FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Olomouc - 17. září 2022   16:00

0:3
(0:2)
Olomouc
25' Ventúra  (Breite) • 42' Navrátil  (Chytil) • 53' Zifčák  (Chvátal)

Janáček – Čolić, Králik (C), L. Havel, Sluka – Čavoš (77. Broukal), Grič – Čmelík (46. Mic. Škoda), P. Hellebrand (77. Dav. Krch), Potočný – Zajíc (64. Hais).
Šípoš – Švec, Čoudek, Sladký, Skovajsa.
Zelinka – Antoníček, Dohnálek
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
2096 diváků
Trefil – Chvátal (84. Sláma), Vraštil, Beneš, Zmrzlý – Breite (C) (87. Košťál), Ventúra – Zifčák (65. Spáčil), Růsek (65. Greššák), Navrátil – Chytil (87. Zlatohlávek).
Fendrich – Šíp, Poulolo, Matoušek III, Vodháněl.
Trefil

SESTŘIH: České Budějovice - Olomouc 0:3. Střelecké trápení Dynama pokračuje, Sigma zvítězila 0:3

Fotbalisté Českých Budějovic prohráli s Olomoucí jasně 0:3 a nechali se tak hanáckým soupeřem v tabulce přeskočit.

Domácí přitom nezačali špatně a v prvních dvaceti minutách byli aktivnější. Ze svého náporu ale vytěžili jen střelu Hellebranda do břevna. Ve 25. minutě se naopak prosadili hosté, když se po Breiteho rohu dostal ke střele Denis Ventúra a zamířil přesně k tyči. Od té doby se už hrálo pod taktovkou Sigmy. Brankář Janáček sice ještě pochytal úniky Ventúry a Chytila, ovšem ve 42. minutě už byl po kličce Jana Navrátila, jehož krásně vysunul Chytil, zcela bezmocný. Po změně stran pak zvýšil na 3:0 Pavel Zifčák a bylo v podstatě po utkání. Hráči Dynama jsou tak nuceni kousat třetí porážku v řadě. Kouč Weber navíc musel poslouchat nepříjemné pokřiky fanoušků.
90+2'
90+2'
Asi poslední akci Olomouce táhl Denis Ventúra. Zkusil to z dálky, mířil ale vysoko nad.
90+2'
Balón unikl do autu Broukalovi. Velká křeč na straně Českých Budějovic.
90'
Benjamin Čolić dostal žlutou kartu za kočkování s Jiřím Slámou. Uštědřil mu takovou jemnou hlavičku.
88'
Hosté budou rozehrávat po faulu na Košťála, ke kterému došlo přesně na půlící čáře.
87'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Tomáš Zlatohlávek,
ze hřiště odchází Radim Breite, přichází Martin Košťál.
86'
Centr Benjamina Čoliće z pravé strany nedolétl až ke Škodovi. Domácí to ještě mohou zkusit zleva.
84'
ze hřiště odchází Juraj Chvátal, přichází Jiří Sláma.
84'
Breite si vyměnil míč s Breitem. Z levého rohu šestnáctky se pak snažil přenést hru na pravou stranu, kde měl Chvátala, ovšem našel jen bránícího Sluku.
82'
Zmrzlý je ale v pořádku a hra může pokračovat.
82'
Na zemi skončil hostující levý obránce Ondřej Zmrzlý. Situaci už přichází řešit i rozhodčí Zelinka.
81'
Přízemní centr z pravé strany měl oslovit Chytila. Ten měl ale k míči příliš daleko.
80'
Branislav Sluka se dostal s míčem až za brankovou čáru. Jeho následná přihrávka před bránu už tak byla zbytečná.
79'
Dynamo směřuje ke třetí porážce v řadě. Pod tlak se tak dostává kouč Weber, na jehož straně nejsou ani fanoušci. Ti dnes už mnohokrát skandovali „Weber ven.“
77'
Michal Škoda držel míč u pokutového území. Nakonec ho předal Čolićovi, který odcentroval jen do protihráče a tečovaný balón snadno lapil Trefil.
77'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází David Krch,
ze hřiště odchází Patrik Čavoš, přichází David Broukal.
75'
Greššák nahrával zády k bráně stojícímu Chytilovi, který se snažil předat balón Spáčilovi. Tahle spolupráce hostům nakonec nevyšla.
74'
Patrik Hellebrand odcentroval z pravé strany jen do náruče pozorného Trefila.
73'
Protiútok hostí zakončoval nepřesnou střelou Radim Breite.
72'
Domácí nesnížili. Potočný poslal do šance Daniela Haise, který už byl sám před Trefilem, ale trefil jen vybíhajícího gólmana hostí. Útočník Dynama byl navíc v ofsajdu, který byl odmáván po zakončení akce.
70'
Dnešní utkání sleduje 2096 diváků.
69'
Zmrzlý předskočil Čavoše a zpoza šestnáctky tak mohl střílet Jiří Spáčil. Míč prosvištěl nad horním rohem brány Českých Budějovic.
69'
Nyní Hellebrand centroval. Míč skončil na hlavě hostujícího stopera Beneše.
68'
Patrik Hellebrand poslal hodně špatnou přihrávku nalevo nabíhajícímu Králikovi. Balón končí v autu, za což se Hellebrand omlouvá.
67'
Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se měl duel ještě zdramatizovat. Dynamo hraje v křeči.
65'
ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Lukáš Greššák,
ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází Jiří Spáčil.
64'
Novic Hais si hned naskakoval na rohový kop, ale k zakončení se nedostal. Po něm dopadl podobně i Králik.
64'
ze hřiště odchází Tomáš Zajíc, přichází Daniel Hais.
62'
Velmi dobře hrající Chytil nahrál na střed Antonínovi Růskovi. Ten to zkusil po zemi z 20 metrů. Minul však pravou tyč Janáčkovy brány.
60'
Ventúra získal míč ve středu hřiště a nahrál doprava Zifčákovi. Ten balón vyvezl dopředu a odcentroval do pokutového území, kam nabíhali Chytil s Růskem. Situaci ale tentokrát vyřešila defenziva Jihočechů.
59'
A byla z toho šance hostí! Radim Breite dostal přihrávku na pravé křídlo. Ještě mohl nahrávat na zadní tyč Chytilovi, ovšem volil křížnou střelu, která minula bránu Dynama.
58'
Nakonec dva rohy v krátkém sledu, ale nic z toho. Sigma naopak vyráží do rychlého protiútoku.
57'
K Zajícovi se v pokutovém území se štěstím odrazil míč. Domácí útočník ho posouval doleva na Romana Potočného, který se ale zahnal až k brankové čáře. Nakonec vybojoval alespoň roh.
56'
Domácí se nyní usadili na útočné polovině. Centry z hloubi pole ale zatím v pohodě odvrací obrana Hanáků.
55'
Domácí fanoušci opět dávají najevo svou nespokojenost a vyzývají k abdikaci kouče Webera.
53'
Olomoučtí se opět radují. Zifčák upravil na 3:0
53'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté přidávají třetí gól a s Dynamem to už vypadá hodně špatně! Juraj Chvátal vysunul PAVLA ZIFČÁKA, který se z pravé strany vřítil do pokutového území. Stoper Králik ho nedokázal zastavit a hostující útočník dokázal možná i s trochou štěstí přelobovat padajícího gólmana Janáčka – 0:3.
52'
Hostující útočníci si dobře počínali v blízkosti šestnáctky soupeře. Pak se dostal k míči Breite, jenž ho posunul doprava na Antonína Růska. Ten pálil nad domácí bránu.
51'
Po odraženém míči to zkoušel Vít Beneš. Vysoko přestřelil domácí bránu.
50'
Následný roh domácích obrana Olomouce přestála.
49'
Z dálky to zkusil Patrik Hellebrand. Mířil hodně dobře, ovšem Trefil předvedl parádní zákrok a vytáhl balón nad břevno!
49'
Míč nakopl do šestnáctky Zmrzlý. Míč si stáhl ze vzduchu brankář Janáček.
48'
Pavel Zifčák faulován Jakubem Gričem. Hrát může opět Sigma.
47'
Po zákroku Čavoše zůstal ležet na trávníku Antonín Růsek. Pískáno proti domácím.
46'
ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Michal Škoda.
46'
Hráče Dynama vyprovázelo do šaten skandování fanoušků „Weber ven!“ Jedná se o pokřik na adresu trenéra Josefa Webera. Jihočeši přitom začali utkání aktivně a v prvních dvaceti minutách byli lepším týmem. Ze svého tlaku však vytěžili jen povedenou ránu Hellebranda, která skončila na tyči. Ve 25. minutě se naopak prosadili z první vážnější situaci Hanáci. Po rohu Breiteho se dostal ke střele Denis Ventúra, který umístil míč přesně k tyči. Pak už na trávníku kralovali hosté. Brankář Janáček ještě zmařil úniky Ventury a Chytila. Ve 42. minutě však Mojmír Chytil krásně vysunul Jana Navrátila, ten gólmana soupeře obešel a zakončil do prázdné brány.
45'
45'
Jan Navrátil se nechal v blízkosti vlastní šestnáctky faulovat. Hosté tak rozehrávají z klidové pozice.
44'
Domácí budou mít co dělat, aby s utkáním něco udělali. Ofenzivní hráči Olomouce ukazují, že umějí být hodně nebezpeční.
42'
Sigma před koncem poločasu znovu udeřila
42'
Třetí samostatný únik hostů už Janáček nevyřešil! Mojmír Chytil našel krásnou kolmicí JANA NAVRÁTILA, který českobudějovického brankáře obešel a poslal balón do prázdné brány – 0:2.
40'
Potočného centr se točil směrem do brány. Před skákajícím Havlem boxoval Jakub Trefil.
39'
Z pravé strany nastřeloval míč před bránu Benjamin Čolić. Hosté ho srazili na roh.
38'
Sigma už mohla přidat další dva góly. Dynamo podržel v obou případech brankář Janáček.
37'
Balón za obranu dostal Mojmír Chytil, který se hnal sám na Janáčka. Ten už podruhé v podobné situaci výborně vyběhl a dokázal zmařit pokus hostujícího útočníka o lob!
36'
Hellebrand je už na nohou a bude moci pokračovat.
35'
Radim Breite zezadu kopl do achilovek Patrika Hellebranda. Domácí dostali výhodu, ale Čavoš raději zakopl míč do autu, aby mohl být jeho spoluhráč ošetřen.
34'
Šance Sigmy! Vít Beneš vysunul kolmicí Denise Ventúru. Proti němu bleskově vyběhl brankář Janáček a olomoucký záložník nedokázal dostat míč za jeho záda.
33'
Dynamo je momentálně opařené. Jak byli Jihočeši v úvodu aktivní, tak teď jen přihlížejí kombinacím soupeře.
31'
Sigma je vedoucím gólem povzbuzena. Na levé straně táhl akci Pavel Zifčák. U šestnáctky nahrál doprava Jurajovi Chvátalovi, jenž balón napaloval před bránu, kam si ještě nabíhal Breite. Situaci nakonec vyřešil zablokováním nástřelu bránící hráč.
29'
Centrovaný míč si stahoval ze vzduchu domácí brankář Janáček.
28'
Antonín Růsek obral o míč Griče, který si pak počínal na hranici faulu. K balónu se následně dostal Zifčák, jehož už opět Grič fauloval. Standardka pro Olomouc.
27'
Hosté se dosud spíše bránili, ale z první střely na bránu udeřili. To Dynamo zatím trefilo jen břevno.
25'
Sigma se ujala vedení, trefil se Ventúr
25'
Hosté rohový kop zužitkovali dokonale! Perfektní centr Radima Breiteho od rohového praporku si našel DENIS VENTÚRA, který balón uklidil z první pravačkou přesně k pravé tyči z pohledu marně se natahujícího Janáčka.
25'
Centr Juraje Chvátala odvrátil Králik na druhý roh pro Sigmu.
24'
Rohové kopy – 5:1.
23'
Tentokrát odhlavičkoval míč do bezpečí Vít Beneš.
23'
Dobrý centr Čoliće od rohového praporku. Míč pak zachytil na pravé straně šestnáctky Lukáš Čmelík, jehož střela byla sražena na pátý roh Dynama.
22'
Roman Potočný postupoval dopředu na levé straně pokutového území. Získal pro domácí další rohový kop.
21'
Tentokrát si Breite přidržel Patrika Hellebranda. Domácí rozehrávají z poloviny hřiště.
20'
Chytil si pomohl rukama v souboji s Havlem. Rozehrávat budou domácí.
18'
Po rohu Čoliće na zadní tyč vracel míč před bránu Martin Králik. Tam se snažil zakončovat nejprve Lukáš Havel a po něm i Branislav Sluka, ovšem obrana Hanáků oba pokusy zablokovala.
18'
Jeho centr směřoval na zadní tyč. Hosté míč odvrátili, ale bude z toho další rohový kop.
17'
Aktivní Dynamo bude zahrávat rohový kop. Míč si staví Čolić...
16'
Hellebrand trefuje břevno
16'
Zpoza šestnáctky napřáhl Patrik Hellebrand, který málem vymetl levou šibenici hostující brány! Míč se odrazil do zámezí od břevna!
16'
Čmelík s Čolićem táhli napravo akci Dynama. Centr druhého jmenovaného zablokovala obrana.
14'
Hosté se osmělují. Po rohu nakrátko a následném centru hlavičkoval Mojmír Chytil. Mezi tyče však nezamířil.
12'
Hosté se pokusili o rychlý přechod dopředu. Na hranici šestnáctky přebíral míč Mojmír Chytil, který se ho snažil předat doleva Zmrzlému. Pro něho to ale bylo moc dlouhé a hrací předmět na hřišti nestihl.
11'
Hanáci se ubránili odkopem do autu a nápor Českých Budějovic tak může pokračovat.
10'
Hosté se zatím jen brání. Jejich obrana musí řešit stále rostoucí počet centrovaných míčů z obou stran.
9'
Rohový kop Čoliće. Míč vyboxoval až do autu olomoucký brankář Trefil.
8'
Zatím největší šance zápasu! Po centru Benjamina Čoliće hlavičkoval těsně vedle Jakub Grič!
7'
Dynamo je zatím aktivní. Čmelík dostal míč na pravou lajnu a pokusil se rozběhnout Tomáše Zajíce. Lukáš Vraštil ale situaci dobře přečetl a nepustil domácího útočníka k balónu.
6'
Zifčák se pokusil prodloužit míč na Mojmíra Chytila. Ten ho ale nezachytil a balón si tak osahal také brankář Dynama Martin Janáček.
6'
Čolić se snažil z autu rozběhnout Čmelíka. Ten ale míč nestihl na hřišti a rozehrávat tak bude Jakub Trefil v bráně Olomouce.
5'
Dlouhý aut Čoliće. Hosté odvrátili míč jen k Zajícovi a musejí se tedy nadále bránit.
5'
Domácí zahrávali standardku od levé lajny. Levačkou centroval Roman Potočný, Sigma se však ubránila.
3'
Za nákopem kapitána Králika pospíchal Tomáš Zajíc. Proti hostující obraně se neprosadil.
1'
Úvodní výkop měli k dispozici domácí. Ti tedy mohou založit první útok.
1'

SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – Čolić, Králik (C), L. Havel, Sluka – Čavoš, Grič – Čmelík, P. Hellebrand, Potočný – Zajíc.
Náhradníci: Šípoš – Broukal, Dav. Krch, Švec, Mic. Škoda, Hais, Čoudek, Sladký, Skovajsa.
Trenér: Josef Weber

SK Sigma Olomouc: Trefil – Chvátal, Vraštil, Beneš, Zmrzlý – Breite (C), Ventúra – Zifčák, Růsek, Navrátil – Chytil.
Náhradníci: Fendrich – Šíp, Zlatohlávek, Poulolo, Košťál, Matoušek III, Spáčil, Greššák, Sláma, Vodháněl.
Trenér: Václav Jílek

Rozhodčí: Zelinka – Antoníček, Dohnálek.
V loňské sezóně se oba celky utkaly nejprve v Olomouci, kde se odehrál divoký zápas, který skončil remízou 3:3. Tu Sigma zachraňovala dvěma góly v závěru. Předvánoční odveta na jihu Čech pak byla šťastnější pro Dynamo, které zvítězilo 2:1. Mezitím se na Střeleckém ostrově odehrálo také osmifinálové utkání MOL Cupu. To Olomouc vyhrála na penalty.
SK Dynamo Č. Budějovice (12. místo, 2 – 2 – 4, skóre 8:15, 8 bodů)
Fotbalisté Dynama se také nacházejí na příčkách, které by momentálně znamenaly účast ve Skupině o záchranu. Zvítězit zatím dokázali jen ve vršovickém Ďolíčku, kde přehráli azylanta z Pardubic i domácí Bohemku. Poslední dva duely pak Českobudějovičtí prohráli. Doma podlehli 0:2 Mladé Boleslavi a naposledy si odvezli debakl 1:6 ze stadionu Slavie. Proti Olomouci by tak svěřenci Josefa Webera zase potřebovali bodovat. Scházet jim bude Jakub Hora, který se nechal v Edenu vyloučit.

Posledních 5 zápasů Č. Budějovic:
Liberec – Č. Budějovice 1:1
Č. Budějovice – Plzeň 0:1
Bohemians – Č. Budějovice 1:2
Č. Budějovice – Ml. Boleslav 0:2
Slavia – Č. Budějovice 6:1
SK Sigma Olomouc (14. místo, 2 – 1 – 5, skóre 9:11, 7 bodů)
Fotbalisté Olomouce nevstoupili do sezóny dobře. V soutěži jsou na tom hůře jen Zlín (o skóre) a poslední Pardubice. Spekuluje se, že kouč Jílek už začíná být pod poměrně velkým tlakem. Hanáci k jeho štěstí zvládli velmi důležitý duel 7. kola proti na hřišti Pardubic, odkud si odvezli vítězství 2:0. Následně doma podlehli 2:3 vedoucí Plzni, když se v utkání událo několik kontroverzních momentů. K bodům nepomohly ani dvě trefy Mojmíra Chytila. Trenér Sigmy nemohl být stoprocentně spokojen ani po úterním pohárovém zápase na hřišti třetiligového Uničova. Jeho svěřenci totiž zvítězili 4:2 až po prodloužení. Blamáž odvracel opět již zmíněný Mojmír Chytil. Ten přišel na trávník na druhý poločas za nepříznivého stavu 0:1 a k postupu pomohl hattrickem (v prodloužení vstřelil oba góly). Hanákům bude scházet vykartovaný stoper Jakub Pokorný. Po vypršení trestu se naopak vrací jiný obránce Lukáš Vraštil.

Posledních 5 zápasů Olomouce:
Hradec – Olomouc 1:0
Olomouc – Liberec 1:1
Pardubice – Olomouc 0:2
Olomouc – Plzeň 2:3
Uničov – Olomouc 2:4 po prodl. (MOL Cup)
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V sobotu odpoledne se odehraje také utkání 9. kola FORTUNA:LIGY mezi Českými Budějovicemi a Olomoucí. Domácímu Dynamu patří v tabulce dvanácté místo, Sigma je až čtrnáctá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.