FORTUNA:LIGA - Základní část - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Sparta - 25. srpna 2019   19:00

Liberec
45+2' Malinský  • 58' Potočný  • 80' Malinský (Musa)
3:1
(1:0)
Sparta
63' Hložek  (M. Hašek)

Nguyen – Fukala, Mikula, Kačaraba, Hybš – Breite (C), Alibekov – Malinský (86. Dordić), Pešek (78. Koscelník), Potočný – Kuchta (75. Musa).
Knobloch – Koscelník, Beran, Dordić, Ju, Musa.
Julínek – J. Paták, Podaný
Stadion U Nisy, Liberec
Nita – Sáček (C), Radaković, Hancko, Matěj Hanousek – Hložek, M. Hašek, L. Krejčí, Trávník (77. Moberg Karlsson), Plavšić (59. Kozák) – Tetteh.
Heča – Štetina, Semih Kaya, Moberg Karlsson, Graiciar, Juliš, Kozák.
Niță

SESTŘIH: Liberec - Sparta 3:1. Divoký duel plný kontroverzí, další ztráta Letenských

Na stadionu U Nisy se zrodilo překvapení! Domácí Liberec porazil pražskou Spartu 3:1, když se dvakrát prosadil Tomáš Malinský a jednou z penalty Roman Potočný po faulu právě na Malinského. Na druhé straně pouze snižoval za stavu 2:0 Adam Hložek. Tento zápas měl vše! Emoce, góly, krásné akce, penaltu, dvakrát video v akci, přičemž v obou případech pomohlo domácím. Toto bylo nadstandardní fotbalové představení. Já Vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek neděle.
90'
Hašek ještě mohl snížit, ale trefil tyč!
90+8'
90+7'
Ofsajd letenských a blíží se konec!
90+6'
Žlutou kartu dostává Martin Hašek (AC Sparta Praha), který taktickým faulem nepustil Breiteho do protiútoku.
90+5'
Matěj Hybš uklízí míč raději do autu.
90+5'
Martin Hašek vyplaval úplně volný na hranici malého vápna a Hanouskův centr poslal hlavou do tyče! Spartě dnes není přáno.
90+4'
Martin Koscelník byl až příliš dotěrný a počínal si nedovoleně na útočné polovině.
90+3'
Michal Sáček nezkrotil skákavý míč a mířil vysoko nad.
90+2'
Centr Tetteha prodloužil Kačaraba na rohový kop.
90+2'
Roman Potočný pálil z přímého volného kopu nad.
90+1'
Žlutou kartu za taktický faul dostává Ladislav Krejčí (AC Sparta Praha).
90+1'
Rozhodčí nastavuje pro Liberec dlouhých 8 minut!
90+1'
Na druhé straně fauloval jeden z domácích. David Moberg Karlsson rozehrával po zemi signál na Tetteha, který byl u míče později než Nguyen.
90'
Liberec se radoval počtvrté! Radost ale Potočnému překazil zdvižený praporek asistenta.
88'
Liberec hraje velice zkušeně. Matěj Hybš vybojoval rohový kop. To se domácím tribunám líbí. Naopak hostující sektor po třetím gólu Slovanu úplně ztichl.
87'
Nový muž na hřišti Bojan Dordić se zamotal do svých kliček a ze slibné příležitosti tak nakonec nebylo nic.
87'
Rodí se nám zde překvapení. Zatím ale nepředbíhejme.
86'
Benjamin Tetteh hlavičkoval mimo.
86'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Tomáš Malinský, přichází Bojan Dordić.
85'
Jan Mikula ve spolupráci s Nguyenem odvrátili míč mimo vápno.
85'
Fukala uklidil míč před Tettehem na roh.
84'
Alibekov v rozmezí několika minut dvakrát nebezpečně vypálil. Poprvé trefil jednoho z protihráčů na hranici šestnáctky. Míč se ale vrátil k libereckému záložníkovi a podruhé už musel proti jeho bombě zasahovat Nita.
82'
Sparťané jsou po inkasované brance jako opaření a modrých hráčů je najednou plné hřiště.
80'
Malinský doklepl do prázdné brány vrací Liberci dvoubrankové vedení! 3:1
80'
Liberec právě vstřelil branku!
Autorem branky je TOMÁŠ MALINSKÝ. Asistence: Petar Musa. Chorvatský útočník zatáhl míč po pravé straně až k brankové čáře, poté přihrál skrz malé vápno na úplně volného MALINSKÉHO, který už měl jednoduchou úlohu z metru trefit prázdnou bránu. Liberec vede 3:1!
79'
Ghanský útočník si pomohl ve výskoku rukou. Opět tak bude mít míč Liberec.
78'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Martin Koscelník.
77'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází David Moberg Karlsson.
77'
Ve výskoku fauloval Adam Hložek. Přichází oddych pro zavařenou libereckou obranu.
76'
Matěj Hybš přerušil akci hostí na polovině za cenu faulu.
75'
Dnešní utkání navštívilo dle statistik 8765 diváků.
75'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Petar Musa.
73'
Liberecký kapitán Breite se vymotal z tísně čtyř protihráčů. Domácí následně ale opět ztratili míč a hrát tak bude opět Sparta.
71'
Liberec je posledních 5 minut pod místy drtivým tlakem letenských a nemůže se z něj vymanit.
71'
Tettehovi se pranic nechtěl vracet sportovně míč. Nakonec tak ale po diskuzi s rozhodčím Julínkem učinil.
69'
Hlavami se teď srazili Achmed Alibekov s Ladislavem Krejčím. Hra je přerušena.
69'
Adam Hložek si pohrál s obránci Liberce. Následně ale mířil nad.
68'
Tetteh sám před Nguyenem! Ale liberecký brankář skvěle vyběhl
68'
Obrovská šance Sparty! Benjamin Tetteh si pohlídal ofsajdovou past a ocitl se sám před libereckým brankářem! Střelu z mírného úhlu však Nguyen vyrazil!
68'
To se teď změnilo a Michal Trávník prověřil Nguyena střelou na zadní tyč.
66'
Sparta v mírném tlaku, ale do šance jí zatím obránci nepouští.
64'
Úplně volný Hybš našel Malinského, tomu se míč svezl po hlavě
64'
Hned po rozehrání se hnal Liberec do šance. Centr ale našel pouze hlavu Malinského, který jakožto nejmenší muž na hřišti nemohl Nitu ohrozit.
63'
Hložek nádhernou ranou dává hostům naději, snižuje na 1:2!
63'
Sparta rychle snižuje!
Autorem branky je ADAM HLOŽEK. Asistence: Martin Hašek, který za vápnem předložil míč HLOŽKOVI, a ten střelou k levé tyči nedal Nguyenovi šanci 2:1.
61'
Filip Nguyen musel rychle vystartovat mimo vápno, aby byl u míče dříve než Tetteh. Nakonec se tak stalo a liberecký brankář odhlavičkoval míč do zámezí.
60'
Trávníkův útočný faul znamená míč pro domácí Liberec.
59'
Libor Kozák se vrací na stadion U Nisy. Tentokrát však už jako hráč pražské Sparty. Uvidíme, jaký bude jeho návrat.
59'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Libor Kozák.
58'
Potočný proměňuje penaltu a Slovan vede 2:0!
58'
Autorem branky z pokutového kopu je ROMAN POTOČNÝ, který nic nevymýšlel a střelou doprostřed brány překonal Nitu, který skákal doleva!
57'
Po konzultaci s videoasistentem ukazuje hlavní sudí na puntík! K míči se staví Roman Potočný.
57'
Penalta pro Liberec!
55'
V akci je ale podruhé během krátké chvíle video, které přezkoumává možný penaltový zákrok!
55'
Emoce opět vzplály! Tomáš Malinský upadl ve vápně a domácí se dožadují penalty! Sudí Julínek ukazuje odkop od brány.
54'
Hancko napodruhé po standardní situaci trefil tyč!
54'
Adam Hložek svou první ranou trefil zeď, míč se k němu ale odrazil a svým druhým pokusem orazítkoval tyč!
53'
Penalta odvolána, ale faul to byl, nýbrž těsně za hranicí velkého vápna. I tak z toho může být nebezpečí pro domácí.
52'
Vše bude ještě přezkoumáno na videu.
51'
Sudí Julínek nejdřív pískl penaltu pro Spartu, po zásahu VAR verdikt změnil
51'
Matěj Hybš podle sudího Julínka fauloval na rohu velkého vápna jednoho z protihráčů a hlavní arbitr ukazuje na puntík!
51'
Penalta pro Spartu!
50'
Další žlutou kartu v domácím týmu dostává Achmed Alibekov (FC Slovan Liberec).
49'
Tetteh poslal příliš prudkou přihrávku, kterou Hanousek nemohl mít.
48'
Žlutou kartu dostává Tomáš Malinský (FC Slovan Liberec), který nešetrně dojel jednoho z protihráčů.
48'
Filip Nguyen si nebyl jistý a vysoký míč pouze vyboxoval k Hložkovi. Sparťanský hráč v tísni sice mířil do brány, ale jeho pokus neměl gólové parametry.
47'
Benjamin Tetteh byl faulován jedním z domácích hráčů.
46'
Plavšićův centr končí v rukavicích Nguyena.
46'
Máme za sebou první poločas, který až do svého závěru nebyl nikterak zajímavý. Liberec byl sice mírně aktivnějším týmem, Sparta ale postupně hru vyrovnala a ke konci poločasu byla možná o chlup lepší. Když už to nikdo nečekal, tak Liberec udeřil. Tomáš Malinský propálil dělovkou z úhlu a poslal domácí Slovan do vedení. Hned po rozehrání navíc chyboval Hancko a může být rád, že nastoupí i do druhé půle, jelikož jeho zákrok zaváněl vyloučením. Druhý poločas začne přibližně ve 20:06.
45'
Hancko chyboval v rozehrávce a stáhl Kuchtu, červenou nedostal
45'
Hložkova hlavička skončila vedle levé tyče
45'
Radakovič trestuhodně namazal Malinskému, ten propálil chybujícího Nitu
45+3'
45+3'
Žlutou kartu dostává Dávid Hancko (AC Sparta Praha), který po ztrátě hasil svou chybu a zatažením za unikajícího Kuchtu překazil možnost libereckého útočníka jít vstříc bráně. Dalo se zde i uvažovat o kartě červené, ale sudí Julínek se pro ní nerozhodl.
45+2'
Máme tu gól do šatny! Autorem branky je TOMÁŠ MALINSKÝ. Ten se nerozpakoval a dělovkou z úhlu na přední tyč překonal Nitu! Domácí jdou do vedení 1:0.
45+1'
Po zmatcích v domácím vápně lízal hlavou střelu svého spoluhráče Dávid Hancko mimo tři tyče.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Srdjan Plavšić viděl skvěle volného Hložka. Ten ale míč v náběhu minul.
44'
Hancko kroutil standardku, nakonec skončila v Nguyenově náruči
44'
Žlutou kartu dostává Jan Mikula (FC Slovan Liberec), který skluzem vedle vápna fauloval Trávníka.
44'
Dávid Hancko se postavil k míči, ale střelou přes zeď Nguyena nepřekvapil.
42'
Kačaraba unikl druhé žluté kartě, zajel tvrdě do Tetteha
42'
Na opačném pólu hrací plochy fauloval Taras Kačaraba ghanského útočníka Tetteha. Další možnost pro Jílkovu družinu na skórování.
42'
Kuchtovi se nepovedlo zpracovat Potočného přihrávku. Následný centr z pravé strany našel pouze Peška, který při své výšce nemohl Nitu ohrozit.
40'
Taras Kačaraba nejprve vystoupil proti Plavšićovi a propadl, aby následně přijel na saních a čistě připravil srbského záložníka o míč.
39'
Na druhé straně roh pro domácí.
38'
Srdjan Plavšić si pomohl faulem v souboji s Fukalou. Liberecký mladík zatím v soubojích vůbec nepropadá, ba naopak.
37'
Florin Nita zkušeně naznačil odkop před dotírajícím Malinským a nechal míč doskákat za brankovou čáru.
37'
Ladislav Krejčí po narážečce s Plavšićem hledal Hanouska, ale nenašel.
36'
Michal Fukala raději zahrál do autu.
36'
Po malém zdržení může hra pokračovat.
35'
Po souboji v libereckém vápně zůstává na zemi ležet liberecký Jan Kuchta, který je ošetřován.
34'
Po Sáčkově skákavé ráně se ještě natahoval Tetteh
34'
Secvičený signál Sparty našel za vápnem volného Sáčka. Tomu se rána z voleje ale nepovedla a po odrazu o zem skončila v rukavicích Nguyena.
33'
Po obranném zákroku Kačaraby na druhé straně bude následovat sparťanský roh.
32'
Achmed Alibekov skvěle obral o míč jednoho z pražanů, následně našel nalevo nabíhajícího Peška. Tomu se ale centr do vápna příliš nepovedl a letenští jsou z nejhoršího venku.
31'
Tettehovi ukradl při zpracování míč Kačaraba a odkopl ho do bezpečí z libereckého pohledu.
30'
Kačaraba vystartoval na Haška, tvrdý skluz byl posouzen jen na ŽK
30'
Žlutou kartu dostává Taras Kačaraba (FC Slovan Liberec), který zbytečně zajel skluzem do Martina Haška na polovině.
28'
Srdjan Plavšić se dožadoval rohového kopu marně. Rozhodčí Julínek ukazuje odkop od brány.
27'
Ladislav Krejčí ale trefil pouze zeď stojící před ním.
26'
Roman Potočný fauloval Sáčka a letenští tak budou mít k dispozici standardku z poměrně větší vzdálenosti.
24'
Hybšův centr z rohu našel přesně hlavu Fukaly. Ten v tísní mířil doprostřed svatyně přímo na rumunského brankáře.
24'
Nitovi se vůbec nepovedl odkop a míč se stočil na rohový kop.
23'
Benjamin Tetteh tentokrát v ofsajdu.
22'
Tettehovu přízemní střelu na zadní tyč Nguyen chytá bez potíží.
21'
Sparta se snad poprvé usadila na delší dobu na útočné polovině. Mladíček Fukala ale přes sebe nakonec nepustil Plavšiče a hrát tak bude opět domácí Slovan.
20'
Průnik na půli soupeře skončil Krejčího střelou
20'
Srdjan Plavšić se proháčkoval až do vápna, kde jeho pokus zablokoval skluzem Kačaraba. Odražený míč napálil Trávník přímo na libereckého brankáře.
20'
Jan Kuchta opět v ofsajdu.
19'
Liberecký záložník už je zpět na hřišti. Zatím se tedy nestřídá.
18'
Tomáš Malinský si mimo hru sedl na zem a přivolává si týmové lékaře. Hra přerušena.
17'
Achmed Alibekov dal až příliš razance do své vysoké přihrávky. Míč opět pro letenské.
16'
Roman Potočný fauloval u střídaček Sáčka. Hrát bude Sparta.
15'
Martin Hašek se snažil přihrávkou překvapit libereckou obranu. Překvapil však pouze své spoluhráče, kteří toto řešení nečekali.
14'
Máme za sebou necelou čtvrthodinu hry a zatím musíme konstatovat, že Liberec je aktivnějším a nebezpečnějším týmem.
13'
Hybšův centr nenašel nikoho ze spoluhráčů.
11'
Přečíslení dva na jednoho! Ale Potočný zpackal finální přihrávku
11'
Liberečtí se řítili dva na jednoho! Potočný ale našel přihrávkou místo Kuchty pouze rukavice Nity. Kdyby míč prošel, byl by to jistě úvodní gól zápasu.
11'
Liberecký útočník Kuchta v ofsajdu.
10'
Po delším ošetření vyslal Potočný centr do vápna, kde ho sparťanská obrana prodloužila do autu.
8'
Radakovič ostrým zákrokem na koleno sestřelil Malinského jen za žlutou
8'
Žlutou kartu dostává Uroš Radaković (AC Sparta Praha), který po zpracování neviděl Malinského a při snaze odkopnout míč razantně trefil domácího záložníka.
7'
Malinského vysoký centr dolétl až k Nitovi.
6'
Roman Potočný se snažil dostat k míči u rohového praporku. Kapitán Sáček ho ale nepustil.
5'
Na druhé straně pálil Sáček nad.
4'
Potočného rána jako z děla prověřila Nitu
4'
Roman Potočný napřáhl za vápnem a střelou pod břevno prověřil Nitu. Sparťanský brankář byl připraven.
2'
Ghanský útočník opět v akci. Tentokrát byl faulován na polovině.
1'
Benjamin Tetteh stál v době přihrávky za obranou. Ofsajd.
1'
První centr končí v rukavicích Nguyena.
1'
Míč do hry uvede Sparta.
Rozhodčí Julínek přivedl obě družstva na hrací plochu. Domácí hrají ve své modré kombinaci, hosté jsou tradičně rudí.
Vzájemné zápasy
SPA - LIB 1:0
LIB – SPA 0:1
SPA - LIB 4:1
SPA - LIB 2:0
LIB – SPA 1:1
Liberec se dohodl s brankářskou jedničkou Filipem Nguyenem na smlouvě do roku 2022. Nguyen byl přitom spojovaný s možným přestupem do Slavie, ale do již jediného českého celku v evropských pohárech nakonec nepřestoupil. Až do zimy 2018 hrál za druholigovou Vlašim.
Pikantní zápas to bude dnes pro Libora Kozáka. Ten na jaře působil v barvách Liberce a ve čtrnácti duelech zapsal sedm přesných zásahů. S Libercem se však neprobojoval ani do předkol evropských pohárů. Následně podepsal smlouvu se Spartou na dva roky. Kozák dříve nastupoval za Lazio Řím či Aston Villu. Za výkony na jaře byl odměněný nominací do reprezentace po více než pěti letech.
Sparta bude opět chybět v evropských pohárech. Stopku ji ve třetím předkole vyřadil turecký Trabzonspor. Přitom v prvním duelu v domácím prostředí vedla 2:0. Poslední trefu celého dvojzápasu vstřelil český obránce Filip Novák. Trenér Jílek tak nezačal angažmá na Letné úplně ideálně. Dokonce ani start do ligy nebyl povedený. Bývalý kouč Olomouce se dostal pod tlak hned domácí porážkou v úvodním střetnutí proti Slovácku. V souboji s nováčkem z Českých Budějovic zachraňovala Sparta alespoň bod až ke konci. V posledním venkovním utkání naopak v závěru inkasovala vítěznou trefu při přestřelce v Mladé Boleslavi a prohrála poměrem 3:4.
O rozhodčích se toho před dnešním zápasem napsalo opravdu hodně. Také Pavel Hoftych, liberecký kouč, vyjádřil nespokojenost s výkony sudích při zápasech Liberce v letošní sezoně. Všechno začalo nesprávně odpískanou penaltou na Baníku, kdy chyboval Ondřej Berka. Ostrava pokutový kop neproměnila a Liberec nakonec urval tři body vítěznou trefou v nastavení, takže na konečný výsledek tohle chybné rozhodnutí nemělo vliv.

Hoftych vyjmenoval v tomto týdnu další chyby rozhodčích. V posledním kole v Karviné vyfasovali červenou kartu Mara a Oscar. Nicméně liberecký trenér kritizoval sudí Adámkovou za to, že nevyloučila na straně soupeře Janečku s Rundićem.

Hoftych ještě zmínil, že z šesti kol uznala komise rozhodčích, že ve třech zápasech chybovali sudí v neprospěch Liberce. A to prý ještě opomenula pokutový kop ve Zlíně. Liberecký trenér na závěr vyzval liberecké fanoušky, aby dnes vytvořili tlak na sudí.
Delegace
Zápas odpíská Pavel Julínek a pomáhat mu budou Jan Paták a Marek Podaný. U videa bude připravený Ondřej Ginzel.

Tato delegace vyvolala rozruch například na webu iSport.cz, kde se Lukáš Tomek pozastavoval nad touto nominací. Duo Ginzel – Julínek totiž pokazilo střetnutí Sparty s Baníkem Ostrava. Dnes si role vymění. Podle komise rozhodčích měl Ginzel vyloučit dva ostravské hráče a Baník měl na Letné dohrávat o devíti. Ani Ginzel, ani Julínek však žádný trest nedostali.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu sedmého kola FORTUNA:LIGY, ve kterém dojde na souboj libereckého Slovanu a pražské Sparty. Začínáme v 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.