FORTUNA:LIGA - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Č. Budějovice - 16. dubna 2023   16:00

Hr. Králové
32' Vašulín (Rada) • 35' J. Kučera
2:1
(2:0)
Č. Budějovice
84' Čmelík  (Sluka)

Bajza – Čech, Kodeš, Leibl (63. Pudhorocký) – Harazim, J. Kučera (87. P. Dvořák), Rada (C), Smrž, Ryneš – Vašulín, Koubek (76. Trusa).
Reichl, Vízek – Baloun, Hlaváč, Novotný.
Marek Radina – Jaroslav Kubr, Milan Vyhnanovský
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
690 diváků
Janáček – Čoudek (82. Broukal), L. Havel, Králik (C) – Čmelík, P. Hellebrand, J. Hora I, Potočný (70. Sluka) – Adediran (82. Čavoš), Hais (62. Mic. Škoda), Penner (70. M. Čermák).
Janáček

SESTŘIH: Hradec Králové – České Budějovice 2:1. Výhra Východočechů doma po půl roce, závěr zdramatizoval Čmelík

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek víkendu a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 6:6. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:15.
Je dobojováno a Hradec Králové nakonec bere všechny tři body. Dynamo ve druhém poločase svůj výkon zlepšilo a v 84. minutě se i dočkalo snížení, když se hlavou trefil Čmelík. Votroci každopádně měli většinu času zápas pod kontrolou a sami mohli přidat nějaké góly. To se jim sice nepovedlo, ovšem vadit jim to nemusí, neboť po výhře 2:1 mohou slavit první jarní výhru v zápase, v němž jsou vedeni jako domácí.
90+4'
90+4'
Vašulín se snažil našetřit u rohového praporku několik drahocenných sekund, nicméně po chvilce o míč přišel.
90+4'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Petr Pudhorocký).
90+3'
Dvořák nedostal míč na Trusu, ale po zákroku Broukala zamířil balon do autu. Votroci už s rozehrávkou spěchat nebudou.
90+2'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
90+1'
Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Jakub Hora).
90'
Po sérii několik odrazů pálil Sluka, avšak Bajza mohl zůstat v klidu. Míč totiž mezi tři tyče nezamířil.
89'
Do konce utkání zbývá jen pár minut. Hosté budou muset v závěru riskovat, pokud chtějí získat alespoň bod.
88'
Dvořák tvrdě vypálil z úhlu, avšak Janáčkovu svatyni netrefil.
87'
Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Lukáš Čmelík).
87'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Jakub Kučera, přichází Pavel Dvořák.
86'
Rada přenesl hru na Ryneše, ale tomu nevyšel první dotek a balon mu utekl do autu.
85'
Hosté rázem ožili a nyní se snaží zmáčknout svého soupeře na jeho polovině.
84'
Lukáš Čmelík hlavičkou snížil na 2:1 a zdramatizoval závěr utkání
84'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Máme zaděláno na drama, České Budějovice snižují na 1:2! Do pokutového území Hradce Králové přilétl centr z levé strany a hlavou se do něj opřel LUKÁŠ ČMELÍK, jenž zakončil přesně k levé tyči.
82'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Quadri Adebayo Adediran, přichází Patrik Čavoš,
ze hřiště odchází Ondřej Čoudek, přichází David Broukal.
82'
Králik se vydal dopředu a připravil šanci pro Adedirana, který nepropálil Bajzu. Případný gól by však stejně nebyl kvůli ofsajdu uznán.
81'
Čermák hledal rozběhnutého Škodu, jenž ale nemohl tuto nahrávku zastihnout na hrací ploše.
80'
Vašulín se hnal ze strany sám na bránu, ale ztroskotal na připraveném Janáčkovi.
79'
Dynamo mělo rohový kop, nicméně centr Hory odvrátil na přední tyči stojící Čech.
78'
Domácí aktivně presovali a Hora byl donucen k zpětné nahrávce na gólmana Janáčka.
77'
Janáček špatně rozehrál a nabídl šanci soupeři. Vašulín nahrával volnému Pudhorockému, ale tomu se míč zamotal pod nohy a jeho následné zakončení už zblokoval Havel.
76'
ze hřiště odchází Matěj Koubek, přichází Matej Trusa.
75'
Po rohovém kopu se balon dostal k Pudhorockému, jehož parádní pumelice z první prolétla kousek nad břevnem.
74'
Ryneš se prosmýkl kolem Čmelíka a jeho následný centr zblokoval Čoudek.
73'
Po střetu se spoluhráčem zůstal na chvíli ležet Harazim. Jeho zdravotní problém však s největší pravděpodobností nebude vážného ražení.
72'
Votroci trošku přidali a po ne úplně povedeném úvodu druhého poločasu jsou to znovu oni, kdo má víc ze hry.
71'
Vašulín se hnal do další šance, nicméně tentokrát mu vystavil stopku Čoudek.
70'
ze hřiště odchází Nicolas Penner, přichází Marcel Čermák,
ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Branislav Sluka.
70'
Pudhorocký vyslal do útoku Vašulín. Ten pronikl do vápna a zkusil to levačkou. Janáček byl připraven.
69'
Smržovi se centr vůbec nepovedl a míč přelétl všechny hráče, kteří se nacházeli v pokutovém území.
68'
Koubek se nedostal přes pozorně bránícího Čoudka, ale alespoň získal rohový kop.
67'
Dnešní utkání sleduje 690 diváků.
66'
Rada posadil svůj centr na hlavu Vašulína, ale ten nenasměroval míč na bránu.
65'
Pudhorocký byl faulován u postranní čáry a následovat bude volný přímý kop Hradce Králové.
64'
Škoda si hned hledal centr Pennera, ovšem balon před ním stačil odvrátit Čech.
63'
ze hřiště odchází Michal Leibl, přichází Petr Pudhorocký.
62'
ze hřiště odchází Daniel Hais, přichází Michal Škoda.
61'
Nějaké zdravotní potíže má Michal Leibl, jenž v posledních minutách nepůsobí nejčerstvějším dojmem a lehce pokulhává.
60'
Šanci si vytvořili také domácí. Rada nastartoval Koubka a ten pak z hranice pokutového území pálil těsně vedle vzdálenější tyče.
59'
Dynamo se od začátku druhého dějství prezentuje daleko lepším výkonem. Podaří se jim s nepříznivým stavem ještě něco udělat?
58'
Mohlo být sníženo! V další dobré pozice se zjevil Adediran, jehož pokus vytáhl Bajza na břevno.
58'
Adediran se uvolnil ve vápně a vypálil, ovšem rozvlnil jen boční síť.
57'
Ke střele se odhodlal Potočný, jenž ale nedokázal dostat míč přes zeď.
56'
Penner si došel pro faul a České Budějovice budou mít volný přímý kop z dobré pozice.
55'
Na centr Hory si naskočil Čoudek, avšak jeho zakončení si cestu mezi tři tyče nenašlo.
54'
Hellebrand to zkusil z dálky a donutil brankáře votroků k zákroku. Následovat bude rohový kop.
53'
Králik podpořil útok a dostal se až k centru, který našel ve svých rukavicích domácí gólman Bajza.
52'
Po sérii několika nepřesností na obou stranách se dostal balon do autu. Jako poslední hrál Rada, takže vhazovat budou hosté.
51'
Adediran si v pokutovém území našel odražený míč a nepříjemnou přízemní střelou pořádně protáhl Bajzu.
51'
Dalším faulem se prezentoval Adediran, jenž pro změnu nedovoleně atakoval Kučeru.
50'
Na trávníku chvilku pobyl Leibl, kterého dohrál Potočný. Královehradecký obránce bude každopádně v pořádku.
49'
Domácí mohli jít po zisku do rychlého brejku, jenže to by Králik nesměl ukopnout míč Harazimovi.
48'
Čmelík si navedl balon na střelu a vypálil, avšak Bajzu nezaměstnal.
47'
Kučera chtěl získat roh, ovšem byl to právě on, kdo se balonu dotkl jako poslední.
46'
Oba celky vstupují do druhého poločasu beze změn. Uvidíme, jak se bude utkání nadále vyvíjet.
46'
Marek Radina ukončil první poločas, po kterém domácí vedou 2:0. A nutno říct, že zcela zaslouženě. Votroci vstoupili do utkání aktivně a své tempo drželi téměř celých pětačtyřicet minut. Do vedení se dostali v 32. minutě, kdy Janáčka zaskočil Vašulín. Na jeho trefu o pár chvil později navázal Kučera a Dynamo už vyhlíželo přestávku. Do té mohlo vstupovat s třígólovým mankem, nicméně branka Koubka nakonec nebyla kvůli ofsajdu uznána. Trenér Českých Budějovic Zápotočný každopádně bude mít svým svěřencům co říct.
45'
Rozhodčí Radina rozhodl, že branka Matěje Koubka neplatí
45+4'
45+3'
Čmelík si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho opět pod kontrolu fauloval Leibla.
45+2'
Janáček dostal těžkou přihrávku a měl co dělat, aby odehrál balon před dotírajícím Vašulínem.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny tři minuty.
45+1'
Vše je jinak. VAR odhalil ofsajdové postavení střelce Koubka, a branka tak byla odvolána.
45'
Hradec Králové právě vstřelil branku! Ještě před odchodem do kabin tu máme ještě jednu branku v síti Českých Budějovic! Rada nádherně přenesl hru doprava na Harazima, jenž okamžitě posílal míč do ohně. Stoper Havel chtěl jeho pas zastavit, ale místo toho přehodil Janáčka a doslova nabídl gól dobíhajícímu Matěji Koubkovi, který už měl snadnou práci.
45'
Fotbalisté v bílých dresech kombinují na útočné polovině, kde by rádi úvodní dějství také dohráli.
44'
Smrž rychle rozehrál standardku na Koubka, ovšem domácí útočník balon na hrací ploše nezastihl.
43'
Ryneš pak zůstal na trávník, v souboji s Čmelíkem zřejmě špatně došlápl. Po chvilce se ale host ze Sparty zvedl a vypadá to s ním dobře.
42'
Vašulín prostrkával míč na sbíhajícího Ryneše, avšak tomu chyběl krok k tomu, aby na přihrávku svého spoluhráče dosáhl.
41'
Výborně to nyní udělal Hellebrand, jenž nasadil jesličky Radovi a poté posunul míč na volného Horu.
40'
S tím však hosté naložili mizerně, Pennerův centr bez problémů odvrátil Čech.
39'
Hellebrand si odvážně navedl balon mezi dva soupeře a vybojoval pro České Budějovice standardní situaci.
38'
Vašulín prodloužil balon za sebe, ale akce domácích nemohla kvůli signalizovanému ofsajdu pokračovat.
37'
Hais si zaběhl do křídla a poté našel Adedirana, který v pádu mířil hlavou mimo bránu.
36'
S odpovědí chtěl po rozehrávce přispěchat Hais, ovšem jeho akce se s úspěchem nepotkala.
35'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Východočeši během krátké chvíle přidávají druhý gól! Volný přímý kop ještě obrana Dynama přestála, ovšem poté z dálky vypálil Smrž a Janáček jeho střelu vyrazil jen před sebe na malé vápno. Tam celou situaci dobře dohrál JAKUB KUČERA, jenž už pouze dorazil míč do poloprázdné brány.
33'
Hradec Králové pokračuje ve své aktivitě, nyní byl faulován Smrž a domácí budou mít standardku.
32'
Daniel Vašulín přízemní střelou z hranice vápna překvapil Janáčka, 1:0
32'
Votroci se zaslouženě dostávají do vedení! Domácí nějakou dobu kombinovali kolem vápna soupeře a nakonec se balon dostal k DANIELU VAŠULÍNOVI. Hradecký útočník udržel na zádech Čoudka a poté vypálil z otočky. Janáček s tím zřejmě nepočítal, jelikož střela na přední tyč propadla za jeho záda.
31'
Koubek byl opět v náběhu za obranu, avšak kvůli zásahu Havla se k němu míč nedostal.
30'
Janáček si stáhl centr Ryneše a okamžitě chtěl nastartovat Adedirana, ovšem místo toho jen poslal pozdrav svému kolegovi Bajzovi.
28'
Matěj Koubek to zkusil z úhlu a málem překvapil Janáčka, nicméně jeho střele přeci jen pár decimetrů chybělo.
27'
Rada našel od rohového praporku Leibla, jenž ale nedokázal nasměrovat míč na bránu.
26'
Koubek se neobtočil kolem Čoudka, ale podařilo se mu získat rohový kop.
25'
Potočný odcentroval z křídla a jeho nabídka nebyla špatná, ovšem Hais na ní nedoskočil.
24'
Vašulína předskočil Čoudek, kterého navíc domácího forvard faulovat. Hosté budou moct v klidu rozehrát.
23'
Adediran se snažil uvolnit na levé straně, nicméně na pozorně bránícího Čecha si nepřišel.
22'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Štěpán Harazim).
21'
Čmelík se hnal za přihrávkou Hory, avšak nakonec nebyl dost rychlý a balon skončil v autu.
20'
Čmelík chtěl přenést hru doprava na Čoudka, ovšem jeho nepřesný pas vylétl mimo hřiště.
19'
Adediran obral o balon Leibla a šel dopředu, jenže dle názoru hlavního arbitra si pomohl faulem.
18'
Horovu nabídku si ve vápně hledal Penner, ale Bajza si zakřičel a míč si ze vzduchu stáhl pro sebe.
17'
U postranní čáry byl faulován Potočný a následovat bude volný přímý kop Českých Budějovic.
16'
Kodeš si nyní neporozuměl s Rynešem a po jejich neshodě bude Janáček odkopávat od brány.
15'
Kučera z levého křídla nabil Kodešovi, ale tomu střela nesedla a míč vylétl vysoko nad bránu.
14'
Radův lehký oblouček skončil u Vašulína a ten ještě sklepával pod sebe na Koubka, ale tento pas zastavil Havel.
13'
Hais to v souboji s Čechem přehnal s důrazem a byl mu odpískán nedovolený zákrok.
12'
Chvilku se nehrálo, neboť na hrací ploše zůstal ležet Potočný. Hostující záložník se každopádně po ošetření zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
11'
Rada ho rychle rozehrál a hledal na zadní tyči Leibla, ovšem toho k hlavičce nepustil Čoudek.
10'
Harazim si narazil s Rynešem a poté vybojoval pro Východočechy první rohový kop v tomto zápase.
9'
Po rozehrávce na krátkou vzdálenost přišel centr Kodeše, který směřoval na v ofsajdu zapomenutého Vašulína. Praporek pomezního rozhodčího tak okamžitě vylétl vzhůru.
8'
Kodeš si obhodil Horu a ten ho následně fauloval. Domácí tak budou rozehrávat standardní situaci.
7'
České Budějovice teď chtějí hru malinko uklidnit, a proto kombinují na vlastní polovině.
6'
Votroci vstoupili do utkání s velkou chutí. Po centru z levé strany pálil opět Kučera, jenž ale bránu minul.
5'
Smržova dlouhá přihrávka směřovala na Vašulína, ale ten neměl rychlost, a u balon tak byl první brankář Janáček.
4'
O chvilku později pálil také Kučera, ovšem tomu do rány obětavě skočil Havel.
3'
První gól visel ve vzduchu! Kučera před vápnem prostrčil míč na Vašulína, kterého famózně vychytal Janáček.
3'
Adediran si naváděl balon do středu hřiště, ovšem Kodeš ho stačil včas odzbrojit.
2'
Na Králika dotíral Koubek, ale hostující kapitán to zvládl a míč udržel. Dynamo tak může rozjet útočnou akci.
1'
Marek Radina dal pokyn ke hře, zápas začíná! Úvodní rozehrávku obstarali fotbalisté Hradce Králové, kteří budou hrát v bílých dresech. Jejich soupeř zvolil černou sadu.
1'

FC Hradec Králové: Bajza – Čech, Kodeš, Leibl – Harazim, J. Kučera, Rada (C), Smrž, Ryneš – Vašulín, Koubek.
Náhradníci: Reichl, Vízek – Baloun, Hlaváč, Pudhorocký, Novotný, P. Dvořák, Trusa.
Trenér: Stanislav Hejkal

SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – Čoudek, L. Havel, Králik (C) – Čmelík, P. Hellebrand, J. Hora I, Potočný – Adediran, Hais, Penner.
Náhradníci: Šípoš – Broukal, Čavoš, M. Čermák, Mic. Škoda, Sluka, Skovajsa.
Trenér: Tomáš Zápotočný

Rozhodčí: Marek Radina – Jaroslav Kubr, Milan Vyhnanovský.
SK Dynamo České Budějovice

Dynamo má po šestadvaceti kolech 28 bodů a nachází se v dolní části tabulky. Ta je však velmi vyrovnaná a na jihu Čech stále mohou pomýšlet na účast v prostřední nadstavbové skupině. Po nečekaných výhrách nad Slavií a Bohemians to vypadalo, že České Budějovice jsou na dobré cestě, jenže v posledních dvou zápasech nedokázali na tyto výsledky navázat. Nejprve ostudně prohráli na půdě patnáctého Zlína 1:5 a minulý víkend padli i doma se čtrnáctými Teplicemi 0:3. Proti Hradci Králové tak mají svěřenci trenéra Zápotočného co napravovat.
FC Hradec Králové

Votroci se nachází na osmé pozici a na svém kontě mají 34 bodů. Na jaře se jim ale nevede podle představ, z deseti utkání vyhráli jen tři. A paradoxem je, že všechny jarní body přivezli fotbalisté Hradce Králové z venkovních hřišť. Tuto statistiku si vylepšili minulý víkend, kdy vyhráli v Brně poměrem 2:1. Po tomto mači však Miroslavu Koubkovi vypadl obránce Jakub Klíma, jenž si bude odpykávat trest za čtyři žluté karty. Mimo by stále měli být také další obránci Čihák a Ševčík, takže bude zajímavé sledovat, jak trenérský štáb poskládá defenzivu proti Českým Budějovicím.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes jsou na programu čtyři zápasy sedmadvacátého kola české nejvyšší fotbalové soutěže a my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Hradce Králové s Českými Budějovicemi, který začne v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.