Jihlava se zásluhou remízy posunula před dalšími zápasy 12. kola na osmou příčku tabulky, Dukla je desátá.
V zajímavém zápase, ve kterém každý chvilku tahal pilku, si nakonec oba týmy rozdělily po bodu za remízu 2:2. Hosté měli bleskový vstup do druhého poločasu, když se prosadil Obert. Dukla srovnala v 67. minutě díky penaltě, kterou nadvakrát proměnil Pospěch.
90+4
Zápas zřejmě spěje k remíze, Blažek bude nyní kopat od brány.
90+3
Blažek ukryl po hlavičkovém pokusu míč do svých rukavic.
90+2
Hosté mohli zmrazit fanoušky Dukly. Kosak ale velkou šanci neproměnil, Duklu zachránil bravurním zákrokem gólman Rada.
90+1
Dukla prahne po vítězství. Po centru Bergra na zadní tyč se nakonec k míči dostal Přeučil. Ještě stihl téměř z brankové čáry vystřelit, situaci ale nakonec vyřešili hosté razantním odkopem do zámezí.
90
Hlavní rozhodčí nastaví čtyři minuty.
90
Po faulu na Gedeona obdržel žlutou kartu Karlík.
89
Hosté provedli druhou změnu v sestavě. Odešel Masopust, přišel Kosak.
89
Šourek byl ve vzdušném souboji na hranici šestnáctky Jihlavy úspěšný a odhlavičkoval míč před dotírajícími protihráči do bezpečí.
87
Také Dukla sáhla ke střídání a posiluje ofenzivu, když španělského zadáka Romeru nahradí na poslední minuty Marek.
87
Hosté poprvé vystřídali. Místo Mešanoviče si zahraje Sedláček.
86
Přeučil fauloval na hranici šestnáctky Oberta. Kopat se bude proti bráně Dukly.
84
Dukla se snaží rozhodnout, v posledních minutách je aktivnější než soupeř.
82
Přeučil po centru z pravé strany a následném prodloužení hlavou zakončoval zblízka k pravé tyči, Blažek předvedl skvělý zákrok na brankové čáře, rozhodčí navíc odmával ofsajd.
81
Míč po přímém volném kopu Malého skončil v síti, radost domácích fanoušků ale byla předčasná. Rozhodčí viděl faul jednoho z Pražanů.
81
Karlík odešel za doprovodu lékařů mimo hrací plochu.
80
Na hřišti zůstává ležet Karlík, k němuž už přispěchali lékaři.
79
Na centr z pravé strany se tlačil Vaculík, k hlavičce v pokutovém území se ale nedostal.
77
Pospěch se snažil vzít zodpovědnost na sebe. Srovnal si míč na pravačku a z přibližně 20 metrů mířil nad bránu.
77
Nepřenost na straně Jihlavy. Josl sice obdržel míč na hrací ploše, posunul ho ovšem pouze za brankovou čáru a Dukla bude zahrávat kop od branky.
76
Masopust prověřil střelou zpoza šestnáctky pozornost brankáře Rady, jenž jeho přízemní střelu lapil do náruče.
74
Dukla podruhé vystřídala. Z trávníku odešel Borek, vběhl na něj Přeučil.
74
Centr se z rohového kopu snesl za Radovu bránu.
73
Hosté budou zahrávat rohový kop.
71
Míč se po rohovém kopu snášel na přední tyč, obrana hostů si ale poradila.
70
Dukla po vyrovnávací brance výrazně užila, Berger z pravé strany čechral míč do šestnáctky. Hosté ho odvrátili na roh.
67
Dukla právě vstřelila branku!
ZBYNĚK POSPĚCH z penalty srovnává stav. Jeho střelu k pravé tyči sice dokázal Blažek vyrazit, míč se ovšem vrátil k útočníkovi Dukly, který se už napodruhé nemýlil.
66
Obert uviděl za faul na Pázlera žlutou kartu.
66
Dukla bude zahrávat pokutový kop poté, co Obert fauloval v pokutovém území Pázlera. Vysočina měla ve druhém poločase navrch, přesto teď mohou domácí srovnat.
66
Vaculík trefil z přímého volného kopu pouze zeď.
65
Vaculík byl faulován těsně před pokutovým územím Dukly, Jihlava bude z přibližně 20 metrů zahrávat přímý volný kop.
64
Standardní situaci zahrál Vaculík, poslal míč na zadní tyč, kde se ve skrumáži snažili hosté dopravit míč do sítě. Pražané ale nakonec situaci zvládli.
63
Berger fauloval Josla, Jihlava bude z levé strany nedaleko pokutového území zahrávat přímý volný kop.
62
Dukla poprvé vystřídala. Místo Podrazkého vběhl na trávník Pázler.
61
Další velká šance hostů. Josl odcentroval z levé strany do pokutového území, Vaculíkova střela ale minula pravou tyč Radovy brány.
60
Jihlava touží po třetí brance. Tlustý vypálil v pokutovém území nad bránu.
58
Dukla je brzkým inkasovaným gólem ve druhé půli zaskočena, hosté mají více ze hry. Jungrův dlouhý centr z levé strany do šestnáctky naštěstí pro domácí nikdo z jeho spoluhráčů nezasáhl.
56
Pospěch se dostával do šance, proti útočníkovi Dukly vyběhl brankář Blažek. První jmenovaný si píchl míč před sebe, a poté upadl na zem. Podle názoru rozhodčího se nejednalo o faul ze strany brankáře Jihlavy, naopak Pospěchovi slovně domluvil.
55
Josl neodcentroval po Vaculíkově přiťuknutí, Jihlava však nadále zůstává u míče.
54
Romera vybojoval skluzem míč pro Pospěcha, ten po souboji s protihráčem v šestnáctce upadl na trávník. Rozhodčí ale neposoudil situaci jako nedovolený zákrok ze strany hostů a nařídil kop od branky.
53
Útočná akce Vysočiny skončila ofsajdem, ve kterém se nacházel Mešanovič.
52
Dnešnímu utkání na Julisce přihlíží 1135 diváků.
51
Fanoušky na Julisce nyní roztleskal Josl, jenž se opřel do míče a po jeho krásné raně levačkou prosvištěl míč nad břevnem.
50
Šourek teď velmi dobře pozičně zasáhl hlavou a nedovolil domácím dostat se do šance.
48
Domácí se snaží bleskurychle odpovědět. Pospěch posunul na levou stranu míč Bergrovi, jemuž se ovšem nepovedl centr do vápna podle přestav.
47
Jihlava právě vstřelila branku!
Vysočina otáčí stav. Rohový kop zahráli hosté nakrátko, následně přišel z pravé strany centr do šestnáctky, kde hlavičkoval osamocený IGOR OBERT nechytatelně k pravé tyči Radovy brány.
46
Jihlava bude zahrávat rohový kop.
46
Josl brzy po výkopu našel Jungra, ten ovšem nedokázal odcentrovat do šestnáctky.
46
Dukla se dostala do vedení v 16. minutě. Po centru zprava střílel v šestnáctce bez přípravy Berger. Hosté ovšem o 13 minut později vyrovnali, když se po přímém volném kopu trefil hlavou Karlík. Domácí byli poté aktivnější, z šancí však vytěžili pouze tyč. Druhý poločas začne zhruba v 19:02.
45
Po rohovém kopu se domácí druhého gólu nedočkali.
44
Pospěch si ve vápně zpracoval míč, z otočky vypálil, byl ale zablokován a Dukla bude zahrávat rohový kop.
40
Masopust centroval z pravé strany, míč se začal stáčet do brány a o kousek přeletěl břevno.
41
Blažek nezachytil Malého dalekonosný centr z pravé strany, pro hosty to ale dopadlo dobře.
39
Dukla byla blízko branky! Odražený míč napálil kousek za šestnáctkou levačkou Podrazký do tyče. Balon se pak pokoušel nasměrovat do sítě ještě Berger, ale chyběla mu přesnost.
38
Po rohovém kopu předvedl krásný fotbalový moment Borek, který v šestnáctce napálil z voleje míč, mířil ale vysoko nad.
37
Od Gedeona postupně putoval míč na levou stranu až k Bergrovi, který odcentroval do šestnáctky. Šourek ale odhlavičkoval míč na roh.
36
Masopust vypálil levačkou, jeho přízemní střela skončila vedle levé tyče Radovy brány.
35
Berger mohl poslat Pražany opět do vedení. Po centru z levé strany střílel v šestnáctce k levé tyči Blažkovy brány, míč ale skončil vedle.
34
Míč si k rozehrání přichystal Berger, poslal ho do šestnáctky, kde si pro něj bezpečně došel gólman Blažek.
34
Dukla bude mít k dispozici rohový kop.
32
Karlík střílel zpoza šestnáctky nad bránu.
31
Po nádherné přihrávce za obranu se řítil téměř sám na bránu Pospěch, v tísni ještě stihl zakončit, jeho tvrdou přízemní střelu ale vyrazil Blažek. Útočník Dukly se ještě dostal k odraženému míči, předložil ho Bergrovi, ten se ale k zakončení už nedostal.
31
Dukla se snažila prodrat obranným valem soupeře, to se jí ale nepodařilo a míč přes stopera Vorla nakonec skončil u brankáře Rady.
29
Za ostrý zákrok obdržel žlutou kartu domácí záložník Malý.
28
Malý centroval do šestnáctky, ovšem hodně nepovedeně a Jihlava bude zahrávat kop od brány.
26
Vysočina srovnává skóre po standardní situaci. Na nadýchaný přímý volný kop v podání Vaculíka si v šestnáctce naskočil KAROL KARLÍK a hlavou usměrnil míč na zadní tyč.
25
Vrzalova přihrávka na Bergra byla nepřesná, míče se zmocnil brankář Blažek.
23
Jihlava si vytvořila první velkou šanci. Masopust krásně pronikl s míčem až před pokutové území Dukly, přičemž se stačil elegantně vyhnout dvěma protihráčům, kteří se ho snažili o míč obrat. Poté našel Vaculíka, jehož pokus byl na poslední chvíli domácími obránci zblokován.
20
Jihlava vyrazila dopředu. Masopust posunul míč Obertovi, který z pravé strany odcentroval do vápna. V brankovém území si ale počínal na jedničku Vorel, jenž míč odhlavičkoval do bezpečí.
19
Vorel si narazil s Vrzalem, vydal se do útoku, o míč ho připravil až těsně před pokutovým územím Tlustý.
18
Dukla se snažila podniknout rychlý protiútok, ten byl však zastavený už v zárodku faulem hostů.
17
Dukla kombinovala na vlastní polovině. Vrzalovi však na levé straně utekl míč do zámezí a Vysočina bude vhazovat.
16
Pražané jdou do vedení, když po centru Romery z pravé strany překonal Blažka levačkou z voleje TOMÁŠ BERGER.
14
Jihlava dobře napadala, Vorel však ve spolupráci s Radou situaci zvládl.
13
Míč se po rohovém kopu snesl až do šestnáctky, kde rozhodčí Proske odpískal domácím nedovolený zákrok. Kopat se bude proti jejich bráně.
13
Pražané v posledních minutách vedou své útoky po pravé straně. Romera vybojoval rohový kop pro Duklu.
12
Romera se pokoušel proniknout kolem pravé pomezní čáry, ovšem neúspěšně.
11
Mešanovič to zkusil z 25 metrů. Rána byla pěkná, nicméně mířila přesně do míst, kde stál připravený brankář Rada.
10
Masopust se pokusil podél pravé pomezní čáry uvolnit Oberta. Míč byl ale příliš rychlý a druhý jmenovaný ho už nestačil doběhnout.
9
Masopust obešel kličkou na pravé straně Vrzala, pronikl do pokutového území. Jeho centr ovšem stačil ještě obránce Dukly zblokovat a míč nakonec skončil v rukavicích brankáře Rady.
8
Dlouhý balon mířil k hranici šestnáctky na Pospěcha, ten se ovšem nacházel v ofsajdu.
8
Míč se po přímém volném kopu snášel na zadní tyč, kde však hosté dobře zasáhli a odhlavičkovali ho.
7
Vrzal byl faulovaný na levé straně a Pražané budou zahrávat přímý volný kop.
6
Vrzal poslal z levé strany do pokutového území nebezpečný centr, hosté si ale poradili.
6
Domácí se po rohovém kopu ubránili.
5
Rada se pokusil zažehnat rohový kop pro soupeře, míč u brankové čáry sice dostihl, ale po jeho razantním odkopu nabral balon opačnou rotaci a stočil se za brankovu čáru. Hosté se tak rohu přeci jen dočkají.
4
Po rohovém kopu se Dukla neprosadila.
4
První rohový kop také v podání Dukly, když gólman Blažek nezkrotil centr z pravé strany a míč vyrazil za brankovu čáru.
3
Pospěch rozjel útočnou akci, Borek ale nepřesně přihrál a ze šance tak sešlo.
2
Exekuce rohového kopu se ujal Vaculík, Jihlava ovšem bránu neohrozila.
1
První náznak šance v podání hostů. Jungr zpětnou přihrávkou hledal v pokutovém území Masopusta, v poslední chvíli ale odvrátila Dukla míč na roh.
1
Dnešní utkání bude zahájeno čestným výkopem, který provede moderní pětibojař David Svoboda.
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu. Domácí oblékli tradiční žluté dresy, hosté modré.

FK Dukla Praha: Rada - Romera, Vorel, Štetina, Vrzal - Podrazký, Gedeon, Borek - Malý, Pospěch, Berger.

FC Vysočina Jihlava: Blažek - Obert, Tlustý, Šourek, Josl - Masopust, Karlík, Jungr, Vaculík - Kučera, Mešanovič.

Rozhodčí: Proske - Košec, Zeman.
Střeleckým tahounem hostů je v této sezoně Stanislav Tencl, který skóroval už sedm utkání v řadě a na podzim zaznamenal dohromady 10 branek. V posledním duelu se Spartou ale musel vinou zranění střídat a do pátečního zápasu tak nezasáhne. Stejně jako obránci Gabriel a Gavrič a záložník Koloušek. Vinou karetního trestu je mimo hru také záložník Rada.
Oba týmy se naposledy utkaly v předminulé sezoně ještě ve druhé lize. Zápas na půdě Jihlavy skončil bezbrankovou remízou. Za poslední čtyři roky v druhé nejvyšší soutěži Dukla s Vysočinou ani jednou neprohrála.
Dukla má na kontě dvanáct bodů z 11 utkání, když v minulém kole prohrála na půdě Sigmy Olomouc 1:2. Jedinou branku hostujícího celku vstřelil záložník Malý.
Hostům se po letním postupu mezi elitu daří na výbornou. S patnácti body figurují na 9. místě tabulky o tři body před desátou Duklou, přičemž dokázali potrápit leckteré favority soutěže. S druhou Olomoucí, třetí Spartou, která byla jejich zatím posledním ligovým soupeřem, i čtvrtou Plzní remizovali na podzim 1:1.
Fotbalisté Dukly Praha hostí v pátečním zápase 12. kola Gambrinus ligy na Julisce nováčka z Jihlavy.