Fortuna liga Slovensko - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dunajská Streda : Podbrezová - 20. října 2018   17:00

Dunajská Streda
4' Bayo  • 49' Bayo  • 85' Kalmár
3:2
(1:2)
Podbrezová
Podbrezová
13' Obročník   • 21' Breznaník
Jedlička – Špiriak (46. Tretiakov), Šatka, Huk (C), Davis – Herc, Vida, Kalmár – Divković (90+2. Koné), Bayo (89. Záhumenský), K. Vida.
Slančík – Šimčák, Koné, Bilenkyi, Bednár, Záhumenský, Tretiakov.
Podbrezová
Kuciak (C) – Turňa (89. Galčík), Edge, Bartoš, Mojžiš – Obročník, M. Baran – Leško, Sedláček, Breznaník (60. Viazanko) – Mikuš (80. Bernadina).
Drobnjak – Viazanko, Magda, Podstavek, Kopičár, Bernadina, Galčík.

Od nás je to pro tuto chvíli vše. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek soboty. Na viděnou.
Dunajská Streda dokázala ve druhém poločase dvěma góly otočit stav a po zásluze získává do tabulky tři body. Aktivní Bayo nejprve srovnal na 2:2 a posléze dal zapomenout na předchozí nezdary Kalmár, jenž si udělal prostor kličkou a přesnou ranou k tyči rozhodl o vítězství favorita.
90+5'
90+5'
Vhazování měla k dispozici i Podbrezová, která se vydala ihned dopředu. Domácí obrana ale uklidnila situaci přihrávkou na Jedličku.
90+4'
Již běží poslední minuta nastavení. Kalmár sbíral zkušeně cenné vteřinky u rohového praporku, posléze vybojoval aut.
90+3'
Hosté chvíli kombinovali na polovině Dunajské Stredy, do zakončení se ale nedostali.
90+2'
Domácí lavička činí poslední změnu v sestavě, Divkoviče nahrazuje Koné.
90+1'
Střídající Tretiakov měl na kopačce čtvrtý gól, jeho střela na zadní tyč ovšem zamířila těsně vedle!
90'
Nad rámec čisté hrací doby se budou nastavovat čtyři minuty.
89'
Ve stejné chvíli střídá také dvougólový domácí střelec Bayo, jehož jméno teď tribuny hlasitě skandují. Do hry se zapojí Záhumenský.
89'
Frustrovaný Turňa je stažen ze hřiště. Jeho místo zaujme na posledních pár minut Galčík.
88'
Dunajská Streda se dostala k míči, její akci brzdí nedovoleným zákrokem Turňa, jenž vidí žluté napomenutí.
87'
Podbrezová operuje na domácí polovině, DAC ale příkladně brání.
85'
Dunajská Streda dala gól!
Tak to ZSOLTU KALMÁROVI nakonec přeci jen vyšlo! Domácí šikula nasadil protihráči další z elegantních kliček a poté vypálil levačkou přesně k pravé tyči! Dunajská Streda otáčí skóre a je blízko dalším třem bodům.
84'
Střídající Viazanko zkusil štěstí ranou zpoza šestnáctky, ta ale letěla vysoko nad.
82'
Marek Kristián Bartoš je potrestán žlutou kartou.
81'
Mojžiš se do vápna domácích neprodral, vybojoval však alespoň autové vhazování.
80'
A ta podruhé střídá. Mikuše nahrazuje na hrací ploše HolanĎan Bernadina.
79'
Viazanko faulován na polovině hřiště. Míč bude mít chvíli Podbrezová.
78'
Kalmár hledal přihrávkou ze strany před bránou jednoho ze spoluhráčů, míč se však dostal až k ze druhé vlny dobíhajícímu Hercovi, jehož tvrdou ránu bez přípravy výborně vyrazil Kuciak!
78'
Bayo zkoušel zakončit z akrobatické pozice, branku ale netrefil.
77'
Dopředu se vydala Podbrezová, centr z levé strany však skončil pouze u brankáře Jedličky.
75'
Kuciak až příliš otálel se svou rozehrávkou a vyfasoval od rozhodčího vůbec první žlutou kartu tohoto střetnutí.
74'
Leško propasíroval míč za záda Jedličky, gól ale nemůže platit pro odmávaný a následně i odpískaný ofsajd.
73'
Obrovská šance domácího celku! Kalmár poslal přesný centr na zadní tyč, který zakončil Vida hlavou z bezprostřední blízkosti brány jen těsně vedle! Tohle byla tutovka!
71'
Centr na Baya zachytil Bartoš.
70'
Leško rozehrál hostující standardku, která končí nebezpečnou hlavičkou Mikuše. Útočník Podbrezové však zamířil jen nad horní tyč.
68'
Dnešní utkání sleduje 7515 diváků.
67'
Hra se opět přestěhovala na druhou stranu. Domácí obléhají hostující vápno, k zakončení se ale zatím nedostali.
66'
Zpoza vápna vyzkoušel štěstí Mikuš, jeho pokus byl ale zblokován a Jedlička mohl zůstat v klidu.
65'
Hostům je jasné, že musejí přidat, pasivita by se jim nemusela vyplatit.
63'
Dunajská Streda zůstává usazena na polovině soupeře. Podbrezovou zřejmě čeká hodně krušná půlhodina.
61'
Bayo mohl dokonat hattrick! Po centru z pravé strany poslal hlavou míč jen několik centimetrů vedle pravé tyče! Kuciak by byl bezmocný.
60'
Aktivního Breznaníka střídá po hodině hry Miroslav Viazanko.
58'
Kalmár opět dokonale oklamal hostujícího soupeře, po svém uvolnění vyslal technickou ránu na zadní tyč, míč letěl ale metr vedle.
57'
Po něm se Podbrezová dostala do rychlého protiútoku, obránci Dunajské Stredy se ale nakonec dokázali včas vrátit.
56'
Stejný hráč bude po chvíli rozehrávat rohový kop.
55'
Kalmár se opět elegantně uvolnil přes bránícího protihráče a nachystal si na hranici vápna míč na ránu, kterou poslal po zemi jen těsně vedle levé tyče!
54'
Kuciak musel vyběhnout proti upalujícímu Divkovičovi, u míče byl nakonec včas.
53'
Máté Vida se dostal do zakončení, jeho střela ale byla nepřesná.
52'
Ten rozehráli hosté nakrátko, což se následně neukázalo jako ideální volba. Po ztrátě můžou jít dopředu domácí.
51'
Vedení mohl Podbrezové vrátit aktivní Breznaník, jenž se opět prodral do vápna a vyslal na zadní tyč další přízemní střelu. Tu vytěsnil Kuciak na rohový kop.
49'
Šatka našel přihrávkou do malého vápna VAKOUNA ISSOUFA BAYA a ten se z bezprostřední blízkosti podruhé prosazuje! V Dunajské Stredě je srovnáno.
48'
Tentokrát zvolil Breznaník přihrávku na Leška, ten byl ale v ofsajdu, a tak celá akce končí.
47'
Z hranice šestnáctky se do míče opřel Breznaník, jeho přízemní projektil prosvištěl těsně vedle vzdálenější tyče!
46'
Do druhého poločasu již nezasáhne Špiriak, kterého nahrazuje Tretiakov.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
Domácí favorit šel po trefě Baya rychle do vedení, Podbrezová ale nesložila zbraně a dvěma góly střetnutí otočila. Vzápětí měla Dunajská Streda zejména po nebezpečných centrech Davise z levé strany několik šancí minimálně na srovnání, stav se už ale nezměnil. Po úvodním dějství tak vedou překvapivě hosté.
45+1'
45+1'
Tečku udělali za prvním dějstvím domácí rohovým kopem na zadní tyč, kde si však stáhl balon do rukavic pozorný Kuciak.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastaví jednu minutu. Hra již pokračuje.
45'
Po faulu Kalmára leží na hřišti Obročník.
44'
Pokutový kop se nepíská ani na druhé straně. Turňa si v souboji s Davisem počínal čistě, a tak se bude kopat pouze od branky Kuciaka.
42'
Sedláček se prodral mezi dva domácí stopery, na poslední chvíli byl ale krkolomně od míče odstaven. Breznaník ještě reklamuje ruku, hlavní sudí ale na jeho protesty nebere zřetel.
41'
Mikuš byl faulován na středu hřiště, u míče zůstane Podbrezová.
40'
Kalmár se prokličkoval přes tři bránící protihráče až do zakončení, svou technickou střelu na zadní tyč ale poslal těsně vedle!
38'
To jsou akce jako přes kopírák! Do Davisova centru se ve vápně zavěsil Bayo, nasměroval ho ale hodně mimo.
37'
Pokus Vidy byl zblokován, k odraženému míči se však dostal Kalmár, jenž vyslal nebezpečnou střelu bez přípravy z nějakých dvaceti metrů. Jeho rána zamířila těsně nad břevno.
36'
Domácí fotbalisté mají v těchto chvílích slušný tlak, hosté se na dostřel Jedličkovy klece příliš nedostávají.
34'
Další vzdušný míč Davise odkopává od hostující svatyně Breznaník.
32'
Rohový kop domácích odvrátila Podbrezová do bezpečí.
31'
A opět to byl Erick Davis, kdo poslal do vápna z levé strany prudký centr, který se snažil hlavou mezi tři tyče usměrnit Vida. Balon ale netrefil ideálně, a tak u něj byl Kuciak včas.
28'
Bayo uspěl ve vzdušném souboji se dvěma bránícími protihráči a po Davisově centru z levé strany hlavou jen o kousek míjí zadní tyč.
27'
Kalmárův centr hostující obrana vyhlavičkovala. Po chvíli se Dunajská Streda dostala opět k míči, ten ale utekl pouze k připravenému Kuciakovi.
26'
Po faulu Barana budou zahrávat domácí standardní situaci.
25'
Na druhé straně se metr před velkým vápnem opřel do míče Vida, střela mu ale vůbec nesedla.
24'
Dlouhá přihrávka na Mikuše končí pouze u gólmana Jedličky.
21'
Podbrezová právě vstřelila branku!
Domácí stadion oněměl šokem! Mikuš sklepl míč Leškovi, jehož prudký centr do malého vápna tečoval do brány MICHAL BREZNANÍK.
20'
Na druhé straně vypálil z větší dálky Mikuš, balón ale poslal vysoko nad bránu.
19'
Centr na Vidu byl nepřesný, míč končí v moci brankáře Kuciaka.
17'
Hra je na chvíli přerušena. Autor vyrovnávací trefy Obročník potřebuje ošetřit.
16'
Domácí si chtějí vzít vedení rychle zpátky, po centru z levé strany přišlo zakončení hlavou, které se však mezi tři tyče nevešlo.
13'
Neproměněná šance může domácí fotbalisty mrzet, neboť hosté záhy vyrovnávají. Pěknou trefou do šibenice se prosazuje MICHAL OBROČNÍK.
11'
Na konci rychlého protiútoku Dunajské Stredy byl střílející Kalmár, jeho rána zamířila od hostujícího brankáře do tyče!
10'
Divković načapán v ofsajdu, míč putuje na kopačky Podbrezové.
9'
Breznaníkův pas na Leška byl příliš dlouhý, míč končí v zámezí.
8'
Na druhé straně mohl pálit Herc, proti přesile bránících protihráčů ale neuspěl.
7'
Teď se hosté prokombinovali až k centru do vápna, Breznaník stál ale v ofsajdu.
6'
Hosté jsou rychlým gólem viditelně zaskočení. Nervozita je na jejich kopačkách zřejmá.
4'
Na Davisův centr z levé strany si nejvýše naskočil VAKOUN ISSOUF BAYO a hlavičkou do Kuciakova protipohybu otevírá skóre utkání!
3'
Po centru do vápna zakončoval Mikuš, Jedlička ale neměl s jeho pokusem příliš práce.
2'
Po faulu na Breznaníka budou mít hosté k dispozici standardní situaci.
2'
Na druhé straně rovněž zdvižený praporek. V postavení mimo hru byl načapán také Bayo.
1'
Podbrezová se po rozehrávce domácích dostala k balónu, první akce hostů ale končí ofsajdem.
1'

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička – Špiriak, Šatka, Huk (C), Davis – Herc, Vida, Kalmár – Divković, Bayo, K. Vida.
Náhradníci: Slančík – Šimčák, Koné, Bilenkyi, Bednár, Záhumenský, Tretiakov.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak (C) – Turňa, Edge, Bartoš, Mojžiš – Obročník, M. Baran – Leško, Sedláček, Breznaník – Mikuš.
Náhradníci: Drobnjak – Viazanko, Magda, Podstavek, Kopičár, Bernadina, Galčík..
Dunajskou Stredu táhnou svými góly dva zahraniční fotbalisté. Jak Vakoun Issouf Bayo z Pobřeží Slonoviny, tak Maďar Kristopher Vida nastříleli v této sezóně shodně šest branek. Na straně Podbrezové je nejpilnějším kanonýrem Slovák David Leško, jenž se zatím trefil pětkrát.
Podbrezová je v současnosti šestá a balancuje tak na hraně mezi elitní skupinou o titul a tou, v níž budou hrát účastníci jen o udržení. Z celkového počtu 16 bodů získali fotbalisté tohoto celku hned dvanáct na domácí půdě, venku zatím uspěli jen jednou, a to při skóre 3:12. I z tohoto pohledu tak hraje do karet vše domácím.
Favoritem bude domácí klub, který je se ziskem 24 bodů druhým celkem tabulky za vedoucím Slovanem Bratislava. Dunajská Streda prohrála za jedenáct utkání jen jednou a aktuálně táhne sérii tří vítězství v řadě. Naposledy se žlutomodří radovali před reprezentační přestávkou, když doma porazili 3:1 předposlední Zlaté Moravce.
Příjemné sobotní odpoledne u sledování nejvyšší slovenské fotbalové soutěže. Ta má na programu, stejně jako ta česká, aktuálně 12. kolo, v jehož rámci se mimo jiné střetnou i týmy Dunajské Stredy a Podbrezové.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.