Fortuna liga Slovensko - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  ŠKF Sereď : Žilina - 24. listopadu 2018   13:45

ŠKF Sereď
ŠKF Sereď
54' Ventúra
1:1
(0:1)
Žilina
Žilina
26' Mihalík
ŠKF Sereď
Penksa – Sus, Michalík (C), Menich, Hučko – Baéz, Ventúra – Gatarić, Richnák (87. Bilas), Ulrich (86. Ondong-Mba) – Morong (90+4. Mečiar).
Nwolokor – Baša, Mečiar, Bilas, Vuković, Ondong-Mba, Bogdanovski.
Smolák – Somoláni, Poláček
Štadión pod Zoborom, Nitra
384 diváků
Žilina
Holec – Anang, Kaša, Šušnjar, Sluka – Káčer, Fazlagić (71. Pečovský), Škvarka (C) – Mihalík (78. Holúbek), Boženík (86. Balaj), Diaz.
Volešák – Králik, Jánošík, Balaj, Pečovský, Holúbek, Tomič.

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Druhý poločas nabídl fotbal slabé úrovně. Sereď vyrovnala po krásné hlavičce Ventúry, pak se už ale oba týmy moc do šancí nedostali a hra se začala kouskovat zbytečnými tvrdými zákroky a obrovským množstvím faulů. Pro oba týmy je ale remíza asi nakonec dobrým výsledkem, protože natáhli svoje série bez prohry.
90+4'
90+4'
Holúbekův centr z přímého kopu chytil brankář Penksa.
90+4'
Střídání v týmu ŠKF iClinic Sereď: ze hřiště odchází Adam Morong, přichází Martin Mečiar.
90+2'
Michalík fauloval nabíhajícího Diaze, který už před ním obešel dva domácí hráče. V závěru zápase bude mít Žilina přímý kop.
90+1'
Na dlouhý pas z vlastní obrany si nabíhal Balaj, který spadl na hranici pokutového území po souboji s Menichem. Faul se ale nepíská.
90'
Bude se hrát ještě tři minuty.
90'
Tato kombinace končí centrem Ananga, který silný vítr poslal daleko za bránu.
89'
Žilinčané se dostávají k postupné kombinaci na polovině domácích.
88'
Žlutou kartu dostává Denis Ventúra (ŠKF iClinic Sereď).
88'
Bilas posunul míč na levou stranu, kde se prosadil Hučko. Jeho pokus chytá Holec.
87'
Střídání v týmu ŠKF iClinic Sereď: ze hřiště odchází Róbert Richnák, přichází Rudolf Bilas.
87'
A na trávniku leží teď Baéz, po zákroku Sluky. Tvrdých zákroků ke konci zápase přibývá.
86'
Střídání v týmu ŠKF iClinic Sereď: ze hřiště odchází Ľubomír Ulrich, přichází Chris Marlon Ondong-Mba.
86'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Róbert Boženík, přichází Filip Balaj.
85'
Anang dvakrát centroval z pravé strany, ani jeden centr se nepovedl. Následně to zkusil Káčer z cca 25 metrů, ale střela letí mimo.
84'
Sus vysunul v šestnáctce hostů Ulricha, jeho zpětnou přihrávku už ale nikdo z jeho spoluhráčů netrefil.
83'
Žlutou kartu dostává Michal Škvarka (MŠK Žilina).
83'
Káčerův nákop nenašel nikoho ve žlutém a míč končí za brankovou čárou.
82'
Škvarka musí být po šlapáku od Baéze ošetřen.
81'
Žlutou kartu dostává Aldo Baéz (ŠKF iClinic Sereď).
79'
Centr z rohového kopu vyboxoval Penksa špatně a přímo na Káčera. Ten míč netrefil a ani následné dorážky se nedostali přes blokující obránce do brány. Velký závar před bránou domácích.
78'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Jaroslav Mihalík, přichází Jakub Holúbek.
76'
Mihalík opět nezaviněně podklouzl a opět se drží za tříslo. Tentokrát to už vypadá na střídání.
75'
Dnešní utkání sleduje 384 diváků.
74'
Opět se zvedá silný vítr. Centr Sluky letěl přímo na brankáře Penksu, po nárazu větra ho ale odfouklo mimo jeho dosah. Naštěstí pro domácí se k němu nikdo nedostal.
73'
Šušnjar s Holecem zazmatkovali u malé domů, naštěstí pro ně ale fauloval Šušnjara Morong.
72'
Mihalík dostal hezkou přihrávku za obranu. Míč si ale předkopl příliš daleko a končí v zámezí.
72'
Zápas úplně ztratil tempo. Hra se kouskuje, o nějakých kombinacích se nedá vůbec mluvit a hra nemá žádný spád.
71'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Enis Fazlagić, přichází Viktor Pečovský.
70'
Anang netrefil nákop domácího Suse a míč mu propadl. Ulrich ale stál v ofsajdovém postavení.
69'
Ve vzdušném souboji ve středu hřiště se srazili Gatarić a Fazlagić. Oba jsou ale v pořádku a budou pokračovat v zápase.
68'
Škvarkova střela končí mimo bránu domácích.
67'
Fazlagić obešel dva domácí hráče a po jeho přihrávce byl před pokutovým územím faulován Škvarka. Přímý kop Žiliny ze skvělé pozice.
66'
Hosté chtěli rychle zaútočit, nepovedenou přihrávkou do autu se ale sami zastavili.
65'
Následný Ulrichův pokus do středu brány Holec bez problémů chytil.
65'
Sus to zkoušel na pravém křídle sám přes Diaze a jeho centr zavál vítr až k Holecovi, který musel míč vyboxovat.
64'
Baézova přihrávka našla Richnáka, který chtěl vysunout Moronga. Tomu však míč odskočil až k brankářovi Holecovi.
63'
Škvarka si nerozuměl s Fazlagićem, který mu chtěl poslat kolmou přihrávku do běhu. Míč tak končí za brankovou čarou a následovat bude odkop od brány.
62'
Dlouhý pas z obrany Žiliny hledal Boženíka, ten se ale proti dvěma vysokým stouperům domácích nedokázal prosadit.
61'
Po brance na 1:1 se hra výrazně uklidnila. Ani jeden z týmů se dopředu moc nežene.
60'
Michalík v souboji o míč jen posunul míč Diazovi, který zahajuje další postupnou kombinaci hostů.
59'
Sluka centroval z levé strany, ale hodně nepovedený centr letí až na tribunu za bránou Penksy.
58'
Mihalík se vrací do hry a zápas může pokračovat. U míče jsou hosté.
56'
Mihalík při pokusu o centr podklouzl a drží se za tříslo. Vypadá to však, že po ošetření bude pokračovat.
54'
Tým ŠKF Sereď právě vstřelil branku!

Přímý kop zakroutil Sus na přední tyč na hlavu DENISE VENTÚRY, jehož přesná hlavička se od břevna odrazila do brány. Holec neměl nejmenší šanci zasáhnout. Je vyrovnáno!
54'
Ulrich spadl po souboji s Káčerem a na místě zákroku vznikla obrovská šarvátka. Zápas začíná byt hodně napjatý.
52'
Na trávniku leží opět Boženík, který musí být ošetřen.
51'
Po hezké kombinaci hostů se na hranici pokutového území dostal k míči Škvarka, na poslední chvíli jeho střelu zblokoval Michalík.
50'
Ventúra si teď něco vysvětloval ručně se Šušnjarem. Rozhodčí mu jasně naznačil, že to nechce více vidět.
49'
Zatím je k vidění v druhém poločase obrovské množství soubojů. Přes přehustěný střed hřiště se ani jeden z týmů nemůže kombinací prosadit.
47'
Morong se snažil přetlačit přes Šušnjara, kterého ale během souboje srazil k zemi.
46'
Hned první akci Žiliny zakončoval střelou Sluka, jeho střela levačkou ale letí na tribunu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 14:49.
První poločas nenabídl strhující podívanou. Aktivnější byla na začátku domácí Sereď, postupně se ale začala ujímat kontroly nad zápasem Žilina, která zásluhou Mihalíka vstřelila i vedoucí gól. Domácí ale zápas rozhodně nevzdali a vypracovali si několik nadějných příležitostí. Čeká nás tedy asi zajímavý druhý poločas.
45+1'
45'
Žlutou kartu dostává Enis Fazlagić (MŠK Žilina).
45'
V prvním poločase se bude hrát ještě jednu minutu.
45'
Ventúra z první vysunul obloučkem za obranu Gatariće, kterého technicky pokus končí těsně vedle pravé tyče žilinské brány. Velká šance domácích!
44'
Škvarkův centr z přímého kopu se po velmi složité kombinaci dostal k Boženíkovi, který z penaltového bodu vystřelil nad bránu.
42'
Žlutou kartu dostává Ľubomír Michalík (ŠKF iClinic Sereď).
42'
Následně z další akce domácích střílel zpoza pokutového území Gatarić. Střela však letěla jen do středu brány, a tak s ní Holec neměl žádné problémy.
41'
Hučko netrefil dobře míč při svém pokusu o střelu, ten se ale dostal k Susovi za obranou. Rozhodčí mu ale odpískali ofsajd.
40'
Zápas je teď plný nepřesností, kdy jeden nebo druhý tým nepovedenými přihrávkami rychle ztrácejí míč.
39'
Boženík nádherně obešel Menicha a přihrával spoluhráčům do pokutového území. Svou přihrávkou se ale trefil přímo mezi dva nabíhající hráče Žiliny.
38'
A další nákop do šestnáctky od domácích. Na centr si vyskočil Menich, ze záklonu se mu ale nepovedlo nasměrovat hlavičku na bránu.
37'
Další centr z pravé straně zahrál trochu zbytečně Anang na roh.
36'
Gatarić dostal míč na pravou stranu, odkud chtěl vyzkoušet pozornost Holece. Bránu ale vůbec netrefil.
35'
Morong získal míč a běžel s ním k pokutovému území hostů. Nikdo ze spoluhráčů mu ale nepomohl a sám proti přesile míč ztratil.
33'
Diaz získal míč ve středu hřiště a vysouval za obranu Boženíka. Ten ale stál v ofsajdu a ze žilinské šance tak není nic.
32'
Richnák se snažil prokličkovat a nacentrovat přes Ananga. Centr ale skončil jen v rukavicích brankáře Holece.
31'
Boženík je už naštěstí zpátky ve hře a vyhrál ve vzdušném souboji míč pro Žilinu.
30'
Žlutou kartu dostává Ľubomír Ulrich (ŠKF iClinic Sereď).
29'
Škvarkův centr z rohového kopu na přední tyč se vůbec nepovedl a domácí rychle zaútočili. Jejich útok ale pokazil nepřesnou přihrávkou Baéz.
28'
Domácí špatně rozehráli a Káčer kolmou přihrávkou poslal do šance Boženíka. Michalík mu na poslední chvíli skluzem odkopl míč a pak se Boženík jen srazil s vyběhnuvším Penksou.
26'
Žilina právě vstřelila branku!

Škvarka našel krásnou přihrávkou na pravé straně JAROSLAVA MIHALÍKA, který krásnou střelou k pravé tyči nedal Penksovi žádnou šanci zasáhnout. Hosté tak otevírají skóre dnešního utkání!
26'
Sluka hezky uvolnil do šestnáctky Diaze, který ještě hledal před bránou Boženíka. Přes Michalíka se ale k němu míč nedostal.
25'
Na druhé straně se hezky uvolnil přes obránce Morong a zkoušel si naběhnout s míčem z levého křídla před bránu. Obránci hostů ho vytlačili do autu.
24'
Boženík se snažil o individuální průnik do šestnáctky, Menich mu ale napokon míč odkopl.
23'
Hosté opět kombinují na polovině domácích, pořád se jim ale nedaří najít nějakou skulinku v obraně domácích.
22'
Ulrich si z levého křídla posunul míč blíže na střed hřiště a vystřelil vysoko nad.
21'
Další centr Žiliny z levé strany odhlavičkoval Michalík. Ten je dnes zatím králem vzdušných soubojů, neprohrál totiž ještě ani jeden.
20'
Rohový kop hostů se nevydařil, míč se postupně dostal až k brankáři Holecovi. Jeho odkop ale proletěl podpořen větrem až přímo k brankáři domácích.
19'
Hosté postupně kombinují, k šestnáctke domácích se jim ale nedaří dostat. Domácí totiž skvěle napadají a navíc jim dělá problémy i silný vítr.
17'
Ventúra trefil jen hráče ve zdi a Anang následně míč odkopl bez váhání do autu.
16'
Ventúra si posouval míč kolem pokutového území na střelu, zezadu ho ale zasáhl Káčer. Přímý kop pro Sereď ze skvělé střelecké pozice.
15'
Škvarkův centr Penksa minul a míč se dostal k překvapenému Fazlagićovi za ním. Ten ale míč vůbec netrefil a následnou střelu Káčera z hranice pokutového území obrana zblokovala.
14'
Centr z levé strany srazil na první rohový kop hostů Michalík.
14'
Hostům teď dělá trochu problémy při rozehrávce i velmi silný vítr, který jim trochu posouvá míč.
12'
Teď leží po jedném ze soubojů na zemi Morong, který musí být ošetřen. Vypadá to, ale že to není nic vážného, a do hry se vrátí.
11'
Domácí jsou od úvodu utkání aktivnější a svým aktivním napadáním nutí obranu hostů k chybám.
10'
Baéz krásnou kolmicí vysunul Moronga za obranu. Naštěstí pro hosty byl Holec rychlejší než domácí útočník a míč odkopl.
9'
Centr z přímého kopu nenašel nikoho v červeném, ale míč se dostal k Menichovi, kterého přízemnou střelu skvěle vyrazil brankář Holec.
8'
Morong se hezky uvolnil na pravém křídle a byl faulován. Sereď získává další přímý kop z pravé strany.
8'
Ulrich střílel z cca 25 metrů k pravé tyči, střela letěl těsně mimo bránu.
7'
Kombinaci hostů zastavil Baéz tvrdým zákrokem zezadu na Mihalíka. Rozhodčí mu kartu nedal.
6'
V pokutovém území měl míč opět Morong, který ho vracel Gatarićovi. Jeho střela končí mimo.
5'
Nepřesná rozehrávka hostů se dostala k Morongovi, který si míč potáhl a vystřelil z hranice pokutového území. Jeho střelu srazil jeden z obránců na roh.
4'
Centr Suse se vůbec nepovedl a skončil daleko za bránou Holece.
3'
Na druhé straně Šušnjar šlápl na nohu domácímu hráči. Sereď získává přímý kop z pravého křídla.
3'
První pokus hostů o přihrávku mezi stopery na Boženíka, Michalík míč odkopl.
2'
Hosté zatím kombinují ve středu pole a hledají prostory pro útok.
2'
Trochu riskantní rozehrávku Žiliny musel vyřešit brankář Holec odkopem.
1'
Sereď rozehrála zápas a v prvním vzdušném souboji hned fauloval Ulrich Kašu. Míč pro Žilinu.
1'
Oba týmy právě nastupujú na hřiště. Sereď v červených dresech, Žilina ve žlutých.

ŠKF iClinic Sereď: Penksa – Sus, Michalík (C), Menich, Hučko – Baéz, Ventúra – Gatarić, Richnák, Ulrich – Morong.
Náhradníci: Nwolokor – Baša, Mečiar, Bilas, Vuković, Ondong-Mba.

MŠK Žilina: Holec – Anang, Kaša, Šušnjar, Sluka – Káčer, Fazlagić, Škvarka (C) – Mihalík, Boženík, Diaz.
Náhradníci: Volešák – Králik, Jánošík, Balaj, Pečovský, Holúbek, Tomič.

Rozhodčí: Smolák – Somoláni, Poláček.
Oba týmy se zatím v aktuální sezoně střetli dvakrát. V prvním vzájemném souboji v ligové sezoně zvítězila doma Žilina 2:1 a Žilina zvítězila i v souboji Slovnaft Cupu, když doma porazila Sereď 3:1.
MŠK Žilina

Hosté mohou zatím svou sezonu taky považovat za úspěšnou. Žilina je na 3. místě se ziskem 32 bodů a už má před čtvrtým Ružomberokem náskok 9 bodů. Na vedoucí Slovan Bratislava ale ztrácí už 6 bodů, takže pokud chce reálně bojovat o titul, tak nesmí ztrácet body. Aktuální forma týmu je výborná. Z posledních 5 zápasů vyhráli čtyři a jeden remizovali. Hlavní hvězdou žilinské sezony je druhý nejlepší střelec soutěže Robert Boženík, který má na kontě už 9 gólů.

ŠKF iClinic Sereď

Nováček soutěže je zatím velkým překvapením. Aktuálně se nachází na 5. místě tabulky se ziskem 23 bodů a je účast ve skupině o titul začíná vypadat velmi reálně, protože sedmý Trenčín ztrácí už 6 bodů. Forma týmu je navíc výborná, z posledních čtyř zápasů získal 10 bodů. 18 z 23 bodů získala Sereď doma a i v tomto ukazateli je hodně vysoko – je třetím nejlepším týmem Fortuna ligy. Tahounem týmu je především nejlepší střelec týmu – chorvatský záložník Nikola Gatarić, který má na kontě 7 gólů.

Trnava – Sereď 2:1
Sereď – Ružomberok 3:1
Senica – Sereď 0:0
Sereď – Trenčín 3:1
Zlaté Moravce – Sereď 0:1
Vítejte u zápase 16. kola slovenské Fortuna ligy mezi týmy ŠKF iClinic Sereď a MŠK Žilina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.