FORTUNA:LIGA - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Zlín - 14. září 2018   18:00

0:1
(0:0)
Zlín
74' Hronek  (Poznar)

Valeš – M. Dostál, Šmíd, Krch (C), Bederka (84. Vaníček), Bartek – Reiter, M. Hašek, F. Hašek (67. Nečas), Záviška – Yusuf Helal (73. Vodháněl).
Fryšták – Schumacher, Juliš, Jindřišek, Vaníček, Nečas, Vodháněl.
Proske – Kotík, Černý
Ďolíček, Praha-Vršovice
4 732 diváků
S. Dostál – P. Buchta, Gajič, Bačo – Matejov, Lu. Holík (67. Hronek), Podio, Jiráček (C), Bartošák – Beauguel (90+1. Jakubov), Poznar (80. Železník).
Šiška – Hronek, Jakubov, Masař, Železník, Li. Holík, J. Balić.

SESTŘIH: Bohemians - Zlín 0:1. Klokani nedali penaltu, Zlín jde do čela tabulky

Fotbalisté Fastavu Zlín dokázali vyhrát na hřišti Bohemians 1905 díky brance náhradníka Petra Hronka a poté, co brankář Dostál udržel svoji neprůstřelnost i lapením pokutového kopu, odvezou si z metropole všechny tři body, které je posouvají na čelo průběžné tabulky Fortuna ligy!

Zlín zvítězil počtvrté v řadě bez inkasované branky a v příštím kole se může těšit na atraktivní souboj s Baníkem Ostrava, na Bohemians příští neděli čeká vršovické derby v Edenu se Slavií.
90+4'
90+4'
Petr Buchta v tísni hlavičkoval míč k brankáři Dostálovi, kterého následně fauloval Jakub Nečas a to už byla zřejmě poslední akce zápasu.
90+3'
Nepřesný Bartkův centr přeletěl všechny fotbalisty před brankou a mnoho domácích příznivců už na hlavní tribuně pomalu odchází ze stadiónu.
90+2'
Po rozehrávce od rohového praporku ale domácí nedokázali ohrozit brankáře Dostála.
90+2'
Hosté se ubránili dalšímu dlouhému autu domácích, Bohemians ale zůstávají nastěhováni na útočné polovině a vzápětí vybojovali rohový kop.
90+1'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jean-David Beauguel, přichází Alexander Jakubov.
90+1'
Rozhodčí Proske oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Dlouhého odkopu hostů se zmocnil Beauguel a pokusil se přidat razítko na zlínskou výhru, do střely z hranice "šestnáctky" se mu ale stačil vložit Martin Dostál.
87'
Lukáš Bartošák přidržel rozběhnutého Reitera a prohlíží si žlutou kartu.
86'
Hosté se usadili s míčem na útočné polovině a drží míč cenné sekundy daleko od své branky, brzy ale o balón přicházejí.
84'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jiří Bederka, přichází Antonín Vaníček.
84'
Dnešnímu ligovému souboji v Ďolíčku přihlíží 4 732 diváků.
84'
Neúspěšná souhra domácích podél levé postranní čáry, Róbert Matejov pak odkopl míč až na ulici vedoucí podél stadiónu.
83'
Centr Jakuba Nečase od rohového praporku stáhl do své náruče hrdina posledních minut Stanislav Dostál.
82'
Martin Dostál zpoza postranní čáry vhodil míč až do hloubi pokutového území, hosté se ale dokázali bez potíží ubránit a po následné nepřesné souhře domácích budou vhazovat.
80'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Tomáš Poznar, přichází Lukáš Železník.
79'
Dostál znovu čaroval, Klokani se tahají za hlavu!
79'
Domácí rychle rozehráli autové vhazování a po centru zleva ke vzdálenější tyči se do zakončení prodral Šmíd, i jeho hlavičku ale Stanislav Dostál kryje!
79'
Míče se ujal Martin Hašek a střílel prudce k tyči, brankář Dostál ale fantastickým zákrokem likviduje pokutový kop!
78'
Skvělý Dostál! Vytáhl penaltu Martinu Haškovi!
78'
Jan Vodháněl při průniku do pokutového území padl k zemi a rozhodčí Proske nařizuje pokutový kop ve prospěch Bohemians!
78'
Penalta pro Bohemians!
76'
Bohemians bojují o vyrovnání a zaútočili z levé strany, přízemní centr Závišky zlínští fotbalisté odehráli za postranní čáru.
74'
Zlín právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají vedení! Dlouhý nákop z hloubi pole Poznar prodloužil ke zcela osamocenému PETRU HRONKOVI, jenž prostřelil brankáře Valeše a aktuálně posílá Zlín do čela ligové tabulky!
73'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Abdulla Yusuf Helal, přichází Jan Vodháněl.
72'
Po centru z levé strany na hranici pokutového území hlavičkoval Petr Hronek, mířil ale daleko od domácí branky.
71'
Domácí vybojovali standardní situaci, centr Martina Haška kapitán Krch ale jen prodloužil k brankáři Dostálovi.
70'
Dostálův centr hosté odvrátili do středu hřiště, v držení míče ale zůstávají Bohemians.
69'
Po hostujícím přenesení hry k levé postranní čáře se Bartošák pokusil odcentrovat z voleje, míč nakonec nasměroval na domácí branku, ovšem přímo k brankáři Valešovi.
68'
Jiráček pronikl po levé straně hřiště, následný prudký centr před branku ukryl do své náruče Roman Valeš.
67'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Filip Hašek, přichází Jakub Nečas.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Petr Hronek.
65'
Neúspěšná souhra hostů po pravém křídle, Beauguel dlouhý nákop prodloužil mimo dosah Poznara.
63'
Po rychlé akci zeleno-bílých se míče před pokutovým územím ujal Martin Hašek a následně levačkou střílel, hosté ale srazili míč mimo branku a brankář Dostál se jej ještě zmocnil ve hřišti a může tak rozehrávat.
61'
Velmi nepovedený nákop Petra Buchty doletěl až do hlediště, vhazovat mohou domácí.
59'
Po následném rohovém kopu domácích Michal Šmíd v těžké pozici hlavičkoval daleko vedle zlínské branky.
58'
Fatální selhání gólmana Dostála Bohemians nepotrestali!
58'
Byť jsou po přestávce pod tlakem, tak největší příležitost úvodní čtvrthodiny nakonec měli domácí! Po rychlém brejku Yusufovu přihrávku do pokutového území Filip Hašek ještě nedokázal střelecky zakončit, míč se ale odrazil Martinu Haškovi do ideální střelecké pozice, reprezentant do 21 let ale nedokázal prostřelit bránící fotbalisty Zlína!
57'
Bartošák si u rohu pokutového území vyměnil míč s Jiráčkem a následně hledal dalším centrem před brankou Beauguela, ten u vzdálenější tyče tísněn Bartkem hlavičkuje mimo domácí branku. Z hlediště se začíná ozývat pískot, domácím příznivcům se zlínská převaha příliš nezamlouvá
56'
Centr Matejova mířící ke vzdálenější tyči dokázal Valeš v záklonu udržet ve svých rukavicích a nepustil do zakončení naskakujícího Beauguela.
55'
V úvodu druhého poločasu mají zlínští fotbalisté velikou územní převahu, leč si nevypracovali žádnou příležitost a po nepřesné souhře Moravanů rozehrává brankář Valeš.
54'
Roman Valeš musel vyběhnout daleko ze své branky, aby mohl odkopnout míč před Poznarem do zámezí, Zlín ale zůstává nastěhován na polovině Bohemians.
52'
Na hostující konto nakonec přibyly ještě další dva rohové kopy, po tom druhém Beauguel hlavičkoval mimo branku, navíc se dopustil útočného faulu přistrčením soupeře a brankář Valeš může uklidnit hru z domácího pohledu.
51'
Zlín se nastěhoval k domácí brance, získal dva rohové kopy v rychlém sledu, po tom druhém se do balónu z voleje opřel Róbert Matejov, trefil ale jen bránícího Šmída, následovat bude třetí rohový kop během několika desítek sekund.
49'
Dlouhý nákop Bača se odrazil k Poznarovi na pravé křídlo, zlínský útočník se pokusil zahrozit prudkou střelou z ostrého úhlu, protože mu před branku nenabíhal žádný spoluhráč a domácí měli pořádné komplikace, aby dokázali míč odehrát do bezpečí!

Brankář Valeš míč nepřesvědčivě vyrazil a od brankové čáry pak patičkou zahrál bránící Krch.
47'
V úvodu druhého dějství domácí fotbalisté kontrolují hru s míčem na svých kopačkách, zatím se ale nepřiblížili pokutovému území soupeře.
46'
Po přestávce se podle očekávání pokračuje beze změn v sestavách, oba trenéři k nim zatím nemají sebemenší důvod.
46'
Po prvním poločase zahajovacího zápasu osmého kola Fortuna ligy pražští Bohemians 1905 hrají se Zlínem bez branek.

Podle očekávání vidíme velmi vyrovnaný souboj s několika nebezpečnými závary před oběma brankami, ani jeden z brankářů ale zatím nemusel lovit míč ze své sítě.
45+1'
45+1'
Centr Závišky hosté odrazili jen k Martinu Dostálovi, ten si vyměnil míč s Reiterem, ovšem ani Dostálův centr před zlínskou branku se neujal.
45+1'
Rozhodčí Proske k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Série nepřesností na obou stranách, vhazovat bude domácí obránce Dostál.
43'
Podiův nákop k pokutovému území byl příliš vysoký pro Tomáše Poznara, volného míče se ujal Roman Valeš.
42'
Yusuf se pokusil vniknout do pokutového území pomocí narážečky s Martinem Haškem, zpětná přihrávka syna domácího trenéra ale byla pro bahrajnského útočníka příliš dlouhá.
40'
Po Jiráčkově nepřesné přihrávce na vlastní polovině se míče zmocnil Bartek, Záviška pak elegantně obelstil Matejova, Bačo mu ale stačil vložit své tělo do centru před branku.
39'
Lukáš Holík standardní situaci rozehrál po zemi k Matejovovi, jeho centr přeletěl všechny fotbalisty před brankou Bohemians a rozehrávat může brankář Roman Valeš.
38'
Bartošákův centr letící ke vzdálenější tyči Šmíd před dotírajícím Holíkem odehrál za vlastní branku, pokračovat se bude od rohového praporku.
37'
Trojice Krch, Valeš a Šmíd si pod tlakem tří napadajících protihráčů poněkud komplikovala rozehrávku, přeci jen se ale domácím podařilo odehrát míč do středu pole.
35'
Hosté vzápětí rozehráli standardní situaci, po níž Ondřej Bačo střílel velmi nepovedeně daleko vedle domácí branky.
35'
Zdravotní potíže trápí Yusufa, ten po jednom ze soubojů zůstal ležet na trávníku a za pomoci fyzioterapeutů už odchází za postranní čáru, kde bude pokračovat jeho ošetření.
34'
Michal Šmíd několik sekund viditelně držel za dres Poznara, rozhodčí Proske mu následně v souladu s fotbalovými řády ukazuje žlutou kartu.
32'
Domácí dokázali zakombinovat na útočné polovině, Dostálovu střelu zpoza pokutového území hosté odrazili jen zpět na kopačky hráčů Bohemians, Dostál pak z pravého křídla pronikl do pokutového území a jeho přihrávku nedokázali v pádu dotlačit do branky Záviška s Yusufem!
30'
Rudolf Reiter se protáhl po pravém křídle, výborně načasovaným skluzem mu ale stopku vystavil Bartošák a odrazem míče o Reitera vybojoval odkop od vlastní branky.
29'
Matejov se nepřesně pokusil přenést hru k levé postranní čáře a Lukáše Bartošáka zahnal až do zámezí.
28'
Lukáš Bartošák si na útočné polovině našel kus prostoru ke střeleckému zakončení, jeho rána z dálky ale proletěla nad domácí brankou.
26'
Róbert Matejov využil zaváhání domácí defenzivy a pronikl po pravém křídle, nepřesná přihrávka před branku se k němu odrazila zpět, ani druhý pokus Matejova přihrát do šance svým spoluhráčům nedopadl dobře a Bohemians se této nebezpečně vyhlížející situaci dokázali ubránit.
25'
Dnes poněkolikáté se Bačův dlouhý nákop Beauguel snažil sklepnout do běhu svým spoluhráčům, tentokrát Lukáši Holíkovi, ten ale měl k míči dále než bránící Šmíd.
24'
Standardní situace pro Bohemians na soupeřově polovině, Dostálův centr ale letěl do prostoru, kde vládli hostující fotbalisté.
22'
Poznar při pokusu o průnik do pokutového území narazil do Bederky, vše se ale odehrálo v souladu s pravidly a oba aktéři souboje se za vzájemnou srážku posléze i omluvili.
20'
Další centr Bartošáka brankář Valeš neudržel, Beauguel míč posunul k postranní čáře Matejovovi, jenž nasměroval před branku další pas a do odraženého míče se pak opřel Podio, jehož tečovaná střela doletěla přímo do náruče Romana Valeše.
18'
Fastav zahrozil, k dobré hlavičce se dostal Poznar!
18'
Hosté byli blízko vstřelení vedoucí branky! Bartošákův přetažený centr Beauguel v těžké pozici dokázal skvěle vrátit před branku přímo do míst, kam si nabíhal Tomáš Poznar, ten ale zblízka míjí domácí branku!
17'
V souboji Yusufa s Podiem domácí útočník fauloval soupeře, rozhodčímu Proskemu se ale nelíbila reakce argentinského středopolaře Zlína a důrazně mu domlouvá mezi čtyřma očima.
16'
Po nepříliš vhodně zahrané kolmici Matejova podél pravé postranní čáry měl před Holíkem blíže k míči David Bartek a navrátilec do zlínského kádru jej nedovoleně povalil k zemi.
15'
Zlínští fotbalisté kombinují s míčem ve středu hřiště a hledají okénko v domácí defenzivě.
13'
Poprvé se musel vytáhnout také domácí brankář Valeš! To poté, co Bartek zaváhal na vlastní polovině, přišel o míč a Lukáš Holík zakončoval z hranice pokutového území. Roman Valeš jeho střelu dokázal vyrazit a před dotírajícím Poznarem domácí zadáci odkopli míč do pole.
13'
Bača při rozehrávce aktivně napadal Záviška a hostujícímu obránci nadělal spoustu problémů, Bačo ale dokázal míč udržet.
12'
Domácí vybojovali standardní situaci na útočné polovině a Dostálův centr nevypadal beznadějně, zlínská defenziva si ale dokázala poradit i s tímto volným kopem Bohemians.
10'
Centr Filipa Haška hostující defenziva odvrací za postranní čáru, domácí budou v útočném snažení pokračovat autovým vhazováním.
9'
Jedovku Dostála po rohu vytáhl gólman Zlína
9'
Hrdina zápasu se Spartou, Jan Záviška, na levém křídle vybojoval další rohový kop ve prospěch Bohamians.
9'
Po výborně sehraném signálu zůstal na hranici pokutového území hosty zcela opomenutý Martin Dostál, jeho střelu jmenovec Stanislav ve zlínské brance skvěle vyráží!
8'
Souhra Bartka se Záviškou na levém křídle končí rohovým kopem, domácí se mohou nastěhovat před branku Stanislava Dostála.
7'
Bartek se dostal do tísně u postranní čáry a byť ve skluzu ještě zachránil míč na hrací ploše, tak jej jen odevzdal soupeři.
5'
Klokani se řítili do první šance. Reiter ani Hašek neuspěli
5'
Bohemians rozehráli rychlý brejk, v jehož závěru Rudolf Reiter běžel zcela osamocen proti brankáři Dostálovi, ten mu míč dokázal výborným zákrokem od nohy vyrazit, míč však nasměroval jen k Filipu Haškovi, střelu domácího středopolaře Dostál výborně vyráží!
4'
Prvního rohového kopu Zlína se ujal Zoran Gajić a byť míč propadl před domácí brankou, tak žádný z hostujících fotbalistů vystřelit nedokázal.
3'
Dlouhý nákop Bača Beauguel sklepl do běhu Jiráčkovi, jenž se vydal vstříc pokutovému území, míč se mu ovšem zapletl pod nohy a následně zlínský kapitán neudržel stabilitu.
2'
První útočná akce "klokanů" končí jen odpískaným faulem Bederky, Zlín posléze rozehrává od obranného kvarteta.
1'
Už v úvodní minutě Zlín zahrozil, když se Lukáš Holík uvolnil na pravé straně pokutového území, následnou přihrávku před branku Jiří Bederka srazil k brankáři Valešovi.
1'
Úvodního výkopu se ujal Petr Jiráček a utkání bylo rozehráno!
1'
Rozhodčí Proske se svými asistenty přivedl fotbalisty na výborně připravený trávník vršovického Ďolíčku, utkání bude během několika desítek sekund zahájeno.
Utkání bude z pozice hlavního rozhodčího řídit Zbyněk Proske, kterému budou na čarách pomáhat Radek Kotík a Ondřej Černý.

Roli čtvrtého rozhodčího u střídaček plní Ondřej Lerch a v přenosovém voze na průběh zápasu budou dohlížet u videa Jiří Adam s Emanuelem Markem.
V Praze bylo po většinu dne trvale zataženo, před utkáním ale nad Vršovicemi přeci jen vykouklo slunce a utkání by mělo doprovázet krásné podzimní počasí.

Bohemians Praha 1905: Valeš – M. Dostál, Šmíd, Krch (C), Bederka, Bartek – Reiter, M. Hašek, F. Hašek, Záviška – Yusuf Helal.
Náhradníci: Fryšták – Schumacher, Juliš, Jindřišek, Vaníček, Nečas, Vodháněl.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Matejov, P. Buchta, Gajič, Bačo, Bartošák – Lu. Holík, Podio, Jiráček (C) – Beauguel, Poznar.
Náhradníci: Šiška – Hronek, Jakubov, Masař, Železník, Li. Holík, J. Balić.

Rozhodčí: Proske – Kotík, Černý.
FC Fastav Zlín

Pokud Bohemians vstoupili do nového ročníku dobře, tak Zlín jej rozehrál přímo bravurně. V úvodních sedmi kolech zlínští fotbalisté totiž dokázali hned pětkrát zvítězit, prohráli jen těsně 0:1 v Plzni a pokud by dnes vyhráli, vyhoupli by se minimálně čtyřiadvacet hodin na senzační první místo ligové tabulky.

Po prohře v Plzni v rámci čtvrtého kola svěřenci Michala Bílka ještě neinkasovali ani jednou branku. Teplice zdolali 1:0, Slovácko v derby zostudili výpraskem 4:0 na jeho trávníku a před reprezentační přestávkou zdolali Příbrami 3:0. Střelecky se daří útočnému duu Beauguel – Poznar, které letos dohromady vstřelilo už sedm ligových branek.

Během přestávky se ve Zlíně událo několik hráčských rošád. Na hostování do Slavie, resp. Mladé Boleslavi zamířili Ibrahim Traoré a Adnan Džafič, přičemž zejména ztráta prvního jmenovaného by pro dobře rozjetý stroj mohla být velmi nepříjemná.

Už jsou ale známy jejich náhrady, z Dukly přišel Lukáš Holík a po ukončení ázerbájdžánského angažmá Moravany posílil také pětadvacetiletý chorvatský záložník Josip Balič.
Bohemians 1905

Fotbalisté Bohemians třikrát v řadě neprohráli, po remízách v Liberci a se Spartou naposledy senzačně otočili vývoj utkání v Olomouci, kde ještě půl hodiny před koncem prohrávali o dvě branky, během patnácti minut ale vstřelili tři branky a přivezli nesmírně cenné vítězství.

Výraznou měrou k posledním úspěchům Bohemians přispěl bahrajnský útočník Yusuf, který ale kvůli reprezentačním povinnostem vynechal většinu tréninkového procesu i přípravné utkání v Drážďanech, které Bohemians vyhráli také 3:2 (branky vstřelili Nečas, Juliš a Vodháněl).

Zeleno-bílé trápí jedna velmi nepříjemná historická bilance, když Zlín v domácím prostředí naposled porazili před dlouhými 24 lety.

Domácí trenér Martin Hašek dnes bude postrádat zraněnou trojici Švec, Mašek a Vondra, naopak po zranění jsou v plném tréninku Martin Hašek a Josef Jindřišek.
Hezký podvečer z pražského Ďolíčku, kde se po reprezentační přestávce znovu rozběhne fotbalová Fortuna liga a na úvod jejího osmého kola se střetnou dva týmy z horní poloviny tabulky, osmí Bohemians 1905 hostí čtvrtý Zlín.