FORTUNA:LIGA - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Příbram : Ml. Boleslav - 29. února 2020   14:30

Ukončeno

Sestavy
Kočí – Cmiljanović, Tregler, Polidar, Dramé – Pazdera, Soldát (90+2. Kvída), Jan Rezek (C), Zorvan (80. Kříž) – Voltr (71. J. Šašinka) – Michal Škoda.
Náhradníci
Vantruba – J. Šašinka, Hájek, Kvída, Kříž, Šimek, Sehit.
Rozhodčí
Ondřej Ginzel. Asistenti: Jaroslav Kubr, Milan Flimmel. Čtvrtý rozhodčí: Karel Hanousek
Na Litavce, Příbram
Sestavy
Šeda – Jakub Klíma (9. Křapka), Tatajev, Pudil, Zelený – Hubínek (C), Janošek – Douděra, Budínský, Ladra (90+2. Fulnek) – Jiří Klíma (64. Wágner).
Náhradníci
Stejskal – Mazuch, Fulnek, Wágner, Auer, Hönig, Křapka.
11
Škoda
27
Voltr
střídání
17
Zorvan
střídání
21
Rezek
25
Soldát
žlutá karta střídání
9
Pazdera
žlutá karta
44
Dramé
12
Polidar
20
Tregler
13
Cmiljanović
26
Kočí
27
Klíma
střídání
22
Douděra
23
Budínský
9
Ladra
střídání
12
Hubínek
žlutá karta
39
Janošek
29
Klíma
střídání
5
Tatajev
žlutá karta
36
Pudil
32
Zelený
33
Šeda

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Příbram - Mladá Boleslav 0:0. Středočeské derby bez branek, týmy si spravedlivě rozdělily po bodu

Přenos se aktualizuje automaticky

Fotbalisté Mladé Boleslavi podruhé za sebou remizovali bez branek, když si odvezli bod z Příbrami. Domácí byli po přestávce mnohem lepším týmem, jenže ani jednu svou šanci nevyužili a popravit je mohl Lukáš Budínský. Hostující záložník ovšem penaltu neproměnil a Ondřej Kočí se stal hrdinou. Boleslav se dočasně posunula na šesté místo před Spartu, která hraje doma od 17:00 se Zlínem. Výsledek. 1.FK Příbram 0 Mladá Boleslav 0.
90+3'
Konec zápasu.
90+3'
Jaroslav Zelený se dostal na levé straně šestnáctky k centru a poté následoval rohový kop, který rozehrál Dominik Janošek, a Příbram míč s problémy odvrátila.
90+2'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Karel Soldát, přichází Jan Kvída.
90+2'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Jakub Fulnek.
90+1'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90'
Michal Škoda nyní dokázal odcentrovat na levé straně, jenže Jan Šeda byl připraven a míč na přední tyči bez problému stáhl ze vzduchu. Čekáme na nastavený čas.
89'
Pokud tímto výsledkem zápas skončí, Mladá Boleslav se dočasně posune na šesté místo tabulky před pražskou Spartu, která hraje dnes od 17:00 hodin se Zlínem.
87'
Jaroslav Zelený bojoval o míč na levé straně hřiště v blízkosti šestnáctky a povalil jednoho z domácích hráčů k zemi. Pískal se tedy faul a Ondřej Kočí odkopával.
86'
Daniel Pudil vypálil na pravé straně hřiště zpoza šestnáctky a jeho přízemní střela mířila k přední tyči, kde si s ní pak snadno poradil Ondřej Kočí!
84'
Hostující kapitán už jednu žlutou kartu má a po druhé mohl být tedy vyloučen, ale nestalo se tak. Stav 0:0.
83'
Michal Hubínek spěchal rychle dozadu a před zraky střídaček předvedl čistý skluz, nakonec byl ovšem posouzen jako faul a měl kliku, že neviděl červenou.
82'
A znovu Dominik Kříž, který tentokrát na levé straně hřiště zatáhl jednoho z protihráčů a viděl žlutou kartu.
81'
Střídající Dominik Kříž se rychle dostal k míči a z pravé strany hřiště posílal nádherný centr na vzdálenější levou tyč, kde ho odvrátil pozorný Antonín Křapka.
81'
Jaroslav Zelený se ocitl po přetaženém centru z pravé strany pod tlakem a navíc se ocitl v ofsajdu. Ondřej Kočí si postavil míč na místo přestupku a odkopával.
80'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Filip Zorvan, přichází Dominik Kříž.
79'
Tomáš Ladra zvedl na levé straně hřiště hlavu a do šestnáctky poslal centr, který zamířil pouze do rukavic hrdiny předchozího okamžiku, tedy Ondřeje Kočího.
77'
Penalta! Budínský mířil k pravé tyči, Kočí ale výborně vystihl směr střely
77'
Lukáš Budínský mířil přízemní střelou z penalty k pravé tyči, jenže Ondřej Kočí výborně vystihl směr jeho střely a míč vyrazil! Dorážka mimo.
77'
Lukáš Pazdera fauloval v pokutovém území Tomáše Wágnera a navíc ještě viděl žlutou kartu. Penalta.
76'
Wágner byl faulován uprostřed šestnáctky, sudí Ginzel nařídil penaltu
76'
Tomáš Wágner se pokoušel vypálit uprostřed šestnáctky a byl faulován! Penalta pro hosty!
74'
Jan Rezek rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop a do šestnáctky poslal nebezpečný centr, Jan Šeda se ovšem vydal proti míči, aby ho vyboxoval do bezpečí.
73'
Michal Škoda vypálil na levé straně šestnáctky, zatímco střídající Jakub Šašinka poté na straně pravé, obě střely příbramských fotbalistů ale byly zablokovány.
72'
Fotbalisté Příbrami měli po přestávce několik slibných šancí, jenže zatím doplácí na nepřesnou koncovku. Jan Šeda stále drží čisté konto a Boleslav sahá po bodu.
71'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Radek Voltr, přichází Jakub Šašinka.
70'
Tomáš Wágner dobře napadal na levé straně hřiště, jenže to přehnal a sestřelil teď Lukáše Pazderu. Žlutá.
68'
V pokutovém území Mladé Boleslavi vznikly obrovské zmatky, jenže Jan Rezek zvolil místo střely přihrávku, která mezi trojicí hostujících hráčů nemohla projít.
66'
Útočník Michal Škoda se dostal na levé straně hřiště k nadějnému centru a míč mířil do pokutového území, kde ho odvrátil Jaroslav Zelený. Boleslav pod tlakem.
65'
Jan Šeda rozehrál hodně špatně a Jan Rezek se mohl pokusit vypálit z první, nakonec se ale rozhodl pro kolmou přihrávku a Příbram se k ničemu nedostala.
64'
Obrovská šance Zorvana! Míč skončil těsně nad
64'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Tomáš Wágner.
64'
Filip Zorvan mohl skórovat, jeho prudká střela zpoza šestnáctky ale těsně minula pravý horní roh mladoboleslavské brány! Hosté opět přežili.
63'
Jaroslav Zelený předvedl v blízkosti pokutového území Příbrami špatné zpracování a vzápětí mu byl odpískán útočný faul. Ondřej Kočí může v klidu rozehrávat.
62'
Fotbalisté Příbrami obléhají pokutové území Boleslavi, do kterého létá jeden centr za druhým. Domácí se ovšem zatím nedokázali gólově prosadit a je to 0:0.
59'
Slibná šance Pazdery skončila pouze mimo
59'
A rychle na opačnou stranu! Lukáš Pazdera se fantasticky uvolnil na pravé straně pokutového území a po zaseknutí míče pak vypálil těsně nad!
58'
David Douděra nyní zvedl hlavu na pravé straně vápna a z úhlu napřáhl k prudké přízemní střele, se kterou měl Ondřej Kočí problémy, nadvakrát ale míč zachytil a hosté se k dorážce nedostali!
56'
Zorvan se snažil přelobovat Šedu, gólman ale míč snadno lapil
56'
Filip Zorvan si naběhl na levé straně šestnáctky na krásnou kolmou přihrávku a hlavou se nyní pokoušel přehodit brankáře Jana Šedu, jeho lob ovšem postrádal výšku a brankář Mladé Boleslavi míč snadno lapil! Další slibná příležitost Příbrami.
55'
Mladá Boleslav obstarala v blízkosti levého rohového praporku dlouhé autové vhazování, na přední tyči byl ale pozorný obránce Příbrami, který míč poté odvrátil.
52'
Alexej Tatajev odkopl míč do bezpečí a Filip Zorvan do něho v náběhu nepříjemně narazil. Přísná žlutá karta.
51'
Fotbalisté Příbrami rozehráli standardní situaci a do šestnáctky Mladé Boleslavi mířil nebezpečný centr, na přední tyči byl ale pozorný Daniel Pudil a míč odvrátil.
50'
Karel Soldát vyrazil ze středového kruhu do rychlého protiútoku a přihrávkou z pravé strany našel Filipa Zorvana, jehož nepříjemně fauloval útočník Jiří Klíma.
49'
Mladá Boleslav se pokusila odpovědět pěkným centrem z levého křídla, jenže míč vzápětí nikoho nenašel, stejně jako následná kolmá přihrávka. Ondřej Kočí mohl rozehrávat.
48'
Mihailo Cmiljanović si na levé straně hřiště krásně narazil míč s jedním ze spoluhráčů a dostal se k centru, který se stáčel do brány, Jan Šeda byl ale pozorný a míč lapil.
46'
Fotbalisté Příbrami rozehráli druhý poločas, do kterého oba týmy vstupují za bezbrankového stavu. Příbram sice byla aktivnější, jedinou velkou šanci měl ale Tomáš Ladra, když krátce před přestávkou pálil zblízka nad.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 15:34.
Fotbalisté Mladé Boleslavi se mohli ujmout krátce před přestávkou vedení, jenže Lukáš Budínský ani Tomáš Ladra neskórovali, stejně jako na domácí straně Radek Voltr nebo Lukáš Pazdera. Skóre po prvním poločase tohoto zápasu je. 1.FK Příbram 0 FK Mladá Boleslav 0.
45+1'
První poločas skončil.
45'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
44'
Budínský přikopl balon Ladrovi, míč letěl pouze nad bránu
44'
Tomáš Ladra se ocitl na pravé straně šestnáctky v obrovské šanci, jenže jeho pohotová střela z otočky zamířila těsně nad břevno! Málem 0:1.
43'
Jan Rezek vysunul kolmou přihrávkou Michala Škodu, bývalému útočníkovi Brna se ale zamotal míč pod nohy a mezi dvěma protihráči ho poté nedokázal udržet.
42'
Mihailo Cmiljanović se dostal do zakončení na hranici šestnáctky, jeho následná střela ale byla sražena a Jan Šeda míč bez problému stáhl ze vzduchu do rukavic.
40'
Lukáš Budínský rozehrál na levé straně hřiště standardní situaci a na přední tyč poslal centr, který zamířil přímo do náruče domácího brankáře Ondřeje Kočího. Stále bez branek.
38'
Karel Soldát sestřelil na levé straně útočné poloviny Příbrami Tomáše Ladru a viděl okamžitě žlutou kartu.
37'
Zase Budínský! Jeho střela mířila pouze do náruče domácího brankáře
37'
Lukáš Budínský si zpracoval míč na ose hřiště a v blízkosti šestnáctky pak napřáhl k táhlé přízemní střele, jeho pokus ale zamířil pouze doprostřed brány a náruče připraveného brankáře Příbrami!
36'
Lukáš Pazdera se dostal na pravé straně hřiště k centru, který na přední tyči pohotově odvrátil zkušený Daniel Pudil. Příbram mohla pokračovat v útoku, k ničemu se ovšem nedostala.
35'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát deset minut a Příbram zatím hraje s Mladou Boleslaví bez branek. Nutno však podotknout, že domácí hráči jsou nebezpečnější.
34'
Jan Rezek si to z levé strany hřiště drze namířil do šestnáctky a snažil se prosadit mezi třemi protihráči, Alexej Tatajev ho ale dokázal odstavit tělem a následoval odkop od brány.
32'
Lukáš Budínský vzápětí vystřelil na ose hřiště a jeho střela zpoza šestnáctky minula levou tyč brány. Mladá Boleslav na šanci Příbrami rychle odpověděla, gól ale nikde. Skóre zápasu je 0:0.
31'
Střela Budínského letěla pouze mimo bránu
31'
Ačkoliv nyní rohový kop Příbrami žádné nebezpečí nepřinesl, vzápětí zkusil ze střední vzdálenosti vypálit Jan Rezek, jeho přízemní střela ale zamířila přímo doprostřed brány, kde byl připravený Jan Šeda a připsal si snadný zákrok.
30'
Závar před domácí bránou. Nebezpečí odvrátil Šeda
30'
Michal Škoda se dostal na levé straně vápna k centru z ostrého úhlu a následná střela Mihaila Cmiljanoviće přinesla obrovský zmatek, kterého na vzdálenější pravé tyči poté mohl využít Lukáš Pazdera, Jan Šeda ale po míči rychle sáhl a levou rukou ho vytáhl na rohový kop! Slibná šance.
29'
Na obou stranách hřiště je k vidění obrovské množství nepřesností, a když už Michal Škoda na levém křídle dokázal zpracovat těžký kolmý pas, ocitl se v postavení mimo hru.
26'
Filip Zorvan vyrážel na levé straně hřiště do rychlého protiútoku a Michal Hubínek ho zezadu stáhl k zemi.
23'
Jan Rezek rozehrál v rychlém sledu dva rohové kopy, oba jeho centry ale byly příliš dlouhé a Příbram se na vzdálenější pravé tyči k ohrožení brány Mladé Boleslavi nedostala.
22'
Útočník Michal Škoda dokázal na levé straně hřiště krásně odcentrovat a Matěj Polidar šel na přední tyči do výskoku, míč ale těsně minul a následovat bude alespoň rohový kop.
21'
Mladá Boleslav se snažila prosadit na levé straně útočné poloviny, jenže Jaroslav Zelený to přehnal s důrazem a fauloval Radka Voltra, který si dobře pokryl míč tělem.
20'
Michal Škoda chtěl nyní vysunout kolmou přihrávkou Matěje Polidara, jenže mu poslal míč na paty a fotbalisté Příbrami ze slibného protiútoku nakonec vůbec nic nevytěžili.
19'
Mihailo Cmiljanović zvedl hlavu v blízkosti rohového praporku a na vzdálenější pravou tyč poslal nádherný centr, Radek Voltr měl ale k míči o něco dále a do zakončení se nedostal.
18'
Fotbalisté Mladé Boleslavi zvolili dlouhý diagonální pas na Jiřího Klímu, jenže útočník hostujícího týmu byl dobře pokryt a Příbram míč hlavou odvrátila do bezpečí.
17'
Jaroslav Zelený se dostal k míči na levé straně hřiště v blízkosti šestnáctky, rychle k němu ale přistoupil jeden z domácích obránců a kolmá přihrávka skončila v zámezí.
15'
Mihailo Cmiljanović chtěl teď přenést hru doleva na volného Michala Škodu, jenže bývalý útočník Brna měl k míči hodně daleko. Pas obránce byl nepřesný a gestem se omluvil.
14'
Utkání je zatím hodně vyrovnané a hra se v pravidelném rytmu přelévá ze strany na stranu. Zatím ovšem bez slibné brankové příležitosti, a tak v Příbrami trvá bezbrankový stav.
13'
Mihailo Cmiljanović předvedl podél levé postranní čáry pěkný sprint a k míči se vzápětí dostal Filip Zorvan, nic kloudného ovšem nevymyslel a hosté ho o míč rychle připravili.
12'
Lukáš Budínský chtěl vysunout nádherným kolmým pasem Jiřího Klímu, který si míč zpracoval a mohl se řítit sám na bránu, to by ho ovšem nesměl zastavit zdvižený praporek.
11'
Následný rohový kop domácí Příbrami z pravé strany hřiště nic kloudného nepřinesl a fotbalisté Mladé Boleslavi se úspěšně ubránili. Přišli ovšem o zraněného Jakuba Klímu.
10'
Přízemní střela Polidara byla sražena na roh
10'
Útočník Radek Voltr si nyní naběhl uprostřed šestnáctky hostí na zpětnou přihrávku Matěje Polidara z levé strany pokutového území a jeho přízemní střela pak byla sražena na rohový kop.
9'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jakub Klíma, přichází Antonín Křapka.
8'
Michal Škoda vyhrál ve středu útočné poloviny Příbrami důležitý hlavičkový souboj a podařilo se mu prodloužit míč na nabíhajícího Matěje Polidara, domácí hráč byl ale v ofsajdu.
7'
Příbram předvedla na levé straně hřiště nádhernou kombinaci a v rychlém sledu se dostala ke dvěma centrům, oba dva ale byly odvráceny a Karel Soldát si vzápětí netroufl na střelu.
6'
Fotbalisté Mladé Boleslavi odpověděli útočnou akcí, kterou zastavil ofsajd. Jiří Klíma se ocitl v postavení mimo hru a nemohl pokračovat ve směru na domácí bránu Příbrami.
5'
Jan Rezek obstaral rohový kop a jeho následný centr z pravé strany hřiště byl odvrácen. Vzápětí zpoza šestnáctky vypálil Radek Voltr, jeho pokus byl ale hodně nepřesný. Odkop.
4'
Filip Zorvan se ocitl ve slibné brankové příležitosti na pravé straně šestnáctky a mohl využít sklepnutí Matěje Polidara, jeho přízemní střela však byla sražena na rohový kop.
3'
Lukáš Budínský rozehrál na levé straně hřiště rohový kop a na přední tyč poslal dobrý centr, jenže v domácím dresu byl připraven Jaroslav Tregler, který hlavou míč odvrátil.
2'
Jakub Klíma předvedl hodně velké sebevědomí, když si na pravé straně obranné poloviny hřiště dovolil kličku mezi dvěma protihráči a poté si pomohl zpětnou přihrávkou.
1'
Domácí kapitán Rezek nastoupil k jubilejnímu 300. utkání a obdržel slavnostní dres
1'
Hlavní rozhodčí Ondřej Ginzel dal právě pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali fotbalisté Mladé Boleslavi. Úvodní dlouhý pas směrem dopředu ovšem nic nepřinesl.
1'
Utkání právě začalo.
Domácí a zkušený kapitán Jan Rezek nastoupil proti FK Jablonci k jubilejnímu 300. ligovému utkání a před začátkem zápasu převzal plaketu.
Úvodní sestavy:

1.FK Příbram: Kočí – Cmiljanović, Tregler, Polidar, Dramé – Pazdera, Soldát, Jan Rezek (C), Zorvan – Voltr – Michal Škoda.
Náhradníci: Vantruba – J. Šašinka, Hájek, Kvída, Kříž, Šimek, Sehit.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Zelený – Hubínek (C), Janošek – Douděra, Budínský, Ladra – Jiří Klíma.
Náhradníci: Stejskal – Mazuch, Fulnek, Wágner, Auer, Hönig, Křapka.

Rozhodčí: Ondřej Ginzel. Asistenti: Jaroslav Kubr, Milan Flimmel. Čtvrtý rozhodčí: Karel Hanousek.
Vzájemné zápasy

Mladá Boleslav proti Příbrami neprohrála třikrát v řadě a v úvodním letošním střetnutí jí navíc uštědřila debakl 6:0. 1. FK Příbram poslední domácí ligové utkání proti Mladé Boleslavi vyhrála, když 29. září 2018 zvítězila 3:0.
FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav se představila v úvodním jarním zápase na hřišti Českých Budějovic a prohrála rozdílem třídy. V posledním střetnutí poté remizovala bez branek s 1.FC Slováckem. Středočeskému týmu se letos daří hodně doma, venku ovšem vyhrál z deseti ligových střetnutí pouze jednou. Hosté již nemohou spoléhat na služby Nikolaje Komličenka, který odešel za 100 milionů korun do Dynama Moskva. Dokáží nyní zastavit pád tabulkou?
1.FK Příbram

Fotbalisté 1. FK Příbrami hostí ve třetím jarním zápase Mladou Boleslav a po sérii dvou venkovních střetnutí se představí doma. Klub z hornického města prohrál v Jablonci i Plzni shodně 4:0 a ve středočeském derby se teď bude snažit ukončit sérii šesti ligových porážek. Vedení odvolalo trenéra Romana Nádvorníka a na jeho místo by mohl přijít zkušený trenér Karel Jarolím, který svou kariéru zahájil právě v Příbrami. Uzavře se kruh?
Vedení fotbalové Příbrami už odvolalo trenéra Romana Nádvorníka a hledá impuls, který povede k záchraně. Domácí výzvou v sobotu odpoledne Mladou Boleslav, na jejímž hřišti na podzim inkasovali šest gólů a utrpěli debakl. Fotbalisty Příbrami povede asistent Petr Čuhel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.
17. kolo
Tabulka 2023/2024
Z V R P Skóre B
1. Sparta 16 13 2 1 40:11 41
2. Slavia 16 12 3 1 30:11 39
3. Slovácko 16 8 4 4 20:16 28
4. Olomouc 16 8 3 5 26:19 27
5. Plzeň 15 8 2 5 34:23 26
6. Ml. Boleslav 15 8 2 5 32:25 26
7. Ostrava 16 7 3 6 22:15 24
8. Liberec 16 5 6 5 23:24 21
9. Bohemians 16 6 3 7 13:19 21
10. Teplice 16 5 5 6 13:15 20
11. Hr. Králové 16 4 5 7 17:23 17
12. Jablonec 16 3 7 6 15:21 16
13. Karviná 16 4 1 11 18:29 13
14. Pardubice 16 3 4 9 12:23 13
15. Zlín 16 2 5 9 15:37 11
16. Č. Budějovice 16 3 1 12 15:34 10
Články odjinud