CELÝ SESTŘIH: Jihlava – Hradec Králové 2:0

21. kolo je v Jihlavě minulostí, Vysočina získala pro sebe tři body, když dokázala porazit Hradec Králové 2:0. V každém poločase vstřelila po brance, v prvním se trefil z penalty Vaculík a ve druhém přidal gól Šulek. Vysočina tak má v tabulce 26 bodů, Hradec Králové zůstává na bodech 18.
90+1
90+1
Vysočina už Hradec k ničemu nepouští a chytře drží balon.
90
Druhý poločas bude o minutu delší tu se rozhodl nastavit sudí Hrubeš.
90
Jan Kliment dostává žlutou kartu.
89
Žlutou kartu za simulování dostává Aleš Čermák, jeikož je to pro něj v zápase druhá, vidí červenou kartu.
86
Standardní situaci rozehrál Aleš Čermák, do bezpečí odvrací Petr Tlustý. Z následého rohu nedošo k ohrožení branky Vysočiny.
85
Vaněček byl faulován z pravé strany poblíž velkého vápna. Je tu jedna z možností proHradec ke snížení.
83
Pro dnešek má dohráno kapitán ukáš Vaculík, místo něj si zahraje Marek Jungr.
82
Vysočina na tlak Hradce odpovídá pro ní tím nejlepším způsobem, kombinuje na své útočné polovině.
81
Nový muž na hřišti Tito se chopil rozehrání standardní situace, ale jeho centr jen proletěl pokutovým územím.
80
Hradec Králové stupňuje svůj tlak a dostává se na dostřel Hanuše.
79
Pro dnešek má dohráno David Štípek, místo něj si zahraje Amate Malagon Tito.
79
Tomáš Marek dostal za faul na polovině hřiště žlutou kartu.
77
Akce Hradce Králové byla zastavena pro ofajd.
75
Rohový kop z pravé strany rozehrál Hradec, ale obrana Vysočiny byla pozorná a nikoho z Východočechů do zakončení nepustila.
74
Po hlavičce Davida Vaněčka musel zasahovat Hanuš, aby dostal míč mimo tři tyče.
Dnešní duel sleduje 3098 diváků.
72
Pro dnešek má dohráno Muris Mešanović, místo něj si zahraje Jan Kliment.
72
Kučera si na hranici velkého vápna nachystal míč ke střele, ale trefil jen Šulka, který stál před ním.
71
Po dalším centru do vápna se k hlavičce dostal Jakub Chleboun, ale i s jeho pokusem si golman Vysočiny poradil.
70
Aleš Čermák rozehrál z levé strany rohový kop, ve vápně se k hlavičce dostal David Vaněček, Jan Hanuš na brankové čáře vyráží.
69
Vysočina se dostala do útoku, její akce ale byla zastavena neb se Vaculík ocitnul v ofsajdu.
67
Rohový kop rozehrál Kučera, obrana Hradce byla ale pozorná, takže si s jeho centrem poradila.
66
Kukoľ z hranice velkého vápna vystřelil na Koubka, ten vyráží nad branku. Rohový kop pro Vysočinu.
65
Tomáš Malinský prošel přes obránce, dostal se do vápna, ale tam už se přes dvojblok jihlavských hráčů prosadit nedokázal.
63
Harba se dobře uvolnil, přihrál Šulkovi, ten již dalšímu spoluhráči přihrát neodkázal, k míči se tak dostal Hradec.
62
Akce Hradce Králové je zastavena pro ofsajd. Východočeši to budou muset se vstřelením první branky zkusit později.
60
Haris Harba z rohu velkého vápna provětral rukavice Koubka, ten bez problémů chytá.
58
Do nadějné pozice se ve vápně prodral Muris Mešanović, ale jeho střela se nevešla mezi tři tyče.
57
Hradec Králové střídá, pro dnešek má dohráno Daniel Trubač, místo něj si zahraje David Petrus.
55
Jihlava právě vstřelila branku!
Tomáš Marek vrátil od brankové čáry míč do vápna, kde si nikým nehlídaný naběhl PETER ŠULEK a bez problémů se trefuje do brány.
53
Ten z levé strany rozehrál Kučera, ale obrana Hradce byla pozorná a s jeho centrem si poradila.
53
Vaculík vybojoval rohový kop.
52
Vysočina se postupně od své branky prokousala až poblíž velkého vápna.
50
Až nyní se domácí dostalu k balonu, kdy Hanuš mohl rozehrát od své brány.
48
Domácí Vysočina se s balonem prozatím příliš nepotkala.
46
Hradec Králové mohl vyrovnat, David Vaněček z vápně přestřelil branku.
46
Do druhého poločasu se již nepodívá Jakub Fulnek, místo něj si zahraje Peter Šulek.
46
Druhý poločas začne přibližně v 18:01.
V prvních 45 minutách se se dočkali jedné branky, o kterou se postaral Vaculík, když proměnil pokutový kop, který byl nařízen za ruku Štípka. Jinak sme příliš šancí neviděli, uvidíme tedy, co nám nabídne část druhá.
Už se v prvním poločase nedočkáme ničeho. Hlavní rozhodčí právě poločas ukončil.
45
44
Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu, uvidíme, zda se dočkáme ještě nějaké šance.
42
Tlustý ani nadvakrát nedokázal odehrát balon až se málem do zakončení prodral Malinský.
41
Rohový kop rozehrál z pravé strany Hybš, ale obrana Hradce byla pozorná.
40
Štiplavou střelu vyslal Mešanović na Koubka, ten s problémy vyráží do zámezí. Vysočina bude zahrávat roh.
38
Hradec střídá, lehce zraněného Petra Mareše nahrazuje Jan Shejbal.
37
Aleš Čermák se snažil přenést hru z levé strany na pravou, ale pořádně prohnal spoluhráče Štípka, míč skončil v autu.
36
O přesnosti přihrávek se dá mluvit i na straně Vysočiny.
34
Hradci nelze upřít snahu a bojovnost, ale jeho hra postrádá přesnost.
32
Vysočina měla další nadějnou akci, ale tu zastavila pokažená přihrávka Harby na Mešanoviće.
31
K pokutovému kopu se postavil kapitán LUKÁŠ VACULÍK a nedal Koubkovi šanci.
30
David Štípek ve vápně zahrál rukou a bude z toho penalta pro Vysočinu, hráč Hradce navíc obdržel žlutou kartu.
29
Aleš Čermák jej rozehrál na Petra Mareše, který odcentroval do vápna, Hanuš bez probému chytá.
29
Tomáš Malinský vybojoval pro svůj tým rohový kop.
28
Aleš Čermák za faul na Kučeru vidí žlutou kartu.
27
Přihrávka Fulneka na Mešanoviće byla příliš dlouhá. Koubek bude rozehrávat od své branky.
25
O rychlou akci se pokusila Vysočina, Vaculík na levé straně doběh u rohového praporku balon, předložil v náběhu Hybšovi, který si jej ve vápně následně ukopl.
24
Na polovině hřiště rozehrál Hradec standardní situaci, ale obrana Vysočiny byla pozorná.
22
Hradec Králové z pravé strany rozehrál rohový kop, ze vzduchu si balon bez problémů sebral Hanuš.
21
Tlustý zachytil rozehrávku Hradce, odražený balon s edostal ke Kučerovi, který si narazil s Vaculíkem, následně se míč dostal k Mešanovićovi, který při pokusu o kličku upadl. I on se vyčítavě dívá na Hrubeše.
19
Do vápne se prodral Fulnek přihrál pod sebe na Harbu, který se snažil nachystat si míč ke střele, ale ocitl se na zemi. Vyčítavě se dívá po sudím Hrubešovi, aby mu odpískal penaltu.
18
Vysočina se nemůže dostat dále než kousek za polovinu hřiště a podobně je na tom i Hradec.
16
Hra je nyní plná nepřesností, ani jeden z týmů si nedokáže pořádně přihrát.
14
Fulnek se pokusil na pravé straně od brankové čáry odcentrovat do vápna, ale jeho pokus zamířil do zámezí.
12
Kučera ve spolupráci s Hybšem rozehráli z levé strany rohový kop, ve vápně si vyskočil Tlustý, ale nezamířil mezi tři tyče.
10
Petr Mareš rozehrál z levé strany rohový kop, jeho centr sice doletěl do vápna, vzápětí se však ozvala píšťalka Hrubeše. Akce Hradce je zastavena pro útočný faul.
8
Rozehrávka Jihlavy nyní postrádala přesnost, takže ani Harba ani Vaculík nenalezli své spoluhráče.
7
Oba celky prozatím hrají aktivně a snaží se svého soupeře něčím překvapit.
5
Jan Hanuš musel na zem, aby zlikvidoval šanci Hradce Králové.
5
Před Tomášem Malinským odkopával do zámezí Vladimír Kukoľ.
3
Kučera si rozehrání rohu zkusil ještě jednou, ale tentokráte byl jeho centr příliš dlouhý.
2
Z levé strany rozehrál rohový kop Kučera, ale obrana Hradce si s jeho centrem poradila.
1
Na opačné straně hledal ve vápně vé spoluhráče Mešanović, ale obrana Hradce byla pozorná.
1
Daniel Trubač se prodral do vápna a z levé strany vyzkoušel pozornost Hanuše.
1
Oba týmy za doprovodu sudích již nastupují na hrací plochu.
10 minut před začátkem duelu jsou oba celky v kabinách, hráči dostávají poslední pokyny.
30 minut před začátkem výkopu se oba celky rozcvičují na hrací ploše.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Kukoľ, Tlustý, Krejčí, Hybš – T. Marek, Kučera – Fulnek, Harba, Vaculík (C) – Mešanović.
Náhradníci: Blažek – Jungr, Kliment, Kryštůfek, Šulek, Demeter, Batioja.

FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko (C), Chleboun, Mareš – Černý, Trubač – Štípek, Čermák, Malinský – Vaněček.
Náhradníci: Kuciak – Nosek, Petrus, Shejbal, Tito, Plašil, Halilovič.

Rozhodčí: Hrubeš – Paták, Antoníček.
„Votroci nastupují ve stabilizované sestavě a s minimálními změnami. Dobře chytá Koubek, defenzívu drží stopeři Rolko a Chleboun, kvalitu mají krajní beci Holeš a Mareš, na kraji zálohy hraje výborně Štípek, velice silná je středová trojice Trubač – Černý – Čermák na hrotu dokáže zakončit Vaněček. Malinkou výhodou pro nás může být, že Hradci bude kvůli trestu za 4 žluté karty scházet nejproduktivnější hráč Dvořák,“ říká na webu fcvysocina.cz asistent trenéra Roman Kučera.
„Je otázka, jestli Haris nastoupí, protože v posledním utkání nehrál. Samozřejmě on má proti Hradci zvýšenou motivaci. Druhý útočník Mešanovič, velice pohyblivý a gólový. Ale z mého pohledu nejdůležitější hráč Jihlavy je Tomáš Kučera," rozebral na webu fchk.cz klíčové hráče Jihlavy asistent Bohuslav Pilný.
Oba týmy se spolu utkaly v 7. kole, Vysočina si z Hradce dovezla tři body za výhru 3:0, dvakrát se prosadil Harba a jednou Kukoľ. Uvidíme tedy, komu se podaří odveta.
A jak si oba týmy vedly v minulém kole? Hradec se představil doma, kde přivítal Bohemians 1905. Domácí slavili zisk tří bodů za výhru 1:0, když se v 64. minutě prosadil Vaněček. Nutno poznamenat, že v prvním poločase hostující Jindříšek neproměnil pokutový kop. Jihlava cestovala do Českých Budějovic a na Vysočinu si dovezla tři body za vítězství 3:1. Dvakrát se z penalty trefil Vaculík a třetí branku přidal Mešanović.
V rámci 21. kola přivítá doposud dvanáctá Vysočina čtrnáctý Hradec Králové. Oba celky od sebe dělí pět bodů. Oby týmy se chtějí dostat co nejdříve ze spodních pater tabulky, takže o náboj utkání je rozhodně postaráno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.