FORTUNA:LIGA - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Teplice - 16. září 2023   15:00

0:1
(0:0)
Teplice
82' Fila  (Vachoušek)

Holec – Čurma, Bederka, Svozil, Fleišman – Traore (59. Boháč), Budínský (C) (73. D. Moses) – Memić, Čavoš (80. Ezeh), Papalelé (59. Bartl) – Akinyemi (73. Doležal).
Ciupa – Iván, Ražnatović, D. Žák, Antovski, Krčík.
Petřík – Podaný, Hurych.
Městský stadion Karviná, Karviná
2268 diváků
Grigar – Mičević, Chaloupek (80. S. Dramé), Knapík – Radosta, Krsmanović (61. Jukl), Hronek (73. Křišťan), L. Mareček (C), Havelka (61. J. Hora II) – Fila, Jásir (73. Vachoušek).

SESTŘIH: Karviná - Teplice 0:1. Aktivnější domácí padli v závěru, rozhodl Fila

Z karvinského fotbalového stadionu je to pro dnešní den vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu, třeba ve společnosti jiných sportovních přenosů. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Tomáš Hejdušek (trenér Karviné): „Je to obrovské zklamání. Zápas jsme chtěli vyhrát, ale neměli jsme dostatek šancí na to, že jsme hráli doma. Kluci to odmakali, ale z jediné střely na branku dostaneme gól. Dostali jsme se sami do nepříjemné situace. Možná jsem měl dát od šedesáté minuty Akiho a Doliho, vyčítám si, že jsem tam dal i další hráče. Chyběla nám větší kreativita.“
Zdenko Frťala (trenér Teplic): „Těžké utkání se šťastným koncem pro nás. Dnes to bylo hodně soubojové, hodně přerušované. Povedla se nám jedna akce, po které jsme byli šťastnější. Věděli jsme, že domácí jsou v pozici, kdy vypadli v poháru a v reprezentační přestávce byli pod tlakem. Největší nebezpečí hrozilo po autových vhazováních. Vachoušek mě nepřekvapil, souboje jeden na jednoho nebo jeden na dva jsou jeho silnou stránkou. Věřím, že mu to dodá sebevědomí.“
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 7:1. Fauly: 12:18.
Tepličtí hráči slaví vítězství se svými fanoušky, Karvinští hráči si musí vyslechnout pár nepříjemných slov od svých fanoušků.
Karvinští popadali únavou na trávník, závěrečný tlak nepřinesl ovoce v podobě vyrovnání. Teplice byly ve druhé půli o něco horším týmem, ale trenér Frťala měl šťastnou ruku, když do hry poslal Tadeáše Vachouška, který vykouzlil rozhodující gólovou přihrávku na Filu.
90+4'
90+4'
Moses zkusil nakopnout míč z pravé strany po zemi do vápna, ale tam se jej zmocnili hráči Teplic a odkopli balón ke karvinskému brankáři.
90+2'
Svozil odcentroval z pravé strany do míst, kde byl Ezeh. Karvinský hráč namířil míč na branku, jenže jeho hlavička postrádala razanci. Gólman Grigar nepříjemnou střelu chytil.
90+1'
Další přímý kop Fleišmana a znovu dobrá obranná práce Teplic.
90'
Centr Fleišmana z pravé strany letěl na Ezeha, ale před ním míč hlavičkoval jeden z teplických hráčů.
89'
Dramé znovu fauloval Mosese, domácí budou zahrávat přímý kop z pravé strany. K míči se staví Fleišman.
89'
Tepličtí se nákopu karvinského brankáře ubránili.
88'
Dramé fauloval na útočné polovině domácího Mosese. Blíží se závěr zápasu a standardní situace pro Holce.
87'
Fila přihrávkou na pravou stranu dal trochu času a prostoru Horovi, který odcentroval před pokutové území, tam Vachoušek sklepl míč pro Křišťana, který byl o něj obrán domácím hráčem.
85'
Jukl si po kontaktu se soupeřem ustlal na trávníku, aby nasimuloval pro soupeře červenou kartu. Sudí mu to nezbaštil.
84'
Dnešní nepříliš pohledné utkání sleduje 2268 diváků. Šťastnější je skupinka patnácti teplických fanoušků.
82'
Rána pro domácí, skvělou práci Vachouška zužitkoval Fila
82'
Teplice právě vstřelily branku!
Severočeši jdou překvapivě do vedení! Na levém kraji šestnáctky se uvolnil kolem dvou karvinských hráčů Tadeáš Vachoušek, přihrál před malé vápno DANIELU FILOVI, který střelou k pravé tyči otevřel skóre dnešního utkání – 0:1!
80'
Střídání na každé straně. Čavoše zastoupil Ezeh, Chlaloupka nahradil Dramé.
78'
Radosta zkoušel projít po levé straně do pokutového území, ale důrazný Bederka jej napadl z boku a sebral mu míč.
76'
Přetažený centr Fleišmana z pravé strany našel v levé části pokutového území Mosese, ten přes bránícího hráče dokázal nakopnout míč k brance, ale tam byl gólman Grygar.
75'
Na druhé straně došlo k rohovému kopu, který domácí po Fleišmanově centru nedokázali usměrnit na branku.
74'
Vachoušek odcentroval z pravé strany před branku, kde se k hlavičce dral Fila, ale lehkou tečí usměrnil míč jen za sebe do levé části pokutového území.
73'
Máme tady po dvou střídáních na každé straně. V Teplicích dohráli Hronek s Jásirem, místo nich přišli Křišťan s Vachouškem, na domácí straně Moses zastoupil Budínského a Doležal Akinyemiho.
70'
Čurma chtěl obejít Hronka, ale ten jej fauloval. Čurma zůstal ležet na trávníku, ale ošetření nepotřebuje.
68'
Teď to stadionem zahučelo! Čavoš se uvolnil na pravé straně a zpoza šestnáctky technickou střelou vystrašil gólmana Grigara. Teplický gólman se prolétl vzduchem a tlačil míč očima vedle brány, to se mu také povedlo.
66'
Fleišman znovu zahrál rohový kop do zadního pole, kde byl Budínský, ten se rozhodl vystřelit z voleje, ale přestřelil branku.
66'
Akinyemi nevěděl na pravé straně co s míčem, a tak jej nakopl do Mičeviće. Tím vybojoval rohový kop.
63'
Přímý kop Fleišmana vyústil v kombinaci na pravé straně a centr Svozila do pokutového území, na který si nejvýše naskočil Akinyemi, ale hlavou přestřelil teplickou branku.
62'
Bartl okusil tvrdost dnešního zápasu, když jej ve středu pole srazil k zemi teplický Mareček. Teplický hráč uviděl žlutou kartu.
61'
Dvojí změnu provedl také trenér Frťala. Havelku nahradil Hora a Krsmanoviče zastoupil Jukl.
60'
Zajímavý centr Budínského z přímého kopu se kroutil k zadní tyči, ale nakonec míč vyskákal mimo branku.
59'
Karviná provedla dvojité střídání, ze hřiště odešli Papalelé a Traore, místo nich přišli Bartl s Boháčem.
58'
Po centru Radosty z pravé strany se do souboje pustili brankář Holec s teplickým Jásirem. Teplický útočník ve vzduchu srazil karvinského brankáře. Oba hráče nyní ošetřují týmoví zdravotníci.
57'
Akinyemi se vyšplhal ze všech nejvýš, míč poslal ale nad břevno
57'
Fleišman našel dlouhým centrem od rohového praporku hlavu Budínského, ale ten nedokázal hlavičkovat míč na branku. Domácí ještě chvíli kombinovali, ale celou akci ukončil útočný faul.
56'
Fleišman vybídl do akce přihrávkou Papaleleho, ten vběhl do pokutového území, ale přes Radostu se nedostal. Rohový kop pro Karvinou.
55'
Po rohovém kopu z pravé strany vznikl v pokutovém území závar a moc nechybělo, aby míč zasáhl ruku jednoho z teplických bránících hráčů. Nestalo se, pokračuje se ve hře.
55'
Papalele rychlou přihrávkou na pravou stranu vybídl ke sprintu Memiče, který s míčem vběhl do pokutového území a prudkým centrem vybojoval rohový kop, když míč odkopl jeden z bránících hráčů.
54'
Havelka uvolnil přihrávkou na pravé straně Radostu, který vběhl do pokutového území, zakmital nohama před soupeřem a následnou střelou poslal míč vysoko nad branku.
51'
Z následného přímého kopu Budínského hrozba nenastala, karvinský záložník trefil hlavu prvního bránícího hráče.
50'
Dlouhý aut Hronka domácí odvrátili, Memič poslal po levé straně do brejku Papaleleho, kterého u středové čáry zatáhl za dres Radosta. Teplický hráč uviděl žlutou kartu.
49'
Radosta zkoušel odcentrovat z pravé strany přes Fleišmana, ale od obránce Karviné se míč odrazil do autu.
48'
Memič dostal trochu prostoru na pravé straně, ale pokusem zpoza šestnáctky přestřelil břevno teplické branky.
47'
Fleišman zahrál míč do zadní části pokutového území k Budínskému, který zkusil vystřelit, ale trefil jen spoluhráče v šestnáctce, který se k dorážce nedostal.
46'
Memič zkoušel projít po pravém křídle do pokutového území, ale těsně před šestnáctkou jej skluzem poslal k zemi teplický Krsmanović. Karvinou tak čeká zajímavá standardní situace.
46'
První poločas žádnou fotbalovou krásu nenabídl. Vidíme spoustu nakopávání, soubojů a tvrdých faulů na hranici osobních trestů. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.
45+3'
45+3'
Fila zkusil vystřelit zpoza šestnáctky, ale jeho pokus byl sražen vedle branky. Rozhodčí určil odkop od branky.
45+2'
Vypadalo to na zajímavý protiútok, Budínský strhnul akci z pravé strany do středu a prudkou střelou trefil Memiče do zad.
45+1'
Hronek ve vzdušném souboji nepříjemně udeřil domácího obránce Svozila, který ulehl na zem, ale po chvíli pokračuje ve hře.
45'
Centr Havelky z pravé strany karvinská obrana odvrátila k Marečkovi, ale toho zezadu obral o míč další z karvinských hráčů.
43'
Krsmanović zahrál míč na přední tyč, kam stihl doběhnout gólman Holec, který nepříliš prudkou střelu chytil do rukavic.
42'
Memič fauloval zhruba deset metrů od vlastní šestnáctky Radostu a dopřál hostům zajímavou standardní situaci. Brankář Holec si staví zeď, Tepličtí se domlouvají, jak se situací naloží.
40'
Rohový kop Marečka domácí s problémy přežili, střelu Hronka z pravé strany šestnáctky zablokovala karvinská obrana.
39'
Prostor na útok dostaly Teplice, které si vybojovaly roh z pravé strany.
38'
Povedená akce Karviné, kdy z pravé strany Čavoš nakopl svíci do pokutového území a tísněný Akinyemi odhlavičkoval míč vedle Grigarovy brány.
38'
I tento Budínského centr do malého vápna teplická obrana odvrátila.
37'
Akinyemi znovu svedl souboj s Chaloupkem, tomu se v tísni nepovedl odkop a je z toho další roh pro domácí celek.
36'
Rohový kop Budínského teplická obrana odvrátila za šestnáctku, kde se k míči dostal Fleišman, který vystřelil z první vysoko nad bránu.
35'
Domácí tým vybojoval rohový kop, když průnik Akinyemiho hasil skluzem Chaloupek.
32'
Akinyemi vlétl do Chaloupka a rozčílil hosty, třikrát se žlutilo
32'
Vysoký nákop gólmana Holce doběhl Akinyemi, který ve vzduchu sestřelil teplického obránce Chaloupka. Následně došlo ke strkanici, kdy Chaloupka srazil na zem karvinského útočníka. Následovala strkanice, po které žluté karty inkasovali Grigar, Traore a Budínský.
31'
Budínský poslal zajímavý centr točící se k bráně, ale Bederka se k hlavičce na přední tyči nedostal.
31'
Havelka obral o míč Fleišmana, ale při tom si pomohl faulem, když karvinského hráče postrčil.
30'
Fleišman si na levé straně vyměnil míč s Papalelem, následně odcentroval před malé vápno, kde se k hlavičce dostal pouze hráč Teplic.
28'
Mičević se proběhl podél čáry označující pokutové území, ale ke střele ho soupeř nepustil. Vystřelil až o pár sekund později Havelka, který využil toho, že Mareček obral před šestnáctkou o míč Papaleleho.
25'
Rozhodčí Petřík dopřál hráčům přestávku na občerstvení.
24'
Čavoš se zjevil sám před bránou, Grigara však neohrozil
24'
Čurma odcentroval z pravé strany na bližší tyč, kam si naběhl Čavoš, který ve vzduchu trefil míč, ale usměrnil jej jen vedle branky.
22'
Sudí Petřík ještě komunikuje s kolegou u videa, tím je dnes Ladislav Szikszay. Nakonec k přezkumu u obrazovky nedošlo a Havelka bude pokračovat se žlutou kartou.
20'
Ou, to bylo hnusné, Havelka hasil únik Papaleleho z karvinské šestnáctky tvrdým faulem zezadu a z rukou rozhodčího uviděl žlutou kartu. Papalele musí být ošetřen domácími zdravotníky.
19'
Moses ve snaze hrát míč vykopl nohu příliš vysoko a trefil Filu do obličeje. Rozhodčí odpískal faul a nabídl Teplicím výhodu přímého kopu z levé strany.
17'
Papalele neustál hlavičkový souboj s Radostou a upadl na zem. Rozhodčí nechal hru pokračovat, Radosta pokračuje autovým vhazováním.
16'
Fleišman rychle rozehrál míč na Papaleleho, ale ten byl rychle obrán o míč.
15'
Mareček v hlavičkovém souboji u postranní čáry fauloval Akinyemiho. Domácí budou zahrávat přímý kop.
13'
Akinyemi pokračuje ve hře.
12'
Akinyemi zkusil zachytit přihrávku stopera Chaloupka, který ve snaze odkopnout míč ve skluzu trefil kolíky i nohu karvinského hráče. Rozhodčí faul neodpískal.
11'
Fleišmanův nákop na branku z levé strany chvíli vypadal jako dobrý centr, jenže míč se stočil a dopadl na horní síť teplické branky.
10'
Hronkův dlouhý aut z pravé strany našel na přední tyči hlavu Knapíka, od ní míč vylétl nad bránu.
9'
Traore přišel o míč před vlastní šestnáctkou, ale Teplice se svou útočnou akcí došli až do autu.
8'
Centr Memiče z pravé strany chtěl Čavoš přihlavičkovat k Akinyemimu, ale trefil jen teplického obránce Chaloupka.
8'
Fleišman si udělal na levé straně Hronka, ale následný centr na druhou stranu odhlavičkoval před Memičem obránce Micevič.
6'
Rohový kop Tepličtí ubránili, hra se stěhuje do středu pole.
5'
První velká šance zápasu! Karviná využila nedůrazu soupeřovy obrany, Papalele přihrál z levé strany do pokutového území Akinyemimu, který se otočil s míčem a po zemi vystřelil na branku. Gólman Grigar balón vyrazil před sebe, následně jeho spoluhráči odkopli míč na roh.
4'
Fleišman poslal balón z přímého kopu přímo do rukou gólmana Grigara.
3'
Po další rozehře došlo k faulu vedle šestnáctky Teplic. Karviná bude mít výhodu přímého kopu.
3'
Dlouhý aut Budínského na druhé straně odkopl před Čavošem jeden z obránců Teplic.
2'
Druhý Hronkův aut už tak nebezpečný nebyl, Karviná se vystěhovala z vlastní šestnáctky.
1'
Dlouhý aut Hronka zamířil na přední tyč, kde vyskočil jeden z karvinských hráčů a odhlavičkoval balón zpět do autu.
1'
Fila se zkoušel proběhnout po pravém křídle, ale obranou Karviné byl odzbrojen od míče. Vhazování Teplic.
1'
Domácí dnes nastoupí netradičně v bílých dresech, Teplice jsou v tradiční kombinaci – žluté dresy, modré trenýrky.
Hezké odpoledne z Karviné, hráči už nám nastupují na hrací plochu. Hráči Karviné mají na sobě speciální trička s nápisem „Miki, drž se, jsme s tebou!“ s odkazem pro zraněného Rajmunda Mikuše.

MFK Karviná: Holec – Čurma, Bederka, Svozil, Fleišman – Traore, Budínský (C) – Memić, Čavoš, Papalelé – Akinyemi.
Náhradníci: Ciupa – D. Moses, Boháč, Iván, Ražnatović, D. Žák, Antovski, Bartl, Ezeh, Krčík, Doležal.
Trenér: Luhový.

FK Teplice: Grigar – Mičević, Chaloupek, Knapík – Radosta, Krsmanović, Hronek, L. Mareček (C), Havelka – Fila, Jásir.
Náhradníci: Mucha – Vachoušek, Cykalo, Jukl, Křišťan, J. Hora II, S. Dramé.
Trenér: Frťala.

Rozhodčí: Petřík – Podaný, Hurych.
Téměř po měsíci se do domácího prostředí vracejí karvinští fotbalisté. Po dvou zápasech na hřištích pražských S přišla reprezentační přestávka. Nyní čeká tým trenérů Luhového a Hejduška náročný domácí duel proti Teplicím.

Severočechům se vydařil úvod sezóny, po dvou kolech a zápasech s Plzní a na Bohemians měli v tabulce šest bodů. Jenže od té doby nevyhráli a propadli se do prostřední skupiny. V posledních dvou zápasech prohráli ve Zlíně a doma s Pardubicemi.

Teplice v reprezentační přestávce posílil norský reprezentant Andreas Vindheim, který zamířil do žlutomodrého klubu ze Sparty.

Ještě hůř než Teplice je na tom domácí Karviná. Ta zvítězila pouze v úvodním utkání sezóny, když doma rozstřílela Zlín 4:1. Poté už jen následovaly porážky, mezi které se vtísnila remíza s Jabloncem. Slezané jsou se čtyřmi body na sestupových pozicích společně se Zlínem a Jabloncem. Navíc v poháru trestuhodně vypadla na půdě třetiligového Uničova, kde nebyla lepším týmem.

Karvinské trenérské duo trápí nejen výsledky, ale také zdravotní stránka hráčů. Zřejmě do konce sezóny je mimo hru jeden z nejaktivnějších hráčů hornického celku Rajmund Mikuš. Navíc Slezané pustili do Opavy dvojici ofenzivních záložníků Jaroslav Málek, Jakub Rezek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.