FORTUNA:LIGA - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Ostrava - 4. února 2023   15:00

0:5
(0:0)
Ostrava
51' Ji. Klíma  (Cadu) • 64' Cadu  (Ji. Klíma) • 79' Kaloč  (J. Juroška) • 83' Boula  (Plavšić) • 90+4' Lischka  (Mu. Tijani)

Grigar (C) – Hyčka, Mičević, Knapík (77. Chaloupek), Hybš (70. Radosta) – T. Kučera, L. Mareček (84. Čičovský) – Urbanec, Trubač, Kodad (84. D. Procházka) – T. Vachoušek (70. Sy).
Mucha – S. Dramé.
Ondřej Berka – Matěj Vlček, Jakub Šimáček
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
2 563 diváků
Laštůvka (C) – J. Juroška, Pojezný, Lischka, Šehić – Kaloč – Mišković (69. Boula), Cadu (86. Jaroň), Buchta (39. Kuzmanović), Plavšić (86. Šín) – Ji. Klíma (69. Mu. Tijani).
M. Hrubý – Fleišman, Frydrych, Sanneh, Smékal.

SESTŘIH: Teplice - Baník 0:5. Gólová smršť ve druhé půli, Klíma a Cadu 1+1

S konstatováním, že Baník zničil Teplice, se loučím a přeji vám příjemnou sobotu.
Po bezbrankovém prvním poločasu přišla Ostrava s pěti góly! Ovšem řekněme, že měla velké štěstí, protože po trefě Jiřího Klímy přišel obrovský tlak Teplic. Jenomže Jan Laštůvka šance soupeře pochytal, a tak na druhé straně dal Baníku klid Cadu. Následně se Severočeši ještě snažili, ale jejich snaha byla spíše optická. A tak hostující celek ještě zabral a doslova deklasoval skláře!
90+5'
90+4'
Baník právě vstřelil branku!
Přenesení hry mířilo na pravou stranu, odkud přihrávku poslal před branku Nemanja Kuzmanović. Balonu se lehce dotkl Muhamed Tijani, který jej posunul na zadní tyčku, kde celou situaci uzavíral DAVID LISCHKA. Asistence: Muhamed Tijani.
90'
Matěj Šín přihrával do pokutového území, kam si nabíhal Filip Kaloč. Ovšem jeden z bránících hráčů si dal před soupeře tělo a pustil míč mimo hrací plochu.
89'
Po dvou slepených trefách Baníku se souboj už pouze dohrává. Teplice by asi rády ještě pokazily čisté konto Janu Laštůvkovi.
88'
Domácí celek sice kombinoval, ale jenom středového kruhu, kde přišla ztráta. A tak Ostrava vyrazila do protiakci, ovšem Eldar Šehić se nacházel v ofsajdovém postavení.
86'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Matěj Šín,
ze hřiště odchází Cadu, přichází Petr Jaroň.
85'
Lekce z produktivity udělala Ostrava soupeři. Vždyť Teplice mohli srovnat na 1:1, ale místo toho přišlo navýšení vedení.
84'
Střídání v týmu FK Teplice:
ze hřiště odchází Ladislav Kodad, přichází Dominik Procházka,
ze hřiště odchází Lukáš Mareček, přichází Adam Čičovský.
83'
Boula doklepl za bezmocného Grigara, 0:4
83'
Špatně rozehraný rohový kop vyústil v brejk, který vedl Srdjan Plavšić. Srbský záložník našel vnějším nártem JIŘÍHO BOULU, který už měl znovu snadnou úlohu a navýšil vedení Ostravy – 0:4. Asistence: Srdjan Plavšić.
82'
Zprava odcentroval Matěj Radosta, jehož snažení soupeř odkopl. Následně rohový kop vybojoval Alois Hyčka. Ovšem centr znovu našel pouze soupeře.
81'
Alois Hyčka může být rád, že neviděl žlutou kartu, protože po odehrání kopl do odbíhajícího Nemanji Kuzmanoviće. Hlavní sudí se k hráčům jen podíval a nechává pokračovat ve hře.
79'
Kaločovo torpédo málem natrhlo síť, 0:3
79'
Jan Juroška si pustil balon kousek za sebe a následně ho dal proti noze. Ze střední vzdálenosti vyslal pumelici FILIP KALOČ, na jehož dělovku si sice Tomáš Grigar sáhl, ale balon nevyrazil tak, aby neskončil v síti – 0:3. Asistence: Jan Juroška.
77'
ze hřiště odchází Jan Knapík, přichází Štěpán Chaloupek.
76'
Další komplikace pro Jiřího Jarošíka, jelikož se mu zranil další obránce. Jan Knapík potřeboval lékařskou pomoc a okamžitě bylo avizované střídání.
75'
Zaváhání obránců Teplic mohl potrestat Nemanja Kuzmanović, který se chopil volného míče. Ovšem během pokusu o střelu se mu do rány vložil soupeř.
74'
U postranní lajny se kočkovali Tomáš Grigar a Eldar Šehić. Domácí brankář strčil soupeře a oba kohouty si následně přivolal Ondřej Berka.
73'
Na druhou stranu se vydal Babacar Sy, který z levé strany šestnáctky vypálil. Jeho pokus byl soupeřem sražený na roh, který byl rozehrán až příliš rychle...
72'
Na pravé straně se uvolnil Jiří Boula, který přihrával před branku. Muhamed Tijani míč ještě posouval na Nemanju Kuzmanoviće. Ovšem celou akci překazil Tomáš Grigar.
72'
Nemanja Kuzmanović a Cadu kombinovali na levé straně, ale brazilský záložník následně nepřešel přes soupeře. Baník zůstal u balonu, jelikož bude vhazovat.
70'
ze hřiště odchází Matěj Hybš, přichází Matěj Radosta,
ze hřiště odchází Tadeáš Vachoušek, přichází Babacar Sy.
70'
Srdjan Plavšić poslal centr před branku, kde se do vzduchu nejvýše vyšplhal Nemanja Mičević.
69'
ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Muhamed Tijani,
ze hřiště odchází Robert Mišković, přichází Jiří Boula.
68'
Vypadá to, že druhá trefa už Teplice opařila! Hráči v černých dresech od tohoto momentu jsou více u balonu, navíc Jiří Klíma vybojoval rohový kop.
66'
Po souboji zůstal ležet na hrací ploše Jan Knapík, který má problém s kolenem a bude potřebovat ošetření. O jeho stav se ihned zajímali Eldar Šehić a Cadu.
64'
V největším tlaku Teplic vidíme druhou branku Ostravy! Na pravé straně si Jiří Klíma počkal na náběh CADUA, který už se nacházel před prázdnou brankou – 0:2. Asistence: Jiří Klíma.
63'
Klíma našel volného Cadua, ten dával do prázdné, 0:2
63'
Tadeáš Vachoušek a Tomáš Kučera kombinovali za vápnem. Druhý jmenovaný vystřelil, avšak jeho pokusu chyběla razance, a tak ji Jan Laštůvka schoval do rukavic.
61'
Teplice vzbudila inkasovaná branka a aktuálně jsou mnohem lepším týmem. Oblouček před branku cpal Jakub Urbanec, ale Baník se z velkých potíží vymanil odkopem Nemanji Kuzmanoviće.
60'
Ostrava neodehrála balon, a tak se ho těsně za vápnem chopil Jakub Urbanec, který technický pokus cpal ke vzdálenější tyči. Laštůvkovi ale vypomohl Karel Pojezný, jenž odehrál balon na rohový kop.
59'
Další zákrok hostujícího brankáře! Za vápnem si přehodil balon na levačku Daniel Trubač, jehož zakončení mířilo k pravé tyči. Avšak Jan Laštůvka se stal hrdinou okamžiku.
58'
Kodad zpoza šestnáctky prověřil Laštůvku
58'
Na hranici vápna se nacházel Ladislav Kodad, který mířil do bližšího spodního rohu branky. Jan Laštůvka byl pozorný a zaznamenal další zákrok. Ovšem Teplice výrazně přidaly a obránci Baníku mají plné nohy práce!
57'
Nebezpečný centr poslal před branku Alois Hyčka, který viděl nabíhajícího Tadeáše Vachouška. Tomu chybělo něco málo k tomu, aby zakončil, a tak balon na roh poslal Cadu.
55'
Fanoušci hostujícího celku se starají o atmosféru Na Stínadlech. Ovšem aktuálně sledují, jak se jejich tým brání kombinaci Severočechů.
Dnešní utkání sleduje 2 563 diváků.
54'
Ze střední vzdálenosti ke střele natáhl Filip Kaloč, jemuž zakončení vůbec nesedlo. Tomáš Grigar balon v klidu pozoroval a už může rozehrát od branky.
53'
Přechod teplického týmu zastavil Robert Mišković, který sice ukazoval, že hrál balon. Ovšem rozhodčí byl jiného názoru. Skláři rychle rozehráli, avšak Jan Knapík poslal balon k brankáři Baníku.
51'
Klíma poslal hosty do vedení po skvělém centru Cadua, 0:1
51'
Ze souboje na pravé straně se rychle zvedl Cadu, který pokračoval v akci. Brazilský záložník poslal centr na první tyčku, odkud JIŘÍ KLÍMA zamířil do vzdálenější části branky – 0:1. Asistence: Cadu.
50'
Tomáš Kučera se zamotal ve svých kličkách, a tak byl míče zbaven. Srdjan Plavšić následně vybídl Nemanju Kuzmanoviće, který balon neudržel na hrací ploše.
49'
Centr ze strany hledal Jakuba Urbanece, ovšem obrana Baníku dobře zapracovala. Odražený míč si našel Tadeáš Vachoušek, který jej ale neudržel na hrací ploše.
48'
Ostravský nákop mířil na Jiřího Klímu, který si pomohl držením a poslal Jana Knapíka na trávník. Hostující útočník se sice diví, ale jeho zákrok byl evidentní.
47'
Přihrávka z levé strany letěla k penaltovému puntíku, kde se nacházel Jakub Urbanec. Jeho zakončení zastavil Eldar Šehić, jenž soupeře hlídal.
46'
Oba celky se na hrací plochu vrátily bez dalších změn. Ondřej Berka už nechal rozehrát druhý poločas, avšak nákop Baníku neměl šanci na úspěch.
46'
Sledovali jsme poločas, v němž si oba celku připravili po jedné zajímavé šanci na začátku a po jedné šanci v závěru. Ovšem jinak se hrál vyrovnaný fotbal, v němž každý chvilku tahal pilku. Víceméně se hrálo mezi vápna a centry ze strany zatím sbíraly bránící týmy. Doufejme, že ve druhém poločase se už branky dočkáme. Uvidíme, kdo bude po konečném hvizdu spokojenější.
45+2'
45+2'
Ze střední vzdálenosti se napřáhl Robert Mišković, jehož pokus před brankářem skočil a mířil do pravého spodního rohu branky. Jenomže Tomáš Grigar se natáhl a míč vyrazil.
45'
Po rychlé domluvě byl přeci jen odpískaný faul hostujícímu obránci. Daniel Trubač poslal centr před branku, odkud jej na roh odehrál Karel Pojezný.
44'
U postranní lajny postupoval dopředu Jakub Urbanec, do kterého čistě vrazil David Lischka. Domácí hráč pak vletěl do asistenta rozhodčího a oba skončili na trávníku.
43'
Také před teplickou brankou teď bylo pořádně rušno. Ke střele se už chystal Jiří Klíma, avšak soupeř mu balon ukopl. V akci mohl pokračovat ještě Cadu, ale situaci přeběhl.
42'
Kodad hezky vypálil, Laštůvka se proletěl
42'
Krásnou akcí se prezentoval Ladislav Kodad, který si na levé straně obhodil Jana Jurošku, čímž se dostal více na střed. Jeho následné zakončení zamířilo jen nad spojnici tyčí.
41'
Nově příchozí Nemanja Kuzmanović obešel na pravé straně dva soupeře a poslal centr před branku. Ovšem jen do malého vápna, kde vládne Tomáš Grigar.
39'
ze hřiště odchází David Buchta, přichází Nemanja Kuzmanović.
39'
Jan Laštůvka hodně vynadal spoluhráčům po poslední teplické akci! Za obranu si nabíhal Jakub Urbanec, do jehož pokusu se položil soupeř a domácí celek bude rozehrávat roh.
38'
Pavel Hapal bude muset střídat, jelikož David Buchta není schopen pokračovat. U střídačky se už připravuje Nemanja Kuzmanović.
37'
Tadeáš Vachoušek si obhodil soupeře, kterému vypomohl David Lischka. Teplickému hráč pak balon utekl mimo hrací plochu.
36'
Mezi pěticí soupeřů se nacházel Tadeáš Vachoušek, který tak chtěl rychle vystřelit. Ovšem jeho pokus mířil až k rohovému praporku a Baník bude vhazovat.
35'
Srdjan Plavšić sám napadal rozehrávku Teplic. Domácí zadáci jej nechali pořádně si zaběhat. Jan Knapík poté hru přesunul na útočnou polovinu. Centr zprava podskočil Ladislav Kodad.
34'
Alois Hyčka dostupoval Srdjana Plavšiće, kterému od podlahy naložil. Srbský záložník je v pořádku a schopen pokračovat v utkání.
33'
Na pravé straně Cadu umotal Matěje Hybše a následný centr mířil na branku. Spíše měl najít Jiřího Klímu, jenž dobíhal na první tyčku. Chvíli se ale hrát nebude, protože na zemi zůstal ležet David Buchta.
32'
Ze střední vzdálenosti se napřáhl Cadu, jehož pokus neměl šanci na úspěch. Zakončení nebylo nikterak prudké a navíc mířilo na Tomáše Grigara.
31'
Centr od praporku přeletěl na první tyči Davida Lischku, a tak balon do bezpečí odklidil Jakub Urbanec. Následnou akci táhl Eldar Šehić, který ale trefil jen Aloise Hyčku.
30'
Robert Mišković dlouhým pasem hledal Srdjana Plavšiće, před nímž soupeř uklidil balon za postranní lajnu. Baník se tak dál nacházel na útočné polovině a vybojoval rohový kop.
29'
Na levé straně se přes soupeře uvolnil Tomáš Kučera, ale jeho centr za moc nestál. Balonu se tak chopil Karel Pojezný, který se nerozpakoval a poslal hru do bezpečných míst.
28'
Ve čtyřech proti stejnému počtu soupeřů mohly vyrazit Teplice. Jenomže Lukáš Mareček vymýšlel kličku na střed, kterou mu soupeř vystihl.
27'
Skláři pokračovali v útočné akci a Ladislav Kodad vybojoval na levé straně rohový kop. Centr před branku poslal Daniel Trubač, na jehož centr si naběhl Nemanja Mičević. Hlavička pak mířila k zadní tyči, kam první doběhl Jan Laštůvka.
26'
Domácí mužstvo sice kombinovala na útočné polovině, ovšem hráči bez balonu byli bez pohybu. A tak se nabídl Ladislav Kodad, avšak Tadeáš Vachoušek se příliš pozdě rozeběhl.
24'
Baníku akce po pravé straně nevyšla, a tak přes Davida Lischku hru otočil. Ovšem hostující celek ani tak před branku Teplic neprošel.
23'
Tadeáš Vachoušek zleva přihrával na hranici vápna, kde si překáželi Daniel Trubač a Tomáš Kučera. K zakončení se dostal po chvíli druhý jmenovaný, avšak dobře proti němu vystoupil David Lischka.
22'
Skláři dlouhou dobu drželi míč na útočné polovině, ale nic moc nevymysleli. Matěj Hybš poslal dlouhý pas na hranici vápna, odkud Daniel Trubač nenašel Tadeáše Vachouška.
20'
Na pravé straně vápna se nacházel Cadu, jehož zakončení srazil před branku soupeř. Hru poslal na rohový kop Tomáš Kučera, který míč uklidil nad vlastní branku.
19'
Centr z levé strany dopadl na hlavu teplického hráče, jehož pokus sotva letěl proti brance. Jan Laštůvka se míče chopil a zakládá postupnou kombinaci.
18'
Ladislav Kodad se pohyboval u postranní lajny, kde mu zezadu na kopačku došlápl Jan Juroška. Ondřej Berka poprvé vytahuje žlutou kartu.
17'
Trubač nadvakrát mířil do Laštůvky
17'
Alois Hyčka poslal balon před branku, kde se k zakončení dostal Daniel Trubač. Ten se musel pro míč trochu vracet a po zemi zakončoval. Avšak Jan Laštůvka se výborně roztáhl a zachránil nohou.
16'
Dlouhý teplický pas sebral ze vzduchu Jan Laštůvka, který okamžitě otočil hru na druhou stranu. Ovšem Cadu toho moc nevymyslel a musí spěchat bránit.
15'
Daniel Trubač poslal obloučkem balon do šestnáctky, odkud jej Tadeáš Vachoušek vracel zpátky. Jenomže do míst, kde se nacházeli hráči Ostravy.
14'
Centr od praporku mířil před branku, odkud hru poslal do bezpečných míst Nemanja Mičević. Teplice se vydaly na druhou stranu a David Lischka stáhl soupeře k zemi. Tohle je žlutý zákrok, avšak stoper Baníku dostal jen důraznou domluvu.
13'
Srdjan Plavšić přihrával na levou stranu hranice vápna, kde se v náběhu nacházel Jiří Klíma. Ovšem klička přes obránce mu nevyšla, a tak Eldar Šehić vybojoval roh.
12'
Na levé straně dobře pracoval Srdjan Plavšić, jemuž ale nevyšel centr. V souboji jeden na jednoho poté neuspěl Jan Juroška a Teplice mohou vyrazit do akce.
10'
Teplice otočily kormidlem hry a Tadeáš Vachoušek vybojoval další rohový kop. Po rozehrání přišel centr, který trefil Matěje Hybše. Bude se rozehrávat od branky.
9'
Srdjan Plavšić a Eldar Šehić si vyměnili balon na levé straně a druhý jmenovaný nepřesně odcentroval. Balonu se na hranici šestnáctky chopil Jan Juroška, jehož zakončení mířilo vysoko nad branku.
8'
Už to začíná vypadat, že hráči v černých dresech přebírají otěže zápasu. Srdjan Plavšić ale předvedl ztrátu, kterou na druhé straně napodobil Tadeáš Vachoušek.
6'
Následně se do vápna chtěl dostat Srdjan Plavšić, jemuž balon utekl mimo hrací plochu. Tomáš Grigar rozehrával od branky a následně rozhodčí Berka hru přerušil.
5'
Šehič zblízka pálil do roztaženého Grigara
5'
Karel Pojezný si pomohl přihrávkou k brankáři, Baník musel postupně postupovat k vápnu soupeře. Robert Mišković přihrával před branku, kde se sám před Grigarem nacházel Eldar Šehić, jehož pokus zamířil právě do brankáře.
4'
Hráči ve žlutých dresech lépe vstoupili do zápasu, téměř neustále se nacházejí na útočné polovině. Podle informací trávník není v dobré kondici, je velmi měkké, což by se mohlo potvrdit zhruba kolem dvacáté minuty.
3'
Srdjan Plavšić sice získal balon, ale následnou přihrávku pokazil. Teplice kombinovaly na pravé straně, kde Tadeáš Vachoušek vybojoval rohový kop. Centr od praporku mířil na první tyčku, odkud přišlo zakončení, které zlikvidoval Jan Laštůvka.
2'
Domácí mužstvo do dnešního zápasu nastouplo ve žlutých dresech, naopak ostravský Baník zvolil černou sadu. Vraťme se na zelený pažit, kde kombinují Teplice.
1'
Ondřej Berka dal pokyn k zahájení zápasu. Jako první se balonu chopil Daniel Trubač, avšak akce Teplic na levé straně neměla šanci na úspěch.
1'

FK Teplice: Grigar (C) – Hyčka, Mičević, Knapík, Hybš – T. Kučera, L. Mareček – Urbanec, Trubač, Kodad – T. Vachoušek.
Náhradníci: Mucha – Čičovský, S. Dramé, Chaloupek, D. Procházka, Radosta, Sy.
Trenér: Jiří Jarošík.

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – J. Juroška, Pojezný, Lischka, Šehić – Kaloč – Mišković, Cadu, Buchta, Plavšić – Ji. Klíma.
Náhradníci: M. Hrubý – Boula, Fleišman, Frydrych, Jaroň, Kuzmanović, Sanneh, Šín, Smékal, Mu. Tijani.
Trenér: Pavel Hapal.

Rozhodčí: Ondřej Berka – Matěj Vlček, Jakub Šimáček.
Vítám vás u zápasu z teplických Stínadel, kde by se neztratili ani Rychlé šípy. Ovšem ti nejpřesnější střelci dnes budou na obou stranách chybět. A tak trenéři Jarošík a Hapal museli sáhnout k jiným alternativám. Oba celky už odkryly sestavy, a tak si je za malou chvíli představíme. Doufejme, že nás čeká zajímavý souboj.
Na Bazalech se očekávalo vítězství Baníku, ovšem poslední vzájemné utkání lépe zvládly Teplice. Skóre zápasu otevřel Jan Knapík a ještě v prvním poločase srovnal Nemanja Kuzmanovič. Ovšem v osmdesáté minutě šokoval ostravské fanoušky Abdallah Gning, jenž vsítil vítěznou branku.

Ostrava – Teplice 1:2
Ostrava – Teplice 2:4
Teplice – Ostrava 1:2
Ostrava – Teplice 1:1
Teplice – Ostrava 2:1
Teplické mužstvo trápí marodka, na které se nacházejí Daniel Fila, Robert Jukl a také Jan Shejbal. Jiřího Jarošíka bude jistě také trápit vykartování se Abdallaha Gninga, který v Praze inkasoval čtvrtou žlutou kartu. Senegalský útočník je pro Severočechy hnacím motorem, vždyť v dosavadním průběhu nasázel šest gólů. Skláři se aktuálně nacházejí na dvanáctém místě, když zaznamenali devatenáct bodů. Pouze o dva více má Ostrava, která se aktuálně nachází na desáté pozici. Baník v posledním kole zajížděl do Zlína, kde se očekávalo vítězství, avšak zrodila se „senzační“ remíza. Svěřenci Pavla Hapala budou chtít předchozí zaváhaní napravit a vyhrát Na Stínadlech! Hostující celek asi nejvíce svazuje zranění Daniela Tetoura, Jaroslava Svozila a především Ladislava Almásiho.
FORTUNA:LIGA se znovu hlásí o slovo, a tak vás vítám u jejího osmnáctého kola, v němž na sebe narazí FK Teplice a FC Baník Ostrava. Mírným favoritem bude hostující celek, ovšem skláři se budou snažit „překvapit“.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.