FORTUNA:LIGA - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Pardubice - 14. února 2024   17:00

0:3
(0:1)
Pardubice
24' Daněk  (Zlatohlávek) • 75' Icha   • 77' Krobot  (Patrák)

Holec – Traore, Svozil, Bederka, Fleišman – Boháč, Moses – Memić (46. Iván), Budínský (C) (46. Ezeh), Regáli (68. Ayaosi) – Doležal (62. Akinyemi).
Ciupa – Kačor, Papalelé, Ražnatović, D. Žák, Vinicius, Krčík.
Berka – Vlček, Ratajová.
Městský stadion Karviná, Karviná
1510 diváků
Kinský – Surzyn, Halinský, Ortíz, Chlumecký – Kissiedou (62. Icha), Vacek (C) (62. Solil), Hlavatý (80. Černý), Daněk – Brdička (46. Patrák), Zlatohlávek (70. Krobot).
Kinský

SESTŘIH: Karviná – Pardubice 0:3. Dva rychlé góly rozhodly, Moses viděl červenou

Z dnešního souboje mezi Karvinou a Pardubicemi je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka
Karvinou čeká ještě jeden zápas doma z třízápasové série. V neděli přivítají druhou Slavii. Utkání startuje v 15 hodin.

Pardubice budou hrát svůj zápas o víkendu už v sobotu, kdy doma přivítají Teplice. I toto utkání začíná v 15 hodin.
Pardubice dnešním vítězstvím odskočily Karviné na rozdíl sedmi bodů a posunuly se na 11. místo před Hradec Králové a Jablonec.

Karviná i přes prohru je na 14. místě, ale do tabulky může promluvit výsledek večerního duelu mezi Zlínem a Slavií. Pokud ševci vyhrají, poskočí před slezský celek.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 10:4. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:7.
Karviná nezvládla výsledkově ani druhý zápas, dnes dokonce ani herně. Stejně jako v sobotu proti Spartě, i dnes podlehli Pardubicím výsledkem 0:3.

Východočeši byli v dnešním utkání trpělivějším celkem, vytvořili si své šance a hlavně je dokázali proměnit. Na gól Daňka z prvního poločasu navázali hráči v červených dresech dvojzásahem v rozmezí 75. a 77. minuty, o které se postarali střídající Icha s Krobotem.

Karvinou dnes zlobili nejen červení protihráči a červené pro míče letící k brance, ale také červená karta, kterou viděl na začátku poslední desetiminutovky Moses.
90+2'
90+2'
Hosté nakrátko rozehráli rohový kop a sudí přerušovanými hvizdy ukončil zápas.
90+2'
Patrák dostal povedenou přihrávku od Černého na hranici vápna, jeho střelu z první vyrazil gólman Holec vedle brány!
90'
Boháč nakopl reklamní banner a uviděl od rozhodčího žlutou kartu.
89'
Surzyn s Ezehem se postrkovali před pokutovým územím, rozhodčí situaci přerušil a udělil oběma hráčům žlutou kartu.
88'
Tvrdá střela Patráka z hranice šestnáctky, ale jeden z karvinských hráčů míč zblokoval zpět do hry.
88'
Fleišman vybídl dlouhým pasem ke sprintu Ayaosiho, ten sice vběhl s míčem do pokutového území, ale tam jej tělem odstavil Ortíz. Ayaosimu se míč následně odkutálel do zámezí.
86'
Domácí fanoušci rezignovali na jakoukoliv podporu domácího týmu. Hráči tak slyší akorát nadávky a urážky na svou adresu.
85'
Karvinští se vydali do útoku, Ayaosi odcentroval z levého křídla do pokutového území, kde si naskočil Ezeh, ale míč z jeho hlavy zamířil vedle brány.
83'
Za následnou strkanici obdržel osobní trest ve formě žluté karty pardubický Marek Icha.
83'
Patrák unikal s míčem na útočnou polovinu a Moses skluzem zezadu podrazil pardubického rychlíka. Rozhodčí neváhal ani chvíli a vytáhl červenou kartu. Karviná bude dohrávat zápas v oslabení.
82'
Domácí šli do deseti, Moses viděl červenou kartu po faulu na Patráka
82'
Na dnešní utkání si našlo cestu 1510 diváků, což je zklamání po sobotní vynikající návštěvě zápasu proti Spartě.
82'
Karviná je v křeči, nepovedený centr z levé strany v podání karvinského hráče zamířil do zámezí.
80'
Pardubice střídají, do hry jde zkušenost. Ze hřiště odešel Hlavatý, který přenechal kapitánskou pásku novému muži, útočníkovi Pavlu Černému.
79'
Moses zkusil vystřelit z hranice šestnáctky, ale jeho slabou a nepřesnou střelou zablokoval před malým vápnem Halinský.
77'
Pardubice právě vstřelily branku!
A s domácím celkem to vypadá hodně špatně! Patrák ve středovém kruhu vypustil brejkovou přihrávku na LADISLAVA KROBOTA, který zasprintoval s míčem k hranici šestnáctky, odkud obstřelil gólmana Holce a poslal míč potřetí do sítě!
75'
Parádní trefa Marka Ichy zařídila hostům vedení o dvě branky
75'
Radostný pozdrav na východ Čech! Pardubice zahrávaly rohový kop, centr Daňka odvrátil jeden z bránících hráčů na hranici šestnáctky, kde se opřel do míče MAREK ICHA a krásnou střelou k levé tyči rozradostnil jediného fanouška Pardubic v sektoru hostů! Pardubice vedou 2:0.
73'
Žlutou kartu inkasoval pardubický Ladislav Krobot.
73'
Po centru z levé strany Halinský odhlavičkoval míč pouze k Traoremu, který z první napálil míč vysoko nad bránu.
72'
Fleišman rozehrál přímý kop po zemi na hranici vápna, kam si naběhl Iván, ale slovenský záložník z první netrefil branku, pouze spoluhráče, který míč u své nohy zastavil pro soupeře.
71'
Po faulu Hlavatého mají domácí možnost zahrávat zkrácený roh. Míč si postavil Fleišman.
71'
Dlouhý centr Ezeha z levé strany prolétl až na zadní tyč k Ivánovi, jeho prudká přihrávka před branku ale nenašla nikoho z karvinských hráčů.
70'
Trenér Kováč zareagoval na karvinské změny střídáním v útoku, když Zlatohlávka vyměnil Krobot.
68'
Domácí znovu střídají, Regáli pro dnešní den dohrál, místo něj naskočil Ayaosi.
68'
Bederka v hlavičkovém souboji zasáhl do obličeje Zlatohlávka a vidí z rukou rozhodčího Berky žlutou kartu.
67'
Hlavatého další roh, tentokrát z levé strany, ale karvinská defenzíva ve spolupráci s brankářem Holcem si s míčem poradila.
66'
Po centru z pravé strany hlavičkoval míč Solil k levé tyči, ale jeden z karvinských hráčů odrazil balón nad branku.
66'
Nepříjemný centr Chlumeckého z levé strany uklidil vedle branky obránce Fleišman. Rohový kop pro Pardubice.
65'
Patrák našel Zlatohlávka, kterému skórovat zabránil Holec
65'
Patrák se Zlatohlávkem si vyměnili balón. Dlouhý míč z pravé strany našel Zlatohlávka, ale ten z první napálil balón do gólmana Holce, který míč tělem vyrazil!
64'
Patrák mohl přidat druhý gól, jeho souhra se Zlatohlávkem ale neskončila gólem. Patrák ve vyložené pozici napálil skákavý míč vysoko nad bránu.
63'
Poslední rohový kop se domácím nepovedl, balón zamířil přímo do rukou gólmana Kinského.
63'
Menší strkanice mezi hráči, poté co Halinský odrazil míč na rohový kop před Akinyemim.
62'
Série střídání na obou stranách. V domácím týmu nahradil útočníka Doležala Akinyemi, trenér Kováč stáhl ze hřiště Kissiedoua s Vackem, místo nich nastoupili Icha a Solil.
60'
Zajímavý centr na druhé straně, Daňkův nákop do pokutového území z pravé strany našel Hlavatého nohu, ale od ní nezamířil míč do branky.
57'
Ani napodruhé Ezeh pohotového gólmama Východočechů nepřekonal
57'
Obrovská šance Karviné na vyrovnání! Regáli se proběhl po levém křídle, přihrál do běhu na hranici šestnáctky Fleišmanovi, který mohl zkusit zakončit, ale krásnou přihrávkou do středu nabídl gólovou šanci Ezehovi, jenže ten svou střelu umístil do středu brány, kam stihl doskočit gólman Kinský a tygřím skokem chytil míč!
54'
Daněk se proběhl středem pole až k pokutovému území, ale v levé části se nepohodl se Zlatohlávkem, který jeho přihrávku přeběhl.
51'
Až po tomto rohovém kopu z pravé strany se hosté definitivně ubránili. Brankář Kinský chytil míč do rukavic a dlouhým výhozem zkoušel vybídnout spoluhráče do protiútoku, jenže balón se dostal až k Holecovi.
51'
Po dalším centru z levé strany Ortíz nepovedeným odkopem nabídl domácím další rohový kop.
50'
Rohový kop Fleišmana prodloužil hlavou na přední tyči Regáli, míč možná mířil k zadní tyči, ale ještě tam zasáhl Ortíz. Rohový kop pro Karvinou.
49'
Luckyho Ezeha ve velké šanci vychytal Kinský
49'
Traore z pravé strany vypustil po zami skákacvý balón, Ortíz odrazil míč pouze k Ezehovi, který se následně odhodlal ke střele, ale Kinský jeho střelu do horní poloviny brány vyrazil nad břevno!
47'
Zlatohlávek si zaběhl z pravé strany do pokutového území, odkud prudkou přízemní přihrávkou hledal před brankou Hlavatého. Ten na míč nedosáhl, stejně jako domácí gólman Holec.
46'
Trenér Jarábek udělal o přestávce dvě překvapivé změny. V šatně nechal Budínského s Memičem, místo nich přišli Ezeh s Ivánem. Vystřídaly také Pardubice, Brdičku zastoupil Patrák.
46'
Je za námi první poločas, který nebyl v úvodu příliš záživný, ale s přibývajícím časem jsme viděli i nějaké šance na obou stranách a hlavně jeden gól, o který se po přihrávce Zlatohlávka postaral Daněk. Karviná měla několik příležitostí k vyrovnání, ale tak jako proti Spartě, ani dnes ještě netrefili prostor mezi třemi tyčemi. Uvidíme, jak tomu bude ve druhém poločase. Ten by měl odstartovat v 18:04.
45+4'
45+4'
Budínský rozehrál rohový kop na bližší tyč, kam si naběhl Boháč, ale míč po odrazu od jeho hlavy zamířil vedle branky.
45+3'
Přímý kop Fleišmana zkoušel hlavičkovat Svozil, ale hlavou zasáhl jen bránícího Vacka. Rohový kop pro Karvinou.
45+1'
Po střetu u středového kruhu zůstali ležet na zemi Hlavatý s Boháčem. Pro pardubického hráče si doběhli zdravotníci východočeského celku.
45'
Po autu Fleišmana se k hlavičce dostal v pokutovém území Svozil, po jeho úderu se míč zjevil před Budínským, ale jeho rána z voleje trefila pardubického hráče. K míči se vzápětí dostal Regáli, ale nebyl dobře postavený pro dorážku.
43'
Regáliho kličkovaná před pokutovým územím nebyla úspěšná, karvinský hráč přišel o míč, následoval rychlý protiútok, při kterém Zlatohlávek přišel o míč.
42'
Zlatohlávek si pomohl faulem v souboji s obráncem Svozilem a přišel tím o míč u útočného rohového praporku.
41'
Regáli si vyběhl z levé strany do pokutového území a křížnou střelou vypustil míč těsně nad pardubickou bránu. Dobrá šance domácího celku.
40'
Karviná převzala otěže zápasu a častěji má míč na svých kopačkách, jenže zatím bez gólového efektu.
37'
Další šance Karviné, poté co se po přihrávce Memiče dostal v pokutovém území do zakončení Regáli, ale jeho střela vylétla vedle pravé tyče. Brankář Kinský se natahoval po míči, ale balón nezasáhl.
36'
Budínský se uvolnil před šestnáctkou, položil si bránícího Surzyna a levačkou vypálil míč těsně vedle levé tyče.
34'
Kinský si doběhl pro míč po přetaženém centru Svozila z vlastní poloviny, který ještě hrudí tečoval Regáli.
33'
Centr Memiče z pravé strany odrazil Ortíz pouze za šestnáctku, kde se k míči dostal Moses, ale jeho střela vylétla vedle pravé tyče.
32'
Trochu se nám to tady otevřelo. Bederka se opřel do míče ze střední vzdálenosti, ale jeho střela z první vylétla nad pardubickou branku.
31'
Pardubice mohly vést 2:0, kdyby po přihrávkách Brdičky a Zlatohlávka Hlavatý vypálil blíž středu než jen kousek vedle pravé tyče karvinské branky. Střela z kroku rozvlnila pouze boční síť.
30'
Na trávníku zůstal ležet Kryštof Daněk, který upadl po střetu s Boháčem. Ošetření od lékařů nepotřebuje a pokračuje ve hře.
28'
Fleišman dostal přihrávku na levou stranu od Budínského, ale jeho následný centr zamířil jen na kopačky pardubických hráčů.
26'
Karviná dnes potřebuje vyhrát, aby Pardubicím nepovolila příliš utéct v tabulce. Uvidíme, zda se dostanou častěji k útočení.
24'
Zlatohlávek přihrál Kryštofu Daňkovi a ten otevřel skóre
24'
Východočeši jdou zaslouženě do vedení! Pohledná série krátkých přihrávek končí po přihrávce Zlatohlávka na levou stranu přesnou střelou KRYŠTOFA DAŇKA, který ranou po zemi uklidil míč k levé tyči – 0:1!
23'
Dlouhý pas Budínského na Fleišmana proskočil kolem naražené nohy domácího hráče a odskákal do autu.
21'
Surzyn trochu vyplašil Ortíze, který musel zasprintovat, protože zpětná přihrávka prvněho jmenovaného zamířila k nohám útočníka Doležala. Ortíz se ale dostal k míči jako první a nepustil soupeře do šance.
20'
Přímý kop Pardubic z nějakých pětadvaceti metrů. Míč si vzal Tomáš Zlatohlávek, ale svým kopem trefil jen prostor brány, kde byl připravený brankář Holec.
19'
Daněk se prohnal pravou stranou až téměř k pokutovému území, jenže tam selhal na přihrávce, kterou poslal pouze k nohám bránícího Mosese.
17'
Po centru z levé strany se míč dostal k Brdičkovi, který zkoušel z kroku vyrazit, ale jeho střelu zablokoval Bederka do zámezí. Míče se ještě dotkl Zlatohlávek, a tak z toho nebude ani rohový kop, protože se pardubický hráč k teči přiznal. Rozhodčí Berka původně ukázal k rohovému praporku, pak své rozhodnutí změnil.
16'
Trochu nám tempo opadlo, hráči kombinují ve středu pole, kde dobře pracují obrany obou celků.
13'
Hlavatého rohový kop vyboxoval do středu pole Holec, následně se hosté dostali do další akce, ale Hlavatého další pokus skončil v rukou karvinského brankáře.
13'
Hlavatý zkoušel přihrát z levé strany do pokutového území, ale Moses odrazil míč vedle branky. Rohový kop Pardubic.
11'
Centr Fleišmana z levé strany po přihrávce Budínského mířil na Doležala, ale před ním vyhlavičkoval míč jeden z pardubických stoperů.
11'
Budínského centr do malého vápna Pardubičtí zachytili a dostali míč mimo pokutové území.
10'
Moses hledal průnikovou přihrávku Doležala, ale před ním odkopl míč do zámezí Ortíz. Rohový kop pro Karvinou.
8'
Doležal zachytil přihrávku pardubických stoperů, rozběhl se na pardubickou branku, ale Halinský jej stihl dostihnout a zabránil Doležalovi vystřelit před doběhem brankáře Kinského. Pardubický gólman míč ve skluzu lapil do rukou, následně byl faulován karvinským útočníkem.
7'
Karvinští se brání atakům soupeře ze stran.
5'
Rychlá útočná akce Pardubic, po levé straně pláchl Brdička, vběhl s míčem do pokutového území, ale levačkou napálil míč jen vedle karvinské brány. Brankář Holec nemusel ani skákat po míči.
4'
Hlavatý hledal centrem z levé strany v pravé části vápna Zlatohlávka, ale vracející se Moses jej odzbrojil od míče.
2'
Po rohovém kopu se o hlavičku pokoušel Halinský, ale jeho pokus zamířil úplně mimo bránu do druhé poloviny šestnáctky. Karviná se nakonec ofenzivní akci soupeře ubránila.
2'
Hned v úvodu jsou aktivnější hráči z východu Čech a už ve druhé minutě získali rohový kop po sraženém centru z levé strany.
1'
Hráči už jsou nastoupeni na trávníku. Karviná v černobílých dresech a černých trenýrkách, Pardubice v červených dresech a bílých šortkách. Rozhodčí mají žluté dresy.

MFK Karviná: Holec – Traore, Svozil, Bederka, Fleišman – Boháč, Moses – Memić, Budínský (C), Regáli – Doležal.
Náhradníci: Ciupa – Ayaosi, Iván, Kačor, Papalelé, Ražnatović, D. Žák, Akinyemi, Vinicius, Ezeh, Krčík.
Trenér: J. Jarábek.

FK Pardubice: Kinský – Surzyn, Halinský, Ortíz, Chlumecký – Kissiedou, Vacek (C), Hlavatý, Daněk – Brdička, Zlatohlávek.
Náhradníci: Budinský – Donát, Icha, Patrák, Černý, Tischler, Krobot, Solil, Kukučka.
Trenér: Kováč.

Rozhodčí: Berka – Vlček, Ratajová.
Původní duel plánovaný na 9. prosince mohl skončit skandálem. Komise rozhodčích na tento zápas nenominovala videorozhodčí. Zápas tak měl proběhnout dnes již pod netradičním dohledem. Naštěstí počasí se umoudřilo a nedovolilo hráčům do utkání nastoupit.

Na dnešní dohrávku už byla dvojice k videu nominována. Hlavním u obrazovky bude Ladislav Szikszay, asistentem pak Jakub Hrabovský. Na trávníku to bude mít pod palcem Ondřej Berka v roli hlavního rozhodčího, pro kterého to bude 137. zápas v nejvyšší soutěži, 14. v letošní sezóně. Na čáře mu budou pomáhat Matěj Vlček a Lucie Ratajová. Mezi střídačkami bude operovat Jan Machálek.
Vzájemné zápasy

Karviná se s Pardubicemi utkala v nejvyšší soutěži pouze šestkrát. Lépe na tom jsou Východočeši, kteří polovinu zápasů vyhráli. Poslední domácí zápas vyhrála Karviná, zbylé dva skončily remízou.

Karviná – Pardubice
Bilance v F:L: 1 – 2 – 3, skóre 8:12
Bilance v Karviné: 1 – 0 – 1, skóre 3:4

Poslední vzájemné utkání
Pardubice – Karviná 2:1 (1:0)
Branky: 39. Tischler, 55. Matoušek – 90. Halinský (vlastní). Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Kříž. ŽK: Vacek – Ražnatovič, Boháč, Svozil. Diváci: 2887.

Pardubice: Budinský – Surzyn, Halinský, Donát, Tischler (74. Kukučka) – Vacek – Sychra (46. Matoušek), Darmovzal (71. Šimek), Hlavatý, Pikul (63. Patrák) – Černý (63. Krobot). Trenér: Kováč.

Karviná: Ciupa – Mikuš, Bederka, Svozil, Ražnatovič (65. Hošek) – Boháč (59. Krčík), Žák (59. Ezeh) – Memič, Budínský (75. Málek), Papalele – Akinyemi (59. Doležal). Trenér: Hejdušek.
Poslední kolo

Karviná má hned na úvod domácí velmi silný trojboj. Zápas se Spartou už má za sebou. Ten dopadl výrazným vítězstvím aktuálního lídra. Po Pardubicích čeká tým Juraje Jarábka na konci týdne pražská Slavia.

Zápas se Spartou domácí celek odehrál podle předpokladů. Karviná si vytvořila několik příležitostí ke skórování, ale neuhlídala Birmančeviče, který zaznamenal tři gólové nahrávky a prohrála rozdílem třídy.

Karviná – Sparta 0:3 (0:1)
Branky: 31. Krejčí, 60. Karabec, 69. Kuchta. Rozhodčí: Rouček – Kříž, Pečenka. ŽK: Holec, Bederka (Karviná), Muryc (kustod Karviné). Diváci: 4238.

Karviná: Holec – Traore, Krčík, Bederka, Fleišman – Boháč (80. Žák), Budínský – Memič (82. Kačor), Ezeh (65. Iván), Regáli (65. Ayaosi) – Akinyemi (65. Doležal). Trenér: J. Jarábek.

Jak už bylo zmíněno, Pardubice v sobotu překvapily diváky v Uherském Hradišti. Začalo to brzkým gólem, když se ve 14. minutě prosadil Zlatohlávek. Slovácko mělo více střeleckých pokusů, ale vyrovnat se mu podařilo až v 89. minutě Ciciliou, který využil přesilovou hru po vyloučení Mareše střelou o břevno. O vítězi rozhodl až nastavený čas, ve kterém se prosadil Michal Hlavatý.

Slovácko – Pardubice 1:2 (0:1)
Branky: 89. Cicilia – 14. Zlatohlávek, 90+1. Hlavatý. Rozhodčí: Volek – Hájek, Žurovec. ŽK: Daníček – Mareš, Daněk, Brdička, Chlumecký. ČK: 67. Mareš (Pardubice). Diváci: 4720.

Pardubice: Kinský – Mareš, Halinský, Chlumecký, Ortíz – Kissiedou (72. Donát), Vacek (83. Tischler), Hlavatý, Daněk (72. Surzyn) – Zlatohlávek (63. Krobot), Brdička (63. Patrák). Trenér: Kováč.
Nejvyšší česká fotbalová soutěž se o víkendu znovu rozběhla a některé týmy mají hned na startu jarní části perné období. Mezi ně patří i Karviná a Pardubice, které mají na programu dohrávku 18. kola.

Obě družstva jsou žhavými kandidáty na boj o udržení. Karviná je na tom o něco hůř, před tímto zápasem je v tabulce na čtrnáctém místě za dvojicí Zlín, České Budějovice, které jsou na tom jen o bod hůř.

Pardubice jsou na tom o něco lépe. Východočeskému týmu pomohlo sobotní nečekané vítězství na Slovácku, když i v deseti dokázali vstřelit vítězný gól. Tříbodový zisk vzdálil červenobílé od barážových míst na čtyři body.
Náhradní termín utkání byl stanoven na středu 14. února od 17:00.
Utkání mezi Karvinou a Pardubicemi mělo být původně bez videorozhodčích. Nakonec situace s hrací plochou je natolik vážná, že se zápas v sobotu 9. prosince z důvodu nezpůsobilého terénu neuskuteční.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.