FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Olomouc - 27. listopadu 2020   18:00

Pardubice
90+5' Huf
1:1
(0:0)
Olomouc
62' Nešpor

Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) (80. Petráň) – Tischler (37. Cadu), Hlavatý, Solil, Pfeifer (68. Ewerton) – P. Černý (68. Huf).
Letáček – F. Čihák, Kurka, Petráň, Cadu, Huf, Ewerton.
Ginzel – Flimmel, Ratajová
Ďolíček, Praha-Vršovice
Mandous – Hála, R. Hubník (C), Poulolo, Zmrzlý (31. Látal) – P. González (84. Zahradníček), Greššák, Houska (88. Sladký), Chytil (88. Zifčák), Falta – Nešpor (83. Daněk).
Reichl – Daněk, Zifčák, Látal, Zahradníček, Sladký, Beneš.

SESTŘIH: Pardubice - Olomouc 1:1. Nováček zachránil remízu v nastavení

Zápas je u konce. Olomouc po penaltě Martina Nešpora dlouho vedle, ale Pardubice se nevzdaly a až po konci původně nastavených tří minut vystřelil zpoza pokutového území David Huf, který vyrovnal na konečných 1:1.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:0. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:18.
90'
Šok! V páté minutě nastavení krásnou střelou srovnal Huf, 1:1
90+5'
90+5'
Pardubice právě vstřelily branku!
Neuvěřitelné, Pardubice v poslední minutě zápasu vyrovnávají! DAVID HUF sice volný přímý kop poslal do zdi, míč se ale odrazil k němu a famózní střelou zpoza vápna vyrovnává na 1:1!
90+4'
Martin Sladký (SK Sigma Olomouc) fauloval před pokutovým územím Tomáše Solila a Pardubice tak mají poslední šanci na vyrovnání.
90+3'
Žlutou kartu dostává Jiří Krejčí (FK Pardubice).
90+3'
Na zemi zůstal ležet Martin Hála, brankář Boháč tak nemůže rozehrávat od své branky.
90+2'
Pardubicím se stále nedaří vstřelit vyrovnávací branku a naopak se ještě bude muset bránit, protože hosté jsou na útočné polovině.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty.
90'
David Huf se dostal přes protihráče a svou slabší pravou nohou centroval, obrana odvrátila. Pardubice zůstávají v útoku.
88'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází David Houska, přichází Martin Sladký.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Pavel Zifčák.
87'
Zahradníček ostrým skluzem zastavil Tomáše Solila a domácí tak rozehrávali volný přímý kop, po kterém akrobaticky zakončoval Michal Petráň, ten si ale počínal nedovoleně.
86'
Pardubice i nadále drží míč a snaží se o vyrovnávací branku. Nyní znovu centroval Čelůstka, tentokrát ale nebezpečí pro branku hostů nehrozilo.
84'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Tomáš Zahradníček.
83'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Nešpor, přichází Kryštof Daněk.
82'
Žlutou kartu dostává Tomáš Solil (FK Pardubice).
Žlutou kartu dostává Martin Hála (SK Sigma Olomouc).
81'
Domácí teď měli velice slibnou šanci, kdy Michal Hlavatý vracel míč pod sebe, kde bohužel pro něj nebyl nikdo v červenobílém. Následující centr Čelůstky neznamenal zakončení.
81'
Ihned po příchodu na hřiště na Michala Petráně letěl centr z pravé strany, domácí útočník se ale nedostal do zakončení.
80'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Jan Jeřábek, přichází Michal Petráň.
79'
Olomouc se v posledních minutách jen brání a hrají tak Pardubice, které si začínají vypracovávat zajímavé situace.
77'
Domácí nyní měli zajímavou příležitost po centru z levé strany. Hlavičkoval Solil, od jehož se míč dostal k Hufovi a ten už netrefil míč ideálně.
76'
Ewerton nejprve chytře našel Hlavatého patičkou a poté zkoušel přihrát na Davida Hufa, který si nabíhal do pokutového území, kde na míč o kousek nestačil.
75'
Centr Tomáše Čelůstky z volného přímého kopu našel hlavu Davida Hufa, ten ale mezi tři tyče nezamířil.
74'
González se znovu prosmýkl kolem protihráče a vykoledoval si faul. Olomouc ale míč dlouho nedržela, nyní hrají Pardubice.
71'
Solil pronikl do vápna a svou tvrdou ránu poslal nad
71'
Domácí se po hodně dlouhé době dostali do útoku a hned z toho byla slibná šance. Ewerton vpravo vysunul Tomáše Solila, který napřáhl ke střele, tvrdým pokusem ale přestřelil branku.
70'
Michal Hlavatý se na levé straně jeslemi zbavil Chytila a byl faulován, což znamená, že mohou zahrozit ze standardní situace.
68'
González zabojoval, po něm pálil Hála
68'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází David Huf.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Pfeifer, přichází Ewerton.
68'
Mohlo to být o dvě branky! Pablo González se parádně dostal přes dva protihráče a poslal míč do pokutového území. Před brankou poté zakončovali Falta a Hála, oba pokusy byly zastaveny obranou!
67'
Pardubicím se ve druhé půli vůbec nedaří držet míč, natož vytvořit si nějakou gólovou příležitost. Olomouc zatím kontroluje tempo hry.
65'
Cadu skluzem trefil Davida Housku, hosté mají k dispozici volný přímý kop, na přímé ohrožení branky to ale ještě není.
63'
Olomouc i po vstřelené brance pokračují v útočném snažení. Nyní to na levé straně zkoušel centrem jeden z hostů, Jeřábek odvrátil na rohový kop.
62'
Nešpor otevřel skóre z penalty, 0:1
62'
Olomouc právě vstřelila branku!
MARTIN NEŠPOR ranou na levou stranu prostřelil Marka Boháče, který si na míč sice sáhl, ale už ho nedokázal vyškrábnout mimo tři tyče. Olomouc vede 1:0!
61'
Na centr Radka Látala si naskakoval Martin Nešpor, kterého zezadu přistrčil Jan Jeřábek (FK Pardubice) a rozhodčí ihned ukazuje na penaltový puntík! Domácí kapitán navíc dostává žlutou kartu.
60'
Jeřábek nesmyslně odstrčil Nešpora, penalta!
60'
Penalta pro Olomouc!
58'
Radek Látal (SK Sigma Olomouc) dostává žlutou kartu za zastavení rozvíjejícího se protiútoku domácích.
57'
Falta se snažil přejit přes Tomáše Čelůstku neúspěšně, vybojoval ale alespoň rohový kop.
55'
Ve druhé půli zatím mají častěji míč na kopačkách hráči Olomouce, což platilo i teď. Z pravé strany poslal balón do pokutového území Radek Látal, který našel Mojmíra Chytila. Ten ovšem neprostřelil Martina Šejvla a poté akci zastavil brankář Boháč.
54'
Roman Hubník se na polovině hřišti dopustil faulu na Michala Hlavatého. To se nelíbilo trenérovi Radoslavu Látalovi, kterému sudí Ginzel prozatím domlouvá.
52'
Centr z pravé strany do pokutového území Pardubic mířil na Nešpora, toho ale míč přeletěl. Cadu poté chtěl rozjet protiútok, ale neměl žádné možnosti pro přihrávku a tak zpomalil akci.
49'
Pavel Černý nezvládl rozehrávku a tak dostali míč hosté. Přihrávku za obranu ale přečetl brankář Marek Boháč, jenž vyběhl a rozehrál.
48'
Ze začátku druhé půle jsou aktivnější hosté. Nyní z pravé strany centroval jeden z hostujících hráčů a Tomáš Čelůstka odvrátil míč na rohový kop.
46'
První poločas je u konce, branka zatím k vidění nebyla. Více šancí měly domácí Pardubice, ani jedna šance ale nebyla vyloženě gólová a Aleš Mandous tak tolik práce neměl, stejně jako jeho protějšek Marek Boháč.
45'
Cadu jako Ronaldinho! Kličkou se zbavil obránce a Mandouse přinutil k zákroku
45+2'
45+1'
Cadu se na hranici pokutového území zbavil protihráče pohlednou kličkou a vyzkoušel pozornost brankáře Mandouse, jenž si poradil s přízemní střelou.
45'
Nastavují se dvě minuty.
45'
V závěru poločasu mají v držení míč hráči Pardubic, nyní budou mít aut na pravé straně.
43'
Po rohovém kopu, který skončil v rukavicích brankáře Boháče, se domácí pokusili zahrozit z protiútoku. Cadu hledal na pravé straně Hlavatého, dobře zasáhl jeden z bránících hráčů Olomouce.
41'
Hálovu přihrávku tečoval Toml a Boháč musel na zem
41'
Chyba v rozehrávce Pardubic znamenala, že Olomouc mohla jít do protiútoku. U míče byl na křídle Martin Hála, který se z brankové čáry snažil najít spoluhráče, místo toho vybojoval jen rohový kop.
39'
Poprvé v utkání musel zasahovat Marek Boháč, zpoza pokutového území totiž vystřelil Martin Nešpor.
39'
Lukáš Pfeifer zajímavým přízemním centrem našel Cadua, který si chtěl zpracovat míč, ovšem trefil jen obránce. Po zásahu rozhodčího rozehrávají hosté.
38'
David Houska vyslal zajímavý pas na Pavla Gonzáleze, ovšem jako první se k balónu dostal dobře postavený gólman Marek Boháč.
37'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Emil Tischler, přichází Cadu.
35'
Radek Látal si naběhl na přihrávku za obranu, jeho centr z pravé strany nebyl úspěšný. Následuje odkop od branky Boháče.
33'
González hlavičkoval mimo a srazil se s Tischlerem
33'
První zakončení v podání hostů. Po centru Romana Hubníka hlavičkoval Pablo González, který zamířil nad branku. Po hlavičkovém souboji právě s Gonzálezem zůstal na hřišti ležet Emil Tischler.
32'
První rohový kop zápasu si vyzkouší také Sigma, postaral se o to obranným zákrokem Jan Prosek.
31'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Ondřej Zmrzlý, přichází Radek Látal.
30'
David Houska si míč zpracoval obhozením kolem soupeře, vypadalo to nadějně, míč mu však odskočil až k brankáři Boháčovi.
29'
Čelůstka hledal Pavla Černého, pro přihrávku mířící do pokutového území si ale jako první doběhl brankář Aleš Mandous.
27'
Po neúspěšném napadání rozehrávky soupeře musely Pardubice bránit. Martin Hála se dostal k zajímavému centru z pravé strany, ani tentokrát ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.
25'
Po souboji s Proskem zůstal na zemi ležet Ondřej Zmrzlý. Momentálně je ošetřován na hrací ploše.
23'
Střela Tomáše Solila zpoza pokutového území byla tečována a dostala se k Michalu Hlavatému, jenž rovněž střílel a rovněž trefil soupeře, kterým byl Poulolo.
22'
Teď už mají míč v držení opět hráči Sigmy Olomouc. Na křížnou přihrávku přes hřiště si naběhl Hála, ten se snažil z prvního dotyku centrovat, to se mu ale moc nevydařilo. Odkop od branky.
20'
Po skvělém pasu Hlavatého mířil těsně vedle Černý
20'
Znovu byl v akci Michal Hlavatý. Tentokrát dostal míč na pravé straně a velmi chytrým centrem našel v pokutovém území Pavla Černého. Domácí útočník to sice měl na dlouhou nohu, i tak ale dokázal zakončení a nechybělo moc k tomu, aby musel Aleš Mandous poprvé zasahovat.
19'
Michal Hlavatý hledal možnosti na rozjetí protiútoku, ty ale nenašel a tak zklidnil hru. Domácí se ale na míči moc dlouho neohřáli, po nepřesné přihrávce budou mít aut hosté.
18'
To už neplatí, po faulu Poulola na Pavla Černého budou rozehrávat hráči v červenobílém.
17'
Po centru do pokutového území Marka Boháče se dostal k míči Tomáš Čelůstka, který udržel na zádech Davida Housku a odkopl míč. I tak ale domácí tým zůstane u své branky.
15'
Po kratší odmlce se kupředu vydala Olomouc. Šimon Falta se snažil něco vymyslet na levém křídle, neúspěšně. Pardubice poté chtěly rozjet rychlý protiútok, Aleš Mandous ale skvěle přečetl hru a vyběhnutím zažehnal nebezpečí.
14'
Ani tentokrát roh nepředstavoval pro obranu Olomouce žádné nebezpečí. Domácí u míče zůstali, kvůli nepřesném pasu Proska se ale budou muset bránit.
13'
Tomáš Solil se po neúspěšném rohu snažil v pokutovém území patičkou najít Tischlera. Sice neúspěšně, Pardubice ale budou znovu rozehrávat od rohového praoporku.
12'
Tentokrát už se levý obránce Pardubic dostal k míči. Svým centrem našel hlavu Hlavatého, který trefil Romana Hubníka, od kterého jde míč znovu na roh.
12'
Čelůstka dobře vystihl úmysl protihráče, kterého předskočil a rozjel protiútok. Míč poté dostal Pavel Černý, jenž se snažil najít nabíhajícího Tomáše Čelůstku, domácí obránce ale neporozuměl jeho úmyslu a tak mohou hráč Hanáci.
11'
Další dlouhá přihrávka z kopaček hráčů Olomouce. Tentokrát míč letěl na Martina Nešpora, míč ale došel do náruče brankáře Boháče.
10'
S dlouhým nákopem si poradil Martin Toml. Přihrávku Čelůstky poté zastavil Mojmír Chytil za cenu autového vhazování pro soupeře.
9'
Po narážečce u rohového praporku poslal centr do pokutového území Tomáš Čelůstka, míč ale nenašel nikoho z domácích hráčů.
8'
Po spolupráci plzeňského dua Pfeifer – Hlavatý odehrál do zámezí Roman Hubník, Pardubice tedy budou rozehrávat první rohový kop zápasu.
6'
Černý narazil Hlavatému, ten ohrozil bránu soupeře
6'
Po nákopu Pavel Černý sklepl míč na Michala Hlavatého. Ten vyzkoušel technickou střelu zpoza pokutového území, ani tentokrát ale míč nešel mezi tři tyče.
4'
První střelecký pokus domácího týmu, Aleš Mandous ale mohl být v klidu, míč totiž šel daleko nad břevno.
4'
Poulolo hledal přihrávkou za obranu Ondřeje Zmrzlého. K míči ovšem měl blíže Jan Prosek, který byl následně soupeřem faulován.
3'
Nyní jsou na balónu hráči Sigmy Olomouc. Kolmou přihrávkou rozjel akci Roman Hubník, po pravé straně ale cesta nevedla a tak hosté přenáší hru na druhou stranu.
2'
Po faulu u půlící čáry rozehrávaly Pardubice, které se snažily dostat dopředu. Útočné snažení ale bude muset chvíli počkat, protože se faulu dopustil Pavel Černý.
1'
Oba týmy dnes nastoupí v tradičních barvách, Pardubice v červenobílém, Sigma v modrém.

FK Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Tischler, Hlavatý, Solil, Pfeifer – P. Černý.
Náhradníci: Letáček – F. Čihák, Kurka, Petráň, Cadu, Huf, Ewerton.

SK Sigma Olomouc: Mandous – Hála, R. Hubník (C), Poulolo, Zmrzlý – P. González, Greššák, Houska, Chytil, Falta – Nešpor.
Náhradníci: Reichl – Daněk, Zifčák, Látal, Zahradníček, Sladký, Beneš.

Rozhodčí: Ginzel – Flimmel, Ratajová.
Olomouc se po nepříliš vydařené minulé sezóně zvedla a téměř ve čtvrtině soutěže ji patří velmi slušná třetí příčka, pouze bod za Spartou a 5 bodů za Slavií.
Sigma zatím prohrála jen jednou, když ve druhem kole nestačila právě na pražskou Spartu. Jinak mají Hanáci na svém kontě pět výher a dvě remízy, včetně té domácí s Viktorií Plzeň.
Rozhodně pomohl letní návrat Romana Hubníka, který utvořil solidní stoperskou dvojici s Václavem Jemelkou, ten ale v průběhu soutěže odešel do Belgie. Pikantní tento souboj muže být pro Pavla Zifčáka a Radka Látala, oba tito hráči totiž v minulosti působili v Pardubicích v rámci hostování. Zifčák se dokonce vloni podílel na postupu do nejvyšší soutěže.
Pardubice jsou ve své nováčkovské sezóně na sedmém místě se 13 body. Zatím si v nejvyšší soutěži dělají velmi dobré jméno, když už obraly o body mistrovskou Slavii či Liberec. Naopak příliš se jim nevydařil zápas na Baníku Ostrava a v posledním kole na půdě Mladé Boleslavi. Právě v posledním kole musel trenérský štáb Východočechů řešit onemocnění Covid-19, které prodělali někteří hráči základní sestavy. Nakonec Pardubice padly 1:4, svou první ligovou branku vstřelil David Huf.
V dnešním utkání nejspíše nebudou k dispozici Michal Surzyn a Jiří Sláma. Tato dvojice, která minulý týden nastoupila v základní sestavě, je totiž v Pardubicích na hostování právě ze Sigmy.
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu 9. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém De utkají týmy FK Pardubice a SK Sigma Olomouc. V Ďolíčku je výkop naplánován na 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.