Máme zasebou utkání ve kterém byla Vysočina jasně lepší a také to vyjádřila gólově. Po prvním poločase vedla Jihlava 2:0, když se trefil Tomáš Josl a Haris Harba. Ve druhé půlce přidali domácí tři branky, o které se postarali znovu Haris Harba a s ním také Marek Jungr a Tomáš Kučera. Vysočina tak nad Olomoucí vyhrála vysoko 5:0 a do tabulky si připisuje tři body.
90
Druhý poločas bude o minutu delší.
90
Krejčí s Hanušem si malou domů zahrávali, ale nakonec to oba zvládli.
89
Javůrek rozehrál rohový kop, ale obrana domácích byla pozorná.
87
Kučera centroval na levou stranu, ale Kosak se vystavil do ofsajdu.
85
Schulmeister se už chystal zpoza vápna ke střele, balón mu však ukopl Mikula.
84
Jihlava naposledy střídá, hřiště opustil Lukáš Vaculík, místo něj si zahraje Jan Kosak.
84
Vaculík si seřídil svá mířidla, ale jeho pokus míří nad branku.
83
Kukoľ centroval z pravé strany do vápna, Blaha raději chytá.
81
Jaroslav Svozil vidí žlutou kartu.
79
Střela Jana Schulmeistera z nějakých 25 metrů mířila nad branku.
78
Javůrek chtěl oslovit Schulmeistera, ten byl ale v ofsajdu.
77
Druhé střídaní Jihlavy, místo Marka Jungra si zahraje Václav Koloušek
75
Pro dnešek dohrál Haris Harba, místo něj si zahraje Vojtěch Přeučil.
75
O snížení výsledku se pokusil Navrátil, ale jeho střela šla mimo tři tyče.
72
Pěknou akci předvedl Jungr, prodral se přes dva hráče a v pokusu o střelu byl faulován, rozhodčí ponechal výhodu.K odraženému balónu se však Kukoľ nedostal.
Dnešní utkání sleduje 3459 diváků.
70
Jihlava právě vstřelila branku!
TOMÁŠ KUČERA převzal za polovinou hřiště míč a prodral se až do vápna a střelou nahoru nedal Blahovi šanci.
69
Harba se dostal s balónem do vápna a snažil se vystřelit, jeho ránu Blaha vyrazil a do odkryté brány se trefuje MAREK JUNGR.
68
Josl z levé strany odcentroval do vápna, kde si balón zpracoval Harba, už se chystal ke střele, ale jeho pokus byl zblokován.
67
Kukoľ na polovině hřiště fauloval Housku a sudí mu důrazně domlouvá.
65
Z nějakých 28 metrůjí rozehrál Zahradníček, ale obrana domácích byla pozorná.
65
Kukoľ fauloval Schulmeistera a Olomouc bude mít možnost standardní situace.
64
Olomouci nelze upřít snahu, ale dnes se jí prozatím příliš nedaří.
62
Olomouc naposledy vystřídala, Davida Depetrise nahrazuje Tomáš Zahradníček.
61
Standardní situaci rozehrál Josl ve spolupráci s Vaculíkem, který odcentroval do vápna, jeho pokus ale odkopává Varadi.
61
Kukoľ byl faulován nějakých 36 metrů od branky.
59
Před nabíhajícím Navrátilem jde raději Hanuš na zem a nadvakrát chytá.
57
Pěknou akci předvedla Jihlava, na jejímž konci zakončooval Kučera, Blaha u své pravé tyče chytá.
56
Jihlava je i nadále aktivnější.
54
Jungr vyslal do akce Harbu, který přešel přes jednoho obránce, ale přes Svozila se již nedostal.
52
Hřiště opustil Jakub Rolinc, místo něj si zahraje Tomáš Chorý.
49
Lukáš Vaculík rozehrál standardní situaci a ve vápně našel přesně hlavu HARISE HARBY, který svým gólem zvyšuje na 3:0.
48
Kukoľ byl faulován poblíž vápna Jihlava bude zahrávat standardní situaci.
46
Josl odcentroval z levé strany do vápna, k balónu se ale Jungr nedostal.
46
Druhý poločas rozehráli domácí.
46
K vidění byl zajímavý první poločas, padly dvě branky a obě do sítě Olomouce. Do vedení poslal Vysočinu v 11. minutě pěknou dělovkou Tomáš Josl. Na 2:0 zvýšil v 39. minutě kanonýr Haris Harba. Uvidíme, co nám nabídne poločas druhý.
45
45+1
Rohový kop rozehrál Pospíšil, k zakončení se dostal Šindelář, jeho pokus šel nad branku.
45
První poločas bude o dvě minuty delší.
45
Vaculíkův pokus už směřoval na branku, ale do cesty se jeho střele postavil jeho spoluhráč. Následná dorážka Kučery mířila mimo tři tyče.
44
Na druhé straně se pokoušel něco vymyslet Jungr, ale byl vytlačen ze střelecké pozice.
43
Pospíšil rozehrál v krátkém sledu dva rohy z levé strany, ale ani z jednoho mráčku nezapršelo.
42
Josl raději odehrál balón na roh.
41
Rohový kop se Olomouci vůbec nepovedl.
39
HARIS HARBA si ve vápně zpracoval balón a Blahovi prudkou střelou nedal šanci.
38
Roh rozehrál Josl, k balónu se na hranici vápna dostal Jánoš, jeho střela mířila těsně vedle.
38
Joslův centr do vápna tečoval Varadi na roh.
37
Centr Varadi směrem dopředu na spoluhráče byl nepřesný, vhazovat tak budou domácí.
35
Akci Jihlavy zakončil střelou už v pádu ve vápně Haris Harba.
33
Houska rozehrál rohový kop, ale akce Olomouce končí ofsajdem.
32
Hřiště opustil Aleš Škerle, místo něj si zahraje Jan Schulmeister.
32
Pro zblokovaný centr Navrátila si raději doběhl Hanuš.
30
Harba přihrál na hranici vápna Kučerovi, ten si svá mířidla neseřídil přesně.
29
Vaculík jej rozehrál do náruče Blahy.
28
Svozil zbytečnou hlavičkou do zámezí daruje Jihlavě roh.
26
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Mikula a musí být ošetřen.
25
Před Rolincem raději do autu odvrací Krejčí.
24
Javůrek rozehrál z pravé strany standardní situaci, míč se dostal do vápna, odkud jej z brankové čáry odhlavičkoval Šourek.
23
Centr Kukoľa do vápna těsně minul hlavu Jungra.
22
Před Navrátilem odkopl balón Josl.
21
Vaculík rozehrál roh na Harbu, jeho střela ale byla zblokována.
20
Vaculík vybojoval rohový kop.
20
Rohový kop rozehrál Javůrek, k hlavičce se dostal Varadi, ale nezamířil přesně.
19
Před Rolincem odkopává míč Šourek.
18
O další akci se pokusil Vaculík ve spolupráci s Jungrem, ale obrana hostí byla pozorná.
16
Vysočina je i nadále aktivnější a hosté se za půlku přiliš nedostanou.
14
Vaculíka do šance nepustil Svozil, který zahrál velmi dobře pozičně.
13
Harba málem vypíchl rozehrávku hostí, ale měl to již na dlouhou nohu.
12
Hanuš raději chytá střelu, která by možná ani nemířila na bránu.
11
TOMÁŠ JOSL se dostal k odraženému balónu a zpoza hranice velkého vápna vyslal svou levačkou nechytatelnou jedovku.
11
Centr do vápna musel vyboxovat Blaha.
10
Aleš Škerle vidí žlutou kartu.
9
Kukoľ nedokázal zabrzdit včas a udeřil se do hlavy o reklamní panel.
7
Harba vysunul Jungra, který šel ze strany sám na gólmana, ale jeho střela šla těsně vedle levé tyče.
5
Centr se Mikulovi do vápna nepovedl. Hosté budou rozehrávat od branky.
3
Roh rozehrál Vaculík, ale jeho centr byl příliš dlouhý.
3
Rohový kop pro Jihlavu.
1
Jako první rozehráli zápas hosté z Olomouce.
1
Oba týmy za doprovodu rozhodčích nastupují na hrací plochu.
-11
Rozcvičení pomalu končí, oba celky se přesouvají do kabin.
-17
Na hrací ploše právě probíhá rozcvičení obou celků.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Mikula, Šourek, Krejčí, Josl – Jánoš, Kučera – Kukoľ, Jungr, Vaculík (C) – Harba.
Náhradníci: L. Vejmola – J. Kosak, V. Koloušek, K. Karlík, V. Přeučil.

SK Sigma Olomouc: Blaha – Varadi, Svozil, Škerle (C), Javůrek – Šindelář, Houska – Rolinc, Navrátil, Pospíšil – Depetris.
Náhradníci: Z. Zlámal – P. Dreksa, R. Nepožitek, J. Schulmeister, T. Chorý, T. Zahradníček.

Rozhodčí: Paták – Blažej, Peřina.
Na podzim se oba celky utkaly v 8. kole. Šťastnějším týmem byl tým Olomouce po výhře 4:3. Jako první se však do vedení dostala Jihlava zásluhou Kolouška, stav zápasu poté otočil Karaš s Doležalem. Do vedení se dostala Vysočina po brankách Jánoše a Masopusta a v 82. minutě vedla 3:2. O minutu později vyrovnal Karaš a dílo dokonal v 90. minutě Doležal. Uvidíme, zda nás podobně divoké utkání čeká i v Jihlavě?
„Vepřek na základě smlouvy klubů o jeho hostování nastoupit nemůže. Blažek a Marek jsou dlouhodobě na marodce. Nad startem Masopusta a některých dalších hráčů se zatím vznáší otazník,“ informoval na webu fcvysocina.cz asistent Petra Rady.
„Sigmu jsem viděl při utkání v Jablonci, kde prohrála 2:1 gólem z penalty v posledních minutách zápasu. Jde o bojovný tým, jehož hráči jsou v neustálém pohybu. Disponují nebezpečným přechodem do útoku a též kvalitně zahrávají standardní situace. Naopak v kádru momentálně není tolik zkušených hráčů, jako tomu bylo v případě Sigmy v minulosti. Hra Olomouce se opírá o šikovné středové záložníky Housku a Pospíšila, v útoku dobře pracuje Rolinc a na hrotu je velmi nebezpečný Depetris, který dokáže střílet i z větších vzdáleností,“ upozornil na webu fcvysocina.cz asistent trenéra Zdeněk Klucký.
Jak si vedly oba celky v minulém kole? Vysočina si přivezla 3 body ze Slavie za výhru 2:1. Za Jihlavu se trefil Harba a Smejkal si dal vlastní branku.Olomouc doma podlehla Plzni po výsledku 1:2, když po gólu Rolince vedla 1:0.
V pátek 28. března se od 18:00 utkají v rámci 22. kola Vysočina s Olomoucí. Domácím patří v tabulce devátá pozice se ziskem 23 bodů. Hosté jsou na příčce dvanácté a mají 21 bodů. Půjde tedy o duel o "6" bodů.