FORTUNA:LIGA - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Slovácko - 8. března 2020   15:00

0:0
(0:0)

Grigar – Paradin, Čmovš, Shejbal – Vondrášek, Hyčka, Ljevaković (C) (60. Toutou Mpondo), Kučera, Knapík – Moulis (60. Žitný), Jakub Řezníček.
Jakub Diviš – Toutou Mpondo, Žitný, Hýbl, Trubač, P. Mareš, Radosta.
Rejžek – Caletka, Leška
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
1665 diváků
Trmal – Juroška, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Reinberk (60. Zahustel) – V. Daníček (C) – Kohút (76. M. Petržela), Navrátil, Havlík, Jurečka (87. P. Dvořák) – Zajíc.
Porcal – P. Dvořák, Kliment, M. Petržela, Sadílek, Šimko, Zahustel.

SESTŘIH: Teplice - Slovácko 0:0. Bezbranková remíza pohledný fotbal nepřinesla

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já děkuji za pozornost.
Zápas skončil nakonec bez branek 0:0. Utkání hodně ovlivnila kvalita hřiště a příliš šanci jsme my, ani fanoušci dnes neviděli. V závěru byl vyloučen Alois Hyčka, ale Slovácko nedokázalo krátkou přesilovku využít. Suma sumárum zasloužená remíza a dělba bodů.
90+5'
90+5'
Tomáš Kučera poslal míč do ohně, ale nejvýše vyskočil Michal Kadlec a odvrátil do bezpečí.
90+4'
Ještě jeden přímý kop budou mít k dispozici překvapivě oslabené Teplice.
90+3'
Tomáš Grigar sebral nedůraznou hlavičku a drží čas. Teplice budou s potencionálním bodem rozhodně spokojené.
90+2'
Nastavují se 2 minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Po přezkoumání VARem opouští scénu Alois Hyčka, který uviděl druhou žlutou kartu za úder rukou do obličeje Milana Petržely a je vyloučen. Velmi překvapivé rozhodnutí.
89'
A sudí Rejžek se jde dokonce podívat na monitor. Tak uvidíme jaký nakonec bude verdikt.
88'
Nyní sudí Rejžek čeká na verdikt VARu, ale těžko soudit, co je předmětem zkoumání. Nejspíše jemný úder Hyčky do obličeje Petržely a eventuální červená karta.
87'
Hyčka po zásahu VAR dostal druhou žlutou kartu a opustil hřiště
87'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Pavel Dvořák.
87'
Jakub Řezníček velmi dobře podržel hru, poslal krásně „šajtlí“ míč na Aloise Hyčku, který se ale zamotal do svých kliček.
85'
Zahustelův centr proletěl kolem tyče, teč Paradina Rejžek neviděl
85'
Po rohovém kopu Teplic se však konal brejk Slovácka! Jan Navrátil ve vápně míč posunul na Ondřeje Zahustala, který v obrovské šanci mířil na zadní tyč a jen velmi těsně minul!
84'
Kučerův centr sice propadl k Žitnému, ale ten promáchl a na branku nezamířil. Každopádně uvidíme rohový kop Teplic.
83'
Václav Jurečka trochu zbytečně fauloval u lajny Kučeru a daroval tím tak domácím přímý kop.
81'
Tomáš Vondrášek (Teplice) zastavil rychlý kontr Tomáše Zajíce pouze za cenu žlutého faulu.
80'
Chvilka oddychu pro „skláře“. Faulován na středu hrací plochy byl Alois Hyčka.
79'
Teplice poslední minuty vůbec neopouští svou obranou polovinu a Slovácko se snaží vstřelit vítěznou branku. Opět musel Tomáš Grigar řešit zmatky před svou brankou.
77'
Petržela předvedl parádní akci, ale Navrátil nezakončil ideálně
77'
A Milan Petržela hned po svém příchodu málem vykouzlil vítěznou akci! Prošel mezi dvěma obránci, našel pod sebou Jana Navrátila, který z ideální pozice selhal a branku Grigara vysoko přestřelil!
76'
Havlík nebezpečně vystřelil z velké vzdálenosti
76'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Milan Petržela.
76'
Teplice si koledují. Marek Havlík napřáhl z dálky, míč skočil před Grigarem, ale nakonec míč vyškrábl na rohový kop!
75'
To Jan Juroška se ke střele odvážil, ale trefil pouze blokujícího Jana Shejbala.
73'
Ondřej Zahustel měl odražený míč za velkým vápnem, ale ke střele se neodvážil, a tak nakonec akci vyústila vniveč.
72'
Jan Shejbal pouze za cenu odkopu ubránil akci Slovácka, hosté však stáel dobývají branku Tomáše Grigara.
70'
Martins Toutou Mpondo se poprvé zapojil do hry a bylo to celkem těžkopádné. Míč nakonec skončil až za lajnou a rozehrávat bude od své branky Matouš Trmal.
69'
Hofmannův bojový pokus minul branku
69'
Po rohovém kopu se položil do míče nůžkami Stanislav Hofmann , ale zařízení trefit nedokázal. Každopádně sympatický pokus.
68'
Jan Knapík odvrací další akci hostů na rohový kop.
67'
Slovácko nyní tahá za delší konec pomyslného provazu a jsou to domácí, kteří se brání.
66'
Kohút tvrdě vystřelil levačkou, ale Grigar byl připraven
66'
Michal Kohút se mohl jako první zapsat do střelecké listiny! Obešel skvěle Čmovše a jeho rána levačkou byla lehce tečována.Tomáš Grigar měl plné ruce práce, ale míč zvládl ztlumit!
65'
Proti byl Tomáš Kučera, který odhlavičkoval rohový kop hostů.
65'
Slovácko bude mít možnost ohrozit branku Teplic za pomoci rohového kopu.
64'
Hra se jemně rozhýbala. Na jedné straně se prezentoval nepovedenou střelou Ondřej Zahustel, na opačné straně předvedl nepřesný, dlouhý míč Tomáš Vondrášek.
62'
Trochu vzruchu zařídil nový kapitán domácích Tomáš Vondrášek, který obešel dva protihráče, ale následný centr lapil do rukavic Matouš Trmal.
60'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Admir Ljevaković, přichází Martins Toutou Mpondo.
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Petr Reinberk, přichází Ondřej Zahustel.
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Patrik Žitný.
59'
Pavel Čmovš teď sice přečetl kombinaci Slovácka, následně míč ale absolutně odevzdal zpět na kopačky soupeře.
57'
Zajícova hlavička z nebezpečné pozice postrádala razanci
57'
Tomáš Zajíc se octl sám na penaltě a trochu se zalekl obrovské šance! Propadl k němu centr Navrátila, ale hostující útočník zakončil strašlivě nedůrazně hlavou a trefil přesně prostor, kde byl nachystán Tomáš Grigar!
56'
Marek Havlík poslal svůj centr vysoko nad domácí branku. Odkopávat od branky bude Tomáš Grigar. Věřme, že se dočkáme nějaký branky dnes, protože zatím se k tomu příliš neschyluje.
55'
Pavel Moulis chycen v ofsajdové pasti. Hrát bude brankář Matouš Trmal.
54'
Jan Shejbal (Teplice) zahrál ve vzdušném souboji nedovoleně proti Jurečkovi a viděl žlutou kartu.
53'
Jan Navrátil poslal dlouhý míč do země nikoho a pro něj si vyběhl pohodlně Tomáš Grigar.
Dnešní bojovné utkání sleduje v Teplicích 1 660 diváků.
50'
Nedorozumění na straně Slovácka, které bylo celkem typické pro výkon hostů, kteří toho na severu Čech zatím moc nepředvedli.
49'
Marek Havlík kroutil míč do šestnáctky, ale ten si našel na penaltě Pavel Čmovš a odhlavičkoval jej.
48'
Tomáš Vondrášek došlápl Reineberka a Slovácko bude rozehrávat z levé strany přímý volný kop.
47'
Jakub Řezníček hned v úvodu druhého dějství vyzkoušel ranou z úhlu Matouše Trmala, ten byl dobře postaven a bez problémů zasáhl.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03 .
Těžký terén na teplických Stínadlech je zatím největším protivníkem obou týmů a vidíme spíše bojovný fotbal s minimem přesností. Lehce aktivnější jsou domácí Teplice, které měly největší šanci po hlavičce Jana Shejbala, ale tomu branku ukradl dobrým zákrokem Matouš Trmal.
45+1'
45+1'
V první nastavené minutě utekl po levé straně Jakub Řezníček, ale znovu tomu chyběla podpora od spolhráčů.
45+1'
Sudí Rejžek nastavuje první poločas o 1 minutu.
45'
Jan Knapík se dostal k centru Kučery, ale zamířil daleko od Trmalovy branky.
45'
Michal Kadlec trefil rukou do obličeje Řezníčka a přijde volný přímý kop Teplic.
44'
Snaha Teplic je zjevná, ale opět tomu chyběla přesnost. Centr Paradina přelétl i branku hostů. Odkopávat bude od své branky Matouš Trmal.
42'
Teplice dobře kombinovaly ve středu hrací plochy a nakonec to vše vzal na sebe kapitán Admir Ljevaković, nicméně jeho rána z nějakých třiceti metrů zamířila pouze vedle hostující branky.
40'
Po následném rohovém kopu domácích přišel kontr Slovácka. Václav Jurečka byl sice z úhlu, udělal však kličku Grigarovi, který se ale vrátil do situace a následnou střelu vyrazil alespoň na rohový kop.
39'
Jurečka se po rychlém brejku snažil zakončit z velkého úhlu
39'
První pořádná rychlostní akce od domácích. Moulis vysunul rozběhnutého Hyčku, ten míč poslal na Kučeru, který patičkou sklepl proti noze Řezníčkovi, kterému však střela vůbec nevyšla.
37'
Terén si teď pohrál s Aloisem Hyčkou, kterému při zpracování míč skočil z ničeho nic někam ke kolenu a odskočil mu za lajnu.
36'
„Skláři“ jsou poslední minuty jasně lepším týmem, ale finální fáze se zatím nepotkává s přesností.
35'
Moulisova levačka zakroutila míč až na hlavu Jana Shejbala, ten míč jen lízl a zamířil jej hodně daleko od branky.
34'
Rohový kop pro Teplice, v pořadí číslo dva.
33'
Tomáš Grigar si našel centr Jurošky a schoval míč v rukavicích. Gestem poté hned hnal své spoluhráče do ofensivy.
32'
Terén je v Teplicích dnes opravdu velmi těžký. Další silový souboj Kohút – Čmovš však nechal hlavní sudí bez povšimnutí.
31'
Jan Juroška šel v šestnáctce do přímého souboje s Janem Shejbalem a sudí Rejžek ukázal směr branka Slovácka, tudíž bude rozehrávat z vlastního vápna Tomáš Grigar.
29'
Tomáš Kučera byl na místě i v obraně a včasnou hlavičkou zastavil akci hostů, kteří zatím zůstávají za očekáváním.
27'
Shejbal prudce hlavičkoval, ale Trmal vytáhl parádní zákrok
27'
A po centru Tomáše Kučery přišla první velká šance zápasu! Jan Shejbal si naskočil na centr svého parťáka a hlavičkoval velmi dobře do horní části branky, ale Matouš Trmal vytáhl perfektní zákrok a radost domácímu obránci pokazil!
27'
Jan Knapík předskočil Petra Reiberka a byl faulován. Přímý kop domácích z nějakých čtyřiceti metrů.
26'
Opět další boj u postranní lajny. Vyhráli jej hosté, Jan Juroška bude vhazovat.
24'
Tomáš Kučera chycen v ofsajdu, ani z této akce neuvidíme první větší šanci zápasu.
23'
Po Havlíkově centru z hranice vápna se domácí dožadovali odpískání faulu
23'
Marek Havlík poslal do šestnáctky Teplic ostrý centr a vzduchem prolétli dva hráči Slovácka, ale sudí Rejžek žádný faul neviděl. Odkopávat od branky bude Tomáš Grigar.
22'
Ta možná přijde nyní. Alois Hyčka fauloval na hraně šestnáctky Jurošku a je z toho přímý kop pro hosty z dobré pozice, z pravé strany. Domácí můžou být rádi, že to domácí záložník stihl včas.
21'
Rohový kop sice zakončil Michal Kohút, ale jeho hlavička vůbec domácí branku neohrozila. Na první šanci utkání stále tak čekáme.
20'
Václav Jurečka vybojoval premiérový rohový kop také pro Slovácko.
19'
Tomáš Vondrášek si dobře prsy sklepával míč přes Reinberka, ale domácí odchovanec následně podklouzl a míč doskákal až za koncovou lajnu. Míč pošle zpět do hry brankář Trmal.
17'
Jakub Řezníček v ofsajdové pasti, praporek asistenta na lajně šel ihned nahoru. Rozehrávat bude brankář Matouš Trmal.
16'
Po delší odmlce navštívili útočnou polovinu také hráči Slovácka, ale centr Kohúta si zpracoval nepovoleně rukou Tomáš Zajíc. Sudí Rejžek byl přesný a tento prohřešek viděl a hru přerušil.
14'
Stanislav Hofmann si na přední tyči poradil s centrem Tomáše Kučery, Teplice budou vhazovat.
14'
Teď však po centru Aloise Hyčky uvidíme první rohový kop Teplic.
13'
Alois Hyčka sice vybojoval míč u lajny svou bojovností, ale poté svým autem poslal míč pouze do zámezí.
11'
Tomáš Kučera dobře prošel středem hrací plochy, rozvinul akci k levé lajně na Pavla Moulise, ale jeho centr nebyl v dobré kvalitě a hosté situaci zvládli.
10'
Na těžkém terénu je to zatím tuhý boj o každý metr hrací plochy.
9'
Srdce domácí zálohy a kapitán Admir Ljevaković zahrál čistě skluzem a obral o míč Jurošku.
7'
Michal Kohút teď protáhl Grigara, ale předcházel tomu faul, a tak byl zákrok teplického brankáře jen pro efekt.
6'
Teplice se snaží být aktivní od úvodních minut. Jakub Řezníček však teď nedokázal z první vyslat do šance Pavla Moulise, který se jen chytil za hlavu, jelikož měl před sebou volný prostor.
5'
Tomáš Zajíc dohrál u postranní lajny Čmovše, opět budou hrát domácí „skláři“.
3'
Řezníčkova polostřela rozcvičila Trmala
3'
Jakub Řezníček poprvé protáhl brankáře Matouše Trmala. Domácí útočník si hezky obhodil Daníčka, ale neměl vůbec podporu, a tak poslal přízemní střelu na branku, kde byl však hostující brankář nachystán.
2'
Pavel Moulis poslal dlouhý míč do velkého čtverce, ale nejvýše vyskočil hostující Petr Reinberk.
2'
Pavel Moulis byl přistrčen a domácí budou rozehrávat z levé strany.
1'
Hosté z Uherského Hradiště načali rozehrávkou dnešní střetnutí 24. kola FORTUNA:LIGY.
1'
Oba týmy již vstoupili na hrací plochu teplických Stínadel, která není příliš v dobrém stavu a uvidíme, zda se to podepíše na kvalitě hry.

FK Teplice: Grigar – Paradin, Čmovš, Shejbal, Vondrášek – Ljevaković (C), Knapík – Hyčka, Kučera – Moulis, Jakub Řezníček.
Náhradníci: Jakub Diviš – Toutou Mpondo, Žitný, Hýbl, Trubač, P. Mareš, Radosta.

1.FC Slovácko: Trmal – Juroška, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Reinberk – V. Daníček (C) – Navrátil, Havlík, Jurečka, Kohút – Zajíc.
Náhradníci: Porcal – P. Dvořák, Kliment, M. Petržela, Sadílek, Šimko, Zahustel.

Rozhodčí: Rejžek – Caletka, Leška.
 První vzájemný zápas sezony

Slovácko – Teplice 1:1 (1:1).
45. Šašinka – 22. J. Mareš.
 Teplice – Slovácko
Dvacáté čtvrté kolo FORTUNA:LIGY bude pokračovat na teplických Stínadlech a svede proti sobě domácí Teplice a hosty z Uherského Hradiště, tedy tým Slovácka. Domácí skláři v minulém kole pauzírovali, jelikož jim stav trávníku nedovolil nastoupit do domácího utkání s Libercem.

Co se týče jarní formy, ta však pro Teplice vůbec nehovoří. První utkání jara sehráli Severočeši doma s Olomoucí a padli v poměru 3:1. První jarní výjezd poté také nepřinesl body, neboť v Karviné přišla prohra 3:0. Aktuálně to stačí 12. místo s 23 body.

To Slovácko je na tom mnohem lépe a je na pátém místě s 36 body, což je o dva body více, než má například pražská Sparta. Na jaře zatím získalo Slovácko poctivé čtyři body (Ostrava 0:1, Mladá Boleslav 0:0, Slavia 2:0). Zejména poslední výsledek budí respekt a hosté na něj v Teplicích budou chtít jistě navázat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.