Fortuna liga Slovensko - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bratislava : Z. Moravce - Vráble - 20. října 2018   17:00

Bratislava
Bratislava
29' Šporar  • 33' Moha  • 71' Šporar
3:1
(2:1)
Z. Moravce - Vráble
18' Ďubek
Bratislava
Greif – Apau, Bajrić, Božikov (C), Suchockij – Ljubicić, de Kamps (68. Čavrić) – Holman (84. Savičevič) – Moha, Šporar, Dražić.
Šulla – Saláta, Savičevič, Nono, Čavrič, Hološko, Cmiljanič.
Ziemba – Weiss, Hrmo.
Štadión Pasienky, Bratislava
Krnáč – Čögley, Práznovský, Banovič, Chren (C) (86. Karlík) – Paixao da Silva, Richtárech (77. Dimitrijevič), Ľupták, Brašeň – Ďubek (72. Duga) – Urgela.
Chovan – Maduka, Duga, Dimitrijevič, Zelník, Karlík.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera.
Držení míče: 56% : 44%.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 14:16.
Slovan ve druhém poločase pouze potvrdil svou výhru třetí brankou z penalty zásluhou Andraže Šporara. Duel nabral zvláště po třetí brance Bratislavy hodně dohrávací charakter a příliš se toho již neudálo. Slovan si tak upevnil první pozici v tabulce, naopak Zlaté Moravce se nadále trápí.
90+2'
90+1'
V posledních momentech utkání se ještě ke střele prodíral Dimitrijevič, jeho pokus byl ale zblokován na rohový kop.
90'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty.
89'
Tentokrát Moha velmi nepřesný při hledání Čavriče. Dopředu můžou na jeden z posledního útoků hosté.
88'
Moha se snažil po levé straně uvolnit přes střídajícího Karlíka. Čerstvý bek soupeře byl ale pozorný a míč mu včas vypíchl.
87'
Slovan jen nakopává dopředu a nechává hrát soupeře.
86'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Martin Chren, přichází Karol Karlík.
84'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Dávid Holman, přichází Vukan Savičevič.
82'
Moha se snažil uvolnit před pokutovým územím, proti bloku tří protihráčů ale neměl příliš šancí na úspěch a podle toho také celá situace dopadla.
81'
Duel už definitivně nabral dohrávací charakter. Oba týmy už po zeleném pažitu více chodí než běhají a vypadají smířeně se současným stavem na světelné tabuli.
79'
Ofsajdová past tentokrát zastavila Brašeňa.
78'
Urgela byl po nákopu hostí úplně sám a neměl si s kým vyměnit míč, což logicky vyústilo v jeho ztrátu pro hosty. Dopředu tak může znovu Slovan.
77'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Dávid Richtárech, přichází Nikola Dimitrijevič.
76'
Zlaté Moravce už patnáct minut před koncem utkání působí dosti odevzdaně a ani se příliš nesnaží o nějaké útočné výpady, ze kterých by ohrozily bránu soupeře.
74'
Čavričům faul dává možnost hostům k další rozehrávce, ze které by se měli rychle snažit dosáhnout gólu, pokud chtějí v dnešním utkání pomýšlet na nějaký ten bodový zisk.
72'
Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Tomáš Ďubek, přichází Denis Duga.
71'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
ANDRAŽ ŠPORAR se sám jako postižený nedovoleným zákrokem postavil k exekuci pokutového kopu a rychlou střelou k levé tyči nedal Krnáčovi žádnou šanci na její zneškodnění. Slovan tak přidává gól, který znamená vedení o dvě branky a má nakročeno k zisku tří bodů.
69'
Pokutový kop v dnešním utkání i pro Slovan!
68'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Joeri de Kamps, přichází Aleksandar Čavrić.
67'
Centrovaný míč z pravé strany do pokutového území Slovanu se nesetkal s úspěchem a končí po odkopu domácí obrany v zámezí.
66'
Hlavnímu rozhodčímu se vůbec nelíbil zákrok Šporara na jednoho z protihráčů a okamžitě píská. Hosté můžou rozehrávat.
64'
Hráč Slovanu zastavuje rychlý kontr hostí nedovoleným zákrokem, za což je hlavním rozhodčím odměněn žlutým kartónkem.
63'
Čögley se po pravé straně dostal až na hranici vápna, kde hledal Ewertona, se kterým si vyměnil míč. Nakonec kulatý předmět končí v zámezí po odkopu jednoho z domácích.
62'
Hra je ve druhém poločase oproti tomu prvnímu hodně rozkouskovaná a na obou stranách můžeme vidět hodně nepřesností.
60'
Slovan se dostal ihned po rohu do rychlé protiakce, ve které Moha trestuhodně sám před Krnáčem posílá míč vysoko nad!
59'
Zlaté Moravce mají po zblokované střele možnost rohového kopu, tedy příležitosti k vyrovnání.
58'
Práznovský zastavil skluzem na pravé straně pronikajícího Dražiče a míč končí v zámezí.
57'
Dlouhý nákop Práznovského našel na levé straně Urgelu. Ten byl ale pomezním sudím spatřen v ofsajdovém postavení, což jej donutilo zvednout svůj praporek vysoko nad hlavu.
56'
Slovan znovu ve velkém klidu kombinuje na své polovině a vyčkává na nějakou mezeru, která se objeví v obraně hostů.
55'
Zlaté Moravce se znovu dostaly k příležitosti držení míče a měly možnost něco vymyslet. Jejich hra ale postrádá jakoukoliv myšlenku navíc, která by hráče soupeře překvapila.
54'
Rozhodčí ale spatřil nedovolenou hru Slovanu ve středu pole a přisuzuje míč k rozehrávce hostům.
53'
Krnáčova rozehrávka nakrátko nakonec skončila u hráčů soupeře.
52'
Dražič hledal v pokutovém území Šporara, jehož pomezní rozhodčí nachytal v ofsajdovém postavení.
51'
Dnešní utkání sleduje 1 160 diváků.
50'
Zlaté Moravce jen odkopávají na polovinu soupeře a znovu se zatahují na tu svoji do obranné formace.
48'
Aktivní Moha si nabíhal na levé straně na míč, který také dostal a poslal jej hned do pokutového území, kde spoluhráčova střela končí těsně nad brankou.
47'
Pa faulu soupeře zůstává na zeleném pažitu ležet Holman. Rozehrávky se za domácí ujme kapitán Božikov.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:07.
Zlaté Moravce vstoupily do úvodu utkání mnohem aktivněji a odměnou jim byla vedoucí branka z penalty, kterou proměnil Tomáš Ďubek. Slovan se dostal do tempa až posléze a zaslouženě otočil stav duelu ještě v první půli. Nejprve se prosadil Andraž Šporar po skvělém uvolnění následován jeho španělským kolegou Mohou, který otočil vývoj utkání jedním ze svých nejkrásnějších gólů.
45+1'
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu nad rámce řádné hrací doby.
44'
Šporar zahodil vyloženou gólovku! Útočník už se ocitl sám před Krnáčem, míč ale poslal vedle levé tyče jeho svatyně!
42'
Znovu to byl španělský Moha, před nímž se musel činit brankář hostí. Útočný typ fotbalisty Slovanu je z těch, kteří jsou na hřišti minimálně od srovnávací branky domácích hodně vidět.
41'
Bratislava v poklidu drží balón na své polovině a hledá cestu k další rychlé akci směrem ke Krnáčovi.
40'
Ďubek vidí zpětně za svůj předcházející zákrok žlutou kartu.
39'
Z rohu vyskočil nejvýše kapitán Slovanu Božikov, při svém zakončení si ale počínal nedovoleně, což neuniklo pozornosti hlavního arbitra, který přisuzuje míč soupeři.
38'
Slovan bude mít k dispozici další rohový kop po zblokované střele.
37'
Apau bude vhazovat z pravé strany.
36'
Neskutečnou kombinaci před vápnem předvedla hned čtveřice bratislavských. Nakonec jim nevyšla pouze finální přihrávka, která měla na zteč vyslat posledního z nich.
35'
Bratislava začíná předvádět to, díky čemu vede slovenskou ligu. Slovan drží míč a nehodlá jej svému soupeři půjčit. Další šance domácích visí doslova na vlásku.
34'
Hosté se pokusili o rychlou odpověď. Nepřesný centr ale skončil v zámezí a rozehrávat může znovu Greif.
33'
MOHA otáčí vývoj nádhernou trefou! Španělovi stačil malý prostor před hranicí vápna, aby míč poslal nechytatelně pro Krnáče k pravé tyči. Slovan tak ještě v prvním poločase otáčí stav duelu a dostává se do jednobrankového vedení.
32'
Ljubičičův centr zblokován, Slovan i tak ale zůstává v držení míče a hledá další cestu do vápna soupeře.
31'
Po půlhodině hry je v Bratislavě vyrovnáno 1:1. Nutno podotknout, že více ze hry měly Zlaté Moravce, po gólu Slovanu ale jjich tempo poněkud opadává.
29'
ANDRAŽ ŠPORAR využil skvělého uvolnění na levé straně a sám vyrovnává po rychlé akci stav utkání. Slovan se k vyrovnání dostal téměř z ničeho. Uvidíme, zda to změní dosavadní obrázek hry.
27'
Na zeleném pažitu leží už druhou minutu Banovič. V péči lékařů se jen pomalu zvedá ze hřiště.
25'
Richtárech nekompromisně srazil soupeře k zemi a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
24'
Slovan se dostává po dlouhé době do útočné fáze. Uvidíme, zda z toho vytěží více než jen nakopnutý míč, který skončí v moci soupeře.
22'
Další z už tak velkého množství standardních situací hostů. Ďubkům centr letěl na zadní tyč, kde s k němu ale nedostal žádný z jeho spoluhráčů. Rozehrávat bude Greif.
20'
Slovan zůstává po obdržené brance poněkud zaskočený a hosté se toho snaží naplno využít. K další šanci se dostávají díky vlastním nedorozuměním jen těžce.
18'
Zlaté Moravce právě vstřelily branku! TOMÁŠ ĎUBEK nedal Greifova žádnou šanci, když jej poslal na druhou stranu a po zemi poslal míč k jeho pravé tyči a posílá tak hosty z penalty do vedení.
17'
Za svůj zákrok vidí žlutou kartu stoper Bajrič.
17'
Hosté budou zahrávat pokutový kop!
16'
Rohový kop pro Zlaté Moravce po dalším z pokusů.
14'
Zlaté Moravce zůstávají nadále aktivnějším mužstvem. Naposledy byl zblokován pokus Richtárecha.
12'
Bratislava se dostávala do útoku po levé straně, zavčasu ale byla zastavena pozornou a zformovanou obranou soupeře.
10'
Zlaté Moravce jsou v prvních deseti minutách o něco aktivnějším mužstvem. Obrana Slovanu však jejím šancím prozatím odolává a nepřipouští úvodní vedení soupeře.
8'
Ewertonovy nůžky skončily přesně uprostřed branky, kde stál připravený Greif.
6'
Krnáč bude po nepřesné kombinaci Bratislavy odkopávat ze svého vápna.
4'
Ďubek si dobře naběhl na kolmici spoluhráče. Sám se ale vystavil do ofsajdového postavení, což neuniklo pozornosti čárového sudího.
2'
Slovan v úvodních momentech duelu drží míč a v poklidu kombinuje na své polovině.
1'

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Apau, Bajrič, Božikov (C), Suchotskij – Ljubičič, de Kamps – Holman – Moha, Šporar, Dražič.
Náhradníci: Šulla – Saláta, Savičevič, Nono, Čavrič, Hološko, Cmiljanič.

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Krnáč – Čögley, Práznovský, Banovič, Chren (C) – Ewerton, Richtárech, Ľupták, Brašeň – Ďubek – Urgela.
Náhradníci: Chovan – Maduka, Duga, Dimitrijevič, Zelník, Karlík.

Rozhodčí: Ziemba – Weiss, Hrmo.
ŠK Slovan Bratislava

V Bratislavě se naopak po jedenácti kolech mohou plácat po ramenou. Bratislavský Slovan totiž vede ligu bez jediné porážky od samotného počátku letošní sezóny a i přes tři remízy vede tamní ligu. Šanci navázat na skvělou formu po reprezentační přestávce mají bratislavští proti trápícímu se soupeři ze dna tabulky.

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble

Zlaté Moravce nezažívají ani zdaleka snovou sezónu v jejím dosavadním průběhu. Se svými sedmi body se krčí na předposledním místě tabulky slovenské Fortuna ligy, na kterém se před poslední Senicou drží jen jen díky lepšímu skóre. V dnešním dvanáctém kole navíc na svěřence trenéra Jarábka nečeká nikdo jiný, než lídr ligy Slovan Bratislava.

Forma v posledních 5 utkáních: 1-1-3
Zvolen – Zlaté Moravce 1:2 (Pohár)
Dunajská Streda – Zlaté Moravce 3:1
Zlaté Moravce – Žilina 1:2
Trenčín – Zlaté Moravce 1:0
Zlaté Moravce – Ružomberok 1:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.