FORTUNA:LIGA - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Hr. Králové - 12. února 2023   15:00

Olomouc
25' Ventúra (Navrátil) • 82' Vodháněl (Růsek)
2:2
(1:1)
Hr. Králové
8' Leibl   • 63' Koubek  (Gabriel)

Trefil – Pokorný (67. Vodháněl), Beneš, Vraštil – Fortelný (90+4. Poulolo), Breite (C) (62. Zorvan), Navrátil (67. Jak. Matoušek II), Ventúra, Zmrzlý (67. Sláma) – Růsek – Chytil.
Stoppen – Zifčák, Zlatohlávek, Greššák, Přichystal.
Všetečka – Pečenka, Líkař
Andrův stadion, Olomouc
Reichl – F. Čihák, O. Ševčík, Leibl (45+1. Čech) – Gabriel, Kodeš, Rada (C) (75. Pudhorocký), Novotný (46. Harazim) – Smrž – Ryneš, Koubek (90+3. P. Dvořák).
Reichl

SESTŘIH: Olomouc - Hradec 2:2. Souboj o šestku bez vítěze, Sigma dvakrát dotahovala

90+5'
90+5'
Beneš prodloužil centr do vápna, kde Reichl míč našel na zemi. Zbývá zhruba minuta hry.
90+4'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Florent Poulolo.
90+4'
Zdálo se, že se Fortlený ve vápně Hradce dostane k zakončení, ale zřejmě svalový problém u domácího hráče celou akci zhatil. Sám Fortelný odchází ze hřiště s bolestmi.
90+3'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Matěj Koubek, přichází Pavel Dvořák.
90+2'
Vraštil neustál souboj s Koubkem a hosté zůstanou u míče na polovině Sigmy.
90+1'
Centr Harazima skončil v rukavicích připraveného Trefila, který chtěl rychle rozehrát, ale neviděl spoluhráče.
90'
Pudhorocký byl u míče pozdě a místo míče zasáhl domácího Zorvana. Další žlutá do statistik dnešního zápasu.
88'
Fortelný ve snaze odehrát míče sebral nohy Kodeše, který zůstává na trávníku a je ošetřován. Žlutá karta pro domácího záložníka.
87'
Smrž ani jednou ze dvou pokusů nedokázal najít spoluhráče. Hosté ale pokračují na domácím území.
86'
Vše je však otevřené. Všechny body si chtějí odvézt i hosté, kteří vybojovali rohový kop.
86'
Sláma byl možná trochu přemotivovaný a svým centrem z levé strany nikoho ze spoluhráčů nenašel. Naopak míč letěl někam k rohovému praporku.
85'
Olomoučtí cítí šanci na více než jeden bod a snaží se zlomit utkání ve svůj prospěch.
82'
Zasloužené vyrovnání domácích trefil Vodháněl, 2:2!
82'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hanáci srovnávají podruhé v zápase krok. Přestože se zdálo, že Růsek přebírá míč v ofsajdové pozici, nechal sudí hru pokračovat. Centr z pravé strany pak propadl až k JANU VODHÁNĚLOVI, který trefil volný prostor Reichlovy branky.
81'
Chytil chtěl zakončit centre z levé strany, ovšem při pokusu o ránu trefil hlavu skloněného soupeře. Sudí píská faul domácích.
81'
Začíná poslední desetiminutovka. Domácí mají míč na vlastní polovině, kde rozehrají aut.
80'
Ryneš si běžel pro dlouhý míč, ovšem už z počátku akce bylo jasné, že praporek sudího půjde nahoru.
79'
Matoušek se probojoval před Smrže, který jej zezadu poslal k zemi. Sudí sice píská faul, žlutá karta tentokrát ale zůstává v kapsičce.
78'
Ryneš si posunul míč před Beneše, který jej tělem ohodil do strany. Domácí kapitán za tento svůj kousek inkasuje žluté napomenutí.
76'
Po vzájemném souboji zůstali na trávníku ležet Vodháněl a Čihák. Sudí povolává lékaře obou týmů a zároveň ukazuje, že se bude rozehrávat proti brance Sigmy.
75'
ze hřiště odchází Jakub Rada, přichází Petr Pudhorocký.
75'
Po centru do šestnáctky šel Reichl daleko z branky, aby boxoval. Odražený míč pak zkusil z dvaceti metrů poslat do sítě Vodháněl, ale branku minul.
74'
Kodeš obehrál domácího hráče, nechtěně však u toho rukou plácl soupeře přes obličej.
73'
Po hradecké standardce bude následovat rozehra od Trefila. Jeden z hradeckých hráčů složil v domácí šestnáctce Chytila.
72'
Vraštil složil Ryneše, který zůstává ležet na trávníku. Hra bude pokračovat hradeckou standardkou.
71'
Růsek se vřítil do vápna a byl držen protihráčem. Sudí nechal hru pokračovat i přes pád domácího hráče. Dle mého názoru, i kdyby šlo o faul, stal se ještě před vápnem, tudíž penalta by z toho nebyla.
70'
Přízemní centr z kopačky Růska mířil na Vodháněla, těsně před ním ale odehrál na roh Čihák.
69'
Harazim v souboji u postranní čáry fauloval Matouška. Hrát tak budou domácí.
68'
Kromě vstřelené branky zapíše do statistik Ventúra i žlutou kartu za faul na polovině hřiště.
67'
ze hřiště odchází Jakub Pokorný, přichází Jan Vodháněl.
67'
ze hřiště odchází Ondřej Zmrzlý, přichází Jiří Sláma.
67'
ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Jakub Matoušek.
66'
Zorvan zkusil prověřit kvality Reichla z levé strany šestnáctky. Gólman Hradce míč zkrotil v rukavicích.
65'
Hanáci jsou nastěhovaní před brankou soupeře a znovu se snaží srovnat.
63'
Šok pro domácí, Votrokům vrací náskok Koubek, 1:2!
63'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Hanáci propadli na polovině hřiště, kde se srazil Beneš se spoluhráčem. Východočeši se tak vrhli do rychlého brejku do otevřené obrany. Přízemní centr Gabriela z pravé strany uklidil na přední tyč MATĚJ KOUBEK.
62'
Kapitánskou pásku po Breitem převzal Beneš.
62'
ze hřiště odchází Radim Breite, přichází Filip Zorvan.
61'
Ventúra nestihl odehrát míč, který tak skončil v zámezí. Reichl bude rozehrávat od branky.
60'
Na druhé straně měl dostatek prostoru k zakončení Kodeš, ale ze střední vzdálenosti branku Sigmy přestřelil.
59'
Hanáci rozehráli rychle a na krátko. Následný centr skončil v rukavicích Reichla.
59'
Zmrzlý hledal na zadní tyči Růska, před kterým jeden z hostů odvrátil na roh.
58'
Kodeš zastavil Pokorného zhruba metr před vápnem Hradce. Domácí tak budou mít slibnou standardku z pravé strany, odkud se očekává spíše centr než přímá střela.
57'
Hosté se snaží o kombinaci na polovině soupeře. Olomoucká defenziva odolává.
56'
Zmrzlý poslal míč někam k penaltovému puntíku, kde jej hlavou trkl Beneš těsně vedle levé tyče hostující branky.
55'
Chytil se vyhnul několika obráncům, ale nakonec byl přeci jen zastaven. Jelikož však šlo o nedovolený způsob, bude Sigma rozehrávat standardku.
54'
Vraštil málem zadělal na velké problémy. Poté, co mu míč utekl k Rynešovi, ještě stihl domácí obránce skluzem vypíchnout míč. Jinak by hostující hráč šel sám na branku.
53'
Fortelný se dnes poněkolikáté dostal ke střele, ale ani nyní neprošla až k brance.
52'
Beneš ztratil stabilitu a narychlo se pokusil odehrát míč na Navrátila. K jeho smůle ale spoluhráče nenašel.
51'
Dvě akce Sigmy shodně skončily nepovedeným pasem na polovinu soupeře.
49'
Kodeš poslal z pravé strany centr před branku Sigmy, kde se nejlépe zorientovali obránci domácích. Následně došlo k faulu před vápnem, kde skončil na zemi Růsek. Sigma bude rozehrávat.
48'
Ventúra poslal míč mezi hráče Hradce, kde sbíhal Růsek. Kdyby hosté nezastavili míč, šel by domácí hráč sám na gólmana. Naštěstí pro hosty se ale stoperům Hradce podařilo akci soupeře zastavit.
47'
Dlouhý míč za obranu Hradce stíhal Fortelný, ale jako první u něj byl Reichl, který i přes podklouznutí odehrál do autu.
46'
ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Štěpán Harazim.
46'
45+3'
45+2'
Na polovině hřiště inkasoval ránu Růsek, který si chvíli poležel na trávníku a vzápětí vstal. Jeho spoluhráči se mezitím pokusili něco vymyslet, ale k ohrožení Reichla nedošlo.
45+1'
ze hřiště odchází Michal Leibl, přichází František Čech.
45'
Na trávníku opět leží hráč Hradce, který se dožaduje faulu. Ani nyní ale sudí nepíská. Hru tak musela přerušit Sigma.
44'
Závěr poločasu je nervózní. Olomouckým se nelíbí styl, se kterým dnes hosté přijeli.
43'
Východočeši se ubránili a ihned vyrazili dopředu. Skákající míč ale Novotný nedokázal posunout dopředu. Hrají modří.
42'
Novotný rukama povalil Navrátila, takže se opět přerušuje hra. Domácí budou mít standardku z pravé strany.
40'
Gabriel nadskočil přes domácího hráče, zařval a zůstal ležet na zemi. Ani jeden sudí se ale nenechal obalamutit a faul se nepíská. Hostující hráč se tak postavil na nohy a jde hrát. Sudí kartu za simulování neudělil.
39'
Zmrzlý se hnal za dlouhým autem a byl u míče jako první. Po odehrání však zazněl hvizd sudího, který zřejmě viděl nějaké provinění proti pravidlům.
38'
Olomoučtí se dostali do zakončení, kdy Chytil posunul na Zmrzlého. Jeho přízemní pokus z úhlu sice mířil do branky, Reichl byl ale rychle na zemi.
38'
Ryneš se dostal s míčem do palebné pozice, ale ohrozit domácí branku nedokázal. Jeho rána skončila mimo.
37'
Míč do šestnáctky hlavou posunul jeden z domácích mimo dosah hostujících hráčů. Vzápětí se faulu na Navrátila dopustil soupeř, takže hraje Sigma.
36'
Sudí píská nedovolený zákrok Sigmy, domácí se tak budou muset bránit.
35'
Tísněný Beneš poblíž rohového praporku na vlastní polovině chytře odehrál míč o nohy soupeře do autu.
33'
Povedená akce Sigmy končí mimo tři tyče. Chytil z pravé strany našel Fortelného, který možná už mohl zakončit, místo toho ale posunul za sebe na sbíhajícího Ventúru, jehož rána přesná nebyla.
32'
Hanáci se i druhé standardce v krátké chvilce ubránili.
31'
Radův centr odvrátila Sigma na hranici vápna k Rynešovi, jehož pokus byl zblokovaný. Hosté mají roh.
30'
Ventúra byl v souboji s Radou ostřejší a přestože vybojoval míč pro svůj tým, sudí píská nedovolený zákrok. Východočeši rozehrají z podobné pozice, ze které poprvé skórovali.
29'
Růsek si ťukl míč se spoluhráčem, ovšem v šestnáctce u něj jako první byl Reichl.
28'
Hosté se ubránili a poslali míč až na polovinu soupeře k Trefilovi.
27'
Po standardce dokázali hosté odehrát míč jen na rohový kop. Stav ohrožení v šestnáctce Hradce tak nadále platí.
26'
Východočeši dnes sbírají žluté karty. Další si do statistik připíše Leibl.
25'
Je vyrovnáno, Sigmu vrací do hry Ventúra, 1:1
25'
Po pětadvaceti minutách hry je srovnáno. Olomoučtí se několikrát pokusili zakončit, ale obrana soupeře jejich rány blokovala. Až pak přišel jemný centr z pravé strany, který z voleje napálil DENIS VENTÚRA k tyči. Reichl se jen ohlédl za míčem.
23'
Míč opět propadl k Benešovi, který jej odehrál do bezpečí. Při odkopu jej navíc hostující Čihák trefil do kotníku, a tak se opět žlutí.
23'
Dlouhý aut Gabriela do vápna Sigmy odehrál Beneš na další aut.
22'
Fortlený si v souboji s Radou pomohl hrou vysokou nohou, kterou ohrozil Radu. Sudí píská přestupek Sigmy.
21'
Na centr od rohového praporku vyskočil Ventúra, jehož pokus doprostřed branky Reichl neměl problém chytit.
20'
Breite se prokličkoval ke střele, zblokovaná rána skončila mimo. Sigma bude mít roh.
19'
Ventúra vyslal do šestnáctky Chytila, který se dokázal vymotat a vystřelit, jenže obránci jeho pokus zblokovali. O dorážku se poté ještě pokusil Navrátil, jehož bombu Reichl vyrazil.
18'
Další zákrok mimo hru, tentokrát Smrž stáhl vracejícího se Navrátila. Opět se nehraje.
18'
Koubek se pověsil na Ventúru, takže hra opět přerušena.
16'
Ryneš zcela mimo hru trefil jednoho z domácích hráčů, na což zareagovala domácí střídačka. Sudí hru přerušil, Rynešovi udělil žlutou kartu. A stejně tak i domácímu trenérovi, který se dožadoval červené karty.
15'
Hanáci se po ubráněné standardce soupeře vrhli dopředu. Fortelný se pokusil vyslat do úniku Navrátila, ovšem naštěstí pro Hradec zasáhl poslední obránce.
14'
Gabriel dostal míč do šestnáctky, kde ránou z otočky ohrozil domácí branku. Trefil musel předvést zákrok, aby míč vytěsnil na roh.
13'
Ventúra chtěl přenést hru doprava, ovšem vysoký míč na Navrátila nebyl ideální. Hosté budou vhazovat.
12'
Leibl už se hlásí o návrat. Mezitím Sigma kombinuje na útočné polovině.
11'
Ve skrumáži na malém vápně se srazili hráči obou celků, přičemž nejvážněji to odnesl hostující Leibl, ke kterému musí lékař.
10'
Čihák chtěl nechat propadnout míč do zámezí, ovšem za zády měl ještě Beneše. Ten pro svůj tým vybojoval rohový kop.
8'
Hosté jdou do vedení, trefil se Leibl
8'
Hosté se z první vážnější příležitosti dokázali prosadit. Centr z přímého kopu v šestnáctce tečoval jeden z hráčů na MICHALA LEIBLA, který zakončil přesně k pravé tyči. Trefil na míč nedosáhl.
8'
V souboji kapitánů Breite nechtěně přišlápl kotník Radovi. Sudí píská faul.
7'
Vzápětí dostali domácí výhodu rohového kopu, který rozehrál Fortelný. Míč do malého vápna sebral ze vzduchu Reichl.
6'
Chytil vybojoval míč na pravé straně a poslal jej na hranici vápna spoluhráči, který jej ale nedokázal dobře zpracovat. Obrana Hradce se tak dokázala ubránit.
5'
Hradečít kombinovali na polovině soupeře. Přestože domácí dobře atakovali, míč prozatím nezískali.
4'
Po nedovoleném zákroku rozehrávala Sigma první standardku. Centr z kopačky Zmrzlého poslal hlavou nad branku soupeře Beneš.
3'
Leibl se málem dopustil chyby a nechal Chytila jít do šance, v poslední chvíli ale přeci jen míč odehrál do bezpečí.
2'
Hraje se na polovině Sigmy, která se zatím nemůže dostat k míči.
1'
Utkání právě začalo. Výkop měli hosté, kteří okamžité nakopli míč dopředu.
Oba týmy jsou na hrací ploše. Utkání za pár okamžiků začne. Sigma bude hrát v modrých dresech, hosté z Hradce v černých.

SK Sigma Olomouc: Trefil – Pokorný, Beneš, Vraštil – Fortelný, Breite (C), Navrátil, Ventúra, Zmrzlý – Růsek – Chytil.
Náhradníci: Stoppen – Zifčák, Zlatohlávek, Zorvan, Jak. Matoušek II, Poulolo, Greššák, Vodháněl, Přichystal, Sláma.
Trenér: Jílek

FC Hradec Králové: Reichl – F. Čihák, O. Ševčík, Leibl – Gabriel, Kodeš, Rada (C), Novotný – Smrž – Ryneš, Koubek.
Náhradníci: Vízek – Ja. Klíma, Pudhorocký, Trusa, P. Dvořák, Harazim, Čech, Jurčenko.
Trenér: Koubek

Rozhodčí: Všetečka – Pečenka, Líkař.
Zatímco domácí se budou spoléhat na výkon šestibrankového Chytila, hosté z Hradce budou svého snajpra postrádat. Kubala, který má na kontě také šest úspěšných zásahů, na jaře zasáhl jen do poločasu utkání národního poháru. V minulém týdnu chyběl v sestavě kvůli zranění.
SK Sigma Olomouc

Olomoučtí fotbalisté přezimovali na čtvrtém místě, o které sice během prvních jarních kol přišli, nicméně ve dvou zápasech ani jednou neprohráli. Po těžkém domácím duelu s pražskou Spartou (1:1) uhrála Sigma bezbrankovou remízu na hřišti Slovácka, které má v tabulce shodný počet bodů jako Sigma. Shodně s Hradcem mají všechny tři celky 26 bodů, Hanáci jsou však díky skóre nejvýše, tedy pátí.
FC Hradec Králové

Východočeši i ve druhé sezóně po postupu do nejvyšší soutěže šlapou na paty nejlepším celkům ligy. Po osmnácti odehraných kolech má tým trenéra Koubka na kontě 26 bodů, které mu stačí na šestou pozici. Právě ta jako poslední znamená účast ve finálové skupině o titul.

Hradečtí na úvod jarní části sezóny překvapili nejen své fanoušky a na hřišti první Plzně vyválčili všechny tři body. Potvrzení venkovní výhry se však už Hradci nepodařilo, minulý týden podlehli Bohemians 0:2.
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu mezi olomouckou Sigmou a Hradcem Králové. Utkání začíná v 15:00.