FORTUNA:LIGA - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Liberec - 15. dubna 2023   16:00

Jablonec
81' Chramosta (Sejk)
1:1
(0:0)
Liberec
59' Doumbia

Hanuš – D. Souček (76. Černák), Král, Martinec, Polidar – Šulc, Považanec, Hübschman (C), Jovović (83. Ikaunieks) – Chramosta, Sejk.
Surovčík – Štěpánek, Heidenreich, Konda, Surzyn, Akpudje, Patrák.
Zelinka – Mokrusch, Hurych
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
3 211 diváků
Vliegen – Fukala (75. Preisler), Purzitidis, Plechatý (C), Ndefe – Doumbia, Frýdek (75. Valenta), Červ – Ghali (87. M. Kozák), Rondić (71. Tupta), Olatunji (87. Rabušic).
Bačkovský – Varfolomejev, Mészáros, Lehoczki, Polyák.

SESTŘIH: Jablonec - Liberec 1:1. Odvolaný gól hostů, v závěru srovnal Chramosta

S tímto konstatováním se s vámi loučím, přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:4.
Severočeské derby dnes svého vítěze nepozná. Přestože na výsledkové tabuli chvíli svítilo skóre 2:0 pro Liberec, zápas končí remízou 1:1. Postaraly se o to zásah video po druhé trefě Fukaly a jablonecké vyrovnání z hlavy Jana Chramosty. Oba rivalové se tak rozchází smírně.
90+5'
90+4'
Další volný přímý kop Slovanu odvrátil Chramosta.
90+3'
Hanuš teď zachránil Jablonec od katastrofy! Do velké šance se totiž prosmýkl střídající Kozák, jehož prudké zakončení na zadní tyč fantasticky zneškodnil domácí brankář.
90+2'
Polidarův centr odvrátili hráči Slovanu jen k Považancovi, jenže ten placírkou o hodně přestřelil.
90+1'
Ikaunieksův centr srazila hostující defenziva na roh.
90'
Tupta mohl opět po letech rozhodnout severočeské derby brankou z přímého kopu, tentokrát mu ale Hanuš ránu lapil.
89'
Šulc přerušil přečíslení Liberce jen za cenu faulu a standardní situace pro Slovan.
88'
Stoper Martinec se odvážně vysunul na útočnou polovinu, Sejk však jeho průnik znehodnotil velmi nepřesným centrem.
87'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Victor Olatunji, přichází Michael Rabušic,
ze hřiště odchází Ahmad Ghali, přichází Matyáš Kozák.
87'
Doumbia nacentroval na hlavu Tupty, ten ale nedokázal srovnat mířidla.
86'
Sejk se dostal k centru z pravé strany, našel jen brankáře Vliegena. Jablonec však teď jasně tahá za další konec.
85'
Kombinace domácích teď vedla jen k odkopu od liberecké brány.
Dnešní utkání sleduje 3 211 diváků.
83'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Davis Ikaunieks.
83'
Chramosta teď mohl zasadit Liberci i druhý úder, po centru Jovoviče však ve stoprocentní šanci pálil jen do boční sítě.
81'
Chramosta na zadní tyči dorazil do sítě a srovnal na 1:1!
81'
Jablonec právě vstřelil branku!
Domácí srovnávají a chce se říct – kdo jiný? Jovovičův krásný centr šajtlí přizvedla liberecká obrana jen na zadní tyč, kde celou situaci zavíral dobře JAN CHRAMOSTA. Pro paralyzovaného Vliegena bylo prakticky nemožné na hlavičku domácího kanonýra jakkoli reagovat.
80'
Pronikajícího Sejka zastavil obezřetný Purzitidis, domácí celek bude mít alespoň roh.
78'
Jablonec teď trochu utáhl šrouby a hned z toho byla šance. Považanec však po centru Jovoviče jenom potvrdil, že nepatří mezi nejúdernější hlavičkáře.
77'
Považanec posouval míč Šulcovi, dobře ale z pohledu Liberce zasáhl Ghali.
76'
ze hřiště odchází Daniel Souček, přichází Michal Černák.
75'
ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Matěj Valenta,
ze hřiště odchází Michal Fukala, přichází Dominik Preisler.
75'
Jovovič se pokusil vysunout do brejku Chramostu, toho si ale ohlídal Ndefe.
73'
Olatunji dnes vyniká především při bránění standardních situací, což po centru Jovoviče opět potvrdil.
72'
Chramosta vyrazil s míčem vpřed, pod nohy mu však přijel obětavý Plechatý, po jehož zákroku budou domácí rozehrávat roh.
71'
Přichází první střídání. Hřiště opustil, dnes absolutně neviditelný, Rondič a nahradil ho Tupta.
70'
Exekuce volného přímého kopu se ujal Polidar, Vliegen jeho nepřesný pokus jen zkontroloval pohledem.
69'
Stoper Král vyrazil dopředu podpořit jablonecký útok a vybojoval zajímavou standardní situaci.
68'
Hra je teď plná nepřesností.
67'
Vypadá to, že Jablonec po odvolání druhé liberecké branky trochu pookřál. Útočné výpady Šulce však k ničemu vážnému nevedly.
65'
Olatunji navíc za svůj vyfasoval žlutou kartu.
63'
Slovan slavil na Střelnici druhý gól v síti Jablonce, ovšem, jak se ukázalo, předčasně. Výstavní trefa Fukaly do horního růžku nemohla platit kvůli předcházejícímu faulu Olatunjiho na Jovoviče.
61'
Slovan je viditelně na koni, Jablonec naopak stále rozdýchává ránu na solar.
59'
Liberec právě vstřelil branku!
Slovan jde na Střelnici do vedení. Po laciné ztrátě domácího celku nedaleko vlastní šestnáctky se balónu ujal MOHAMED DOUMBIA, který využil volného prostoru před sebou a připravil si nechytatelnou střelu do šibenice zpoza šestnáctky. Jan Hanuš plachtil vzduchem marně.
58'
Olatunji sice v rychlostním souboji předskočil Krále, ten mu ale stihl míč odkopnout.
57'
Hübschman naznačil střelu ze střední vzdálenosti, ale místo ní ještě posunul balón do kroku Považancovi. Slovenský záložník se nikterak nerozpakoval a vypálil z první. Našel však jen hrudní koš belgického gólmana.
56'
Centr z kopačky Součka odvrátil pohotový Olatunji.
55'
Jovovič v akci také před druhou bránou, vybojoval rohový kop.
55'
Přestože Jovovič při odvrácení Frýdkova centru omylem vrátil míč před Hanuše, dopadlo to pro domácí dobře.
54'
Jablonečtí teď vinou laciného faulu darovali svým soupeřům zajímavý volný přímý kop.
53'
Jovovič připravil v šestnáctce míč Považancovi, něco mezi centrem a střelou slovenského středopolaře skončilo daleko za libereckou bránou.
52'
Šulc sice přinutil Vliegena k zákroku, ovšem jeho zakončení postrádalo potřebnou kvalitu.
51'
Jovovič na hraně faulu získal míč na útočné polovině, ovšem pak nacentroval jen do míst, která měl Vliegen pod kontrolou.
50'
Po Frýdkově dobrém centru od rohového praporku se za hlavu chytá hned dvojice hráčů v modrém, a sice Rondič a Fukala. Kdyby si oba trochu více vyhověli, mohlo to být 1:0 pro Slovan.
49'
Ghali ani nadvakrát neodcentroval přes Šulce. Vybojoval alespoň roh.
47'
Frýdek zahrál rukou, Jablonec zůstane u míče na útočné polovině.
46'
Druhá pětačtyřicetiminutovka začíná faulem Ghaliho na Šulce.
46'
Druhý poločas přijde na řadu po čtvrthodinové pauze přibližně v 17:05.
Úvodní poločas severočeského derby nabídl tuhou bitvu, v níž oba celky mohly jít do vedení. Zatímco první velkou šanci nevyřešil dobře hostující Frýdek, domácího Chramostu dělily od gólu centimetry, když mu před prázdnou bránu připravil balón Sejk. Po pětačtyřiceti minutách se tak souboj nesmiřitelných rivalů hraje bez branek.
45+4'
45+2'
Považancův pokus o vysunutí Chramosty Vliegen dobře přečetl, a tak shrábl míč před zkušeným forvardem.
45+1'
Slovan chce zjevně dohrát první poločas na útočné polovině, po útočném faulu Rondiče se mu to ale asi nepodaří.
45'
Volný přímý kop Polidara odvrátil na roh Olatunji.
44'
Sudí Zelinka v závěru poločasu pro uklidnění situace sáhl do kapsy a roztočil karetní mariáš. Krátkou roztržku mezi Polidarem a Frýdkem vyřešil žlutou kartou pro oba zúčastněné.
43'
Jovovič se teď v obležení dvou hráčů blýskl krásnou zidanovkou, z níž rezultoval liberecký faul a standardka pro Jablonec.
42'
Útočnou akci Jovoviče přibrzdila ruka jabloneckého křídelníka.
41'
Šulc se od vlastní šestnáctky prokličkoval až na útočnou polovinu, tam si ale přespříliš předkopl míč a následně se uchýlil k faulu.
40'
Olatunji na polovině hřiště fauloval Chramostu a přinutil Zelinku fouknout do píšťalky.
39'
Závěr prvního poločasu s sebou přináší stále častější zaváhání v kombinaci na obou stranách.
37'
Olatunjiho nebezpečný přízemní centr proskákal jabloneckou šestnáctkou bez jakéhokoli zásahu.
36'
Červův centr z levé strany srazil na rohový kop Hübschman.
35'
Martinec na polovině hřiště raději zatáhl za záchrannou brzdu a nedovolil Frýdkovi rychlý postup vpřed. Celá situace se navíc obešla bez karetního ohodnocení.
33'
O rychlou protiakci se snaží Olatunji, na útočné polovině však nemá podporu.
32'
Sejk vracel Chramostovi před prázdnou bránu, ten neproměnil!
32'
Teď stáli při Slovanu všichni svatí! Sejk se štěstím prošel přes dva liberecké obránce a poté, co mu jeden zbývající zblokoval jeho první zakončení, obešel Vliegena a servíroval míč před prázdnou bránu Chramostovi. Ten ale v důkladném libereckém sevření nedokázal míč dopravit mezi tři tyče.
30'
Považanec si navedl míč na střelu z osy hřiště, tu ale vyslal jen na tribunu nad Vliegenovou bránou.
29'
Liberec po delší době operuje s míčem na útočné polovině. Ještě lepší zprávou pro Slovan je, že jedním z tahounů kombinace je i Ghali, který zjevně bude ve hře pokračovat.
27'
Chramosta si centr z pravé strany krásně zpracoval na prsa a už už to vypadalo, že si připraví i nějakou tu šanci. To mu však odepřel Ndefe.
26'
Šulc se po kontaktu s Červem poblíž liberecké šestnáctky trochu hněval směrem k sudímu Zelinkovi, ten ale zůstal v klidu.
25'
Mezi střídačkami se teď rozcvičuje liberecký Preisler, je tedy docela dobře možné, že Ghali má pro dnešek dohráno.
24'
Jablonec využívá momentální přesilovky ke znovunabytí převahy z úvodu utkání, zatím se mu ale v kombinaci nijak zásadně nevede.
23'
Hra po ošetření obou hráčů pokračuje. Zatímco Považanec už je její součástí, Ghali ještě podstupuje detailnější prohlídku u liberecké lavičky.
20'
To muselo bolet! Jablonecký Považanec a liberecký Ghali se teď navzájem trefili hlavami, až to zaznělo celým stadionem. Oba se teď v péči doktorů svíjejí na trávníku.
19'
Ndefe na útočné polovině povalil Chramostu a připravil Slovan o slibně se rozvíjející akci.
18'
Frýdek si ve středu hřiště nabral míč na střelu, kterou vypustil z nějakých 25 metrů. Přestože míč před Hanušem ještě trochu zaplaval, domácí gólman si poradil.
17'
Červův na několikrát tečovaný pokus doputoval mimo tři tyče. A nebude z toho ani roh.
15'
Sudí Zelinka teď Krále tak trochu vysvobodil, když Rondičovi pískl faul, který mu znemožnil jít do šance. Domácí stoper byl ve velkých nesnázích.
14'
Jovovič udržel míč na hřišti efektní patičkou před vlastním kotlem, který kulišárnu šikovného Černohorce ocenil potleskem.
13'
Fukala adresoval Olatunjimu nechytatelnou přihrávku, kterou nigerijský fotbalista v žádném případě nemohl stihnout na hrací ploše.
11'
Luboš Kozel hlasitým výkřikem pobídl k centru Ndefeho, tomu však kop absolutně nesedl a míč putoval ze hřiště.
10'
Chramosta hledal před bránou Sejka, jeho pobídku ale hlavou odvrátil na roh Purzitidis.
9'
Frýdek nacentroval jen do rukavic Hanuše.
8'
Po faulu na Fukalu bude Liberec zahrávat zajímavou standardní situaci.
7'
Hanuš má další zákrok, po rohovém kopu Slovanu slabě hlavičkoval mezi tři tyče Plechatý.
6'
Frýdek v tutovce, ale situaci přehrál a nepřekonal Hanuše
6'
Olatunji připravil první gólovku pro Frýdka, před kterým se ve vápně poroučel k zemi Král. Frýdek se tak dostal až před Hanuše, jenže prováhal ideální moment k zakončení, k němuž se nakonec odhodlal až z ostrého úhlu poté, co mu Hanuš nezbaštil pokus o blafák.
5'
Obrázek hry je zatím stále stejný, hosté nechávají kombinovat Jablonec na své půlce, ale to je zatím všechno.
3'
První střelu na bránu obstaral domácí Jovovič, jeho obalovačka na zadní tyč skončila v rukavicích Vliegena.
2'
Považanec centroval na hranici malého vápna na Sejka, toho však balón o pár centimetrů přelétl.
1'
Jablonečtí začínají zápas postupnou kombinací na polovině soupeře, Slovan zatím hodně pasivní.
1'

FK Jablonec: Hanuš – D. Souček, Král, Martinec, Polidar – Šulc, Považanec, Hübschman (C), Jovović – Chramosta, Sejk.
Náhradníci: Surovčík – Štěpánek, Ikaunieks, Heidenreich, Konda, Surzyn, Akpudje, Černák, Patrák.
Trenér: D. Horejš

FC Slovan Liberec: Vliegen – Fukala, Purzitidis, Plechatý (C), Ndefe – Doumbia, Frýdek, Červ – Ghali, Rondić, Olatunji.
Náhradníci: Bačkovský – Varfolomejev, Rabušic, M. Kozák, Mészáros, Tupta, Lehoczki, Polyák, Preisler.
Trenér: L. Kozel

Rozhodčí: Zelinka – Mokrusch, Hurych.
Střelci budou ve střehu

Co se týče zvučných jmen a potenciálních hvězd severočeského derby, je zapotřebí se dívat především do útoku. Na straně domácích je postrachem celé ligové scény zkušený Jan Chramosta, který prožívá životní sezónu a s 12 brankami a 6 asistencemi je třetím nejlepším střelcem a druhým nejproduktivnějším hráčem soutěže.

Liberec během zimní přestávky přivedl do svého týmu jedno velice zajímavé jméno. Nigerijský forvard Victor Olatunji se na českých trávnících uvedl už třemi jarními góly a proti Jablonci bude určitě cílit na další.
FC Slovan Liberec

Výsledku Slovanu v jarní části sezóny nejsou vůbec dobré. Z adepta na nadstavbovou skupinu o titul se vinou výsledkové bídy stal pouhý příslušník našlapaného středu tabulky. Aktuálně je Liberec s 31 body desátý.

Zatímco Jablonec v minulém kole přišel o svou skvostnou sérii, u Slovanu nabrala výkonnostní křivka opačný směr. Domácí výhra 2:1 nad Zlínem svěřencům Luboše Kozla ukončila dvouměsíční čekání na plný bodový zisk.
FK Jablonec

Z lepší výchozí pozice půjde do derby domácí Jablonec. Není to tak dávno, co zelenobílí brouzdali v sestupových vodách, po sérii skvělých výsledků už ovšem stihli poskočit na osmé místo se ziskem 33 bodů.

V posledním kole se však jablonecký stroj po dlouhé době bez porážky zasekl. Na hřišti Viktorie Plzeň sice Horejšova družina sahala, díky dvěma brankám Polidara, po třech bodech, v závěru utkání ale srazil Severočechy dvougólový kat Matěj Vydra.
Severočeské derby patří tradičně k největším tahákům ligového kola a nejinak tomu bude i tentokrát. Pikantnost přidává i vzájemná blízkost obou celků v tabulce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.