Fortuna liga Slovensko - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Trenčín : Nitra - 20. října 2018   17:00

Trenčín
Trenčín
0:1
(0:1)
Nitra
Nitra
20' Abdulrahman
Trenčín
Hrdlička – Yem, Kleščík, Mašović, Skovajsa – El Mahdioui (C) – Paur (61. Zubairu), Ubbink – Bukari (70. Kvocera), Mance (80. Čataković), Sleegers.
Chudý – Zubairu, Čataković, van Arnhem, Slávik, Corryn, Kvocera.
Chmura – Vorel, Kováč
Futbalový štadión Myjava
411 diváků
Nitra
Hroššo – Charizopulos, Križan, Farkaš, Chovanec – Kóňa (51. Čeredničenko), Šimončič (C) – Fábry (40. Niba) – Abdulrahman, Vestenický (82. Macho), Chobot.
Šípoš – Niba, Guláš, Machovec, Macho, Čeredničenko.

To je dnes ode mě vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Druhý poločas se odehrávál úplně stejně jako ten první. Trenčínští hráči kombinovali, drželi míč, hráli aktivně, ale obrana hostů byla jistá a pokud už nějaký míč za ní propadl, tak si s ním poradil brankář Hroššo. I jejich střely z větší vzdálenosti mířily buď mimo nebo přímo do středu na brankáře Hrošša. Celkově tak byly útoky Trenčína hodně bezzubé. Hosté nepředvedli do útoku taky nic úžasného, na výhru jim stačila jediná povedená akce Taiwa Abdulrahmana z 20. minuty. Poté se zaměřili jednoznačně na obranu a svůj cíl nedostat gól splnili.

Trenčín tak prohrál počtvrté za sebou, co se mu stalo poprvé od návratu mezi slovenskou elitu.
90+3'
90+1'
Nitrané si půl minuty posouvali u autové čáry míč a pak další půl minuty strávil Charizopulos výběrem spoluhráče, na kterého hodí aut. Rozhodčímu se ale čekat nechtělo a ocenil nitranského obránce žlutou kartou.
90'
Bude se hrát ještě tři minuty.
90'
Pískot z tribun na domácí hráče. Jejich výkon není vůbec optimální a Nitrané celkem v klidu brání vedení.
89'
El Mahdioui zkusil překvapivý nákop na nabíhajícího si Sleegerse, který si míč posunul hlavou. Rychle byl ale u něj Hroššo a míč chytil.
88'
Mašović teď zbytečně poslal špatnou přihrávku nikým neatakovanému Skovajsovi a domácí ztrácejí míč bez toho, aby je hosté vůbec napadali.
87'
A právě Kvocera přišlápl Čeredničenkovi nohu. Rozehrávat bude Hroššo.
86'
Kvocera teď zkusil dva centry zprava, oba odvrátila obrana hostů.
85'
Čataković se prokličkoval mezi třema obránci Nitry a zkusil střelu z hranice šestnáctky. Ani z té ale nic nebolo a po bloku obránce končí mimo.
84'
Faul Ubbinka ve středu pole. Domácí začínají být evidentně frustrovaní.
83'
Další roh Trenčína opět vyrazil Hroššo a následný centr zprava už Hroššo rovnou chytil.
82'
Ubbink pustil míč z pravé strany na El Mahdiouiho. Jeho střela ale šla opět jen do středu přímo na brankáře Hrošša, který si s ní poradil.
82'
Zápas končí pro Tomáše Vestenického, místo něj přichází Martin Macho.
81'
Centr Trenčína z rohu na vzdálenější tyč na Ubbinka. Jeho hlavička ze záklonu ale končí v rukavicích brankáře Hrošša.
80'
A pro Manceho to napokon byl poslední kontakt s míčem v dnešním zápase, střídá ho Hamza Čataković.
79'
El Mahdioui zkusil další centr zleva, na který si naskočil Mance. Hlavou ale míč pořádně netrefil a ten tedy končí mimo.
78'
Kombinace Trenčína jsou čím dál zoufalejší. Buď se jedná o centr ze strany nebo si přihrávají mezi sebou a Nitrané je nutí vracet míč zpátky až k obrancům, kteří musí zakládat nový útok.
76'
Na levé straně se do pokutového území prosadil Lukáš Skovajsa, který ale při pokusu obhodit si obránce spadl. Rozhodčí byl ale blízko a dal Skovajsovi žlutou kartu za simulování.
75'
Nitrané se poprvé ve druhém poločase udrželi na polovině Trenčína a po přihrávce mezi obránce se k míči dostal Taiwo Abdulrahman. Střela se ale nepovedla a skončila v náručí brankáře Hrdličky.
74'
Dnešní utkání sleduje 411 diváků.
73'
Na rohový kop Trenčína si naskakoval v nebezpečné pozici Mance, k míči se ale nedostal a pak ho odvrátila obrana hostů.
73'
Zatím to vypadá, že domácí budou hrát na tři obránce.
72'
Niba bránil v rozehrávce Hrdličkovi nedovoleným způsobem a dostává žlutou kartou.
71'
Hráči Trenčína se teď vysunuli až příliš dopředu a po dalším odvráceném rohu vysprintoval do útoku za míčem Čeredničenko. Toho stáhl k zemi Peter Kleščík, který za tento zákrok dostává druhou žlutou kartu, takže zápas pro něj po červené kartě končí.
70'
Ze hřiště odchází Osman Bukari, místo něj přichází Milan Kvocera.
69'
Po tvrdém souboji ve středu hřiště leží na trávníku Taiwo Abdulrahman.
68'
Bukari se prosadil na pravé straně přes tři obránce Nitry, přihrál na Ubbinka, který ale vystřelil slabě a přímo do náruče Hrošša.
67'
Jediným vysunutým hráčem Nitry je teď Tomáš Vestenický, Abdulrahman se stáhl na pozici pravého záložníka.
66'
Po výkopu brankáře Nitry míč opět získali domácí.
65'
Chvilku to vypadalo na útok hostů, Trenčín ale rychle získal míč zpět a opět kombinuje na polovině Nitry.
64'
Ilja Čeredničenko dostává žlutou kartu za faul na Zubairuho.
63'
Niba potáhl za ruku nově příchozího Zubairuho, další přímý kop Trenčína.
62'
Ubbinkova střela z asi 25 metrů míří hodně mimo brány.
61'
První střídání domácích, Paura střídá Zubairu.
61'
Ubbinkův centr odvrátili obránci Nitry, stejně jako všechny další. Obraz hry je docela monotónní.
60'
Charizopulos dvakrát potáhl za dres Sleegerse. Přímý kop Trenčína z cca 35 metrů.
59'
Další útok Trenčína, další centr Skovajsy a další míč pro obránce Nitry.
58'
Rohový kop Nitry zkoušel vrátit hlavou před bránou Križan. Míč chytá brankář Hrdlička.
57'
Prudký Sleegersův centr našel v šestnáctce aktivního Paura. Jeho hlavička ale končí nad bránou.
55'
Sleegers se po špatném výkopu Hrošša prosadil na levém křídle přes Chovance. Jeho přihrávka před bránu ale nenašla nikoho ze spoluhráčů a na druhém křídle si domácí neporozuměli a sami se vytlačili mimo nebezpečnou střeleckou pozici.
53'
Zatím je obraz hry stejný jako v první poločase. Trenčínští hráči drží míč, kombinují, ale do vyložených šancí se nedostávají a jejich kombinace se rozbíjejí o pevnou obranu hostí.
52'
Sleegers to opět zkusil na levém křídle individuálně, ale hned byli u něj tři nitranští obránci a o míč ho připravili.
51'
Druhé střídání Nitry a druhé vynucené. Kóňu střídá Ilja Čeredničenko.
49'
Tomáš Kóňa leží na trávníku. Jeho spoluhráči už signalizují na lavičku, že bude muset střídat. Pro Nitru by to bylo už druhé vynucené střídání.
49'
Další série centrů domácích, opět je ale odvrátila obrana Nitry.
48'
Bukari se snažil individuálně prosadit na pravé straně, jeho přihrávku na spoluhráče ale zastavili hosté.
47'
Peter Kleščík při rozehrávce podklouzl a tak musel zastavit za míčem běžícího Chobota faulem. Jasná žlutá karta.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:01.
Domácí byli v prvním poločase výrazně aktivnějším mužstvem, tlačili se do útoku a dostali se do několika zajímavých situací, vyloženou příležitost ale neměli. Naopak, hosté odbránili většinu poločasu v hlubokém bloku a ve své jediné vétší příležitosti uspěli díky pěkné střele Abdulrahmana. Uvidíme, zda Trenčín zkusí něco změnit ve svých útocích ve druhém poločase, nebo bude pokračovat v tlaku s tím, že jim to snad jednou vyjde.
45+1'
45'
Bude se hrát ještě jednu minutu.
45'
Sleegers se individuálně prosadil na levém křídle, kde se dostal až k brankové čáře, odkud našel nabíhajícího Paura. Těžkou hlavičku do protipohybu brankáře Hrošša napokon zasáhl jeden z obránců Nitry.
44'
Po rohu a několika hlavičkových soubojích míč propadl k Bukarimu, který ho zkusil přes hlavu namířit na bránu. To se mu ale nepovedlo.
42'
Další trenčínská rozehrávka z hloubky vlastní obrany, po které následovalo několik krátkých přihrávek a napokon i zblokovaná Paurova střela. Další roh Trenčína.
41'
Trenčín se snaží tlačit do útoku, ale do čistých vyložených příležitostí se nedostává. Hosté brání v hlubokém bloku a i útočník Vestenický se nachází při bránění cca 30 metrů od vlastní brány.
40'
Vestenický se patičkou u středové čáry zbavil Kleščíka, který ho ale pak srazil k zemi. Rozhodčí nepíská.
40'
Zajímavé střídání, zraněného Fábryho střídá obránce Niba. Určitě tedy dojde ke změne rozestavení hostů.
39'
Domácí se vrhli napadat rozehrávku hostů, kteří teď hrají v oslabení. Nitrané si ale poradili.
38'
Fábry pomalu odkulhal k lavičce a vypadá to na vynucené střídání.
37'
Andrej Fábry je teď ošetřován.
36'
A opět rychlá kombinace domácích. Ubbink vrátil Paurovi na hranici šestnáctky, jeho střela letí vysoko nad.
35'
Ztráta míče Nitranů vyústila do rychlého útoku Trenčína, na jehož konci se dostal ke střele z hranice pokutového území Ubbink. Hroššo vyráží.
34'
Série několika centrů Trenčína končí centrem Skovajsu na Jakuba Paura, který svojou hlavičkou ale minul bránu hostů.
33'
Skovajsův roh na první tyč odvrátila obrany Nitry na aut.
32'
Sleegers asi 40 metrů táhl míč sám, následně si několikrát vyměnil míč nalevo se Skovajsou, ale jeho centr odvrátila dnes spolehlivě fungující obrana hostů.
30'
Centr Sleegerse odvrátila obrana Nitry, ale Sleegers se k míči opět dostal a vrátil ho El Mahdiouimu na hranici šestnáctky. Jeho střela z první byla zblokována na roh.
28'
Tomáš Kóňa to zkoušel z asi 25 metrů po zemi. Domácí bránu ale napokon výrazně minul.
28'
Domácí jsou od gólu poměrně otřesení. Mají problém se udržet na míči a rychle ho ztrácejí.
27'
Vestenický už poněkolikáte po nákopu do útoku prohrál hlavičkový souboj s Mašovićem. Výškový rozdíl mezi nimi je prostě vidět.
25'
Další Ubbinkův nákop, hlavou ho ale sklepl Hroššovi Chovanec.
25'
Poprvé je slyšet pískot při kombinaci Trenčínu.
24'
Miloš Šimončič dostává dnes jako první žlutou kartu.
23'
Kóňa s Vestenickým a Chobotem si několikrát rychle a hezky vyměnili v útoku míč, do šance se ale nedostali.
22'
Gól evidentně hosty povzbudil, a teď napadají mnohem aktivněji.
20'
Nitra právě vstřelila branku!

TAIWO ABDULRAHMAN si přebral míč na pravé straně útoku, zasekl, a přesnou střelou k levé tyči nedal Hrdličkovi žádnou šanci. Nitrané uspěli hned v první větší gólové příležitosti.
19'
Ubbink je dnes velice aktivní. Už poněkolikáté zkoušel centr do šestnáctky na Manceho, ale i tentokrát míč odkopla obrany Nitry.
18'
Fábryho centr z rohu šel Hrdličkovi přímo do rukavic, takže ho bez potíží chytil.
17'
Nitra získává rohový kop.
17'
Další rychlý útok Trenčína. Střelu Manceho zblokoval Farkaš.
16'
Nakonec získal míč od Farkaše Bukari, který zamířil přímo do útoku. Jeho zpětná přihrávka do středu ale nešla na nikoho z jeho spoluhráčů.
16'
Mance velmi aktivně napadal rozehrávku obránců Nitry, kteří si dávali velmi riskantní přihrávky.
15'
Rozhodčí zatím nechává hře volnost, několik tvrdých soubojů uprostřed hřiště teď pustil.
13'
Na levé straně se uvolnil Sleegers a vystřelil. Střela nebyla nijak prudká, ale Hroššovi vypadla a napokon se dokutálela jen těsně vedle brány Nitry.
13'
Farkaš se pokusil vysunout Vestenického, ten byl ale v ofsajdě.
12'
Ubbink se pokusil o další kolmý centr, tentokrát na Paura. Ve výskoku ho ale chytil brankář Hroššo.
11'
Nitrané ale hodně rychle míč ztratili a domácí opět kombinují.
11'
Ubbink se rychle snažil najít za obranu si nabíhajícího Skovajsu. Ten ale jeho centr nestihl, takže bude od brány rozehrávat Hroššo.
10'
Domácí už asi minutu kombinují a přenášejí hru rychle ze strany na stranu.
9'
Nitrané se teď vrhli napadat se třema hráči, Trenčín ale rozehrál úspěšně.
7'
Trenčínští se snaží přecházet rychle do útoku a několikrát se pokusili o kolmou přihrávku na Manceho, všechny ale zastavila obrana hostů.
6'
Nitrané kombinují před šestnáctkou Trenčína. Chovanec se snažil vysunout Vestenického, obrana domácích ale míč uklidila do autu.
5'
Skovajsa skluzem získal míč od Fábryho, posunul na Sleegersa nalevo, jeho centr ale odvrátila obrana Nitry.
4'
Na centr Ubbinka vyskočili Hroššo a Kleščík. Hroššo centr vyrazil a následně domácí faulovali na hranici šestnáctky.
4'
První faul, Križan fauluje ve středu pole. Domácí mají přímý kop.
3'
Roh odvrátila obrany Nitry a následný centr uklidil Chovanec jako malou domů do rukavic Hroššovi.
2'
Vysoký centr z pravé strany od Bukariho, který Charizopulos odvrátil na roh.
1'
První kombinace Trenčínu, pokus o kolmou přihrávku do útoku ale v klidu skryl do rukavic brankář Hroššo.
1'
Oba týmy právě nastupují na hřiště. AS Trenčín v bílém, hosté z Nitry v modrém.

AS Trenčín: Hrdlička – Yem, Kleščík, Mašović, Skovajsa – El Mahdioui (C) – Paur, Ubbink – Bukari, Mance, Sleegers.
Náhradníci: Chudý – Zubairu, Čataković, van Arnhem, Slávik, Corryn, Kvocera

FC Nitra: Hroššo – Charizopulos, Križan, Farkaš, Chovanec – Kóňa, Šimončič (C) – Fábry – Abdulrahman, Vestenický, Chobot
Náhradníci: Šípoš – Niba, Guláš, Machovec, Macho, Čeredničenko.

Rozhodčí: Chmura – Vorel, Kováč.
Oba týmy budou dnes prakticky hostující, protože Trenčín kvůli výstavbě stadionu hraje v Myjavě.
FC Nitra

Nitra se zatím drží zhruba ve středu tabulky na 8. místě s 12 body, rozhodně je ale blíže sestupovým pozicím (poslední Senica má 7 bodů) než pohárovým příčkám (třetí Žilina má 22 bodů). Aktuální forma týmu není (stejně jako v případě Trenčínu) moc dobrá, poslední dva zápasy Nitra prohrála. Zajímavostí je, že poslední výhra Nitry přišla v dohrávce první kola právě nad dnešním soupeřem (2:1).

AS Trenčín

Domácím se hodně povedly boje v Evropské lize. Vrcholem začátku sezony bylo jejich vítězství 4:0 nad Feyenoordem Rotterdam. Následně ale vypadli s kyperskou Larnacou.

V ligové soutěži se start Trenčínu povedl, ale teď už tahá sérii tří porážek a určitě bude chtít tuto sérii přerušit. Aktuálně má Trenčín bilanci 5-2-4 a je na 5. místě se 17 body.

FK Senica – AS Trenčín 0:2
AS Trenčín – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 1:0
FK Železiarne Podbrezová – AS Trenčín 2:0
AS Trenčín – MFK Zemplín Michalovce 1:2
Vítejte u zápasu 12. kola slovenské Fortuna ligy mezi týmy AS Trenčín a FC Nitra.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.