FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Ml. Boleslav - 6. června 2020   18:00

Liberec
41' Kuchta  • 90+5' Tatajev(vl.)
2:2
(1:1)
Ml. Boleslav
2' Jiří Klíma   • 62' Budínský

Nguyen – Koscelník (83. Rondić), Kačaraba, Karafiát (C), Mikula – Alibekov (50. Beran), Mara – Malinský, A. Baluta, Ma. Zeman (60. Pešek) – Kuchta (60. Mashike Sukisa).
Knobloch – Hromada, Michal, Pešek, Beran, Rondić, Mashike Sukisa.
Klíma – Moláček, Hrabovský, VAR: Cieslar, AVAR: Marek
Stadion U Nisy, Liberec
Šeda – Křapka, Tatajev, Jakub Klíma, Zelený – Janošek (90+3. Krobot), Túlio – Douděra (42. Mazuch), Budínský (C), Ladra (46. Fulnek) – Jiří Klíma (79. Pudil).
Stejskal – Mazuch, Pudil, Stránský, Mašek, Fulnek, Krobot.

SESTŘIH: Liberec - Mladá Boleslav 2:2. Hrubky, video v akci, dvě vyloučení

Je za námi utkání 28. kola nejvyšší domácí soutěže. Viděli jsme utkání plné zvratů. Hned ve druhé minutě otevřel skóre utkání hostující Jiří Klíma. Ve 37. minutě byl pak vyloučen jeho jmenovec Jakub. Domácí Kuchta využil přesilovku už po čtyřech minutách a ve 41. minutě srovnal na 1:1. Ve druhé půli domácí tlačili, ale po ruce Karafiáta v pokutovém území vrátil z penalty hostům vedení kapitán Budínský. Domácí bušili do boleslavské obrany, ale gól nepřicházel. V 75. minutě byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen Taras Kačaraba. Už už to vypadalo, že hosté zvítězí na severu Čech po dlouhých dvanácti letech. V 95. minutě ale přišel dlouhý míč Nguyena, na který naskakoval Rondić. V souboji s ním hlavičkoval Tatajev a naneštěstí pro něj přehlavičkoval vlastního brankáře a zařídil tak pro Liberec remízu 2:2. Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne.
90'
Míč se odrazil od Tatajeva do hostující brány a bylo vyrovnáno! 2:2
90+6'
Konec zápasu. Rozhodčí po brance rychle končí toto utkání.
90+5'
Liberec to přece jen zvládl a v poslední minutě vyrovnává!
Autorem branky se zdál být Imad Rondić, který si naběhl na dlouhý nákop brankáře Nguyena. Po důkladnějším zkoumání opakovaných záběrů je ale zřejmé, že se jedná o vlastní gól ALEXEJE TATAJEVA, který v souboji s Rondićem přehlavičkoval vlastního brankáře Jana Šedu. Liberci konce zápasů svědčí! Tentokrát dokázal alespoň vyrovnat.
90+4'
Už hrají opět domácí.
90+3'
Hosté tahají čas a navíc vybojovali rohový kop.
90+3'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Ladislav Krobot.
90+2'
Boleslavští vyvezli míč a budou mít k dispozici autové vhazování.
90+1'
Nastavovat se bude pět minut.
90'
Rondićova přihrávka po zemi jen prolétla vápnem. V ochozech to pouze zahučelo.
89'
Peškova přihrávka na Berana byla příliš dlouhá.
87'
Centry libereckých létají do vápna a zase ven. Domácí mačkají svého soupeře jako šťávu z pomerančů. Branku ale neohrožují, a to je důvod, proč je to stále 2:1 pro svěřence trenéra Webera.
86'
Hezky rozehraná standardka. Mladá Boleslav brání s vypětím všech sil.
85'
Po vysoké noze hostujícího hráče pár metrů za vápnem mají domácí další příležitost na vyrovnání.
84'
Liberec má jasnou převahu rohových kopů. Přesněji je to 13:1.
83'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Koscelník, přichází Imad Rondić. To je zase úplně opačný vzkaz od Pavla Hoftycha. Obránce totiž nahrazuje na hřišti útočník.
82'
Na druhé straně zakončoval střídající Pudil. Filip Nguyen byl připraven.
81'
Vysoké míče létají do vápna Boleslavi. Středočeská obrana ale odolává.
79'
Liberec jakoby nepřišel o vyloučeného Kačarabu stále tlačí svého soupeře. Gól je zatím v nedohlednu.
79'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Daniel Pudil. To je jasný vzkaz trenéra Webera – ubráníme výsledek.
78'
Alexandru Baluta pálil z hranice velkého vápna nad.
78'
Hráči Boleslavi natahují čas, jak jen to jde. Na zem se svalil Jiří Klíma.
77'
Elvis Mashike Sukisa jen těsně nedoskočil na centr Malinského.
75'
Červená pro Kačarabu! Za další faul inkasoval druhou žlutou kartu a zamířil do kabiny
75'
Taras Kačaraba (FC Slovan Liberec) zbytečně fauloval u autové čáry unikajícího protihráče. Od rozhodčího Klímy vidí druhou žlutou, a tedy následně červenou kartu. Poměr sil na hřišti se tedy vyrovnává.
74'
Tentokrát to penalta nebude. Hra pokračuje rohovým kopem domácích.
73'
VAR znovu v akci! Koscelník trefil stojícího Tatajeva, ruka to nebyla
73'
Koscelník zakončoval ve vápně patičkou a trefil na malém vápně stojícího Tatajeva. Dle domácích hráčů do ruky, což také ihned reklamovali. Sudí se radí s videoasistentem.
71'
Faulovaným hráčem byl Křapka, který se k nelibosti domácích fanoušků nechával ošetřovat na hrací ploše.
70'
Kačaraba za loket do obličeje protihráče inkasoval první žlutou kartu
70'
Žlutou kartu za loket v obličeji protihráče dostává Taras Kačaraba (FC Slovan Liberec).
70'
Peškova střela byla také sražena.
69'
Hosté se zatáhli na svou polovinu a čekají na možné protiútoky.
67'
Po sérii odrazů míče v boleslavském vápně ho Mazuch odpravil do bezpečí.
66'
Taras Kačaraba hlavičkoval nepřesně pouze na obránce.
66'
Jaroslav Zelený srazil míč na rohový kop.
65'
Alexandru Baluta byl faulován. Liberec opět tlačí.
62'
K pokutovému kopu se postavil Budínský a proměnil! 1:2
62'
Budínský v šanci! Na zakouřeném stadionu VAR přezkoumával ruku Karafiáta a nařídil penaltu
62'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku a v oslabení se ujímá vedení!
LUKÁŠ BUDÍNSKÝ proměnil nařízený pokutový kop s přehledem, když zamířil k levé tyči do horní poloviny brány a Nguyenovi tak nedal šanci.
62'
Za zmiňovanou hru rukou v pokutovém území dostává žlutou kartu Ondřej Karafiát (FC Slovan Liberec).
62'
VAR si zavolal hlavního sudího a po přezkoumání záběrů je to jasné! Penalta pro Mladou Boleslav!
60'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Elvis Mashike Sukisa.
60'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Zeman, přichází Jakub Pešek.
59'
Antonín Křapka si na pravé straně naběhl na míč za obranu, vrátil ho do vápna a Budínský vypálil. Od obránce se míč otřel a zaměstnal Nguyena. Hosté se ještě dožadovali odpískání ruky v pokutovém území. Zatím se nepíská.
58'
Tentokrát se Malinský přes obránce nedostal.
57'
Jan Mikula se v dobré pozici neodhodlal zakončit a ještě centroval, což bylo chybou, jak se ukázalo.
55'
Hlavičkující Kuchta Šedu nepřekvapil. Míč mířil přímo doprostřed.
54'
Po úvodní desetiminutovce začíná hrozit také Mladá Boleslav. Po rohovém kopu hlavičkoval Tatajev mimo.
54'
Centr Budínského ze standardní situace pouze prolétl vápnem. Antonín Křapka na míč o metr nedosáhl.
53'
Žlutou kartu dostává Michal Beran (FC Slovan Liberec).
52'
Odražený míč hlavičkoval na hranici velkého vápna Baluta. Se svou výškou a vzdáleností od brány ale Šedu ohrozit nemohl. Nicméně jako střelecký pokus se to do statistik zapíše.
51'
Liberec tlačí svého soupeře. V krátkém sledu druhý rohový kop.
50'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Achmed Alibekov, přichází Michal Beran.
49'
Tatajev zaskočil za Šedu a zlikvidoval tutovku Koscelníka
49'
Martin Zeman hlavičkoval do protipohybu brankáře, kterého také překonal. Na brankové čáře ho ale zastoupil a míč hlavou dostal do bezpečí Tatajev.
47'
Martin Zeman našel přesným balonem nabíhajícího Mikulu, který z první prostrčil míč na Malinského. Akce skončila přihrávkou Malinského do skluzujícího Tatajeva.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Jakub Fulnek.
46'
Máme za sebou prvních 45 minut. Mladá Boleslav vstoupila do utkání skvěle a hned ve druhé minutě se po chybě v obraně domácích prosadil Jiří Klíma. Liberec se rozjížděl pomalu a až kolem 30. minuty začal hrát svůj styl. Ve 37. minutě stáhl k zemi unikajícího Kuchtu hostující Jakub Klíma a po právu viděl červenou kartu. Hned za 4 minuty domácí využili přesilovku. Dobře napadající Kuchta nenechal rozehrát Šedu a míč se od nohy útočníka odrazil příhodně pro domácí do brány. Do konce poločasu už Liberec nepůjčil soupeři míč a hnal se za druhým gólem, který zatím nedal. Povede se jim to ve druhém poločase nebo překvapí středočeši a vyhrají v oslabení. Druhá půle startuje přibližně v 19:03.
45+1'
45+1'
Achmed Alibekov neprostrčil míč na Kuchtu, který by běžel sám na gólmana.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Centr Mikuly končí pouze v rukavicích brankáře z města automobilů.
44'
Tomáš Malinský mířil z úhlu sám na Šedu. Snažil se ho obhodit, ale zkušený brankář jeho úmysl přečetl a míč chytil do rukavic.
43'
Liberci to logicky nestačí a útočí dál. Hrdina předchozího okamžiku Kuchta si ve vápně zasekl míč, do střely mu ale už stihl vložit nohu obránce. Následovat bude další rohový kop.
42'
Trenér Weber reaguje na oslabení svého družstva. Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází David Douděra, přichází Ondřej Mazuch.
41'
Vyrovnáno! Šeda trefil do nohy Kuchtu a míč skončil v síti, 1:1
41'
Liberec právě vstřelil branku!
Z ničeho nic máme srovnáno. JAN KUCHTA napadal rozehrávku Boleslavi a brankář Šeda jej trefil do nohy. Míč se odrazil pro Slovan nejlépe, jak mohl a skončil v síti.
40'
Koscelník si nedokázal zpracovat vysoký centr a míč mu uskočil do autu.
39'
Faul domácích ve středu hřiště znamená míč pro středočechy.
38'
Z přímého kopu mířil Baluta pouze do zdi.
36'
Červená karta pro Jakuba Klímu! Fauloval Kuchtu a byl poslán předčasně do kabiny
36'
Liberecký Kuchta se řítil sám na brankáře a Jakub Klíma (FK Mladá Boleslav) zatáhl těsně před vápnem za záchrannou brzdu a dres domácího hráče. Po právu tak vidí od rozhodčího kartonek červené barvy.
35'
Pohledná kombinace domácích končí nepovedenou střelou k tyči od Alexandra Baluty, kterou Šeda chytá.
34'
Domácí mají dnes vcelku nebezpečné rohové kopy. Z jednoho takového hlavičkuje Ondřej Karafiát nad bránu.
32'
Míč létal boleslavským vápnem ze strany na stranu. Alibekov už se na to nemohl dívat a zpoza vápna vypálil. Po otření se míče o bránícího hráče následuje rohový kop.
30'
Máme za sebou první půlhodinu hry. Liberec je sice opticky aktivnějším týmem. Vyloženou šanci si ale nevybojoval. Skoro by se chtělo říct, že domácí hráči vstoupili do utkání s tím, že to půjde samo, ale ono ne. Hosté když už hrozí, tak to stojí za to.
29'
Ani tentokrát z toho nebude zakončení. Aktivní Malinský se proběhl tentokrát po levé straně. Centr ale skončil na hlavě jednoho ze stoperů. Kuchta pouze rozhodil pažemi.
27'
Achmed Alibekov jako poslední hráč trestuhodně minul míč a Tomáš Ladra běžel sám na Nguyena. Ukrajinský reprezentant se ale rychle vrátil a dokázal napravit své předchozí zaváhání. Nakonec z toho nebylo ani ohrožení brány.
26'
Kačaraba po rohu hlavičkoval těsně vedle
26'
Po hlavičkovém souboji Kačaraby s obráncem se míč snesl těsně vedle pravé tyče. Další rohový kop.
26'
Domácí hráči zvyšují obrátky. Následovat bude rohový kop.
24'
Liberec si připsal první pokus mezi tři tyče. Slabá hlavička Kuchty, mířící doprostřed, ale neměla mnoho šancí na úspěch.
23'
Tomáš Malinský se prohnal po pravé straně a namířil si to do vápna, jak je jeho zvykem. Zpětnou přihrávku zpracovával Baluta dlouho, a tak ještě hledal na vápně stojícího Maru. Guinejský středopolař mířil z první nad.
22'
Jiří Klíma se snažil přesvědčit hlavního rozhodčího Tomáše Klímu, že byl udeřen do obličeje. Arbitr byl jiného názoru.
20'
Následný centr ze standardní situace skončil na prvním bránícím hráči.
19'
Žlutou kartu dostává Antonín Křapka (FK Mladá Boleslav). Ten ve vzdušném souboji u autové čáry sestřelil domácího Mikulu.
18'
Marův míč spoluhráče také nenalezl.
17'
Až teď potáhl míč po pravé straně Malinský a odcentroval do vápna. Jeden z obránců centr podskočil, s čímž Kuchta nepočítal a míč se od něho odrszil za brankovou čáru.
15'
Liberec se zatím hledá a nemůže se dostat do tempa.
14'
Žlutou kartu dostává Martin Koscelník (FC Slovan Liberec), který ve skluzujícím souboji trefil kapitána středočechů Budínského.
13'
Slibnou situaci dva na dva nevyřešil Kuchta vůbec ideálně a špatnou přihrávkou celou akci zpomalil. Baluta následně našel pouze protihráče.
12'
Alexandru Baluta se snažil z první zrychlit hru, ale přihrávka byla nepřesná.
10'
Tvrdá rána Janoška prosvištěla jen těsně vedle pravé tyče
10'
Dominik Janošek obešel ve středu pole vcelku jednoduše Maru a namířil si to přímo k bráně. Tvrdá rána ze střední vzdálenosti prosvištěla těsně vedle pravé tyče domácí svatyně.
8'
Filip Nguyen musel hodně rychle z brány, jelikož na dlouhý míč si nabíhal střelec první branky Jiří Klíma. Domácí brankář vyběhl mimo vápno a odhlavičkoval míč do bezpečí.
7'
Jaroslav Zelený si naběhl mezi dva hráče, dostal ideální přihrávku ze středu pole a zakončil. Při střele ale bylo poznat, že trefování zařízení není jeho doména. Střela z dobré pozice letěla vysoko nad.
5'
Liberec dává zapomenout na špatný vstup do utkání. Od napadajícího Alibekova se ale míč odrazil až za bránu.
3'
Krásnou akci domácích zakončil Kuchta pouze mimo bránu
3'
Na druhé straně se snažil hned odpovědět hlavičkující Kuchta. V záklonu ale mířil nad.
2'
Po obrovské chybě Karafiáta otevřel skóre Klíma, 0:1
2'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
To je snový start pro středočechy. Domácí obránce Karafiát poslal až příliš pomalou přihrávku na kolegu ve stoperské dvojici. JIŘÍ KLÍMA vystartoval pro míč, nasadil Kačarabovi jesle a precizním zakončením na zadní tyč otevírá skóre utkání.
1'
První souboj ve středu pole končí pádem libereckého Alibekova. Hra je přerušena.
1'
Vše je připraveno. Domácí Baluta obstará úvodní výkop zápasu.
Hráči nastupují odděleně na hrací plochu. Domácí Liberec v klasické modré kombinaci s bílými štulpnami. Hosté z Mladé Boleslavi v netradiční svítivě oranžové soupravě.

Rozhodně nás dnes čeká zajímavé utkání, jehož výkop je naplánován na 18:00. Sledujte s námi podrobný textový přenos.

FC SLOVAN LIBEREC – SEDM VÝHER Z POSLEDNÍCH OSMI UTKÁNÍ

Liberec se po výhře v Podještědském derby posunul na výtečné třetí místo. Vítězství bylo stvrzeno jediným gólem Tomáše Malinského, který se dostal levou stranou do vápna, kličkou obešel obránce a vyslal přesnou střelu ke vzdálenější tyči. Severočechům se poslední měsíce celkově daří. Vždyť od 6. prosince minulého roku, kdy podlehli doma vedoucí Slavii 0:3, prohráli pouze jediné utkání, kterým byl odkládaný duel s Teplicemi hraný po koronavirové přestávce. Z dalších sedmi duelů vyšla vždy parta pod vedením Pavla Hoftycha vítězně. Díky tomu se Liberec dostal už na třetí příčku za vedoucí tandem Slavia – Plzeň.

Naposledy se Liberec střetl s Mladou Boleslaví na jejím hřišti ve čtrnáctém kole FORTUNA:LIGY. Pozice byly v té době prakticky opačné, severočeši zaujímali v tabulce desáté místo, Mladá Boleslav třetí. Zápas se nejdříve vyvíjel lépe pro domácí, ale gól Petara Musy, který již působí v mateřské Slavii, nastartoval celý tým a nakonec si došel pro výhru 3:1.

Za zmínku určitě také stojí výkony rozhodčích v utkáních domácího Liberce. Ve dvou ze čtyř duelů našla Komise rozhodčích vždy nějakou chybu. Nejprve nebyl Liberci v Českých Budějovicích uznán gól po dorážce Kamsa Mary, který stál dle asistenta rozhodčího v ofsajdu, což komise vyvrátila. Naopak v domácím duelu se Slováckem prý Liberec neměl zahrávat pokutový kop po souboj Jurošky s Kuchtou, i když z dostupných záběrů to spíše jako faul vypadá. V Podještědském derby pak Tomáš Malinský dohrál brankáře Hrubého. Dle názoru některých novinářů měla být libereckému rychlíkovi udělena červená karta. Obrázek ať si ale udělá každý sám.

FK MLADÁ BOLESLAV – PO ODCHODU STŘELCŮ VELKÉ TRÁPENÍ

Mladá Boleslav momentálně neprožívá zrovna nejúspěšnější období. Od restartu ligy získala pouze jeden bod, a to remízou se Zlínem. Předtím dvakrát prohrála, nejdříve se Slavií 0:1 a poté byla deklasována Plzní s výsledkem 1:7. S Plzní Boleslav vystřelila pouze jednou na branku, a to z pokutového kopu, který proměnil Jiří Klíma. Se Zlínem se zase trefil momentálně nejlepší střelec Mladé Boleslavi, Lukáš Budínský.

Středočechům se příliš nedařilo ani před vynucenou pauzou. Z 16 možných bodů jich vybojovali pět. Momentálně jim tak patří devátá příčka, neboli skupina o Evropskou ligu. Střed a vrchol tabulky jsou letos velmi vyrovnané (mimo první dvě místa), Mladá Boleslav na elitní šestku ztrácí pouze tři body. Na druhou stranu, náskok na skupinu o udržení činí pouze pět bodů. Ve hře je ještě devět bodů, takže mohou Boleslavští dopadnout všelijak.

S Libercem má Mladá Boleslav poměrně nepříznivou bilanci. Na stadionu U Nisy vyhrála naposledy v roce 2008. Dále také Liberec neporazila už bezmála čtyři roky, a to od ligového zápasu z 31. července 2016, kdy vyhrála výsledkem 3:0. Celkem spolu tyto dva celky sehrály 31 zápasů, z nichž 17x vyhrál Liberec, 8x Mladá Boleslav a šest zápasů nepoznalo vítěze. Celkové skóre je 62:46 pro domácí Slovan.