protihráče a poté se nechal faulovat. Domácí budou rozehrávat.
70'
Votroci mohli jít do brejku, jenže Radovu pomalou přihrávku zachytil vracející se Jurásek.
69'
Kubala příkladně zabojoval a nakonec dokázal dostat míč do šestnáctky, kde číhal Vašulín. Toho ale předskočil Suchý, jenž Mladu Boleslav osvobodil.
68'
Ke střele se teď dostal také Vlkanova, ale ani on prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
67'
Jakub Rada si srovnal míč a vypálil z dálky. Rána mu však nesedla a balon vylétl vysoko nad Šedovu pokladnici.
66'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jiří Skalák, přichází Daniel Fila.
65'
V posledních několika minutách je k vidění až příliš nedovolených zákroků. Další předvedl Čech, který fauloval Škodu.
64'
Jurásek čechral balon do vápna na Skaláka, který se ale v době přihrávky nacházel v postavení mimo hru.
63'
Vlkanova se snažil přejít přes Suchého, ovšem kapitán domácích v tomto souboji zužitkoval své zkušenosti a hradeckého křídelníka čistě odzbrojil.
62'
Proti pravidlům se na druhé straně provinil také Vašulín, jenž poslal k zemi Preislera.
61'
Škoda to teď přehnal s agresivitou v souboji s Čechem a byl mu odpískán nedovolený zákrok.
60'
Z velké dálky to zkusil Karafiát a jeho rána rozhodně nebyla špatná. Fendrich byl každopádně připraven a připsal si rutinní zákrok.
59'
Dobrý zápas dnes hraje Jiří Skalák, jenž velmi dobře napadá rozehrávku hostujícího celku. Nyní se mu podařilo vyvinout tlak na Krále, který odehrál míč pouze do zámezí.
58'
Škoda se nyní mohl hnát do velké šance, ovšem po srážce s Leiblem šel k zemi. Rozhodčí celou situaci dobře viděl a usoudil, že hradecký obránce nefauloval.
57'
Preislerův dlouhý aut mířil na Škodu, jenže ten byl v hlavičkovém souboji přetlačen Králem.
56'
Fendrich dostal těžkou malou domů a nakonec byl donucen k nepřesnému odkopu, který skončil v autu.
55'
Zpoza šestnáctky opět pálil Vlkanova, který ale tentokrát trefil před sebou stojícího Preislera.
54'
Nyní už je však pískáno, proti pravidlům se provinil domácí Dancák, jenž fauloval Soukeníka.
53'
Skalák šel k zemi po souboji s Leiblem, ovšem o faul se v žádném případě nejednalo.
51'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Votroci přečkali velkou šanci domácích a poté sami udeřili! Rada rychle přenesl hru doprava na Harazima, který z první poslal míč do vápna. Tam si jej našel sbíhající ADAM VLKANOVA, jehož parádní pumelice zapadla přesně k tyči.
50'
Už to mohlo být 3:1! Domácí předvedli další parádní brejk, na jehož konci stál Douděra. Ten si ale před vápnem dal balon daleko od nohy a Fendrich mu ho následně ukopl od nohy.
50'
Po několika nepřesnostech ve středu hřiště se balon dostal k Dancákovi, který raději nahrál dozadu na Suchého.
49'
Ti se pak okamžitě vrhli do útoku, avšak jejich akce byla zastavena kvůli ofsajdu Vlkanovy.
48'
Škoda udržel balon proti dvěma soupeřů, ale poté špatně přihrál, a hrát tak mohou hosté.
47'
Hlavatý chtěl vyslat dopředu Skaláka, jenže pas domácího špílmachra vycestoval do zámezí.
46'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Pavel Dvořák, přichází Filip Kubala.
46'
Tomáš Klíma ukončil první poločas, po kterém Mladá Boleslav vede 2:1. Domácí vstoupili do utkání o něco lépe a od začátku zápasu byli více na balonu. Do vedení se však dostali až ve 29. minutě, kdy se trefil Dancák. Hradec však inkasovaná branka paradoxně nakopla a ve 41. minutě se mu podařilo srovnat, když se z volného přímého kopu prosadil Rada. Nakonec ale do kabin odcházeli spokojenější modří, neboť po Ewertonově ráně zpoza vápna se síť za Fendrichem rozvlnila podruhé. Ve druhém dějství každopádně můžeme čekat tuhý boj.
45+4'
45+3'
Votroci měli ještě jeden volný přímý kop, ale defenziva domácího celku si ho pohlídala.
45+2'
Nyní pro změnu tlačí hosté, kteří jsou nastěhovaní před pokutovým územím Mladé Boleslavi.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny tři minuty.
45'
Domácí si berou ztracené vedení rychle zpátky! Boleslav chvilku kombinovala před vápnem Hradce a míče se pak zmocnil EWERTON, jenž odolal atakům několika obránců a poté přesnou střelou k tyči překonal Fendricha.
45'
Boleslav se hnala dopředu po pravé straně, avšak nakonec byla zastavena kvůli ofsajdu Skaláka.
44'
Žlutou kartu dostává Michal Leibl (FC Hradec Králové).
43'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Ewerton, nicméně jeho individuální akce se s úspěchem nepotkala.
41'
Hradec Králové těsně před koncem prvního poločasu vyrovnává na 1:1! Rozehrávky volného přímého kopu se ujal JAKUB RADA, jenž se odhodlal k překvapivé střele a ta zapadla přesně k tyči. Brankář Šeda každopádně nemůže mít čisté svědomí.
40'
Žlutou kartu dostává David Douděra (FK Mladá Boleslav).
39'
Preisler chyboval u vlastního vápna a díky jeho zaváhání se ve velké šanci zjevil Vlkanova, jenž však nepropálil připraveného Šedu.
38'
Po úvodním gólu tempo hry lehce opadlo a momentálně sledujeme velmi bojovný fotbal ve středu hřiště.
37'
Novotný si dnes již poněkolikáté počínal v rozporu s pravidly a hlavní sudí mu teď dal jasně najevo, že příští faul už by mohl byl oceněn žlutou kartou.
36'
Hostující kapitán ujal i rozehrávky, ale nikoho ze svých spoluhráčů ve vápně nenašel.
35'
U postranní čáry byl faulován Vlkanova, který vybojoval pro Hradec Králové standardní situaci.
34'
Jurásek hledal vzduchem Škodu, ale k tomu balon kvůli zásahu Krále nedoputoval.
33'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jiří Kateřiňák, přichází Dominik Soukeník.
33'
Hradecký středopolař nakonec opustil hrací plochu na nosítkách. Mezitím už se do hry připravil Soukeník.
32'
Tak to nevypadá dobře. Jiří Kateřiňák má problémy s pravou nohou a nebude schopen pokračovat.
31'
Kateřiňák se nepříjemně srazil s Hlavatým a zůstal ležet na trávníku, kam za ním už míří lékařský tým Hradce.
29'
Mladá Boleslav se dostává do vedení! Hosté přišli o míč na útočné polovině a domácí se pak vydali do rychlého brejku, který přetavili v branku. Jejich akci táhl Brazilec Ewerton, jenž si počkal na náběh SAMUELA DANCÁKA a poté mu poslal přesnou přihrávku do běhu. Slovenský středopolař následně zachoval klid a lehkým lobem přehodil marně se natahujícího Fendricha.
28'
Vlkanova se probíjel přes střed hřiště, ovšem Karafiát o balon dokázal připravit.
27'
Škoda si v šestnáctce píchl míč kolem Krále a poté vracel balon před bránu, kde se nacházel volný Hlavatý. Fendrich však tuto přihrávku dokázal zastavit, čímž zabránil téměř jistému gólu.
26'
Jarolímovci jsou od začátku zápasu více na balonu, ovšem zatím se jim moc nedaří dostávat se do střeleckých pozic.
25'
Ten však žádnou šanci nepřinesl, po rozehrávce na krátkou vzdálenost totiž musel Ewerton nahrát dozadu na Šedu.
24'
Skaláka poslal v pokutovém území k zemi Král, ale bude z toho jen rohový kop.
23'
Dancák chtěl přenést hru na volného Skaláka, ale jeho pas skončil na tribuně.
21'
Jurásek si poradil s Harazimem a poté odcentroval, jenže ve vápně si balon našel Vilém Fendrich.
20'
Pas z levého křídla propadl až ke Škodovi, jehož následné zakončení zablokoval Král.
19'
Nyní už je ale pískáno, neboť Novotný zezadu nebezpečně naskočil do Dancáka.
18'
Po souboji s Novotným šel k zemi Douděra, nicméně hlavní sudí nechal hru plynout dál.
17'
Boleslav přišla o balon v přechodové fázi a Suchý následně musel faulovat Vlkanovu, neboť Hradec by jinak šel do nebezpečného brejku.
16'
Výborně to udělal Hlavatý, který se vymotal ze sevření dvou protihráčů a poté přenesl hru na Ewertona.
15'
Rada chtěl blok domácích překonat kolmou přihrávkou na Vlkanovu, ale ten se k balonu nedostal.
14'
Hosté se snažili prokombinovat do vápna přes levou stranu, ovšem defenziva Mladé Boleslavi je k ničemu nepustila.
13'
Vlkanova rozehrál první standarku svého celku, nicméně na jeho nabídka neměl nikdo v bílém šanci doskočit.
12'
Vašulín dobře zapracoval v defenzivě a opět donutil Suchého k nahrávce dozadu na Karafiáta.
11'
Žlutou kartu dostává Jiří Kateřiňák (FC Hradec Králové).
10'
Středočeši jsou v posledních okamžicích aktivnější a daří se jim kombinovat před vápnem Hradce Králové.
9'
Hostující obrana si teď nepohlídala Skaláka a ten se zjevil v dobré palebné pozici. Rána mu však vůbec nesedla a Fendrich ani nemusel zasahovat.
9'
Do balon se opřel brazilský křídelník Ewerton, který ale nepřekonal hradeckou zeď.
8'
Zhruba třicet metrů od Fendrichovy svatyně byl faulován Skalák a Mladá Boleslav bude mít k dispozici standardní situaci.
7'
Votroci teď vysunuli svůj presink a Suchý byl nakonec donucen ke zpětné nahrávce na gólmana Šedu.
6'
U půlící čáry byl poslán k zemi Dvořák, a Hradec Králové tak bude moct v klidu rozehrát.
5'
Škoda prodloužil Ewertonův centr za sebe na Karafiáta, jenž však nestačil zareagovat a na balon nedosáhl.
4'
Jurásek se utrhl na levé straně a poté posílal míč do šestnáctky. Jeho nabídku ale zblokoval na roh vracející se Čech.
3'
Dancák si teď neporozuměl s Douděrou a po jejich neshodě budou hosté vhazovat.
2'
Jurásek se hned hnal za dlouhým nákopem Suchého, nicméně balon na hrací ploše nezastihl.
1'
Arbitr Klíma svým hvizdem zahájil zápas, pojďme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří budou hrát v modrých dresech. Jejich soupeř pak zvolil bílou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – Karafiát, Suchý (C), Preisler – D. Douděra, Hlavatý, Dancák, Jurásek – Skalák, Milan Škoda, Ewerton.
Náhradníci: Halouska – Fila, Ladra, Mužík, Smrž, Stránský, L. Mašek.

FC Hradec Králové: Fendrich – F. Čech, J. Král, Leibl – Harazim, J. Rada, Kateřiňák, F. Novotný – P. Dvořák, Vlkanova (C) – Vašulín.
Náhradníci: Vízek – Donát, Kubala, Prekop, Soukeník, Urma, Kejř.

Rozhodčí: Tomáš Klíma – Jan Váňa, Zdeněk Arnošt.
FC Hradec Králové

Votroci se po nevydařeném začátku zvedli a po dvanácti kolech jsou s devatenácti body na šesté pozici. Jejich parádní formu dokazuje i to, že z posledních sedmi ligových mačů prohráli jen jeden (se Slavií Praha 1:4). Naposledy se Hradec utkal s Teplicemi, které díky velmi koncentrovanému výkonu porazil jasně 3:0. V tomto zápase však trenér Koubek přišel o Jana Mejdra, jehož do souboje s Mladou Boleslaví nepustí trest za čtyři žluté karty. Také Východočeši v týdnu sehráli osmifinále MOL Cupu a i oni dokázali zvítězit. O jejich postupu přes Baník Ostrava rozhodl Slovák Erik Prekop, pro kterého to byla už pátá pohárová branka.
FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav si v letošním ročníku nevede špatně, nicméně k úplné spokojenosti vedení a fanoušků stále něco chybí. Svěřenci kouče Jarolíma se aktuálně pohybují ve středu tabulky se ziskem čtrnácti bodů. Jejich postavení mohlo být i daleko lepší, ovšem Středočeši už několikrát zbytečně přišli o cenné body. Jako příklad můžeme použít minulé ligové kolo, v jehož rámci se Boleslav představila na pražské Letné. Modro-bílí proti Spartě nevyužili několik gólových příležitostí a za svou neefektivitu byli potrestáni v závěru utkání, kdy o výhře domácích rozhodl Hložek. Na Hradec se ale Mladá Boleslav naladila výhrou, v týdnu totiž v MOL Cupu přehrála Plzeň poměrem 2:0.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes jsou na programu čtyři utkání české nejvyšší soutěže a k vidění bude také souboj Mladé Boleslavi s Hradcem Králové, který v Lokotrans Aréně začne v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.