FORTUNA:LIGA - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Hr. Králové - 2. března 2024   15:00

Jablonec
35' Chramosta
1:1
(1:1)
Hr. Králové
5' K. Spáčil  (Pilař)

Hanuš – Tekijaški, Hurtado, Hollý (89. Kanakimana) – Černák, Houska (70. Hübschman), Nebyla, Martinec, Polidar (18. D. Souček) – Chramosta (C) (70. Krulich, 89. Drchal), Čanturišvili.
Fendrich – F. Souček, Náprstek, Alégué.
J. Petřík – L. Machač, M. Cichra
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Zadražil – K. Spáčil, Čihák, Ja. Klíma – Čmelík, Kodeš (C), Kaštánek (66. Pudhorocký), Krejčí st. – Kučera (90+2. Šašinka), Pilař – Vašulín (66. Koubek).
Vízek, Knobloch – Dancák, Hais, P. Juliš, Harazim, Čech.
Zadražil

SESTŘIH: Jablonec - Hradec Králové 1:1. Horejš s Váchou berou bod, domácí v deseti

S tímto konstatováním se s vámi loučím a přeji hezký zbytek soboty.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:2. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:16.
Rozhodčí Petřík právě naposledy foukl do píšťalky a ukončil zápas, z něhož si oba týmy odnáší po bodu. V úvodu druhé půle se lépe prezentoval Jablonec, kterému ovšem vzalo vítr z plachet vyloučení Hurtada. Po něm byl nebezpečnějším týmem Hradec, ovšem Jablonec, především díky famóznímu Hanušovi, tlak Votroků ustál, a tak utkání končí výsledkem 1:1.
90+5'
90+5'
Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Kamakimana).
90+4'
Kanakimanův průnik zastavil dobře načasovaný skluz Klímy.
90+3'
Spáčilův ostrý centr odvrátil Martinec.
90+2'
Střídání v týmu FC Hradec Králové:
ze hřiště odchází Jakub Kučera, přichází Ondřej Šašinka.
90+1'
Míč se teď odrazil proti noze Klímy, ten ho napálil jen do náruče Hanuše.
90'
Rezervní sudí Ladislav Szikszay právě sdělil, že nastavení bude trvat pět minut.
89'
David Horejš svůj návrat do ligy právě vyšperkoval žlutou kartou za protesty.
89'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Dominik Hollý, přichází Bienvenue Kanakimana,
ze hřiště odchází Matouš Krulich, přichází Václav Drchal.
88'
Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Nemanja Tekijaški).
87'
Další souboj Koubka s Hanušem opět vyšel pro domácího brankáře.
86'
V soutěži o zákrok dne se teď jednoznačně dostal do vedení domácí gólman. Už už to vypadalo, že Koubkově hlavičce v cestě do sítě nemůže nic zabránit. Jenže kde se vzal, tu se vzal Hanuš, který na brankové čáře předvedl něco neskutečného a sebral Hradci jasný gól.
84'
Už už to vypadalo, že Pilař po spolupráci s Čmelíkem něco vymyslí. Nepočítal však, že se do celé věci vloží jablonecký Martinec.
83'
Pilař se v pokutovém území prodral k míči, neprostřelil však zelenobílý obranný val.
82'
Pokus o vysunutí Čanturišviliho pohlídal stoper Čihák.
81'
Severočeši si zatím v oslabení vedou velmi zdatně a nepouštějí Votroky do žádných větších šancí.
80'
Pilař přistižen v ofsajdu.
79'
Hübschman dostal balón na střelu zpoza vápna, ta ale mezi tři tyče nemířila.
78'
Krásné zákroky dosud sbíral především Zadražil, ovšem nyní se vytáhl i jablonecký Hanuš. Po rohu Krejčího hlavičkoval k tyči Čihák, tygří skok domácího brankáře ale hradeckému jásotu zamezil.
76'
Žlutá karta pro jabloneckou střídačku, za protesty směrem k rezervnímu Szikszayovi ji obdržel Jan Krob.
75'
Sice z rohu opět nezahřmělo, ale po faulu Černáku disponují Votroci další standardkou.
74'
Hosté si rozehrávku od rohového praporku zopakují.
73'
Čmelík sice Součka nepropálil, ovšem vybojoval roh.
72'
Nebyla se vložil do hradecké kombinace, míč od něj putoval do zámezí.
71'
Pudhorocký se uvedl pěkně ostrým zákrokem na Hollého, kterým Severočechům zase na nějakou tu vteřinku uleví.
70'
ze hřiště odchází David Houska, přichází Tomáš Hübschman,
ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Matouš Krulich.
69'
Pilařovo zakončení hlavou nenadělalo Hanušovi žádnou práci.
68'
Hradec pochopitelně ožil a uzavřel Jablonec na jeho obranné polovině.
66'
ze hřiště odchází Daniel Kaštánek, přichází Petr Pudhorocký,
ze hřiště odchází Daniel Vašulín, přichází Matěj Koubek.
66'
No a není to konec jenom pro Kaštánka, ale i pro Hurtada! Ten dodatečně inkasoval červenou kartu a Jablonec bude dohrávat o deseti.
65'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Petr Kodeš).
64'
Velmi diskutabilní střet Kaštánka s Hurtadem vyhodnotil sudí jako faul Severočecha. V podání Kaštánka to vypadá na konec v utkání.
63'
Krutě prošlápnutá holeň a Hurtado dostal červenou kartu
63'
Těžko říct, jestli Martinec hlavou jen prodlužoval, nebo přímo zakončoval. Tak jako tak sebral míč gólman Zadražil.
62'
Souček si na Kaštánkovi vymodlil faul a volný přímý kop pro Jablonec.
61'
Dobrý centr Černáka na poslední chvíli odvrátil před číhajícím Čanturišvilim stoper Čihák na rohový kop.
60'
Hra je teď plná nepřesností.
57'
Vachtang Čanturišvili kroutil z levé strany balón do sítě, bránu ale těsně přestřelil.
56'
Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Jakub Kučera).
55'
Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Sebastián Nebyla).
55'
A ještě jednou Zadražil! Chramosta si netroufl jít ve vápně jeden na jednoho a místo toho připravil střeleckou pozici pro Martince. Ten ale rovněž ztroskotal na hradeckém brankáři.
54'
Opět skvělý Zadražil! Tentokrát se na něj z levé strany řítil Vachtang Čanturišvili, jehož obstřel na zadní tyč hradecký gólman skvěle vytušil.
53'
Sérii několika sporných zákroků ukončil Petřík zhruba na polovině hřiště písknutím do píšťalky.
51'
Fantastický Zadražil! Jablonec teď hosty krásně vykombinoval, z čehož rezultovala obrovská šance Chramosty, který šel ze strany sám na hradeckého gólmana. Ten se ale vyznamenal.
50'
Součkův prudký centr z levé strany jen těšně minul hlavu Hollého.
49'
Přetažený centr proskočil až na zadní tyč k Čanturišvilimu, ten ale jako by s tím ani nepočítal.
48'
Kaštánek teď dvěma fauly v rozmezí dvaceti vteřin pěkně rozčílil domácí tribunu.
47'
Hurtado fauloval na půlce, ale paradoxně se stal obětí nedovoleného zákroku. Odnesl ho mnohem větší bolístkou než hostující hráč.
46'
Úvodní poločas je minulostí. Hradec se v úvodu zápasu prezentoval velmi sympaticky a rychle se ujal vedení. Pak už ovšem převzal otěže Jablonec, který se z pokutového kopu dočkal vyrovnání. Votroci však nikterak výrazně nezaostávali, a tak je před druhou pětačtyřicetiminutovkou všechno otevřené.
45+5'
45+4'
Vašulín si tělem dobře odstavil Tekijaškiho, čímž v podstatě rozjel hradecký brejk. Posunutím doprava uvolnil Čmelíka, jehož nabídku před bránu srazili domácí na roh.
45+3'
Sudí Petřík se teď vrátil k jednomu ze zákroků domácího Černáka, jemuž dodatečně udělil žlutou kartu.
45+2'
Jablonečtí teď propadli u postranní čáry, a tak dostal Krejčí hafo prostoru k centru levačkou. Ten ale nasměroval jen do míst, která měl pohlídaná Hanuš.
45+1'
Rezervní sudí Ladislav Szikszay právě odtajnil, že nastavovat se budou čtyři minuty.
45'
Krejčí posadil míč pouze na hlavu Hurtada.
44'
Černák teď faulem daroval Votrokům zajímavou standardku.
43'
Vašulín sice obral na půlce Černáka, jenže posléze hradecké přečíslení nevyřešil dobře, když nepřesnou přihrávkou vyhnal Kodeše z ideální pozice.
42'
Dlouhý aut Votroků prodlužoval Čmelík, odražený balón si ale Severočeši pohlídali.
40'
Vašulín fauloval Nebylu, Jablonec může hrát dál.
39'
Chramosta dostal dobrou přihrávku od Martince a pelášil s ní vpřed. Křižným pasem se pokusil vysunout do brejku Hollého, toho si ale tentokrát pohlídal Spáčil.
38'
Rohový kop Hradce žádné nebezpečí před bránou Jablonce nepřinesl.
37'
Východočeši jsou po inkasované brance zase o něco aktivnější, jablonecký obranný blok však působí kompaktně a povoluje Votrokům, tak jako nyní, maximálně jen rohové kopy.
35'
Chramosta srovnal z penalty, 1:1
35'
Jablonec právě vstřelil branku!
Velezkušený JAN CHRAMOSTA se pokutového kopu nezalekl, poslal Zadražila na druhou stranu a suverénně proměnil. Na severu Čech je tedy vyrovnáno.
34'
Penaltu posvětil i VAR, Jablonec má šanci srovnat na 1:1. Míč už si staví Jan Chramosta.
32'
Teď už Votroci penaltě neuniknou. Nebylovu tvrdou ránu vyrazil Zadražil jen před sebe, kde Hollý předskočil Spáčila a tomu už nezbylo nic jiného než faulovat.
31'
Spáčil fauloval Hollého, po intervenci VAR penalta
31'
Nádherná přímočará akce Severočechů a ještě hezčí zákrok Zadražila. Hollý vyřešil jablonecký protiútok přenesením hry na levou stranu, kde si perfektním zpracováním připravil míč na zakončení Vachtang Čanturišvili. Jeho přízemní ránu k tyči fantasticky vytáhl hradecký gólman.
30'
Zajímavý postupný útok Votroků pokazil Vašulín, jenž při pokusu o konstruktivní pas hodně ukopl.
29'
Nebylův roh sice Vašulín neodvrátil zrovna nejlépe, ale Východočechy zachránil útočný faul Martince v pokutovém území.
28'
Martincovu přihrávku z levé strany srazili hosté na roh.
27'
Teď se domácí provinili ofsajdem a jejich útočné snažení je zase na nějakou chvíli minulostí.
26'
Černákovi ani Houskovi se nepodařilo odcentrovat přes dvojici Krejčí-Spáčil.
24'
Hurtado dnes nedává Vašulínovi ani centimetr prostoru. Opět to byl on, kdo zastavil postupný útok Votroků.
22'
Nebylův volný přímý kop odvrátili hosté jen k Součkovi, jehož první dotek s míčem se rovnal nepřesné střele daleko nad hradeckou bránu.
21'
Po dalším tvrdém souboji se na zemi svíjí Hurtado, vypadá to však, že své bolístky rychle rozchodí.
20'
Vachtang Čanturišvili se provinil faulem na půlce hřiště, Hradec tak dostane šanci vymyslet něco na útočné polovině.
18'
Nepříjemnost pro domácí. Ze hřiště nuceně odchází zřejmě zraněný Matěj Polidar, nahrazuje ho Daniel Souček.
17'
Černákovu ulici na Martince hosté dobře přečetli, vzápětí se pískal faul po souboji Vašulína s Hurtadem, po němž bude Jablonec zahrávat volný přímý kop.
16'
Černák nyní nacentroval jen do rukavic Zadražila.
15'
VAR si nakonec zavolal sudího Petříka i k osobní kontrole, ovšem rozuzlení je takové, že všem sporným situacím předcházel jablonecký ofsajd.
13'
V akci je VAR, který zkoumá podezřelé momenty po zakončení Hurtada v pokutovém území Hradce. Mimo podezřelého střetu dvou hráčů reklamovali domácí i ruku.
12'
Kodeš hrál rukou, ale penaltu domácím sebral ofsajd
12'
Nebylův volný přímý kop propadl až k Hurtadovi, který měl na noze vyrovnání. K míči se však nepropracoval ideálně a tomu odpovídalo i jeho následné (ne)zakončení.
11'
Krejčí si ve vzdušném souboji s Hollým pomohl faulem, Severočeši tak získali možnost zajímavé standardky.
9'
Teď se domácí poblíž hradecké branky sami vyhnali do zámezí, pokračovat tak budou Votroci, a sice odkopem od vlastní brány.
8'
Chramostův centr trefil jen bránícího Kaštánka.
7'
Zajímavá jablonecká protiakce. Stoper Tekijaški se vysunul na útočnou polovinu, jenže klíčový centr se mu nepodařil.
5'
Spáčil skóroval hlavou po rohu, 0:1
5'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Votroci se ujímají vedení. Po zásahu Hurtada rozehrával Pilař rohový kop, který zakroutil na hlavu ledabyle bráněného KARLA SPÁČILA. Ten se hlavou postaral o úvodní trefu utkání.
4'
Sympatické momenty Votroků! Nejprve si navedl míč na střelu z osy Pilař a následně nebezpečně centroval Čmelík. V obou případech zachránil Jablonec obětavý Hurtado.
3'
Krejčího přetažený balón z levé strany našel Čmelíka a ten se do míče neváhal opřít z voleje. Zakončení mu však nesedlo ideálně a Hanuš zůstal bez práce.
2'
Čmelíkův přízemní centr pomalu od rohového praporku až před bránu nedoputoval.
1'
První útočnou akci Hradce utnul Hurtado, který odpálil míč Vašulínovi přímo před nosem.
1'

FK Jablonec: Hanuš – Tekijaški, Hurtado, Hollý – Černák, Houska, Nebyla, Martinec, Polidar – Chramosta (C), Čanturišvili.
Náhradníci: Fendrich – Hübschman, F. Souček, D. Souček, Kanakimana, Náprstek, Krulich, Drchal, Alégué.
Trenér: R. Látal

FC Hradec Králové: Zadražil – K. Spáčil, Čihák, Ja. Klíma – Čmelík, Kodeš (C), Kaštánek, Krejčí st. – Kučera, Pilař – Vašulín.
Náhradníci: Vízek, Knobloch – Pudhorocký, Dancák, Hais, P. Juliš, Harazim, Čech, Koubek, Šašinka.
Trenér: D. Horejš

Rozhodčí: J. Petřík – L. Machač, M. Cichra.
FC Hradec Králové

Stejně jako s Jabloncem si v týdnu osud pohrál i s Hradcem, a to ještě o něco nepříjemnějším způsobem. S týmem se kvůli dlouhodobějším zdravotním potížím rozloučil trenér Václav Kotal, na což vedení Východočechů bleskově zareagovalo angažováním kouče Davida Horejše. Ten tak bude restartovat svou ligovou kariéru v místě své dosud poslední štace, tedy v Jablonci.

Druhá bezbranková remíza v řadě, tentokrát o víkendu proti Mladé Boleslavi, zapříčinila Votroci i nadále setrvávají spolu s Jabloncem v pásmu skupiny o udržení. Z 12. místa však na tabulkového souseda ze severu Čech ztrácejí jenom bod.
FK Jablonec

Severočeši museli v týdnu skousnout nečekanou změnu plánu, když jim mlha překazila domácí čtvrtfinále Mol Cupu s Viktorií Plzeň. V tabulce výsledků tak u Jablonce jako poslední svítí remíza 3:3 z podještědského derby v Liberci. Tam sice zelenobílí hned dvakrát vedli o dvě branky a sahali po vítězství, nakonec ale neměli daleko ani k porážce.

V lize se svěřenci Radoslava Látala nachází s 23 body na 11. místě, ovšem s minimální ztrátou na prostřední skupinu o Konferenční ligu. Na desátou Bohemku s dívají s odstupem jediného bodu.
Dost možná jeden z nejzajímavějších zápasů 23. kola se odehraje na jablonecké Střelnici, kam zavítají hradečtí Votroci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.