FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Liberec - 13. dubna 2024   15:00

Č. Budějovice
45' P. Hellebrand (Šigut) • 67' Ondrášek (Alli) • 90+6' Suchan (Alli)
3:2
(1:1)
Liberec
6' Žambůrek  (Kulenović) • 90+3' Poulolo (vl.)

Šípoš – Lazić (72. Sladký), Králik, Poulolo, Trummer – Suchan, P. Hellebrand, Čermák (82. Hubínek) – Šigut, Ondrášek (C) (90. Tranziska), Alli.
Janáček – L. Havel, Zíka, Brandner, Sliacky, Madleňák, Nikl.
Zaoral – Nádvorník, Pospíšil
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
Vliegen – Mikula (C) (79. Horský), Prebsl (79. Tetour), Pourzitidis – Penner (44. Ghali), Chaluš, Žambůrek, Preisler (60. Fukala) – Tupta, Kulenović, Višinský (60. Doumbia).
Bačkovský – Varfolomejev, Kok, Letenay, Lehoczki.
Vliegen

SESTŘIH: České Budějovice – Liberec 3:2. Drama v nastavení, tři body zařídil Jan Suchan

Je tu konec velmi pohledného prvoligového zápasu mezi Dynamem České Budějovice a Slovanem Liberec. Domácí fotbalisté ve druhém poločase dokonali obrat a vedli 2:1, avšak hosté v 93. minutě srovnali a vypadalo to, že se body budou nakonec dělit. Jenže domácí v šesté minutě nastavení ještě jednou udeřili Suchanem a mohou se tak radovat z výhry 3:2!
90'
Jan Suchan zařídíl Dynamu tři body v samém závěru, když dal branku na 3:2
90'
Musu Alliho ve velké šanci vychytal Vliegen
90'
Tuptův centr si do vlastní sítě srazil Florent Poulolo, 2:2
90+9'
90+8'
Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Samuel Šigut).
90+8'
Centr do vápna Dynama mířil na Mariose Pourzitidise, kterého ale tvrdě odzbrojil ve vzduchu Králik. Hostující hráč zůstal na trávníku, domácí ale hlavně tuší, že dnešní zápas již zvládnou!
90+7'
Hlavní rozhodčí ale zápas zatím nekončí a nechává ještě hosty rozehrát.
90+6'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelný závěr! Vše začalo u Poulola, který vyvezl balon až na velké vápno Liberce. Tam ho posunul hodně do křídla skoro až k pomezní čáře na Alliho, jehož přízemní přihrávka našla JANA SUCHANA. Ten obešel elegantně obránce a následně střelou na zadní tyč s pomocí brankové konstrukce vrací vedení Dynamu!
90+6'
Jihočeši teď zoufale tlačí, bod je pro ně dnes velmi málo.
90+5'
Domácím mohl vedení vrátit Alli, který se dostal k míči uvnitř vápna Liberce. Dobře proti němu vyběhl Vliegen, který balon dokázal vyrazit.
90+3'
Liberec právě vstřelil branku!
Velká nepříjemnost pro domácí, kteří potřebují tři body. Z levé strany poslal do ohně střílený centr Tupta a domácí obránce Florent Poulolo si srazil míč do vlastní sítě.
90+2'
Hosté se sice tlačí k vápnu soupeře, avšak jejich finální přihrávky nebo centry jsou nepřesné.
90'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Zdeněk Ondrášek, přichází Jakob Tranziska.
89'
Na hrací ploše zůstal ležet Ondrášek, který si samozřejmě bude dávat hodně na čas, než se vrátí na nohy.
88'
Žambůrek rozehrál hodně rychle roh nakrátko. Míč se dostal k Mohamedu Doumbiovi, který z dálky vystřelil nepřesně.
87'
Ahmad Ghali byl pozdě v souboji s Hellebrandem a po jeho faulu následuje navíc i žlutá karta.
86'
Suchan měl na pravé straně dost prostoru, jenže posledního obránce obejít nedokázal.
86'
Jihočeši teď všemožně šetří čas a s jakoukoliv rozehrávkou si dávají hodně na čas.
84'
Mohamed Doumbia tvrdě zastavil Alliho, faul se ale nepíská a bude z toho jen vhazování pro domácí.
83'
Domácí fotbalisté již nic nevymýšlejí a snaží se hrát hlavně co nejdál od vlastní brány.
82'
ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází Michal Hubínek.
81'
Ahmad Ghali měl na levé straně dost prostoru, jenže v rozhodující chvíli mu do centru vložil Sladký.
79'
Žlutou kartu za předchozí střet s Prebslem dostal domácí středopolař Marcel Čermák.
79'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Jan Mikula, přichází Filip Horský,
ze hřiště odchází Filip Prebsl, přichází Daniel Tetour.
77'
Po srážce ve středu pole zůstali na trávníku Čermák a Prebsl. Oba musí být ošetřovaní.
76'
Přímý kop zahrával Tupta, který zkusil poslat na bránu Šípoše takovou hokejovou nabídku na teč. Nikdo ze spoluhráčů to ale nepochopil a balon získal budějovický gólman.
75'
Patrik Hellebrand nebezpečným skluzem sice zasáhl balon, jenže také následně trefil Žambůrka a dostává žlutou kartu.
74'
Nepovedené zakončení hostů Šípošovu bránu neohrozilo. Následuje odkop od domácí brány.
72'
ze hřiště odchází Uroš Lazić, přichází Martin Sladký.
71'
Zdeněk Ondrášek na polovině Liberce fauloval skluzem Žambůrka a dostává žlutou kartu.
69'
Hosté by svého soupeře rádi zatlačili, ale zatím se jim to nedaří.
67'
Musa Alli připravil gól pro kapitána Ondráška, 2:1
67'
Jihočeši dokonávají obrat v zápase! Do vápna Liberce vlétl Alli, jehož střílenou přihrávku v těsném souboji s Doumbiou usměrnil do brány ZDENĚK ONDRÁŠEK.
66'
Hosté teď hodně drží balon, avšak na dostřel brány Šípoše se zatím nedostávají.
64'
Centr domácích z pravé strany mířil sice nebezpečně do vápna Liberce, hosté ale dokázali balon odpravit mimo pokutové území.
62'
Balon se dostal k Šípošovi, který rychle rozehrál na své spoluhráče.
60'
ze hřiště odchází Denis Višinský, přichází Mohamed Doumbia,
ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Michal Fukala.
58'
Teď se balon pohybuje na polovině Liberce. Hosté jsou ale u míče a hledají skulinku v defenzivě soupeře.
57'
Rozhodčí Zaoral po prohlédnutí videa svůj verdikt opravil a dává Kulenovičovi jen žlutou kartu.
56'
A to se také děje. Zaoral jde k monitoru a tato červená karta bude pravděpodobně zrušená.
55'
Hellebrand je ošetřovaný, hosté protestují. Nemohlo by být překvapením, kdyby se Zaoral šel podívat na video.
54'
Luka Kulenovič fauloval Hellebranda, původně červenou kartu Vít Zaoral změnil na žlutou
54'
Luka Kulenović nyní skluzem zastavil Hellebranda a od rozhodčího Zaorala dostává velmi přísnou červenou kartu!
53'
Pas za obranu dostal nyní Luka Kulenović. Dobře se ale vrátil Šigut, který hostujícího útočníka nenechal zakončit.
52'
Rohový kop Dynama zahrával Suchan, ani jeho centr mířící do vápna ale nic nepřinesl.
50'
Ke střele se dostal Patrik Hellebrand, jeho polovysoká skákající rána nebyla pro Oliviera Vliegena nijak zásadně nebezpečná.
50'
Na balonu jsou domácí fotbalisté, kteří zkoušejí něco vymyslet.
48'
Jan Žambůrek tvrdě zastavil Trummera a dostává žlutou kartu.
47'
První střelu druhého poločasu zaznamenal Mikula, tomu ale střela úplně nesedla a brankář Šípoš v pohodě zasáhl.
47'
Aktivněji začali druhý poločas hosté, kteří se tlačí na polovinu Dynama.
46'
Skončil nám první poločas zápasu mezi budějovickým Dynamem a libereckým Slovanem. Hosté začali lépe a hned v šesté minutě je do vedení poslal Žambůrek. Domácí se dlouho nemohli prosadit, avšak v poslední minutě normální hrací doby se přeci jen prosadil Patrik Hellebrand. Do kabin se tak jde za stavu 1:1 a uvidíme, co nám nabídne druhá půle.
45'
Šigut našel Hellebranda, který umístil míč k tyči a vyrovnal na 1:1
45+3'
45+3'
Poslední minutu první půle drželi balon hosté, ale k bráně Šípoše se již nedostali.
45+2'
Domácí pochopitelně ožili a nyní jsou aktivní s balonem i bez balonu.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Domácí fotbalisté v samém závěru poločasu srovnávají! Z pravé strany skoro až od rohového praporku přihrál po zemi Samuel Šigut a PATRIK HELLEBRAND zamířil také po zemi přesně k tyči.
44'
ze hřiště odchází Nicolas Penner, přichází Ahmad Ghali.
44'
Po faulu Ondráška budou rozehrávat hosté.
43'
Po rohu se hosté k ohrožení soupeřovy brány nedostali.
43'
Penner opouští hrací plochu se podpory lékařského týmu Liberce. Zdá se, že nebude moci pokračovat a hosté budou střídat. Uvidíme, zda to stihnou ještě v závěru poločasu.
42'
Jenže Pennera při snaze odcentrovat píchlo v zadním stehenním svalu a vypadá to, že Penner nebude moci pokračovat ve hře.
41'
Střílený centr v podání Pennera odvrátil Králik na rohový kop.
39'
Míč nyní mířil do vápna na Ondráška, také on byl ale dobře pokrytý.
38'
Hosté se rozhodně nikam neženou a po zisku balonu ve velkém klidu kombinují a čekají na zaváhání soupeře.
36'
Domácí mohli vyrovnat, po centru Trummera pálil Jan Suchan nad
36'
Teď tu ale byla z ničeho nic obrovská šance domácích! Po centru z levé strany míč skončil přímo na kopačce Suchana, který ale v pádu vystřelil vysoko nad.
35'
Teď to vypadá, že se domácí přeci jen nadechují k nějakému náporu. Hosté se ale zatím v pohodě brání.
33'
Hosté nadále kontrolují své vedení. Vypadá to, že domácí zatím nemají morální síly na to, aby svého soupeře zatlačili.
31'
Po rohovém kopu hostů se balon dostal až dozadu skoro až na roh velkého vápna, odkud pálil nebezpečně Tupta. Bránu ale netrefil.
30'
Po přihrávce na levé křídlo nebezpečně pálil Luka Kulenović, gólman Šípoš jeho pokus vyrazil na rohový kop!
29'
Z plného běhu se pokoušel z pravé strany centrovat Lazić. Centr se mu ale hodně nepovedl a míč skončil na tribuně.
28'
Přihrávka Žambůrka na Luku Kulenoviće mířila do ofsajdu. Je pískáno a balon mají domácí.
27'
Musa Alli ukázal na levé straně vysokou rychlost, jenže ve vápně mu do cesty vstoupil Mikula, který ho k přihrávce ani střele nepustil.
26'
Pourzitidis je již zpět na trávníku a oba celky jsou v jedenácti.
25'
Marios Pourzitidis po standardce Dynama zůstal ležet na trávníku a dokonce musel být ošetřovaný. Hosté hrají krátce o deseti.
24'
Míč po centru do vápna našel hlavu Florenta Poulola, který ale ze zajímavé pozice hlavičkoval vysoko nad bránu.
23'
Jan Mikula zastavil unikajícího Alliho a je z toho dokonce první žlutá karta v dnešním zápase.
22'
Čermák posunul na pravou stranu balon na Vincenta Trummera, který velmi dobře levačkou zamířil na přední tyč. Jenže gólman Vliegen skvělým zákrokem balon vytěsnil.
21'
Roh z druhé strany rozehráli Jihočeši nakrátko, následný centr Alliho ale nikoho ve vápně nenašel.
21'
Dynamo kopalo další rohový kop Čermákem. Po zásahu Dominika Preislera bude následovat další roh.
20'
Končí nám první dvacetiminutovka, se kterou budou samozřejmě spokojenější hosté. Ti rychle vstřelili gól a následně kontrolují hru.
19'
Na trávníku zůstal chvilku ležet Matej Králik, nakonec se ale ani nenechával ošetřit a pokračuje ve hře.
17'
Avšak Suchanův pokus o centr zablokoval Nicolas Penner, který byl prvním bránícím hráčem v řadě.
16'
Teď budou mít výhodu standardní situace domácí. Bude to přímý kop z levé strany hřiště.
15'
Po následném rohovém kopu Pennera zkoušel zakončovat Denis Višinský, k ohrožení brány Dynama to ale nevedlo.
14'
Do vápna Dynama jako nic vnikl Ľubomír Tupta, na poslední mu pod nohy skočil Černý a vystřelit ho nenechal.
12'
Jihočeši se sice snaží, jenže k ohrožení Vliegenovy brány se ne a ne dostat.
10'
Po rychle vhozeném autu se balon dostal k Žambůrkovi, který ostrou ranou poslal míč jen do boční sítě.
10'
Centr prolétl celým velkým vápnem, aniž by ho kdokoliv zasáhl. Domácí zůstávají pod tlakem.
9'
Aktivní hosté navíc následně vybojovali rohový kop.
8'
Hráči Dynama jsou nyní jako opaření a vůbec se jim nedaří.
6'
Přihrávku od Kulenoviče využil Jan Žambůrek, 1:0
6'
Jenže hosté nyní předvedli rychlou akci, do vápna na levé straně vnikl Kulenovič a jeho zpětnou přihrávku uklidil k tyči JAN ŽAMBŮREK. Liberec vede na jihu Čech 1:0!
5'
Druhý roh Dynama byl mnohem nebezpečnější. Čermák poslal balon na malé vápno, kde se ale k hlavičce nakonec nedostal Poulolo.
5'
První roh zápasu zahrával Čermák, trefil ale jen obránce na kraji velkého vápna a následuje další roh.
4'
Jihočeši ale zůstávají nastěhovaní na polovině soupeře. Teď budou vhazovat na levé straně hřiště.
4'
Balon mířil na hranici velkého vápna na Alliho, ten byl ale dobře střežený a k míči se nedostal.
2'
I když panuje krásné počasí, úvod zápasu moc krásy zatím nepřinesl. Oba celky hrají velmi opatrně.
1'

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Lazić, Králik, Poulolo, Trummer – Suchan, P. Hellebrand, Čermák – Šigut, Ondrášek (C), Alli.
Náhradníci: Janáček – L. Havel, Zíka, Brandner, Sliacky, Hubínek, Tranziska, Sladký, Madleňák, Nikl.
Trenér: Jiří Lerch

FC Slovan Liberec: Vliegen – Mikula (C), Prebsl, Pourzitidis – Penner, Chaluš, Žambůrek, Preisler – Tupta, Kulenović, Višinský.
Náhradníci: Bačkovský – Varfolomejev, Horský, Doumbia, Kok, Letenay, Lehoczki, Fukala, Ghali, Tetour.
Trenér: Luboš Kozel

Rozhodčí: Zaoral – Nádvorník, Pospíšil.
Podzimní vzájemný zápas Liberce s Dynamem vyšel také lépe Severočechům. Ti se v domácím prostředí nemohli sice dlouho prosadit, nakonec si ale připsali tři body, když jim vítězství v 61. minutě vystřelil Luka Kulenovič.
Hostující Slovan Liberec je na tom o poznání lépe než Dynamo. Tým trenéra Luboše Kozla z posledních pěti ligových zápasů uhrál devět bodů a především v posledních dvou kolech si připsal dvě velmi cenné výhry, když nejprve překvapivě porazil Plzeň na jejím hřišti 3:1 a následně pak o minulém víkendu doma rozstřílel Slovácko 4:1.
Oba dnešní soupeři se nacházejí v naprosto odlišném rozpoložení. Domácí Dynamo totiž čeká na výhru již pět kol, když z posledních pěti utkání uhrálo pouhé dva body za remízy s Pardubicemi a Zlínem. Zbývající tři zápasy (Ml. Boleslav, Karviná, Sparta) Jihočeši prohráli a není tak divu, že jsou až na posledním místě tabulky.
Hezké sobotní odpoledne z českobudějovického Střeleckého ostrova, kde bude 28. kolem pokračovat česká nejvyšší fotbalová soutěž – FORTUNA:LIGA. Domácí fotbalisté Dynama z pozice posledního týmu tabulky vyzvou celek Slovanu Liberec a k vidění tak bude souboj jihu proti severu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.