FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Slovácko - 9. února 2019   15:00

0:1
(0:0)
Slovácko
47' S. Dostál (vl.)

S. Dostál – Bačo, P. Buchta, Gajič – Li. Holík (73. Hronek), Jiráček (C), Džafić (86. Slaměna), Podio, Bartošák – Poznar, Vyhnal (61. Železník).
Rakovan – Cedidla, Železník, Slaměna, Hronek, Hnaníček.
Lerch – Kříž, Vaňkát
Stadion Letná, Zlín
4051 diváků
Trmal – Juroška, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Divíšek (C) – Navrátil (81. Reinberk), V. Daníček, Janošek (77. Sadílek), Havlík, Kalabiška – Jaroslav Diviš (88. Franič).
Daněk – Reinberk, Šimko, Sadílek, Hellebrand, Jakub Rezek, Franič.

SESTŘIH: Zlín - Slovácko 0:1. Moravské derby ovládlo Slovácko

A je konec! Diváci ve Zlíně dnes neměli možnost videt příliš atraktivní duel. Ten rozhodl jediný gól, který padnul na začátku druhého poločasu, hned v 47. minutě. A gól to byl dost kuriózní. Domácí brankář Dostál si totiž sám srazil míč do sítě a tento gól rozhodnul o vítězství Slovácka, které bude hostům dost chutnat. Zlín totiž porazili po sedmi vzájemných zápasech.
90+3'
90+3'
A ještě jedna žlutá karta. Tu dostává Jan Juroška za faul na Petra Jiráčka.
90+2'
A právě nově příchozý Franič nyní nesportovně odkopnul míč a dostává za to žlutou kartu.
90+1'
Sudí Lerch nastavuje k tomuto zápasu tři minuty.
90'
Vlastimil Daníček nyní hecuje fanoušky Slovácka, protože tuší, že jeho týmu nechybí k vítězství příliš.
89'
Zlín se ale opravdu trápí. Stále se nedokázal usadit na útočné polovině.
88'
Poslední střídání Slovácka. Jaroslava Diviše nahrazuje nová akvizice Slovácka – Domagoj Franič.
87'
Zlínu zbývají poslední tři minuty a nedá se říct, že by nyní měli svěřenci trenéra Pivarníka nějaký drtivý tlak.
86'
Poslední střídání Zlína. Nepříliš dobře hrajícího Džafiče nahrazuje Patrik Slaměna.
85'
Hronek z pravé strany centroval míč do vápna, obrana Slovácka ale zatím působí neprostupně.
84'
Před nabíhajícím Poznarem chytnul na poslední chvíli míč Trmal.
83'
Slovácko kombinuje na útočné polovině. Z jejich pohledu je tohle ideální situace.
82'
Po dalším nepovedeném útoku Zlína vrátí míč do hry Trmal.
81'
Druhé střídání Slovácka. Značne unaveného Navrátila střídá Petr Reinberk. Ze strany Slovácka je to jasná sázka na defenzivu.
80'
Dnešní derby na zlínské Letné sleduje 4051 diváků.
79'
Diviš je nyní po zákroku jednoho ze zlínský hráčů očividně otřesen a je kvůli tomu přerušená hra.
77'
K prvnímu střídání sahá i trenér Svědík. Janoška nahrazuje Lukáš Sadílek.
76'
Petr Jiráček vybojoval aut v blízkosti rohového praporku a Zlín tak může pokračovat v tlaku.
75'
Železník se položil do střely z hranice malého vápna, ale branku netrefil
75'
Džafič se nyní pokoušel přihrávat zpátky na Podia, to se mu však nepovedlo.
74'
Železník se nyní ocitl ve velké šanci, v ní však přestřelil branku.
73'
Druhé střídání Zlína. Libora Holíka nahrazuje Petr Hronek.
73'
Havlín nyní ze standardky čechral míč do vápna, na něj si vyskočil Stanislav Dostál.
72'
Slovácko nyní drží míč na útočné polovině a Zlín se z této situace nedokáže vymotat.
70'
Dostálův výkon je tragický. Nejen že zavinil první gól, nyní navíc rozehrávku poslal jedn do prvního presujícího hráče Slovácka.
69'
Navrátil v úniku nesobecky hledal Diviše, ale ten špatně zpracoval
69'
Navrátil s Divišem pádili proti otevřené obraně Zlína. První jmenovaný přihrál míč Divišovi, ten si jej ale nadvakrát nedokázal zpracovat.
68'
Podiův centr byl ihned odvrácen a Zlín tak bude znova vhazovat.
67'
Trmal se dotkl míče až za brankovou čáru a tudíž bude Zlín zahrávat rohový kop.
65'
Míč do vápna první hlavičkou Železník přihrál Gajičovi a ten jej odkopnul.
64'
A nyní Bartošák fauloval Navrátila a plyne z toho zajímavá standardní situace na centr, kterou budou mít hosté.
63'
Gajič fauloval Janoška a Slovácko tak pošetří pár cenných vteřin.
62'
Na centr Džafiče si ale vyskočil Matouš Trmal. Slovácko se tak bez problémů ubránilo.
62'
Kapitán Jiráček nyní vybojoval pro svůj tým rohový kop.
61'
První střídání Zlína. Nevýrazného Vyhnala nahrazuje Lukáš Železník.
60'
Bačo nyní fauloval Kalabišku a Zlín se tak opět bude bránit.
58'
A nyní žlutá karta i na druhé straně. Lukáš Bartošák (ZLI) vidí žlutý kartonek za faul na Jurošku.
56'
Nyní jsou zase aktivnější domácí. Dvakrát po sobě si vybojovali faulem standardní situaci.
55'
Žlutou kartu dostává Jan Navrátil (1.FC Slovácko).
54'
Vyhnal si nyní pokoušel vymodlit penaltu, sudí Lerch mu na to však neskočil.
53'
Zatímco se v sektoru hostů dějí nepokoje, hráči Slovácka dále pokračují v kombinaci.
52'
Roh pro Slovácko.
51'
Zlínští jsou ale z tohoto gólu poměrně rozhození a nedokáží si teď nahrát na pár petrů.
50'
Holík z pravé strany centroval do vápna, jeho míč ale opět nenašel adresáta.
49'
A Zlín se hned pokouší o vytvoření tlaku.
47'
Kuriózní gól si po Dostálově zaváhání připsal Diviš
47'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Tak tohle je pro Zlín šok. Stanislav Dostál si vyskakoval pro snadný míč ve vzduchu, přitom si ale srazil míč do sítě a JAROSLAV DIVIŠ si tak připisuje velmi snadnou trefu – 0:1!
47'
Nyní se ale faulovalo na oboz stranách a míč tak vrátí do hry brankář Trmal.
46'
Úvodní výkop provedli hostující hráči a ihned zahajují první útok.
46'
V prvním poločase neměli diváci na zlínské Letné možnost vidět atraktivní fotbal. Šlo spíše o vyčkávanou z obou stran, bez jakékoliv vážnější šance. Uvidíme tak, co nabídne druhá půle.
45'
45'
Střela Džafiče byla tečovaná a šla jen těsně pravé tyče. Bude následovat roh Zlína.
44'
Marek Havlík fauloval před pokutovým vápnem a Zlín bude mít možnost zahrozit. Uvidíme, jak se toho zlínští hráči zhostí.
43'
Centr Buchty nedokázal Poznar zpracovat a tak mají míč zpátky hosté.
42'
Zlín je po delší době usazený na útočné polovině.
41'
A nyní se přerušuje kvůli faulu v pokutovém území Zlína.
40'
Diviš měl nyní slušnou šanci! Mohl vystřelit, ale úplně minul míč ve vzduchu a tak se ho ujal Stanislav Dostál.
39'
Nyní se Holík snažil o centr, ale opět ho ubránil hráč Slovácka.
38'
O střelu se nyní pokoušel Jan Kalabiška, jeho pokus ale opět mířil nad.
37'
Petr Buchta nyní nepřesně odehrál míč, který skončil až na tribuně.
36'
Holík opět aktivní na pravé straně, nacentroval, jeho pokus však bez větších problémů chytil Trmal.
35'
Zlínští jej rozehráli nakrátko, to se jim ale příliš nevyplatilo. Adnan Džafič ztratil míč a ještě k tomu dostal dost tvrdý úder, po kterém se teď jen těžce zvedá.
34'
Zlín bude mít přiležitost další standardní situace.
33'
Jan Juroška se pokoušel centrovat míč do vápna, jeho pokus ale hned srazil první bránící hráč.
31'
A jestli mám chválit, je na řadě Jan Kalabiška. Ten hraje zatím skvěle a na levé straně pořádně zatápí zlínské obraně.
30'
Bartošák hledal zpětnu přihrávkou rozběhnutého Jiráčka, jeho přihrávku však vystihnul jeden z bránících hráčů Slovácka.
28'
Z následného rohu ale zlínští nic nevymysleli. Zahráli jej nakrátko a příliš se jim to nepovedlo.
27'
Jak kdyby mě zlínští hráči vyslyšeli! Jiráček skvěle vyslal Podia, který už šel centrovat. Na poslední chvíli ale předvedl skvělý defenzivní zákrok Hoffmann.
26'
Zlín ale hraje v posledních minutách opravdu zastrašeně. Hráči Slovácka si nyní na hřišti dělají co chtějí.
25'
Ani z tohoto rohu však nic nebylo a tak se Zlín bude snažit vrátit zpět do útočných pozic.
24'
A další roh Slovácka.
23'
Navrátil nyní nebezpečně centroval z levé strany a Dostál měl co dělat, aby na míč dosáhl. Plyne z toho první roh pro Slovácko.
22'
O střelu se pokoušel Janošek, ale přestřelil.
21'
Nyní se bojuje především ve středu hřiště, kdy si ani jeden z týmu nedokáže získat převahu.
20'
Do vápna Zlína letěl nebezpečný centr, Diviš si míč zpracoval, to vše ale zbytečně. Byl totiž mávaný ofsajd.
19'
Petr Jiráček nyní už musel zatáhnout za záchranou brzdu a stáhnout svého soupeře. Sudí Lerch píská.
18'
Nebezpečná situace ve zlínském vápně. Divíšek centroval a zlínský brankář Dostál měl s tímto pokusem starosti.
17'
Diviš se snažil o dorážku, Dostál byl připraven
17'
A znovu skvěle Kadlec. Jiráček si nebezpečně nabíhal z levé strany a jeho centr trefil Kadlec hlavou, čímž zamezil nebezpečí.
16'
Po sérii přihrávek odehrál míč důrazně dopředu hostující Kadlec.
15'
Zatím skvěle hraje zlínský Bačo. Neprohrál jediný souboj a působí velmi sebevědomě.
14'
Podiovi se však jeho centr hrubě nepodařil, když první hráč míč odehrál do bezpečí.
13'
Zlín bude mít možnost zahrozit zdalší standardky. Džafič byl faulován a toto místo si žádá centr do vápna.
12'
Poznar nyní vybojoval v souboji míč, následně ale bude vhazovat Slovácko. A to se zlínskému forvardovi příliš nelíbí.
11'
Nyní se bojuje hlavně ve středu hřiště, velmi aktivní je kapitán Slovácka Daníček.
10'
Džafič rozehrál trestný kop, ale mířil nad
10'
A další útok Slovácka zastavuje ofsajd.
9'
A sám Džafič se postavil k exekuci tohoto kopu, přestřelil však branku.
8'
První standardka pro Zlín. A z poměrně zajímavého místa. Džafič byl totiž faulovaný. Míč si pravděpodobně vezme Pablo Podio.
7'
Slovácko v útoku, Divíšek bude vhazovat aut.
6'
Gajič nyní zkoušel najít delším míčem Poznara, jeho pokus však byl nepřesný a míč skončil až u Trmala.
5'
Slovácko poprvé v útoku. Diviš se snažil vystřelit, vysoce však přestřelil.
5'
Bačo nyní hledal přihrávkou do běhu Holíka, i pro něj byl však tento míč příliš rychlý.
4'
Slovácko se zatím během čtyř minut nedostalo z obranné poloviny. Hra je zatím zcela v režii Zlína.
3'
A další centr Holíka. Na něj si naskakoval Poznar, obrana hostů byla však opět pozorná.
2'
Libor Holík centroval míč z pravé strany, s jeho míčem si ale bez problému poradila obrana Slovácka.
1'
Úvodní výkop provedli domácí a ihned zakládají první útok.
1'

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Bačo, P. Buchta, Gajič – Li. Holík, Jiráček (C), Džafić, Podio, Bartošák – Poznar, Vyhnal.
Náhradníci: Rakovan – Cedidla, Železník, Slaměna, Hronek, Hnaníček.

1.FC Slovácko: Trmal – Juroška, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Divíšek (C) – Navrátil, V. Daníček, Janošek, Havlík, Kalabiška – Jaroslav Diviš.
Náhradníci: Daněk – Reinberk, Šimko, Sadílek, Hellebrand, Jakub Rezek, Franič.

Rozhodčí: Lerch – Kříž, Vaňkát.
Ve 20. kole Fortuna:ligy přivítá FC Fastav Zlín na svém hřišti celek 1. FC Slovácko. Utkání se hraje v sobotu od 15:00.

FC FASTAV ZLÍN, 6. místo – 30 bodů

Zlín může rozhodně považovat podzimní část za povedenou. Během 19 zápasů získali svěřenci Michala Bílka 30 bodů, což je prozatím řadí do elitní skupiny, která si to v nádstavbové části rozdá o titul. Jenže Michal Bílek dostal během zimní přestávky laso z Kazachstánu a stal se trenérem národního týmu. Jeho místo zaujal Roman Pivarník a měl jen několik týdnů na to, aby mužstvo poznal a nachystal ho na start jara. Zlín přivedl během zimy dvě posily – záložník Vakhtang Tchanturishvili a brankář Matěj Rakovan.

1. FC SLOVÁCKO – 11. místo – 21 bodů

Slovácko nevstoupilo do této sezóny vůbec dobře. Špatné výsledky odnesl trenér Kordula, kterého nahradil známý trenér Svědík. Pod tím se Slovácko až nebývale zvedlo, když z posledních 6 podzimních zápasů čtyři vyhrálo. A tím se Slovácko dostalo ze sestupových vod až na pohodovou jedenáctou příčku. Uvidíme tedy, jestli si hráči Slovácka přenesou tuto pohodu i do startu jarní části.
Vzájemné duely: Po návratu Zlína do nejvyšší soutěže odehrála obě mužstva sedm vzájemných zápasů. A bilance hovoří jasně pro Zlín, který čtyři zápasy vyhrál a ve třech případech se oba týmy rozešly nerozhodně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.