FORTUNA:LIGA - Základní část - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Ml. Boleslav - 9. března 2024   15:00

Valeš – Vondra, Hůlka (C), Hybš (76. Köstl) – Ad. Kadlec (84. M. Dostál), Beran, R. Hrubý, Kovařík (64. Shejbal) – Hála – Ristovski (64. Huf), Prekop (84. M. Kozák).
Soukup – Jindřišek, Ma. Kadlec, Mužík, Petrák, Křapka.
Berka – Vlček, Mokrusch
Ďolíček, Praha-Vršovice
5905 diváků
Mikulec – An. Kadlec, Král, Suchý, Suchomel (70. Kušej) – Karafiát (C), Sakala – Kostka, D. Mareček (65. Ladra), Vaníček (65. Jawo) – Hilál.
Šeda – D. Šimek, Žitný, Matějovský, Fulnek, Solomon, L. Fila, Kubista.
Mikulec

SESTŘIH: Bohemians – Mladá Boleslav 0:0. Klokani nevyužili převahu a jejich série bez výhry pokračuje

Pro dnešek je to ode mě vše, přeji hezký zbytek víkendu. Tak brzy na počtenou!
Dnešní utkání v Ďolíčku gól nenabídlo a končí tak bezbrankovou remízou. S níž budou určitě méně spokojení domácí Bohemians. Ti měli hlavně v prvním poločase drtivou herní převahu, jenže v přesný zásah ji přetavit nedokázali. Ve druhé půli naopak občas z brejku zahrozili i hosté z Mladé Boleslavi. Klokani tak jasně ukázali, proč mají nejméně produktivní ofenzivu v soutěži.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:11.
90+5'
90+5'
Hlavičkovaná ve vápně Boleslavi nevedla k ničemu, co by stálo za zmínku.
90+4'
Huf prodloužil aut za sebe a po následné akci tečovala obrana zakončení Kožáka na roh. Zřejmě budeme skvědky poslední akce zápasu.
90+3'
Shejbal se uvolnil šikovnou zasekávačkou na střed a obstřelem zvedl diváky ze sedadel, nadějná rána ale přeletěla břevno.
90+2'
Zase domácím chyběla přesnost. K Hůlkově přihrávce na Shejbala měl blíže Kušej, který do univerzála Klokanů nakopl míč tak šikovně, že bude vykopávat Mikulec.
90+1'
Sakala s Kozákem se již na hrací plochu vrátili.
90'
Huf v pokutovém území soupeře vyhrál hlavičkový souboj, po němž se nepříjemně střetli Sakala a Kozák. Oba fotbalisté padli k zemi a Berka raději volá na trávník lékaře.
89'
Ladra si vyměnil balon s Karafiátem, který jej vybídl k zakončení obloučkem do vápna. Opět se ale jednalo o rutinní zákrok pro Romana Valeše.
88'
Ladra skvěle přenesl míč na Kadlece, nyní již toho jediného, který zbývá na hřišti. Následně právě slovenského beka našel ve vápně Kušej, jenže Kadlecova střela mířila jen do Valeše.
87'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Lamin Jawo). Ondřej Berka je neoblomný a všechny projevy nesportovního chování, jako například zdržování odhozením míče před volným kopem soupeře, trestá.
86'
O chvilku později Kušej zasekávačkou ve vápně zamotal nohy Köstlovi, toho ale záhy doplnil Dostál. Útočník hostí navíc uklouzl a ke střele se nedostal.
85'
Vasil Kušej v obrovské šanci nezamířil mezi tři tyče
85'
Spálená tutovka hostí! Karafiát nečekanou, ale zatraceně chytrou kolmicí uvolnil Kušeje, který utíkal sám na Valeše. Z vyložené šance ale levačkou přestřelil.
85'
Zkušený Martin Dostál nastupuje poprvé od zlomeniny lícní kosti, kterou utrpěl v přípravě.
84'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Erik Prekop, přichází Matyáš Kozák,
ze hřiště odchází Adam Kadlec, přichází Martin Dostál.
84'
Domácí se zlobí, po pádu Davida Hufa v pokutovém území by si přáli penaltu. Rozhodčí Ondřej Berka ale signalizuje, že podle něj k přestupku nedošlo.
83'
Po sérii pěti hlavičce hráčů obou týmů dostal míč na zem až Beran a rozjel akci, na jejímž konci stál střílený centr Shejbala. Ten ale až do malého vápna, kam asi měl, nedoputoval.
82'
Hrubého akce jako by shrnula dnešní výkon Bohemians. Nejprve se parádním způsobem individuálně uvolnil ke střele z dálky, pak ale vypálil úplně mimo.
81'
Vondra zkušeně hlavou přihrál do rukavic Valeše, ač na něj zezadu dotíral Hilál.
80'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Abdalláh Júsuf Hilál). Bahrajnský forvard až příliš plamenně protestoval proti odmávanému postavení mimo hru.
80'
Následně šel do souboje Júsuf Hilál, vybíhal ale z ofsajdu.
80'
Ladra napřáhl z pětadvaceti metrů, napálil ale jen bránícího Hůlku.
Dnešní utkání sleduje 5905 diváků. Naprosto skvostná návštěva, Ďolíček je narvaný k prasknutí.
79'
Jenže ti z toho opět nic nevytěžili a čas na vstřelený gól se jim povážlivě krátí. Kromě toho si musí hlídat i zadní vrátka.
79'
Prekop z téměř ztraceného míče dokázal získat alespoň aut pro domácí.
78'
Jawosi na pravém křídle ladně obhodil Vondru a přihrávkou do vápna hledal úplně volného spoluhráče. Skvělý skluz ale předvedl střídající Köstl, jenž nepustil balon za sebe.
77'
Pohledná kombinace domácích měla uvolnit k centru Hrubého, přihrávka Hály vnějším nártem byla ale příliš dlouhá.
76'
ze hřiště odchází Matěj Hybš, přichází Daniel Köstl.
76'
Z ničehonic mohl přijít trest za neefektivtu. Ladrův centr z volného kopu dopadl těsně přes Suchého s Jawem, ani jeden z hostujících hráčů ale v náběhu nedokázal zakončit.
75'
Žlutá karta pro tým Bohemians Praha 1905 (Adam Kadlec). Jednalo se o avizované napomenutí za faul na Kostku.
75'
Kostka se šikovně vyhnul Adamu Kadlecovi, ten mu nechal nohu v dráze běhu. Zřejmě přijde žlutý trest.
74'
Bohemians stále mačkají soupeře. Prekopovu ránu z otočky po skvělém průniku Berana zablokoval Sakala, Kostka následně nenechal centr Kadlece projít do vápna. Tlak ukončil až útočný faul Hufa, který se před Andreje Kadlece cpal k zakončení hlavou.
73'
Hybšovu nepřesnou přihrávku na levou stranu vystihl Andrej Kadlec.
72'
Kadlec vyzval k zakončení Shejbala, ani tentokrát se skóre nezměnilo
72'
Hrubý pasem doprava uvolnil Adama Kadlece, jemuž se podařilo přesně najít Shejbala. Žolík Bohemians ale z první nezamířil přesně. Skoro to vypadá, že gól Klokanům dnes není souzen.
71'
Hybš pořádně zavařil Vondrovi, přihrál mu jako posledním hráči na hlavu. Stoper domácích si ale poradil a naopak rozjel ofenzivní tažení.
71'
Huf se marně hnal za přihrávkou na pravé křídlo, hosté budou vhazovat.
70'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Martin Suchomel, přichází Vasil Kušej.
70'
Po nepřesné ráně Adama Kadlece si mohou dáchnout definitivně.
70'
Hálův centr Kostka odhlavičkoval do bezpečí, klid si ale hosté užijí jen na malou chvilku.
69'
Ještě předtím ale domácí stihnout rozehrát standardku.
69'
Gesto směrem k lavičce je jasné a mrzuté. Kouč Mladé Boleslavi David Holoubek bude muset střídat.
68'
Kadlecův centr Suchomel tečoval na roh, vypadá to ale, že poté špatně došlápl a už se k němu ženou lékaři.
68'
Prekop se obtočil okolo Andreje Kadlece a troufale se pokoušel o přehození Suchého, ten ale balonu nastavil hlavu a postup domácího forvarda zbrzdil.
67'
Král zahrál hlavou poněkud riskantní malou domů Mikulcovi, napadajícímu Hálovi chyběl k míči kousek.
66'
Střídající Ladra se okamžitě dostal k balonu uvnitř šestnáctky soupeře po hlavičce Hilála, ale nedokázal si vytvořit dostatek prostoru ke střele.
65'
ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází Lamin Jawo,
ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Tomáš Ladra.
64'
ze hřiště odchází Milan Ristovski, přichází David Huf,
ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Jan Shejbal.
64'
Hála našel obloučkem do vápna Prekopa, který se pokusil z první přihrát Ristovskému. To se kvůli Suchému nepodařilo a míč se odrazil opět před Prekopa, který pak skluzem zajel do Mikulce a vypíchl mu balon. Ten podle sudího již balon držel, takže ho domácí forvard atakoval nedovoleně.
63'
Sakala se zlobí marně, v souboji s Ristovskim si pomáhal rukama až příliš okatě. Píská se tedy nedovolený zákrok.
62'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Dominik Kostka). Zřejmě za nesportovní chování před autem domácích.
61'
Kovařík, jenž standardku bez většího úspěchu rozehrál, chvilku poté obral o míč Vaníčka a centroval do vápna. Hála následně sklepl na Hrubého, jehož rána levačkou ale mířila jen do připraveného Mikulce.
61'
Po faulu jednoho z hostujících hráčů budou Bohemians zahrávat volný kop asi pětatřicet metrů od branky.
60'
Prekopovi dnešní zápas chutná, což se pokusil dokázat i překvapivou patičkou. Ristovski byl sice v náběhu, ale tenhle míč ani tak neměl šanci stihnout.
60'
Prekop přihrál Kovaříkovi na paty, balon se dokutálel až mimo vymezený prostor hřiště.
59'
Oba obránci už odchází za postranní čáru, šlo o nikým nezaviněnou srážku, která ale musela pekelně bolet.
58'
Po Valešově nákopu se Suchomel zřejmě srazil hlavou s Adamem Kadlecem. Sudí Berka správně reaguje a bleskově volá na hřiště zdravotníky.
57'
Adam Kadlec se s lehkostí protáhl podél pravé postranní čáry, centr mu ale vůbec nevyšel. Doputoval až na opačnou stranu hřiště, odkud vhazuje jeho jmenovec Andrej.
56'
Adam Kadlec špičkou kopačky obhodil Suchomela, mělo se jednat o pas na Hrubého. Ten by ale takovou přihrávku těžko stíhal i na motorce.
55'
Kovaříkův rohlík od praporku letěl do malého vápna, gólman Mikulec ho ale doslova posnídal a bez potíží stáhl ze vzduchu.
55'
Adam Kadlec si vyměnil míč s Hálou a pravým nártem to zkusil na zadní tyč, tvrdou ránu ale srazil Suchomel na roh.
54'
Pořád nic. Beran si naběhl na šikovnou kolmici a zpětnou nahrávkou na hranici vápna našel Kovaříka, jehož ránu z první zblokoval Andrej Kadlec a tentýž hráč Kovaříkovi druhou znemožnil chirurgicky přesným skluzem. Bohemians doufali, že sudí v tom uvidí penaltový zákrok, leč marně. Berkův verdikt pak potvrdil i VAR.
53'
Kovaříkovi dvakrát zabránil skórovat Andrej Kadlec
53'
Ani tahle standardka ale domácím, v tomhle případě Hrubému, nevyšla podle představ. Bohemians i tak zůstali na míči, jenže Mikulce a spol. neohrozili.
52'
Ristovski utekl po pravé straně, jeho bochánek do vápna ale odhlavičkoval Andrej Kadlec. Z následné skrumáže vznikl roh.
51'
Kostka zkusil odvážně proniknout do šestnáctky mezi Hybšem a Beranem, druhý jmenovaný mu to ale znemožnil. Následně byl s asi patnáctivteřinovým odstupem dopísknut ofsajd, v němž byl právě Kostka.
50'
Hra byla přerušena kvůli ofsajdu Júsufa Hilála. Valeš signalizuje, že má za lubem dlouhý nákop.
49'
Vaníček nezištnou přihrávkou hledal ve vápně číhajícího Hilála, který pustil míč k Andreji Kadlecovi. Ten ale přes Vondru k zakončení nedostal.
48'
Ristovski udržel na zádech Krále a domácí se mohou vydat kupředu.
47'
Suchý rozeběhl obloučkem Kostku, ze vzájemného souboje ale pak vyšel lépe bránící Hybš. Před soupeře nacpal tělo a nechal balon dokutálet mimo hrací plochu.
46'
Bohemians zkusili začít zostra, přihrávka Berana, jejímž adresátem měl být Kadlec, ale doletěla až za brankovou čáru. Rozehrávat tak bude Mikulec.
46'
Následovali je hosté, i oni bez střídání, ačkoliv první půle jim vyšla snad jen výsledkově.
Hráči Bohemians jsou již nastoupení na trávníku, vypadá to, že bez personálních změn.
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Hosté z Mladé Boleslavi se na mě nemohou zlobit, když budu tvrdit, že v prvním dějství bylo v Ďolíčku jen jedno mužstvo – Bohemians. Klokani měli více ze hry prakticky po celých pětačtyřicet minut, jenže je trápí dlouhodobý problém. Svým chováním ve vápně jasně demonstrují, proč mají vůbec nejhorší útok ligy. Několik šancí zlikvidoval skvělými zásahy gólman Mikulec, při asi největší šanci Hály mu vypomohl Suchý.

Pokud bude ale utkání v podobném duchu pokračovat, mělo by být jen otázkou času, kdy Mladá Boleslav kapituluje poprvé.
45+3'
45+3'
Prekop nejprve akci domácích zbrzdil kličkou vzad, pak ale našel Ristovského na okraji pokutového území. Ten byl ale zády k brance a tedy nemohl pálit, takže Bohemians dále kombinovali. Vše skončilo zblokovaným centrem Hybše.
45+2'
Hybš vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře a vnikl na dostřel branky, načež pasem do šestnáctky oslovil Hálu. Tomu ale míč odskočil o něco dále, než by bylo zdrávo a slabá střela šajtlí tedy Mikulce nijak nevystrašila. Pro hostujícího gólmana šlo o rutinní zákrok.
45+1'
Vaníček chytře uvolnil Marečka, který následně předložil míč Kostkovi. Odchovanec Bohemians po krátkém navedení vypálil, neseřídil si ale mířidla tak, jak by bylo třeba a gól proti svému bývalému klubu tedy (zatím) slavit nemůže.
45'
Fenomenálně hrající Prekop si opět poradil s početní převahou hráčů soupeře a po průniku na střed přihrál do vápna Kovaříkovi, ten si ale balon nezpracoval ideálně a nadějná akce přišla vniveč.
44'
Kolmici Jusúfa Hilála správě předvídal Vaníček, jenž si pohlídal ofsajdovou lajnu a následně se pokoušel nástřelem z úhlu nadělat potíže Valešovi. Ten ale kulatý nesmysl v pádu zachytil.
43'
Boleslav si opět balonu téměř vůbec neužila, nákop Andreje Kadlece doletěl až k Valešovi.
42'
Hála nasadil jesličky Suchomelovi, podíval se směrem k nabíhajícím spoluhráčům a centrem na zadní tyč našel Kovaříka. Zkušený záložník si zasekávačkou za nohou položil na zem Vaníčka a zřejmě se pokoušel poslat míč k protečování spoluhráčům, to se ale nikomu nepodařilo a balon propadl těsně vedle tyče.
41'
Sakala v situaci jeden proti jednomu nenechal Hrubého úspěšně kličkovat, hosté se ale záhy míče opět zbavili.
40'
Suchomelova přihrávka na Kostku by potřebovala o něco širší hřiště. Vhazují domácí.
39'
Hálův centr doskákal až ke Kovaříkovi, jehož ráně z první vystavila stopku hráz modrých těl.
39'
Prekop se efektně proháčkoval skrz snad čtyři soupeře a vybídl k centru Kadlece, Suchomel sráží na roh.
38'
Ristovski ustál souboj se Suchým a vyloženě se prodral ke střele, přízemní pokus ale likviduje dnes zatím velmi jistý Mikulec.
37'
Nečekaná rozehrávka Hály ale překvapila i Hrubého, který byl u míče později, než bylo třeba.
37'
Sakala zezadu objímal Prekopa jako starého kamaráda ze střední školy na třídním srazu. Berka tak pochopitelně píská faul.
36'
Karafiát v plném běhu zkrotil Suchého nákop, přehodil si Hůlku a snažil se zpětným pasem nabít Vaníčkovi. Ten se ale k míči nedostal, neboť Karafiát mu dal příliš mnoho razance.
35'
Tak se také stalo a záložník domácích se hned pokoušel oslovit Hálu, který nabíhal do vápna. Míč ale propadl až k Andreji Kadlecovi, který jej nechal dojít na odkop od branky.
34'
Beran za doprovodu lékařského personálu odchází ze hřiště, zřejmě se ale bude brzy moci vrátit.
33'
Po efektní patičce Suchomela se Vaníček vyháčkoval z obležení tří hráčů a po odehrání balonu se stal obětí nedovoleného zákroku. Píská se proti brance domácích, bohužel pro ně si navíc Beran zřejmě ublížil při dopadu na trávník.
32'
Hála se snažil přihrávkou do vápna vybídnout k zakončení Ristovského, pas ale zachytil Sakala.
32'
Hybš a Kovařík si narazili balon okolo soupeřů přihrávkami na asi pětadvacet metrů, první jmenovaný poté centroval na Prekopa. Ten sklepl Beranovi, jehož ránu ale zblokoval jeden z hostujících hráčů.
31'
Suchomela po autu na útočné polovině zradil první dotek.
30'
Hrubý si na pravé straně fantasticky obhodil Karafiáta a postupoval i dále sám, jelikož neměl dostatečnou podporu v šestnáctce. Další pokus o kličku ale překazil dobrým obranným zákrokem Suchomel.
30'
S Vaníčkovým rohlíkem od praporku si ale poradil Hůlka.
29'
Vaníček na levém křídle pláchl Beranovi, vyhnul se i Hůlkovi a předložil míč do střelecké pozice Hilálovi. Jeho pokus o obstřel ale po teči obránce míří mimo branku, Mladá Boleslav bude zahrávat roh.
28'
Balon propadl až k Hilálovi a ten se snažil kolmicí oslovit Marečka, který ale jeho záměr nepochopil. Hrát tak může gólman Valeš.
27'
Už se zdálo, že Karafiátův křižný pas dokáže Andrej Kadlec zpracovat. Přihrávka na něj ale nakonec byla moc dlouhá.
26'
Kadlecové hýří aktivitou. Mladoboleslavský Andrej utekl podél pravé postranní čáry a centroval na Hilála, toho ale balon přeletěl.
25'
Chvíli poté vnikl do vápna Beran, jeho hybrid mezi střelou a centrem ale doputoval jen do rukavic Mikulce.
24'
Bohemians opět postupovali dopředu přes levou stranu bránícího Suchomela. Prekop po úniku Adama Kadelce adresoval přihrávku na puntík Ristovskému, ten ale z otočky trefil jen bránícího soupeře.
24'
Následně se ke střele dostal Hála, Karafiát ji ale dokázal zblokovat.
23'
Prekop v dalším souboji tělo na tělo vymazal Suchomela a předložil kolmici Ristovskému, jehož centr padal ke Kovaříkovi. Vracející se Kostka ale zažehnal nebezpečí alespoň na malou chvíli.
23'
Krátké intermezzo, během něhož se Boleslav dostala na útočnou polovinu, končí útočným faulem Marečka.
22'
Hybšovi po Vondrově přihrávce přeskočil míč nohu, vhazovat bude Andrej Kadlec.
22'
Hrubý nádherně přenesl hru na Adama Kadlece, jehož ostrý nástřel z druhého dotyku ale mířil jen do připraveného Mikulce.
21'
Sakala se nechal předskočit Beranem a už se zdálo, že drobný středopolař bude moci zakončovat z hranice vápna. Nakonec se ale pustil do ještě jedné kličky, jíž Karafiát přečetl.
20'
Kadlec na pravém křídle skvělou kličkou vykoupal Vaníčka a odcentroval, po obranné hlavičce pálil Hrubý zpoza vápna nad.
19'
Znovu ten samý obrázek. Bohemians jsou nalezlí na útočné polovině Boleslavi.
18'
Kovařík od praporku zakroutil merunu na hlavu Adama Kadlece, jehož zakončení bylo ale ještě tečováno. Mikulec si pak připsal rutinní zákrok a chtěl výkopem založit brejk, Vondra ale rybičkou prodloužil balon do náručí Valeše.
17'
Boleslav je stále zamčená ve vlastním pokutovém území, do něhož létá jeden centr za druhým. Zatím bez úspěchu, i ten poslední Kadlecův se od Suchomela odrazil mimo hrací plochu a tedy na další rohový kop.
16'
Hůlka vyhrál snad tři souboje v řadě a z jeho dobré práce mohl těžit Prekop, který nabil k centru Adamu Kadlecovi. Jeho přetažený míč odvrací obrana pouze na roh.
15'
Ani teď jejich předfinální fáze nevypadala zle, ale Prekop dal chytré kolmici na Hrubého až příliš mnoho razance. Balon tedy sbírá Mikulec.
15'
Čipera Beran zachytil pas Suchomela a hrát mohou domácí.
14'
Suchomel sice stáhl k zemi Prekopa, ten si s ním ale stejně poradil a posunul míč na Berana. Po zpětné přihrávce to Prekop zkusil levačkou zpoza šestnáctky, tvrdá přízemní střela ale neprošla přes blokujícího Suchého.
13'
A po rohu Hály mohl Mikulec zůstat v klidu. Ve vzduchu si opět poradil Hilál, který byl zatím v obranném vápně daleko aktivnější, než v tom útočném.
13'
Video ještě zkoumalo, zdali Suchý gólu nezabránil rukou. Žádný přestupek ale odhalen nebyl.
12'
Kadlece vychytal Mikulec, poté dorážku Hály vytáhl nad břevno Suchý
12'
Jak tohle mohlo neskončit gólem? Domácí fanoušci už se zvedali ze sedadel, ale zbytečně. Po Kovaříkově centru pálil z první Adam Kadlec, jeho dělovku Mikulec vyrazil jen před Hálu. Už se zdálo, že domácí záložník bude zakončovat do odkryté branky, skluzující Suchý ale střelu nadzvedl nad břevno.
11'
Domácí kombinují vzadu, Boleslav vysouvá presink.
10'
Hála zahodil merunu až do vápna, kde ji hlavou odklidil Hilál. Domácí ale zůstal na míči a tentýž záložník Klokanů se následně pokusil o centr. Ten ale nebyl přesný a nakonec bude rozehrávat Mikulec.
9'
Kovařík odcentroval z levé strany a balon propadl až na pravé křídlo, kde svedl Adam Kadlec souboj s Vaníčkem. Vše rezultuje v aut pro Bohemians.
8'
Boleslav se marně pokoušela dostat vpřed kombinací a vyhnala se až k Mikulcovi. Jeho odkop sebrala obrana domácích.
7'
Adam Kadlec si zasekl míč na levačku, místo centru točícího se k bráně si ale balon ukopl stojnou nohou. Něco podobného se již stalo snad každému fotbalistovi.
6'
Kostka se omlouvá Hůlkovi, je si vědom, že jej po odkopu míče nechtíc dohrál. Bohemians tedy mohou rozehrát volný kop z vlastní obranné poloviny.
6'
Právě odchovanec Klokanů Vaníček stál i na konci protiakce Boleslavi. Jeho padáček do prostoru zadní tyče sice našel Kadlece, ale jen toho domácího.
5'
Domácí se opět hnali vpřed, Vaníček ale předskočil Hrubého a přihrál až na Mikulce.
4'
Bijec Prekop se s přesilou hostí pral ve vápně. Nechybělo mnoho a balon by se odrazil tak, aby buď útočník Bohemians, nebo jeho parťák Beran mohli vypálil z nadějné pozice.
4'
Hrubý na levém křídle skoro až brazilsky zakouzlil stahovačkami a patičkami, načež našel přesným centrem na zadní tyč volného Adama Kadlece. Tomu se ale nepodařilo balon ideálně zkrotit a k zakončení tedy nedošlo.
3'
Klokani jsou v úvodních minutách aktivnější. Nyní opět donutili soupeře, konkérntě Sakalu, k odkopu do zámezí.
3'
Po rohu se šikovně uvolnil Hála, jeho nástřel ale neprošel přes blok těl před brankou Mikulce.
2'
A hned z toho byla pološance. Hála vhazováním našel Prekopa a ze skrumáže se balon vykulil k Ristovskému, který pálil. Sice se tak stalo zblízka, ale také z ostrého úhlu, takže Mikulec vyráží na roh.
2'
Hybšův nákop propadl až za Suchého, který sváděl souboj s Ristovskim. Po následném odkopu Kostky vhazují domácí.
1'
Boleslav začala útokem po pravé straně, který zprvu vypadal nadějně. Centr hostujícího z Kadleců, tedy Slováka Andreje, ale odvrátil hlavou Vondra.
1'
Bohemians budou v prvním dějství útočit směrem na přilehlou tramvajovou zastávku za stadionem, ve druhém pak ke svému kotli. Hostující Mladá Boleslav to bude mít pochopitelně naopak.
Ďolíček si ještě střihne rychlou gratulaci k narozeninám, prvního března totiž oslavil šedesátiny bývalý hráč domácích Alojz Špak.
Trojice sudích, vedená hlavním Ondřejem Berkou, již přivádí hlavní aktéry dnešního zápasu na trávník.
Do výkopu zbývá asi čtvrthodinka a dnes se pro situaci v Ďolíčku možná i hodí použít otřepaná hláška – je parádní fotbalové počasí. Vršovicemi prosvítá slunko, teplota se drží mírně přes deset stupňů. Navíc by duel měl mít, podobně jako všechny domácí zápasy Bohemians, velmi slušnou atmosféru. Solidně zaplněný vypadá i sektor fanoušků hostí, takže se dnes je nač těšit.
Kouč hostí David Holoubek evidentně vsadil na to, že bývalí Klokani budou v Ďolíčku překypovat motivací. V základní sestavě Mladé Boleslavi se poprvé za rok a půl působení v klubu objevil odchovanec Bohemians Antonín Vaníček, jehož trápily dlouhodobé zdravotní potíže. Nechybí ani další exbohemáci – Dominik Kostka, Jusúf Hilál či Daniel Mareček.

Bohemians Praha 1905: Valeš – Vondra, Hůlka (C), Hybš – Ad. Kadlec, Beran, R. Hrubý, Kovařík – Hála – Ristovski, Prekop.
Náhradníci: Soukup – Shejbal, Jindřišek, Ma. Kadlec, Mužík, M. Dostál, M. Kozák, Köstl, Huf, Petrák, Křapka.
Trenér: Jaroslav Veselý

FK Mladá Boleslav: Mikulec – An. Kadlec, Král, Suchý, Suchomel – Karafiát (C), Sakala – Kostka, D. Mareček, Vaníček – Hilál.
Náhradníci: Šeda – D. Šimek, Žitný, Matějovský, Ladra, Fulnek, Solomon, L. Fila, Kušej, Kubista, Jawo.
Trenér: David Holoubek

Rozhodčí: Berka – Vlček, Mokrusch.
VAR: Petřík – Šimáček.
FK Mladá Boleslav

Hosté po zimní pauze pod taktovkou nového trenéra Davida Holoubka také nejsou nikterak suverénní. Do jara sice vstoupili cennou remízou 1:1 na půdě Viktorie Plzeň, premiérovou výhru ale Holoubkovi dopřáli až minulý týden, kdy doma porazili 3:1 České Budějovice. Prozatím se ale i tak nacházejí ve skupině o titul, konkrétně jsou na šestém místě.

V kádru Středočechů sice figurují hráči s minulostí v Bohemians, jako jsou například Dominik Kostka, Antonín Vaníček či Daniel Mareček. Hodně zajímavou postavou je ale stoper Tomáš Král. Devatenáctiletý defenzivní univerzál se zčistajasna objevil v základní sestavě Mladé Boleslavi. Ligový debut si odbyl v jarním prologu proti Plzni a od té doby se mezi jedenáct vyvolených vešel pokaždé. Utkání v Ďolíčku, které bude pravděpodobně hodně náročné a soubojové, pro talentovaného mladíka bude další zatěžkávací zkouškou.
Bohemians Praha 1905

Klokani nezažívají dvakrát ideální vstup do jara. Po čtyřech zápasech ještě ani jednou neochutnali vítězství a získali pouze tři body za stejný počet remíz, jen tak tak se tedy drží na desáté příčce těsně nad skupinou o záchranu. S dvaceti vstřelenými brankami po třiadvaceti kolech navíc disponují vůbec nejhorším útokem soutěže.

To ale rozhodně není vinou Erika Prekopa. Důrazný forvard, schopný nastoupit kdekoliv v přední linii, platí za nebezpečnou zbraň Bohemians. Ne snad proto, že by dával astronomické množství gólů, ale spíše je pro soupeře nepříjemný v osobních soubojích, tvrdý a i poměrně rychlý. Za poslední dvě utkání se navíc podílel na dvou brankách – v Ostravě (1:1) asistoval u vyrovnávací trefy Davida Hufa a proti Olomouci (2:2) se prosadil sám.
Krásnou sobotu všem fanynkám a fanouškům české kopané. V rámci 24. kola Fortuna ligy se nám dnes v Ďolíčku představí Bohemians 1905, kteří budou hostit tým FK Mladá Boleslav. U sledování textového přenosu z utkání vás vítám a přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.