Fortuna liga Slovensko - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dunajská Streda : Žilina - 4. července 2020   18:00

Dunajská Streda
58' Sharani  • 78' Kalmár
2:0
(0:0)
Žilina
Žilina
Jedlička – A. Balić, Rodolfo (46. Sharani), Davis, Divković (80. Šimčák) – Kalmár (C), Kružliak, Malý, Nagy (90+1. Méndez) – Njie, Schafer.
Száraz – Méndez, Šimčák, Sharani.
Kráľovič – Štrbo, Poláček
MOL aréna, Dunajská Streda
5 747 diváků
Žilina
Petráš – Bernát, Ďuriš, Fazlagić (66. Myslovič), Gono – Iľko (79. Kaprálik), Kopas, Kurminowski (66. Paur), Minárik (C) – Sluka, Vallo.
Belko – Bichakhchyan, Myslovič, Paur, Kaprálik, Kiwior, Rusnák.

Skončilo nám utkání 4. kola nadstavbové části skupiny o titul mezi Dunajskou Stredou a Žilinou. O tom, kdo letos skončí druhý, ještě rozhodnuto není, neboť DAC dnes svou ztrátu na Žilinu stáhl na jeden bod. Domácí byli lepší a zaslouženě vyhráli. V 58. minutě se trefil Sharani a o dvacet minut později z penalty rozhodl kapitán Kalmár. Žilina mohla snížit, ale Bernát svou šanci neproměnil.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji Vám příjemný zbytek dne!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 14:4. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 15:17.
90+3'
90+2'
Od své brány bude vykopávat brankář Jedlička. Rozhodně nikam nespěchá.
90+1'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Ladislav Nagy, přichází Jorge Méndez.
90+1'
Nastavovat se budou 2 minuty.
90'
Schafer se parádně dostal mezi zadáky hostů až k zakončení. Jeho střela mířila k přední tyči, Jedlička se však znovu zaskvěl.
89'
Útočí už opět domácí. Žilina už zřejmě nemá dostatek sil na to, aby si vytvořila nějaký závěrečný tlak.
88'
DAC se dostal do přečíslení. K zakončení se ještě jednou dostal Balič, ale z celkem výhodné pozice zařízení minul.
88'
Opět to dalekonosnou střelou zkoušel Balič. Bránu ale netrefil.
86'
Kalmár vybídl Baliče. Chorvatský fotbalista vypálil z prvního doteku, ale zamířil pouze do bránícího hráče. Okénka v žilinské obraně už jsou velké.
85'
Davis mohl zamířit do samostatného úniku, ale nakonec si balón před sebou předkopl až moc.
85'
Kaprálikův centr do malého vápna přesný nebyl. Dunajská Streda se dobře ubránila.
83'
Paur prostrčil míč na Bernáta, který se zjevil v možná největší žilinské šanci v utkání. Kapitán MŠK vystřelil pouze do připraveného Jedličky, jenž si připsal opravdu výtečný zákrok.
82'
Kalmárova individuální akce střelou neskončila. Domácí kapitán je ale dnes jednoznačně nejlepším hráčem na hřišti.
80'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Marko Divković, přichází Milan Šimčák.
80'
Dunajská Streda chtěla zamířit do brejkové situace, ovšem žilinští obránci rychle zareagovali.
79'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Patrik Iľko, přichází Adrián Kaprálik.
78'
Dunajská Streda dala gól! ZSOLT KALMÁR se dnes gólu opravdu dočkal. K penaltě se postavil on a důraznou střelou k pravé tyči nedal Petrášovi šanci. Hostující brankář skočil na opačnou stranu, takže Kalmár to měl lehčí. 2:0.
77'
Bude se kopat penalta. Schafer byl ve vápně faulován, takže domácí budou mít možnost ke vstřelení druhé branky.
76'
Vzápětí ale došlo k protiútoku, který opět vedl Zuberu. Talentovaný útočník s míčem na kopačce prošel až před bránu, ale hráz těl bránících hráčů nepropálil.
75'
Žilina se dostala k míči. Snaží se si vynutit tlak na polovině DACu.
73'
Domácí stoper Kružliak dokázal zastavit průnik Bernáta. Kapitán Žiliny se málem dostal do velké šance.
72'
Myslovič byl ihned po pěkné kličce na protihráče faulován. Následovat bude standardní situace.
71'
Hra se znovu trochu uklidní. Hlavní rozhodčí dopřává hráčům pauzu k občerstvení.
70'
Sharani mohl navýšit vedení domácích. Jeho průnik byl nebezpečný, ale rána skončila na zádech beka. O chvíli později z druhé strany vystřelil Kalmár, ale ani on neuspěl.
69'
Dunajská Streda se musela ubránit pouze za cenu odkopu do autu. Žilina bude vhazovat aut.
67'
Divkovič mířil do šestnáctky, ale v rozhodující moment mu skočil pod nohy Petráš.
66'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Dawid Kurminowski, přichází Jakub Paur.
66'
Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Enis Fazlagić, přichází Patrik Myslovič.
66'
Vallo poslal míč na Ďuriše, který utíkal vpřed po pravém křídle. Všiml si pod sebou volného Bernáta, jehož zakončení mířilo k přední tyči, ovšem nakonec skončilo na boční síti.
Na dnešní utkání přišlo 5 747 diváků.
65'
Minárik má dostatek času na rozehrávku. Žilina se po delší době usadila pořádně u balónu.
64'
Slukův centr mířil k zadní tyči, jenže Ďuriš na centr nedosáhl.
63'
Z následného rohového kopu MŠK nic nevytvořilo. Balón se rychle dostal k domácím.
62'
Gonova přihrávka, která mířila za obranu, byla málo důrazná. Pro domácí fotbalisty nebyl problém balón odvrátit do bezpečí.
61'
Domácí drží míč na útočné polovině. Žilina se v posledních chvílích jen brání.
60'
Atmosféra se na stadionu ještě zlepšila. Příznivci Dunajské Stredy zesílili na hlasitosti.
58'
Dunajská Streda dala gól! Domácí jdou do vedení! Celou akci založil Divkovič, který do šestnáctky pronikl po pravém křídle. Přízemním centrem vybídl ZUBERU SHARANIHO, jenž si míč zpracoval, rychle se otočil a poté levačkou nechytatelně vypálil k tyči. Petráš byl bez šance. 1:0.
57'
Schafer vybídl Baliče, jehož rána z otočky minula zadní tyč zhruba o dva metry. Dunajská Streda však předvedla další náznak kloudné akce.
56'
Žlutou kartu dostává Ján Bernát (MŠK Žilina).
55'
Vallo se štěstím zvládl situaci na vlastní polovině. Posléze došlo k nedovolenému hraní rukou, takže hra se musela přerušit. Míč připadá k moci žilinských fotbalistů.
54'
Nákop hostů skončil v náruči Jedličky. Brankář DACu okamžitě rozehrál do strany.
53'
K vidění je další ošetření. Sharani po kontaktu s protihráčem zůstal ležet na hrací ploše.
51'
Ján Bernát v jednom ze soubojů inkasoval tvrdý úder. Kapitán Žiliny vypadá otřeseně.
49'
Dunajská Streda vstoupila také do druhého poločasu dobře. Zatím hosty k ničemu nepouští.
48'
Zuberu Sharani si naskočil na dobrý centr, ale v následné nepřehledné situaci se nedokázal dostat ke kloudnějšímu zakončení.
48'
Minárik byl až příliš důrazný. Domácí DAC bude za okamžik rozehrávat standardní situaci.
47'
První střelecký pokus druhého poločasu si připsal Divkovič. Jeho rána ale minula cíl.
46'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Cesar Rodolfo, přichází Zuberu Sharani.
46'
Za námi je prvních 45 minut, ve kterých jsme branku neviděli. Lepší byli domácí, ale ani jednu ze svých tutových šancí neproměnili. Žilina hraje převážně na brejky a také ona se párkrát dostala do zajímavých střeleckých pozic.
45+2'
45+2'
Dunajská Streda bez větších potíží centr odvrátila. Za okamžik se dočkáme hvizdu, který první poločas ukončí.
45+1'
Nastavovat se bude 1 minuta. Žilina ještě bude kopat jednu standardní situaci.
45'
Začíná nám poslední minuta prvního poločasu. Hraje se na polovině hřiště.
44'
Kalmár ze svého repertoáru vyslal parádní patičku, kterou uvolnil Divkoviče, ovšem celé akci předcházel ofsajd.
43'
Fábryho dalekonosná rána skončila na tribuně za bránou Samuela Petráše.
43'
Po faulu u středového kruhu budou rozehrávat domácí.
42'
Kalmár opět zakončil. Tentokrát si našel Davisův centr, ale hlavou zařízení netrefil.
41'
Kalmár si z levého křídla navedl míč do středu a z uctivé vzdálenosti zkoušel vypálit. Střela by zřejmě do brány šla, ale nakonec byla zastavena hostujícím bekem.
39'
Žilina znovu vyrazila do otevřené obrany. Ďurišův nadýchaný bochánek byl sklepnut do středu, kam si naběhl Gono. Gonova střela z voleje bránu minula.
38'
Schafer se snažil prostrčit míč na Kalmára, ovšem tuto přihrávku žilinští hráči taktéž nepustili až do pokutového území.
38'
Fotbalisté ve žlutých dresech mají míč pod kontrolou. Pokusí se něco vytvořit z pravé strany.
37'
Dunajská Streda se po zisku míče snaží být přímočará. Celkem jí to funguje, ale ve finální fázi přesná není.
36'
Gono vybojoval míč, ovšem dopředu se nedostal. Ihned byl čistě odstaven domácím hráčem.
35'
Pohledná kombinace domácích na jeden dotek mohla být pořádně nebezpečná. Divkovičův centr před bránu ale Kalmára nenašel, neboť byl zablokován.
34'
Schafer se ke střele neodhodlal. Míč si sice pěkně zpracoval, ale prostor k zakončení zhruba z dvaadvaceti metrů nedostal.
32'
Petráš si bez větších potíží stáhl centr ze strany. Posléze založil protiakci hostů.
31'
Ďuriš hlavičkoval těsně nad bránu. Našel si centr z levé strany a snažil se otevřít skóre dnešního duelu. Jedlička zasahovat nemusel.
31'
Žilina dokázala vybojovat faul. Rychle rozehrála na opačnou stranu a zkouší to přízemní kombinací.
30'
Už se znovu pokračuje ve hře. Hráč domácích to zřejmě ještě zkusí rozhýbat.
28'
Dunajská Streda si přihrává na vlastní polovině, ovšem Blackman zůstal na opačné straně ležet na hrací ploše. Dost možná se bude střídat.
27'
Bernát našel Iľka, který se snažil okamžitě vracet míč před bránu. Domácí stopeři ale fantasticky zapracovali a přihrávku zablokovali.
26'
Davisův centr sice nebyl špatný, ale Žilina se ubránila. O pár sekund později se do šance dostal Divković, který z úhlu hostujícího gólmana nepropálil.
25'
Střela domácích byla tečovaná mimo bránu. Rohový kop tentokrát rozehrají fotbalisté DACu.
24'
Kurminowski si skvěle zpracoval dlouhý nákop a chvíli to vypadalo, že si to namíří sám na bránu. Nakonec byl však včas dostoupen obránci domácích.
23'
Přizvednutý centr na druhé straně skončil na hlavě Kalmára, jehož pohotová hlavička břevno o pár čísel přestřelila. Další šance Dunajské Stredy zůstala nevyužita.
22'
Žilina rozehrála na krátko. Kopasův následný přízemní centr byl odvrácen prvním bránícím hráčem.
22'
Žilina díky své aktivitě vybojovala svůj první rohový kop v utkání.
21'
Gono tahal útočnou akci hostujícího celku. Přihrávka do strany se mu ale moc nepovedla.
19'
Davisův pěkný centr chtěl zakončit Schafer. Útočník domácích ale v pádu nevystřelil moc dobře.
18'
Už znovu hrají domácí. Snaží se si vynutit tlak po pravé straně.
16'
Žilina měla k dispozici první velkou šanci. Při brejku 2 na 1 selhal Dávid Ďuriš. Možná byl překvapen, že přihrávka Kružliakovi propadla pod nohou a rázem byl z ničeho nic sám před Jedličkou. Ofenzivní hráč Žiliny ale bránu o kousek minul.
15'
Schafer poslal přihrávku na Davise, který si ve vápně Žiliny poradil. Posléze se ale balón dostal mimo pokutové území a nakonec to z velké dálky zkusil Blackman.
14'
Davis našel Njieho, jehož dalekonosná rána zamířila do středu brány. S tímto pokusem si brankář Petráš musel poradit, ovšem v podání domácího hráče se jednalo o sympatický pokus.
13'
Standardní situace se Žilině nepovedla. Centr byl až příliš dlouhý, a proto na něj Minárik dosáhnout nedokázal.
13'
Žlutou kartu dostává András Schafer (FK DAC Dunajská Streda).
10'
Hosté se dostali na útočnou polovinu. Nyní budou vhazovat aut.
9'
Kopas velmi tvrdě dohrál na vlastní polovině hřiště Kalmára. Sudí Kráľovič žlutou kartu zatím nevytáhl, ale jednoznačně dal hráči Žiliny vědět, že podobné zákroky tolerovat nebude.
8'
Také Žilina se dostala na útočnou polovinu, ovšem k zakončení se nedostala.
7'
A další velká šance. Zsolt Kalmár si počkal na přesnou přihrávku ze středu pole a posléze vypálil jen těsně nad břevno. Petráš měl štěstí.
7'
Divkovič ve vápně hostů hledal Kalmára. Hlavička domácího kapitána skončila vedle brány, přesto domácí DAC znovu ukázal svou aktivitu.
6'
Domácí mají hru pod kontrolou. Žilina se zatím pořádně nedostala k míči.
5'
Hosté si museli se svou rozehrávkou pospíšit. Dunajská Streda byla při napadání aktivní a brankáře Petráše zahnala do úzkých.
4'
Rodolfo se dostal k první zajímavé střele. Z hranice šestnáctky vypálil těsně vedle zadní tyče žilinské brány.
3'
Po útočném faulu hostujícího Kurminowského budou rozehrávat domácí. Odkopu se ujímá brankář Martin Jedlička.
2'
Dunajská Streda se opět dostala na míč. Nyní kombinuje ve středu pole.
1'
Domácí tým se dostal do první nebezpečnější pozice. Přízemní centr z pravé strany však pokutovým územím jen prolétl.
1'
V Dunajské Stredě je opět skvělá atmosféra. Domácí navlékli žluté dresy, zatímco hosté nastoupí v dresech černých. Vše je připraveno k úvodnímu hvizdu.

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička – A. Balić, Rodolfo, Davis, Divković, Kalmár (C), Kružliak, Malý, Nagy, Njie, Schafer.
Náhradníci: Száraz – Šimčák, Méndez, Sharani.

MŠK Žilina: Petráš – Bernát, Ďuriš, Fazlagić, Gono, Iľko, Kopas, Kurminowski, Minárik (C), Sluka, Vallo.
Náhradníci: Belko – Kaprálik, Myslovič, Paur, Bichakhchyan, Kiwior, Rusnák.

Rozhodčí: Kráľovič – Štrbo, Poláček.
Dunajská Streda drží třetí pozici se ziskem 44 bodů po 25 odehraných zápasech. Na svého dnešního soupeře, který je na místě druhém, ztrácí čtyři body, takže jej reálně ještě může dostihnout. Tento tým už má zajištěn postup do předkola Evropské ligy, ovšem pokusí se ještě z této už teď velice povedené sezony vyždímat vicemistrovskou pozici. DAC v nadstavbě odehrál tři zápasy, ve kterých si připsal výhru v Trnavě, ale posléze padl s Ružomberokem a Slovanem. Právě poslední utkání se Slovanem Bratislava nabídlo velmi pěknou podívanou, šťastnější byli hosté, kteří zvítězili 3:1. Rozdílová branka padla až v 83. minutě. Nejlepším střelcem tohoto týmu je osmigólový Zsolt Kalmár.

Žilina nasbírala 48 bodů ve 25 zápasech, a proto pobývá na druhé příčce ligové tabulky. Tým, který po koronavirové pauze musel rapidně omladit svůj kádr se stále drží na druhé příčce a největším cílem tohoto celku bude umístění udržet. Slovan Bratislava totiž už má jistý titul. Žilina na úvod nadstavby porazila Trnavu, poté však prohrála se Slovanem i Ružomberokem. Nejlepším střelcem týmu je Ján Bernát s osmi góly.
Přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z 4. kola nadstavbové části o titul slovenské Fortuna ligy. Fotbalisté FK DAC Dunajská Streda dnes přivítají celek MŠK Žilina. Zápas začne v 18:00. Příjemnou zábavu!