FORTUNA:LIGA - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Teplice - 27. května 2020   18:00

Bohemians
12' Jindřišek  • 21' Hronek (Pulkrab) • 65' Nazarov(vl.)  • 90+2' Vacek (Nečas)
4:0
(2:0)

Valeš – Bartek, Köstl, Bederka, Schumacher (82. Nečas) – Hůlka, Jindřišek /C/ – Hronek (82. Vacek), Vaníček (60. Květ), Vodháněl (60. Podaný) – Pulkrab (73. Puškáč).
Le Giang – Krch
Pechanec – Horák, Myška
Ďolíček, Praha-Vršovice
140 diváků
Grigar – Paradin (46. Nazarov), Čmovš, Kodeš, Vondrášek /C/ – Knapík (68. Černý) – Radosta (46. Hýbl), Trubač, Kučera (46. Žitný), Moulis – Řezníček (78. J. Mareš).

SESTŘIH: Bohemians - Teplice 4:0. Penalta, hrubka i kuriózní vlastňák

Zelenobílí netradiční děkovačkou v rouškách zdraví přes zeď neviditelné fanoušky, za parádní výkon jim tleská i hrstka nejvěrnějších na hlavní tribuně.
Vítězové se přiblížili desáté Sigmě Olomouc na tři body, naopak Teplice se ve zbytku základní části už musejí dívat spíše pod sebe, skupina o Evropu je již zřejmě utopií.
Z Ďolíčku se loučím a děkuji za pozornost, hezký večer!
Ďolíček s nejvěrnějšími fanoušky slaví! Uvidíme, co večer předvedou Sparta s Plzní, ale dosavadní průběh kola nabídl naprosto nevídaný obrázek. Bohemians 1905 vstřelili více gólů než zbývajících třináct ligových mužstev dohromady. Teplice zdemolovali pro hosty velmi krutým poměrem 4:0.
Zatímco domácím vyšlo, na co sáhli, hosté několik velkých šancí zahodili. Z lacino získané penalty brzy otevřel skóre Josef Jindřišek, chybu obrany pak po Pulkrabově přihrávce potrestal Petr Hronek – 2:0.
Po přestávce si dal vlastní gól Jevgenij Nazarov, jehož při vyboxování přímého kopu smolně trefil brankář Grigar. Na závěr pak Nečasovu krásnou akci dotáhl do konce střídající Kamil Vacek.
90'
Nečas vyučil Čmovše a přihrál Vackovi, který nezaváhal, 4:0
90+4'
90+4'
Poslední akce Teplic: Hýblův polovysoký centr dva hráči ve žlutomodrých dresech jen tečovali do zámezí.
90+4'
Hlasatel děkuje divákům na tribuně, v oknech, na balkónech, střechách i ve větvích topolu. Na hřišti se už jen čeká na závěrečný hvizd.
90+2'
Bohemians právě vstřelili branku!
Hosté si vypijí kalich hořkosti do dna. Domácí naopak slaví spolupráci naposledy střídajících hráčů. Nečas skvělou kličkou oklamal obránce v šestnáctce a z jeho přihrávky vytěžil čtvrtý gól zblízka KAMIL VACEK.
90+1'
Tepličtí se ženou alespoň za čestným úspěchem. Po rychle rozehraném rohu hlavičkoval z penaltové značky prudce, leč nepřesně opět Jevgenij Nazarov.
90'
Nastavují se 4 minuty.
90'
Po pravokřídelní akci a Trubačově přiklepnutí pálil z 15 metrů parádně Nazarov, jenže gólu do správné sítě se nedočkal. Rána se lehce otřela o tyč.
89'
Marešův centr se stáčí za zadní tyč a se zbytkem teplické naděje na zázrak je zřejmě amen.
87'
Na druhé straně se ukázal Nečas, po pěkné kličce v šestnáctce mu však míč utekl k brankáři Grigarovi.
86'
Pavel Moulis pohybem ramen oklamal Bartka, který se však stihl vrátit a zablokovat jeho centr do zámezí.
84'
Černý z dobré pozice bránu vysoko přestřelil
84'
Tepličtí fotbalisté dnes zahodili slušnou várku šancí. Trubač využil propadnutí Podaného, sám před brankářem však z mírného úhlu pálil nad břevno.
82'
Také Bohemians Praha 1905 využijí všech pěti možností ke střídání: ze hřiště míří Petr Hronek a Till Schumacher, pár minut si zahrají Jakub Nečas a Kamil Vacek.
82'
Podražený Schumacher zabrzdil až o reklamní panel.
80'
Hronek krásným obloučkem uvolnil na levé křídlo Podaného, jehož centr zastavuje obětavě Pavel Čmovš. Teplického stopera určitě brní hlava ještě teď.
78'
A nechybělo moc, aby se Mareš dočkal gólu z prvního doteku. Valeš vyrážel tvrdou přízemní střelu Tomáše Vondráška před sebe a před dobíhajícím kanonýrem Teplic si stáhl míč zpět v posledním zlomku vteřiny.
78'
Naposledy střídají Teplice: ze hřiště odchází Jakub Řezníček, mdlou ofenzívu se pokusí oživit Jakub Mareš.
76'
Dnešnímu utkání přihlíží 140 diváků. Na balkónech protějších domů jsem napočítal dalších 28 sledujících. K tomu jeden ve větvích topolu. Ti v oficiálním údaji zahrnuti nejsou...
75'
Nezdařený Hýblův centr zleva končí v prázdném bohemáckém kotli.
74'
Ťukes střídajících klokanů Květa s Puškáčem vyřešil odkopem na tribunu Nazarov.
73'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází David Puškáč.
72'
Rohový kop rozehráli také žlutomodří, centr ubránil v obtížné pozici hlavičkou Daniel Köstl.
71'
Podaného roh z voleje zasáhl Hronek a šikovný oblouček minul vzdálenější tyč.
69'
Till Schumacher napálil odražený míč vysoko nad bránu u tramvajové trati.
68'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Knapík, ke svému druhému ligovému startu vbíhá zimní posila z přeborové Krupky a ligový futsalista David Černý.
67'
Předčasná radost hostí, Moulisův gól zrušil VAR
67'
Hosté se brzy dočkali snížení, jejich radost však neměla dlouhé trvání. Po Žitného centru zblízka propasíroval míč o tyč do brány Moulis. Videorozhodčí ještě přezkoumal situaci na videu a nakonec pro ofsajd gól neuznává.
65'
Faulující JEVGENIJ NAZAROV dovedl tak říkajíc celou akci až do konce. Podaného přímák vyrážel Grigar přímo do ruského defenzivního hráče, od něhož se smolně odráží zpátky za brankovou čáru.
64'
Nazarov fauloval a pak si srazil Podaného trestňák do vlastní sítě
64'
Hra pokračuje. Hronek prostrčil míč na čerstvého Květa, jehož stáhl za dres nedaleko rohu velkého vápna Nazarov.
62'
Teplický lékař a masér spěchají na hřiště k otřesenému Knapíkovi. Hra je zatím přerušena.
60'
Také trenér Bohemians Praha 1905 Luděk Klusáček sáhl ke změně a hned dvojí: ze hřiště odcházejí Antonín Vaníček a Jan Vodháněl, nastupují Roman Květ a Jakub Podaný.
59'
Gólman Valeš vytahoval jednou rukou Žitného centr na prostor penalty, kde měl Trubač smůlu, že mu míč přeskočil nohu. Situaci ihned vyřešil vracející se Hůlka.
58'
Jedovku Trubače pohlídal Valeš
58'
Severočeši se dostali do tlaku, ke koncovce se dopracoval až Trubač, slabou střelou doprostřed brány však nemohl Valeše zaskočit.
55'
Na pravé straně to hezky sehráli Bartek s Köstlem, přízemní centr posledně jmenovaného však Pulkrab skluzem nezasáhl a míč zalehává brankář Grigar.
54'
Teplický přímák odhlavičkoval z pokutového území domácí Bartek.
54'
Žlutou kartu dostává Jakub Řezníček (FK Teplice).
53'
Zakopnutý míč vyzkoušel pevnost zaprášené omítky na jednom ze sousedních činžáků.
52'
Teplická akce však končí Řezníčkovým útočným faulem u rohového praporku.
51'
Bartkovu kolmici spoluhráči nevyslyšeli, míč rychle uvádí do hry Tomáš Grigar.
49'
Střídající Nazarov nepřesnou rozehrávkou umožnil kontr Schumacherovi, centr německého levého beka na malé vápno se však k Pulkrabovi nedostal.
47'
Trubačova rybička jen těsně minula cíl
47'
Hosté se po třech změnách v sestavě vrhli do boje s chutí a Daniel Trubač doslova po hlavě. Vondráškův přetažený centr poslal rybičkou z malého vápna těsně vedle tyče.
46'
Žlutou kartu dostává za faul na půlce v 11. vteřině druhého poločasu Jan Knapík (FK Teplice).
46'
Trenér FK Teplice Stanislav Hejkal provedl o přestávce rovnou tři změny: ve hře nepokračují Igor Paradin, Tomáš Kučera a Matěj Radosta, novými muži na trávníku jsou Jevgenij Nazarov, Patrik Žitný a Matěj Hýbl.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Statistiky první půle:

Držení míče 59% – 41%, střely na bránu 3:2, střely mimo 2:1, rohy 3:2, fauly 6:7, ofsajdy 0:1.
V Ďolíčku padlo za poločas stejně branek jako zatím ve všech ostatních zápasech 25. ligového kola dohromady. Domácí jsou herně lepší, ke gólům jim ovšem Severočeši výrazně dopomohli. Ve 12. minutě proměnil penaltu za zbytečný Kodešův faul při rohovém kopu Josef Jindřišek, náskok pak zvýraznil ve 21. minutě po další chybě teplické obrany a skvělé přihrávce Pulkraba Petr Hronek.
45+1'
45+1'
Na pravém křídle sklepával míč z první před bránu Vaníček, jeho úmysl dobře přečetl teplický Kodeš.
45'
Sudí Ondřej Pechanec nastaví jednu minutu.
45'
Sám postižený nakopává míč levačkou přesně do rukavic Romana Valeše.
44'
Bolestivě nakopnut byl teplický Moulis, kope se proti Bohemce.
43'
Domácí fotbalisté o sobě vědí, s chutí a svižně kombinují po zemi a soupeře jasně přehrávají. Škoda teď z jejich pohledu Vodhánělovy střely zpoza šestnáctky daleko vedle brány.
41'
Po rohu se však domácí dopouštějí faulu a o míč přicházejí.
40'
Nebezpečnou hlavičku Vaníčka musel vytáhnout Grigar
40'
Hůlka zastavil Paradina a Antonín Vaníček parádně vyvezl míč na pravé křídlo. Pak si nasprintoval před bránu na přesný centr Davida Bartka a prudce hlavičkoval pod břevno. Grigar vyškrabuje nejhezčí akci zápasu na roh.
39'
Skláři se vůbec nedostávají za půlící čáru, natož na dostřel domácí brány.
37'
Pulkrab sklepl pro Bartka, jeho přízemní centr prošel až k Vodhánělovi, jenž si však předkopl míč až příliš a teplický gólman ho snadno sbírá.
36'
Sérii střetů uprostřed hřiště přerušil další z řady teplických faulů. Provinil se Řezníček.
34'
Předchozí situaci zblízka sledoval odvážlivec se zelenobílou vlajkou, který vyšplhal do koruny topolu za areálem. Věřme, že v netradičním stanovišti prožije zápas ve zdraví.
34'
Grigar vyrazil proti rohu na malé vápno, ze skrumáže jen posunul míč ke Köstlovi, který vystřihl efektní nůžky. Mířil však vysoko nad.
33'
Přímý kop Bohemians nevyužili, ale Hůlka vybojoval alespoň roh.
32'
Další teplický faul v rychlém sledu přibližuje standardku Grigarově bráně. Žlutomodrá zeď se staví přesně na velkém vápně.
31'
Hostující Knapík oběma rukama složil k zemi Vodháněla, vysloužil si jen důrazně zvednutý ukazovák hlavního rozhodčího Pechance.
30'
Vodháněl slibně postupoval na teplickou bránu, jenže uklouzl a zasedl míč. Rozhodčí píská přestupek.
29'
Pohotovou střelu Řezníčka ztlumil Valeš v rukavicích
29'
Teplický hrot Řezníček se opřel do míče po Čmovšově nákopu, který sklepl pod sebe Moulis. Domácí brankář měl zakrytý výhled a s potížemi zkrotil ránu u tyče.
27'
Radosta odhlavičkoval míč do zámezí před rozběhnutým Schumacherem. Hronkův dlouhý aut pak letí až do rukavic připraveného Grigara.
25'
Řezníček blafákem oklamal Valeše, pak ale pálil nad bránu
25'
Ne nadlouho. Vzápětí se uvolnil kličkou Řezníček a střílel z úhlu, ovšem vzrušení bylo zbytečné, praporek pomezního Horáka v té chvíli již letěl vzhůru.
25'
Druhý roh Teplic si vzal na starost Pavel Moulis. Závar před domácí bránou vyřešil odkopem Köstl.
23'
A už se vezlo další nebezpečí. Na Vodhánělův střílený centr na zadní tyči skluzem o fous nedosáhl Pulkrab a byl rád, že dobrzdil před srážkou s brankovou konstrukcí.
21'
Pulkrab zpětnou přihrávkou oslovil Hronka, který se nemýlil, 2:0
21'
Hosté si počínají opravdu velkoryse a darovali domácím i druhý gól. PETR HRONEK vypíchl Kučerovu rozehrávku, narazil si s Pulkrabem a zblízka šikovně podstřelil bezmocného brankáře.
20'
Na hřišti zůstal ležet domácí Vaníček, sudí Pechanec se v přerušené hře jde přesvědčit o jeho stavu. Vypadá to ale, že nebude potřebovat ani ošetření.
18'
V pokutovém území Teplic netrefil těžký volej ideálně Jan Vodháněl.
16'
Moulis si počínal nedovoleně při napadání, píská se proti hostům.
15'
Valeš vyškrábl centr dále a na protější straně u tribuny získal Radosta alespoň vhazování.
15'
Po Hůlkově nepřesné rozehrávce vyrazil do kontru Vondrášek. Narazil si s Moulisem a vybojoval roh pro Teplice.
13'
Potlesk stovky fanoušků patří Vodhánělovi, který se projel tři metry po zadku a skluzem odpálil prudkou průnikovou přihrávku do autu.
12'
indřišek chladnokrevně proměnil penaltu, 1:0
12'
Z pokutového kopu se po zemi trefuje do protipohybu brankáře Grigara JOSEF JINDŘIŠEK.
11'
Kodeš fauloval ve vápně, penalta pro Klokany!
11'
Žlutou kartu dostává Petr Kodeš (FK Teplice).
11'
Byla nařízena penalta pro Bohemians! V mlýnici při rohovém kopu se proti Pulkrabovi provinil faulem Kodeš. Úplně zbytečně, míč měl pod kontrolou jeho spoluhráč Vondrášek.
10'
Domácí se řítili do přečíslení v šesti lidech proti čtyřem, Bartkova tvrdá střela z plného běhu byla sražena na první roh zápasu.
9'
První náznak klokaní hrozby. Devětatřicetiletý kapitán Jindřišek narýsoval kolmici pro Vaníčka, který stihl odcentrovat, ovšem na malém vápně zažehnal nebezpečí hlavou Igor Paradin.
8'
Hostující Čmovš ukázkovým skluzem zastavil Vaníčkův průnik.
7'
Tepličtí vyčkávali v zataženém bloku, domácí jim po zdlouhavé kombinaci do šířky míč odevzdali zadarmo.
5'
Celkem třikrát se míč vrátil k Paradinovi, spoluhráči ruského pravého beka příliš nepodpořili a napočtvrté končí balon v zámezí.
3'
Hronkovu zpětnou přihrávku z levého křídla vystihl teplický kapitán Vondrášek a akci mohou rozjet Severočeši.
1'
Brzká střela Trubače protáhla Valeše
1'
Už v 18. vteřině zápasu prověřil Valeše pořádnou šlehou z 22 metrů Daniel Trubač. Domácí brankář se vrhl po levici a vyráží.
1'
Obě mužstva jsou nastoupena na hřišti v tradičních barvách dresů, domácí v zelenobílé, hosté ve žlutomodré. Z amplionů zní hymna Bohemians. Od výkopu nás dělí poslední desítky vteřin.
Pro osvěžení si ještě připomeňme pravidlovou novinku, kterou schválila FIFA. Vystřídat se smí v průběhu utkání až pět hráčů, ovšem trenéři mají na tyto změny jen tři časové sloty a poločasovou přestávku.
Náhradníci sedí netradičně přímo na tribuně v dolních řadách, odděleni páskou od ostatních fanoušků.
Teplický trenér Stanislav Hejkal nemění vítěznou sestavu ze sobotního zápasu s libereckým Slovanem.
V sestavě Bohemians jsou oproti poslednímu březnovému duelu se Zlínem dvě změny: místo Krcha se Šmídem nastupují Köstl a Hronek.
Čtvrt hodiny před výkopem vystřídalo fotbalisty na trávníku kropící zařízení, poslední opozdilec Jakub Mareš dostal málem předčasnou sprchu. Mezitím se zvolna „plní“ hlavní tribuna. Chybět nemůže ani jeden z nejznámějších bohemáků Ivan Trojan.
Na odpočatém trávníku prosluněného Ďolíčku se rozcvičují v plných sestavách obě mužstva. Osiřelý kotel zdobí alespoň vlajkosláva, na tribuny se dostane něco přes stovku šťastlivců, kteří doplní hráče a další nezbytný personál zápasu na povolený limit 300 přítomných osob.
Několik dalších fanoušků zaujalo místa na strategicky umístěných balkonech v sousední Sportovní ulici. Překážet jim ve výhledu nebude svérázný dvouřadový "kotlík" pro hosty před nízkou zídkou, který zůstal prázdný.

Bohemians Praha 1905: Valeš – Bartek, Köstl, Bederka, Schumacher – Hůlka, Jindřišek (C) – Hronek, Vaníček, Vodháněl – Pulkrab.
Náhradníci: Le Giang – Krch, Podaný, Květ, Vacek, Nečas, Puškáč.

FK Teplice: Grigar – Paradin, Čmovš, Kodeš, Vondrášek (C) – Knapík – Radosta, Trubač, Kučera, Moulis – Řezníček.
Náhradníci: Diviš – Nazarov, Hýbl, Černý, Žitný, J. Mareš, Mpondo.

Rozhodčí: Pechanec – Horák, Myška.
Vzájemné zápasy

Na podzim rozhodl v Teplicích o vítězství domácích 1:0 v 80. minutě Jakub Mareš.
V loňské sezóně naopak oba zápasy vyhráli hostující fotbalisté: Bohemians – Teplice 2:3 (18. a 23. Hilál – 17. Jeřábek, 49. Trubač, 63. Vaněček) a Teplice – Bohemians 1:2 (80. Kuchta – 56. Dostál, 87. Nečas).
Uvidíme, jak se bude klokanům dařit dnes bez tradičně bouřlivé podpory věrných fanoušků zelenobílých barev.

FK Teplice (6-9-9, 21:35, 27 bodů, 12. místo)

Skláři na rozdíl od domácích už mají v nohách sobotní dohrávku s Libercem, kterou zvládli na výbornou a vítězstvím 2:0 (37. Kučera, 53. Řezníček) se na Bohemku dotáhli v tabulce. Před nucenou pauzou přitom vyhráli jen jeden z posledních 11 zápasů. Oba celky tak po 24. kole ztrácejí na kýženou desátou příčku pět bodů.
V Praze již může trenér Stanislav Hejkal využít po odpykání karetního trestu obránce Aloise Hyčku a nejlepšího střelce Jakuba Mareše. Na marodce však byli Mareček, Vyhnal, Petr Mareš, Shejbal a Ljevaković. Otazník visí i nad startem Kodeše, Kučery a Radosty, kteří museli v sobotu předčasně střídat.

Nejlepší střelci: 6 – J. Mareš, 4 – Řezníček.

Bohemians Praha 1905 (7-6-11, 25:37, 27 bodů, 11. místo)

Klokani budou chtít navázat na březnové vítězství 3:2 ve Zlíně. Vyhrát dva zápasy po sobě se jim v celé letošní rozkouskované sezóně ještě nepodařilo. Ďolíček je na rozdíl od loňska jejich pevnou tvrzí, podlehli zde pouze Baníku Ostrava a připsali si tu 22 bodů oproti pouhým pěti z hřišť soupeřů.
V krátké přípravě na restart soutěže odehrála Bohemka dva dvojzápasy: druholigovou Jihlavu porazila hladce 4:1 a 3:0, s Mladou Boleslaví remizovala 1:1 a 0:0.
Klokanům pomohla nařízená pauza k vyprázdnění marodky a kouč Luděk Klusáček bude mít k dispozici kompletní kádr.

Nejlepší střelci: 4 – Vodháněl, 3 – Bartek.
Po dvou a půl měsících se opět rozběhla nejvyšší fotbalová soutěž. V Ďolíčku se bez přítomnosti diváků uskuteční duel mužstev, snažících se uniknout ze skupiny o záchranu. Kdo se ve středeční podvečer přiblíží záchraně a oživí naději na skupinu o Evropu?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.