CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Karviná 5:3. Wágner sestřelil nováčka hattrickem

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Karviná tak v dnešním zápase, i přes snový vstup do zápasu a vlastně i celý první poločas, neboduje a z Jablonce odjíždí s prázdnou. Nutno ale dodat, že i s přispěním hostů jsme dnes na Střelnici sledovali parádní fotbal, okořeněný hned osmi góly!
Jablonec slaví, kdo by to řekl po prvním poločase, kdy domácí prohrávali 1:3! Domácí do druhého poločasu provedli hned dvě změny v sestavě a na svého soupeře vlétli doslova od podlahy. Již ve 47. minutě snížil na rozdíl jediného gólu Tomáš Wágner a když za dvě minuty srovnal parádní ranou Luděk Pernica, bylo jasné, že o poločasové přestávce muselo být v kabině Jablonce opravdu živo! Domácí i za vyrovnaného stavu pokračovali v tlaku, vytvářeli si i gólové šance a bylo patrné, že utkání chtějí strhnout na svou stranu, což se jim nakonec také podařilo. Do vedení dostal Jablonec v 74. minutě Tomáš Wágner, který tak zkompletoval hattrick a deset minut poté stanovil definitivní podobu skóre Martin Doležal.
90+2
90+2
Zákroky brankáře Karviné Pindrocha – 7.
90+2
Zákroky brankáře Jablonce Valeše – 1.
90+2
Žlutou kartu dostává Vít Beneš (FK Jablonec) za poměrně zbytečný útočný faul v posledních sekundách hry.
90+2
Tomáš Wágner posouvá míč na střed vápna Karviné, ale Jiráček na něho ani ve skluzu nedosáhl.
90+1
Sudí Orel nastavil dvě minuty a mezitím se k míči dostávají domácí, kteří postupují na polovinu Karviné.
90
Obrana Jablonce si s touto situací dokázala poradit, míč končí v autu, hosté tak budou vhazovat, konkrétně Pavel Eismann vhazuje.
90
Dnešní utkání sleduje 2570 diváků.
90
V poslední minutě řádné hrací doby mají ještě hosté k dispozici rohový kop z levé strany.
89
Autové vhazování Karviné, z pravé strany, na polovině soupeře. Míč ale končí mimo hrací plochu poté, co se Lukáš Duda pokoušel o odpískání nedovoleného zákroku, což neprošlo.
88
Roman Valeš se zapojuje do hry, hosté se snaží a napadají rozehrávku Jablonce.
87
Jan Díl zkouší pozornost Pindrocha v brance Karviné, ten v pohodě chytá a rozehrává.
85
Žlutou kartu dostává Matěj Fiala (MFK Karviná) za ostrý skluz proti nohám Vojtěcha Kubisty, velmi tvrdý zákrok, zasloužená žlutá karta.
84
Jablonec právě vstřelil branku!
O co úžasnější vstup Karviné to byl do zápasu, o to horší konec to je poté, co se po volném kopu Trávníka hlavou trefuje MARTIN DOLEŽAL, Jablonec – Karviná aktuálně 5:3!
84
Michal Trávník bude rozehrávat volný kop z levé strany, u pokutového území Karviné.
82
Tomáš Wágner nyní držel míč u pokutového území soupeře, nakonec ale neměl komu přihrát, míč skončil v autu, vhazují hosté.
80
O míč se ale karvinští hned vzápětí sami připravují, nepřesná přihrávka na polovině Jablonce, míč končí v autu, domácí vhazují z pravé strany.
80
Útočný faul hostů, domácí tak mohou v klidu rozehrát z vlastní poloviny. Je to nákop dopředu, karvinští ale rychle přistupují a nakonec získávají míč.
78
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Marek Janečka, přichází Filip Panák.
77
Karviná chystá poslední změnu v sestavě, ještě předtím ale budeme sledovat domácí, kteří se nyní drží na polovině hostů.
75
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Jan Díl.
74
To je obrat! Po centru Trávníka si neohroženě v šestnáctce Karviné počíná Martin Doležal, který dokázal těžký míč zpracovat, poté ho ještě posunout na střed, kde si nabíhá TOMÁŠ WÁGNER, jemuž stačí jen míč lehce postrčit do míst, kde bylo volno, hattrick jabloneckého útočníka.
74
Branislav Pindroch jde před vlastní šestnáctku, odkud bude rozehrávat volný kop po předchozím faulu domácích.
72
Nakonec rozehrál Michal Trávník, který sice prostřelil bránící zeď, ale odrazil se od dalšího z hráčů, stojícího před brankou Pindrocha, z této šance nic nebude, z pohledu domácích.
71
Po nedovoleném zákroku Budínského na Martina Nového mají domácí výhodu zajímavé standardní situace, je to totiž v těsné blízkosti vápna Karviné!
71
Míč se dostává k Pindrochovi, který nikam s rozehrávkou nespěchá, diváci rozhořčeně pořvávají.
70
Vít Beneš faulován na své polovině útočícím Lukášem Dudou, Valeš jde ven z branky a bude rozehrávat.
68
To na druhé straně se Petr Jiráček dostal ke střele a donutil svým pokusem z levé strany Pindrocha k zákroku.
68
Budínský si položil na trávník bránícího hráče soupeře, poté se snažil přihrát do vápna, ovšem pas to byl hodně nepřesný.
67
Míč směřuje z pravé strany do vápna Jablonce, tam to zkouší střelou z voleje Voltr, ale branku Valeše přestřeluje.
66
Rohový kop pro Karvinou, hosté rozehrají z pravé strany.
65
Na polovině Jablonce fauloval v souboji o míč Petr Jiráček, který si nedovoleně pomohl loktem.
65
Roman Valeš chtěl rychle rozehrát od branky, ale neměl komu přihrát, místo toho tak musí vykopávat dopředu.
64
Znovu se hosté dostávají k autovému vhazování na polovině soupeře, ale znovu se neprosazují, domácí se, byť trochu s potížemi, ubránili.
63
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Pavol Jurčo, přichází Matěj Fiala.
62
Hosté vybojovali autové vhazování z pravé strany, na polovině soupeře. Míč směřuje na Jurča, ten prohrál hlavičkový souboj, nakonec sudí píská faul Lukáše Dudy.
61
Míč se snáší do vápna Karviné, kde hlavičkuje opět Tomáš Wágner, opět z levé strany a opět míč končí vedle branky.
60
Žlutou kartu dostává Lukáš Duda (MFK Karviná) sražení soupeře na vlastní polovině, volný kop Jablonce z nějakých třiatřiceti metrů od branky Pindrocha.
60
Tomáš Wágner sprintuje, s obráncem Hoškem „na zádech“, směrem k brance, Pindroch musí ven z brány, nakonec je gólman Karviné úspěšnější.
59
Hosté museli bránit další roh jabloneckých, to se jim podařilo, sami se pokusili o rychlý protiútok, který ale taktickým faulem zastavil Hybš. Sudí Orel nakonec zákrok vracejícího se obránce Jablonce ocenil žlutou kartou.
58
Pozor, další šance domácích, po centru Masopusta hlavičkuje Tomáš Wágner, který poslal míč jen těsně vedle branky!
58
Karvinští se sice ubránili, ale domácí zůstávají u míče.
57
A Jablonec získává další roh, který tentokrát rozehrávají domácí z pravé strany, konkrétně Trávník.
56
Hosté se na polovině soupeře neprosazují, hrají domácí. Ti vybojovali rohový kop z levé strany.
55
Žlutou kartu dostává Vojtěch Kubista (FK Jablonec) za podražení útočícího Voltra, volný kop Karviné, na polovině soupeře.
54
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Tomáš Okleštěk, přichází Lukáš Duda.
53
Závar v pokutovém území Karviné, obránci tam svedli několik hlavičkových soubojů, nakonec si míč ze vzduchu stahuje Pindroch.
52
Ke střele se zpoza vápna Karviné dostal Lukáš Masopust, který ale míč netrefil ideálně, ten končí mimo branku Branislava Pindrocha.
51
Karvinští ztrácejí míč na polovině soupeře, fauloval Okleštěk, domácím ponechána výhoda.
50
V kabině Jablonce bylo zřejmě o poločasové přestávce hodně živo, domácí vlétli na svého soupeře od úvodních sekund a během chvíle dokázali smazat dvoubrankové manko. Hosté se nyní snaží dostat přes půlící čáru.
49
No vida, je vyrovnáno! Po parádní akci dvojice Wágner, LUDĚK PERNICA, skóruje druhý jmenovaný střelou uvnitř vápna, tentokrát defenziva Karviné nechala až příliš prostoru ve vlastní šestnáctce.
47
Výborný vstup domácích do druhé půle, po volném kopu z levé strany se v pokutovém území Karviné hlavou prosazuje TOMÁŠ WÁGNER.
47
Žlutou kartu dostává Marek Janečka (MFK Karviná) za ostrý skluz proti pronikajícímu Trávníkovi, volný kop Jablonce, z levé strany.
47
Jablonecký kouč Zdenko Frťala provedl dvojí změnu v sestavě, uvidíme, jak se to projeví na výkonu Jablonce.
46
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Mirzad Mehanovič, přichází Vojtěch Kubista.
46
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Hübschman, přichází Vojtěch Kubista.
46
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
Pískot diváků doprovází hráče při odchodu do šaten, pískot je samozřejmě mířen směrem k domácím, kteří prohrávají s nováčkem z Karviné 1:3! Hosté měli skvělý vstup do zápasu, kdy se hned po zhruba čtrnácti sekundách trefil Voltr. Aktivitu poté převzali domácí, kterým se podařilo i v 15. minutě vyrovnat zásluhou Wágnera. Karvinští se nikam do útoku nehnali, vyčkávali u půlící čáry a čekali na chyby soupeře. Ve 25. minutě se po chybě dvojice obránců prosadil Jurčo, který do poločasové přestávky skóroval ještě jednou, to bylo ve 40. minutě, po další chybě obrany Jablonce. Se střelou Zeleného si ještě Valeš poradil, ovšem vyražený míč skončil přímo na noze dobíhajícího Jurča, který z levé strany podruhé v zápase skóroval.
45+1
45+1
Hosté ubránili rohový kop Jablonce, snaha domácích nakonec končí zbytečně ostrým faulem Mirzada Mehanoviče (FK Jablonec), za který dostává záložník FK žlutou kartu.
44
Jablonečtí na polovině soupeře, Jiráček bojuje na levé straně, nakonec i odcentroval před branku, je z toho roh pro domácí.
43
Tomáš Hübschman zkouší střelecké štěstí zpoza vápna Karviné, ale nebyl to vydařený pokus, Branislav Pindroch si jde pro míč, který skončil vedle branky Karviné.
42
Branislav Pindroch vykopává od své branky, míč směřuje na polovinu Jablonce, který před okamžikem dostal tvrdý zásah v podobě třetího gólu!
40
Karviná právě vstřelila branku!
Jablonec znovu chybuje v defenzivě, hodně prostoru dostal ke střele Zelený, jehož střelu Valeš pouze vyráží a nikým nehlídaný PAVOL JURČO v pohodě doráží.
39
Vít Beneš se dostává k centru z levé strany, hlavičkuje za sebe, kde ale není nikdo z jeho spoluhráčů, míč končí v autu, vhazují hosté.
38
Mirzad Mehanovič si bere míč a bude rozehrávat rohový kop z levé strany.
37
A hned poté se ve vápně Karviné, na pravé straně, dostává ke střele Mirzad Mehanovič, jehož pokus prolétl těsně nad brankou Pindrocha!
36
Rozhodčí Orel přerušuje hru, je to kvůli technickému problému jednoho z asistentů na pomezí, kterému se zřejmě rozlomil praporek. Pohotová reakce čtvrtého rozhodčího a hraje se dál.
36
Tam ale úřaduje defenziva Jablonce, míč se dostává k Valešovi, který rozehrává. Domácí to zkouší po pravé straně.
35
Míč u Pindrocha, který má dostatek času na rozehrání, nakonec je z toho odkop od branky a hosté vybojovali aut na útočné polovině.
33
Domácí již rozehráli rohový kop z levé strany, ale míč nakonec skončil mimo branku MFK, Pindroch vykopává.
32
Po hlavičce Beneše na Jiráčka odkopává obránce MFK na roh, to byla nebezpečná situace před Pindrochem.
32
Z levé strany směřuje centr do vápna Karviné, ale hosté se ubránili, jenže k míči se dostává Beneš, takže domácí zůstanou v útoku.
31
Útočný faul hostů, hrají znovu domácí, kteří se dostávají na polovinu soupeře.
30
Voltr nakopl míč na polovinu soupeře, to je ale ze strany hostů všechno, hrají domácí, míč se dostal až k Valešovi, který rozehrává.
28
Útočná snaha Jablonce končí faulem, před vlastní šestnáctkou bude rozehrávat Branislav Pindroch.
27
Volný přímý kop Jablonce, Mirzad Mehanovič pálí přímo na branku a parádním zákrokem nyní Pindroch podržel svůj tým, roh pro Jablonec.
26
Na druhé straně se Pindroch vytáhl po akci Mehanoviče, před nímž vyboxovává míč do autu.
25
Jablonecká obrana nyní chybuje, mezi dvojicí obránců prošel pas Lukáše Budínského na PAVOLA JURČA, který si naběhl do vápna a z pravé strany překonal bezmocného Valeše.
24
Michal Trávník podruhé za sebou zkouší štěstí z dálky, je otázka, zda to měl být centr nebo střela, každopádně důležité je, že míč skončil mimo branku a mimo hřiště.
23
V tuto chvíli je to taková překopávaná ze strany na stranu, míč končí v autu a vhazovat budou hosté z levé strany, na své polovině.
23
Tam se k míči dostává Pernica, který ho vrací Valešovi, jenže i jeho odkop nenašel nikoho v zelenobílém a znovu hrají hosté.
22
Dalším útočným faulem končí akce Jablonce, hosté mají ale starosti s rozehrávkou a nakonec vše řeší nákopem dopředu.
21
Rozhodčí Orel přerušuje hru, Wágner ve skluzu nedovoleně atakuje bránícího Eismanna, kapitána MFK.
20
Jablonec aktivně napadá rozehrávku soupeře, aktivní zejména ve středu pole hrající Tomáš Hübschman.
19
Michal Trávník z velké dálky nakopl míč dopředu, ale bylo to hodně nepřesné, Branislav Pindroch bude vykopávat od své branky.
18
Z pravé straně směřuje míč do pokutového území Karviné, tam ale není nikdo v zelenobílém, hosté tak odkopávají do bezpečí.
17
Až k Valešovi putuje míč, který musí bleskově odehrát před sprintujícím Jurčem, povedlo se.
16
Jablonečtí korunovali svou aktivitu vyrovnávacím gólem a nutno dodat, že zatím sledujeme výtečné a pohledné utkání.
15
Z pravé strany dokázal parádně odcentrovat Lukáš Masopust, jehož centr dopadl přesně na hlavu TOMÁŠE WÁGNERA, který z velké výšky hlavičkuje a míč končí v brance.
14
Parádní míč dostal do vápna z pravé strany Mirzad Mehanovič, který možná mohl pálit z voleje, ale místo toho doslova zakopl o míč a celou akci domácích tak doslova zazdil.
13
Útočnou snahu Jablonce ukončila hlavička Tomáše Wágnera, který míč poslal vysoko nad branku Karviné.
12
A další útočná akce domácích, Michal Trávník pálí z nějakých třiceti metrů a Branislav Pindroch musel střelu vytáhnout nad břevno, rohový kop pro Jablonec.
11
Míč se dostal před branku Pindrocha, kterého donutil k zákroku Tomáš Wágner, jehož hlavička nenadělala gólmanovi Karviné starosti.
11
Michal Trávník si staví míč a bude rozehrávat další volný kop domácích, tentokrát již na polovině soupeře.
10
Útočný faul hostů, k zemi se poroučel bránící Tomáš Wágner, Luděk Pernica si staví míč a rozehrává.
9
U míče jsou již opět domácí, kteří postupují středem, respektive postupovali, sami míč ztrácí nepřesnou přihrávkou.
8
Vše řeší odkopem do autu gólman Jablonce Valeš, diváci v hledišti pískají, vhazují hosté, z levé strany.
8
Domácí se neprosazují, hrát tak mohou hosté, ve vápně se dostal k míči Voltr, který se ale nedostal do zakončení. Karviná zůstává u míče.
7
Jablonec znovu na polovině Karviné, po zákroku Pavola Jurča mají domácí k dispozici autové vhazování z levé strany.
6
Nakonec je z toho rohový kop, který rozehraje z levé strany Jiráček, ten rozehrává na krátko na Michala Trávníka, jeho centr do vápna je ale nepřesný a hrát tak mohou hosté.
6
Zahraje si také Branislav Pindroch, který v tuto chvíli vykopává od své branky. U půlící čáře se ale k míči dostávají domácí.
5
Vít Beneš odkopává od vlastní šestnáctky, míč se ale brzy vrací zpět, rozehrávat tak musí Roman Valeš.
4
Hosté tuto standardní situaci ubránili, i následné autové vhazování z pravé strany a mohou jít dopředu.
3
Jablonečtí vůbec poprvé na útočné polovině, k dispozici mají volný kop z pravé strany, z nějakých sedmadvaceti metrů od branky Pindrocha.
2
A je tu další útočná akce Karviné, tu ale přerušil odpískaný ofsajd, v němž se ocitl Pavol Jurčo.
1
Neskutečný vstup Karviné do zápasu, hned po rozehrání se hosté dostali do blízkosti vápna Jablonce, z levé strany odcentroval Zelený a RADEK VOLTR parádně hlavou usměrnil míč do branky!
1

FK Jablonec: Valeš – Nový, Pernica, Beneš, Hybš – Hübschman (C) – Masopust, Mehanovič, Trávník, Jiráček – Wágner.
Náhradníci: Hrubý – Matěj Hanousek, Doležal, Bazal, Kouřil, Kubista, Díl.

MFK Karviná: Pindroch – Toml, Eismann (C), Hošek, Janečka – Šisler, Okleštěk, Zelený, Budínský – Voltr, Jurčo.
Náhradníci: Pastornický – Dreksa, Puchel, Juřena, Fiala, Duda, Panák.

Rozhodčí: Orel – Wilczek, Pospíšil.
MFK KARVINÁ
Pikantní souboj čeká na trenéra MFK Jožo Webera, který se vrací do míst, kde zanechal silnou stopu. V Jablonci strávil celkem třináct let a vytvořil si k němu opravdu hluboký vztah. I přesto všechno ale chce se svým týmem obrat Jablonec o nějaké body, nicméně coby prvoligový nováček to nebude mít snadné.
V letní přípravě odehráli karvinští fotbalisté devět přípravných zápasů, za zmínku stojí zejména cenné vítězství nad Wislou Krakov, povedla se také generálka s Třincem, kterého Karviná vyprovodila s výpraskem 4:0.
Tým byl doplněn o Budinského, který změnil hostování na přestup, dále pak o znojemského Okleštěka, mladoboleslavského Tomlu a do útoku získala Karviná dvojici Voltr, Jurčo. Ligový nováček se v nejvyšší fotbalové soutěži představí poprvé po více, jak sedmnácti letech. Poslední ligový zápas odehrála Karviná 30. května 1999, kdy na svém stadionu remizovala 1:1 s Viktorkou Žižkov.
FK JABLONEC
Jablonecké fotbalisty čeká v úvodu nejvyšší fotbalové soutěže souboj s oběma nováčky, dnes proti MFK Karviná, za týden pak proti Hradci Králové. Do dnešního zápasu vstupují jablonečtí v pozici jasných favoritů. Letní příprava se povedla náramně, kromě souboje s anglickým Evertonem dokázal Jablonec všechny ostatní zápasy vyhrát! Jablonecký kouč Zdenko Frťala ale výsledky v přípravě rozhodně nepřeceňuje a na souboj s týmem Jožky Webera, jablonecké legendy, se usilovně připravoval.
Jablonec po minulé sezóně opustili cizinci, kterým končila smlouva (Romero, Rossi, Mingazov), platí to i pro Karaveva, o něhož sice měl klub zájem, ale nedomluvil se s hráčem na podmínkách. Oproti předchozím sezónám nepřišla do klubu na přestup žádná hvězda a tým byl doplněn převážně mladými hráči. Na hostování však přišel Petr Jiráček, který by měl být velkým přínosem pro mužstvo.
Vítejte u on-line přenosu 1. kola ePojisteni.cz, v němž FK JABLONEC přivítá prvoligového nováčka MFK KARVINÁ. Utkání na jablonecké Střelnici povedou tito rozhodčí – jako hlavní P. Orel, na čarách s asistenty M. Wilczekem a D. Pospíšilem. Čtvrtým rozhodčím je M. Nenadál. Delegáty utkání jsou Jaroslav Melichar a František Hubička.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.