Fortuna liga Slovensko - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Trenčín : Bratislava - 1. prosince 2018   14:00

Trenčín
Trenčín
0:3
(0:2)
Bratislava
Bratislava
7' Šporar   • 27' Ljubicić   • 59' Moha
Trenčín
Hrdlička – Yem, Šulek, Kleščík (46. Mance), Skovajsa – El Mahdioui (C) – van Arnhem, Ubbink – Bukari, Čataković (79. Paur), Sleegers (70. Kvocera).
Šemrinec – Paur, Roguljić, Mbombo, Corryn, Kvocera, Mance.
Ladislav Prešinský – Tomáš Vorel, Peter Jenčura
Mestský štadión Trenčín
Bratislava
Greif – Apau, Bajrić, Božikov (C), Suchockij – Ljubicić, de Kamps – Čavrić (79. Dražić), Holman (84. Nono), Moha (89. Savičevič) – Šporar.
Šulla – Saláta, Savičevič, Dražić, Cmiljanić, Nono, Hološko.

Přeju vám hezký zbytek sobotního odpoledne a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Máme za sebou utkání 17. kola slovenské Fortuna ligy, ve kterém lídr soutěže Slovan Bratislava porazil v Myjavě soupeře z Trenčína 3:0. Ve velmi těžkých podmínkách se jako první prosadil po dobře vyřešeném úniku Šporar. NA rodzíl dvou branek zvýšil v 27. v pádu Ljubičič. Ve druhém poločasu už byl k vidění pouze jeden gól, na konečných 3:0 zvyšoval po pěkné přihrávce Čavriče Moha. Belasí se díky výhře odpoutali od druhé Dunajské Stredy už na rozdíl osmi bodů, Trenčín se po čtvrté prohře z posledních pěti zápasů propadá na deváté místo.
90+2'
90+1'
Na hřišti se po tvrdším zákroku ocitl Šulek, utkání se nezadržitelně chýlí ke konci.
90'
Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pouze jednu minutu.
89'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Rharsalla Moha, přichází Vukan Savičevič.
88'
Menší pošťuchování mezi nově příchozím Nonem a Ubbinkem. Rozhodčí se celou situaci pohlídal.
87'
Domácí se mohli postarat alespoň o čestný úspěch! Kvocera si na levé straně elegantně pohrál s Apauem, jeho krásná technická střela na zadná tyč ovšem těsně minula pravou tyč!
86'
Desley Ubbink poslal do vápna jemný oblouček, avšak u něj byl nejdříve obránce, který balón odvrací do bezpečí.
85'
Desley Ubbink si sice pěkně pohrál s Ljubičičem, střela se však vytočila hodně vedle pravé tyče.
84'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Dávid Holman, přichází Nono.
83'
Moha si místo přihrávky zbytečně zasekl balón, o ten ho následně připravil obránce, jenž se mu objevil za zády.
82'
Trenčín se přes zorganizovanou obranu nemůže vůbec prosadit, hráči si tak přihrávají pouze kolem středového kruhu.
81'
Přízemní centr z pravé strany zblokován na rohový kop, který budou mít k dispozici domácí fotbalisté.
80'
Do kombinace domácích se zapojuje i gólman. No, mám doje, že by Trenčín měl kombinovat úplně na druhé straně.
79'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Aleksandar Čavrić, přichází Dejan Dražić.
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Hamza Čataković, přichází Jakub Paur.
78'
Po souboji Suchotského s obráncem se z druhé vlny přiřítil Rharsalla Moha, balón se mu ovšem zamotal mezi nohy a tak ani nezakončil.
77'
Slovan brání poměrně hluboko. Je si vědom toho, že se dopředu už příliš tlačit nemusí.
76'
Desley Ubbink se dostal k příležitosti po chybě bránícího hráče, toho ale zastoupil jeho spoluhráč, který střelu zblokoval.
75'
Do konce utkání zbývá čtvrt hodiny, pro Belasé to vypadá na další pohodlně vítězství.
74'
Něco vymyslet se pokusil nově příchozí Kvocera, ani on se však nepostaral o nic převratného a ztrácí míč.
73'
Naivní přihrávka za obranu, kterou zpracoval Kenan Bajrić, domácí jsou v útočné fázi bezradní.
72'
Čavriče na levé straně ukázkově odstavil tělem Artem Suchockij. Bude se odkopávat od branky.
71'
Nechybělo mnoho a Rharsalla Moha se mohl řítit do dalšího úniku, naštěstí pro domácí včas vyběhnul gólman Hrdlička.
70'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Joey Sleegers, přichází Milan Kvocera.
69'
Ve hře Belasích je i přes velmi těžké podmínky vidět lehkost v kombinaci, na druhé straně se nedá ani náhodou hovořit o tom samém.
68'
Boukariho odfláknutá přihrávko na pravou stranu, kterou s přehledem odvrátil Mitch Apau.
67'
Moha je při chuti, tentokráte si pohrál s El Mahdiouim, následný centr však postrádal na přesnosti.
66'
Trenčín působí bezradným dojmem, Slovan v posledních minutách ovládá celé hřiště.
65'
Nedorozumění mezi Šporarem a Čavričem končí ztrátou míče.
64'
Rharsalla Moha si na lajně pohrál se Sleegersem, poté nahrál na Yema, jehož centrovaný balón trefil Andraž Šporar. Hlavička ovšem byla příliš slabá, Hrdlička chytil míč do rukavic.
63'
Podruhé během krátké doby si nepohlídal svoje ofsajdové postavení Andraž Šporar.
62'
Před Mancem skvěle zasáhl Artem Suchockij, Trenčín bude mít k dispozici rohový kop.
61'
Opět náznak úniku, Andraž Šporar byl tentokráte v ofsajdu.
60'
O osudu utkání je zřejmě rozhodnuto. Do konce záapsu zbývá půl hodiny a stáhnout proti lídrovi soutěže tříbrakové manko sice není nemožné, ale je to velmi nepravděpodobné.
59'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Čavrič ve sprinterském souboji u pravé lajny nedal obránci šanci. Z úhlu poté mířil sám na brankáře, avšak zachoval se velice nesobecky, vedle sebe totiž viděl úplně volného RHARSALLA MAHU, který už neměl sebemenší problém trefit odkrytou branku!
58'
Mance si u lajny neporadil s Apauem, bude se odkopávat od brány.
57'
Hra není příliš atraktivní, což nevyhovuje jlavně domácím, ti by měli zabrat, pokud si ze zápasu chtějí odnést alespoň bod.
56'
Manceho chybu využil Rharsalla Moha, který se snažil vyslat do úniku Šporara, přihrávka ovšem postrádala na přesnosti, u míče byl první obránce.
55'
Holmanovi vzal míč od nohy spoluhráč, jenž o chvíli později míč ztratil, Holman se právem zlobí.
54'
Velmi nepřesná přihrávka za obranu, odkopávat od branky bude Dominik Greif.
53'
Dávid Holman dnes předvádí skvělé pasy. Dalším takovým poslal do úniku Cavriče, před ním balón ale těsně stihl vyběhnuvší Hrdlička.
52'
Sleegers si opět nepohlídal postavení na hřišti označené růžovou čarou a lehce tak odevzdává míč soupeři.
51'
Faul, po kterém na hřišti zůstává sedět Rharsalla Moha, sudí dává hříšníkovi napomenutí.
50'
Dávid Holman si pohlídal ofsajdové postavení, následně ale pokazil svou přihrávku do vápna.
49'
Hra je v úvodu druhé půle plná nepřesností, hra probíhá převážně ve středu hřiště.
48'
A Mance se hned dvě minuty po svém příchodu na hřiště dostal do šance, jeho křižná střela jen o kousek minula pravou tyč!
47'
Trenér Cifranič sáhl k velkému risku, obránce Kleščíka nahradil Mance, jenž je nejlepším střelcem týmu v probíhajícím ročníku.
46'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Peter Kleščík, přichází Antonio Mance.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:01.
Skončil první poločas utkání mezi Trenčínem a Slovanem Bratislava, ve terém padli dva góly a oba do sítě domácích. Jako první se prosadil z úniku Šporar, na rozdíl dvou branek zvýšil v pádu Ljubičič. Rozhodnuto však není ani zdaleka. Je známo, že Trenčín střílí góly hlavně v druhé půli.
45+1'
45+1'
Krásná sólová akce Aschrafa El Mahdiouiho, jeho jemný oblouček za obranu byl ale příliš krátký, míč odhlavičkoval obránce.
45'
Rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Po neskutečné chybě Šuleka se do dalšího nájezdu dostal Šporar, jehož skvěle vychytal levou rukou Hrdlička!
43'
Mohův přízemní centr odvrátil pozorný Šulek, Belasí však pokračují v tlaku.
42'
Šporar byl opět vyslán do úniku, svou střelu ale namířil těsně vedle pravé tyče!
41'
Velmi nepovedená střela Sleegerse, která se sotva došourala za brankovou čáru, skoro z toho bylo autové vhazování.
40'
Hostující obrana dokáže výborně zdvojovat, dokonce někdy i ztrojovat protihráče, ti to pak mají velice těžké a ve většině případů o balón přijdou.
39'
Po pravé straně se hnal Osman Bukari, ukázkově ho však od balónu odstavil Vasil Božikov, odkop od branky.
38'
O osudu utkání ještě zdaleka není rozhodnuto, Trenčín totiž vstřelil až tři čtvrtiny svých gólů ve druhém poločase.
37'
S přemírou snahy to přehnal střelec prvního gólu Šporar, výsledkem je útočný faul.
36'
Philipp van Arnhem si míč příliš předkopl, z nadějně vypadající situace tak opět nic nebude.
35'
Reubena Yema zradilo zpracování, opět tak pouze odevzdal balón soupeři.
34'
Faul na polovině hřiště. Přímý kop budou rozehrávat domácí.
33'
Fotbalisté Trenčína po druhém gólu soupeře vypadli z tempa, Slovan je momentálně tlačí na jejich polovině.
32'
Rharsalla Moha se z levé strany hnal zcela osamocený na Hrdličku, se zakončením však příliš váhal a střelu mu stihl zblokovat vracející se obránce!
31'
Šulek v dnešním zápase příliš nestíhá, před Čavričem míč ukryl na poslední chvíli Libor Hrdlička.
30'
Máme za sebou půlhodinu hry. V těžkých podmínkách si zatím vede lépe Slovan Bratislava, který ze dvou střel na branku dokázal vytěžit dva góly. Střely domácích jsou většinou buď zblokované, nebo míří přímo doprostřed branky.
29'
Belasí při chuti, Mohovo pěkné sólo končí sraženou střelou.
27'
Lídr slovenské ligy jde do dvoubrankového vedení! Dávid Holman si poradil se Šulkem a přesnou přihrávkou vyzval ke skórování MARINA LJUBIČIČE, který v pádu dokázal prostřelit Hrdličku!
26'
Velké nedorozumění bratislavské obrany, po několika odrazech se balón dostal k Ubbinkovi, ten s tím však vůbec nepočítal a tak trefil pouze střed branky.
25'
K hlavičce se dostal Philipp van Arnhem, jenže netrefil balón ideálně, vůbec nesměřoval na branku.
24'
Hostující obrana skvěle brání svoji šestnáctku, Trenčín se do něj nedokázal dostat, vybojoval však alespoň rohový kop.
23'
Šporar si nepohlídal svoje postavení po přihrávce Ljubičiče, ofsajd.
22'
Upřímně hráčům vůbec nezávidím. Povrch je opravdu velice složitý, postranní čáry nepřehledné a navíc panuje velký mráz.
21'
Čatakovičova pěkná šajtle na Sleegerse, jeho střelu z velkého úhlu pokryl gólman.
20'
Šulekův dlouhý nákop neměl mnoho šancí na úspěch a podle toho to také dopadlo, balón skončil opět v rukavicích Greifa.
19'
Bukari si neporadil se zpracováním, míč mu odskočil do autu, ten rozehrají Belasí.
18'
Šulek se snažil využít špatného terénu a vyzkoušel střelu z dálky, ta však šla přímo doprostřed, Greif bez problémů kryje.
17'
Bukari dokázal odcentrovat přes dva hráče, ve vápně ale chyběl jeho spoluhráč.
16'
Hra se po delší době uklidnila. Na vlastní polovině kombinují fotbalisté Trenčína.
15'
Na druhé straně naznačil střelu Ljubičič, jenže následně šikovně nahrál Šporarovi, ten si ovšem na těžkém povrchu s míčem neporadil.
14'
Centr z levé strany, jenž málem skončil vlastném gólem! Míč se odrazil k Bukarimu, který z těžké pozice nedokázal trefit odkrytou bránu!
13'
Nebezpečný odkop nadělal Kleščíkovi nemalé problémy, v souboji se Šporarem si však tentokráte poradil.
12'
Ačkoli jsou postranní čáry vyznačeny růžovou barvou, mají hráči velký problém to včas rozpoznat. Dvakrát v krátkém časovém sledu se stalo, že se hráč ocitl v zámezí, aniž by o tom věděl.
11'
Centry Belasím zatím příliš nejdou. Míč na přední tyč opět odvrátil jeden z trenčínských obránců.
10'
Přímý kop z poloviny hřiště končí v zámezí, další roh pro Slovan.
9'
Podklouznutí obránce mohl využít Čatakovič, bohužel pro něj tefil pouze bránícího hráče.
7'
Belasí jdou už v sedmé minutě do vedení! ANDRAŽ ŠPORAR se krásně zbavil obránce Kleščíka a samostatný únik zakončil s přehledem do protipohybu Hrdličky!
7'
Pro hráče to jsou dnes velmi těžké podmínky, hřiště je evidentně hodně kluzké. Složité to budou mít hlavně brankáři, jakákoliv slabší střela totiž může na těžkém povrchu nabrat velkou rychlost.
6'
O první střelecký pokus se postaral Marin Ljubicić, avšak ze záklonu mířil hodně vedle Hrdličkovy brány.
5'
Z prvního rohového kopu v utkání ohrožení branky neuvidíme, domácí obrana si s centrem poradila.
4'
Čavričovi balón pořádně zryhlil, velkou obětavostí vybojoval roh.
3'
Centr z přímého kopu byl příliš nízký, odvrátil ho hříšník z předchozích chvil Yem.
2'
Hned v první minutě došlo k nebezpečnému faulu Yema, který schytal Moha, ten naštěstí bude v pořádku.
1'
Žlutou kartu dostává Reuben Yem (AS Trenčín).
1'
Pořadatelská služba odhrnuje sníh, začne se s mírným zpožděním.
Řeší se viditelnost postranních čar, pravděpodobně se však hrát bude!
Pozor! V Trenčíně nasněžilo a je možné, že dnešní utkání bude odloženo! Čeká se na vyjádření, které by mělo přijít během několika minut.

AS Trenčín: Hrdlička – Yem, Šulek, Kleščík, Skovajsa – El Mahdioui (C) – van Arnhem, Ubbink – Bukari, Čataković, Sleegers
Náhradníci: Šemrinec – Paur, Roguljić, Mbombo, Corryn, Kvocera, Mance

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Apau, Bajrić, Božikov (C), Suchockij – Ljubicić, de Kamps – Čavrić, Holman, Moha – Šporar
Náhradníci: Šulla – Saláta, Savičevič, Dražić, Cmiljanić, Nono, Hološko
ŠK Slovan Bratislava rozhodně nemusí řešit podobné starosti, jako jeho sobotní soupeř. Svěřenci trenéra Ševely totiž vévodí celé soutěži s celkem slušným šestibodovým náskokem před druhou Dunajskou Stredou. I forma z posledních pěti zápasů je skvělá, čtyři výhry a jen jedna remíza s Ružomberokem. Velkou zásluhu na tom má i slovinec Sporar, který se třinácti góly vede tabulku střelců.
AS Trenčín, jenž v loňské sezóně obsadil po velkém boji třetí místo letos rozhodně nenavazuje na výsledky z minulého roku. Svěřenci trenéra Cifraniče okupují až osmé místo, což je výrazně za očekáváním. Důvodem jsou hlavně výsledky z poslední doby, Trenčín v lize nezvítězil již v osmi zápasech, z toho sedm jich prohrál! A proto lídrovi se bude tato série ukončovat velmi těžko. Nejlepší střelec týmu je Mance se sedmi góly, jeho branky budou v utkání také velice potřebné.
Zdravím všechny fanoušky a fanynky fotbalu! Vítám vás u sledování sedmnáctého kola slovenské Tipsport ligy, ve kterém Trenčín výzve na domácím stadionu Slovan Bratislava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.