FORTUNA:LIGA - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Plzeň - 1. dubna 2023   16:00

0:0
(0:0)

Šeda – Kubista (46. Donát), Suchý, Karafiát – Suchomel, D. Mareček (80. Dancák), Matějovský (C) (76. Žitný), Fulnek – Kušej, Ladra (77. Skalák) – Mil. Škoda (87. Mašek).
Mikulec – Ekpai, Stránský.
Ondřej Berka – Matěj Vlček, Dan Vodrážka
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
3336 diváků
Staněk – Kaša, Pernica (C), Jemelka (46. M. Havel) – Holík, Bucha, Kalvach, Sýkora (77. Jirka) – Květ (64. Mosquera) – M. Vydra (77. Vlkanova), Chorý (28. Durosinmi).
Tvrdoň, Zadražil – A. Čihák, Ndiaye, Pilař.
Staněk

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Plzeň 0:0. Viktoria počtvrté bez výhry, zachraňoval ji Staněk

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 10:8. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 15:8.
Je konec a zápas končí bezbrankovou remízou. Také ve druhém poločase jsme viděli spoustu šancí, nicméně znovu platilo, že oba týmy podrželi brankáři. Jindřich Staněk zneškodnil dvě šance Škody a i hlavičku Karafiáta, boleslavský Šeda měl dost práce na konci utkání, kdy Plzeň dělala vše pro to, aby si z Lokotrans Arény odvezla všechny tři body. To se jí nepovedlo, a po tomto kole se tak opět může stát, že její ztráta na vedoucí duo naroste.
90+6'
90+5'
Po rohovém kopu zakončoval Vlkanova, ale Šeda si s jeho slabou hlavičkou poradil.
90+4'
Karafiát se odvážně vydal dopředu a vybojoval pro Mladou Boleslav volný přímý kop.
90+3'
Kalvachův centr prolétl celým vápnem, jenže nikdo ho na bránu nenasměroval. Šeda bude odkopávat od brány.
90+2'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Martin Suchomel).
90+1'
Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno pět minut.
90'
Kušej se vydal za pasem Žitného, ale po chvilce to vzdal, neboť bylo jasné, že u balonu bude dřív Staněk.
89'
Nikdo v červeno-modrém se k hlavičce nedostal, ale hosté mohou i nadále kombinovat.
88'
Mosquera v souboji předčil Suchomela, jenž ho pas musel faulovat. Standardka pro Plzeň.
87'
Kušej ve stoprocentní šanci místo zakončení simuloval
87'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Milan Škoda, přichází Lukáš Mašek.
87'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Vasil Kušej).
86'
Šeda podběhl centr Jirky a měl štěstí, že balon před Mosquerou odehrál do bezpečí Karafiát.
85'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Jiří Skalák).
84'
Dobrou práci odvedl Durosinmi, jenž udržel míč proti dvěma protihráčům a poté nahrál volnému Mosquerovi.
83'
Hosté rozehráli na krátkou vzdálenost a nyní trpělivě kombinují na útočné polovině.
82'
Dancák u postranní čáry fauloval Kalvacha a následovat bude standardní situace Vikorie.
81'
Kušej se prosmýkl kolem Holíka a poté servíroval míč Skalákovi, kterému nakonec přeci jen dva kroky chyběly.
80'
ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Samuel Dancák.
79'
Šeda předvedl dva skvělé zákroky během krátké chvíle, ale i kdyby balon za svá záda pustil, tak gól by neplatil. Mosquerovi byl totiž odmáván ofsajd.
78'
Tomuto utkání přihlíží 3336 diváků.
77'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Erik Jirka,
ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Adam Vlkanova.
77'
ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Jiří Skalák.
76'
ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Patrik Žitný.
75'
Po několika nepřesnostech se míč dostal k Marečkovi, jenž uklidnil hru zpětným pasem na Suchého.
74'
Nyní sledujeme poněkud klidnější pasáž, hosté si v klidu přihrávají balon na vlastní polovině.
73'
Po zblokované střele Sýkory se balon ve vápně několikrát poodrážel, ovšem nakonec přeci jen skončil u Šedy.
72'
Kušej táhl brejk a před vápnem předložil balon Ladrovi, jenž nasměroval míč přímo do Staňkovy náruče.
71'
Kušej si udělal prostor a hledal Škodu, nicméně ten byl hlídán Pernicou a k míči se nedostal.
70'
Plzeň přidala a momentálně je to ona, kdo diktuje tempo hry.
69'
Tečovaný centr z pravé strany přelétl Šedu a míč mířil do brány, avšak na brankové čáře domácí zachránil Suchomel.
69'
Obětavý zákrok předvedl Mareček, který zablokoval tvrdou pumelici Kalvacha.
68'
Hosté se po delší době vydali dopředu. Defenziva Mladé Boleslavi si každopádně s touto akcí porazila.
67'
Škoda si zaběhl do křídla, odkud chtěl poslat míč do vápna. To se mu ale nepovedlo, jeho nabídka vylétla do autu.
65'
Kušej dělá svou rychlostí hostujícím obráncům velké problémy. Nyní pláchl Holíkovi a poté vybojoval roh.
64'
ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Jhon Mosquera.
63'
Mladá Boleslav je v posledních minutách aktivnější. Podaří se domácím využít převahu a skórovat?
62'
Na opačném konci postupoval dopředu Vydra, kterého však dokázal ubránit Karafiát.
61'
Škoda dostal přihrávku za obranu a šel sám na bránu. Znovu však narazil na dnes zatím bezchybného Jindřicha Staňka.
60'
Karafiátovu hlavičku výborně lapil Staněk, chytl i “dorážku”
60'
První gól visel ve vzduchu! Karafiát se dostal k hlavičce po rohovém kopu a jeho pokus zastavil Staněk těsně před brankovou čárou.
59'
Durosinmi si zabíhal za obranu na pas Holíka, u míče byl ovšem první Šeda.
58'
Durosinmi nastartoval Vydru, který prověřil Šedu
58'
Durosinmi nastartoval Vydru a ten se do míče opřel levačkou. Jan Šeda byl však na zemi včas a zkrotil balon ve svých rukavicích.
58'
Krátce po rozehrávce rohového kopu zazněl hvizd arbitra Berky, který si všiml faulu Ladry.
57'
Škoda unikl obraně hostů, pumelici vychytal Staněk
57'
Milan Škoda se po přihrávce Fulneka dostal do dobré šance, ale jeho prudký pokus vytáhl Staněk na roh.
56'
Matějovský rozehrál volný přímý kop z dobré pozice a Donátovi nechybělo moc k tomu, aby na centr svého kapitána doskočil.
55'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Milan Havel).
54'
Po zákroku jednoho z obránců Boleslavi se hosté dožadovali odpískání penalty, ovšem sudí Berka si hry rukou nevšiml.
53'
Ladrův pas svého adresáta nenašel a míč opustil hřiště. Hosté budou vhazovat.
52'
Sýkorův centr od rohového praporku nebyl vůbec špatný, ale Šeda včas vyběhl a míč vyboxoval.
51'
Za nákopem Fulneka se hnal Škoda, ovšem Kaša před ním stačil odehrát balon do autu.
50'
Následná standardka šanci nepřinesla, balon odhlavičkoval stoper Plzně Pernica.
49'
Durosinmi dal stoličku Marečkovi, který pak nepříjemně dopadl na pravou ruku. Domácí hráč by ale měl být schopen pokračovat.
48'
Durosinmi se mohl hnát sám na bránu, ovšem jeho akce byla zastavena kvůli signalizovanému ofsajdu.
47'
Ladra si chtěl narazit s Marečkem, ovšem zpětný pas domácího středopolaře byl příliš dlouhý.
46'
ze hřiště odchází Vojtěch Kubista, přichází Denis Donát.

ze hřiště odchází Václav Jemelka, přichází Milan Havel.
46'
Je za námi první poločas. Branku jsme v něm neviděli, nicméně oba týmy měly několik dobrých příležitostí. Vše odstartoval Kušej, kterého hned v první minutě vychytal Staněk. Plzeňský gól musel zasahovat ještě několikrát, ale vždy své spoluhráče podržel. Největší příležitost Viktorie měl na svědomí Sýkora, který však nepropálil Šedu. Hlavními postavami zápasu jsou tak zatím brakáři, díky nimž po úvodním dějství platí bezbrankový stav.
45+4'
45+3'
Nyní už je pískáno, Milan Škoda totiž při snaze zakončit nedovoleně atakoval Staňka.
45+2'
Kušej šel k zemi po souboji s Buchou. Jednalo se však o čistý zákrok.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny tři minuty.
45'
V posledních minutách je na balonu více Viktoria, ovšem její akce zatím k šancím nevedou.
43'
Bucha se probíjel do tutovky, ale nezvládl zakonči
43'
Plzeň předvedla rychlou kombinaci, na jejímž konci stál Bucha. Tomu míč odkopl Suchomel, který mu tak nedovolil zakončit.
42'
Fulnekův centr mířil do dobrého prostoru, ovšem Staněk si křikl a balon si ze vzduchu stáhl pro sebe.
41'
Kušej se odhodlal k individuální akci a málem mu to vyšlo. Na poslední chvíli ho však odzbrojil Květ, jenž předvedl příkladný návrat.
40'
Sýkora měl hodně prostoru k centru, nicméně ideální moment pro přihrávku prováhal a poté už k němu dostoupil Suchomel.
39'
Holík dokázal zpracovat těžký pas Květa, ovšem balon mu pak utekl do autu.
38'
Plzeň si s rohy Mladé Boleslavi neví rady. Kubista se opět dostal k zakončení, ovšem z těžké pozice Staňka neohrozil.
37'
Kaša propadl a díky jeho chybě mohl posupovat do šance Kušej, který ale získal jen roh.
36'
Do odraženého balonu se tvrdě opřel Mareček, jeho pokus však zblokoval Durosinmi.
35'
Milan Škoda vystoupal do vzduchu a opět se mu podařilo zakončit. Staněk však neměl s jeho pokusem příliš práce.
34'
Fulnek se celkem snadno dostal až do vápna a nakonec vybojoval již pátý roh Mladé Boleslavi.
33'
Vojtěch Kubista je na nohou, ale je viditelně otřesený a má krvavé zranění. Lékaři tak budou v ošetření muset pokračovat, a domácí tak budou chvilku hrát v deseti.
32'
Kubista a Durosinmi se srazili hlavami a o poznání hůře je na tom domácí obránce, který je momentálně ošetřován.
31'
Matějovský našel od rohového praporku Milana Škodu, který z dobré pozice hlavičkoval nad bránu.
30'
Marečkův centr zblokoval Kaša a následovat bude rohový kop Mladé Boleslavi.
29'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Milan Škoda).
28'
Jemelka zastavil Škodu, ten se drsně postavil sudímu
28'
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Rafiu Adekunle Durosinmi.
27'
Zranění Tomáše Chorého je nakonec vážnější a plzeňský útočník bude muset střídat.
26'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Jan Sýkora).
26'
Rohový kop domácí přečkali a vydali se do brejku, ovšem Kaša se rychle vrátil a Kušejovi míč vypíchl.
25'
Květ našel na zadní tyči Holíka, jenž sklepával balon pro Chorého. S tím se stačil vrátit Karafiát a po jeho zásahu z toho bude roh.
24'
Bucha to zkusil levačkou z dálky, jenže trefil před sebou stojícího Karafiáta.
23'
Kušej přišel o balon a následně musel faulovat Květa, který mohl postupovat dopředu.
22'
Kubista prodloužil balon na Suchého, od jehož kolene se míč odrazil na bránu. Staněk byl opět připraven.
21'
Ladra se obtočil kolem Jemelky a poté kroutil míč na zadní tyč. Jindřich Staněk však vytáhl další parádní zákrok.
20'
Škoda si v souboji s Pernicou pomohl zakázaným způsobem a byl mu odpískán faul.
19'
Kaša se vydal dopředu a dostal se až k centru. Ten se mu však vůbec nepovedl, Šeda bude vykopávat.
18'
Na hrací ploše zůstal ležet Chorý. Vytáhlý forvard hostů se ale po chvilce zvedl a bude v pořádku.
17'
Staňkovu pozornost teď prověřil také Ladra, avšak brankář Plzně si tentokrát připsal rutinní zákrok.
16'
Domácí mohli jít do rychlého brejku, ale Kušejovu akci včasným obranným zákrokem zastavil Pernica.
15'
Je za námi patnáct minut a zatím sledujeme velmi kvalitní utkání. Doufejme, že oba celky toto tempo udrží.
14'
Dobrou střelu vyslal na mladoboleslavskou bránu také Bucha a Šeda opět jistě zasáhl.
13'
Sýkorovu dělovku v dobré pozici skvěle vytěsnil Šeda
13'
První velkou šanci si vypracovala také Plzeň! Chorý vyhrál souboj se Suchým a Bucha pak posunul míč na volného Sýkoru, který ztroskotal na Šedovi.
13'
Fulnek si navedl balon do středu a zkusil to zpoza vápna, nicméně prostor mezi třemi tyčemi minul.
12'
A gólman Plzně zasáhl i o pár chvil později, kdy vyboxoval Ladrův centr od rohového praporku.
11'
Domácí kapitán se o chvilku později odhodlal ke střele z dálky a Staněk měl co dělat, aby vytáhl balon nad břevno.
11'
Matějovský si seběhl na levé křídlo a odcentroval, avšak míč zachytil dobře postavený Pernica.
10'
Ve hře hostů zatím evidujeme spoustu nepřesností. Další předvedl Bucha, jehož nahrávka vylétla do autu.
9'
Chorý prodloužil nákop Jemelky za sebe, jenže poté se míč dostal až k Šedovi.
8'
Kaša si všiml rozběhnutého Holíka a hned mu adresoval svůj pas, který byl ale příliš dlouhý.
7'
Fulnekův nákop ke Škodovi nedoputoval, a hrát tak mohou fotbalisté Viktorie.
6'
Důležitý zákrok předvedl Staněk, jenž vyběhl mimo vápno a odehrál balon před Kušejem. Ten by jinak šel sám na bránu.
5'
Fulnek se snažil probít přes dva protihráče, nicméně ti ho celkem v pohodě odzbrojili.
4'
Jemelkův centr zleva si hledal Holík, ovšem na vysoký pas svého kolegy nedoskočil.
3'
Ladra si neporozuměl s Marečkem a po jejich neshodě budou hosté vhazovat.
2'
Po následné rohu zakončoval neatakovaný Kubista, který však bránu netrefil.
1'
Kušej v tutovce střílel těsně vedle!
1'
Matějovský nádherným pasem našel Kušeje, který byl sám před bránou. Výborný zákrok ale vytáhl Staněk, jenž vytěsnil míč na roh.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Rozehrávku obstarali fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří budou hrát v modrých dresech. Jejich soupeř zvolil červeno-modrou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – Kubista, Suchý, Karafiát – Suchomel, D. Mareček, Matějovský (C), Fulnek – Kušej, Ladra – Mil. Škoda.
Náhradníci: Mikulec – Ekpai, Donát, Dancák, Stránský, Mašek, Skalák, Žitný.
Trenér: Pavel Hoftych

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Kaša, Pernica (C), Jemelka – Holík, Bucha, Kalvach, Sýkora – Květ – M. Vydra, Chorý.
Náhradníci: Tvrdoň, Zadražil – A. Čihák, Durosinmi, M. Havel, Jirka, Ndiaye, Pilař, Vlkanova.
Trenér: Michal Bílek

Rozhodčí: Ondřej Berka – Matěj Vlček, Dan Vodrážka.
První vzájemné utkání v této sezoně

8.10. 2022 – FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 2:0

Branky: 54. Pernica, 82. Jemelka (Jirka)

FC Viktoria Plzeň: Tvrdoň – M. Havel, Mo. Tijani, Pernica (C), Jemelka – Kopic (61. Jirka), Bucha (85. Čermák), Kalvach, Vlkanova (74. Ndiaye) – Bassey (46. Mosquera), Chorý (74. Kliment).

FK Mladá Boleslav: Šeda – Suchý (C), Karafiát, D. Šimek – Pech, Kubista, Dancák (80. Vaníček), Fulnek – D. Mareček (58. Matějovský), Ladra – Ekpai (10. Skalák).
FC Viktoria Plzeň

Viktoria se na jaře zatím trápí. Z jejího náskoku, který měla na začátku druhé fáze sezony, nezbylo nic a Západočeši se naopak propadli na třetí pozici za Slavii a Spartu. Na ty navíc ztrácí už pět bodů. Špatné výsledky pořádně otřásly s pozicí Michala Bílka, jenž by v případě pokračujícího strádání mohl být ze své pozice vyhozen. Tyto spekulace se objevily poté, co Plzeň nezvládla dvojboj s týmy z Vršovic. Nejprve po bezkrevném výkonu prohrála na Slavii a poté doma překvapivě podlehla Bohemians. Uvidíme, zda se Viktoria dokáže po reprezentační pauze zvednout a přiblížit se svým konkurentům v boji o titul.
FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav je čtyřiadvaceti kolech osmá a pomalu začíná ztrácet kontakt s elitní šestkou. Naopak se musí ohlížet za sebe, jedenáctý Liberec ztrácí na Středočechy jen tři body. Před reprezentační přestávkou se mohli svěřenci trenéra Hoftycha dotáhnout na momentálně šestou Olomouc, jenže ve vzájemném utkání se Sigmou nezachytili začátky poločasů a z Hané se vraceli s prohrou 0:2. Nyní je navíc čeká série několika těžkých utkání, po Plzni přivítají do Slavii a pojedou na půdu rozjetých Bohemians. Dnes jim bude s jistotou chybět v posledních utkáních ve formě hrající Lamin Jawo, jenž nebude moct nastoupit kvůli žlutým kartám.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Po reprezentační přestávce se znovu rozjedou ligové soutěže a ta česká není výjimkou. V tomto online přenosu se zaměříme na souboj Mladé Boleslavi s Plzní, který začne v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.