FORTUNA:LIGA - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Slavia - 16. září 2023   18:00

0:1
(0:1)
Slavia
28' Jurečka

Budinský – Surzyn, Kukučka, Ortíz, Tischler – Darmovzal (85. Sychra) – Jak. Matoušek II (59. Mukwelle), Daněk (59. Míšek), Hlavatý, Helešic (68. Pikul) – Černý (C) (46. Krobot).
Šmíd – Donát, Vacek.
Pechanec – Kříž, Váňa
CFIG Arena
4620 diváků
Mandous – Douděra (55. Masopust), Ogbu, Holeš (C), Provod – P. Ševčík (90+2. Vlček), Oscar – M. Jurásek (55. Schranz), Jurečka, Wallem (68. Zafeiris) – Tijani (68. Chytil).
Sirotník – Tecl, Van Buren, Dumitrescu, Tomič.
Mandous

SESTŘIH: Pardubice - Slavia 0:1. Jurečka pálil i rozhodl. Dominance, ale výstraha v závěru

Zápas je u konce! Hosté z Edenu nakonec zaslouženě vítězí, i když se dnes dokázali prosadit jen z pokutového kopu, který proměnil Václav Jurečka. Jinak Viktora Budinského hosté hodně zaměstnali, žádnou jinou střelu ale za svoje záda nepustil. Domácí nejvíce zahrozili v závěru po rohovém kopu, hlavičku Mukwelleho však vyškrábl Mandous.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 2:14. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:14.
90+4'
90+2'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Tomáš Vlček.
90'
Hosté v poslední minutě hrací doby zdržují u rohového praporku, kde tahají čas.
87'
Z následujícího dalšího rohu se dostal ke střele znovu William Mukwelle, ten zamířil vysoko nad.
87'
Na centr Michala Hlavatého si naskočil William Mukwelle a jeho zakončení hlavou vytěsnil na roh Aleš Mandous!
86'
Perné chvíle pro Mandouse, skvěle vyškrábl Mukwelleho pokus!
86'
Domácí ke konci mají možnost rohového kopu. Mukwelle rozjel akci po levé straně a centr Surzyna zablokovala obrana.
85'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Denis Darmovzal, přichází Vojtěch Sychra.
81'
Centr Lukáše Masopusta z pravé strany byl až příliš dlouhý a tak na jeho konci nebyl nikdo z hostujících hráčů. Do ojedinělého útoku jdou Pardubice.
79'
Ladislav Krobot zády k bráně Slavie udržel balón pro svůj tým a navíc si vykoledoval nedovolený zákrok.
75'
Dotěrný Ladislav Krobot nyní nenechal Tomáše Holeše dýchat a získal tak aut na útočné polovině. Z toho ovšem domácí nic nevytěžili, William Mukwelle neudržel míč na hrací ploše.
74'
Václav Jurečka chytře počkal na Ivana Schranze, který mu nabíhal z pravé strany. Slovenský ofenzivní univerzál se k míči nedostal, před ním totiž zasáhl Emil Tischler.
72'
Žlutá karta pro tým FK Pardubice (Ladislav Krobot).
71'
Bývalý Pardubák Mojmír Chytil vstoupil do zápasu aktivně. Nyní nebyl úspěšný proti Pablu Ortizovi, vybojoval ale alespoň aut.
68'
ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází Bartosz Pikul.

ze hřiště odchází Conrad Wallem, přichází Christos Zafeiris,
ze hřiště odchází Muhamed Tijani, přichází Mojmír Chytil.
67'
Další Jurečkova stoprocentní šance neproměněná, hlavičkoval nad bránu
67'
Po rozehrávce nakrátko Oscar Dorley posadil balón na hlavu Václava Jurečky, který ovšem znovu ve velké šanci selhal a zakončil nad.
67'
Slavia v posledních minutách nepouští svého soupeře přes polovinu hřiště. Muhamed Tijani se nyní dostal do zakončení, po teči obránce se bude kopat roh.
65'
Pablo Ortiz v čistém souboji přetlačil Muhameda Tijaniho, poté ale zvolil jistější řešení a míč odvrátil jen na aut pro Slavii.
62'
Petr Ševčík dostal do obličeje míčem po přihrávce Michala Hlavatého a tím paradoxně založil akci svého týmu. Lukáš Provod poté tvrdě střílel z levé strany, mezi tři tyče nezamířil.
60'
Centr na zadní tyč u domácí brány našel Conrada Wallema. Ten ještě hlavou posunul k Václavu Jurečkovi, jeho zakončení z bezprostřední blízkosti skončilo nad bránou!
59'
ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází William Mukwelle,
ze hřiště odchází Kryštof Daněk, přichází Štěpán Míšek.
57'
Po nenápadné akci zleva pálil Václav Jurečka, jeho projektil vyboxoval dnes hodně zaměstnaný brankář Viktor Budinský.
55'
ze hřiště odchází Matěj Jurásek, přichází Ivan Schranz,
ze hřiště odchází David Douděra, přichází Lukáš Masopust.
54'
Igoh Ogbu vyvezl míč na polovinu soupeře po levé straně, žádné nebezpečí z toho však pro Pardubice nevyznělo. Juráskova přihrávka totiž byla vykryta.
52'
Pardubice pomalu začínají vystrkovat růžky. Nyní byl znovu v akci Michal Hlavatý, jeho centr na zadní tyč byl tečován a skončil na rohu.
51'
Michal Hlavatý dostal přihrávku od Tischlera a vyvezl míč dopředu. Následně kolmou přihrávkou hledal Jakuba Matouška, kterého včas zakřižoval obránce. Následuje aut domácího týmu.
49'
Kukučka v problémech, Wallem v tutovce neprostřelil Budinského!
49'
Obrovská šance Slavie! Po chybě Pardubic v rozehrávce se balón v pokutovém území odrazil ke Conradu Wallemovi, který tváří v tvář proti Budinskému selhal!
47'
První žlutá karta ve druhé půli na sebe nenechala dlouho čekat. Po faulu u postranní čáry ji vidí Conrad Wallem (SK Slavia Praha).
47'
Slávisté se ze začátku druhé půle usadili na polovině soupeře. Matěj Jurásek se nyní pokusil o akci na levé straně, míč mu ale utekl do zámezí.
46'
ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Ladislav Krobot.
46'
První půle je u konce. Hosté z Edenu vedou 1:0. když pokutový kop proměnil Václav Jurečka. Kromě penalty hosté moc vyložených šancí neměli, i když si Viktor Budinský v domácí bráně zachytal dost. Pardubice měly jen pár náznaků, žádnou střelu mezi tři tyče neposlaly.
45'
Ohlušující bílý šum z reproduktorů zbrzdil start druhé půle
45+1'
45+1'
Poslední akci poločasu měla Slavia. Matěj Jurásek se dostal do dobré střelecké pozice na hranici pokutového území, trefil jen Viktora Budinského.
45'
Ševčíkův centr mířil na zadní tyč, kde číhal Lukáš Provod. Vracející se Jakub Matoušek ale balón tečoval mimo jeho dosah.
43'
Další žlutá karta pro domácího fotbalistu. Matěj Helešic (FK Pardubice) dohrál Tomáše Holeše a vidí v rukou rozhodčího žluté napomenutí.
40'
Skvěle si nyní počínal Aleš Mandous. Michal Hlavatý totiž chytře zahrál míč za obranu, kam si nabíhal zcela volný Kryštof Daněk. Mandous ale úmysl přečetl včas, vyběhl a získal balón pro Slavii.
38'
Michal Surzyn (FK Pardubice) na pravém kraji obrany zatím neprožívá svůj zápas. Nyní se dopustil faulu u postranní čáry a dostává žlutou kartu.
36'
Po sražené přihrávce Ševčíka do pokutového území se o akrobatické zakončení pokusil Tijani, který trefil jen obránce.
35'
Na konci centrovaného míče v pokutovém území Slavie byl Michal Hlavatý. Ten zkoušel ještě posunout balón na spoluhráče, Mandous včas vystartoval a uhasil situaci.
30'
Václav Jurečka je při chuti. Tentokrát vyzkoušel pozornost brankáře dalekonosnou střelou, Viktor Budinský byl ale na zemi včas a připsal si další zákrok.
30'
Pardubický pokus o rychlou odpověď nepřinesl tížené ovoce, po přihrávce Ortize na levou stranu nedokázal míč dostat pod kontrolu Matěj Helešic.
28'
Jurečka bezpečně proměnil penaltu
28'
Slavia právě vstřelila branku!
VÁCLAV JUREČKA poslal Viktora Budinského na druhou stranu a bezpečně tak proměňuje nařízený pokutový kop!
27'
Lukáš Provod se po přihrávce z levé strany dostal do pokutového území a nacpal se mezi balón a Michala Surzyna. Ten si počínal velmi nešikovně a hlavní rozhodčí ihned ukazuje na penaltový puntík!
27'
Penalta pro Slavii!
25'
Igoh Ogbu laserově přesně přenesl hru na pravé křídlo, kde byl volný David Douděra. Ten zkusil své štěstí střelou levou nohou, trefil ovšem jen místa, kde byl připravený Viktor Budinský.
22'
Tijani měl na hlavě gól po Douděrově centru!
22'
Douděra s Tijanim si tentokrát své role prohodili. David Douděra z pravé strany posadil míč na hlavu trestuhodně volného Muhameda Tijaniho, ten však v dobré pozici nezakončil přesně.
21'
Po kontaktu s Michalem Surzynem šel Conrad Wallem v pokutovém území k zemi až moc snadno a tak rozhodčí Ondřej Pechanec rychle rozpažuje a signalizuje, že se tentokrát penalta pískat nebude.
20'
Muhamed Tijani se netradičně ocitl v roli centrujícího hráče a tak to také dopadlo. David Douděra se sice dostal do zakončení, ve velmi těžké pozici však míč netrefil ideálně.
17'
Pardubice se nyní usadily na polovině Slavie, zatím ale Aleš Mandous neměl téměř žádnou práci. Hosté se nyní dostali přes půlící čáru a Conrad Wallem si došel pro faul.
14'
Domácí fotbalisté měli k dispozici rohový kop, po zahrání nakrátko si ale žádnou příležitost nevytvořili.
12'
Ondřej Kukučka si z pozice stopera udělal s míčem výlet dopředu, pokus o finální přihrávku na Helešice ale úspěšný nebyl. Mezery v obraně tak chtěla využít Slavie, Jurásek ale při pokusu o střelu podklouzl a Budinský měl snadnou práci.
9'
Po centru z pravé strany se hosté znovu dostali do zakončení, pokus Muhameda Tijaniho z těžké pozice tentokrát domácímu brankáři práci nepřinesla.
8'
První střela také z kopaček hostů. Pokus Matěje Juráska sice šel tak metr vedle tyče, i tak ho ale brankář Budinský pro jistotu vytlačil na roh.
6'
Poprvé v akci s balónem u nohy domácí stoper Pablo Ortiz. Jeho rozehrávka přesná nebyla, byl ovšem dopísknut nedovolený zákrok Tijaniho.
4'
A pár desítek sekund poté se Pardubice postaraly o první zakončení Matěj Helešic ale pravou nohou svatyni Pražanů neohrozil.
3'
Náznak útočné akce na straně Pardubic. Matěj Helešic dostal míč na hranici ofsajdu a na zadní tyči hledal nabíhajícího spoluhráče, před ním ovšem úspěšně zasáhl brankář Aleš Mandous.
1'
Slavia se po výkopu Pardubic dostala k balónu na své polovině hřiště. Lukáš Provod zkusil nastartovat Matěje Juráska, na toho ale byla přihrávka až příliš dlouhá.
1'
Oba týmy vstupují na hrací plochu. Domácí Pardubice budou hrát v červenobílém, hosté z Edenu nastupují komplet v tyrkysovém.

FK Pardubice: Budinský – Surzyn, Kukučka, Ortíz, Tischler – Darmovzal – Jak. Matoušek II, Daněk, Hlavatý, Helešic – Černý (C).
Náhradníci: Šmíd – Donát, Vacek, Pikul, Krobot, Míšek, Sychra, Mukwelle.
Trenér: Radoslav Kováč

SK Slavia Praha: Mandous – Douděra, Ogbu, Holeš (C), Provod – P. Ševčík, Oscar – M. Jurásek, Jurečka, Wallem – Tijani.
Náhradníci: Sirotník – Masopust, Zafeiris, Tecl, Chytil, Van Buren, Dumitrescu, Schranz, Vlček, Tomič.
Trenér: Jindřich Trpišovský

Rozhodčí: Pechanec – Kříž, Váňa.
Slavia Praha je samozřejmě již tradičně jedním z největších aspirantů na prvenství v soutěži. V dosavadním průběhu soutěže to potvrzuje, když ztratila zatím jen v Jablonci po remíze 1:1. To byl zatím poslední venkovní zápas svěřenců Jindřicha Trpišovského, bude tedy zajímavé sledovat, jak si povedou dnes v Pardubících.

I sešívaní pochopitelně v létě posílili s ambicemi vzít si zpět mistrovský titul. Například z Olomouce přišel útočník Mojmír Chytil, který podzim 2021 strávil na hostování v Pardubicích. Pardubickou minulost má i stoper Tomáš Vlček. Vloni zde byl na hostování a pod trenérem Kováčem udělal velký progres. U Východočechů krátce působila i nová akvizice z Baníku Ostrava Muhamed Tijani, ten ale v létě 2020 neuspěl na zkoušce.
Pardubice jsou po sedmi zápasech na dvanácté příčce. Porazily zatím jen Karvinou a Teplice, ve druhém kole pak remizovali s Jabloncem. I když Východočeši nezačali nijak senzačně, tak mají více bodů, než měli v minulém ročníku po třinácti kolech, jde tedy o značné zlepšení.

V letním přestupovém období se kádr výrazně proměnil a aktivní byly Pardubice i v posledních dnech. Minulý týden na přestup z Daugavpilsu přišel útočník William Mukwelle, který podepsal čtyřletou smlouvu. Na hostování poté přišel kolumbijský stoper Pablo Ortiz z Midtjyllandu a také talentovaný záložník Kryštof Daněk z pražské Sparty. Je otázkou, zda se některý z nich dnes podívá na hřiště od první minuty.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 8. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a SK Slavia Praha. Úvodní výkop v pardubické CFIG Areně je naplánován na 18:00.