FORTUNA:LIGA - Základní část - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Jablonec - 28. září 2019   16:30

0:1
(0:1)
Jablonec
26' Matoušek

S. Dostál – Bartošák, Azackij, P. Buchta, Fantiš – Folprecht – Matejov (60. Wágner), Jiráček (C), Mašek (90+1. Železník), Čanturišvili – Poznar.
Rakovan – Cedidla, Giorgadze, Hnaníček, Nečas, Wágner, Železník.
Franěk
Stadion Letná, Zlín
V. Hrubý – Li. Holík, Plechatý, Břečka, Krob – Jovović, Hübschman (C), Považanec (81. Kratochvíl), Sýkora – Matoušek (63. V. Kubista), Doležal (85. Hämäläinen).
Hanuš – Hämäläinen, Chramosta, Jugas, Kratochvíl, V. Kubista, Macháček.
Hrubý

SESTŘIH: Zlín - Jablonec 0:1. Hosté ustáli obrovský tlak Fastavu a po trefě Matouška si vezou 3 body

Velice krutá prohra pro Fastav. Střela Matouška byla jediná, které mířila ze strany hostů mezi tři tyče. Zlínští svého soupeře přehráli ve všech herních aspektech. V držení míče, střelách na branku i mimo, v přímých i rohových kopech. Málo platné, Zlínu dnes zkrátka nebylo souzeno.
90+4'
90+3'
I hlavička Poznara končí jen uprostřed branky, kde byl nachystán Hrubý.
90+2'
Železník spěchal za míčem, ale k zakončení se nedostal.
90+1'
Trenér Csaplár hraje vabank, nic jiného mu ani nezbývá. Železník přichází jako třetí útočník do hry.
90'
Rozhodčí nastaví tři minuty.
89'
Po dalším obléhání fauluje ve vápně Jiráček a tlak domácích bude opět otupen.
88'
Rohový kop obrana FK odvrací.
87'
Neuvěřitelné, co neskončí v podání Fastavu brankou. V malém vápně se nedomluvili Wágner s Poznarem a vše končí jen dalším rohem.
86'
Wágner s Poznarem se nedomluvili a promarnili tak další šanci domácích
86'
Hrubý vytáhl parádní zákrok proti střele Maška
86'
Po tvrdé střele Maška se vyznamenal Vlastimil Hrubý!
85'
Doležal má dopracováno. Nahrazuje jej finský reprezentant.
85'
Folprecht zkoušel štěstí zhruba z osmnácti metrů, ale jeho střela nebyla přesná.
84'
Z rohového kopu se domácí neprosadili.
83'
Ne, domácím dnes prostě není přáno. Poznarova hlavička zblokována na roh.
82'
Brečka svým skluzem zabránil Wágnerovi ve skórování
82'
Zlín však po závaru zahrává další rohový kop. Čanturašviliho centr nenašel nikoho ze spoluhráčů.
81'
Trenér Rada se snaží oživit hru dalším střídáním. Povačance střídá Kratochvíl.
79'
Jovovič fauloval Čanturišviliho a poté do něj nakopl míč. To se hráči Gruzínci pochopitelně nelíbilo a hned na Jovoviće vystartoval. Franěk vše řeší žlutou kartou pro Černohorce.
78'
Rohový kop hosté ubránili.
77'
Poznar se opět dostal do zakončení. Jeho nebezpečná střela byla zblokována na roh.
75'
Poznar zakončil přestože byl strážen Plechatým. Obrovitý útočník trefuje jen místo, kde byl připraven Hrubý a schovává míč do koše.
74'
Zlín mačká hosty jako citron, ale Jiráček, Čanturašvili ani Bartošák se do vápna neprobili.
73'
Folprecht zahrál na vzdálenější tyč, odkud hlavičkoval Fantiš a následně Poznarovi chyběl k zakončení pouze krok
73'
Krob zahrál standardní situaci na vzdálenější tyč, odkud centroval z první Fantiš a Poznarovi chyběl krok k zakončení! Zajímavý signál domácích.
72'
Další faul Jablonce a znovu standardka Fastavu ze třiceti metrů.
71'
Folprecht pěkně našel Čanturišviliho, který patičkou posunul na Jiráčka, ale jeho střela mířila mimo tři tyče
71'
Čanturašvili patičkou vybídl k zakončení Jiráčka. Ale i jeho pokus byl hodně nepovedený a končí na tribuně za brankou.
70'
Zlín má jednoznačně více ze hry, ale není schopen Hrubého pořádně ohrozit. Centry hostující gólman výborně ze vzduchu stahuje, střely z dálky míří vedle a ve středu hřiště je hradba zelených.
69'
I následující míč do pokutového území má v moci ve spolupráci s Plechatým Hrubý.
68'
Centr do vápna od Azackého na Poznara stahuje ze vzduchu Hrubý.
67'
Protiútok Jablonce hasí faulem Poznar. Ten by si měl dávat větší pozor, protože již jednu žlutou kartu má.
66'
Jeden z domácích hráčů hlavičkoval z velkého záklonu a je po šanci.
66'
Hra se rychle přesunula na druhou stranu a zlínští budou zahrávat standardní situaci zhruba ze třiceti metrů.
65'
Krob centroval, ale ve vápně fauloval nový muž na hřišti a bude se odkopávat od branky Dostála.
64'
Nyní jsou v tlaku hosté a budou zahrávat rohový kop.
63'
Je tomu tak. Odchází střelec jediné branky Matoušek a střídá jej Kubista.
62'
U postranní čáry se připravuje Vojtěch Kubista. Je dost možné, že tohoto hráče uvidíme po dlouhé pauze na hřišti.
61'
Zlínští nejsou schopni trefit zařízení a tak si Hrubý natrénuje výkopy. Šlo již o šesté zakončení Zlína, které končí mimo.
60'
Domácí trenér poprvé střídá. Matejova střídá gólový Wágner.
59'
Šance domácích končí opět vedle.
58'
Na centr Sýkory si naskočil Břečka, ale hlavičkuje nepřesně.
57'
Rychlé přenesení hry znamená rohový kop pro Jablonec.
56'
Fastav s přemíry snahy fauluje a jeho tlak bude opět zastaven.
55'
Jablonec se jen brání, ale brání se výborně. Pro dlouhé obléhání branky neměl pochopení Krob a je za to oceněn žlutou kartou.
52'
Domácí ztratili balón a Jablonec se hnal do protiútoku. Ve vápně prohrál souboj s gravitací Krob a je po šanci.
51'
Zlínští zvládli bránění rohového kopu na jedničku a hra se přesouvá do středu hřiště.
50'
Buchta teď pořádně zavařil Dostálovi, když poslal malou domů do míst kde presoval Doležal. Domácí gólman raději volí jistotu a zakopává na roh.
48'
Hrubý otálí s výkopem, hlavní rozhodčí ukazuje, že případné prodlevy nastaví v závěru zápasu.
47'
Jak jsme skončili první poločas, tak jsme začali ten druhý. Žlutou kartu vidí za útočné dohrání Tomáš Poznar.
46'
První poločas byl vyrovnaný. Šťastnější jsou však hosté, kteří vedou zásluhou nádherného sóla Jana Matouška 0:1. Těžko něco domácím vytknout. Protiútok Matouška bylo to jediné, do čeho domácí obrana Jablonec pustila. Jistě nás čeká zajímavý druhý poločas.
45+2'
45+1'
Do poločasu vidíme ještě jedno žluté napomenutí. První žlutou kartu domácích vidí Mašek.
45+1'
V nastavení vidí žlutou kartu Tomáš Hübschman.
45'
Hlavní rozhodčí přidá nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
45'
Bartošák to zkusil přímo, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.
44'
Obléhání ukončil faul na Folprechta. Zlínští budou zahrávat standardní situaci zhruba ze třiceti metrů.
43'
Domácí jsou v závěru aktivnější a obléhají pokutové území Jablonce.
42'
Znovu Zlín u míče. Pokus o pas do vápna zblokoval zády Jovović.
41'
Bartošák rychle rozehrál, následně centroval, ale svojí nabídkou nikoho ze spoluhráčů nenašel.
40'
Bartošák vybojoval roh pro žluté barvy.
38'
Jovović stíhal míč na hrací ploše, aby nebyl aut pro zlínské, ale po odrazu od domácího hráče měl práci Hrubý.
37'
Čanturišvili mohl vyrovnat ze standardní situace, jeho střela ale mířila těsně vedle
37'
Zakončoval Čanturišvili, někteří fanoušci se už radovali, ale v síti skončil jen brankář Hrubý.
36'
Libor Holík vidí první žlutou kartu zápasu a následuje standardní situace domácích.
33'
Krobův centr byl velice nepřesný a končí v zámezí. Odkop od brány si vyzkouší Dostál.
32'
Zlín získává optickou převahu. V další útočné snaze je však brzdí praporek čárového – ofsajd.
31'
Balón se vrací do vápna, dostal se k němu Matějov, ale jeho pokus byl nepřesný.
30'
Poznar na centr nedoskočil.
29'
Domácí reklamují ruku. Nakonec se píská jen rohový kop.
28'
Oba týmy se nadále tlačí do ofensivy, ale na hraně pokutových území o míč přichází.
26'
Matoušek ukázal rychlé nohy a šikovnost a otevřel skóre zápasu 0:1
26'
Jablonec právě vstřelil branku!
Rychlý protiútok táhl JAN MATOUŠEK a ve vápně si poradil jako mazák a technickou ranou posílá hosty do vedení! 0:1
25'
Domácí vyslali střelecký pokus na Hrubého, která mířila asi metr vedle. Hrubý balón zkrotil, ale své spoluhráče pořádně verbálně srovnal.
25'
Tentokrát domácí bez problému odvrací nebezpečí.
24'
K hlavičce se cpal sváteční střelec Hübschman, před ním obrana odvrací na další roh.
23'
Pokus o centr byl zblokován. Krob bude zahrávat rohový kop.
21'
Matouškův tvrdý pokus zpoza vápna blokuje Jiráček.
20'
Fantiš na dvakrát neprocpal balón do vápna na své spoluhráče.
19'
Hosté se ubránili a odvrací míč do bezpečí.
18'
Další výborný defensivní zákrok Břečky, když nepustil do vápna Fantiše. Bylo to však jen za cenu rohového kopu.
17'
Břečka ústřední postavou i na druhé straně hřiště, když hlavičkoval do bezpečí před Poznarem.
16'
Břečka svůj centr hodně přetáhl a pohodlně si balón stáhl Dostál.
15'
Hra se nyní trošku uklidnila, je hodně kouskovaná a nervozní.
12'
Brankář Hrubý byl u míče rychleji než Matejov, který dostal povedenou přihrávku od Jiráčka
12'
Hraje se nahoru – dolů. Hrubý sprinterský souboj s Matějovem vyhrál a byl u míče dřív.
10'
V zajímavé příležitosti byl Matoušek, ale míč se mu svezl z kopačky.
9'
A další útok Zlína. Z první zakončoval Poznar, ale balón letěl těsně vedle. Tento průběh se vůbec nelíbí trenéru Radovi, který jako obvykle divoce gestikuluje u postranní čáry.
8'
Folprecht vysunul Jiráčka, který vypadal překvapeně, že se k němu míč dostal a zamířil tísněn jen vedle.
7'
Severočeši mají i nadále více ze hry a domácí se brání v hlubokém bloku a přihlížení obléhání Jablonce.
5'
Další faul Zlína. Hübschman nakrátko rozehrál, na centr naskakoval Doležal, jenže Dostál byl rychlým výběhem u míče první.
4'
Hosté zahrávali první přímý kop. Jejich signál končí jen u obrany Zlína.
3'
Po centru od rohového praporku zkoušel štěstí Břečka. Jeho pokus zpoza vápna byl však hodně nepřesný.
3'
Obrana ševců tentokrát hasila jen za cenu rohového kopu. Severočeši si vyzkouší tedy tuto standardní situaci.
2'
Jablonec je při chuti. Matouška si však pohlídal Azackij a Dostál bude opět zahrávat od své svatyně.
1'
Poprvé od branky bude zahrávat Dostál.
Fanoušci stále proudí na stadion, atmosféra je však zatím komorní a stadion zaplněn jen sporadicky.
1'
Ani jeden z trenérů neudělal změnu v základní sestavě. Petr Rada dokonce nezasáhl do své základní jedenáctky již počtvrté za sebou, ačkoli se Jablonci v poslední době příliš nedaří.
Navzdory všem předpokladům vidíme na lavičce Jablonce Vojtěcha Kubistu, který se tak vrací po vleklém zranění kolena, se kterým marodil již od letní přípravy.
Svěřenci kouče Csaplára porazili Jablonecké naposledy před jedenácti lety! Tenkrát se jim to povedlo na hřišti FK dvakrát. V lize i poháru. Čekání na domácí výhru je ještě vousatější. Stalo se tak také v září, ale před dlouhými čtrnácti lety!
Je jasné, že potenciálnímu vítězi výhra pomůže hlavně psychicky. Oba celky potřebují nutně bodovat. Jablonec pro udržení pohárových příček a domácí kvůli útěku z pater, kde se bojuje o bytí a nebytí v nejvyšší soutěži. Dnešní soupeři odehráli minulé kolo jako přes kopírák. Oba dvakrát vedli, ale ani v jednom případě utkání nedotáhli do vítězného konce a remizovali 2:2. Pro Fastav to byla první remíza téměř po roce, což je ve fotbale takřka nevídané. Série bez plichty trvala 31 soutěžních utkání.
FC Fastav Zlín
Pokud jsme se zmínili o nepříliš velké formě v případě Jablonce. Domácí jsou na tom ještě výrazně hůř. Tým, který je zvyklý hrát přinejhorším ve středu tabulky poslední zápasy tápe. Jediný bod z posledních čtyř utkání je toho jasným důkazem. Náskok dvou bodů na poslední příčku není vskutku pohodlný polštář na klidné spaní trenéra Csaplára. Zlínu bude chybět kreativní argentinský záložník Pablo Podio a dlouhodobě zraněný obránce Lukáš Vraštil.
FK Jablonec
Hostující celek se pohybuje jako obvykle na pohárových příčkách. Ambicióznímu celku Petra Rady náleží čtvrtá příčka. Formu však jablonečtí nemají bůhvíjakou. Z posledních čtyř zápasů naplno bodoval pouze jednou. Trenér Severočechů nemůže v utkání počítat s dlouhodobě zraněnými Plestilem, Curikovem a Štěpánkem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.