FORTUNA:LIGA - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Příbram : Olomouc - 5. října 2019   16:30

0:0
(0:0)

Kočí – Tregler, Kodr, Kingue, Cmiljanović – Nový (90+1. Polidar), Soldát, Jan Rezek (C), Ma. Zeman – Alvir, Michal Škoda (73. Stuparevič).
Melichar – Polidar, Hájek, Kříž, Voltr, Dramé, Stuparevič.
Na Litavce, Příbram
1860 diváků
Reichl – Zahradníček (88. Kerbr), Beneš (C), Jemelka, Vepřek – Houska – Pilař, P. González (90+3. Texl), Plšek, Falta – Nešpor (81. Greššák).
Mandous – Yunis, Zmrzlý, Látal, Greššák, Kerbr, Texl.
Reichl

SESTŘIH: Příbram - Olomouc 0:0. Příbram ukončila čtyřzápasové čekání na body, doma remizovala se Sigmou

Sigma Olomouc vyšla teprve podruhé v letošní sezóně střelecky naprázdno, když remizovala bez branek na hřišti Příbrami. Domácí měli několik slibných příležitostí a hrozili zejména ze standardních situací, Olomouc ale podržel skvělý Michal Reichl a Příbram čeká 416 minut na gól. Výsledek. 1.FK Příbram 0 SK Sigma Olomouc 0.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Jiří Texl.
90+1'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Martin Nový, přichází Matěj Polidar.
90'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.
89'
Filip Stuparevič si na levé straně šestnáctky krásně vyměnil míč s Janem Rezkem, jenže poté přistrčil jednoho z protihráčů oběma rukama a správně se pískal faul.
88'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Tomáš Zahradníček, přichází Milan Kerbr.
86'
Filip Stuparevič napřáhl na hranici šestnáctky k nádherné přízemní střele, která mířila k přední pravé tyči, Michal Reichl ale opět Sigmu podržel a míč vytáhl tygřím skokem na rohový kop!
85'
Martin Zeman rozehrál rohový kop, který nic nepřinesl. Příbram poté ale míč do šestnáctky vrátila a Filip Stuparevič se málem dostal k hlavičce, míč však netrefil! To byla velká šance.
83'
Filip Stuparevič se na pravém křídle nádherně uvolnil, jenže poté předvedl tragickou kolmou přihrávku.
82'
Karel Soldát objal ve středu hřiště jednoho z protihráčů oběma rukama a dodatečně viděl žlutou kartu.
81'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Nešpor, přichází Lukáš Greššák.
78'
Šimon Falta rozehrál standardní situaci a do šestnáctky poslal dlouhý nákop, který snadno lapil Ondřej Kočí.
77'
Martin Nový se dostal na pravé straně šestnáctky ke střílenému centru, který byl nepřesný a znamenal autové vhazování. Z pohledu Příbrami je to velká škoda.
76'
Marek Kodr si naskočil na pěkný centr z rohového kopu, jeho hlavička ovšem zamířila vysoko nad bránu.
75'
Marko Alvir předvedl pěkný průnik a na levé straně šestnáctky poté vybojoval alespoň rohový kop.
73'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Filip Stuparevič.
72'
Olomouc vybojovala rohový kop a do šestnáctky Příbrami přilétl pěkný centr, který odvrátil Jaroslav Tregler.
70'
Faltův pokus ze standardní situace vyrazil Kočí
70'
Šimon Falta nyní napřáhl téměř od půlící čáry k prudké přízemní střele ze standardní situace a dobře mířil k levé tyči brány, Ondřej Kočí ale míč dlaněmi vyrazil a připsal si první zákrok v zápase!
69'
Martin Nový fauloval v blízkosti středového kruhu a poté si ještě musel dávat pozor, aby nedostal kartu.
68'
Kdyby se Jaroslav Tregler rozeběhl dříve, nemusel na pravém křídle faulovat po diagonální přihrávce Marka Alvira, který neměl v klíčový okamžik komu přihrát.
67'
Šimon Falta rozehrál v blízkosti půlící čáry standardní situaci a jeho diagonální pas zamířil do území nikoho.
66'
Střílený přízemní centr Olomouce žádné nebezpečí nepřinesl, stejně jako nepovedený pas z pravé strany.
65'
Jaroslav Tregler fauloval v blízkosti šestnáctky a viděl žlutou kartu. Olomouc má navíc volný přímý kop.
62'
Olomouc předvedla pěknou přímočarou akci, které chyběla finální přihrávka. Ondřej Kočí míč odkopl.
61'
Mihailo Cmiljanović měl u levého rohového praporku k míči příliš daleko a kopalo se od brány Michala Reichla.
60'
Michal Škoda na levém křídle rychle vhazoval a Jan Rezek chtěl vysunout dlouhou kolmou přihrávkou Marka Alvira, jeho pas byl ale hodně nepřesný. Škoda.
58'
Rezek zahrál povedenou střelu na bránu, ale Reichl svým zákrokem Sigmu podržel
58'
Jan Rezek se postavil k rozehrání standardní situace a rozhodl se pro přímou střelu na bránu, která těsně nad zemí mířila ke vzdálenější pravé tyči, Michal Reichl ale vytáhl další skvělý zákrok a míč vyrazil! Příbram touží po vedoucím gólu.
57'
David Houska předvedl na ose obranné poloviny ostrý zákrok, za který byl ihned potrestán žlutou kartou.
56'
Faltova krásná střela zpoza šestnáctky skončila na pravé tyči Kočího brány
56'
Šimon Falta napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné střele a jeho pokus orazítkoval brankovou konstrukci! O dramatické momenty není nouze, na úvodní gól ale stále čekáme.
54'
Rohový kop Příbrami žádné nebezpečí nepřinesl, jenže z levé strany poslal před bránu nádherný centr Martin Zeman a Olivier Kingue se mohl stát slavným, jeho hlavička ale skončila těsně nad!
52'
Příbram měla výhodu rohového kopu, poté ovšem neudržela míč na hrací ploše a kopalo se od brány.
51'
Alvirův volný přmý kop v poslední chvíli vytěsnil Reichl!
51'
Marko Alvir rozehrál volný přímý kop a krásnou přízemní střelou mířil ke vzdálenější pravé tyči, Michal Reichl ovšem vytáhl skvělý zákrok a míč levou rukou vytáhl na rohový kop! Málem 1:0!
50'
Jakub Plšek přebrousil kotníky Janu Rezkovi a Příbram bude zahrávat volný přímý kop z dobré pozice.
48'
Martin Nový dobře napadal rozehrávku Olomouce, přehnal to ovšem s důrazem a byl mu pískán faul.
47'
Martin Zeman prodlužoval kolmou přihrávku Oliviera Kingueho podél levé postranní čáry do území nikoho.
46'
Příbram rozehrála druhých pětačtyřicet minut a doufáme, že se po přestávce dočkáme nějakého gólu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:31.
Příbram byla od úvodních minut zápasu aktivnějším týmem a dostala se do několika slibných příležitostí, zatím ale doplácí na nepřesnou koncovku. Olomouc možná mohla kopat penaltu poté, co byl po necelé čtvrthodině střetnutí stažen k zemi Václav Pilař, jenže rozhodčí ji nenařídil, a tak na gól čekáme marně. Skóre po prvním poločase. 1.FK Příbram 0 Sigma Olomouc 0.
45'
44'
Blíží se závěr prvního poločasu, který je v režii příbramských fotbalistů. Michal Reichl ale úspěšně odolává. Na Litavce hrajeme stále bez branek.
43'
Martin Nový vrátil přetažený centr Martina Zemana před bránu a na vzdálenější levé tyči mohl skórovat Michal Škoda, jenže stál zády k bráně a navíc míč vůbec netrefil! Další šance.
42'
Martin Zeman rozehrál na levé straně hřiště rohový kop a posadil míč na hlavu Michala Škody, bývalý útočník brněnské Zbrojovky ovšem zakončoval hodně nepřesně.
41'
Martin Nový rozehrál na pravé straně standardní situaci a jeho přizvednutý centr znamenal rohový kop.
40'
Martin Nový si naběhl na vzdálenější pravé tyči na přetažený centr Martina Zemana z levého křídla a hlavou se snažil míč vrátit před bránu, ovšem bez úspěchu.
38'
Olomouc přečkala šanci Příbrami a vyrazila směrem vpřed, její kombinaci ale překazil nepřesný pas.
36'
Rezkova velká šance! Po centru Nového se dostal k odraženému míči, ale míříil vysoko nad Reichlovu bránu
36'
Příbram rozehrála rohový kop a k odraženému míči se dostal Jan Rezek, který poté napřáhl na hranici šestnáctky k pohotové střele a zamířil těsně nad! Příbram byla blízko vedoucího gólu.
35'
Martin Nový se dostal na pravé straně šestnáctky k centru, který byl hosty odvrácen na rohový kop.
32'
Marko Alvir mohl po přihrávce Martina Zemana střílet na hranici šestnáctky, jenže mu míč vrátil zpět a následný centr vyboxoval brankář Michal Reichl.
31'
Šimon Falta poslal do šestnáctky z levé strany pěkný přízemní centr a na přední tyči zakončoval patou Martin Nešpor, kvůli ofsajdu ale bylo vzrušení zbytečné.
28'
Martin Nový poslal do šestnáctky pěkný centr, po kterém hlavičkoval Marko Alvir a poté Marek Kodr, jenže akci příbramského týmu poté překazil ofsajd.
27'
Tentokrát předvedli ostrý faul fotbalisté Olomouce a Příbram bude mít k dispozici standardní situaci.
25'
Michal Škoda předvedl na půlící čáře nesmyslně ostrý zákrok a nepříjemně zajel do Davida Housky.
24'
Příbram je od úvodních minut zápasu směrem dopředu nebezpečnější, zatím ale svou převahu nevyužila.
22'
Martin Zeman předvedl na levém křídle pěkný průnik do šestnáctky a na jeho přízemní centr nyní těsně nedosáhl Martin Nový! Poté přišla přízemní střela Marka Alvira zpoza šestnáctky, jeho pokus byl ale zablokován. Pohledná akce.
20'
Olomouc se často snaží zakládat útoky dlouhými nákopy dopředu, dlouhé míče jsou ovšem nepřesné.
18'
Karel Soldát se postavil do pěkné kombinace Olomouce na levém křídle a navíc vybojoval autové vhazování.
17'
Marek Kodr zkontroloval dlouhý kolmý pas Olomouce z vlastní poloviny hřiště a pro míč si doběhl Ondřej Kočí.
16'
Fanoušci Příbrami v chladném počasí ožili a ženou domácí tým směrem kupředu. Na Litavce zatím gól nepadl.
15'
Michal Škoda vystřelil zpoza šestnáctky, jeho pokus byl ale hodně slabý a Michal Reichl snadno zasáhl.
14'
Plšek mohl poslat hosty do vedení, skákající míč ale netrefil přesn
14'
Falta poslal do šestnácky slibný centr na Pilaře, ten ale byl stažen k zemi. Penalta se nepískala
14'
Tlak Olomouce pokračoval a po zpětné přihrávce pálil na pravé straně šestnáctky Jakub Plšek, skákající míč ale netrefil dobře a jeho pokus minul domácí bránu. Tlak hostů gól nepřinesl.
14'
Olomouc nyní rozehrála rohový kop nakrátko a Šimon Falta poslal do šestnáctky z levého křídla pěkný centr, po kterém byl jeden z hostů stažen k zemi, penalta se ovšem nepískala. Hraje se!
12'
Příbram předvedla strašidelnou rozehrávku a Šimon Falta se nadechl k velkému sólu, které mu překazil těsně před šestnáctkou vracející se Karel Soldát.
11'
Ze zápasu uplynulo úvodních deset minut a zatím jsme nebyli svědky žádné vyložené šance. Hra je nyní hodně kouskována a odehrává se převážně ve středu hřiště.
10'
Centr Olomouce z pravého křídla žádné nebezpečí nepřinesl a Hanáci poté faulovali v blízkosti středového kruhu.
9'
Jan Rezek fauloval na levé straně útočné poloviny Příbrami a za taktický faul byl potrestán žlutou kartou.
7'
Fotbalisté Příbrami vstoupili do zápasu dobře, nyní ale chyboval Martin Nový a Michal Vepřek se dostal na levém křídle k pěknému centru. V šestnáctce Příbrami byla hned dvojice hostujících hráčů, nakonec se ale pískal ofsajd.
6'
Rezek pěkně poslal míč na Škodu, ale jeho zakončení levačkou chyběla přesnost
6'
Michal Škoda využil pěkné zpětné přihrávky od Jana Rezka a na levé straně šestnáctky se dostal k pěkné přízemní střele, která minula vzdálenější pravou tyč! První šance dnešního střetnutí.
5'
Martin Zeman se postavil u půlící čáry k rozehrání standardní situace a do šestnáctky Olomouce poslal vysoký centr, Olivier Kingue se ale ve výskoku k hlavičce nedostal.
4'
Jaroslav Tregler se ocitl na pravé straně obranné poloviny Příbrami mezi dvěma protihráči a nepřesně přihrál, nakonec to ale nevadilo, protože byl faulován Pablo Gonzálezem.
3'
Olomouc se snažila prosadit na levém křídle, jenže ve své snaze neuspěla a skóre zápasu mohl otevřít Martin Zeman, který si nabíhal na dlouhý kolmý pas za obranu. Jako první byl ale u míče vybíhající brankář Michal Reichl.
2'
Jaroslav Tregler se dostal na pravém křídle v rychlém sledu ke dvěma přízemním centrům, oba dva ale byli na přední tyči hostující obranou odvráceny.
1'
Olomouc právě obstarala výkop zápasu a dopředu poslala dlouhý pas, který skončil za postranní čárou.
1'
Fotbalisté obou týmů právě přichází na hrací plochu a do výkopu dnešního zápasu mezi Příbramí a Olomoucí zbývá jen několik málo okamžiků. Kdo dnes vyhraje?
Olomouc se může pochlubit velice zajímavou bilancí. Hanáci vystřelili gól ve všech ligových kolech kromě jednoho. Hádejte jakého? Bylo to ve třetím kole proti Slavii, na jejímž hřišti prohráli nejtěsnějším rozdílem 1:0.

1.FK Příbram: Kočí – Tregler, Kodr, Kingue, Cmiljanović – Nový, Soldát, Jan Rezek (C), Ma. Zeman – Alvir, Michal Škoda.
Náhradníci: Melichar – Polidar, Hájek, Kříž, Voltr, Dramé, Stuparevič.

SK Sigma Olomouc: Reichl – Zahradníček, Beneš (C), Jemelka, Vepřek – Houska – Pilař, P. González, Plšek, Falta – Nešpor.
Náhradníci: Mandous – Yunis, Zmrzlý, Látal, Greššák, Kerbr, Texl.

Rozhodčí: Pavel Julínek. Asistenti: Marek Podaný, Jakub Šimáček. Čtvrtý rozhodčí: Ondřej Pechanec.
Vzájemné zápasy

Olomouc se naposledy potkala s Příbramí na začátku letošní roku, když 23. února zvítězila na domácím hřišti 2:0. V Příbrami ovšem Hanáci naposledy zvítězili 11. května 2013 a bylo to stejným výsledkem. Příbram doma porazila fotbalisty Sigmy Olomouc třikrát v řadě.
SK Sigma Olomouc

Sigma Olomouc naposledy prohrála 17. srpna na hřišti Bohemians 1905, kde až do nastaveného času zápasu sahala po bodu, zásluhou gólu Davida Bartka, který se prosadil jen několik sekund před koncem, ale prohrála těsně 3:2. Od té doby ovšem Hanáci v lize neprohráli a během posledních pěti zápasů dvakrát vyhráli, když doma porazili shodným výsledkem 2:0 Teplice a poté i Opavu. Mezitím navíc Hanáci získali bod na Letné, kde svedli fantastický souboj se Spartou a remizovali 3:3.
1.FK Příbram

1.FK Příbram naposledy prohrála v Ostravě, kde prožila tragický úvod zápasu a během devíti minut inkasovala tři góly. Současné rozpoložení fotbalistů z hornického města není dobré a v sobotu odpoledne navíc hostí rozjetou Olomouc. Příbram se bude snažit ukončit sérii čtyř ligových porážek a klíčovou postavou zápasu může být Marko Alvir. Chorvatský záložník letos nastoupil v základní sestavě Příbrami ve všech jedenácti ligových zápasech, během kterých dokázal vstřelit dvě branky.
Fotbalisté Příbrami hostí ve 12. kole nejvyšší české soutěže Sigmu Olomouc, proti které se budou snažit v sobotu odpoledne ukončit sérii čtyř ligových porážek. Příbram se propadá tabulkou, zatímco Olomouc nabrala konzistentní formu a v lize neprohrála pětkrát v řadě. Prodlouží Hanáci svou neporazitelnost nebo Příbram zastaví propad tabulkou a sérii celkem šesti porážek?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.