FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Sparta - 15. září 2019   15:00

0:2
(0:2)
Sparta
5' Tetteh   • 19' Kanga

S. Dostál – Giorgadze (69. Bartošák), P. Buchta, Azackij – Čanturišvili, Folprecht, Jiráček (C), Mašek, Fantiš (84. Železník) – Poznar, Wágner (74. Džafić).
Rakovan – Železník, Džafić, Matejov, Bartošák, Hnaníček.
Houdek – Mokrusch, Hrabovský
Stadion Letná, Zlín
5650 diváků
Heča – Sáček, Semih Kaya, Lischka (72. Hancko), M. Frýdek (C) – Hložek, Mandjeck, Kanga, L. Krejčí (78. Trávník), Plavšić – Tetteh (63. Kozák).
Nita – Hancko, M. Hašek, Štetina, Trávník, Moberg Karlsson, Kozák.
Heča

SESTŘIH: Zlín - Sparta 0:2. První venkovní výhra v sezoně. Rozhodli Tetteh a Kanga

A je konec. Sparta podala velmi dobrý a koncentrovaný výkon, po kterém po zásluze poveze domů plný bodový zisk. O všem se rozhodlo už v v prvních dvaceti minutách zápasu. Nejprve v 6. minutě dostal Tetteh skvělou přihrávku od Frýdka a nadvakrát prostřelil Dostála. O chvíli později vybojoval Tetteh penaltu, kterou proměnil Guélor Kanga. Ve druhém poločase si už Sparta chránila vytvořený náskok a bez jakýchkoliv nervů dotáhla utkání do vítězného konce. Děkuj za pozornost a někdy zase na počtenou!
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Adnan Džafić (FC Fastav Zlín).
90+3'
Do konce zápasu zbývají ještě tři minuty, hra už ale zcela ztratila tempo.
90+2'
Jiráček na půlce zfauloval Kozáka.
90+1'
Sudí Houdek přidává k tomuto zápasu pět minut.
90'
Poslední minutu základní hrací doby začíná Sparta v útoku.
89'
Čanturišvili hlavou přihrál Folprechtovi, který byl úplně sám a mohl se pokusit o střelu. Jeho pokus ale mířil nad.
87'
Semih Kaya se pokusil o hlavičku, mířil však nad.
86'
Hložek vysekl neskutečné sólo, Buchta v poslední chvíli zasáhl před Plavšičem
86'
Střelu Libora Kozáka na poslední chvíli přizvedl nad branku zlínský stoper Buchta. Následovat bude sparťanský roh.
85'
Dnešní utkání sleduje na zlínské Letné 5650 diváků.
84'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Lukáš Železník.
83'
Po centru Čanturišviliho budou domácí zahrávat rohový kop.
82'
Plavšić z levé strany nacentroval na Kozáka, který ve výrazné šanci minul tři tyče.
81'
Kozák ve skluzu ve výborné šanci netrefil bránu
81'
Mezitím z hřiště odnášejí na nosítkách Ladislava Krejčího, který nevypadá vůbec dobře.
80'
Poznar byl ve sprintu o míč pomalejší než Sáček a tak musel faulovat.
78'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Ladislav Krejčí, přichází Michal Trávník.
77'
Adnan Džafić vybojoval pro Zlín roh.
76'
A už se opět nehraje. Na hřišti leží Ladislav Krejčí a signál na lavičku zní jasně: Budeme střídat.
75'
Na hřišti teď není příliš vzrušení, tak to žije alespoň na tribunách. Sparťanští fanoušci ukázali působivé choreo.
74'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Tomáš Wágner, přichází Adnan Džafić.
73'
Žlutou kartu dostává Zdeněk Folprecht (FC Fastav Zlín).
72'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Lischka, přichází Dávid Hancko.
71'
Roh pro Spartu.
69'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Andro Giorgadze, přichází Lukáš Bartošák.
69'
Zlín se zatím na nic pořádného nezmůže. Buchtovi nyní nezbývalo nic jiného, než hlavou vrátit míč Dostálovi.
67'
A hra je opět přerušena. Zlínský stoper Giorgadze chytá křeče.
66'
Zlín kombinuje na útočné polovině, hosté je ale vůbec nepouští do nebezpečných míst.
65'
Hra nyní zcela ztratila tempo.
64'
Další útok Zlína je přerušen, jelikož se Wágner ocitnul v ofsajdu.
63'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Benjamin Tetteh, přichází Libor Kozák.
62'
Žlutou kartu dostává Andro Giorgadze (FC Fastav Zlín).
61'
Zlín sportovně odevzdává míč Spartě a Heča jej uvede zpátky do hry.
60'
Na hřišti leží otřesený Mandjeck, který si vyžádal ošetření.
59'
Jiráček se snažil přihrávkou vybídnout Wágnera. Jeho pokus byl ale až příliš dlouhý a brankář Heča si pro něj došel.
57'
Mašek se sice pokusil nacentrovat míč do vápna, ale jeho pokus byl příliš krátký a Georges Mandjeck míč nekompromisně odehrál.
56'
Folprecht centroval na hlavu Wágnera, toho míč však těsně přeletěl.
54'
Další roh pro Spartu.
53'
Z následného rohu se míč odrazil na Frýdka, který se pokusil vystřelit. Jeho pokus byl však nepřesný.
52'
Kanga překrásně kroutil ránu do šibenice, míč skončil na břevně
52'
Guélor Kanga předvedl další parádu. Technickou střelou trefil spojnici tyčí zlínské branky!
51'
Plavšić u lajny vyškolil Giorgadzeho a následně zkusil z úhlu prostřelit Dostála.
50'
Plavšić poslal přesnou přihrávku na Tetteha, před kterým těsně odehrál míč do bezpečí Buchta.
49'
Zlín se usídlil na útočné polovině.
48'
A znova. Čanturišvilův pokus zblokoval pozorný Ladislav Krejčí.
47'
Mašek mohl z ideální střelecké pozice zahrozit Hečovi, pozorná hostující obrana ale jeho pokus zblokovala.
46'
Druhý poločas zahájili výkopem hosté z Prahy a ihned zakládají první útok.
46'
První poločas je u konce. V něm byla jasně lepší pražská Sparta, která taky vede o dva góly. Nejprve v 6. minutě nadvakrát prostřelil zlínského brankáře Tetteh. O třináct minut později fauloval Dostál Tetteha a sudí Houdek nařídil pokutový kop. K tomu se postavil Guélor Kanga penaltu suverénně proměnil. Uvidíme, jestli zlínští fotbalisté dokáží ve druhém poločase tento zápas zdramatizovat.
45+3'
45+3'
A v třetí minutě nastavení si míč mezi sebou posílají hostující obránci s brankářem Hečou.
45+2'
Sparta nadále pokračuje s míčem na kopačkách.
45+1'
Sudí Houdek přidává k prvnímu poločasu 3 minuty.
45'
Hložek vyslal dopředu Sáčka, před ním si ale pohlídal míč Azackij.
44'
Zlínská obrana dnes pořádá den otevřených dveří. Tentokrát se otevřely pro Tetteha, který však netrefil branku.
43'
Tetteh v naprosté tutovce! Plavšičův skvělý centr ale nezužitkoval
43'
Jiráček stáhl na zem Kangu, sudí píská a zlínskému kapitánovi se to vůbec nelíbí.
42'
Azackij vybojoval vhazování poblíž rohového praporku.
41'
Už se opět hraje, trvalo to však jen chvíli. Faulován byl totiž Hložek.
39'
Hra je přerušena, jelikož na hřišti leží otřesený Čanturišvili.
38'
Mašek dostal míč do prázdné brány! Ale Wágner už byl v ofsajdu
38'
Wágner přihrál Maškovi na střelu do prázdné branky. Mašek gól dal, ten však neplatí. Pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
37'
Krejčí vymýšlel kolmou přihrávku na Plavšiće, který jen těsně nestihl míč na hrací ploše.
35'
Po střetu Fantiše se Sáčkem se zlínský hráč velmi zlobí, jelikož mu byl odpískán faul.
34'
Hložek si seběhl z pravé strany a levačkou hezky vypálil o metr nad bránu
34'
Zdeněk Folprecht se snažil najít centrem někoho v šestnáctce, jeho pokus se mu ale vůbec nepodařil a Sparta tak poměrně lehce získala míč.
32'
Další útočnou aktivitu Sparty řídí skvěle hrající Mandjeck s Kangou.
31'
Poznar rukama postrčil Lischku a akce ševců tak zase brzy skončila.
30'
Poznarovi to dnes opravdu nejde. Teď měl šanci založit rychlý brejk, jeho přihrávka ale mířila na hráče v rudém dresu.
28'
Mašek se dostal za obranu a pálil z první, nechybělo mnoho
28'
A další marný pokus Zlína. Mašek mohl ze strany dávat míč Wágnerovi, upřednostnil však střelu, která mířila nad.
27'
Jiráček se postaral o utajenou střelu, Heču neohrozil
27'
Z následného útoku Zlína vznikla střela Jiráčka. Ta však mířila mimo.
26'
Heča se snažil vrátit míč dopředu, jeho odkop ale skončil v autu.
25'
24'
Fantiš hlavou chystal míč pro Tomáše Poznara, před kterým si však vzal míč Heča.
23'
Čanturišvili fauloval Plavšiće a tak je zlínské snažení přerušeno.
22'
Zlín se po dlouhé době usídlil na útočné polovině.
21'
Srdjan Plavšič těsně nestihl míč na hrací ploše a Dostál tak bude odkopávat od branky.
19'
Dostál vystihl směr, ale Kanga proměnil penaltu, hosté vedou 2:0!
19'
Sparta právě vstřelila branku!
Brankář Dostál sice odhadl směr, bylo mu to však k ničemu. GUÉLOR KANGA poslal míč přesně k tyči a Sparta vede už o dva góly – 0:2!
17'
Kanga vyslal Tetteha, toho ve vápně trefil Dostál – penalta!
17'
Penalta pro Spartu! Brankář Dostál stáhnul Tetteha k zemi a rozhodčí suverénně ukazuje na penaltový puntík.
16'
Kanga zahrál zajímavý signál na Hložka, jehož střelecký pokus byl zblokován.
15'
A následně bude Sparta zahrávat velmi zajímavou standardní situaci, která volá po centru.
15'
Tetteh s pomocí odrazu od Buchty získal autové vhazování poblíž rohového praporku.
14'
Poznar pálil zpoza šestnáctky daleko mimo bránu
14'
Tomáš Poznar dostal ideální míč na hranici vápna. Pokusil se o střelu, ta mu však hrubě nevyšla. Míč mířil vysoko nad.
13'
Tetteh vysekl parádní nůžky!
13'
Sparta měla roh, který zahrával Kanga. Nejprve vystřihnul Tetteh nůžky a míč se potom dostal na hlavu Krejčího, který jen těsně přestřelil.
12'
První nadějnější akce Zlína. Poznar to vzal na sebe z pravé strany a chtěl vystřelit na Heču. Sparťanská obrana však byla v pozoru.
11'
Hložek nepřesně přihrál Sáčkovi a Zlín se tak po delší době vrací k míči.
10'
Zlínu zatím vůbec nefunguje útok. Tomáš Poznar se srdnatě snaží získávat dlouhé míče, zatím se mu to ale vůbec nedaří.
9'
Buchta přišlápnul Tetteha a sudí Houdek píská faul.
8'
Sparta je dále aktivnější a drží míč na útočné polovině.
5'
Sparta se brzy dostává do vedení! Martin Frýdek zatáhnul míč po levé straně a posunul ho na BENJAMINA TETTEHA, který se nadvakrát prozuje! Velkou chybu udělal zlínský stoper Azackij, který mohl po první střele odkopnout míč do bezpečí, místo toho však trestuhodně promáchnul – 0:1!
5'
Srdjan Plavšić se ocitl v ofsajdu.
4'
Poznar fauloval a sudí Houdek tak poprvé píská do píšťalky.
3'
Nyní už Frýdek poslal do vápna pořádně nepříjemný centr. Ten odvracel hlavou zlínský stoper Buchta.
2'
Nákop Frýdka do útoku skončil až v rukavicích brankáře Dostála.
1'
Úvodní výkop provedli ševci a Azackij ihned dává míč dopředu.
1'

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Giorgadze, P. Buchta, Azackij – Čanturišvili, Folprecht, Jiráček (C), Mašek, Fantiš – Poznar, Wágner.
Náhradníci: Rakovan – Železník, Džafić, Matejov, Bartošák, Hnaníček.

AC Sparta Praha: Heča – Sáček, Semih Kaya, Lischka, M. Frýdek (C) – Hložek, Mandjeck, Kanga, L. Krejčí, Plavšić – Tetteh.
Náhradníci: Nita – Hancko, M. Hašek, Štetina, Trávník, Moberg Karlsson, Kozák.

Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Hrabovský.
V 9. kole FORTUNA:LIGY přivítá FC Fastav Zlín na svém hřišti celek AC Sparta Praha. Utkání začíná v 15:00.

FC FASTAV ZLÍN, 12. místo – 9 bodů

Před sezónou přišla změna na lavičce Zlína, kdy Jana Kameníka nahradil známý trenér Josef Csaplár. A vstup do soutěže se Zlínu příliš nepodařil, proto vedení klubu přivedlo během reprezentační přestávky hned několik posil.

Na dva roky se upsal urostlý gruzínský obránce Giorgadze, do konce sezóny na hostování z Mladé Boleslavi pak přišel známý útočník Wágner. Poslední oznámenou posilou je Zdeněk Folprecht, který přichází na hostování do konce roku 2019. Zvlášť pro něj bude tento zápas pikantní, jelikož je odchovancem Sparty.

AC SPARTA PRAHA – 8. místo – 11 bodů

Sparta také v létě měnila trenéra, když z Olomouce přišel Václav Jílek. A ani jeho vstup do nového angažmá není nijak skvostný. Sparta nejprve vypadla ve 3. předkole Evropské ligy s tureckým Trabzonosporem a v lize se krčí až na osmém místě. V posledním zápase hostila Sparta na svém hřišti Olomouc a po skvělém zápase brala bod za remízu 3:3.
Vzájemné duely: Po návratu Zlína do nejvyšší soutěže odehrála obě mužstva osm vzájemných zápasů. A bilance hovoří pro pražskou Spartu, která dokázala čtyřikrát vyhrát. Třikrát skončil zápas remízou a jen jednou se radovali ševci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.