FORTUNA:LIGA - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Olomouc - 28. července 2019   19:00

Slavia
6' Coufal (Van Buren)
1:0
(1:0)

O. Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – T. Souček (C) – Ševčík, Hušbauer (81. Milan Škoda), Traoré (46. Král), Zmrhal – Van Buren (76. Stanciu).
Kovář – Holeš, Král, Stanciu, Olayinka, Júsuf Hilál, Milan Škoda.
Proske – Kotík, Novák – Houdek.
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Reichl – Sladký, Beneš (C), Jemelka, Vepřek (75. Zmrzlý) – Greššák, Pilař (63. Yunis), Houska, Plšek (83. Texl) – Falta, Nešpor.
Mandous – Chytil, Látal, Štěrba, Texl, Yunis, Zmrzlý.
Reichl

SESTŘIH: Slavia - Olomouc 1:0. Coufalova paráda a infarktový závěr, Sigma nedala penaltu

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi z Edenu a brzy zase na počtenou!
Slávisté porazili Olomouc 1:0. Zejména v závěru jsme ale viděli obrovské drama. Z penalty mohl srovnat Houska, jeho pokus ale zastavila tyč, a tak sešívaní z tohoto pro ně asi těžšího duelu, než se očekávalo, berou všechny tři body a opět jsou na čele tabulky před druhou Plzní, která je bodově stejně jako Pražané zatím stoprocentní.
90'
Houska selhal! Penaltu v posledních vteřinách neproměnil
90'
Na závěrečný roh jde i brankář Reichl, těsně míjí míč!
90'
Velký závar před domácí bránou a penalta pro Sigmu po Yunisově pádu!
90+5'
90+4'
Na rohový kop se vydal i gólman Reichl, balon však ze vzduchu ukryl do svých rukavic brankář Slavie.
90+3'
David Houska nezvládl obrovský tlak, a penaltu neproměnil! Balon poslal po zemi přesně do pravé Kolářovy tyče. Následovat bude roh Olomouce.
90+3'
Jan Bořil za svůj penaltový zákrok dostává navíc také žlutou kartu.
90+3'
Je to tak – penalta pro Olomouc!
90+2'
Po několika odrazech ve vápně se zjevil před Kolářem téměř osamocený Yunis, který byl dle mého názoru jasně faulován na penaltu. Hlavní sudí však rozpažil a hrálo se dál. V tuto chvíli ale půjde do akce ještě video, celá situace je přezkoumávána.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Olomoučtí maximálně zjednodušili hru a všechny balony posílají co nejrychleji až do vápna Slavie. Tam je zatím bezpečně sbírá Kolář.
89'
Příliš fotbalového se toho na hřišti v posledních minutách neudálo. Fotbalisté obou celků se v posledních minutách věnují především diskuzi mezi sebou a s rozhodčím.
88'
Napomínáni byli i hráči. Po vzájemné strkanici obdrželi žlutou kartu Škoda a Jemelka.
87'
Závěr utkání je hodně nervózní. Žlutou kartu dostává také hlavní trenér Slavie Trpišovský.
85'
Opět se hraje. Stanciu se rval ve vápně hostí s přesilou a pro svůj tým vybojoval rohový kop.
83'
Hlavní sudí je nucen na chvíli přerušit utkání. Přesunutá Tribuna Sever totiž na jižní tribuně rozpálila pyrotechniku, kterou mimo jiné naházela také do sektoru hostů a na hřiště. Na své ultras fanoušky začal pískat zaplněný Eden, který následně skandoval mimo jiné také "ostuda, ostuda," a podobná hesla.
83'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jakub Plšek, přichází Jiří Texl.
81'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Josef Hušbauer, přichází Milan Škoda.
81'
Skutečně to byl Stanciu, kdo vypálil. Jeho pokus letěl přes zeď jen těsně nad Reichlovu bránu.
80'
Uvidíme volný přímý kop a k jeho exekuci se zřejmě postaví Nicolae Stanciu, nová posila Slavie. Rozehrávat se bude totiž v ideální střelecké vzdálenosti asi metr před vápnem Olomouce.
79'
Dnešní utkání sleduje 13 263 diváků.
78'
Stanciu měl ve středu hřiště spoustu prostoru i ke střele, rozhodl se však míč posunout na levé křídlo na Zmrhala. I on mohl už pálit, ale ještě poslal střílený balon před bránu, kde ho však nikdo z domácích hráčů nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
77'
Stanciu potáhl míč do protiútoku, Ševčík ve velké šanci nedosáhl na míč
77'
Z rohu se nic zajímavého neurodilo. Dlouhý míč nenašel nikoho v modrém a skončil až v zámezí.
76'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Nicolae Stanciu.
75'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Michal Vepřek, přichází Ondřej Zmrzlý.
74'
Hosté měli k dispozici volný přímý kop, který Pražané odvrátili na rohový kop, a tak Olomoučtí nadále zůstanou nastěhováni před Kolářem.
73'
Olomoučtí se ve druhém poločase příliš na polovině Slavie neohřáli a je znát, že si nyní svého pobytu zde náramně váží. Fotbalisté v modrých dresech si nahrávají nakrátko a pokoušejí se vymyslet jak překvapit defenzivu Slavie.
72'
Plškův centr na přední tyči odvrátil Hušbauer na aut. Hraje Olomouc.
71'
Na druhé straně uvidíme po dlouhé době rohový kop Hanáků.
70'
Ta mohla přijít díky standardní situaci, Hušbauer se však rozhodl pro rychlou rozehrávku a míč z jeho kopačky doletěl pouze do rukavic Reichla.
69'
Na obrazu hry ve druhé polovině se nic moc nemění. Pražané nadále obléhají vápno svého soka a čekají na svou šanci.
68'
Bořil číhal na balon na levém křídle a když k němu centr přilétl, vypálil z první. Jeho dělovku obětavě schytal jeden z domácích beků, kterému právě Bořil ihned přispěchal na pomoc a hlavní sudí přerušil hru.
67'
Novinka pro letošní sezonu v praxi – žlutou kartu po diskuzi s hlavním trenérem dostává asistent trenéra sešívaných Houštecký.
66'
Na druhé straně pálil Van Buren z hodně ostrého úhlu a síť rozvlnil tak pouze z vnější strany.
65'
Yunis se ihned připomněl sešívané obraně. Hostující forvard si naskočil na nenápadný centr a jeho hlavičce chybělo jen kousek, aby zapadla k pravé Kolářově tyči.
63'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Jakub Yunis.
63'
Do šestnáctky Olomouce létá v posledních minutách jeden centr za druhým, Hanáci se zatím brání úspěšně.
62'
Slávisté zůstali u balonu a další přetažený míč sklepl Coufal pod sebe na Hušbauera. Také jeho střela z voleje byla zablokována hostujícími obránci.
61'
Hušbauerovu ránu zblokoval Jemelka
61'
Přetažený míč propadl na zadní tyč, odkud se pokoušel z první vypálit Kúdela. Obranný val před sebou jeho rána ale nepřekonala.
60'
Uvidíme roh Pražanů.
59'
Sešívaní mohli postupovat do rychlého brejku, Král se pokoušel z otočky vyslat po lajně Van Burena. Tato průnikovka byla sražena do autu.
58'
A opět v akci Kolář. Nyní spolu s Kúdelou domácí gólman vykombinoval napadající hráče hostí.
57'
Balon doputoval až k Reichlovi, který se rychlým výkopem snažil najít své spoluhráče na hrotu. Našel však jen hlavu Hovorky, který balon v pohodě sklepl Kolářovi.
55'
Olomoučtí měli k dispozici volný přímý kop. Opět se pokoušeli díky signálu dostat míč na vzdálenější tyč. Obranu sešívaných však nepřelstili.
54'
Coufal dostal hodně nepřesný balon na levé křídlo, který zkrátka nemohl zpracovat. Hraje Olomouc.
53'
Plšek se pokoušel ve sprinterském souboji pláchnout Hovorkovi. Stoper Slavie předvedl skluz jako z učebnice a zajímavě se rozvíjející šanci hostí zmařil.
52'
Hosté trochu otupili slávistický tlak v úvodu druhé půle. Na rozdíl od poločasu prvního ustáli Olomoučtí úvodních šest minut bez obdrženého gólu.
52'
Greššák je prvním hráčem, který v dnešním střetnutí dostává žlutou kartu. Hlavní sudí ji udělil po ostrém souboji se Součkem na polovině Slavie.
50'
Ševčík si navedl míč na ránu z velké vzdálenosti. Mnoho slávistů si jistě okamžitě vybavilo obě Ševčíkovy povedené trefy na Stamford Bridge v duelu s Chelsea. Domácí křídelník se ale na poslední chvíli rozhodl přihrávat, což nečekali ani jeho spoluhráči a balon tak doputoval jen do rukavic Reichla.
49'
Opět sešívaní zaskočili svého soupeře rychle vhozeným autem. Hušbauer prodloužil skákavý míč ke Královi a ten ho jen jemně přiťukl tak, aby mohl Bořil z první pálit. Jeho rána skončila vysoko nad.
48'
Další zajímavá situace. Ševčík si pohybem řekl na středu hřiště o aut do pohybu, balon si skvěle zpracoval a podél levé lajny vyslal Bořila. Jeho velice nebezpečný centr dokázala defenziva Hanáků odvrátit.
47'
Sešívaní do druhé půli vlétli zostra. Centr si až na zadní tyči zpracovával Coufal a Olomoučtí ho odzbrojili na poslední chvíli.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ibrahim Benjamin Traoré, přichází Alex Král.
46'
První půle je minulostí. Sešívaní vedou díky povedenému úvodu nejtěsnějším možným rozdílem. Ovšem i Olomoučtí měli své šance, Nešpor trefil břevno a v závěru první pětačtyřicetiminutovky pálil nebezpečně Pilař. Nechme se překvapit, co nás čeká ve druhém poločase, pokračujeme přibližně ve 20 hodin, tak zůstaňte s námi!
45'
Na Van Burenův centr zareagoval Traoré, Reichl si jeho hlavičku pohlídal
45'
Pilař pronikl až do vápna, nepříjemnou střelu kryl Kolář
45+1'
45+1'
Velikou šanci v závěru první půle měli také slávisté. Van Buren posadil míč zleva přesně na hlavu Traorého, jehož hlavička z výborné pozice ale skončila jen vprostřed brány, tudíž v náručí Reichla.
45'
Pilař dostal poměrně dost prostoru na levém křídle, odkud si navedl balon na střelu a dobrou přízemní ranou donutil Koláře k dobrému reflexivnímu zákroku. Gólman sešívaných vyrazil míč jen před sebe a měl veliké štěstí, že se k balonu dostali jako první jeho spoluhráči.
44'
Na druhé straně se dostal ke střele Van Buren, jeho rána byla zablokována, a tak Reichl nemusel zasahovat.
43'
Plšek si navedl míč na střelu ze střední vzdálenosti. V tísni svému pokusu nedal dostatečné umístění ani razanci, a tak Kolář v klidu balon chytil.
42'
Ovšem ani v tomto případě se neudálo nic nebezpečného. Viděli jsme pouze další dlouhý míč, který skončil až u gólmana soupeře.
41'
Greššák byl faulován ve středu hřiště. Hra se zase přesune na polovinu sešívaných.
40'
Faltova parádní pumelice těsně minula bránu!
40'
V posledních minutách se toho vskutku neděje příliš poznamenáníhodného. Dlouhý nákop Pražanů doputoval až do zámezí a Reichl bude vykopávat.
39'
Zničehonic se ke střele dostal na druhé straně hřiště Falta, zacílil ale o kousek nad.
38'
Zmrhalovi další střela příliš nesedla
38'
Van Buren se vymotal ze sevření tří protihráčů, z nichž ho na poslední chvíli stihl Houska alespoň faulovat. Souček rozehrál tento volný přímý kop nakrátko a slávisté nadále kombinují kolem vápna Olomouce.
37'
Van Buren elegantně sklepl balon pro Zmrhala, jenž zleva vypálil. Jeho přízemní pokus mířil hodně vedle vzdálenější tyče.
36'
Ševčík byl čistě odzbrojen na pravém křídle. Následný odražený míč skončil u Hušbauera, jemuž se dalekonosná rána vůbec nepovedla.
35'
Po několika přihrávkách fotbalistů hostí na levém křídle se míč odkutálel do autu, vhazovat budou sešívaní.
34'
Také Hanáci se vydali na polovinu svého soka. Sledujeme kombinaci nakrátko, Olomoučtí útočí do zformované defenzivy.
33'
Bořil se vydal sprintem zleva do vápna Olomouce a následně dával balon po zemi pod sebe. Hosté míč odvrátili jen hodně vysoko nahoru a když míč padal, Houska odletěl od Zmrhala a v podstatě jen doufal, že hlavní sudí zapíská. Ten mu vyhověl a přes zlost slávistů budou hosté na vlastní polovině rozehrávat.
32'
Sladký se uvolnil na pravém křídle, svůj centr poslal však jen do rukavic gólmana Koláře.
31'
Také další balon měl nalézt Van Burena. Tentokrát míč poslal do bezpečí Beneš.
30'
Hovorka chtěl prostrčit balon středem na Van Burena. Nepodařilo se mu to však ideálně a domácí útočník na míč nedosáhl.
29'
Hra v posledních minutách trochu ztratila tempo. Oba celky si nepovedenými nákopy poměrně často odevzdávají míč.
28'
Na druhé straně skákal míč na hranici vápna ideálně Zmrhalovi tak, aby vypálil, ten se však ještě pokoušel nalézt obloučkem za obranu někoho z lépe postavených spoluhráčů, což neuniklo pozornému Reichlovi, který vyběhl a míč nadvakrát lapil.
27'
Kolář překvapil své spoluhráče krátkým obloučkem k vlastnímu praporku. Pražané tak o míč přišli a těžit z této ztráty mohl Pilař, jenž byl však odcloněn dřív, než se dostal ve vápně ke střele.
26'
Traoré si vybral zdánlivě nemožný úkol. Rozhodl se totiž, že se prokličkuje přes tři hráče Olomouce středem hřiště až do šestnáctky. Přes první dva zvládl se štěstím projít, ten třetí ho už ale zastavil.
25'
Hraje se nahoru-dolů. Centr mířící do malého vápna bez potíží vyboxoval Reichl a Olomoučtí se vydali do rychlého brejku. Ten však zakončili hodně zbrkle a míč po sražené střele sebral Kolář.
24'
Viděli jsme další standardku Olomouce, kterou odvrátil Coufal. Následně Hušbauer vyslal dlouhým balonem kupředu Van Burena, jenž vytěžil zase první roh pro Slavii.
23'
Olomoučtí zůstávají nastěhovaní před pokutovým územím Slavie a kombinují.
22'
Plšek hlavičkou trefil břevno!
22'
Tentokrát si fotbalisté v modrých dresech nepřipravili nic nebezpečného, přetažený míč nenašel vůbec nikoho.
21'
Teď už to bylo mnohem zajímavější. Kolář znovu zaváhal, balon podběhl a na zadní tyči hlavičkoval do odkryté svatyně Slavie Nešpor, jehož pokus zastavilo břevno! Pražané následně odklidili míč na další roh.
20'
Olomoučtí se zjevně pokusili o signál, následovat bude ale jen a pouze další roh. Jemelka se ještě dožadoval penalty, kterou však sudí po rychlé konzultaci s VAR zatrhl.
19'
Zmrhalova přízemní rána z úhlu nenadělala Reichlovi velké potíže
19'
Uvidíme první rohový kop, zahrávat ho budou hosté z Olomouce.
18'
Traorému vůbec nevyšla klička ve středu hřiště, paradoxně ale právě díky tomu se slávistický středopolař uvolnil přes Greššáka a následně nahrál na levou stranu Zmrhalovi. Ten se příliš nerozpakoval a prověřil Reichla, který byl na zemi včas a pokus domácího křídelníka zneškodnil.
17'
Hušbauer chtěl lehkým obloučkem uvolnit někoho za obranou Olomouce. Nikdo z jeho spoluhráčů však v náběhu nebyl a míč tedy skončil až u Reichla.
16'
Ani na jedné straně nešlo o nic vážného, pokračuje se ve hře. Zmrhalův centr skončil opět u Coufala, jeho další pokus z první byl sražen mimo.
15'
Hra se přerušuje vinou ošetřování. Po srážce v hlavičkovém souboji zůstávají na středu hřiště ležet na zemi oba jeho aktéři.
14'
Reichl opět v pohotovosti. S výběhem pro centrovaný míč neměl brankář hostí problém.
13'
Coufal si dnes s Van Burenem parádně rozumí. Oba strůjci zatím jediného gólu domácího celku si nyní vyměnili role. Coufal centroval a našel nikým nehlídaného nizozemského forvarda, jenž však stoprocentní tutovku zazdil, když míč hlavou jen lehce usměrnil přímo do náruče olomouckého gólmana.
12'
Úplně volný Van Buren hlavou málem zvýšil vedení domácích!
12'
Na druhé straně předvedl dost zmatečný výběh gólman Kolář, který vůbec netrefil balon a následně měl štěstí, že hosté jeho zaváhání nepotrestali.
11'
Van Buren si zpracoval dlouhý odkop a následně si výborně odclonil Jemelku. Slávisté si posouvali míč na levé straně, což nakonec vyústilo v Coufalův centr, pro nějž si došel gólman Reichl.
10'
Přetažený balon z volného přímého kopu prolétl pokutovým územím až do autu. Sešívaní přečkali tento volný přímý kop bez sebemenší újmy.
9'
Po delší době se hra přesunula na polovinu Slavie a za malou chvíli se přesune také do její šestnáctky. Uvidíme volný přímý kop hostů.
8'
Skákavá Hušbauerova rána zapadla těsně vedle levé tyče!
8'
Další dlouhý míč měl opět nalézt Coufala, Reichl byl ale včas z brány venku a balon chytil do náručí.
7'
Jako další brankáře Olomouce vystrašil Hušbauer, jeho pokus zpoza šestnáctky se ovšem otřel o síť jen z vnější strany.
6'
Coufalova paráda z voleje otevírá skóre, 1:0!
6'
Slavia právě vstřelila branku!
Pražané jdou po zásluze do vedení a trefa to byla výstavní! Van Buren přetáhl centr na zadní tyč, kde číhal zcela neobsazený VLADIMÍR COUFAL. Zdálo se, že balon letí až příliš domácího krajního beka, ten si však poradil famózně, když pravačkou poslal balon z voleje nechytatelně do protipohybu gólmana Reichla!
5'
Hušbauer dostal dobrý pas do křídla, času na přemýšlení měl zjevně ale až příliš. Domácí záložník se tak dlouho rozmýšlel, jak s balonem naložit, až si ho předkopl a hosté míč odklidili.
4'
Sešívaní prodloužili aut z poloviny hřiště až k rozeběhnutému Zmrhalovi. Ten si na levé straně s přesilou neporadil.
3'
Van Buren znovu v akci. Slávistický forvard měl na pravé straně čas i prostor na centr, znovu ale zkusil jít sám a znovu neuspěl. Tentokrát neprošel přes Vepřeka.
2'
Hanáci ze standardky nic kloudného nevytěžili. Naopak na druhé straně se otevřel prostor před Van Burenem. Ten se pokusil projít do šestnáctky individuálně středem, stopku mu vystavili stopeři v modrém.
1'
Rozehrávky se jako první ujali fotbalisté hostí, kteří v první půli útočí směrem k fanouškům Slavie, tedy výjimečně směrem k jižní tribuně. Pilař si zpracovával míč kousek za polovinou hřiště, kde ho ale k zemi poslal Coufal, a tak Olomoučtí zůstanou u balonu.
1'

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil – T. Souček (C) – Ševčík, Hušbauer, Traoré, Zmrhal – Van Buren.
Náhradníci: Kovář – Holeš, Král, Stanciu, Olayinka, Júsuf Hilál, Milan Škoda.

SK Sigma Olomouc: Reichl – Sladký, Beneš (C), Jemelka, Vepřek – Greššák, Pilař, Houska, Plšek – Falta, Nešpor.
Náhradníci: Mandous – Chytil, Látal, Štěrba, Texl, Yunis, Zmrzlý.

Rozhodčí: Proske – Kotík, Novák – Houdek.
SK Sigma Olomouc
Hanáci po loňské sezoně přišli o hlavního trenéra. Kouč Jílek se totiž stěhoval do Sparty a kormidlo po něm převzal Radoslav Látal. Ten před sebou neměl vůbec lehký start, neboť Sigma se v prvním kole představila v Plzni. V Doosan Areně hosté sice vedli, nakonec ale padli 3:1. První body do tabulky si Olomoučtí připsali minulý týden, kdy doma nejtěsnějším výsledkem porazili Zlín. Hosté dnes v Edenu nemají co ztratit, tak se nechme překvapit, s čím do zápasu vstoupí a zda dokáží Slavii potrápit.
SK Slavia Praha
Domácí by i v letošní sezoně měli platit za jednoho z favoritů na zisk mistrovského titulu. Sešívaní vstoupili do ligy utkáním ve Zlíně, kde předvedli trochu rozpačitý výkon, ovšem zvítězili 1:0. Dojem napravili svěřenci trenéra Trpišovského hned ve druhém kole, kdy vyloupili teplická Stínadla. Pražané vyhráli jasně 5:1 a trefil se i Nicolae Stanciu, trochu kontroverzní rumunská akvizice. V dnešním střetnutí se sešívaní představí poprvé před vlastními fanoušky a do duelu s Olomoucí nastoupí jako jasní favoriti na vítězství.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u přímého přenosu ze zápasu české nejvyšší fotbalové soutěže, v němž se střetne pražská Slavia s Olomoucí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.