Domácí Slovan tedy potřetí v řadě vítězí poměrem 1:0, Hradec se naopak vinou porážky a také teplické výhry v souběžném duelu propadá na sestupové příčky. O výsledku rozhodla branka Sergeje Rybalky z 51. minuty.

Pro dnešek je to ze stadionu U Nisy vše, příjemný zbytek soboty.
90+2
Balon se pohybuje na středu hřiště a je v držení modrých dresů. O třech bodech pro Liberec už není zřejmě pochyb.
90
Hlavní rozhodčí Kalenda nastaví sto dvacet sekund nad rámec řádné hrací doby.
89
Hostující rozehrávka je nepřesná a chybí jí kvalita. Proto se zatím žádný závěrečný tlak nekoná.
88
Nový muž na hřišti se ihned zapojil do hry. Náběh Poděbradského si pohlídal zkušeně.
87
Poslední dnešní střídání. Štajnera nahrazuje Karišik.
86
Uškovič se ocitl v dobré střelecké pozici. Z hranice šestnáctky však pálil pouze do míst, kde stál liberecký gólman.
85
Hosté se snaží o závěrečný tlak. Uškovič ho ale svým ofsajdem odkládá na neurčito.
83
Rabušic se dral do zakončení. Ještě předtím mu však byl odmáván a posléze i odpískán ofsajd.
82
Hradečtí už příliš času na vyrovnání nemají. Slovan hraje chytře a balon drží daleko od branky Kováře.
81
Štajner se pokoušel projít přes dvojnásobnou přesilu soupeře. To se však domácímu snajprovi nepodařilo.
80
Je před námi posledních deset minut utkání. Zatím mají blíže ke třem bodů hráči Slovanu, kteří drží jednobrankové vedení.
79
Votroci naposledy vystřídali. Schwarz zaujme místo po Hadaščokovi.
77
Liberec také střídá. Delarge nahradil Ndiaye.
76
Další žlutou kartu vidí Hadaščok, po ostrém zákroku zezadu.
75
Hradec podruhé střídá. Odešel Kulič a jeho místo zaujal Voltr.
74
Dnešní utkání sleduje 5116 diváků.
73
Frýdkův následný centr do pokutového území ale nepřeletěl ani obrannou zeď.
72
Uškovič fauloval Štajnera. Domácí budou mít k dispozici standardní situaci z hodně zajímavé pozice.
71
Aktivní Uškovič byl přistižen v ofsajdu, kterého si všiml i postranní rozhodčí.
70
Centrovaný balon na zadní tyč ale nikoho v tmavém dresu nenašel. Slovan se v poklidu osvobodil.
69
Štěpán to zkusil individuální akcí po levé straně hřiště a vybojoval rohový kop.
67
Uškovič vidí žlutou kartu po faulu na Štajnera.
66
Štajner měl na noze druhou branku Slovanu. V obtížné pozici ale branku Hradce o kousek minul.
65
Liberec poprvé míchá sestavou. Odešel Coufal a místo něj přišel Rabušic.
64
Liberečtí se znovu dostali až do bezprostřední blízkosti Koubka. Šural se ale dopustil faulu.
63
Východočeši začínají přidávat na tempu a zle zatápět liberecké defenzivě. Dva rohové kopy ale nic zásadního nepřinesly.
62
Haris Harba se ocitl ve velké příležitosti, která mohla vyústit ve vyrovnání. Dobrým zákrokem se ale blýskl gólman Kovář a šanci zlikvidoval.
60
Hradec poprvé střídá. Ze hry odešel Strnad, který přepustil své místo Uškovičovi.
60
Šisler nepřešel před dobře hrajícího Frýdka, který mu balon uzmul.
59
Štajner nedokázal přesně přihrát Keličovi. Naštěstí pro domácí fotbalisty se podobného prohřešku dopustili i hosté.
58
Hosté se mohli dočkat vyrovnání. Štěpánovi ale chyběly milimetry, aby mohl úspěšně zakončit hlavou.
57
Prvním karetním hříšníkem je domácí obránce Kušnír.
56
Kelič si pohlídal náběh Kuliče a posléze se odhodlal k malé domů.
55
Další akce hráčů v černých dresech končí až za brankou Kováře, který se chystá rozehrávat.
53
Hradečtí zahrávali rohový kop. Centr Štěpána ale bez problémů odvracel domácí kapitán.
52
Hosté se snad poprvé v druhém poločase dostali na polovinu Liberce. Strnad ale nedokázal obejít Coufala.
51
Liberec právě vstřelil branku!

Severočeši se konečně dočkali a slaví svoji úvodní branku. Kušnír pěkným dloubákem dopravil míč až na hlavu SERGEJE RYBALKY, který se nemýlil a poslal Slovan do vedení – 1:0.
50
Frýdkův vysoký centr nikoho v modrém dresu nenašel. Poděbradský osvobozuje Votroky.
49
Štajner i v krkolomné pozice dokázal přihrát Šuralovi, který vystřelil hned z otočky, avšak pouze do připraveného Hochmeistera.
48
Šisler obral o balon Rybalku a hned následně chtěl vysunout Harbu. Celou akci ale včas přečetl stoper Kováč.
47
Liberečtí už podle tradice drží balon na svých kopačkách a snaží se něco vymyslet.
46
Oba týmy vstoupily do druhého poločasu beze změn. Dá se tak zřejmě očekávat podobný obrázek jako v poločase prvním.
46
Oba týmy už se pomalu trousí z útrob stadionu U Nisy. Čekáme tak na příchod trojice rozhodčích.
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
Je za námi první poločas mezi Slovanem Liberec a Hradcem Králové. Zatím se hraje pouze na jednu branku, a to na tu hradeckou. Severočeši měli nejblíž k brance po hlavičce Šurala, ten ale nedokázal zamířit přesně a minul.
45+1
Poslední minutka už se spíše dohrávala z povinnosti. Samotné dění se odehrávalo především ve středu hrací plochy.
45
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
45
Tlak Severočechů v závěru poločasu vrcholí. Rybalka ale vně šestnáctky orazítkoval pouze záda jednoho z bránících hráčů.
44
Štajnerova křižná nabídka nadělala před Koubkem trochu neplechy. Plašil nakonec celou akci vyřešil důrazným odkopem.
43
Strnad se znovu jen lacině zbavil míče. Liberečtí tak budou dál okupovat polovinu soupeře.
42
Rybalka se ujal exekuce libereckého rohového kopu. Ani na dvakrát však nikoho v modrém dresu nenašel.
41
Kováč hledal dlouhým nákopem volného Kušníra. Ten už ale balon zastihl až za postranní lajnou.
40
Je před námi posledních pět minut prvního poločasu. Vypadá to, že oba celky odejdou do kabin za nerozhodného stavu.
38
Votroci znovu nepodrželi balon na svých kopačkách příliš dlouho. Kulič se provinil proti pravidlům a byl mu odpískán útočný faul.
37
Domácí si vypracovali slibnou příležitost. To by ale Coufal nesměl pokazit finální centr do pokutového území.
36
Odražený balon se dostal až ke Kuličovi. Ten při snaze o zakončení podklouzl a branku Liberce vůbec netrefil.
35
Na druhé straně nebezpečně centroval Štěpán. Jeho přihrávku do šestnáctky však zkrotil Kelič.
34
Kušnírův centr bez problémů odvrátil Hochmeister. Hradečtí se posléze osvobodili.
33
Rybalka váhal se svojí rozehrávkou a nakonec byl o míč oloupen. Navíc si v následném souboji počínal nedovoleně.
32
Kelič sestřelil na půlící čáře Kuliče. Sudí Kalenda ale karty udílet nebude.
31
Kováč se vydal na útočný výlet, který ale končí dost neslavně. Liberecký kapitán poslal balon pouze do rukavic gólmana Koubka.
30
Je za námi první půlhodina utkání. Domácí hráči jsou zatím aktivnější, chybí jim však lepší zakončení.
29
Východočeši se po dlouhé době dostali až před branku Kováře. Kelič si ale v defenzivní činnosti počínal bezchybně.
28
Votroci se dál pouze urputně brání. Teď jim v jejich snaze pomohl praporek pomezního rozhodčího, který signalizoval ofsajd Šurala.
27
První gólovku měl na hlavě Šural, který se ocitl ve vápně úplně osamocen. Domácí útočník ale nedokázal zamířit přesně.
26
Delarge ztratil balon, který se se štěstím dostal až k Frýdkovi. Jeho následná rána byla ale hodně nepřesná.
25
Frýdek už dlouhý pas na hřišti nezastihl. Hradecký gólman tak bude odkopávat od branky.
24
Domácí fotbalisté jsou i nadále aktivnější. Na větší gólovou příležitost však stále pod Ještědem čekáme.
23
Šisler váhal se svoji dalekonosnou střelou až příliš dlouho. Frýdek k němu rychle přistoupil a zablokoval ji.
22
Rybalka sice našel přesně Štajnera, ten ale nedokázal střelu pořádně sklopit a poslal ji pouze do ochranné sítě nad brankou Koubka.
21
Šural se nebezpečně probíjel do šestnáctky soupeře. Nakonec je z toho roh pro liberecký Slovan.
20
Rybalka se pokoušel vysunout Kušníra. Přihrávka libereckého středopolaře byla ale hodně nepřesná a končí v zámezí.
19
Coufalův pěkný centr z pravé strany našel pouze hlavu stopera Hájka, který jej odpravil do bezpečí.
17
Severočeši teď zle zatápěli obraně soupeře. Ten se ale i s menšími obtížemi dokázal vždy ubránit.
16
Kušnír si proklestil cestu přes dva protihráče a mířil do pokutového území. Na poslední chvíli však zakročil obránce Poděbradský.
15
Zdálo se, že Plašilův centr bude snadným soustem pro Kováče. Kulič ho ale předskočil a dostal se k hlavičce. Pohotový zákrok musel vytáhnout domácí gólman.
14
Rybalka to měl hned proti trojici bránících protihráčů hodně těžké. Harba si počínal zkušeně a balon získal na svoji stranu.
13
Štajner si nerozuměl s Coufalem. Liberečtí tak o výhodu přišli a musejí rychle zpátky.
12
Hadaščok fauloval Frýdka. Opět se to však obejde bez žluté karty.
11
Na Kuličův povedený roh si na malém vápně nejvýše vyskočil Hochmeister. Jeho hlavička ale končí vysoko nad brankou Kováře.
10
Štěpán šikovně obešel Kušníra a chystal se odcentrovat. Liberecký obránce ale přispěchal s včasným skluzem.
9
Severočeši se snaží o trpělivou kombinaci na polovině hřiště. Jediný, kdo napadá domácí rozehrávku, je hradecký Kulič.
8
Nepříliš kvalitní centr předvedl Kováč. Koubek ho pouze zkontroloval pohledem a nechal jej doletět za brankovou čáru.
7
Šisler si počínal nedovoleně v souboji s veteránem Štajnerem. Rozhodčí zatím řeší vše jen slovní domluvou.
6
Kováč při svém pokusu o dlouhý nákop podklouzl. Nekvalitní přihrávka doputovala pouze na kopačky hostů.
5
Delarge neobešel Hochmeistera. Hradečtí budou navíc vhazovat.
4
Hráči Slovanu se dopustili nepřesné kombinace na středu hřiště a o balon přišli. Šisler se svojí rozehrávkou nespěchá.
3
Votroci si ve třetí minutě vybojovali možnost rohového kopu. Kuličův centr ale nikoho v černém dresu nenašel.
2
Liberečtí dokázali hned ze své úvodní akce zahrozit. Naštěstí pro hradecké fotbalisty byl odmáván ofsajd.
1
Hosté vyhráli los a zvolili rozehrávku. Jako první se balonu dotkl Kulič a uvedl jej do hry.
1
Oba týmy jež uctí památku bývalého rozhodčího Košce, který před několika týden tragicky zahynul.
-1
Oba celky již vstupují na hrací plochu. Domácí tradičně v modrém, hosté z Hradce v černém.

FC Slovan Liberec: Kovář – Kušnír, Kelič, Kováč "K", Coufal – Šural, Rybalka, Janů, Frýdek – Štajner – Delarge.

FC Hradec Králové: Koubek – Plašil, Hájek, Hochmeister, Poděbradský – Harba, Šisler, Strnad, Štěpán – Hadaščok, Kulič "K".

Rozhodčí: J. Kalenda – D. Pospíšil, R. Hájek.
Vzájemná bilance hovoří jasně pro Slovan. Ten dokázal z posledních pěti domácích duelů vždy uspět. Poslední hradecký tříbodový úspěch pod Ještědem je už hodně vousatý. Votroci naposledy v Liberci zvítězili v ročníku 93/94.
Liberečtí oplývají v jarní části hodně slušnou formou, která je vynesla až na páté místo Gambrinus ligy. To hradečtí fotbalisté mají úplně jiné starosti. Votroci se pomalu blíží sestupovým příčkám a musí bezpodmínečně bodovat. Aktuálně patří Hradci až čtrnácté místo s pouhým náskokem dvou bodů na předposlední Teplice.
Hezké odpoledne ze severu Čech. Gambrinus liga má na programu 23. kolo, ve kterém se mimo jiné představí i FC Slovan Liberec, který přivítá na stadionu U Nisy FC Hradec Králové.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.